Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) Silentfrog válasza superecneB (#15100) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez a szám csak kisebb medencéknél mérvadó,10 halra nek kell 380 liter. :DDD

(#15102) superecneB válasza Silentfrog (#15101) üzenetére


superecneB
őstag

Peraze ez vilagos. Akkor nem is tudom vajon mire gyartanak ilyen kicsi akvariumot :)

(#15103) jegenye77


jegenye77
addikt

Jelenlegi állapot:

Szemből bal oldalt a parvula teljesen kivilágosodott.Mitől lehet?A másik oldalt meg szép zöld.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15104) mdk01 válasza superecneB (#15100) üzenetére


mdk01
addikt

Én megmondom őszintén a betta tartásra haragszom nagyon, mert belerakják abba a kis fél literes kockába és azt próbálják elhitetni mindenkivel hogy az ott jó neki, mert úgy sem úszik sokat. Ezt kb. ahhoz tudom hasonlítani mint ha egy lebénult embert beraknának egy szobába egész életére hisz úgy sem tud menni minek neki nagyobb hely.
Igaz, hogy a betta nem úszik sokat mert olyan környezetben él a természetben ahol erre ne nincsen szüksége de neki is kell a környezetváltozás hogy néha elússzon egyik faágtól a másikig.
A hal mérete nem mérvadó hogy mekkkora hely kell neki.
Ha a természetes élővilágot nézük akkor az 1m3-es tank is kevés 3 neonnak, amit persze nem lehet betartani mert akkor senki nem akvarizálna, de ha van rá mód akkor minél nagyobb akváriumba tartsuk a halakat és annál jobb lesz nekik.
Amúgy ha 8literes aksid van akkor használd azt, nem muszáj bele halakat rakni, mint írták sok szép garnéla van, de ha a red cherry nem is tetszik nézz körbe vannak egyedi szép fajok is és ha igényesen raksz mellé pár növényt amikre odafigyelsz, egy igazi csodát tudsz létrehozni az asztalodon.

(#15105) mdk01 válasza jegenye77 (#15103) üzenetére


mdk01
addikt

Na itt van, ezt is linkelhettem volna példának, bár ez egy kicsit nagyobb. :)
Régen volt szó róla hogy nem érzed elég pirosnak az Alternanthera-t és sztem neked mini-d van, mert nálam a mini pont ilyen kicsit fakóbb mint a rendes Alternanthera.
Csak azért mondom hogy ne erőlködj a vassal mert ez nem lesz valószínűleg pirosabb.

Amúgy mintha bal oldalt elől erősebb lenne a fény....hol a fénycsöved? Esetleg ha van táptalajod akkor lehet hogy ott már kezd kimerülni mert vékonyabban raktad, persze ez csak kicsit valótlan tipp.

[ Szerkesztve ]

(#15106) jegenye77 válasza mdk01 (#15105) üzenetére


jegenye77
addikt

Ahogy a két kábel megy felfele ott van egy-egy 13w-os lámpa.Tök egyformák csak a kelvin-ben térnek el kicsit.
Nekem a mini van de ezt írtam is korábban.Már megszoktam,hogy kicsit fakóbbak.Vasat meg nagyon minimálisat adagolok.
Táptalaj meg nem régi.
Amúgy nem normál neon halak vannak benne.Ezek kék neon-ok.Kisebbek is!Igaz 10db van a 20 literbe.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15107) mdk01 válasza jegenye77 (#15106) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor a kelvin lehet? Mást nem nagyon tudok elképzelni, de jó példa ha ez igaz és érdekes, hogy mire nem képes.
Mekkora köztük a különbség?

(#15108) SSJmeszes válasza jegenye77 (#15106) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem akarok beledumálni, de számomra az én szememnek nem nagyon passzolnak bele ezek a nejonok, túl nagyok. Miért nem valami nano halat raktál bele?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15109) jegenye77 válasza mdk01 (#15107) üzenetére


jegenye77
addikt

mdk01 Az egyik az 6500-as az biztos és a másik is közel ilyen mert emlékszem azért mertem megvenni.
SSJmeszes A képen tűnnek nagynak amúgy mint mondtam is,ezek kisebb fajták.Viszont a 10db lehet sok lett :U
Először ilyen Törpe razbórák voltak benne de szinte meg se mozdultak olyan félősek.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15110) mdk01 válasza jegenye77 (#15109) üzenetére


mdk01
addikt

Értem.

(#15111) farkas26 válasza jegenye77 (#15103) üzenetére


farkas26
tag

:C Nekem nagyon bejön az aksid.

mdk01:egyet értek veled a betta tartással

"A jövő sem a régi"

(#15112) jegenye77 válasza farkas26 (#15111) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm :R
Viszont középen hátul nagyon üresnek tűnik nekem az aksi.
Szerintetek milyen növényt rakhatnék oda ami jól mutatna?Ami magasabbra nő!
Vagy esetleg egy követ?Arra meg mohát volna érdemes tenni?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15113) farkas26 válasza jegenye77 (#15112) üzenetére


farkas26
tag

Én sziklát raknék oda. :)

"A jövő sem a régi"

(#15114) mdk01 válasza jegenye77 (#15112) üzenetére


mdk01
addikt

Szikla és az mögé egy magas növény. :)

(#15115) jegenye77


jegenye77
addikt

Keresek valami szép darabot. Mögé meg olyan fű szerű magas növényt gondoltam vékony sávban.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15116) biomassza válasza jegenye77 (#15109) üzenetére


biomassza
csendes tag

Igen a Boraras fajok akkor érzik jól magukat, ha sok a búvóhely, és nem nagy a fényár.

(#15117) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Aktív szén adagolásba járatos valaki? 300 literhez mennyit rakjak? / a szőllőtőke színezi még mindig a vizet/

(#15118) bringasisti válasza Silentfrog (#15117) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyugodtan nekem szegezheted a kérdést! Tehát; Ha egy talicska aktív szenet tolsz a medencébe naponta akkor se fogja megoldani a problémát! A csersav dől a szőlőtökéből. A Te halaid nem bírják a savas PH- t. Mindenképp addig áztasd egy vödörben naponta vízcsere, mig egy lakmuszpapír azt nem mondja hogy ez kell neked. Nem véletlen hogy ami sügéres medencét látni a kuglin mind másképp van berendezve

BENEFON DELTA--------N8

(#15119) Silentfrog válasza bringasisti (#15118) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csináltunk tesztet 3 hete akkor még sokkal jobban színezte a vizet,de már akkor sem volt semmi hatása a vízre a tőke ,már amit a teszt ki tud mutatni.
Nem változik a ph, a keménység, a klór, a nitrit és a nitrát sem,minden olyan amilyennek lenni kell. Tehát a tesztet nézve olyan mintha benne sem lenne az akváriumba.

A tenyérnyi vasfa anno ennél jobban beszínezte a vizet a régi medencébe
Negyed kiló aktív szenet beleraktam a szűrőbe,ha érdekel megírom, hogy ér e valamit. ;)
Az akvárium indításánál egy hónappal ezelőtt is használtam szenet de akkor tényleg nem volt sok látszatja.

[ Szerkesztve ]

(#15120) bringasisti válasza Silentfrog (#15119) üzenetére


bringasisti
őstag

Én használtam szenet, zeolitot, ehfisubsrat- ot, vagyis mindenen túl vagyok.

BENEFON DELTA--------N8

(#15121) Silentfrog válasza bringasisti (#15120) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tudom,te öreg róka vagy hozzám képest! :R

(#15122) bringasisti válasza Silentfrog (#15121) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerencsém volt egy ismeretség okán olyan klubba tudtam lejárni ami se előtte se utána nem volt és nem lesz soha.

BENEFON DELTA--------N8

(#15123) bringasisti válasza Silentfrog (#15121) üzenetére


bringasisti
őstag

Az aktív szén nem mondom hogy haszontalan, főleg ha gyakran berakod a sütőbe. Ha elmész egy munkavédelmi szaküzletbe és megnézed hogy egy gázálarcbetét fél óráig se bírja akkor látni mit ér

BENEFON DELTA--------N8

(#15124) Silentfrog válasza bringasisti (#15123) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A sütő csinál neki valamit? Mindenhol azt olvasom, hogy ha kimerül akkor vége. Biológiai szűrőanyagnak jó akkor is de amire vette az ember arra már nem.

(#15125) bringasisti válasza Silentfrog (#15124) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván ha kap "egy kis meleget" az aktívszén nem lesz olyan mint mikor megvetted, de azért sok mindent eldobál ha felizzítod. Ezért van hogy én nem használok csak szivacsot, mert inkább egy szűrőmérettel nagyobb szűrőre fektetek pénzt mint kisebb szűrő és mágikus csoda szűrőközeg. Azokat majd akkor fogom használni ha a nagykerek nem csak árulni hanem használni ís fogják!

BENEFON DELTA--------N8

(#15126) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Másodjára ütötte fel magát az ecsetalga az akváriumomban. Először könnyen leküzdöttem, aztán fél évig semmi. Most elég sok mindent megváltoztattam és újra előjött. Most próbálkozok a kiirtásával remélem sikerül. Más alga nincs és nem is volt. Szeretnék egy stabil megoldást az ecsetalga ellen. Eddig egy uv ledes házi készítésű megoldáson gondolkottam, de tapasztalat híján semmire nem megyek. Van esetleg valakinek tapasztalata uv-s vagy más megoldással kapcsolatban?
Előre is köszi!

(#15127) Silentfrog válasza HTCX715 (#15126) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

(#15128) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Kaptam 1 hete pár rc garnélát.
Az mennyire normális hogy nem az aljaton vannak a hanem a hátteren vannak és a vízfelszíntől számított 3cm-es sávban. Csak ritkán jönnek lejjebb. :F

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15129) bringasisti válasza bull84ghia (#15128) üzenetére


bringasisti
őstag

Halak nem pipálnak?

BENEFON DELTA--------N8

(#15130) bull84ghia válasza bringasisti (#15129) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem, azok szépen az aljzat közelébe úszkálnak ahogy szoktak.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15131) SSJmeszes válasza bull84ghia (#15130) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Esetleg nincs ott alga?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15132) bringasisti válasza bull84ghia (#15130) üzenetére


bringasisti
őstag

A rákok a vízfelszínen úszkálnak, a halak a talajon dekkolnak? ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#15133) bull84ghia válasza SSJmeszes (#15131) üzenetére


bull84ghia
őstag

Lehet, bár nem látszik.

Igen a garnik felül a halak alul tanyáznák, de a halak viselkedése változatlan.
Jövő héten veszek a garniknak jávai mohát hátha a búvóhelyet hiányólják

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15134) sepsi0 válasza bull84ghia (#15133) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Teljesen normális, hogy a hátfalon vannak! Nekem elég sok van és három csapatban vannak: jávai moha, hátfal, növények levelein.
Jávai mohát vegyél, azt nagyon szeretik! Ecsetalgát viszont nagyon szeretik, sajnos nálam is van a háttéren.

(#15135) bull84ghia válasza sepsi0 (#15134) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor veszek neki.
Enni mit érdemes adni nekik: uborka saláta levél stb
Régebben a rákom szerette.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15136) Silentfrog válasza bull84ghia (#15135) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Veszel neki ecsetalgát? :C ;]

(#15137) mdk01 válasza bull84ghia (#15135) üzenetére


mdk01
addikt

Megesznek mindent, de érdemes a nekik szánt kaját adni, mert attól lesznek szép pirosak és ha van halad akkor próbáld olyan helyre szórni a garnikaját(az én esetemben Sera) ahova a halak nem fér hozzá és tuti a garnik eszik meg. Nálam ilyen pl. a cryptocoryne wendtii. Akkora mint egy focilabda és erős sűrű száli vannak a halak a tövének a közelébe se tudnak menni, de a garnik ott laknak, :)

[ Szerkesztve ]

(#15138) sepsi0 válasza bull84ghia (#15135) üzenetére


sepsi0
őstag

Sera garnéla táp (Shrimp Natural 100 ml), spenót (fagyasztott kocka), uborka.
Amúgy mindent megesznek, ha nem kapnak "zöldet" nálam egy növényt elkezdtek rágcsálni.
Saláta is jó, én meg szoktam egy kis vízben mikrózni a dolgokat, mert akkor lesüllyed és nekik is talán könnyebb emészteni...

(#15139) bull84ghia válasza sepsi0 (#15138) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15140) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Én ilyet vettem az Amanóknak..
Annyira szeretik, hogy csipeszre jönnek érte!:)))

Shirakura

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15141) sepsi0 válasza SSJmeszes (#15140) üzenetére


sepsi0
őstag

Jók a GA-s tápok, de iszonyat drágák. Vettem én is utuljára spirulát ott (3000ft) imádták a halak....
Amúgy kb hány ml egy zacskó, mert amit én írtam kb 100ml, ha árban ugyan ott vagyok akkor rendelek én is egyet.

(#15142) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Akvarista.hu nálatok is halott?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#15143) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Ma megérkeztek a garnik lakótársai: ékfoltos razbórák és vörös fejű pontylazacok.
Szépen benépesűlt az akvárium, már csak a jávai mohát várom és kész.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15144) Silentfrog válasza bajtokarpi (#15142) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen,tegnap óta

[ Szerkesztve ]

(#15145) bringasisti válasza bajtokarpi (#15142) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem kár érte

BENEFON DELTA--------N8

(#15146) bajtokarpi válasza Silentfrog (#15144) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszi a visszajelzést.

bringasisti , én azért sajnálnám, ha végképp befuccsolna (kétlem), mert olyan embereket lehet ott megtalálni, akik nem hétköznapi halakkal foglalkoznak, így lehetősége van az akvaristának különlegesebb halakhoz hozzájutni. Bár tény, hogy az oldal erősen hanyatló tendenciát mutat.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#15147) biomassza válasza bringasisti (#15145) üzenetére


biomassza
csendes tag

Azért én sem bánom, hogy van. Nem kell pl. az apróhirdetéseket ezer helyen átböngészni... Meg azért van érték benne.

(#15148) Yayoh


Yayoh
aktív tag

Sziasztok.

Egy nano akváriumot szeretnék csinálni.
Ezt a két szettet néztem ki:
Diversa NanoLed 207Aquael Shrimp set

Szerintetek melyik a jobb , esetleg valakinek van tapasztalata valamelyikkel? Közel azonos áron vannak.:)

(#15149) mdk01 válasza biomassza (#15147) üzenetére


mdk01
addikt

...csak azért van talpon már évek óta mert van piac.

(#15150) mdk01 válasza Yayoh (#15148) üzenetére


mdk01
addikt

Mit tervezel benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.