Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) buci30 válasza Silentfrog (#14950) üzenetére


buci30
addikt

Rajta van!
Akkor ugy került oda :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14952) Silentfrog válasza buci30 (#14951) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amikor elpusztul akkor sokszor előtte vergődik szegény és lehet, hogy akkor szívta oda amikor már nem nagyon tudott úszni.
Vagy elpusztult és a sodrás odavitte és odaszívta.

[ Szerkesztve ]

(#14953) buci30 válasza Silentfrog (#14952) üzenetére


buci30
addikt

Ertem.....

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14954) buci30


buci30
addikt

Hát ilyet :((( Ma meg reggel döglött volt a kicsi anci a nagy az megvan még. :O

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14955) Silentfrog válasza buci30 (#14954) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnálom őket,nem véletlen mondtam, hogy 2 hétig nem szabad halat rakni egy újonnan induló akváriumba.
Ha zavaros a víz rontani nem rontasz ha csinálsz egy 20% vízcserét. /pár órát pihentetett csapvízzel, közel azonos hómérsékletű legyen és ne a halak nyakába öntsd. :) /

(#14956) buci30 válasza Silentfrog (#14955) üzenetére


buci30
addikt

Ne zavararos egyáltalán teljesen tiszta.
Csak a teteje nem de ott forgatja a szűrő gondolom azért.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14957) buci30


buci30
addikt

Kimaradt:
Etetni elég reggel őket amikor bekapcsol a világítás 8h utána kicsivel?
Világítás ki este 18h.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14958) Silentfrog válasza buci30 (#14957) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem célszerűbb este,mert reggel amikor a villany felkapcsol akkor még "kómásak" és nem esznek nagyon,és meglehet,hogy marad a víz alján ami szennyezi a vizet.

Nálam 10-11 fel kezdenek élénkülni,pedig 8 kor kapcsol be az első fénycső.

Attól, hogy a víz tisztának látszik attol nem biztos,hogy az még jó a halaknak.
MIvel még nincs jóformán semmi biológiai szűrésed a vízben a halaktól és a maradék ételtől meglehet, hogy nagyon magas a nitrited ami mérgező a halakra.
3-4 naponta 20% vízcsere nem árt nekik.

[ Szerkesztve ]

(#14959) buci30 válasza Silentfrog (#14958) üzenetére


buci30
addikt

Rendbe Köszi! :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#14960) bringasisti válasza buci30 (#14954) üzenetére


bringasisti
őstag

"önmagában elhullást nem eredményező kórokozó és parazita jelenlétét is kimutatták, amelyek az állatok immunstátuszának általános leromlására engednek következtetni."
Origo.hu jobb középső hasáb

BENEFON DELTA--------N8

(#14961) jegenye77


jegenye77
addikt

Valaki használta már a Purigen szűrőanyagot?
Tényleg annyira látványosan tiszta lesz a víz?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14962) SSJmeszes válasza jegenye77 (#14961) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Én használom... ténylegesen tisztítja a vizet.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14963) bringasisti válasza jegenye77 (#14961) üzenetére


bringasisti
őstag

Zeolit vagy macskaalom 1000 Ft 10 kg egy zsák, persze nem írnak hozzá ilyen " részletes " termékismertetőt

BENEFON DELTA--------N8

(#14964) jegenye77 válasza bringasisti (#14963) üzenetére


jegenye77
addikt

És ugyan az a kettő?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14965) mdk01 válasza bringasisti (#14963) üzenetére


mdk01
addikt

Megköt néhány tápanyagot, növényesbe nem jó.

(#14966) jegenye77


jegenye77
addikt

Maradok Én az eredetinél.Nem egy ház ára.
Ki kell próbálnom mert annyian írják,hogy tényleg jó.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14967) bringasisti válasza mdk01 (#14965) üzenetére


bringasisti
őstag

Max egyetértek de a csodakütyü az válogat ?

BENEFON DELTA--------N8

(#14968) Silentfrog válasza bringasisti (#14967) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mennyi zeolit kell egy 300 literes medencéhez? Pár liter semmilyen hatással sincs a vízre. Valamelyik halas fórumon írták, hogy kár pazarolni a helyet a külső szűrőből mert a zeolitra.

(#14969) bringasisti válasza Silentfrog (#14968) üzenetére


bringasisti
őstag

A zeolitra öntsél motorolajat és akkor látni lehet mire képes, vagy nézd meg macskapisi után. Amit az oldalakon írnak hááát mit mondjak. Ha a szűrőben hagyod belakják a bacik mint a tízszer drágább szűrőközeget. De én most is mondom szivacs és pucolni kell

BENEFON DELTA--------N8

(#14970) Silentfrog válasza bringasisti (#14969) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azt , hogy semmilyen hatással sincs azt a tesztekből látom.
Nitrát eltávolításra használtam mivel a csapvízben is sok van de semmi látszatja nem volt.
Ellenben néha szoktam sózni a vizet ,mikor a vékony hártya megjelenik a víz felszínén,de ha zeolitot használtam akkor nem lehetett,mert a só miatt a zeolit kiengedi a megkötött káros anyagokat.
A zeolit olcsó és biztosan nagyon jó,de nem egy 3-4 literes külső szűrőbe.
/én sem veszek csodaszereket,most [link] ilyet vettem,kíváncsi vagyok jó e valamire. /

(#14971) mdk01 válasza bringasisti (#14967) üzenetére


mdk01
addikt

Azt nem tudom, nem olvastam, meg nem láttam még olyat csak a zeolitról olvastam ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#14972) SSJmeszes válasza jegenye77 (#14966) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hidd már el, hogy nem csak írják, hanem tényleges látszatja is van.. Csak elegendő mennyiséget kell venni, mert azt írják a gyári ajánlás nem elég az igazi cél eléréséhez.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14973) jegenye77 válasza SSJmeszes (#14972) üzenetére


jegenye77
addikt

Elhiszem! Azért is írtam, hogy kell nekem ilyen.
Kis 20 literesembe elég lesz egy csomaggal.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14974) Silentfrog válasza jegenye77 (#14973) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van valahol javallat, hogy mekkora akváriumba mennyi kell ebből?

(#14975) jegenye77 válasza Silentfrog (#14974) üzenetére


jegenye77
addikt

Csak ebben a videóban látom,hogy a nagy Eheim Pro 2 -be egy kis zacskóval rak.
Illetve az oldalon van leírás amit linkeltem!
Használati útmutató:
Mossuk meg a szűrőanyagot használat előtt. Használjuk finom hálós zsákban. Minden 1 Liter szűrőanyag 4000 liter akváriumvizet képes megtisztítani kb. 6 hónapig. Amikor elszíneződik akkor csak áztassuk be.

Szal utána se kell kidobni csak regenerálni!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14976) Silentfrog válasza jegenye77 (#14975) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy kiló 25 darab ezres. :Y

Bár én meg aktív szén nélkül nem tudok élni! Az sem olcsóbb eldobálni 2-3 hetente. :D

(#14977) jegenye77 válasza Silentfrog (#14976) üzenetére


jegenye77
addikt

Miért kellene neked 1 kiló belőle?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14978) Silentfrog válasza jegenye77 (#14977) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem kell csak a liter árat számoltam.
Bár nem tudom , hogy az egy liter ebből tényleg elég e 4 köbméter vízhez, fél évig.
Ennyi idő alatt a külső szűrőm egy fél Balatonnyi vizet forgat meg. :)

Látom nagyon sokan dicsérik,tehát biztos van igazságalapja annak amit írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#14979) jegenye77 válasza Silentfrog (#14978) üzenetére


jegenye77
addikt

Viszont most nézem,hogy nem adnak hozzá hálót.
Külön kellene megvenni ami kicsit drága! :Y
Mibe lehetne tenni,hogy ne kelljen ennyiért megvenni?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14980) Silentfrog válasza jegenye77 (#14979) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Fehér fényáteresztő függöny./műszálas,nem engedi a színét nem mérgező/ Ha bemész egy DIEGO-ba akkor adnak szinte ingyen maradék anyagból, ha adsz nekik 500 forintot megvarrják tépő zárosra.
Ne a Hódmezővásárhelyibe gyere mert az asszony kinyir ha megtudja, hogy ilyeneket ajánlgatok! :DDD :)

[ Szerkesztve ]

(#14981) jegenye77 válasza jegenye77 (#14979) üzenetére


jegenye77
addikt

Na most kell mennem aludni :K
A fent is linkelt termék hálóban van!
Silentfrog :C Kb 1200km-re vagyok,úgyhogy biztos nem oda mennék :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14982) Silentfrog válasza jegenye77 (#14981) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor meg is oldódott! ;) Éjt!

(#14983) bringasisti válasza Silentfrog (#14976) üzenetére


bringasisti
őstag

Regenerálni a konyhai sütőben lehet

BENEFON DELTA--------N8

(#14984) jegenye77


jegenye77
addikt

Na megrendeltem ezt a Purigen-t.
Jövőhét szombaton hozza ki nekem az ismerősöm.Utána beszámolok milyen is a cucc!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14985) Silentfrog válasza jegenye77 (#14984) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tudsz előtt egy víztesztet csinálni vízcsere előtt majd amikor már benne van és ugyanúgy vízcsere előtt?
/nitrit ,nitrát stb /

(#14986) jegenye77 válasza Silentfrog (#14985) üzenetére


jegenye77
addikt

Nincs sajnos semmilyen tesztem.
Lassan ideje lenne beszerezni valamilyent.
Drop Checker-t is csak most vettem miután rájöttem,hogy a sok co2-től lehetett a nagy garni-hullás.
Azt hittem én "fülre" beállítom aszt jó az úgy :B

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14987) Silentfrog válasza jegenye77 (#14986) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon érdekelt volna, hogy érdemes e tényleg beruházni rá. De azt csak a vízteszt mutatja ki. ;)

(#14988) SSJmeszes válasza Silentfrog (#14985) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Még mindig mondom, hogy nem nyúl hozzá a tápozáshoz..
Én teszteltem előtte utána, és nem volt különbség.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14989) jegenye77


jegenye77
addikt

Szerintetek elég lenne egy 112L-es aksihoz ez a Tetra EX 600-as szűrő?Gyárilag 60-120-ig írja de az ajánlott az 80L.
Vagy akkor inkább a Tetra EX 800 -as? Itt a gyári ajánlott akvárium méret az 100-250 az oldalon ajánlott viszont csak 100L.
Azért nézem ezeket mert a kis 20L-es aksimat a Tetra EX400-as nagyon jól kiszolgálja.
Most viszont szeretnék egy 110 körüli nagyobb aksit is.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14990) bringasisti válasza jegenye77 (#14989) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy ekkora medencéhez 600 L/óra tökéletessen megfelel, de én az 1.20 emelőmagasságot kevésnek tartom és részemről csak az a szűrő játszik ahol alul be felül ki a víz.

BENEFON DELTA--------N8

(#14991) biomassza válasza jegenye77 (#14989) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia!

Ha nem növénydzsungelt akarsz, szerintem elég. Nálam is megy egy ilyen az egyik medencében (80 l ugyan de elég dzsumbuj). Teszi a dolgát - de a) néha zajosabb a kelleténél és csak a szűrőanyag újrarendezése szokott segíteni b) perlonvattát nagyobb mennyiségben ne akarj belerakni, mert könnyen lefojtja. Lehet, hogy a 800assal jobban jársz, de kompromisszumok mindig vannak :)

(#14992) Silentfrog válasza jegenye77 (#14989) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha már 28 ezret hajlandó vagy kiadni akkor én a 4 ezer forinttal drágábbat venném mindenképp.
Sőt csak 2.5 ezer a különbség mert itt [link] 32 ezer az ára és ennyiért ki is viszik ingyen postával.

Miért ezt?
Mert az 1200liter/h nem annyi hanem csak 800 ha töltet is van benne,ami egy hónap után már csak 600l/óra.
21 watt a gyári fogyasztása,és ha a tiszta állapotban zársz a nyomó ági csapon akkor 16 watt.
Ha meg koszolódik a szűrő kinyitod teljesen.

Nekem volt 200 literesbe ilyen és egyáltalán nem forogtak a halak benne.

Ha valósan 600 liter/óra lenne a szűrő aminek alig gyengül a vízforgatása akkor elég lenne a legkisebb is,de egy kis biofilm réteg a csőbe és 200 literrel kevesebb vizet forgat egyből.
/tapasztalat/

(#14993) jegenye77 válasza Silentfrog (#14992) üzenetére


jegenye77
addikt

Oké! Értem. Tényleg nem pár ezer forinton múlik.
Még tervezgetek csak de nagyon szeretnék egy [ilyen ] alakú akváriumot nagyobb méretben.
Ezt is szépen átforgatja a szűrő? Csak mert elég hosszúkás lenne a medence.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14994) Silentfrog válasza jegenye77 (#14993) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha itt megnézed lehet látni,hogy itt is nagy vízmozgatású szűrő van beállítva. A nyomó oldalon a csap félig el van zárva.
Ha hosszú lesz az akvárium akkor meg nem is érdemes nagyon gyenge szűrőt venni. 100 cm hosszúnál már egy 440 litere vízforgatású nem mozgat át szépen.
Volt 200 literes 100 centi hosszú akváriumba Fluval 203 szűrőm ami valósan tudta a 440 litert óránként,és rengeteg mulm volt az aljzaton.
Nem sokkal rá vettem még egy ugyanolyat a kettővel már nem állt meg az aljzaton a kosz,mozgásba tudta tartani a piszkot.

(#14995) jegenye77


jegenye77
addikt

Innen az ötlet és az ihlet.
Hasonlót szeretnék alkotni kisebb-ben.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14996) bringasisti válasza Silentfrog (#14992) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez a teljesítmény csökkenés hogy még be se kapcsoltad a szűrőt és már fele a teljesítmény nem minden márkára vonatkozik

BENEFON DELTA--------N8

(#14997) Silentfrog válasza bringasisti (#14996) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tetratec az Eheim és a Atman szűrőkből biztos nagyon soknál van ez.

(#14998) bringasisti válasza Silentfrog (#14997) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor egyszer írtad hogy méregdrága szűrőket ajánlok nem akartam vitába szállni, De: Ez a szűrő a legdrágább ami a piacon kapható! Ugyanis ha a EX 600 ast nézed a nyomómagassága ami leküzdi a kiszőrösödött csövet az a 440 est meg sem közelíti csak a 300 ast tudja / elúszó ivadékok medencéjében használom / vagyis az egész szűrőcsalád egy belépőszintű gagyi minimális árdifivel !!
. .

BENEFON DELTA--------N8

(#14999) Silentfrog válasza bringasisti (#14998) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Minél nagyobb az emelési magasság amit a szűrő tud annál erősebb a motor,tehát annál kevésbé esik vissza a vízforgatás ha tömődik,koszolódik elfele a szűrő?

[ Szerkesztve ]

(#15000) mdk01 válasza Silentfrog (#14999) üzenetére


mdk01
addikt

Nem.
A legjobb tudomásom szerint vannak emelő és vannak szállító pumpák. Ez annyit takar hogy vmelyik gyors szállításra való, de emelni keveset lehet vele és ugyanez fordítva.
Gyanítom hogy vhol persze a motor erejével is összefügg, de leginkább talán az áttétellel, és a lapátok kialakításával.
Egyébként hülye vagyok a témához, de laikusként így gondolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.