Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) havri1


havri1
félisten

meérkezett a szűrő, meg a szekrény az akksi alá.
Nem mondtátok, hogy ez a tetratec 1200 ilyen böszme nagy bakker :DDD
Szerintetek a szekrényt rögzítsem hátul a falhoz L alakú pánttal?
Elég stabilnak tűnik, de félek eldől, főleg ha az akksi is rajta lesz.

havri

(#15652) Silentfrog válasza havri1 (#15651) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen ez egy ekkora nagy szűrő! Fér bele cucc bőven! :DDD

Ártani nem ártasz vele ha rögzíted!

Az akvárium és a szekrény közé a habszivacsot nem felejtetted el ugye?

(#15653) havri1 válasza Silentfrog (#15652) üzenetére


havri1
félisten

Hétfőn hozzák az akksit, decatlonos polifom-om van, azt tervezem alá, köszi, h szóltál:)
Most próbálom összerakni a szűrőt. Betéteket kibontottam, 4 rekeszes.
Alul kerámia gyűrűk, második 2 réteg fekete szivacs, felette kis műanyag golyócskák, és a tetején aktív szén, és vékony vatta.
Na a csövekkel bajban vagyok. Isten bizony nem vágom, hogy a fenébe kell ezzel a ilinccsel leszorítani a csövet..
Mindjár csinálok képet, számomra sakk matt :DDD

Szerk.: Rájöttem hehe
Először a menetes részt be kell tekerni csontra, majd rá a csövet, és kifele tekerni a menetes részt, ez a csöcsre elölről rászorítja a csövet.
Fantasztikus.
Iszom egy sört.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15654) Silentfrog válasza havri1 (#15653) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Össze dugod a csöveket és a csavarral kifele csavarva szorítod meg a csövezést.

(#15655) havri1 válasza Silentfrog (#15654) üzenetére


havri1
félisten

Jaja, közbe megvolt. Köszi

Kádban tesztelem, jó nyomása van....ez rendet fog tenni az akksiban azt hiszem :)

havri

(#15656) Silentfrog válasza havri1 (#15655) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem 300 literesbe van ilyen,igaz van még két kisebb is egymásba kötve,de csak az egyik van bedugva a hálózatba.
Jó kis szűrő szerintem.
Ha van otthon vazelin akkor érdemes a fej és az adapter tömítéseket megkenni összeszerelés előtt.
Vagy lehet venni direkt erre való cuccot [link]
Figyelj rá, hogy a kosarak tökéletesen illeszkedjenek egymásba,mert ha nem akkor folyni fog a fejnél.

(#15657) havri1 válasza Silentfrog (#15656) üzenetére


havri1
félisten

Köszi.
Egyelőre nem folyik sehol, kb fél órája esőztetek a kádba :)
Ezt kell csobogtatni amúgy, vag yvíz alatt legyen? Iszonyat hangosan csobog..Mondjuk itt van esés, ott nem hiszem, lehet hangtalan lesz.

havri

(#15658) Silentfrog válasza havri1 (#15657) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A víz alá célszerű tenni úgy, hogy fodrozza a vízfelszínét az áramlás.

(#15659) havri1 válasza Silentfrog (#15658) üzenetére


havri1
félisten

Oksa.
Te visszafojtottad a teljesítmény a csapokkal a 300l-be?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15660) Silentfrog válasza havri1 (#15659) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Á nem nekem kevés is. Sügereim vannak ,ezek rottyantanak nagyokat,kell a szűrés. Csak ha etetek akkor zárok,hogy ne vigye szét az áramlás a drága halkaját! :)

(#15661) havri1 válasza Silentfrog (#15660) üzenetére


havri1
félisten

Én is azokat szeretnék majd :D
Élő növényed is van?
Nekem régen mindig kitúrták az összeset..

havri

(#15662) Silentfrog válasza havri1 (#15661) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van de nem sok. Nálam inkább kihúzni próbálják. haragszok rájuk,de az nagyon tetszik amikor a szájában van a növény levele és nagy gázzal tolatva próbálja kihúzni. Nálam kapnak folyamatosan növényi eredetű eleséget /Sera Flora lemezes/ így a növényevő sügerek sem bántják az élő növényeket! / kopp-kopp :) /

(#15663) biomassza válasza havri1 (#15653) üzenetére


biomassza
csendes tag

Örülök ha tetszik a szűrő, szerintem jó cucc, remélem, elégedett leszel vele. A szűrőanyagokról már volt szó, nem tudom, mennyire akarsz cserélgetni rajtuk, de szerintem (!) 1) az aktív szén tök felesleges, tedd talonba, hátha egyszer vészhelyzetben gyorsan akarsz vmi csúnyaságot eltávolítani az akksiból 2) a műanyag labdák is mehetnek a 3.14csába 3) ha nem akarsz egyelőre drágább cuccot venni bele, a golyóknál a táblás szivacs is többet ér - nekem is van egy réteg tm30as benne. Ha egész táblát veszel, az sem filléres, de szerintem sokan tudnánk adni kimaradót, aztán némi farigcsálás és kész. (Ha Szeged felé jársz, én is adok szívesen).

(#15664) havri1 válasza biomassza (#15663) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Most így ahogy van, gyári állapotban, már üzembe helyeztem, pontosabban víz alá, és teszteltem, így már nem tudom kivenni a szén tasakot, csupa víz :D
A műanyag labdák helyett viszont a szivacs nem rossz, nézelődök ilyen után. Sajnos Szeged nekem messze van, nem járok arra, de köszi :)

Szerintetek, ha most megjáratom a kis akksiba a szűrőt, a bacik nem telepednek már bele? Így a nagyba hátha könnyebben beállna.

havri

(#15665) Silentfrog válasza biomassza (#15663) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Indításkor hasznos az aktív szén,mivel hogy minden új így kioldódhatnak dolgok bármiből Pl írták, hogy amivel az akvárium van ragasztva abból is oldódik ki ez az és algásodást okozhat.
/ezt olvastam valahol/
Én anno a régi akváriuma használtam kezdetbe mert csemperagasztós,oxidfestékkel készített hátterem volt és féltem, hogy kioldódik belőle valami.

(#15666) turbulencia8 válasza Pocee (#15650) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez nem konnyu szakmai kerdes, mert minden novenyfajtanak mas lehet a makro-, mezo- es mikroelemes tapanyagigenye. De kulfoldi forumokon biztos okosabbak lesznek. En is csak a hianytunetekre tudtam rakeresni angolul. A legolcsobb termeszetes (mu)tragya szerintem a komposzt tea es tarsai (kb. 500 Ft/liter, raadasul teljesen termeszetes), de ezek szarazfoldi novenyeknek fontos makrokat (N P K) is tartalmaznak, amit akvariumba csak akkor vihetsz be, ha pl. nagyon alacsony a nitratszinted.

(#15667) havri1


havri1
félisten

Jól emlékszem, hogy 2x 1 liter mennyiségű biológiai szűrőanyagot javasoltatok venni?
Körülnézek a helyi boltokban, mert webáruházból mindenhonnan 1700-2000 körüli jó áron van, de 1500 a szállítás.

Kis akksiba beleraktam, kavarja ám a vizet keményen :D
Guppik élvezik, legalábbis egyelőre..félre lecsökkentettem a teljesítményt.

havri

(#15668) Silentfrog válasza havri1 (#15667) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én írtam a 2X1 liter Matrix tropot. Mert ez a legolcsóbb. 1700/liter

Akik keménybe nyomják azok kidobnak mindent kivéve egy szivacsot hagynak meg.

Az elrendezés a következő.:

Sera siporax 1 liter /3000ft/l / alólra a kerámiagyűrű helyére. utána szivacs
Majd 3 liter Seachem Matrix /16 000 ft/3 l/ Majd 2 liter Ada Bio Rio / 7000ft/2 liter./ Majd a legtetejére 250 ml
Seachem Purigen 7300ft.

Így a szűrőd ára 32 ezer hiper szuper szűrőanyagoké 33 ezer! Komolyan ilyenekkel szűrnek a "nagyok"! 150 literbe.

De neked elég lesz a 2-3 liter matrix trop is és ha egyszer lesz nagyon pénzed akkor veszel Seachem Matrixot,vagy ADA Bio Riot.

Ha érdekel a dolog komolyabban akkor olvasgass. Nagyon érdekesek ezek az szűrőanyagok! [link]

[ Szerkesztve ]

(#15669) havri1 válasza Silentfrog (#15668) üzenetére


havri1
félisten

Drága, lehet még erre alszok párat. Köszi a linket.
Vettem egy vasfát 1400-ért, most kiáztatom, remélem nem lesz tea jellege a víznek tőle, mert hihetetlenül megszinezte a vizet a vödörben.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15670) Silentfrog válasza havri1 (#15669) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azért is írtam, hogy a 2-3 liter Martix trop elég lesz neked is. Heti rendszeres vízcsere 30 % és ne etess túl és jó lesz az!

Nálam is rengeteg fa van az akváriumba és én is a színezéssel küzdök.
Nálam a lakásban csak és kizárólag hidegfehér leddel világítunk és nagyon zavar a sárgás víz!

A vasfa nálam több mint egy éve színezi a vizet. Erre jó a Seachem Purigen. Csak nekem sok kell. :(((

[ Szerkesztve ]

(#15671) mufi


mufi
senior tag

Hol lehet Seachem Matrix-ot venni budapesten?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15672) WunderKinder


WunderKinder
tag

Sziasztok!

Most indítok egy kb. 275l-es vegyes halas-növényes akváriumot. A hátsó részébe van építve szűrőrekesz, kb. 20-25l szűrőanyagot lehet benne elhelyezni.
A kérdésem az, hogy milyen szűrőanyagokat tegyek bele? Gondoltam előszűrésnek kap némi nagy lyukú szivacsot, aztán siporaxot és matrix trop-ot. De nem tudom miből mennyit vegyek. Hallottam a krumpliszsáktól kezdve a lávakövön át a gégecsőig mindenféle olcsóbb anyagot, azok érnek valamit?

(#15673) Silentfrog válasza WunderKinder (#15672) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jó a krumpliszsák,meg a gége cső is ha egy nagy külső hordós szűrőd van. Tehát szerintem ne ezzel vedd el a helyet a normális szűrőanyagoktól.
Előszűrés után jó lehet az általad említett szűrőanyagok. /ha a Sera siporax kimérve veszed akkor jó az ára a dobozos verzió már nem éri meg a pénzt helyette vannak ugyanannyiért sokkal jobb bio. szűrőanyagok!

A hátsó részt te alakítod ki vagy már meglévő a kialakítás?

(#15674) mufi válasza mufi (#15671) üzenetére


mufi
senior tag

:U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15675) WunderKinder válasza Silentfrog (#15673) üzenetére


WunderKinder
tag

Így készítik az akváriumot. 4 kamrából áll a be és kifolyó lyukak ki vannak fúrva az elválasztó üvegen.
Milyen arányban rakjam bele az anyagokat? Tehát melyikből mennyit vegyek? Mert térfogatra nézve pl. a szivacs a legolcsóbb.

(#15676) mdk01 válasza WunderKinder (#15675) üzenetére


mdk01
addikt

Én csak szivacsot rknék bele a helyedbe és minden rekeszbe egyre finomabbat. Kezdésnek pl, egy TM10-es.

Sőt én lehet az első kettőbe raknék TM10-es majd TM20 és TM30.
A TM45-t meg elhagynám mert lehet túl sűrű lenne, de érdemes lenne kipróbálni, vizsont lehet többre mész ha az utolsó rekesz TM30-as szivacsra teszel perlonvattát amit néha kicserélsz és kész.
Nem hiszek a kermámia(legyen az siporax vagy bármi) gyűrűben, szerintem sokkal-sokkal nagyobb a csodálat körülötte mint amennyit ér.

(#15677) Silentfrog válasza mdk01 (#15676) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A kerámiában én sem,hisz a siporax az szinterezett üveg. :P ;]

Ha megkérlek leírod mi van a szűrődbe? Nagyon szép növényes medencéd van de sosem írtam, hogy mivel szűrsz!

(#15678) mdk01 válasza Silentfrog (#15677) üzenetére


mdk01
addikt

Oké, szinterezett üveg. :)) Abban sem telepednek meg a bacik, max a felületére tapadnak jobban úgy gondolom mert ahhoz hogy abba áramoljon a víz nyomás is kellene, az meg ahhoz nincs. :)

Semmit extra nincs a szűrőmben.
Gégecső alul úgy 5-10liter, aztán 25liter porózus kertitavakban használt kavics,legfelül meg egy TM30-as szivacs.
Ami még rettentő nagy segítség a szűrésben az a gégecső ami a szűrő és az aksi között van. Ez egy kinyújtható mosogatógép cső amit 70-200cm-en lehet nyújtani és gyakorlatilag ez nekem kinyúlott 200cm-re mert a pumpa szép lassan szétnyomja, így a kis bordákba rettentő jól megtelepednek a bacik.

(#15679) Silentfrog válasza mdk01 (#15678) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem gondoltam volna. :Y
Azt hittem , hogy minőséginek mondott szűrőanyagokkal szűrsz.
Sok oldalon megdobálnának halkajával a "fizetett fórumozók", hogy ilyen szűrőanyagot használsz. De gondolom ezt te tudod.

Úgy meg szeretném kérdezni egy két halas oldalon,hogy miért kell 2 liter biológiai szűrőanyag helyet 10-et venni és abból is a drágábbat egy 100 literes medencébe, ha minden teszt megfelelő vízminőséget mutat 2-3 literrel is
/nitrit,nitrát stb/ De nem merem mert kicsúfolnának a tudatlanságomért. :DDD :DD

(#15680) biomassza válasza mdk01 (#15678) üzenetére


biomassza
csendes tag

Azért ezzel a megtelepedés / nyomás dologgal tisztelettel nem értenék egyet, a diffúzió okán. Nyilván a mítosz jó része marketing, szivacs is tök jól működött évtizedekig, de simán mérhető a hatékonysága, összehasonlítható egyéb szűrőanyagokkal stb stb stb. Nem egészen homeopátia, empirikus eredményeket ad, nem csak hinni lehet benne.

(#15681) havri1


havri1
félisten

Az normális, hogy a szűrő még 1 nap működés után is levegőt dolgoz ki magából?
Ha megmozgatom a szűrőt, akkor hihetetlen mennyiségű jön, alap esetben néha köpköd csak egyet.

A szívó részen tuti nem szív falsot, buborékmentes. Nem is szivárog sehol a rendszer, így gyanítom jól tömít.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15682) claire78 válasza mdk01 (#15481) üzenetére


claire78
senior tag

Nos, visszakanyarodva a ledes témához.
Miután beszéltünk, meg is rendeltem az ebay-ről 2db 6500K és egy 4300K színhőmérsékletű led "rudat". Ez már gyárilag aluprofilban és egy csőben van (vízálló). A 4db nem volt 4 ezer Ft. Hong-Kongból vagy Kínából rendeltem és ugye majd egy hónap volt a tervezett érkezési idő. Na ez kb. egy hét alatt itt volt.
Először amikor felraktam az akvárium fölé, már látszott, hogy jóval több fény lesz a gyári 13W-os Tetra csőhöz képest.

Amiért írtam ezt a hozzászólást, hogy a LED-ek felszerelése után kb. egy héttel a növények valósággal ontják ki magukból az oxigént. Szemmel látható buborék "áradatok" vannak minden növény felett. :)

(#15683) Silentfrog válasza havri1 (#15681) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha még további 1-2 napig is nyom ki buborékot szabályos időközönként akkor valami nem kerek.

(#15684) válasza claire78 (#15682) üzenetére



addikt

Tudsz betenni linket?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#15685) claire78 válasza (#15684) üzenetére


claire78
senior tag

Persze.
[link]

(#15686) válasza claire78 (#15685) üzenetére



addikt

:R

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#15687) bringasisti válasza havri1 (#15681) üzenetére


bringasisti
őstag

Falsot szív az O gyűrűnél

BENEFON DELTA--------N8

(#15688) flegga92


flegga92
senior tag

Olyan gondom-bajom lenne, hogy egy hétre el kellett utaznom, indulás előtt közvetlen vettem ki vizet a csapból, hogy mire megjövök kicseréljem. Na egy hét alatt a vödörben filmeszű hártya lett a víz tetején és mintha kezdett volna algásodni is. Úgy voltam vele sebaj, holnap este lecserélem. Nyitom a csapot épp, hogy csordogál belőle és rájöttem, hogy mosatják a hálózatot, ráadásul 3 napig. Gondolom mosatás után nappal nem lenne érdemes vizet venni és azzal cserélni a vegyszerek miatt. Békéscsabán nem tud valaki lehetőleg nem túl drága megoldást?

(#15689) mdk01 válasza Silentfrog (#15679) üzenetére


mdk01
addikt

Dehogy, ilyen mennyiségnél kész vagyon és mint mondtam nem annyira jó véleményem szerint, mint amilyen drága.
Sok, kezdőt aki nem olvas utána be lehet etetni ezekkel a marketing szövegekkel, és mivel azt veszi meg és világ életében azt használja ő arra fog esküdni és azt is terjeszti, összehasonlítási alap meg nincs mögötte. Egy lyukacsos szivacs is baromi jó tud lenni úgy gondolom.
Engem sok helyen megdobálnának ha azt mondanám amit már korábban is hogy az apukám 54literes aksiját a gyári akasztós szűrővel szűröm amibe csak szivacs van és alig mozgatja a vizet még sincs alga csak akkor ha elhanyagolom(3hét utána cserélek vizet) ekkor is csak egy kis ecset alga kezdemény amit még gyorsan ellehet fojtani.

(#15690) mdk01 válasza biomassza (#15680) üzenetére


mdk01
addikt

Ezzel nem tudok vitatkozni.:)
Létezik ilyen de hogy ez működik-e egy ilyen gyűrűnél azt nem tudom, de nem vagyok benne biztos.
Egyelőre én megmaradok a porózus köveimnél az bevált és olcsó.:)

(#15691) mdk01 válasza claire78 (#15682) üzenetére


mdk01
addikt

Én kicsit bonyolultabbnak gondolom ezt a ledes világítás témát, de ha neked bevált használd egészséggel. :)

(#15692) Silentfrog válasza mdk01 (#15689) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

"Sok, kezdőt aki nem olvas utána be lehet etetni ezekkel a marketing szövegekkel" sajnos azokat is "megetetik" akik utánaolvasnak.
Gondolom nem sok kezdő olvassa el az egyik halas oldalon a Szűrőanyagok mikroszkóp alatt" című fórumot.
Ha az ember látja, hogy mennyivel jobb a kialakítása egyik anyagnak a másiknál akkor elhiszi, hogy jobb az egyik mint a másik.
Ha meg nem hisz ezeknek a szűrőanyagoknak a létjogosultságában akkor egyik ilyen anyagot sem fogja megvenni kezdve a legolcsóbb kimért siporaxtól vagy a matrix troptól kezdve a legdrágább substrat pro-ig vagy a Seachem matrixig.

Én olcsón vettem a szűrőanyagot ,így 3 liter siporaxot használok egy liter Aquanova szinterezett üveg gyűrűt és sok szivacsot.

(#15693) bringasisti


bringasisti
őstag

Baszni is meg szűznek maradni igen csak nehéz feladat, ezért egy tartályban oxigén dús vizet és oxigén szegény vizet igénylő bacit dolgoztatni ?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15694) havri1


havri1
félisten

Jártam faternál, ahonnan szerváltam pár szőlőtőkét.
Most hogyan tovább?
Gyanítom csontra megkopasztani, majd kiszárítani, és kifőzni?

Vasfa 3 napja szinezi a vödör vizét, naponta 2x cserélem pedig..

[ Szerkesztve ]

havri

(#15695) bringasisti válasza havri1 (#15694) üzenetére


bringasisti
őstag

A vasfa ha sügéreket akarsz tartani csak akkor nem kockázatos ha már hetekig ázott napi víz csere mellett és a vizet nem színezi egyáltalán. A szölőtőke szárítás után szintén zenész.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15696) Silentfrog válasza havri1 (#15694) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A szőllőtőkével nagyon egyszerű bánni! :DDD

Ha száraz akkor 3 hónapra vízben kell áztatni,hetente vízcsere így a kérge lejön magától is,majd ha lent van a kérge akkor kifőzés sós vízben és kész is! /addigra el is merül magától/

Ha nem száraz akkor 3 hónap szárítás és utána ugyanaz amit elsőnek leírtam.

Ha most kaptad a szőllőtőkét akkor 3 hónapig nem tudod a medencébe rakni mert

Színezi a vizet
Nyálkásodik
Folyamatosan jönnek le a kéred darabjai és eltömítik a szűrődet.

Nekem kb 15 kiló van az akváriumba,kb ennyi. Ez egy régi kép.
Ja igen teljesen sötétbarna lesz idővel a víz alatt.

[ Szerkesztve ]

(#15697) havri1 válasza Silentfrog (#15696) üzenetére


havri1
félisten

+ (#15695) bringasisti:

Köszi, akkor erre majd tavasszal visszatérek.. :DDD

havri

(#15698) jegenye77


jegenye77
addikt

A mostani állapot:

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#15699) bringasisti válasza havri1 (#15697) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem is a színezés a gond hanem a sügérek nagy része nem bírja elviselni a nem lugos vizet ezért mielött berakod őket egy PH mérés indokolt

BENEFON DELTA--------N8

(#15700) mdk01 válasza jegenye77 (#15698) üzenetére


mdk01
addikt

Szépen alakul, bár ez a baloldali pervula dolog még mindig rejtélyes.
Az alternanthera meg kicsit zöldes levelű, ami nem hiszem hogy a fény miatt van mert a pervula is megél. Vasat adsz rendesen?
...csak így tovább. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.