Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) havri1 válasza bringasisti (#15550) üzenetére


havri1
félisten

Mármint a 2213-ast?
Nem tudom megéri e a 10k-t használtan, ha 17k az új.
Ebbe nem megy szét a motorba a forgórész? Lehet venni hozzá, ha beszarik?
Meg itt hiányzik 1-2 dolog talán, illetve hát a töltet...
10-15k -nál többet nem szeretnék erre az 56lityisre költeni, igazából 1 éve elvagyok a belső gyári szűrővel, heti 1 vízcsere mellett.
Növnyek is kezdenek beállni rendesen, de jobb lenne egy külső szűrő, valami esőztetővel.

Ebbe jó sok hal van, sok guppi, (30-40db tuti, kicsik nagyok vegyesen), 1 xifó, 1 blackmolly, 1 leopárd dánió, 10db fejlett neon, 2 harcsa.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15552) biomassza válasza havri1 (#15551) üzenetére


biomassza
csendes tag

Szia!
A rotor mindben cserélendő idővel - de Eheimhez tuti kapsz alkatrészt. Én a nagyobbat venném, nálam 45 literhez is a 2215 van. Garancia tényleg nem a legesszenciálisabb, de ha van módod, azért nézd meg, milyen állapotú a rotor és a tengely, meg hogy a fejtömítésnél nem ereszt-e. Nagyon jó az alkatrészellátás az Eheimekhez, de az sem az olcsó kategória. Az hogy a hirdetett cucchoz adnak Ista közeget, egyelőre lehet költségkímélő megoldás, de én (hangsúlyozom, ez a magánvéleményem) lecserélném azt is. Matrix trop lehet esetleg viszonylag nem méregdrága alternatíva.

(#15553) Silentfrog válasza havri1 (#15547) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

3500 forintért volt legalább 4 vagy 5 legutóbb a V@ter@n . A mostanihoz elég , elég de egy 200 literesbe nagyon kevés,nekem volt ehhez hasonló kaliberű 2 darab Fluval 203 egy 200 literesbe. Még az is kevés volt.
Egy ilyen sokkal többet ér egy ilyen,újonnan több év garival.
[link]

(#15554) farkas26


farkas26
tag

Az alga mennyi ideig bírja ki víz nélkül? :F

"A jövő sem a régi"

(#15555) mdk01 válasza farkas26 (#15554) üzenetére


mdk01
addikt

Míg gondolom ki nem szárad, de hogy a spórák utána mit csinálnak, hát az jó kérdés.

(#15556) turbulencia8 válasza havri1 (#15551) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az Eheim Ecco-t azert joval kenyelmesebb takaritani. Nekem egy hasznaltan vett 2036-os van, legalabb 10 eves lehet, nagyon jo vetel volt.

Hamarosan beszamolok az akvaponias tapasztalatokrol, volt egy ket erdekesseg (kaliumhiany a vizinovenyeknel stb). Ugy tunik mara beallt egy normalis egyensuly, a bananhej hasznos resze a viragladanak.

(#15557) Silentfrog válasza turbulencia8 (#15556) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amióta van akváriumom keresem a Eheim 2036 Ecco Pro-t használtan. Újonnan irreálisan magas az ára . Egyszer volt egy akvarisztikai oldalon eladó 7000 ezerért Substrat Pro-val de 10 perc alatt elvitték. :(((
Második szűrőnek kellene...

Nagyon tetszik a fogyasztás/ vízfogatási értéke.
Nem mérted mennyi is a valós vízmozgatása? Nagyon érdekelne!

(#15558) havri1 válasza turbulencia8 (#15556) üzenetére


havri1
félisten

Jajj már kivagyok ettől a szűrő válogatástól :)
15k a plafon, ez fix, nem költök erre többet.
Elkezdtem nézelődni ugye pár napja, és 30k alatt nem találtam normálisat, amiben van töltet is.
15k alatt csak használtan, használt töltettel tudok venni.
Vagy kisebbet, de újat 20-22k-ért..
:W

havri

(#15559) bringasisti válasza havri1 (#15558) üzenetére


bringasisti
őstag

Már bocsi, de mi szükség van a töltetre

BENEFON DELTA--------N8

(#15560) havri1 válasza bringasisti (#15559) üzenetére


havri1
félisten

Ő, lehet félreértettem akkor valamit. Töltet nélkül is szűr?

havri

(#15561) Silentfrog válasza havri1 (#15560) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem ,de amit a gyári szűrőkhöz adnak az nem sokat ér. Kivéve egy két típusnál. Valamelyik Eheim szűrőhöz adnak gyárilag jó szűrőanyagot.

Legtöbbször csak a szivacsokat és a kerámiagyűrűket használjuk fel, a biolabdát meg az ilyen nem sokat érő anyagokat kirakjuk, helyette jó minőségű biológiai és kémiai szűrőanyagokat teszünk.

(#15562) bringasisti válasza havri1 (#15560) üzenetére


bringasisti
őstag

Csak szivacsot használok meg egy kivés olcsó kerámiát

BENEFON DELTA--------N8

(#15563) farkas26 válasza Silentfrog (#15557) üzenetére


farkas26
tag

Én is pont ilyet szeretnék majd a z új nanohoz,de én se találok. :(

"A jövő sem a régi"

(#15564) Silentfrog válasza farkas26 (#15563) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Újonnan már 29 ezernél nem találok olcsóbban. Szinte egy árú egy Tetratec 1200 szűrővel. Nagyon drága... :(((

(#15565) Silentfrog válasza havri1 (#15558) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg egy ilyen?

[link]

(#15566) farkas26 válasza Silentfrog (#15564) üzenetére


farkas26
tag

Hát ez az,én a jbl901e vettem 22e-ért,bár az is már 30körül van.

"A jövő sem a régi"

(#15567) havri1 válasza Silentfrog (#15565) üzenetére


havri1
félisten

Ez tetszik, köszi.
Tudnál segíteni összeszedni hozzá mindent, hogy be is tudjam üzemelni? (webaruhaz)
Csövek, stb? Köszi!

havri

(#15568) Silentfrog válasza havri1 (#15567) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Persze segítek.
Ami kell neked ha ezt vennéd csövek és a pipák.
Pl .: Itt megkapod őket.
[link]
Csővastagságra figyelj,több méret van!

Egyébként a csöveket barkácsáruházban is megveheted,pipát is tudsz hajlítani ha akarsz,nem nehéz,de a gyári szebb! :)

Ennek amit linkeltem több mint 8 liter a tartály mérete így szűrőanyag is fér bele szépen.
Kerámiát ad hozzá,ez megy a legalsó rekeszbe. Ezután vannak a szivacsok majd 2 liter ilyen és kész is. /ez a legolcsóbb minőségi biológiai szűrőanyag/
Ha zavar az úszkáló apró darabok akkor perlon vatta az utolsó ,legtetejére.
Mivel jelenleg kicsi akváriumba veszed ,ennek meg elég nagy a vízmozgatása,így a perlon vattát javaslom,gyorsan lekoszolódik és visszafogja a vízmozgatást,mivel ehhez nincs csap így nem tudod visszafogni csak így.

(#15569) havri1 válasza Silentfrog (#15568) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, holnap rendelem is:)
Csapot nem lehet beletenni utólag valahogy?

havri

(#15570) havri1 válasza Silentfrog (#15568) üzenetére


havri1
félisten

És hogy rögzítem a csövet a menetes részre?
Félek nincs meg hozzá az ellendarab..

havri

(#15571) biomassza válasza havri1 (#15570) üzenetére


biomassza
csendes tag

Csapot is lehet utólag- vagy találsz olyat, ami passzol a menetre, vagy raksz a csőbe valahol, mint az Eheimeknél. Sajnos megint nem a legolcsóbb cuccok, ahhoz képest, hogy pár deka műanyagról van szó. Jelen verzióban meg pl. ráhúzod a menetes részre a csövet és ha félsz, hogy nem tart tökéletesen, rááldozol 1-2 gyorskötözőt. Esetleg, ha nem levágni akarod majd, egy kis szilikonspray, vagy szilikonzsír sem árt. Csap nélkül kicsit macerásabb lesz takarítani majd.

(#15572) havri1 válasza biomassza (#15571) üzenetére


havri1
félisten

Értem.
Mondjuk 2 bilinccsel is meg lehet fogatni.

Tetra EX 800 Plus külső szűrő 20e ft- Ilyenre kaptam ajánlatot most, akvarista.hu-n

Sziasztok! Eladó legújabb 2014-es újszériás Tetra EX 1200 Plus és Tetra EX 800 Plus külső szűrő! Vadonatújak, minden gyári tartozékkal, gyári töltetekkel bontatlanul!

Ha erre már nem kéne semmit se költeni, még ezt is bevállalnám, csak hát a töltet ebbe is ki tudja milyen.

Ha 12k-ba el tudnám hozni a szűrőt vateráról, akkor kéne vennem hozzá 2x 2.5 m csövet minimum. Jobb lenne több, de lehet a hossz már a teljesítméyn rovására menne.
Meg 2 bio massza töltetet.

Szűrő 12k + 1k szállítás
Csövek : 4k
Kellene esőztető meg szívó oldalra valami, az is 2k minimum.
Töltet : 2x 1700 + 1k szállítás

Ez már több mint 20k, és használt a cucc. Másik vadi új.
Hm?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15573) Silentfrog válasza havri1 (#15572) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tetratecbe is venned kell biológiai szűrőanyagot, mert a kerámiagyűrűn és a szivacson kívül ami benne van az nem sokat ér,és annak is van kiszállítási díja.

Nem bio massza, hanem biológiai szűrőanyag. Ami benne van szivacs és bármi megfelel, mindenen megtelepszik ez a hasznos baci,csak az említett szűrőanyagra aminek 1700 forint literje sokkal nagyobb számba tudnak elszaporodni mit egy szivacson vagy egy biolabdán.

Nem kötelező megvenni,csak ajánlott. Azért is írtam az olcsóbbik megoldást mert van nagyon sokféle jobb anyag de ennyiért ez nagyon jó árú! ;)

(#15574) havri1 válasza Silentfrog (#15573) üzenetére


havri1
félisten

A vaterán lévőhöz nem találtam az esőztetőhöz zárókupakot, meg szívó csonkont a cső végére. Oda nem egy pipa jellegű műanyag cső szokott lenni, rácsos véggel?

havri

(#15575) Silentfrog válasza havri1 (#15574) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jobban jársz ha szétnézel egy nagyobb akvarisztikai boltba. Vannak olcsóbb megoldások is, sok weboldal csak a drága Eheim,Tetra,JBl, cuccait teszi ki az oldalra de van nekik olcsóbbak is.
Ha így veszel Eheim pipát esőztetőt,szívó oldali csőre védőrácsot akkor az egy szűrő ára!

[ Szerkesztve ]

(#15576) havri1 válasza Silentfrog (#15575) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Még várom a tetratec-es eladó válaszát, kértem részletes leírást a termékről, tartozékokról.
Lehet inkább az lesz, ha van benne minden kellék, és csak a töltetet kell megvennem.

havri

(#15577) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Valaki van olyan itt aki ért az elektronikához,fénycsövekhez?

Vettem egy Odyssea Dual 2X54W T5-ös akvárium világítást.
Ugyebár 108 wattot áramot kellene felvenni a konnektorból óránként.
Nálam "csak" 80watt/óra a fogyasztása. Ez normális? Nem értek hozzá ezért nem tudom, hogy ennyi fogyasztással ugyanazt a fényerőt adja e illetve nem károsítja e a csöveket a kisebb fogyasztás...

(#15578) bringasisti válasza Silentfrog (#15577) üzenetére


bringasisti
őstag

Én se értek hozzá de azt tudom hogy a nem profi mérökék az ohmikus és az induktív fogyasztást nem egyforma pontossággal mérik. Induláskor van egy nagyobb áramfelvétel mig a cső beindul. Nézd meg olyan fogyasztón aminek tudod a felvett áramát

BENEFON DELTA--------N8

(#15579) bringasisti válasza Silentfrog (#15577) üzenetére


bringasisti
őstag

Biztos hogy nem károsítja mivel van rendszer ahol leszabályozzák a fényerőt

BENEFON DELTA--------N8

(#15580) Silentfrog válasza bringasisti (#15578) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A mérés pontos,több órányi aktív használat után is stabil 80 watt a fogyasztás,a fogyasztásmérő szerint.

A hobbielektronikán is kérdeztem,de még nem találta meg a hozzá értő ember a kérdésemet!

Szerintem valami nem kerek.
Ha ~8500 lumen fényáramhoz 2x54 watt kell akkor a 80 watt felvett teljesítménnyel is tudja ezt a két fénycső?
Ez csak azért lenne fontos mert ez egy egy hetes Odyssea lámpa. Ha meg ez miatt kiégnek a csövek akkor baxh@tom hisz a csövekre nincs garancia,és azok elég drágák voltak.

(#15581) bringasisti válasza Silentfrog (#15580) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tud kiégni mert a fojtónak az a szerepe hogy lekorlátozza az áramot. Max nem világít elégé. Hétfőn meg tudok kérdezni olyan faszit aki ” látott már fázisceruzát ”

BENEFON DELTA--------N8

(#15582) Silentfrog válasza bringasisti (#15581) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ebbe az elektronika a vezetékében van egy dobozban.
A T8-nál tuti rossz a csövekre ,ha az előtét nagyobb vagy kisebb teljesítményű mint maga a cső. De ennél nem tudom. Ezért van, hogy a dupla csöves T8-aknál nem lehet egy csővel használni a lámpát mert idő előtt kiégeti a fénycsövet.
(ezt okosok mondták a hobbielektrónikán) :)

[ Szerkesztve ]

(#15583) bringasisti válasza Silentfrog (#15580) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért mert a fojtó annyi áramot ad ki ami 2 csőnek ideális. Ha 1 re engedik rá akkor nyilván annyi meg egy vödör bambi

BENEFON DELTA--------N8

(#15584) Silentfrog válasza bringasisti (#15583) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azt mondod, hogy örüljek, hogy nem 108 wattot eszik hanem csak 80-at oszt csókolom? :DDD

(#15585) bringasisti válasza Silentfrog (#15584) üzenetére


bringasisti
őstag

Hétfőn rákérdezek

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#15586) Silentfrog válasza bringasisti (#15585) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Megköszönöm! :R

(#15587) havri1


havri1
félisten

Addig nézelődtem a szűrők után, míg elkezdtem összeállítani a nagy, végleges akksit.
Hát elszomorodtam a végösszeg tekintetében az az igazság..
Az imént linkelt weoldalról, egyelőre csak tájékozódás miatt válogattam.
A terv 250l körüli komplett akksi összeállítása.

Amiket néztem:

100x50x50 - 22100
T8 as tető 100x50 - 27920
aquaDepo VX 105 bútor - 36000
polifoam alátét - 1400
2x 30 w fénycső (na itt nem tudtam választani konkrétat ) - kb 8000
Atman At 3337 FULL szűrő - 29900

Szállítás 3 x 1290ft

Mit kéne cserélni? Cska vaktában válogattam. Lehet faragni az árból?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15588) havri1 válasza havri1 (#15587) üzenetére


havri1
félisten

Az akvárium adatainál a második érték a mélysége, vagy a magassága?

240 literes akvárium, 120x40x50/8 cm

Mert ha a mélysége, akkor inkább ilyen lenne, így spórolnék állványt, hisz 48cm mély bútorom van..

havri

(#15589) SSJmeszes válasza havri1 (#15588) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

120 ( szélesség) 40 ( *térbeli* mélység) 50 magasság

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#15590) turbulencia8 válasza havri1 (#15587) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az akvarista.hu-n nem találtál használt szettet? A honlapjuk megújítása előtt rengeteg ilyen hirdetés volt, néha egész profi cuccokkal is.

(#15591) havri1


havri1
félisten

Köszi az infókat.
Nem szeretnék használtat venni. Akvárium karcos, tető törött, szűrő lelakott, stb.

120x40x50 méretben, ha nem kéne vennem szekrényt hozzá, máris csak 82860 az alapár. Ez már barátibb.
Szűrőnek az Atman AT 3337 FULL elég lehet?

[ Szerkesztve ]

havri

(#15592) turbulencia8 válasza Silentfrog (#15557) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem mértem, de aránylag tényleg jó a térfogatárama. Perlonvattát nem használok, szóval nem is tömődik el, kb. 3-4 havonta szoktam átmosni, ami pár perces mutatvány.

Havril1: te tudod, de könnyű lelakni az új cuccokat is, én használttal gyűjtöttem tapasztalatokat. Én is az Aquadepo-ban vettem az új medencét, műszikla hátteret stb. és a bútort. Utóbbihoz mindenképp vegyél a boltban fekete sziloplasztot is, és közvetlenül a medence alatti bútorlapot, pontosabban annak az élfóliázott széleit, sarkait tedd vele valóban vízállóvá, különben könnyen tönkremegy a pozdorja a (kondenz)vízcseppektől.

[ Szerkesztve ]

(#15593) Silentfrog válasza havri1 (#15591) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez szerintem jobb,nagyobb a vízforgatás,nagyobb a tartály méret olcsóbb.
[link]

Vagy ha kiadsz 30 ezret egy szűrőért akkor ilyet vegyél!

[link]

A posta ingyen van,és ha beregisztrálsz 3%-ot elengednek az árból. Így csak 32 ezer az ára. Az általad linkelt Atmannál jobb és hiába full akkor is ugyanazt a vacak tölteted kapod ami nem sok mindenre jó!

120 centis akváriumra van eladó lámpám 2 hónapos,ingyen postával van még ma,holnap! ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15594) havri1 válasza Silentfrog (#15593) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

guner az akvarista.hu-ról a tetra 1200plus-ra 28k írt.
Persze nem válaszol 2 napja..
Decemberben venném az akksit, illetve akkora lesz rá keret, addig csak nézelődök. Jó lenne mindent összeszedni addig.

havri

(#15595) claire78


claire78
senior tag

Sziasztok!
Van itt olyan aki szerelt már LED-eket és használt hozzájuk áramgenerátoros LED tápegységet?
Akár privátban is szívesen fogadnám a segítségét.
Köszönöm!

(#15596) biomassza válasza havri1 (#15594) üzenetére


biomassza
csendes tag

A fórumon írtál neki, vagy e-mailt? Mert amióta kicserélték a fórummotort erre a csillivillli f.sra, nem jelzi a privát üzeneteket..

(#15597) havri1 válasza biomassza (#15596) üzenetére


havri1
félisten

Emailt, már írt az elsőre, de most nem akar válaszolni 😢

havri

(#15598) Silentfrog válasza havri1 (#15597) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lehet, hogy nem érdemes vele foglalkozni, ha kiadsz egy szűrőért 28 ezret akkor az bolti számlás garis legyen. Sokra adnak 3-4 évet nem mindegy, ha elromlik, akkor lesz e hova visszaküldeni.

(#15599) havri1 válasza Silentfrog (#15598) üzenetére


havri1
félisten

Igazad van, ezért is kérdeztem rá nála pont ezekre.
De nincs válasz..
Lehet ezt a szűrőt amit linkeltél meg is rendelem.
Csak megint kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a csomag mit tartalmaz :)
Cső, esőztető, stbstb. Mert leírásban nem láttam.

[ Szerkesztve ]

havri

(#15600) Silentfrog válasza havri1 (#15599) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Melyikre gondolsz? Kettőt linkeltem! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.