Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1313) biker válasza dwiki (#1311) üzenetére


biker
nagyúr

a minim 80GB-os HDD-je épp nem a csúcs, jelenleg 100gb a legnagyobb noti hdd

a freescale 7447a procija, ami ebben dübörög, a legújabb, ez fogyaszt a legkevesebbet a G4-ek közül.

a vga csak fogyasztásban jobb, mint a többi

Egy microATX cuccot passzoltam, mikor minit vettem.
mATX ház 250W házzal 12k (nem shuttle XPC, ami ki is néz valahogy, csak egy szar fehér)
Gigabyte 8trs300 a másik 12k
P4 2.8/800 HT 25k
2x512 DDr 15k
R9100 vga 10k
40gb hdd 5k
CDRW/DVD 5k

ilyen áron ment el, ez se nem 20, se nem 50
arról remélem nem akarsz meggyőzni, hogy webfejlesztésre, képek akárcsak átlagos szerkesztésére jó egy sis630+cel500 ami kijön 20-ból?
és ez a cucc is zajos, és sokat fogyaszt.
ehhez képest a havi villany lement 1000.-ot mióta megvan a mini.
ha powermac-et veszek, akkor felmegy 2-3ezret.

P4 2.8 pl mikor ráküldtem 30-40 képre a photoshopot dolgozni, és a norton úgy döntött, ő most update ellenőríz vagy csak jött pár levél, már rossz violt nézni mit görcsöl.
itt legalább ilye gond sincs

ez is bőven elég munkára, sőt...
de biztos neked van igazad, minden PC király, a windóz az isten, de ezt minek ebben a topikban híreszteled? itt ez nem sok embert hat meg.

10+év ebből a szarból elég volt.

''Tehát ergo neked nincs annyi pénzed hogy 120 négyzetméteren duálprocis G5-el döngess, ezért neked fontos a villanszámla plussz a hely...''
Ha megkérdeznék, mit kérek ajándékba, akkor is iMAC lenne a kérésem, nem dual G5, mert jobban tetszik, és mert elég otthonra az is.

arról meg, hogy melyik a jobb, és mit aláz:
a régi gépet nem sajnálom, hogy ez lett, ez jobb, gyorsabban haladok, és símábban.
mielőtt vettem, volt pár teszt, amit láttam, mac-esek csinálnak, replace text, meg photoshop, és siralmas volt, hogy 1g-s G4-ek szarrá verik a gépem...
vagy mikor egy effekt 5percig ment G4-en, 7percig P4-en, csak épp közben a P4 még az egérről se vett tudomást közben, vért izzadt, közben a G4-el neteztünk, és mp3 szólt a háttérben, közben ezerrel pörgött a ventije, csak ezért tudtuk, dolgozik.

Ez meg az én véleményem, egy csóró tahóé, akinek csak 40nm-re telik minivel. passz. majd ha nagy leszek...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.