Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Beköltöztünk az új lakásba, régebben ezzel kapcsolatban jöttem villanyos kérdésekkel (földelés nélküli alu MM vezetékek, olvadó biztosítékok). Jelentem, megcsináltattuk, falon kívül mennek sínben az új kábelek, a fali dugók 90%-a a régi helyére került, úgy hogy alig látszik, nagyon szép. 4 új + 2 régi kör van, FI relével, és az összes dugajl az új kábelről megy. Szerintem szuper, ajánlom ezt a megoldást. Nekünk szép lett, és esztétikus a körülményekhez képest. Összesen 3-szor 2 méteres szakasz látható a többi beleolvad a környezetbe, "szinte" nem is látszik. Mindenkinek köszönöm, aki elvezetett erre a megoldásra.

Eddig az OFF, most jön az ON: vízvezetékszerelés:

A mosógép elvezető csövének bekötésével van gondom. Konkrétan a mosdókagyló lefolyó és a szifon (hagyományos, nem U alakú) közé van beillesztve egy ehhez hasonló elem:

Nem pont ilyen, ez nem is az, de a lényeg, hogy srégen felfelé néz egy "bekötőűt". Ez külső menetes, ennek külső átmérője 2,5 cm. A menetes rész a legszélesebb, ez után összeszűkül valamennyire. A gond az, hogy nem igazán lehet rendesen ráhúzni a mosógép elvezető csövét, mert ahogy a képen is, a felső részen a menet után kb vége is van a csőnek, csak kis mértékben lehet rátolni a lefolyócső gumis végét.

Így a mosógép leeresztésekor valamennyire folyik, szivárog a víz.

Próbáltam a csövet bilinccsel rászorítani a menetes részre (ott a legszélesebb, és mögötte nincs hely), de így is szivárog, gondolom a menet miatt.
Találkozott-e valaki ilyen problémával? Mivel lehetne ezt a szivárgást megoldani? Arra gondoltam az OBI-ban a szerelvény elemeket nézegetve, hogy veszek egy toldó elemet, majd mivel annak van egy hosszú egyenes szakasza, arra rászorul a cső gumi vége. Igen ám, de annak aminek 2,5 cm-es belső menete van, a külső átmérője már szerintem túl széles lesz, nem lehet ráhúzni a csövet (erre az eredeti elemre is nehezen lehet).

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#5752) Hasaggymeg válasza DeFranco (#5751) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha jól sejtem egy ilyen szifon felső részéhez hasonló elágazás van neked és akkor egy a képen is látható stucni kell oda ,arra majd ráhúzható a mosógép elvezető tömlője,majd rögzíthető egy AWAB bilinnccsel.
[link] :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5753) DeFranco válasza Hasaggymeg (#5752) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Stucni! Ezaz! :D

Köszi, ez szerintem jó lesz. Hasonló volt az elgonolás, csak ennek tetszetősebb a formája (szűkebb). Ennek mi a hivatalos neve? Hogy keressem?

Köszi!

(#5754) DeFranco válasza DeFranco (#5753) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként az mennyire számít, hogy merre áll a mosógép lefolyócsövének a vége? Most felülről csatlakozik lefelé 45 fokban, ezt az elemet betéve lentről fog menni felfelé 45 fokban.

Hallottam már ilyet is, olyat is, hogy melyik a jobb, a régi albérletben például függőlegesen lentről/felfelé csatlakozott.

(a neve megvan: mosógépcsatlakozó - meglepő :)) )

szerk: ja, tömítés kell közé, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#5755) Hasaggymeg válasza DeFranco (#5754) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez a csatlakozó általában forgatható,úgy teszed ahogy akarod,nincs különös jelentősége.Van melyhez kell lapos vagy hengeres vékony gumi tomítés,és van melyet az általad említett meneten túllógó kónuszos kis csővég tömít.(hangsúly a kónuszon,ha nem olyan,hát kell tömítés).Vigyázz a menetek kompatibilitására,nem mindegyik egyforma nagyságú,menetemelkedésű.Legjobb volna ha magaddal vihetnéd a csatlakozódarabot.
Ami a tömlő a stucnira való rögzítését illeti,sokan nem rögzítik de én nem hagynám nyugodt szívvel bilincs nélkül. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5756) DeFranco válasza Hasaggymeg (#5755) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És az mindegy, hogy a mosógép csövének vége lefelé vagy felfelé áll? Logikus a lefelé lenne, de van aki azt mondja, hogy a szivattyú miatt felfelé kell álljon. Mondjuk ezt nem értem, de csak van egy ajánlott verzió...

(#5757) csemberlen válasza DeFranco (#5756) üzenetére


csemberlen
őstag

Mindegy, hogy alulról, vagy felülről, csak az a fontos, hogy a bekötőcsönek legyen olyan szakasza ami magasabban van, mint a mosógépben lévő viz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5758) Hasaggymeg válasza DeFranco (#5756) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Bekötés magassága min.45/50cm.a padlótól.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5759) DeFranco


DeFranco
nagyúr

@Hasaggymeg; @csemberlen: köszönöm, holnap Praktiker, aztán remélem már nem lesz gond ezzel sem egy jó ideig.

(#5760) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Lenne egy kérdésem szigeteléssel kapcsolatban.

Padlás függőleges falát szeretnénk leszigetelni. Dűbelt mindenféleképpen kell használni?
(Tetővel fedett terület, tehát ázni nem fog.) Összesen egy középen elválasztott 20nm-es területről lenne szó 2 darabban.

Szigetelés 6cm vagy 10cm-es nikecellel lenne.

(#5761) nyunyu válasza juliabrilke (#5760) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a muanyag dubelt a palcikara erositett koronggal nem *gyapot rogzitesre szoktak hasznalni?
*celleket asszem lehet ragasztani is.

Lenyeg az, hogy ne fem csavarral/szeggel rogzitsd, mivel akkor nem er semmit a hoszigeteles ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5762) juliabrilke válasza nyunyu (#5761) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az addig ok, hogy lehet ragasztani. De az a kérdés, hogy ragasztani ÉS dűbelezni is kell-e?

(#5763) Rive válasza juliabrilke (#5760) üzenetére


Rive
veterán

Dübelt effektive mindenhova szokás rakni. Elvileg néha elég a ragasztás is, aztán erről a ragasztó vagy tud, vagy se.

Filléres áru. Ha nincs _nagyon_ jó okod kihagyni, akkor ezen ne spórolj.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5764) RedWing válasza juliabrilke (#5762) üzenetére


RedWing
aktív tag

Szabadon választható. Amennyiben későbbiekben pl. vakolattal is el szeretnéd látni, akkor inkább dübel, amúgy tökéletes a ragasztó is.
Az alatta és a felette lévő födém mennyire szigetelt? Ha normálisan, akkor megéri vastagabbat rakni, amúgy meg elég a vékonyabb is. Ha esetleg láthatnám a szigetelendő felületet képen, tudnék bővebben is ajánlgatni. ;)

szerk.: mi csak külső térben szoktunk ragsztani+dübelezni, elsősorban ott, ahol terhelésnk lesz kitéve (pl. pincefal, lábazat).

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5765) RedWing válasza Rive (#5763) üzenetére


RedWing
aktív tag

Normális ragasztót kell venni... :B

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5766) Rive válasza RedWing (#5765) üzenetére


Rive
veterán

Meg mestert is :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5767) RedWing válasza joe69 (#5747) üzenetére


RedWing
aktív tag

Mindenképpen olyat válassz, aminek a hőátbocsátási tényezője ( U [W/m2K] ) kisebb mint 1,5 W/m2K. Minél kisebb annál jobb!
Persze, ha az épület szerkezete nem megfelelően szigetelt, akkor ezzel sem mész semmire.
Őket bátran ajánlom! Mondjuk nem a legolcsóbbak, de több éve dolgozunk velük, és panasz még nem érkezett rájuk!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5768) RedWing válasza Rive (#5766) üzenetére


RedWing
aktív tag

Na igen! Sajnos az már nehezebb feladat...

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5769) juliabrilke válasza Rive (#5763) üzenetére


juliabrilke
addikt

Inkább az a gond, hogy nem rendelkezek proci fúróval és fúrófejet is kell szereznem. :)

Ha viszont kell, akkor kell. A dűbel darabja nem nagy tétel tényleg, 20-21Ft.

(#5770) juliabrilke válasza juliabrilke (#5769) üzenetére


juliabrilke
addikt

Esetleg valakinek nincs olyan ismerőse, aki olcsón megcsinálná? :DDD

Egy 20-nmes terület lenne. Álvány nem kell hozzá.

(#5771) RedWing válasza juliabrilke (#5770) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ment PÜ ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5772) juliabrilke válasza RedWing (#5771) üzenetére


juliabrilke
addikt

Válaszoltam is. Egyébként 40k-t kértek volna ezért. Ennyit nem fizetek ki egy napi melóért, amit szerintem én is meg tudok csinálni.

Pár oktató videóval felszerelkeztem, a többit majd meglátjuk. :)

(#5773) RedWing válasza juliabrilke (#5772) üzenetére


RedWing
aktív tag

Mennyi??? :Y 2.000/m2??? Úr isten! Hol élnek ezek?! :W

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5774) Dluinet válasza RedWing (#5773) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tudod, ÁFA meg járulékok, meg fel kell vonulni egy ilyen kis melóra. Ja meg a kutyát is el kell tartani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5775) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Kis meló olyan mint a kis kiszerelésű áru.Arányaiban mindig többe kerül. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5776) joe69 válasza Ariadne (#5750) üzenetére


joe69
senior tag

az energiaügyi minisztérium honlapja szerint aug. 31-e volt a pályázat beadási határideje, erről mi igy lecsúsztunk:(

(#5777) Ariadne válasza joe69 (#5776) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, kár érte. Minden évben akkor ér véget, amikor elfogy az erre szánt állami keret. A www.energiakozpont.hu honlapon érdemes lesni, évente április környékén szokták meghirdetni a kezdetét, tavaly pl. december elejéig tartott, utolsó nap adtam fel. Persze gondolom csak emiatt nem vártok már egy fél évet, csak azért írtam, ha szigetelés vagy fűtéskorszerűsítés miatt jól jönne.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5778) Met válasza joe69 (#5776) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ha azt nézed, hogy 30%-ot kaptál volna vissza, az áfa meg 25% akkor .....

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5779) Ariadne válasza Met (#5778) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha azt nézed, hogy számlával készítteted el, és van mit lobogtatni akkor, ha balul sül el a dolog, akkor az a 30% sokkal jobb, mint a feketén kapott 25... Szerintem. :U Ilyen értékű, és főleg ilyen sok évre vásárolt dolognál szerintem nem érdemes feketén intézni a dolgokat. De persze ez én vagyok, más lehet másképp látja.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5780) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Sziasztok

Újonnan készült konyhámba szeretnék bekötni egy villanysütőt és egy kerámialapot egymás fölé. A sütőn egy villásdugó csatlakozó van, míg a kerámialapon csak vezetékek, de az is 2 fázisú. A sütő mögött a falban 3 fázisú csatlakozás van. Kicsit távolabb van a falon egy konnektor. Ha szerelek villásdugót a a kerámialap csatlakozására, és egy elosztóval odavezetem a sütő mögé a konnektorból a 2 fázist, és beledugom mind a kettőt az úgy működni fog? :U

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#5781) nyunyu válasza Rizzo (#5780) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem biztos, hogy jo otlet villasdugot kendacsolni a villanysutore, meg hazilag hosszabbitozgatni, de legalabb eletveszelyes, plane ha meg a fazisok szamaval sem vagy tisztaban.

Villanyszerelovel kottesd be fixre, hogy kulon fazisrol menjen a suto, meg a fozolap.
Feltehetoleg o tudja melyik szinu drotot hova kosse. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5782) Nkboy válasza Rizzo (#5780) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem akarok beleszólni, de a 3 fázis az nem 380V?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5783) Dluinet válasza Nkboy (#5782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy fázis és a nulla között mindig 230V a feszültség különbség, két fázis között pedig max 400V.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5784) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, akkor szakemberhez fordulok, az a biztos :)

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#5785) Chapell


Chapell
aktív tag

Sziasztok!

Pesten kéne egy jó és megbízható villanyszerelő, gázszerelő, meg vízvezetékszerelő is.

A villanyszerelő erre: kb másfél hónapja költöztünk be az albiba, de olyan áramingadozások vannak, hogy néha 1-1 másodpercre elmegy a lámpa fénye. A gépek szünetmentesbe vannak dugva, de durva hogy naponta vagy 40szer be-kikapcsolgat. A szomszédéknál nincs ilyen gond, szóval itt lesz a gebasz.

Gázszerelő: Nem bírjuk begyújtani a sütőt. Van valakinek tapasztalata FÉG T5 sütővel?

Víz: A falba nyomott mosógépcső folyik, szét van rohadva. Ezzel kéne csinálni valamit.

Természetesen majd a szerelések árát legombolom a tulajról, mert ilyen gebaszokról nem volt szó...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5786) Ariadne válasza Chapell (#5785) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak gyakorlati tapasztalat, 10 év albi után: előre próbáld meg legombolni tőle, mert utólag elég kicsi az esély, hogy megkapd. Hacsak nem ismerős, haver vagy rokon a tulaj.

mod: Ja és kevés, ám intenzív tapasztalatom alapján lehet, hogy a dolgok egy részét nem is fogod tudni kis költséggel megoldani... :(

mod2: És teljesen jogosan gombolod le a tulajról, ezeket neki kell fedeznie.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5787) DeFranco válasza Chapell (#5785) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csináltasd meg vele. Ha korrekt, megcsináltatja, ha nem, akkor utólag sem fogja kifizetni. Lehet izmozni, ha jó a szerződésed (benne van, hogy a hiba elhárítására van x napja, aztán te megcsináltathatod), akár a lakbérből is bekompenzáhatod, de sokáig akkor nem laksz ott.

Vagy megcsinálja, vagy gondolkodj el azon, hogy keresel egy másikat, mert nem korrekt az ürge, és még lehet vele bajod.

[ Szerkesztve ]

(#5788) Lipton válasza Chapell (#5785) üzenetére


Lipton
őstag

A helyedben én nagyon elgondolkodnék, hogy ott maradjak-e. Te szívsz vele, tied a felelősség a javításokért, mert te csinálsz mindent (ajánlat, kiválasztás, műszaki paraméterek, stb.). A te idődet és energiádat meg soha nem fizeti meg neked senki.

Mi most adtunk ki albérletet. Soha nem hagynám, hogy más csinálgasson ott bármit, de nem is ilyen állapotban adtuk ki. Mindent rendbetettünk amit kellett...

(#5789) Chapell


Chapell
aktív tag

Köszi mindenkinek. Nem akarom előre leírni a dolgot, mert eddig semmi gond nem volt a tulajjal, de mondjuk mosógépet meg sütőt azért ki lehetett volna próbálni hogy megy-e. Nyilván azt csak kifizeti, mert ha mosógép meg tűzhely van a lakásban, az nem azt jelenti, hogy be van rakva két nem rendesen működő :)

Meg hasonló a helyzet az árammal is, fura, kíváncsi vagyok mi lehet vele, mert elvileg 2-3 éve lett kicserélve minden kábel a falakban...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5790) Ariadne válasza Chapell (#5789) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, mióta laksz bérelt lakásban, de úgy látom, bízol a tulajban. Viszont ahogy látod, nem csak én vagyok úgy hosszú évek tapasztalatával, hogy a "nyilván csak kifizeti" az egyébként addig rendes tulaj esetében is mondhatjuk, hogy semmit nem jelent. Amíg a pénzét kapja rendesen és költeni nem kell, nagyon rendes, de ha több tízezret, sőt százezret kellene költenie, azt szinte biztos, hogy nem fogja megtenni. Ha nem akarsz bukni, ne előlegezz meg neki semmit. És ha nem akarja megcsináltatni a dolgokat, költözz el nagyon gyorsan... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5791) Chapell válasza Ariadne (#5790) üzenetére


Chapell
aktív tag

Ó, nem vagyok én bizakodó, hisz előző két albiból is idő előtt kellett elmenni, mert egyiket eladták a fejünk fölül, miközben ismerős volt a tulaj, a másikkal meg durva hibák voltak. De azért a lakásbérleti szerződéseknek van egy olyan "pontja", hogy bármikor felbontható, ha a lakás nem megfelelően használható.
Namost az, hogy szétbassza az elektronikus berendezéseket, szerintem ide tartozik. Azért is akarom megcsinálni 20-a előtt (következő havi fizetésnap), mert ha esetleg ő mégse úgy gondolja, hogy ezt neki kéne fizetnie, akkor én se fogom úgy gondolni, hogy a havi esedékes bérleti díjat nekem ki kell fizetni (gyakorlatilag amiből megcsináltatom).

Amúgy kaptam villanyszerelő-elérhetőséget, a tulajjal meg este beszélek, meglátjuk mit szól :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5792) DeFranco válasza Chapell (#5791) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként vizes-gázost tudok adni, ha kell... nálunk mondjuk nem csinált semmit, de az előző lakásban, ahol laktunk, ott generál csinálta az egészet, (onnan van az ajánlás) és jó munkát végzett, azt láttam, meg laktam ott kb. 2 évet.

Nálunk csak ellenőrzött, és az szimpatikus volt, hogy az egy hibát amit talált, arra meg azt mondta, hogy ha másnap amúgy is jönnek a gázosok (óraátírás) csináltassam meg velük ingyen. Tehát nem akart lehúzni.

Kiváncsi vagyok, mit mond a tulaj, majd írd meg...

(#5793) Chapell válasza DeFranco (#5792) üzenetére


Chapell
aktív tag

Na annyit mondott, hogy felhívja a villanyszerelőt és pénteken vagy szombaton jönnek és megnézik. Akarta kicsit halogatni, de mondtam hgoy fontos, mondta hogy OK. Meg amúgyis a szerződésben benne van, hogy a nem normális használatból eredő dolgokat a Bérbeadónak kell fizetni, azt meg elég nehezen lehetne kihozni, hogy elhasználtuk az áramot ;)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5794) DeFranco válasza Chapell (#5793) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, megy ez akkor. Sok sikert.

(#5795) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!

Vaillant cirkó öreg flexi csövét szertném cserélni.
Először magam akartam, ezért leszedtem a készülék fél collos tljesen sima fogadócsövéről a szorító csatlakozót és a régi flexicsövet. De aztán többen lebeszéltek, mivel veszélyes, és ha gond van (nem megfelelően húzom meg a csatlakozókat stb...én felelek. És nem is jogszerű, csak szerelőnek ezt kicserélni...
Tehát per pillanat szerelővel gondolom kicseréltetni. Addig is a csatlakozót visszatettem a csőre (de nem húztam meg izomból, mert nem tudom mennyire kell) és visszatettem a régi csövet.

A kérdések:

1. tényleg tilos, jogszerűtlen-e kicserélnem?
2, Ajánlották a sárga kihúzható acél gázcsövet, illetve a gebo inox hajlítható gázcsövét is (állítólag ez "örök" életű, mígy a sárga 3 évente cserélendő).
3. Ha nem szerelhetem akkor tudtok-e szerelőt ajánlani aki számlára(hogy igazolni tudjam hogy szakember cserélte) elvállalna egy ilyen munkát. Dunakeszin van, Bp-től 5 km.

Mekkora összeg reális ezért a munkáért?

Előre is kösz

(#5796) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#5795) üzenetére


Vikusz77
tag

egy kép az egész "helyzetről".

(#5797) Dluinet válasza Vikusz77 (#5795) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sárga kihúzható acél gázcső+Loctite 55, rátekered majd ellenőrződ a tömítését.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5798) RedWing válasza Dluinet (#5774) üzenetére


RedWing
aktív tag

Minden költséget figyelembe véve is brutálisan magas ár!!!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#5799) Ariadne válasza Vikusz77 (#5796) üzenetére


Ariadne
őstag

Hivatalosan csak gázszerelő nyúlhat a készülékhez, szerintem keress inkább egyet... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5800) Dluinet válasza Ariadne (#5799) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A készülékhez nem nyúl hozzá!

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.