Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) Dluinet válasza legiaap (#5548) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mai átfolyós puffertartály (min 7liter) nélküli vízmelegítők mind ilyenek.
A régiek (FÉG) nem nézték a víz hőfokát, ha megnyitották begyújtottak, és kész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5552) Met válasza legiaap (#5548) üzenetére


Met
Topikgazda

Ki volt tapasztalva, hogy meddig kell kinyitni a csapot ahhoz, hogy még ne aludjon el, ezzel megkaptuk az maximális víz sebességet és ehhez volt keverve a hideg :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5553) tildy válasza Met (#5547) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk tán junkers van, de ez is csak full kinyitott csappal melegít.
Én úgy szoktam fürödni, hogy max hőfokra a csapot, kádba víz enged, majd hideget hozzá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5554) legiaap válasza tildy (#5553) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha kád van úgy könnyű, de nálunk zuhanykabin... :W
De az tuti, hogy a vérkeingésemnek jó a meleg, majd utána hideg.
Bár néha a meleg igencsak forró.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5555) Ariadne válasza legiaap (#5554) üzenetére


Ariadne
őstag

Meg lehet szokni, tíz éven át tusoltam így. Pár hét alatt megszokod, hogy mennyire kell kinyitni, hogy tudod eltalálni a pont jó hőmérsékletet (mennyi hideg kell a forróhoz). Viszont vízzel takarékoskodni nem lehet így persze. :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5556) legiaap válasza Ariadne (#5555) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az se volt egy okos ember, aki ezt kitalálta
:F
Amúgy meg ezzel a meleg vízzel mindig megszívom.
Az előző albimban meg olyan kicsi bojler volt, hogy nagyon gyorsan elfogyott a meleg víz... :(

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5557) Ariadne válasza legiaap (#5556) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez olyan szerintem, hogy mindenkinek megvan a maga "keresztje", ami az albikban mindig előjön. Nekem a rossz ágyak voltak, volt ahol nem volt használható és a földön szivacson aludtam, volt ahol elvileg használható volt, de olyan kényelmetlen, hogy megint szivacs lett belőle, volt középen olyan mély, hogy egy teljes pokrócot kellett középre tennem, és folytathatnám. Tavaly vettünk saját lakást, és most vééégre egy igazán jó ágyat, nem sajnáltuk rá a pénzt. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5558) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Nálunk is egy régi FÉG átfolyós van. A hőfokbeállító gombja már évek óta nem működik. Mi úgy oldottuk meg, hogy fullra kinyitva a melegvízcsapot a zuhanyzóban, a vízmelegítő előtti bekötő elzáró csapot annyira fojtottam le, hogy megkapjam azt a legkisebb nyomást, aminél megfelelő a láng.
Tehát ha így be van állítva, úgy kell fürödni, hogy fullra megnyitni a forróvizet, de ekkor nem dől a víz a fojtás miatt, hanem kb. pont jó ütemben folyik. És esetleg ehhez kell egy kis hideget keverni ízlés szerint.

Más:
Aljzatbetonhoz jó az az arány ha 1m3 sóderhez 3q cementet keverek?

(#5559) Dluinet válasza R. Bagoly (#5558) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A cementes-zsák hátán rajta van a keverési arányok. :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5560) legiaap válasza R. Bagoly (#5558) üzenetére


legiaap
nagyúr

De lehet venni esztrich betont is és ahhoz már csak vizet kell adni.
Az is ilyen zsákos kivitelben van. Azt hiszem 25 kilósak a zsákok.
Az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5561) Dluinet válasza legiaap (#5560) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már a sima cement is 25kg-os zsákokban van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5562) Hasaggymeg válasza legiaap (#5556) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Van ócsó és sz@r,drága és sz@r na meg drága és jó.Az átfolyós vízmelegítő az drága vagy ólcsó és sz@r kategória,egy kényszermegoldás,kis lakásokban jó minőségű készülékkel akár kielégítő is lehet,de ez a ritkább.
Ólcsósága,kis helyigénye és energiatakarékossága miatt használják, melegvízelőállításának ára a tárolás hiánya miatt töredéke lehet a kényelmesebb tárolós tipusoknak,de roppant kényelmetlen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5563) R. Bagoly válasza legiaap (#5560) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Tudom én azt nagyon jól! De pont itt kérdeztem pár hete, és lel ettem hurrogva, hogy az esztrich nem aljzatbetonnak való és az egy szerelőbeton, pl padlófűtéscsövek beágyazására. És ne abból csináljam!
Ez után gondoltam, hogy oké, akkor legyen rendes beton!
Egyébként ilyen keverési arány mellett, amit írtam, kb 75kg cement elég lenne nekem. Sóderom van dögivel, tehát úgy 3000Ft-ból megúsznám a betonozást. Ha ezt esztrichel akarnám csinálni, akkor 40 kilós zsákokból kellene kb 13db. Ha a legolcsóbbat veszem, ami kb. 500Ft, akkor ez 7500Ft-omba kerül. Tehát több, mint a duplája.
Momentán nincs itthon kéznél cementem, ezért kérdeztem a keverési arányokat hátha valaki tudja. Jó lenne, ha előre tudnám kalkulálni, hogy hány zsákot kell hoznom.

[ Szerkesztve ]

(#5564) R. Bagoly válasza R. Bagoly (#5563) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Már utánanéztem gugliban....

(#5565) holusoft válasza legiaap (#5544) üzenetére


holusoft
csendes tag

Üdv.Próbálj állítani az átfolyásán.(alsó csap a készüléken)Mivel hogy ez egy átfolyós vízmelegítő így semmi elektronika nincs a hőfokszabályzáshoz.teljesen mechanikus elven működik.Egy membrán szabályozza a gázszelep nyitását,így fordul elő nálad hogy amikor csökkented az átfolyást a csapon megszűnik a láng.Ha nincs megfelelő átfolyás a visszazár a gázszelep.

(#5566) legiaap válasza holusoft (#5565) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen van alatta valami csap.
Majd holnap kipróbálom.
Amúgy most már be tudjuk lőni, de ennek az az ára, hogy max erősséggel kell jönnie a víznek, különben szarakszik.
Ez is elég gáz, mert sok víz elmegy.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5567) Hasaggymeg válasza legiaap (#5566) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha ez vigasztal,így is ólcsóbb mint a tárolós. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5568) Met válasza legiaap (#5566) üzenetére


Met
Topikgazda

Van vízóra?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5569) 7


7
addikt

Üdv!

Nemrég lakásfelújítottunk, és egy szobacsere is lezajlott, mely során a tesóm szobáját kaptam meg. A helyzet úgy áll, hogy a tesóm erős dohányos lévén felpakolt négyzetes hungarocellapokból álló álmennyezetet a plafonra, hogy elfedje a cigifüst nyomait, meg hogy esztétikusabb is legyen valamivel. Sajnos az álmennyezetet nem nagyon fogta meg a ragasztó, így lefegtek/lefegnek a szélei, és be tudott mászni mögé egy-két pók.

Miután beköltöztem a szobába (előtte lefestettem, berendeztük, stb), felfigyeltem rá, hogy sok a pók, naponta/kétnaponta összefogtam egy-egy nagyobb pókot, és már kezd frusztrálni. Van egy olyan erős gyanúm, hogy pókfészek van az álmennyezet mögött.

A dologból egyértelműen az lesz, hogy leszedem azt a francos álmennyezetet, aztán lefestem az egészet, ezzel nincs is probléma, azzal viszont igen, hogy mit kezdjek egy pókfészekkel, ha összefutok vele? Jó lenne valami hatékony pókirtási tipp, mielőtt belevágok az egészbe (bár hogy ezt mikor tudom megejteni, az egy nagyon jó kérdés, lévén pont most fog kezdődni a szemeszter).

(#5570) Met válasza 7 (#5569) üzenetére


Met
Topikgazda

Mondanám, hogy valami gázos spray+gyufa=mini lángszóró de az állmennyezet nem örülne neki :)

Valami rovar írtó spray-el fegyverkezz fel. Kezdheted azzal, hogy ha van rés a plafonon akkor reggel befújod, aztán 1-2 óra múlva elkezded bontani, addigra megdöglenek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5571) Ariadne válasza 7 (#5569) üzenetére


Ariadne
őstag

Ööö, dobozba besöpör, szabadon ereszt? Humánus megoldás. Végülis nem fogják átharapni a torkodat, és nem egy fekete özvegy kolóniáról van szó... Jó én sem vagyok oda meg vissza értük, nem pacsiznék velük szívesen, de nem muszáj megölni szegényeket csak azért, mert rossz helyre tévedtek. :N

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5572) Met válasza Ariadne (#5571) üzenetére


Met
Topikgazda

nem egy fekete özvegy kolóniáról van szó
azt Te sose tudhatod :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5574) legiaap válasza Met (#5568) üzenetére


legiaap
nagyúr

Van. Nem is egy.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5575) R. Bagoly válasza 7 (#5569) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Ha nem akarod hogy a több száznyi kis pók szana-szét ugráljon, fújd le őket csótányirtó spray-vel! Az nagyon hatásos, pár másodperc alatt végez velük. Egy ismerősöm a darazsakat is azzal írtja a padlásán.
Egyébként nálunk is elég sok a pók. Hetente szedek össze mindig 2-3 példányt a szobában, pedig nálunk nincs ilyen álmennyezet. Főleg kaszáspókok tanyáznak nálunk a lakásban.

(#5576) legiaap válasza R. Bagoly (#5575) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tegnap pont azt mondtam a páromnak, hogy a pók a szobában az szerencsét hoz.
Ma mikor megjöttem melóból már egy deka pók sem volt.
Ő csak simán söprő lendítéssel oldotta meg.
Legolcsóbb.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5577) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Valaki nem ért esetleg a villanymotorok bekötéséhez? Lenne, egy ránézésre régi mosógépmotor. Van egy csomó kimenete. Van amelyik össze is van kötve. Az egyik vezeték ki van szakadva és nem tudom hova kell visszakötni.
Bekapcsolva "morog", de nem forog. Valószínűleg a kondenzátor vezetéke szakadt ki valahonnan. Bár kondenzátort sem nagyon látok rajta.

(#5578) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

A másik kérdés, amit még akartam kérdezni, hogy egy családi ház ereszcsatornájának a cseréjére horganyzott anyaggal, mennyi a reális méter ár? Munka+anyagdíj együtt. Kb. 13+4m hosszan kéne cserélni. A tartókat is.
Kaptam egy ajánlatot, amit szándékosan nem mondok, mert nem akarok senkit befolyásolni. Erre vagyok kíváncsi, hogy az reális-e, mert fogalmam sincs, hogy mennyiért csinálják általában.

[ Szerkesztve ]

(#5579) Met


Met
Topikgazda

Szerintetek a plafonra ragasztott hungarocell, vagy valami hasonló tábla hangszigetelő hatású? A felettem levő mezitláb trappol a lakásban és éjjel 11 kor baromi zavaró tud lenni :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5581) Met válasza Kalandor (#5580) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem kifejezette pont hungarocellre gondoltam ha nem mondjuk stiro lapra, én is ettől félek, hogy nagyjából mindegy, hogy felrakom vagy nem :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5583) Hasaggymeg válasza Met (#5579) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szerintem egy álmennyezet,mondjuk 20cm-re a jelenlegi plafontól (ha ez egyáltalán lehetséges nálad),közötte kitőltve valami hangelnyelővel (szivacs,ásványgyapot stb.) segítene a helyzeten.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5584) R. Bagoly válasza Met (#5579) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Nem. Már csak azért sem, mert ezek a plafonburkoló lapok, amiket lehet kapni sokféle mintával, kb. 5mm vastagok. Jobban mondva vékonyak. Így még a hőszigetelő tulajdonsága sem jelentős.

(#5585) Met válasza Hasaggymeg (#5583) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát lehetni lehetne csak éppen 4 méter magasan nem van kedvem furkászni meg szarakodni hogy fent maradjon a gyapot :U

Gondoltam a hablapot felcsapom szilóval, vagy valami erősebb ragasztóval azt jóvan :D

R. Bagoly Nem ilyen "parasztbarokk" stílusú lapokra gondoltam, szép sima felületűre

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5587) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot!

Repedés eltüntetés a téma. A kérdésem az lenne, hogy az öntapadós vékony glettcsík vagy az öntapadó nélküli a jobb?

(#5588) Dluinet válasza juliabrilke (#5587) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Használj a repedésekre üvegszálas vagy papír hézagoló szalagot (bandázsszalag) + glett alá és fölé, szépen csiszolva.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5589) juliabrilke válasza Dluinet (#5588) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ok, köszi.

Ilyen bandázsszalag van most, akkor úgy néz ki, hogy jó lesz ez. Köszi! :R

(#5590) Met válasza Kalandor (#5586) üzenetére


Met
Topikgazda

Már voltam fent kétszer, ma reggel elvileg a tulajdonossal beszéltem, azt mondta, hogy ő is arra ébredt reggel, hogy a felette lévő trappol és csináltatott hangszigetelést. Azt mondta tesz le szőnyeget, de ezt nem nagyon hiszem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5591) Ariadne válasza Met (#5590) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha neadjisten újépítésű, akkor ne felejtsétek az építtetőt is megpiszkálni emiatt, ha van még garancia... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5592) Met válasza Ariadne (#5591) üzenetére


Met
Topikgazda

100 éves belvárosi körfolyosós bérház

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5593) nyunyu válasza Met (#5592) üzenetére


nyunyu
félisten

Legalabb Fotavval sulyosbitva?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5594) Met válasza nyunyu (#5593) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem nem :) Főgáz :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5595) Ariadne válasza Met (#5592) üzenetére


Ariadne
őstag

Nos hát akkor garancia mint olyan, mondthatni esélytelen. :N

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5596) Hasaggymeg válasza Ariadne (#5595) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az újépítésű esetében fenálló 0,002%-al szemben?!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5597) master bud


master bud
tag

Fűtésszerelésben járatos emberkék tanácsát kérném:

Lehet-e használni más cég által gyártott (de méreteiben egyező) 5 rétegű csövet a szerelvényekhez stb.? :F Azaz lehet-e mondjuk DÉG szerelvényekhez nem DÉG csövet, hanem xyz által gyártottat használni?

Lenne lehetőségem ugyanis megmaradt csövet venni olcsóbban.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#5598) Ariadne válasza Hasaggymeg (#5596) üzenetére


Ariadne
őstag

No ebben igazságod van... :DDD Ezért nem fogok soha új építésűt venni... :U
Kivéve legfeljebb egy kisebb családi céget, akiket évek óta figyelek, '92 óta folyamatosan azonos formában léteznek és építenek, időre átadják a házakat, és a kész több tucat ház pontos címmel fent van a honlapjukon, ráadásul ismerik a valódi konyha fogalmát a tervrajzoknál...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5599) Dluinet válasza master bud (#5597) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet, csak a mérete az 5 rétegű csőhöz passzoljon. (szabvány méretek vannak)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5600) Hasaggymeg válasza Ariadne (#5598) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

És van már olyan amelyiket figyeled?...Ja és soha nem mond,hogy soha! :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.