Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5501) Hasaggymeg válasza Dluinet (#5500) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Na akkor csak lassan a testtel :DDD !

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5502) Dluinet válasza Hasaggymeg (#5501) üzenetére


Dluinet
nagyúr

más: hőigényszámoló táblázatot nekem is elküldheted. Ha nem fáradtság.

Köszi.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5503) master bud válasza Hasaggymeg (#5499) üzenetére


master bud
tag

Megkaptam, köszi!

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#5504) student


student
őstag

mennyibe kerül kiépíteni lakásba vezérelt áramot? a villanybojler lenne a lényeg. milyen járulékos költségek vannak? milyen feltételekkel lehet megcsinálni?
kb mennyibe lenne össz? 50nm2es lakás

[ Szerkesztve ]

(#5505) csemberlen válasza student (#5504) üzenetére


csemberlen
őstag

Regisztrált szerelhető épitheti ki, és ahhoz, hogy árat lehessen mondani a heklyszint kell megtekinteni.
Mindkét mérőhelyet az érvényben lévő szabványok szerint kell kiépiteni, műanyag szekrény stb. 100ezer nagyságrendben egy ilyen történet. Ha kell tudok adni megbizható szerelő tel számot, priviben ha kéred.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5506) Met válasza csemberlen (#5505) üzenetére


Met
Topikgazda

Regisztrált szerelhető épitheti ki :DD :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5507) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném kicseréltetni az ablakokat és a redőnyöket a panel lakásomban.

Millió ajánlat van a postaládában minden héten, de tudna valaki, aki nemrégiben csináltatta, valamilyen céget ajánlani Nekem?

Előre is köszi :

@

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5508) Met válasza fokukac (#5507) üzenetére


Met
Topikgazda

Nálunk ők fognak ablakot cserélni, 227k+fa 3 db 110x220-as ablak, fent 2 fix alul 2 bukónyíló. Az árban benne van a szerelés+régi üveg elvivés stb. belső díszlécezés nincs mert azt nem kértem, de ha kell akkor megcsinálnak mindent.
Itt a házban ők cserélték 2 szomszédnál is az ablakokat.

Ha kell akkor tudok küldeni egy excel-t, tavaly kértem árat kb 20 cégtől és oda beírtam mindent, ott lehet látni ki a leg olcsóbb stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5509) Ariadne válasza Met (#5508) üzenetére


Ariadne
őstag

Milyen profilból lesz, milyen üveggel, k értékkel?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5510) Hasaggymeg válasza Dluinet (#5502) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5511) Met válasza Ariadne (#5509) üzenetére


Met
Topikgazda

Brilliant (vagy Brillant?) profil, 5 kamrás, 1 vagy 1,1-es üveg már nem emlékszek :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5512) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egyik ismerősöm - szintén panelba - tervez vásárolni egy fúrókalapácsot. Az anyagi keretek szűkösek, így ne menjünk egy 50-60e Ft-ig. :) Elsőre ezt néztük neki: >>>KATT<<<. A kérdésem az lenne, hogy mennyivel tud többet ez, mint a 10e Ft-tal olcsóbb társai, amelyekre nincs ráírva, hogy Black and Decker? Itt gondolok az időtállóságra illetve a minőségre, ha mondjuk a specifikációkban nincs is olyan sok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5513) Hasaggymeg válasza sanzi89 (#5512) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ezt és nam a Praktikeres cuccokat.A panelben a másik megdöglik seperc alatt és az a + 10 bőven megéri :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5514) Dluinet válasza sanzi89 (#5512) üzenetére


Dluinet
nagyúr

3,5J ütőerő (általában 2-3J szokott lenni), könnyeben fúrsz a betonba mint a fába, ha igaz az adat.

Én HYUNDAI vagy HITACHI alá már nem mennék, de még ezeket sem ismerem. Valakinek van tapasztalata ezekről a gépekről? Mert nekem is kell egy új gép.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5515) adalbert1 válasza Hasaggymeg (#5332) üzenetére


adalbert1
veterán

A linkelt fúró tényleg jó szolgálatot tett eddig. Amiket gond nélkül vitt : fémbe 5 mm-es lyuk, téglába 6-os és 8-as lyuk, fába 3-as lyuk.

(#5516) Hasaggymeg válasza adalbert1 (#5515) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az elviszi a 20-ast is betonban feltéve hogy szakszerüen fúrsz vele. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5517) Dluinet válasza adalbert1 (#5515) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez az? Sima fúróként is lehet használni? Tapasztalatok?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5518) Met válasza Dluinet (#5517) üzenetére


Met
Topikgazda

• Ütéskikapcsolás

Mi az a gázadó kapcsoló? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5519) Dluinet válasza Met (#5518) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem "fokozatmentes sebesség állítás" akar lenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5520) adalbert1 válasza Dluinet (#5517) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak én más kiszerelésben vettem (szárak nélkül 20k-ért + vettem sima szárhoz befogatót - elnézést ha ez érthetetlen, de nem túlzottan ismerem a szaknyelvet :) + 15 bosch szárat valami 3-4 k-ért). Tud fúrni, ütvefúrni és csak ütni is. Ezek közül csak a fúrást próbáltam, az gond nélkül ment (ha csak azt nem számítjuk annak, hogy volt ahol elcsúszott a lyuk mert nem figyeltem eléggé - lehet hogy elé kellett volna fúrni - és glettelhettem a falat utána :)) ).

Ez Hasaggymeg-nek is válasz, főleg a szakszerű használatot emlegetve... :)

[ Szerkesztve ]

(#5521) csemberlen válasza sanzi89 (#5512) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezek a tipusu furókkal nem lehet finom munkát végezni, nagyot ütnek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5522) Hasaggymeg válasza Dluinet (#5517) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy ismerősöm (szerelő) meg van elégedve vele,de én nem ezt linkeltem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5523) Hasaggymeg válasza Met (#5518) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Kiszámolja az elhasznált földgázad adótartalmát. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5524) sanzi89 válasza Hasaggymeg (#5513) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkot azt mondod, hogy hiába a Makita cuccnak kisebb az ütőereje, mégis az lenne a jobb választás hosszú távra? A legfontosabb az lenne, hogy panelba kis lyukakat - 6, max 8mm-eseket - szépen lehessen fúrkánli. Ez a fúró tuti vinné a panelt?

A 3,5J ütőerővel nem lehet ilyen kis lyukakat szépen fúrni? Általános használatra elég a 2,3J? Azért kérdezek ilyeneket, mivel sose volt még kézbemben ilyen fúró. :)

Teljesen más. Téglában kellene vezetéknek kivágni rést, amiben a vezetéket lehetne vinni. Régen ezt úgy csináltuk, hogy egy bazi nagy hidegvágóval meg egy kankós kalapáccsal vertük amit bírtunk, aztán egy vödör malterral betapasztottuk a kábelt. Ez volt 20 éve. Ma ezt milyen kultúráltabb módon lehetne megtenni? Olvastam itt kábelcsatornáról, meg hiper-szuper vésőkalapácsról, de konkrét magyarázatot, hogy mi után mi mivel még nem. Ha valaki leírná megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5525) Brumi válasza sanzi89 (#5524) üzenetére


Brumi
senior tag

Nálam hoztak valami spéci gépet a villanyosok, és azzal csinálták a kábelcsatornát a téglában. A legjobb az volt az egészben, hogy össze volt építve egy porszívóval, így nem csinált akkora koszt. Gondolom egy képzett villanyos meg tudja mondani a pontos nevét a gépnek.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#5526) Hasaggymeg válasza sanzi89 (#5524) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K
Aztán,ceruza+vízmérték+felrajzol+flex+gyémántkorong+bevág+véső+kalapács+kivés+csövet behelyez+gipsz+rögzít.Kábé.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5527) sanzi89 válasza Brumi (#5525) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak valami házi megoldást kellene találni lehetőleg 100e Ft-os gépeket nélkülözve. :)

Sőt, panelban is adhatna valaki variációt aki tud. ;)

@Hasaggymeg: :R

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5528) Dluinet válasza Brumi (#5525) üzenetére


Dluinet
nagyúr

falhoronymarót kölcsönöztem a Baumaxból egy napra, azzal csináltam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5529) Met válasza sanzi89 (#5527) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó amit Hasaggymeg írt:
ceruza+vízmérték+felrajzol+flex+gyémántkorong+bevág+véső+kalapács+kivés+csövet behelyez+gipsz+rögzít

Mellékhatása: iszonyatos nagy por és csengő fülek

Vagy amit Brumi írt, lehet kölcsönözni horonymaró gépet, gyorsan lehet vele dolgozni és minimális porral. Kell kb. 70-80k kaukciónak de azt vissza kapod amikor visszaviszed a gépet, napidíj ami pár ezer forint és még a tárcsa kopás után is kell valami minimális összeget fizetni.

Elektromos vezetéknél nem kell valami minimális lejtés a csöveknek? Hogy ja víz kerül bele akkor ne legyen pangó víz. Panelba mondjuk ez elég gyakori, feltéve ha nem a legfelső emeleten lakik az illető :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5530) sanzi89 válasza Met (#5529) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez a horonymaró tűnik a legjobb megoldásnak. :)

Még két kérdésem lenne:
- A sarkokat hogyan lehet vele megcsinálni? Gondolok itt arra, hogy valósznűleg nem lehet betolni a falig, meg ha be lehet is tolni a fal síkjáig, akkor is kimarad a "sarok".
- Pontosan miért is jó ez a cső? Az odáig rendben van, hogy ebben fut a vezeték, de ezen túl? Ha gond van a vezetékkel, akkor mondjuk fal bontás nélkül lehetne cserélni? Elég macerásnak tűnik így elsőre utólag végighúzni egy kábelt a befalazott csőben. Főleg a sarkoknál, ahol ugye kanyarodnia kell a csőnek. Vagy teljesen rossz irányba tapogatok? :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5531) Met válasza sanzi89 (#5530) üzenetére


Met
Topikgazda

A sarkot sehogy, ott vésni kell.

Azért jó a cső mert ha pár év múlva kábelt kell cserélni valamiért akkor nem kell vésni. A behúzás nem nagy dolog mert létezik behúzó kábel, vastag merev cucc amit végig kell tolni, majd amikor a túloldalon kijön akkor rákötni a vezetéket és visszahúzni.
A kanyart úgy kell megcsinálni, hogy melegen meghajlítod a csövet, abban szépen végig tud futni a kábel.
De nem is kell kanyart tenni, mert megy vízszíntesen, teszel egy kötődobozt és abból jön le függőlegesen tovább.

Jahh, kötődobozhoz lehet kapni lukfúrót és azt se kell vésegetni

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5532) csemberlen válasza Met (#5531) üzenetére


csemberlen
őstag

Van némi keveredés. Védöcsőbe vezetéket kell húzni, nem kábelt. Védöcsövet 16mm-ig hidegen lehet hajlitani, és tágitani. Egyik oldalfalról a másikra könyök nélkül nemigen lehet átmenni. Panelbetonba csöveket bevésni eléggé kemény meló, azon túlmenőleg, hogy a szerkezetet gyengitheti.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5533) sanzi89 válasza Met (#5531) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak arra gondoltam, ahol mondjuk a falnak van sarka, ott hogyan lehet ezt megoldani. Nem amikor a plafon alatti vízszintesből lejön függőlegesbe a csatlakozóhoz/kapcsolóhoz.

Panelt annyira kellene vésni, hogy a kis szobában lévő "légkábelt" betegyük a falba. Ez kb. 3m hosszan egy 1cm széles és max 5mm-es mély vájat kellene. Az mennyiben befolyásolja, hogy a plafonban is kellene vésni picit? Szerkezetileg ez nem hiszem, hogy sokat befolyásol, már csak azért is, mert a zárószint plafonjáról van szó, szóval nincs fölöttem senki és semmi. Ennek nem is tennék semmi kábelcsatornát, vagy ilyesmit, csak beglettelni és kész. Esztétikailag lenne fontos, nem hiszem, hogy kábelt cserélnék a közeljövőben.

Meg akkor a panelt is lehet ilyen horonymaróval megcsinálni? Meg ha már ennyire belemelegedtünk milyen fúró és dobozfúró kellene, hogy a 220-as csatlakozókat is be lehetne süllyeszteni? A 60e Ft-os Makita fúrókhoz se írják csak a téglát, mint dobozfúrási lehetőséget. Vagy ehhez már annyira komoly cucc kell, hogy házilag nem is érdemes nekiállni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5534) csemberlen válasza sanzi89 (#5533) üzenetére


csemberlen
őstag

Házilag nem megoldható a dobozmarás. Sok apró luk körbe, és összevésés. Plafonba hornyot vágni/vésni nem könnyű eset, de megoldható.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5535) Met válasza csemberlen (#5534) üzenetére


Met
Topikgazda

Házilag nem megoldható a dobozmarás. Sok apró luk körbe

Nana, akkor nekem, hogy sikerült berakni a falba 2 kötődobozt is?
Lényegét tekintve ilyennel

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5536) csemberlen válasza Met (#5535) üzenetére


csemberlen
őstag

Panelbetonba?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5537) Met válasza csemberlen (#5536) üzenetére


Met
Topikgazda

Téglába de a linkelt cuccal betenném panelba is, csak kell hozzá egy combos fúrógép

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5538) csemberlen válasza Met (#5537) üzenetére


csemberlen
őstag

Több mint 20 éve villanyszereléssel foglalkozom, van ilyen dobozmarom, téglába kitünő, de betonba nem tud müködni. Betonba csak gyémántfejes gépek tudnak dobozt marni. http://www.bosch-pt.hu/boptocs2-hu/Category.jsp;jsessionid=94E60CC1FEC10533D9A615DA9DA273B5.worker1?country=HU&lang=hu&division=gw&ccat_id=101333

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5539) sanzi89 válasza csemberlen (#5538) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is valami olyasmire gondoltam mint amit Met kollégia linkelt, de ezek alapján kicsit kiábrándultam a dologból... A kábel falba eltűntetésének a reménye azonban még él. Egy ilyen géppel a fentebb leírt munkát meg lehet csinálni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5540) sanzi89 válasza sanzi89 (#5539) üzenetére


sanzi89
addikt

Találtam még olyat, ami elvileg SDS-max-os Gyémánt Dobozmaró. Kép nincs, de leírás itt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5541) Dluinet válasza sanzi89 (#5539) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ilyent lehet a Baumaxban kölcsönözni. Én egy napra vettem ki évekkel ezelőtt, akkor 1500Ft volt egy napra + 40000Ft kaució. Az új ára kb. 120000Ft.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5542) sanzi89 válasza Dluinet (#5541) üzenetére


sanzi89
addikt

Most is lehet, ugyan arra gondoltunk. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5543) csemberlen válasza sanzi89 (#5539) üzenetére


csemberlen
őstag

Elvileg igen, bár ez a profik között a leggyengébb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5544) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Kérdésem a következő lenne.
Ilyen vízmelegítő van az albérletünkbe, de baj van vele. A gond a következő. Vízhasználata közben nem lehet szabályozni a víz hőfokát. Vagy leforrázza magát az ember, vagy lefagyasztja. Ha míxra állítom a meleg vizet, akkor pillanatok alatt forró lesz a víz. Ezután beállítom langyosra. Pár másodpercig az is lesz, majd hideggé válik a víz. a láng elhalkul a vízmelegítőbe. Őrláng lesz ismét. Ha megint megnyitom maxra a meleget, akkor beindul a láng.
Mi lehet a baj?
Lehet ezen házilag kalibrálni valahogy?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5545) Dluinet válasza legiaap (#5544) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az új pécsi albérletedben?

Állítsad kb 50-60°C-ra, nyisd meg a csapot, de ne kicsit, kb közepesen erősen. Várd meg azt a 20mp -et míg a meleg víz odaér a csaphoz. Ne nyitogasd meg rövid időkre, ne vedd vissza a csapnál a vizet közepesnél gyengébbre.

Ha újból megnyitod a csapot rövid időn belül, akkor nem fog bekapcsolni mert a tartályában forró víz van ami még nem hűlt ki, ilyenkor leégeted a kezed, amikor kijött az a kevés forró víz akkor bekapcsol, de mire begyújt addigra hideg víz jön a csapból és megint meg kell várni míg a meleg víz odaér.

Sok sikert az átfolyós bojlerhez.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5546) legiaap válasza Dluinet (#5545) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen egy hete lakok még csak itt.
Felújított albérlet.
De ez a víz nagyon idegesített.
Amit mondtál úgy néz ki működik.
Azért még így is idegesít, mert én úgy szoktam megnyitni zuhanyzáskor a csapot, hogy mikor csak kis erővel folyik a víz. Így viszont nem fog működni, csak ha közepesre állítom ahogy mondtad. Így abszolút nem lehet spórolni a vízzel.

De miért csak így lehet normálisan használni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5547) Met válasza legiaap (#5546) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk a régi FÉG csinálta azt, hogy csak fullra kinyitott csappal melegített, különben elaludt a láng. Az új Junkers már jobban kezelhető

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5548) legiaap válasza Met (#5547) üzenetére


legiaap
nagyúr

És mikor a FÉG volt akkor hogy fürödtetek?
Vagy, hogy sikerült beállítanotok megfelelő hőfokra?

Amúgy ez a vízmelegítő, amit linkeltem az szerintetek jó fajta?
És miért csak úgy lehet használni, ahogy a kolléga leírta?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5549) Ariadne válasza legiaap (#5546) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezek sajna ilyenek ezek a régebbiek, sok albiban laktam, jórészt ilyen volt, gyűlöltem. :) Villanybojler rulez.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5550) aphra2 válasza Ariadne (#5549) üzenetére


aphra2
aktív tag

Vagy melegvíz-tároló rulez, :))

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.