Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) benvolio válasza Ariadne (#6350) üzenetére


benvolio
őstag

Más véleményét idéztem ide, de szerintem meg van benne valami. A "hivatalok által is ellenőrzött" dolog meg tudjuk, hogy megy ebbe az országba. :U

(#6353) Ariadne válasza benvolio (#6351) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja, persze, megint az összeesküvés elméletek... :U De hát ez valóban sokkal izgalmasabb, mint elfogadni, hogy egyrészt technológiailag nem megoldható, másrészt pedig fizikai szempontból sem lenne mivel befolyásolni a gáz minőségét. :U

Kalandor: Passz, de ha gondolod, megkérdezhetem. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6354) biker válasza Kalandor (#6347) üzenetére


biker
nagyúr

érdekes, de jó a gáz :), elektromos lapnál még nem volt olyan, hogy fele izzott csak :D
de befogtam inkább :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6355) biker válasza Ariadne (#6350) üzenetére


biker
nagyúr

azért a tavalyi gázhelyzet idején, mikor kifogytunk, és szinte csak a hazai kitermelés volt, rendesen volt egy kráter a fűtőérték grafikonban, mutogatták a TV-ben, hogy így látszik, hogy ha belenyúlnának, azonnal.
állítólag 5percenként mérnek automaták.

de tényleg bosszantó és érthetetlen az ilyen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6356) Ariadne válasza biker (#6355) üzenetére


Ariadne
őstag

Tényleg, azt hiszem, akkor egyes területeken tényleg rosszabb minőségű gázt adtak, nyilván ami onnan jött a közelből. Akkor nem volt nagyon más választás. Törvény alapján egyébként akár olyat is adhatnának, amihez át kell állítani a gázkészülékeket, de azért ide nem jutunk el remélem...

Az biztos, hogy ez a fene nagy gázfüggés nem jó, de társasházban nincs túl sok alternatíva, elektromos árammal fűteni még sokkal több lenne. Sebaj, ha házam lesz egyszer, úgyis mennek fel rá a napkollektorok, maxi szigetelés, az a minimum. :) Esetleg felásni és a kertet és hőszivattyú is, de azon a technológián még csak fejlesztgessenek addig...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6358) Brumi válasza Ariadne (#6356) üzenetére


Brumi
senior tag

A hőszivattyús rendszer ugyanúgy elektromos, mivel valamivel működtetni kell a kompresszort. Amire Te gondolsz elektromos fűtés, az az, amikor bedugod a konnektorba a villanyradiátort és mondjuk 2kW-ból ugyanennyi hőt hoz létre, de egy hőszivattyú ugyanekkora áramból kb 6-10kW-ot csinál.
Nekem most már vannak tapasztalataim, mivel minden nap írom a fogyasztást. Novemberben, amikor viszonylag enyhe volt az idő, kb 2-3000 Ft-tal nőtt a villanyszámlám a fűtés miatt. Most, hogy sokkal hidegebb van, csak annyit látok, hogy a napi teljes fogyasztásom (állandó 22-23 fok mellett) 20kW, de ebben benne van minden (számítógép, hifi, konyhai gépek, 150l-es bojler, világítás). Talán azt lehet mondani, hogy a nagy hideg olyan 5-8kW-tal növelte meg a napi fogyasztásomat. Mivel akkor is fűtök, amikor nem vagyunk otthon, ezt simán lejjebb lehetne venni. Ha konstans -10 fok lenne, akkor lenne a fűtésem kb 11000 ft, ami nem rossz.
Ja és tökéletesen ment minden még a nagy hidegben is, nem fagytunk meg.

A kollektorhoz csak annyi kommentem lenne, hogy pont akkor nem segít a melegvíz előállításában, amikor a legnagyobb szükség lenne rá, mivel télen keveset süt a nap. A hőszivattyú pedig nem csak geotermikus lehet (kertet felásós), hanem levegős is, ami kivetelezésben sokkal egyszerűbb és olcsóbb.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6359) Ariadne válasza Brumi (#6358) üzenetére


Ariadne
őstag

Én azért alapban a kertet felásós hőszivattyúra gondoltam, ilyenre, de biztos folyamatosan fejlesztik és lesz még jobb ez is. Kicsit sok engedély kell hozzá, de az ötlet azért tetszik.
Az a megoldás, ami nálad van, nekem nem jön be, a légkondit is gyűlölöm, az erkélyem egy részét nem szívesen használnám ilyen célokra. De persze ez már csak ízlés kérdése :), plusz neked egyébként sem volt sok más választásod. Annak örülök, hogy aggodalmaim ellenére működik jól a dolog ilyen hidegben is, és akkor kb. 10k-t jelent havonta, teljes napi fűtéssel, az nem rossz.

Ha tovább terveznénk itt lakni, egy kondenzációs cirkóval nálunk is nagyon jó értékeket lehetne kihozni. Most még régi ablakok vannak, le is ülök majd összeadni, mennyi a gázszámla most. Jövő télre már szuper új Kömmerlingek lesznek, szellőzővel mindennel, az rengeteget fog jelenteni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6360) Dluinet válasza Ariadne (#6359) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért a képen látod, hogy kell hozzá egy szoba.
Én ne hiszem, hogy egy családi háznál valaha is visszahozza az árát egy geotermikus hőszivattyú. Talán középléteknél érné meg, de csak ott ahol mindig minden helységet állandóan fűteni kell.
Sajnos a geotermikus hőszivattyú hatásfoka egyáltalán nem jobb az inverteres klímánál, de a beruházás költsége egy nagyságrenddel nagyobb. Egyetlen előnye, hogy tartósan -25°C alatt is jól használható.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6361) Hasaggymeg válasza Dluinet (#6360) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Visszahozna az arat ha arra lenne epitve a haz.Vastag falak,komoly hoszigeteles es ablakok,feluletfutes (padlo/falfutes),magyaran alacsony hovesztesegu haz+alacsony (30/50C) eloremeno vizhomersekleture tervezett futes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6362) Met


Met
Topikgazda

Ezeket az elemes szénmonoxid érzékelőket meddig lehet használni? Ez a második fűtés szezonja, nyáron nem volt bekapcsolva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6363) Ariadne válasza Met (#6362) üzenetére


Ariadne
őstag

Nincs ráírva? Épp most vettünk egyet a családnak, azon rajta van a matrica, és az előző lakóhelyemen ami volt, azon is volt. Van, amiben x évente cserélni kell egy részt, ezen a most vásárolton valami 2016 van. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6364) Met válasza Ariadne (#6363) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát azt most nem tudom megmondani, hogy van e ráírva valami :)
Monox márkájú azt tudom

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6365) Ariadne válasza Met (#6364) üzenetére


Ariadne
őstag

Gugli barátom szerint több mint 5 év az élettartama klikk. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6366) csemberlen válasza Hasaggymeg (#6361) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem meg pont forditva van, minél jobban hőszigetelt egy ház annál kevésbé hozza vissza a nagyobb befektetés az árát.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6367) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gázmotoros hőszivattyú nem létezik?
Akkor egész télre tudnál tartalékolni ősszel....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6368) Met válasza Ariadne (#6365) üzenetére


Met
Topikgazda

na ja, de ez tápos, nekem elemes van :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6369) Ariadne válasza Met (#6368) üzenetére


Ariadne
őstag

Annál gugli szerint elem 1 év, szenzor 3 év klikk, viszont az elem kimerülését fény és hang jelzi.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6370) Met válasza Ariadne (#6369) üzenetére


Met
Topikgazda

Elemet már cseréltem benne, az normális dolog. A szenzor érdekelt mert hiába lakik fent a szekrény tetején ha kakit se ér és megfulladunk, bár most az se nagyon zavarna.. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6371) Met


Met
Topikgazda

Ráértem keresgélni alufólia ügyben :B

Alufólia használata

A fényes oldal nem ereszti át a hőt, a matt fele viszont igen.

Ha a sütőben melegen akarunk tartani valamit, akkor a fényes oldalát fordítsuk kifelé (pl. hússütésnél).

Ha viszont szeretnénk valamit gyorsabban megpuhítani, akkor a fólia matt felét fordítsuk kifelé (pl. fóliában sült burgonya).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6372) Brumi válasza Ariadne (#6359) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem egy Alltherma vagy Aquafree rendszerrel járnál a legjobban. Levegős hőszivattyú mellé olyan fűtést alakítasz ki, amilyet csak akarsz (padló, fal, radiátoros, fan-coil stb). Van melegvízes blokkja is, és a kritikus időszakra beépített elektromos tartalék fűtőbetétek is vannak benne.
Az alaprendszer melegvízes blokkal olyan 1,5 millió körül van, és erre kell kiépíteni a csöveket, radiátorokat. Azért ez messze nem kerül annyiba mint a geotermikus rendszer, cserébe egyszerűbb, és legalább olyan jó hatásfokú.
Azért az én beltéri egységeim nem igazán olyanok, mint amit a Tescoban megvehetsz. Ezek nagyon jó gépek, össze sem hasonlítható az átlagos klímákkal.
Itt egy link, amit érdemes megnézni ebben a témában.

A Kömmerling ablak elég jó, nekem is az van (Premier Ablak volt a gyártó), jó a hő és hangszigetelése (3 rétegű, gázos).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6373) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok egy kis festési kérdésem is lenne :)

Van valakinek friss élménye tapasztalata, a HARZO (Harzo-3) termékekkel kapcsolatban? lásd link ... vagy hasonló megoldások?

Nemsokára aktuális lesz a festés egy folyamatban lévő használt lakás felújításánál. Tapétát nem szeretnék, hanem csak valamilyen effekt festést. És miközben kerestem a neten ötletek színek stb után amit tudok a festőnek mutatni (hogy lám ilyesmit szeretnék), rátaláltam erre a termékre aminek megörültem. Mivel kb 5 éve volt szerencsém közel fél évet eltöltenem az USA ban, és ez alatt jó pár építkezésen és a lakásban/házban megfordultam. És ezekben (és ahol laktam ott is) rendkívül sokszor találkoztam a ezzel a Harzo hoz (legalább is képek alapján) hasonló megoldásokkal. Nagyon megtetszett akkor, a tapéta mentesség és mégis annyira praktikus, modern, és szépe megoldások voltak, amit ez idáig nem nagyon láttam kis hazánkban. Már akkor is tudtam, hogy nekem i majd valami hasonló lesz, de akkor még nem járt a fejemben saját lakás stb, úgyhogy akkor se mélyedtem jobban a dologba.

Szóval, mivel nem sokat konyítok a festéshez/árakhoz, pláne ha egy komplett használt lakásról van szó. Kérdés elképzelhető hogy olcsóbban vagy legalább ugyanoda kijövök egy drágább (?) Harzo-3 mal mint egy hagyományos módszerrel mivel 1-2 munkafolyamatot el lehet hagyni/kevesebb munkaóra?( Tapétaleszedés utáni glettelés stb (bár úgy látom hála istennek jók a falak)+ festés 1x2?+ effektezés?) …

Másik naiv kérdés: Egy olyan festő is könnyedén elboldogul elsőre ezzel a festéssel aki még előtte nem találkozott ezzel a technológiával (pl egy idősebb vidéki szaki, feketén :) Vagy érdemesebb valami ebben járatosabb rutinos (drágább) szakit keresni?

[link]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6374) Winner_hun válasza Met (#6371) üzenetére


Winner_hun
félisten

A melegen tartáshoz miért úgy kell rárakni? Hisz úgy átengedi a hőt, gyorsabban tud lehűlni:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6375) Met válasza Winner_hun (#6374) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudom :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6376) Hasaggymeg válasza csemberlen (#6366) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Itt most a hoszivattyus futesrol beszelunk melynel az alacsony eloremeno vizzel kifutott lakas (ergo kis hovesztesegu) eseteben lehet kihozni azt az optimalis josagi fokot (3-4) igy lecsokkentve a megterulesi idot.Ha rosszul hoszigetelt lakasnal fejlesztunk ebbe az iranyba olyan rossz rossz ertekeket/bekerulesi koltseget kapunk (orias radiatorok,30/50C folotti holepcso szuksegessege stb.),hogy nem terul meg soha.Tehat a ma ismert olcsobb hoeloallitasi modszerek (pl.kondenzacios technika,hoszivattyu vagy napelemek) kivetel nelkul az alacsony homersekletu (vagyis feluletfutes) futessel kombinalva van ertelmuk.
Amit irsz az akkor igaz ha pl. a nagy hoveszteseget olyan olcso energiaforrassal probaljuk kompenzalni mint pl. lopott fa. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6377) #47053824


#47053824
törölt tag

Lenne egy föld alatti kispince, amit be akarunk szerelni lámpákkal. L alakú, 30nm. Nem tudom, hogy mennyire lesz párás, de azért én egy valamilyen szinten védett lámpatestre gondoltam, konkrétan ezekre a hajólámpákra. Szerintetek hány db-ot illene felszerelni? Energiatakarékos izzok lennének. Mi 3x2db-ra gondoltunk, de lehet, hogy sok. Nem kell fényár, de ne is kelljen vakoskodni. (14W-osak kerülnének bele.)

off: érdemes beruházni pár 10db philips energiatakarékos égőre 100ft/db áron? az említett 14W-os.

(#6378) Met válasza #47053824 (#6377) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha nincs talajvíz és nem ázik be sehol akkor nem hiszem, hogy agyon szigetelt izzók kellenének.
Az, hogy mennyit tegyél fel más kérdés, mire akarjátok használni (ha csak tárolásra kell akkor elég annyi fény, hogy lássátok, hol vannak a cuccok, mik azok, ha valamit szeretnétek is csinálni ott, barkácsolás, szadomazo terem akkor erősebb fény kell :DDD ), milyen a fal burkolat színe (ha világos akkor az is visszaveri a fényt) stb.
Vigyél le egyet egy hosszabítóval és próbáld ki mennyire világítja be.

100 forintért megéri az izzó csak azt vedd figyelembe, hogy azoknak nem tesz jót a föl le kapcsolgatás, oda érdemes tenni ahol sokáig ég egyfolytában.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6379) #47053824 válasza Met (#6378) üzenetére


#47053824
törölt tag

Ez a probléma, hogy csak a megvétel után tudjuk kipróbálni. :DDD
Szöszmötölni akarunk lent néha, ezért kellene egy viszonylag erősebb fény, minimális költséggel és fenntartással. Ledes dolog még sajnos nem tart itt.

(#6380) Dluinet válasza Met (#6378) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem is, ha BDSM klubot csinál, akkor minimum 20-23W-os energiatakarékos izzókat vegyen. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6381) nyunyu válasza #47053824 (#6377) üzenetére


nyunyu
félisten

off: érdemes beruházni pár 10db philips energiatakarékos égőre 100ft/db áron? az említett 14W-os.

En az orokolt csillaromba 5 db 10000 oras 9W-os Osram "gyertyat" raktam, de iszonyat gyenge fenyuk van, hiaba van rairva, hogy 40W-os izzot lehet veluk kivaltani :(
Pedig annak nem 100Ft volt darabja, hanem valami 2k. :W

E14-es foglalatba nem nagyon volt nagyobb teljesitmenyu :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6382) Met válasza #47053824 (#6379) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudod megnézni, hogy az a 14W minek felel meg normál izzóban?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6383) #47053824 válasza Met (#6382) üzenetére


#47053824
törölt tag

Dehogynem! 75W

(#6384) csemberlen válasza #47053824 (#6377) üzenetére


csemberlen
őstag

6 db elég, de olyan kerek lámpát vegyél amibe a 23w belefér.
Én max 4-el szorzom amit ráirnak azt nem igaz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6385) rii


rii
nagyúr

hello

pár dolgot szeretnék megkérdezni, árak tekintetében ...

1. 5x4-es szoba parketáának újracsiszolása, és lakkozása
2./a. 2x2-es fürdőszoba padlójára jórólapot ezek megvannak :B
2./b. fürdőszoba újracsempézése ezek megvannak :B
2./c sarokkád építése csempével kirakva (sajna a készen kapható sarokkád nem tetszik fehér színe miatt, és ___szerintem___ a sarokkád árából + beépítéséből, körbecsempézéséből kijön egy lehúzott 40 cm-es fal, egy nagyon jó szigeteslés, és körbecsempézés.
3. WC-hez olyan WC tartály, amit el lehet rejteni, és be lehet építetni egy spec. fal mögő, és ennek a falnak a teteéjén lenne az öblítő gomb
4. Ha van egy fal, aminek a tetején van egy 1.5 méter széles 40 cm magas ablak, akkor az nem lehet támfal, igaz? Szóval elméletileg semmi akadálya, hogy oda egy 1.5 m magas ablakot be lehessen tenni?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6386) rii válasza rii (#6385) üzenetére


rii
nagyúr

4./b ja és a falbontásnak, albak-beépítésnek, szigetelésen mennyi a költsége?

tudtok modnani jó áron ablakokat?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6387) csemberlen válasza rii (#6385) üzenetére


csemberlen
őstag

sarokkádat még nem láttam épitettet :Y
Homlokzat megbontása, ablak berakás épitési engedély köteles :DD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6388) rii válasza csemberlen (#6387) üzenetére


rii
nagyúr

a sarokkádat meg ugyanúgy le lehet szigetelni szerintem tök egyszerűen, ahogy a fürdőszobák padlója is le van szigetelve a járólapok közé tett anyaggal ... nem?

én se láttam még, de a készen vehető sarokkádak formája, színe vajmi fantáziadús

votlképp nekem nem másra kell, mint egy magasított falőú zuhanykabin, ahol le lehet ülni :)

-------

akkor kell engedély is, ha ez nem utcára tekintő falfelület?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6389) Brumi válasza rii (#6385) üzenetére


Brumi
senior tag

Szia!

3. WC tartály.
Attól függ, hogy milyen minőségűt akarsz venni, és hogy a fal egyszerű válaszfal, vagy vastagabb főfal amire rá akarod tenni. Az első esetben szerelőkeretes tartályt kell venni, ami közel 2x annyiba kerül.
Egy normális tartály olyan 60-70k nyomólappal, de ki lehet fogni akciósat. Én a Fried-be vettem mindennel együtt 40k-ért a Grohe tartályt (szerelőkeret, nyomólap). Arra érdemes figyelni, hogy az ehhez való budi sem túl olcsó, ha jót akarsz venni. Persze mindenkinek más az ízlése, de én rühellem a mélyöblítésű WC-ket (ami olcsó), a laposöblítésű pedig elég sokba kerül (én Alföldit vettem, most olyan 25-30k körül van).
Olyat még nem láttam, hogy a fal tetején legyen a nyomólap...
Mivel beépítendő dologról van szó, ezért mindenképpen Grohe, vagy Geberit gyártmányút kellene venned, mert ha szart veszel, akkor bonthatod vissza az egészet.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6390) rii válasza Brumi (#6389) üzenetére


rii
nagyúr

elnézést a kezdeti értetlenkedésért ... de mi a különbség a mély- és a laposöblítésű wc között? :B

én csak arról tudok, aminek az elején van a lik, meg aminek középen :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6391) Antonio válasza rii (#6390) üzenetére


Antonio
senior tag

Ha jól tudom, (de javítsatok ki ha tévedek)

a lapos öblítés az ugye a nevéből ítélve az amikor a Wc kagylónak van egy vízszintes kiképzése ami effektíve száraz (ill. kis mélyedés vízzel), és ugye khm oda pottyannak a dolgok :) amit aztán a vízöblítés után (ha szerencséd van) lemegy a lefolyón, ez szerintem :F már csak itt keleteurópátban honos. Sokuknak (legalább is régi épületben, szülőknél stb.) ilyen van szerintem. Hátránya a "dolog" ott bűzölög míg le nem húzod, de a lehúzáshoz általában nem elég a víz hanem kefe rásegítés kell ... ááá rühellem, én soha nem vennék már ilyet.

A mély öblítésű, meg az amikor a "dolog" rögtön a vízbe pottyan fent említett dolgokat elkerülve, egyetlen "hátránya" lehet hogy néha a becsapódáskor a 1-2 csöpp víz elérheti az nemes ülepét az embernek :) ... én már csak ilyet vennék.

De aztán lehet tévedek és nem ezt jelenti.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6392) biker


biker
nagyúr

amikor az X wattos CFL pilács = Y wattos izzós, akkor azt ne a spéci krypton izzóra gondoljátok, hanem a 20Ft-os gazdaságos izzóra, ergo 13W = 60W helyett 40W, ugyanez lednél is igaz, vagyis egy 5W ledes állítólag = 11W CFL-el, ami egyenlő 40W izzóval, helyette kb 25W izzóval ér fel általában, ha megnézzük lm szerint, mert van 210lm a ledesnek, például amit én néztem, ami hírből sem ér fel egy tetszőlegesen kiválasztott 11W CFL-el, amik 360-420lm közt voltak, ami nem ér fel egy 40W izzó 500lm erejével sem.

csalnak hazudnak :(
és ufó lámpában vízszintes állásban fürdőben 8 hónap alatt ég ki a legjobb 10.000órás izzó is :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6393) Brumi válasza Antonio (#6391) üzenetére


Brumi
senior tag

Jól definiáltad a különbséget :)

Az hogy leviszi-e a cuccot a víz az a kagyló formájától, a víz mennyiségétől és gyorsaságától függ.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6394) aphra2 válasza Brumi (#6393) üzenetére


aphra2
aktív tag

Pontosan!

Egyszer láttam egy filmet arról hogy a wc-k között az F1-es bajnok a repülőkön van :Y
pont olyat nem , de hasonló videot találtam:tessék :D

szerk: el bundy is azt mondta, az a jó wc ami a fél karodat letépi :DD

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#6395) Met válasza aphra2 (#6394) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó, a repülőkön azért olyan gyors mert vákummal húzzák le a cuccot, hogy kevesebb víz kelljen (Igaz az, hogy a repülök menet közben ürítik a tartályt? Magyarul szart szórnak szét? :DDD xkm magasból mire ideér gondolom elporlad. Amikor kicsi voltam ezzel fárasztottak de most már nem nagyon hiszem el

rii: ha építesz akkor számolj azzal, hogy qrva hideg lesz :) ismerős épített zuhanyt, beton, rá a csempe és lefagy a lába:) igaz földszinti lakás de jó ha figyelembe veszed, a lejtésre is oda kell figyelni stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6396) Lipton válasza Met (#6395) üzenetére


Lipton
őstag

Nálunk épített zuhany van, alatta padlófűtéssel. Jó meleg ilyenkor :)

Lejtést több módon is meg lehet oldani:
.- középre/sarokba hagyományos összefolyó: legjobban mozaikkal lehet kirakni, hogy rendben legyen a lejtése, de ha valamilyen adott járólapod van, vizes vágással szépen "felmozaikozzák" neked. Burkolók szeretik :)
- élében "csíklefolyó" vagy mi a neve: itt már lehet egész lapot használni, egyszerűbb neki lejtést adni, elég esztétikus is.

Ami nagyon fontos, hogy alatta gumizás legyen, élében gumiszalag, és nagyon jó minőségű ilyen helyre használatos fugával legyen elkészítve.

(#6397) Lipton válasza Brumi (#6389) üzenetére


Lipton
őstag

A lényeg hogy jó minőségű, márkás legyen. A tartály része ugye benne van a falban, és ha később nem lesz alkatrész hozzá, akkor lehet bontani, nagyon meg lehet szívni.

Nálunk geberit van (egy szavazat neki). Elsőre hanyattvágtam magam a nyomólap ára miatt. 5-30k, nagyon durva. Természetesen a szép rozsdamentes/szálcsiszolt az nem az 5k lesz...

Kagyló alfödi van nekünk is, az sem valami olcsó, és egy hozzávaló ülőke is olyan 10k körül van.

Ami még ide tartozik, hogy a burokoló/kőműves is kér általában plusz pénzt a tartály "beépítésért", falazásért, számold bele azt is.

[ Szerkesztve ]

(#6398) Brumi válasza Lipton (#6397) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát igen, így kompletten a WC simán 100k felett van. Az ülőkével csak az volt a bajom, hogy a gyári csak fehér színben volt (csak olyat találtam), viszont nekem bükkfából kellett a bútorok miatt. Mondjuk az is 6k volt.
Nekem tényleg mákom volt, hogy csomagban meg tudtam venni a tartályt mindennel együtt 40k-ért...

Azt már meg sem merem említeni, hogy vannak olyan WC-k, hogy a szagot közvetlenül a kagylóból szívja ki a tartályon keresztül és vezeti el a szellőzőbe. Biztos marha jó, de el tudom képzelni az árát...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6399) Met válasza Brumi (#6398) üzenetére


Met
Topikgazda

Sőt, olyan is van ami akusztikailag is meg van tervezve, magyarul a galambok hangját nem erősíti fel :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6400) csemberlen válasza Met (#6399) üzenetére


csemberlen
őstag

Sőt olyan is amibe egy venti van épitve, és az illatokat beküldi a lefolyoba a vizzsákot kikerülve. Érdemes egyből valami bidés megoldást is csinálni. :))

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.