Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meridian


Meridian
senior tag

Digitális pénzzel kapcsolatban is ugyanezen aggodalmak megállják a helyüket - azon felül hogy diktatórikus módon megfoszthatnak a pénzedtől is (amire példa is volt már, egy igen magas szintű demokráciában is, Kanadában ---> kamionos tüntetés, még azok számláit is zárolták akik csak élelmet és meleg teát vittek a tüntetőknek, pikk-pakk..)

(#2) Z_A_P


Z_A_P
addikt

a fél kontinenst és lakosságát teljesen elvágták sok minden egyébtől (a fizetési szolgáltatások, egészségügyi rendszerek, sok minden más is érintett volt) is, ami ezekre a rendszerekre épített.

Torekeny lett a vilag nagyon. Vajon mennyire fog minden osszeomlani a kovetkezo erosebb napkitoreskor, amikor az (sok) mindent visz majd magaval (nem az a kerdes lesz-e, hanem mikor, mert rendszeresen tortenik).

OK

(#3) Z_A_P válasza Meridian (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

Digitális pénzzel kapcsolatban

Keszpenz = szabadsag.
Minden nemu korlatozasa a szabadsag szukitese.
A tiltasa pedig maga a szabadsag vege, a soha nem latott totalis kontrol.

OK

(#4) vicze


vicze
félisten

Mi a fene az adócsaló, és bűnöző botok, ugornak kulcsszavakra? ;]

(#5) gabor7th válasza Z_A_P (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Digitális állam=sérülékeny állam

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) vicze


vicze
félisten

Csak ide talál az összes szokásos bot. :DDD

(#7) Z_A_P válasza vicze (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

meg a laposfold hivok :D

OK

(#8) dabadab válasza Meridian (#1) üzenetére


dabadab
titán

Olyan jó az, amikor már a nyitóhozzászólásban akkora antiwaxxer kamu van, hogy a fal adja a másikat :U

DRM is theft

(#9) nubreed válasza Z_A_P (#3) üzenetére


nubreed
veterán

:U

Nincs türelmem ehhez a "szabadsághoz" amikor előttem minden nyanya meg papa a sorban kp-ban fizet és még rá is lőcsölik a pénztárosra, hogy halássza ki az aprót a pénztárcájukból. Rohadtul idegesítő időhúzás. Mennyivel gyorsabb előkapni a kártyát/telefont/okos órát és azzal fizetni 2 mp alatt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10) sh4d0w válasza nubreed (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ebbol mondjuk csak a kartya allja meg a helyet, a telefonos es okosoras baszakodas nem 2 mp.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) dabadab válasza sh4d0w (#10) üzenetére


dabadab
titán

Azok még gyorsabbak, az óra főleg, mert akkor még csak elő se kell venni semmit sem.

DRM is theft

(#12) sh4d0w válasza dabadab (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, probald meg bemagyarazni, hogy rosszul lattam, amit tobbszor is sikerult atelnem ilyen ostehetsegek miatt.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) dabadab válasza sh4d0w (#12) üzenetére


dabadab
titán

Bocsi, ezzel fizetek meg körülöttem kb. mindenki évek óta, szóval nem "többször" (ami valószínűleg tíznél kevesebb alkamat jelent) láttam, hogy hogyan megy ez, hanem valószínűleg ezres nagyságrendben.

DRM is theft

(#14) Z_A_P válasza nubreed (#9) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hát ja, kinek mennyit ér.
Neked akkor 15 másodperc sorbanallast már nem.

[ Szerkesztve ]

OK

(#15) mtix válasza Z_A_P (#3) üzenetére


mtix
lelkes újonc

Ezeket a sületlenségeket honnan szeditek?

(#16) sh4d0w válasza dabadab (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Koszi, most mar tudom, hogy amit tobb tucat alkalommal ateltem, mert igen sokszor elottem sikerult balf.szkodnia vkinek, az nem is ugy volt, leborulok az erveid elott.

https://www.coreinfinity.tech

(#17) jerry311 válasza mtix (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Addig van digitális pénzed (=elérhető pénz a kártyádon), amíg van áram, internet, és elérhetők a fizetési szolgáltatást lebonyolító szerverek.
Ha nincs áram ki sem nyit a bolt.
Ha nincs internet, akkor vagy kinyit vagy nem, attól függ hogy a pénztárgépeknek kell-e kapcsolat a központba. De ha kinyit a bolt, akkor sem lesz kártyás fizetés, mert "vasaló" már egyik boltban sincs a dombornyomott kártyákhoz.
Ha lehal az OTP rendszere, akkor nem mennek az OTP-s terminálok, ami azért a terminálok nagyobbik hányada.

Értem én, hogy egyszerű, gyors, és olcsó a kártyás fizetés, sőt manapság elég ritkák a leállások is, de ettől függetlenül mindig van nálam KP is.

A kártya vs kp pedig egy végtelen vita előnyökkel és hátrányokkal mindkét oldalon.

(#18) jerry311 válasza sh4d0w (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

Előfordulnak balfaszok mindenhol.
Tegnap kártyát bedugva kellett fizetnem, mert csak az működött valamilyen technikai hiba miatt egy boltban. 2x dugtam be úgy, hogy kifelé állt a chip. :DDD

(#19) Z_A_P válasza jerry311 (#17) üzenetére


Z_A_P
addikt

Amit írtál az csak egy kényelmetlenseg, de kétségtelen elég szar ugy. De sokkal nagyobb gond is van a kp kivezetessel.

kártya vs kp pedig egy végtelen vita előnyökkel és hátrányokkal mindkét oldalon.

Nincs itt semmi vita. De aki bármelyiket tiltani akarja (de legfőképp kp-t), az vagy nagyon buta vagy nagyon aljas.
Akinek el kell magyarázni miért, az még annál is butább :(

[ Szerkesztve ]

OK

(#20) Z_A_P válasza mtix (#15) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha nem érted, elemi dolgokat nem látsz át, akkor ne használj jelzőket [link]
Ha viszont komolyan érdekel, leirom ide is szívesen.

OK

(#21) mtix válasza jerry311 (#17) üzenetére


mtix
lelkes újonc

Tényleg nem tudtok egy kicsit jobban elgondolkodni ezen, mint hogy Pistike a boltban kenyeret akar venni és ahhoz jobb-e egy műanyagdarab vagy egy papírdarab?

Ez a szabadság fogalma számodra, áramszünet tudsz tescos kenyeret venni?

Kicsit növeljük meg a távolságot a fizető és a célszemély között, mondjuk párszáz kilométerre.

És kicsit növeljük meg az összeget is.

Mi van ha valaki megspórolt 25 millió forintot és befektetné? Ha külföldre akar költözni és vinné magával? Ha bérbe adott egy lakást 450 kilométerrel odébb és az albérlőtől begyűjtené a havidíjat? Ha a nyugdíjas anyukájának akar havonta segíteni aki mondjuk épp Felvidéken él? Ha a biztosítótól kellene kapjon néhány milliót valamilyen komolyabb egészségügyi ellátás visszatérítéseként? Ha 80 milliós jelzálogra lakást vásárolt és a bankból el kell vinni a pénzt az építtetőnek?

És miközben az ügyes kis fekete överszényedben viszed a csillingelő milliókat és szembejön két alak szia uram, hány óra? dumával? Na akkor épp hogy is lesz ez a szabadság dolog?

(#22) nubreed válasza Z_A_P (#19) üzenetére


nubreed
veterán

De sokkal nagyobb gond is van a kp kivezetessel.

Amúgy szerintem senki nem mondta sehol azt, hogy "kivezetnék" a kp-t. Mindenkinek meg van a lehetősége mind a kettő használatára. Nem hiszem, hogy létezne olyan ország a világon ahol kivezették volna már a kp-t és ez olyan utópisztikus elképzelés ami szvsz. nem fog megvalósulni még nagyon sokáig. Még a legfejlettebb országokban sem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) dabadab válasza nubreed (#22) üzenetére


dabadab
titán

ez olyan utópisztikus elképzelés ami szvsz. nem fog megvalósulni még nagyon sokáig. Még a legfejlettebb országokban sem.

Én ezt egyre kevésbé látom, tényleg kezd egyre inkább eltolódni oda a dolog, hogy inkább a készpénz az, amivel nem lehet legitim helyeken fizetni (nyilván a sarki drogdealer / kurva / cigicsempész az más :D )

DRM is theft

(#24) jerry311 válasza mtix (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pont azt a komment cunamit akarom elkerülni, amit ennyire erőltetsz, mert kurvára nem tartozik ehhez a topikhoz.

(#25) Protezis válasza dabadab (#23) üzenetére


Protezis
őstag

+1

Tiltani nem tiltanám a kp-t, legyen meg, mint lehetőség. De én már csak 3 helyen fizetek kp-val, mert mással nem lehet: fodrász, garázs bérlet, közeli kisbolt (itt lehet, csak csúnyán néznek rám).

Történt múltkor, hogy itthon összekapartam a fodrászra valót, visszajáró 500-assal meg fizettem volna hazafele jövet a boltban. És szólnak, hogy egy kis lófaszbingó darabka le van szakadva a készpénzből. Utólag utánaolvasva valóban nem köteles elfogadni, de ott nagyon felhúztam magam, többet be se teszem a lábam. És a fodrász leépítésén is gondolkodok. Az ilyen retardált barmok miatt szívok kp felvétellel, meg viszem egyik szar bankjegyét a másikhoz, aztán meg járhatok postára becseréltetni.

(#26) kovy79 válasza nubreed (#9) üzenetére


kovy79
őstag

Szép, amiért élcesen nyanyának, meg papának degradálod az embereket, amiért nem a számodra megfelelő tempóban fizetnek.
Ha ennyire antiszociális vagy, miért jársz emberek közé? Rendelj inkább mindent neten...
Világ életemben pörgős voltam, de már szánalmas, mikor a sok túlpörgött idióta már 5mp után a lábával dobol a pénztárnál, mert nekik oly sürgős dolguk van. Aztán látom, hogy némelyik kint meg már ráérősen nyomkodja a telefonját és cigizik...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#27) dabadab válasza sh4d0w (#16) üzenetére


dabadab
titán

Én tökre elhiszem, hogy láttál pár bénázást (a "több tucat" az azért némi túlzásnak érződik, hacsak valamiért nem jársz szokatlanul sokat bevásárolni), mert hát bénázni bármivel lehet, de azt is tudom, hogy azt a pár esetet cherry pickelni és úgy csinálni, mintha az lenne az általános, az minimum csúsztatás.

DRM is theft

(#28) gilfoyle válasza jerry311 (#17) üzenetére


gilfoyle
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#29) sh4d0w válasza dabadab (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kötelességem senkinek az orrára kötni, mikor és hol tapasztaltam ezt, de csak példaképpen: forgalmas csomópont, a vonatról leszállók (100-120 ember) fele beszorult egy ilyen balfasz mögé, aki legalább egy percig baszakodott a telefonjával.

Nem pár eset alapján cherry pickelek, kb. mindig akkor várakoztam tömegközlekedési eszközökön, meg üzletekben a pénztárnál, ha vki a telefonjával, vagy az órájával akart fizetni.

Tehát a success rate a 0%-ot közelíti alulról.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) dabadab válasza sh4d0w (#29) üzenetére


dabadab
titán

Oké, te is tisztában vagy azzal, hogy hülyeségeket beszélsz, köszönöm szépen.

DRM is theft

(#31) Tapsi válasza sh4d0w (#29) üzenetére


Tapsi
addikt

Most viccelsz, ugye? Az órával fizetés még egyszerűbb is, mint a telefonos. Konkrétan 1 másodperc.

...kb. mindig akkor várakoztam tömegközlekedési eszközökön, meg üzletekben a pénztárnál, ha vki a telefonjával, vagy az órájával akart fizetni.

Ez valószínűleg egyenleg probléma lesz. De ez miért az eszköz hibája? Kártyásnál ugyanez fennállna. KP-snál is, ha nincs nálad elég pénz. Maga a technológia piszok gyors.

(#32) sh4d0w válasza dabadab (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bizony, lehengerlően érvelsz.

Tapsi: nem, itt inkább ilyenek lesznek, mint rossz megoldás és hülye user. Nem fogjátok bedumálni, hogy a tapasztalatom nem valós, esélyetek sincs rá, de önigazolásként mantrázzátok nyugodtan tovább és hülyézzétek le azokat, akiknek nem egyezik a tapasztalata a tietekkel. Bátran, ahogy dabadab is csinálja.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) hcl válasza Meridian (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ami a pengővel történt, azt meg felejtsük is el :D Ld. még, miért nem felesleges a történelemoktatás.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Tapsi válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Tapsi
addikt

...rossz megoldás és hülye user

Jó, csak azt tényleg kifejthetnéd, hogy miért rossz a megoldás? Most fizettem a Lidlben órával, konrétan 2x gyorsan meg kell nyomni rajta egy gombot, érinteni, és done. Telónál meg felold face id-val. Még pint sem kér soha, ergo ezzel se megy el az idő. Kártyánál időnként bekéri még paypassnál is.

(#35) Juhaszatti válasza sh4d0w (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Elhiszem, hogy vannak ilyenek, de azért nem ez az általános. A telefonos fizetés annyi, hogy feloldod ugyanúgy ahogy bármikor máskor, odaérinted és elköszönsz. 1-2 másodperc az egész. Nem kell kódokat írogatni, meg egyéb módon cseszekedni vele.
Az apróért kotorászós, vagy a "nincs kisebb? nem tudok visszaadni" esetekben semmivel sem ritkább a sor feltartása.

(#36) zseko válasza sh4d0w (#32) üzenetére


zseko
veterán

A hülye user részével még valamennyire egyet is is tudnék érteni, a rossz megoldással kevésbé. Gyorsabban fizetek telefonnal mint más kártyával, hát még pláne készpénzzel. Utóbbi kettőre előre rá kell készülni ha gyorsan akarsz fizetni, a kp meg eleve a leglassabb, hacsak nem érdekel a visszajáró...
Én is voltam már hülye, egyszer elfeledkeztem a kártyalimitről 🤷‍♂️ Bár alig volt egy perc megoldani, de nekem is rohadt hosszúnak tűnt, ám akkor sem volt hosszabb az általános kp-s szüttyögéstől.
Egyébként a nagy számok törvényéből adódóan ez nem meglepetés, ahogy az internetnél vagy a fórumoknál, FB-nál is, minél többen használnak valamit, annál több lesz olyan akinek lehet nem kéne...
Például én első perctől használom az önkiszolgáló kasszákat, régen nagyon fasza volt, de mióta egyre többen rákapnak, azóta egyre többen vannak ott akik azt se tudják merre vannak arccal. Persze mindenkinek van egy első alkalom... De még így is még mindig gyorsabb azt a sort kivárni (igaz, nyolc gép van) mint a normál kasszákat. Ahol Angliában egy olyan pénztárossal találkoztam, akit még azóta sem múlt alul senki lassúságban... :DDD

HR24.hu

(#37) nubreed válasza kovy79 (#26) üzenetére


nubreed
veterán

Rendelj inkább mindent neten..

Ha ez megnyugtat téged, kaján és ruhán kívül mindent ott veszek. ;]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) kovy79 válasza nubreed (#37) üzenetére


kovy79
őstag

Tehát közel sem mindent, így kénytelen vagy a pórnép közé fáradni...
(#36) zseko: "...ha gyorsan akarsz fizetni..."
Ez a probléma. Miért akarjak gyorsan fizetni? A fax kivan, hogy úgy fel lett pörgetve a sok konzumidióta, hogy 15mp várakozást nem bír ki. Lejjebb kell szorítani az időt? Nem F1 ez. Néha várni, figyelni, tekintettel kell lenni másra...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.