Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38651) DNReNTi válasza _BM_ (#38648) üzenetére


DNReNTi
őstag

Pár hozzászólással korábban már volt róla szó: átlag 18-22 fok. Cserépkályha (hálószoba és a konyhába is jut belőle) és gázkazán (többi).

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#38652) fero02 válasza Retro DJ (#38646) üzenetére


fero02
veterán

(#38653) Siriusb válasza DNReNTi (#38643) üzenetére


Siriusb
veterán

Basszus, nálam is ilyen, ismerős cserélte az ablakokat annak idején, de még külön szellőztetőt is raktunk rá felárért... Valószínűleg nem véletlenül nem tartom vele már a kapcsolatot...

(#38654) Nkboy válasza Siriusb (#38653) üzenetére


Nkboy
senior tag

A szellőzőt, és a vasalatba épített résszellőzőt, ne vegyük már egy kalap alá.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#38655) Pikkolo^^ válasza DNReNTi (#38651) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A 18 fok kevés, a fal simán harmatpont alatt van. 21-22-t kellene tartani és reggelente olyan 10 percet szellőztetni. Ilyen időben simán lemegy 10%-ot és ha nincsen forrás akkor meg is fog maradni.

(#38656) csemberlen válasza DeFranco (#38649) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha nem lett volna megfelelő akkor arról tudnánk. nyugodj meg jó volt. De zuglóban dolgozunk most sokat, egyik hazauton megmérem újra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#38657) biker válasza Retro DJ (#38646) üzenetére


biker
nagyúr

Az 65mA, nem az igazi
Tegyél 2db 5W izzót párhuzamosan, de egyik nyomógombbal szakítva. 1db 21mA, nem oldhat le, 2db 42mA, le kell oldania :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38658) _BM_ válasza DNReNTi (#38651) üzenetére


_BM_
senior tag

A cserépkályhás fűtés nem szárít semmit a levegőn. Emelni kell a hőmérsékletet.

(#38659) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Utólag tudok festéket kevertetni? (Valahol valamilyen módon hozott szín) :F

Köszi!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38660) philoxenia válasza _BM_ (#38658) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38661) DNReNTi válasza _BM_ (#38658) üzenetére


DNReNTi
őstag

Így lesz, köszi neked is. Remélem a résszellőzés, a napi többször 5-10 perces full szellőztetés, a 22-23+ fok, a csontszárazra párátlanítás tartósan eredményt hoz. :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#38662) pjen válasza mobal (#38659) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Szinte minden barkácsboltban,nagyobb festék árúházban kevernek színre festéket.

(#38663) DeFranco


DeFranco
nagyúr

hogyaza... vásároltunk ma a spárban (egressy-vezér sarka) vettünk többek közt egy karton tejet. megjárta a csomagtartót, állt két órát az előszobában, majd nekiálltam kipakolni.

amikor már 10 doboz bent van a kamrában mit látok: vagy 12 csótány mászik a dobozokon. mind élő.

ááá

átpakoltam mindent, amit találtam agyonléptem de az öregördög se tudja mennyi mászott már szét. egyelőre sűrű imák vannak, hogy megtaláltam az összeset és nem volt idejük szétmászni. pakoláskor vettem észre, ahogy másztak a dobozon, kikapkodtam egyből mindet és agyontapostam az összes bogarat, tán nem másztak le. ami ott volt a padlón cucc azt is kikapkodtam gyorsan, nem találtam semmi máson.

@csemberlen: visszatérünk rá, most sokkot kaptam... :O

[ Szerkesztve ]

(#38664) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

gáztervvel, gázszereléssel (illetve némi villany) és ezek áraival kinek mennyi tapasztalata van?
Nemrég voltak nálam karbantartani a kazánt a szerelők, és azt mondták,hogy egy ellenőrzésen csúnyán megbukhat a(z előző tulaj által) kiépített rendszer, mivel is
- az ablakokra kellene légbevezető (vagy a falra külön),
- a konyhában a tűzhelyhez vezető gázcső csapjához mágnesszelepet kellene beépíteni,
- illetve a régi, forrasztott cső se megfelelő, hanem roppantógyűrűs kötéssel kellene megcsinálni.

Ezért inkább azt tervezem, hogy a konyhából kikerül a gáztűzhely, és villanytűzhely, vagy főzőlap és sütő lesz a helyén. Viszont a gázterven akkor is módosítani kellene, illetve akkor szereléssel is járna a dolog.

Az alábbi kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:
-nagyságrendileg mennyibe kerülne egy új gázterv, illetve kb. 8 méter cső beszerelve 4-5 roppantógyűrűs kötéssel?
-egy kb. 60*30-as ablakra rakott aereco légbevezető vajon elég a kazánhoz (westen quasar 24), vagy ahol a kazán van (fürdőszoba), mindenféleképpen vágni kellene a falon?
-ha új tervet készítek, akkor lehet, hogy még a régi kazán maradjon? Vagy ez csak 2015 vége után lenne gond, mikortól már sokkal szigorúbban van szabályozva, hogy milyen kazán kerülhet fel?
- ha így néz ki a hálózat (már korábban is kacérkodtam a gondolattal), akkor kellene fejleszteni rajta, hogy elbírjon egy villanytűzhelyet vagy főzőlapot és sütőt? Ha igen, akkor ez kb. mekkora összeg lenne?

(#38665) philoxenia válasza DeFranco (#38663) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tegyél ki a tej helyére, ahová érkezéskor leraktad, valami csótánycsemegét, éjjel, ha szétmásztak volna visszajönnek rá, ha nem, érintetlen lesz. Esetleg:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38666) _BM_ válasza philoxenia (#38660) üzenetére


_BM_
senior tag

A nyílt láng nem szárítja a levegőt. :K
A központi fűtés szárít kegyetlenül..

Központi fűtéssel 20 fokkal is megakadályozható a penészedés, míg nyílt lángnál legalább 3 fokot rá kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#38667) csemberlen válasza biker (#38657) üzenetére


csemberlen
őstag

A szabvány ezt mondja: névleges értek/50%-nál nem oldhat le. 50%---100% között le kell oldani.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#38668) mobal válasza pjen (#38662) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi! Akkor engem félreinformáltak - ezért is kérdeztem rá itt. Mit kell vinnem, kikent minta elég?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38669) pjen válasza mobal (#38668) üzenetére


pjen
félisten

Van egy nagy szín minta könyvük abban össze hasonlítják melyik szín a megfelelô és kikeverik,nekem legalábbis így készült.

(#38670) mobal válasza pjen (#38669) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Rendben, köszi. Majd meginformálóm! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38671) philoxenia válasza _BM_ (#38666) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A konvekciós fűtés nem szárít,hanem kevergeti a levegőt. Ha az egész helyiségben sikerül mindent az adott páratartalom melletti harmatpont fölé melegíteni, akkor nem lesz páralecsapódás. Másképp valahol megtalálja a legalacsonyabb hőmérsékletet... Cserépkályhánál az égéshez a szoba levegőjéből vesz el, aminek helyére kívülről jön friss levegő, ami télen mindenképp jóval alacsonyabb páratartalmú a hőmérséklet-különbség miatt. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38672) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy földelő szondát házon belül az egyik szobába le lehetne e ütni? Most vettük a házat és földelés nemigazán van kialakítva. Kívülről viszont a kőporozást nem szeretném hogy vésni kelljen hogy a földelést eljuttassa a villanyszerelő a villanyóráig. Az a szoba amelyik falán van a villanyóra úgyis új padlót kap úgyhogy ott lelehetne verni a szondát. Ez mennyire lenne így szabályos?

(#38673) biker válasza csemberlen (#38667) üzenetére


biker
nagyúr

És 30 +-50% mennyi neked?
20-nál nem oldhat le, 40-felett jó lenne
Azért majd megnézem katalogusban, de a 30 ha 15-45 kozt barmi lehet, az qva nagy szoras

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38674) Retekegér válasza csemberlen (#38621) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Budapestre kéne, kérdés, hogy március első felében megoldható-e? :R

<< Heimdal >>

(#38675) szabjan válasza philoxenia (#38671) üzenetére


szabjan
tag

Ez pontosan így van ahogy írtad.
A légnedvesség nem tűnik el magától a levegőből. Az éppen aktuális harmatpontról szól az egész.
Ebből a szempontból a legjobb fűtés a központi légfűtés. Egyrészt összekeveri a légnedvességet a szobák közt is. Továbbá a légáramlással elkeveri a hideg felületi levegőt a falakról. Ezt a hatást semmilyen más fűtéssel nem lehet elérni. A másik lényeges dolog a légcsere. Ha ez nincs akkor nem fog változni a páratartalom. Hiába fűtök fel annyira hogy ne párásodjak. Amint lehűl a lakás újra vizes lesz minden. Ezt ugye a mai nyílászárók és a nem megfelelően szigetelt házak még elő is segítik. Viszont a pénztárcánk miatt az a lehető legjobb ha nem juttatunk párát a lakás levegőjébe. Vagy legalább minimálisat. A fantasztikus tervezők a mai napig előszeretettel hagyják ki a háztartási helyiséget az alaprajzokról. Óriási előnye van elhihetitek. Tapasztaltam rengeteg lakásban. Igazi tanulmány lenne mindenkinek amikor az új építésű házakba télen levakolnak, glettelnek , felkennek egy rakás vizes cuccot a falra, majd mi meg befűtünk.... :D
Hiába mondjuk el hogyan fűtsenek, sz@rnak rá. Mikor kimegyünk a bezárt ablakú házba és minden falról folyik a víz, meg a plafonról csöpög...

a vizesember

(#38676) philoxenia válasza szabjan (#38675) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

16 éve lassan, hogy átrakattuk a cserépkályhánkat gázosra, a Fűtéstechnikától ellenőrzésre kijövő illető azt mondta, hogy a kondenzcsőre számoljunk naponta jelentős mennyiségű vízzel, "kell oda egy vödör" ahhoz képest, soha még nem is cseppent egy csöpp sem, holott a kályha jól használja a gázt. Nyilván van egy határ, ameddig érdemes elmenni a hőszigetelésben a szellőztetés terén. Sokan azt hiszik, hogy a levegőcsere "viszi ki a meleget" a házból, holott a falakon, üvegfelületeken a sokszorosa a veszteség...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38677) biker válasza csemberlen (#38667) üzenetére


biker
nagyúr

én szabványt nem találtam, olyat igen, hogy grafikon szerint 50% től szabad megszólalnia, 50%tól indul a görbe, itt 0,5mp, és ez tart 1-nél (névleges érték)0,005s felé vagyis egy félhullámig.
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38678) csemberlen válasza biker (#38677) üzenetére


csemberlen
őstag

Ugyanazt írod másképp. 50% felett oldhat csak le a relé. Vagyis a 30-as 15mA-nél nem oldhat le.
A mérőműszerek így vannak kialakítva, mér 50%-al, 100%-al ,és talán 500%al is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#38679) albiosz


albiosz
őstag

Megkérdezem itt is, hátha:

Kombi tűzhely bekötésre tudtok ajánlani szakit? Bp. IV. ker.

(#38680) canniball válasza albiosz (#38679) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom most hogy működik, de anno mikor vettük a tűzhelyet a gari feltétele volt, hogy a gyártó által ajánlott szerelőt hívjon az ember. Volt egy lista a készülék mellett, abból kellett választani.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38681) fi:zi'k válasza canniball (#38680) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez nem mindig feltétel.

---
Aldiban vett vki ledes izzót?
Főként a nagyobb E27-esek érdekelnének, hogy milyenek. Ma már csak a 3 W-os volt, az is csak elvétve. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38682) Dluinet válasza fi:zi'k (#38681) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jók, de a nagyobb teljesítményűek már vasárnap reggel 9-kor elfogytak

máshol 3,5× ennyibe kerülnek

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38683) fi:zi'k válasza Dluinet (#38682) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor így jártam. Vettem azért egy pakk 3 W-osat. A fényereje nem rossz, de a színhője nem az igazi, kicsit zöldes. :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38685) mobal válasza #46372352 (#38684) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És ezek mennyire jók?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38686) Winner_hun válasza mobal (#38685) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem a 10 wattoson sokkal nagyobb és jobb hőleadó felület van..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38687) canniball válasza #46372352 (#38684) üzenetére


canniball
nagyúr

12W-500LM? Az igen! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38690) canniball válasza #46372352 (#38688) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy ne lenne jelentősége, én ezért nem adnék egy fillért sem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38691) zoltan6


zoltan6
őstag

10-12 wattosnak azért illik 800-1000 lumenesnek lenni,obiba vettem múltkor nagyon jót 12w-os 1055lumen 1800ft+volt az újságba egy 10% kupon.na annak brutál fénye van.

(#38693) mobal válasza #46372352 (#38689) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet próbaképpen akkor veszek. Köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#38694) lsc válasza fi:zi'k (#38681) üzenetére


lsc
nagyúr

E27-es 810 lm-est vettem egy párat, elég gyenge. Az ugyanúgy 810-es samsung sokkal erősebb fényt ad, igaz 4x annyiért.

Az élet kegyetlen .

(#38695) Pikkolo^^ válasza lsc (#38694) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kínai :)

(#38696) salieri. válasza adalbert1 (#38664) üzenetére


salieri.
őstag

-Kb 30-40 ezer lesz a tervezés.
-Kazánnak nem kell semmi légbeeresztő,(zárt égésterű)
-A tűzhelynek kell.Ilyen kis ablakba felesleges vágni és nem is lesz megfelelő->air tonic at g60 a megfelelő erre.
-A kémény is lehet szabálytalan, meg fogják vizsgálni,mivel a gáztervezéshez szükséges egy előzetes kéményvizsgálat is.Ezek a költséget nagyon megnövelik sajnos ha kéményt is kell építeni.

(#38697) albiosz válasza canniball (#38680) üzenetére


albiosz
őstag

Jó, hogy mondod. Gorenje honlapján is fennvan.
15 forint lesz. :Y

(#38698) Teki1986


Teki1986
tag

Hello!

Lassan 2 napja nincsen víz a konyhámban, se meleg se hideg, viszont szerencsére a fürdőszobában van. Valószínűleg másik strang. Ami érdekesség, hogy a nyolcadikon lakunk és egyszer csak megállt a vízfolyás. Másnap mindegy hogy melyik vizet engedem meg hideg víz csordogál és itt jön az érdekesség, nem pörög a vízóra egyáltalán. Másik érdekesség pedig, hogyha mindkettő csapot megnyitom akkor a meleg vízóra előre pörög és a hideg vízóra visszafele! Plusz infó hogy a nyolcadikon lakunk. Elvileg a vízórából a cső bemegy a falba majd kijön a konyhai csaphoz, valamint van egy plusz kivezetése a falon mosogatógépnek, ami nincs használva. Van ötletetek mi lehet a gond? Kit kellene értesíteni ezzel a gonddal?

Köszi a válaszokat előre is!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#38699) Met válasza Teki1986 (#38698) üzenetére


Met
Topikgazda

Alattad, feletted jó mindenkinél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38700) Teki1986 válasza Met (#38699) üzenetére


Teki1986
tag

Alattam nem tudtam még megkérdezni felettem nincsenek.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.