Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36902) fi:zi'k válasza runner 125 (#36885) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kétszintes a konyha faliszekrény, ráadásul a felső sokkal mélyebb is. Ezekre lesz.
Megvilágító lesz ebből kifolyólag, 60-as 2835 megy majd bele.

(#36888) Morris
Tudom, írtam is, hogy a ledes boltok jóval drágábbak. Az standard u profillal viszont az a gond, hogy macerásabb a plexi rögzítése, hogy szép legyen és még bontható is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36903) harry válasza Met (#36898) üzenetére


harry
veterán

Itt vannak használt Ikea cuccok, de fene tudja mikor lesz pont ilyen: [link]

Askania01: ahogy gondolod, szerintem nem feltétlenül érdemes ennyire előre lebeszélni a dolgokat, avagy egy hónappal korábban leegyeztetni is bőven elég, addig mindkét részről történhet változás. Vagy nem igazán látom, miért fontos ez most?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#36904) Morris válasza fi:zi'k (#36902) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ez igaz sajnos. Akkor marad a kimondottan led szalaghoz passzoló u profil.

(#36905) pjen válasza #46372352 (#36901) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Van külön klímás totyog,de ha jót akarsz Japánt veszel.

(#36906) Lipton válasza #46372352 (#36901) üzenetére


Lipton
őstag

Nalunk 3db fisher van sok eve es szepen mukodnek. Nezzed meg feltetlenul:
- COP/EER ertekek
- garancia
- motor tipusa
A beszereles szerintem 30-40e kozott van valahol (munka). Anyagban pedig kell neki konzol (4-10e mondjuk), elektromos bekotes, 2xrezcso es 1x elektromos kabel a kulteri es belteri kozott.

(#36907) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Panellakás erkélykorlát és benne üvegezés teljes cseréjéhez kivitelezési és szerelési nyilatkozatot akarok kérni a kivitelezőtől. A munkában benne foglaltatik a korlát hegesztése, az üvegek megfelelő rögzítése is.

Egy ilyen nyilatkozatban minek kell szerepelnie?

Kösz!

(#36909) fi:zi'k válasza harry (#36903) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha kimondottan azt a szakit akarják, akkor abszolút reális a dolog.
A felkapottabbak simán be vannak táblázva 1-2 hónapra előre.

(#36904) Morris
Még így is 20e-en belül vagyok 5 m-re világítással. Már csak egy kapcsoló hiányzik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36910) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lemez radiától dugóihoz van tömítés. Szokták a dugókat plusz kóccal betekerni vagy elég a hozzá adott tömítés?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36911) csemberlen válasza Winner_hun (#36910) üzenetére


csemberlen
őstag

záródugó, és légtelenitő dugóra gondolsz?
Oda nem kell se kóc, se más egyéb

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#36912) Winner_hun válasza csemberlen (#36911) üzenetére


Winner_hun
félisten

Őő miért ott mi zár teljesen szivárgásmentesen?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36913) philoxenia válasza Winner_hun (#36912) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A csavarhúzóval állított szelep, gondolom...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36914) Winner_hun válasza philoxenia (#36913) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj. Szóval ilyen radiátor ~43 mm-es dugójához.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36915) fi:zi'k válasza Winner_hun (#36914) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez nem öntöttvas radi? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36916) Winner_hun válasza fi:zi'k (#36915) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem lemez akkor az. Nekem mindegy csak adjon meleget:D Vékonynak vékony, kb 1 mm-es, számomra az még csak lemez. Viszonylag könnyen lehet emelgetni is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36917) philoxenia válasza fi:zi'k (#36915) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem az vastagabb anyagból van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36918) fi:zi'k válasza Winner_hun (#36916) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ehh, hogy ilyen van lemezből is?!
Apámnál hasonló van a kertesházban. Na azt nem könnyű emelgetni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36919) pjen válasza Winner_hun (#36914) üzenetére


pjen
félisten

Ez az igazi lemez radiátor.Ennek a dugóját rendesen a menetbe tekert koccal vagy teflon szalaggal kell tömíteni.

philoxenia:amire Te gondolsz az az acéllemez lap radiátor,ott ha igaz a légtelenítő csavar kupra zár.

[ Szerkesztve ]

(#36920) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy szoba kiegészítő fűtésének megoldásán gondolkozom.
Láttam egy hirdetésen ezt a Nordart-ot, egész szimpatikusnak tűnik. Aztán elkezdtem itt olvasni, és láttam, hogy ehelyett inkább az inverteres klímát ajánlották, viszont az lényegesen magasabb költség. :( Miért éri meg inkább ebbe befektetni? Ez kb ~200k míg egy elektromos fűtőpanel kb 60-70k. :U Melyiknek milyen karbantartási költségei vannak? Pl gondolom a klímát tisztítani kell, a másikkal kell vmit csinálni, vagy csak felszerelni és bekapcsolni?

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#36921) Melack


Melack
veterán

Hali! Fűtésszerelőt tudtok Érd környékén rendszer kitakaritasahoz? Köszönöm előre is!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36922) Met válasza fero02 (#36899) üzenetére


Met
Topikgazda

Igazából az bevált az előző lakásban, franc gondolta hogy megszüntetik és hasonló sincs.
Pont az a lényege hogy csak lefelé szórja a fényt.

harry köszi, ismerem az oldalt de nincs most ilyen termék fent

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36923) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Laminált padlóhoz való behúzóvas, amivel össze lehet kocogtatni a lapokat, van vkinek?

Mivel most hosszába rakom a lapokat, így szükségessé vált.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36924) Met válasza fi:zi'k (#36923) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem van :DDD

Viszont ismerőstől láttam, hogy összerakta a három lapot nagyjából a rövidebbik oldaluknál és neki ütögette a falnak mindkét végét, így összecsúsztak és a 3-at együtt pattintotta be a hosszú oldalon, persze előtte le kell vágni a vágni valót.
Háromnál több csíknál már több emberes a mutatvány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36925) fi:zi'k válasza Met (#36924) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is így csinálom, hogy előbb a rövidebb oldalon összepattintom, aztán a hosszút.
Viszont nekem 4 m hosszan kell ezt csinálni, és akárhogy ügyeskedem/ünk, mindig lesz vhol fél mm hézag. :W
Megy pü. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36926) szabjan válasza Winner_hun (#36914) üzenetére


szabjan
tag

Ez az amit lemez radiátornak hívnak eredetileg.
A menetet nem kell és elvileg nem is szabad tömíteni mert sima sajtolással van a belső menet rögzítve és elfordulhat belül ha a menet kezd el szorulni.
Speciális méretű tömítés van hozzá eredetileg./ha van még.../ Vagy vágni kell klingerit lapból.
Érdemes megkenni zsírral mindkét oldalát a tömítésnek, a fém felületek pedig tök tiszták legyenek.
Fontos, hogy a végdugó és a fúrt dugó is van jobb és balmenetesben is.

a vizesember

(#36927) Winner_hun válasza szabjan (#36926) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már adja a meleget:) Kellett hozzá kóc, anélkül kicsit szivárgósra sikeredett. Tizenéves radiátor ami sose volt használva, rozsdamentes belsővel. Ledugózva volt 10+ éve egy pincében. A menetekkel már tisztában vagyok, van egy jókora doboz szerelvény amit beszereztem. Az biztos hogy az összes kócozva is lesz.
Amin először meglepődtem ezeknél a régi radiátoroknál hogy a menet kicsit lötyögött benne. De elforgatni nem tudtam, remélhetőleg majd jó lesz. Két ünnep között kiderül, remélem addig egybegyógyítják azokat.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36928) szabjan válasza Winner_hun (#36927) üzenetére


szabjan
tag

Nem baj ha lötyög a menet. Pont ez az amit írtam. A menet csak némi sajtolással van rögzítve és a tömítésnek kéne tömíteni. Sokszor előfordult, hogy amikor tagosítani akartuk anno ezeket, elfordult belül a menet néha.
Az öntöttvasoknál már fúrt menet van.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#36929) Winner_hun válasza szabjan (#36928) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha elfordul akkor kuka?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36930) föccer válasza fi:zi'k (#36923) üzenetére


föccer
nagyúr

Én sosem használtam ilyet. mi mindig fogok egy hulladék darabot, azt hozzá illesztem a núthoz, majd 1-2 kalapácsütéssel bepattintom a helyére. Tökéletes, semmi baja nincs a lerakott padlónak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36931) pjen válasza Winner_hun (#36929) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben nem tudom megéri e,de ha máshogy nem megy,esetleg meg lehet hegeszteni és újra festeni. :) Láttam már pár ilyet.

(#36932) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok!
Csináltam két irattartót, nagy eszemmel lefestettük, de nem vízbázisú festékkel, így marha mód festékszag van... már 4. napja szellőztetem, ventilátorozom, hősugárzózom éjjel-nappal, résnyire nyitott ablaknál, de még mindig nem lehet megmaradni egy légtérben velük... hogyan tudom gyorsítani ezt a folyamatot? Illetve kb mennyi ideig fog bűzölögni? Egy hónapig? :F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#36933) fi:zi'k válasza föccer (#36930) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez is rendben is van, csak amikor egy ~4 m hosszú sort kellene megütni, úgy hogy a fel és a sor vége között van 5-8 mm, azt hogyan kivitelezed? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36934) Mate válasza fi:zi'k (#36923) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem van valahol. Megkeressem? :)

(#36935) fi:zi'k válasza Mate (#36934) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Épp most indultam volna venni egyet, mert Met csak esete tudná átadni (mindjárt írok is neki).
Nálad mi a helyzet? :) Akár pü-ben is jöhet.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36936) Mate válasza fi:zi'k (#36935) üzenetére


Mate
nagyúr

Megtaláltam, pm-ben írtam :)

(#36937) Winner_hun válasza pjen (#36931) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel az összes radiátor vég (egyik oldala menetes, másik meg gyárilag le van zárva) így a hegesztés marad. Már le van adva, majd valamikor kész lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36938) DonMenyet válasza fi:zi'k (#36933) üzenetére


DonMenyet
tag

Én anno ilyen esetben kettesével raktam össze, bár lehet máshogy volt klikkes mint a tiéd :)

(#36939) fi:zi'k válasza DonMenyet (#36938) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Próbáltam több módszert, vhol mindig elmozdult annyira, hogy vissza kelljen bontani.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36940) AmunRa válasza fi:zi'k (#36939) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Van összehúzó szerkezet is. Nekem az egyik diegos tulaj javasolta. Könnyebb vele dolgozni állítólag és nem törik le a click.
Én a rövid oldalt egymásba raktam, teljes sort és úgy raktam ki. A nappali étkező részen meg olyan volt a click, hogy csak sorba egymás után egyenként bepattant.

[ Szerkesztve ]

(#36941) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Régi fa parkettára lehet csempézni?
Vagy fel kell szedni...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#36942) Ton-ton válasza fi:zi'k (#36925) üzenetére


Ton-ton
tag

Alapvetően nem kell egyszerre lerakni az egész sort. Leteszed az első egészet és azt a darabot ami a másik sorból maradt. Ezután az illesztésnél lesúlyozod (ráhúzol egy köteg lamináltat). A következő darab rövid oldalát bepattintod úgy, hogy a hosszú oldalon 4-5mm maradjon a színén (laminált függő, amennyire közel csak tudod). Ezután a lerakott darab végét felemeled kb. 10 fokig miközben nyomod a kész padlód irányába, másik kézzel pedig az új darabot emeled (döntöd a másikkal együtt) és illeszted a helyére a szabad végét. Az illesztésnél kicsit megütöd kézzel hogy becsússzon a helyére, és visszaengeded. Elvben már csak minimális hézagod lehet. A rövid oldal felé "megrúgod" a lapot. Tehát teli talppal (valami nem csúszós cipőben) úgy lépsz rá, hogy közben tolod az előző laphoz... A rövid oldal összezárt. Ha végig értél a soron, akkor a hosszú oldalt (mármint a laminált hosszú oldalát) a műanyag tömbbel (ha ilyened nincs, akkor fogj egy kis darab lamináltat, a felső élét csiszold meg kicsit illetve a nút domború részeit is faragd le) összeütöd, és jöhet a következő sor.
Elsőre kicsit kacifántos, de 3-4 darab után már ráérzel.
Ettől független az utolsó sorhoz jól fog jönni a vonóvas...

http://qtp.hu

(#36943) Ton-ton válasza AmunRa (#36940) üzenetére


Ton-ton
tag

Az összehúzó a ragasztóshoz (elsősorban szalag parketta) van. Ide nem jó, ennek elkerülésére (mármint a vásárlás elkerülésére) találták ki a klikkes parkettát.

http://qtp.hu

(#36944) Ton-ton válasza DonThomasino (#36941) üzenetére


Ton-ton
tag

Elvileg lehet (legalábbis néhány csemperagasztó gyártó szerint), gyakorlatban nem. Mindenképp a bontását javaslom.

http://qtp.hu

(#36945) Baaraanz válasza Ton-ton (#36942) üzenetére


Baaraanz
tag

Erről megnéznék egy videót :) Én 5.2m-es szobának kell nekiálljak.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#36946) DonMenyet válasza DonThomasino (#36941) üzenetére


DonMenyet
tag

A parketta mozog, ergó nem lesz stabil aljzata a csempének. Kis idő múlva megrepedne, feljönne.

(#36947) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nekem egy burkoló azt mondta, hogy ha stabil a parketta, akkor arra gipszkarton és arra mehet a kerámia.
Nem tudom mennyire működhet, én a bontás mellett döntöttem, az a tiszta.

(#36942) Ton-ton
Egy szobát már leraktam, csak ott keresztbe. Így csak 2 m-es volt, amivel nem is volt gondom.
Azért köszi a leírást. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36948) beleszólok


beleszólok
senior tag

Távfűtésnél kb hány fokos kellene, hogy legyen a fűtőtest, ha maximumra van állítva?
35 fok nem kevés egy picit?

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#36949) föccer válasza fi:zi'k (#36947) üzenetére


föccer
nagyúr

Járófelületnek gipszkarton? o.O

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36950) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Ma ki akartam cserélni egy fali aljzatot egy dupla dugaljra, lehet nagyon láma vagyok, de itt hová kössem be a földelést, nullát és a fázist? A régi aljzatban csavarok rögzítik a kábeleket, de itt se csavart, semmilyen más helyet nem látok... :B

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.