Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32151) Met válasza BRIKLY (#32150) üzenetére


Met
Topikgazda

Billenni nem fog hanem amikor felkelsz a kádból és rátámaszkodsz a peremére akkor hajolhat meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32152) BRIKLY válasza Met (#32151) üzenetére


BRIKLY
veterán

Háát, nem tudom. A családban senki nem éri el a 60 kilót, így is felt áll ez a veszély? Na meg anyám egyedül aki támaszkodva áll fel,de neki nem kényelmes a kád szélére támaszkodni. Eddig a vas vízcsövet fogta,mot tervezek neki valami kapaszkodót amit a falra lehet csavarozni

Pur hab nem tart eleget? :F

[ Szerkesztve ]

(#32153) DeFranco válasza BRIKLY (#32152) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szívem minden szeretetével kérdezem, mi lenne ha legalább egyszer szakszerűen csinálnál valamit, hátha nem borul rátok a ház jövő télen? miért kell még a konkrét bitre lebontott iránymutatásokkal is vitatkozni? egyszer az a baj, hogy nincs rá pénzed, hogy egyszerre megcsinálj összefüggő munkafolyamatokat, egyszer az a bajod, hogy nem segít neked senki, egyszer meg az a bajod, hogy hát 60 kiló az egész család vasággyal nem borul az fel...

közben meg ráépíted az üzemi nyomáson nyomáspróbázott vízvezetékedre a kádadat, ami az első nyomáslökésnél (akár egy beszart wc tartály szelep miatt) áztat fel mindent, aztán verheted ki a kádat-csempét-falat darabokban...

nincs pénz, nincs szakértelem, ez nem baj, ez megoldható. de miért kell még direkt el is cseszni mindent?

(#32154) BRIKLY válasza DeFranco (#32153) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mar többször leírtam,hogy a kád alá akarom rakni a csöveket, érdekes akkor nem szólt rá senki semmit...

(#32155) Met válasza BRIKLY (#32154) üzenetére


Met
Topikgazda

Most visszakerestem és nem írtad :U

Mindegy, ha lehet próbáld valahogy alátámasztani belül legalább 2 helyen, akár egy oszloppal, akár egy falra felfúrt konzollal. Ha nem lehet akkor rakd össze így aztán lesz ami lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32156) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Csavaroztam fel 125cm szögvasat 3 mili vastag vasból. Na azt tépje le

(#32157) Met válasza BRIKLY (#32156) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó lesz :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32158) Ton-ton válasza BRIKLY (#32150) üzenetére


Ton-ton
tag

A régi kádad öntvény volt, ez pedig egy vékonyka lemez... Szerintem a többire magadtól is rájössz.

http://qtp.hu

(#32159) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Rühes lefolyóval szívok már sok órán át.. Nagy nehezen összeraktam, de szivárog... :W nem nagyon, 10 liter vízböl 2 csepp, de hát...

(#32160) Stafni válasza BRIKLY (#32159) üzenetére


Stafni
aktív tag

A kád szifonnál szivárog? Mert a pvc gumitömítéssel, vagy ragasztva nem szokott.
Minap vertem fel az esztichet, mert öcsém egy megpörkölt deformálódott csőre ragasztott egy könyököt, alig volt ragasztó, folyással ellentétes volt. Ömlött a víz a lépésálló szigetelés alá!
Simán szét tudtam szedni semmit nem fogott a ragasztó. Azt csináltam, hogy egy 40-es csövet feltágítottam, hogy az 50-esbe be tudjam tolni, és beleragasztottam. Elég jól feszült benne, kicsit a deformálódástól tartok, de most egyenesen megy le a víz, nincs ív és a ragasztót sem kíméltem. Szuper volt régészkedini, mert padlófűtés van. Hála, hogy nem 5 rétegű 16-os lett rakva, mert sok szaki azt akarta. 20-as cső van, jó vastag fala van és csak apró karcok lettek rajta.

(#32161) Met válasza BRIKLY (#32159) üzenetére


Met
Topikgazda

Gumigyűrűs idomnál vagy két egymásbacsúsztatott csőnél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32162) BRIKLY válasza Stafni (#32160) üzenetére


BRIKLY
veterán

Itt is elég kókány az egész. Olvasztva hajlított PVC cső még a feljövő darab is. A kis toldás is hajlított,mert nincs vonalban a kád lefolyójával.. Este ezt kb 4 óra volt mire összeforgattam, PVC toldás szilóval jól megkentem, de most meg a hollandernél szivárog ami megy a szifonra.szar öreg a tömítés,de gőzöm nincs honnan szedjek ilyet.

Na, talán most jó. Adtam a tömítésnek jó adag szilikonos tömítő masszát

[ Szerkesztve ]

(#32163) Met válasza BRIKLY (#32162) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem vettél a kádhoz új szifont?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32164) BRIKLY válasza Met (#32163) üzenetére


BRIKLY
veterán

Sajnos nem, de már bánom.. :(

(#32165) Met válasza BRIKLY (#32164) üzenetére


Met
Topikgazda

Legközelebb még jobban le kell írni mire figyelj, mit vegyél :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32166) BRIKLY válasza Met (#32165) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na ja,ugye a szifon szóba sem került,így eszemben sem volt hogy kéne új. Ezért mondtam,hogy segítsetek összedobni egy bevásárlólistát. :D
Csövekhez is a boltos segítségét kértem,hogy mi kellhet, de valami mégis kimaradt. Mit gondoltok,mi? Segítek,a legolcsóbb dolog ami kellett volna. Teflon szalag! :DDD

(#32167) Sickboy25 válasza BRIKLY (#32166) üzenetére


Sickboy25
addikt

De nyugtass meg azért ugye visszamentél?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32168) BRIKLY válasza Sickboy25 (#32167) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem, hát erre akkor jöttem rá, miután lezártam a vizet, szétkaptam a régi csöveket, és raktam volna be egy csapot. Jó dolog a teflon,de nem pótolhatatlan :B

(#32169) Met válasza BRIKLY (#32166) üzenetére


Met
Topikgazda

Ok, akkor az én hibám :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32170) Sickboy25 válasza BRIKLY (#32168) üzenetére


Sickboy25
addikt

nem persze igazad van, de á mindegy... .

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32171) BRIKLY válasza Met (#32169) üzenetére


BRIKLY
veterán

Dehogy,így is rengeteget segítettél! :R Én vagyok hülye hozzá,de hát ez van, ha valaki olyannak áll neki, amit még sosem csinált,és még csak nem is látta más hogy csinálja,szerintem ez megesik. Na jó,a teflonracez nem igaz,ott a vakított el,hogy ugye a csövekhez tartozó szerelvényekhez nem kell (T,stb)...

#32170) Sickboy25: Azt inkább nem mondom, hogy mivel, de nyugi, csak falon kívül van olyan csatlakozás,ahova teflon kellett volna,tehát bármikor javítható.

[ Szerkesztve ]

(#32172) Ton-ton válasza BRIKLY (#32171) üzenetére


Ton-ton
tag

Ne teflon szalagot vegyél, hanem csőmenet tömítő zsinórt. Legtöbb helyen Loctite van, de létezik ennél olcsóbb is (s jelenleg nem láttam benne különbséget).
Illetve ha ezt nem kapsz akkor inkább hagyományos kóc...
Csövekhez ha lehet inkább PVC ragasztót használj, ne szilikont.

http://qtp.hu

(#32173) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sok szívást elkerültem volna ha mindenben hallgatok rátok. Többek közt,hogy most rábasztam egyet kalapáccsal a kád szélére.. Kisvponton le is jött a zománc. :O javítható valahogy?

(#32174) pumukli23 válasza BRIKLY (#32173) üzenetére


pumukli23
senior tag

Az szívás. Van, aki vállal kádfestést, de árakat nem tudok.

(#32175) Met válasza BRIKLY (#32173) üzenetére


Met
Topikgazda

Látszik nagyon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32176) BRIKLY válasza Met (#32175) üzenetére


BRIKLY
veterán

Eléggé.

Elegem van már az egész szarból. A megmaradt fal darab sincs jó helyen,pont a kád szélével van egy vonalban.. Alátámasztást sem tudom hogy csináljam,ha tartana a tégla már megemelem vele a kádat mikor benyomom,ha befér szépen meg nem fekszik rá.. Lefolyó szerelő nyílás fölé sem tudok falazni mert hülye vagyok hozzá.. Kőműves nem leszek az már biztos

(#32177) Morris válasza BRIKLY (#32176) üzenetére


Morris
veterán

Tudom, hogy nagyon csúnya dolog és ne haragudj meg érte, de én már csak nevetni tudok rajtad!

Radiátor zománccal próbáld meg javítani.
Esetleg konzultálj egy kádjavító mesterrel.

[ Szerkesztve ]

(#32178) BRIKLY válasza Morris (#32177) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem haragszok,igazad van teljesen.
De elhiheted én meg már legszivesebben felrobbantanám az egészet...

(#32179) Met válasza BRIKLY (#32176) üzenetére


Met
Topikgazda

Javítsd ki radiátor zománccal de csak akkora pöttyöt amekkora lefedi a lukat, persze előtte gletteld ki.
Max időnként újra lekened.

A lefolyó nyílást meg akkor hagyd, csak a csempét sziloplaszttal rakd fel hogy legalább az ne törjön.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32180) BRIKLY válasza Met (#32179) üzenetére


BRIKLY
veterán

Kell az a lefolyó nyílás mert a jelenlegi tákolást egy ideig figyelni akarom. Ha meg kötésbe rakva felfalazom utána ez egészet szétverhetem. Legnagyobb bajom az,hogy nem tudok pont olyan méretre téglát szabni,hogy támasszon is,de ne emeljem vele a kádat...

(#32181) Met válasza BRIKLY (#32180) üzenetére


Met
Topikgazda

Vas nincs amit rá tudsz fektetni a nyílás tetejére hogy megtartsa a felső sort?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32182) BRIKLY válasza Met (#32181) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azt megoldottam már. Felül van bajom a faragással, mert ugye alapból faragni kell a téglából,mert teljes széles nem fér be a perem alá

(#32183) Met válasza BRIKLY (#32182) üzenetére


Met
Topikgazda

Flex?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32184) Integra


Integra
titán

lassan felcsaphatok gyenge áram szerelőnek, megtaláltam az ér törést, hogy miért szállt el az adsl... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32185) Met válasza Integra (#32184) üzenetére


Met
Topikgazda

Hogy találtad meg? Belekiabáltál?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32186) BRIKLY válasza Met (#32183) üzenetére


BRIKLY
veterán

Se darabonként 10x az udvarra rohangálni nem akartam,se bent porolni,de nincs más megoldás. Gondolom az kevés lenne,ha hagynák a kád perem és a tégla között kis rést, és kinyomnám purhabbal.

Az a baj hogy estére megyek dolgozni, 6-ig még boltba is mennem kéne és itt vagyok koszosan,büdösen.. Hogy fürödjek meg? :W

(#32187) Met válasza BRIKLY (#32186) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha szerencséd van amíg mész a boltba esni fog az eső :DDD

Nem tudom mennyire nyomódik össze a purhab :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32188) Integra válasza Met (#32185) üzenetére


Integra
titán

nem, először elküldtem az anyjába azt a félkegyelműt, amelyik ilyen minőségű kábelt húzott be, aztán kilogikáztam és kiderült, hogy a dolgozószobában a telefon csatlakozó dugaljban törött le az egyik ér. bár telefonvonal még így sincsen (ez nem teljesen tiszta, hogy miért nincsne), de internet már van, ez a fontos, igazából teszek a telefonra :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32189) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na most akkor hogy is van ez? Pár helyen megtámasztom, felengedem vízzel, kinyomom alatta pur habban,és utána mennyi idő kell,hogy befejezhessem a falazást? Gondolom azonnal nem,mert levegő kell a habnak.

Na de azt hiszem az csinálom,hogy megtámasztgatom a sarkait,hosszú oldalt vagy 2 helyen,aztán óvatosan megfürdök benne,aztán majd holnap folytatom.

(#32190) DeFranco válasza BRIKLY (#32189) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nefürgyéle. le fog szakadni.

lavór.

[ Szerkesztve ]

(#32191) neduddki válasza BRIKLY (#32189) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a habnak vi zkell tovabbra is, jo alaposan sprickojjad be a oreget vizvel oszt haszojjona pur, 24h

udv

neduddki

mod; de ha veszel rende ketkoponensu purt akkor fel ora muva ma furugye le:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32192) BRIKLY válasza DeFranco (#32190) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát le nem szakad,belül tartja a szögvas,alja is 2 helyen támasztva..Amitől félek,hogy a meg nem kötött ragasztó miatt kifelé megmoccan,és kilöki a támasztásom..De igazad van,inkább keresek más megoldást fürdésre.

(#32191) neduddki: Már vettem purt, ilyet: [link]
Elvileg 45 perc alatt vághatóra keménykedik.

(#32193) neduddki válasza BRIKLY (#32192) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hajja smero sitt hitt ennek ahujsegnek lett is egy felpuposodtt kagya:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32194) Met


Met
Topikgazda

Fehér, matt mozaik csempéből nem létezik olyan amit hálós vagy papíros és nem ilyen normál csempe méretű tábla ami gyakorlatilag egy mozaik mintás csempe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32195) BRIKLY válasza neduddki (#32193) üzenetére


BRIKLY
veterán

sejtettem,hogy nem igaz az a 45 perc..
Ki kellene még próbálnom azt is, hogy mennyire dagad.De hogy szedem ki a habot a fejből,és a csőből,hogy ne száradjon bele? :F

(#32196) Met válasza BRIKLY (#32195) üzenetére


Met
Topikgazda

Az ilyen egyszer használatos, viszont obi-ban lehet kapni fejet valami 500 forint 5 db

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32197) Ton-ton válasza BRIKLY (#32189) üzenetére


Ton-ton
tag

A habnak annyi levegő bőven elég amit a szerelőnyíláson át kap. Alapvetően minél gyorsabb a hab, annál jobban dagad, s ezzel együtt annál jobban is feszít. Ha azt írják hogy 45 perc múlva vágható az elég gyors. S ennyi idő után elvileg már falazhatsz elé, hisz nem dolgozik (dagad) tovább.

http://qtp.hu

(#32198) neduddki válasza Ton-ton (#32197) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mond csak probaltad mar ezt a sudal-t? mer takkor tudna hogy hujjeseg:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32199) elessar válasza BRIKLY (#32176) üzenetére


elessar
tag

Kádjavításhoz
Használtam CEYS-t, most BISON van itthon, mindkettő jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#32200) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Hola,
Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen járok a kérdéssel:
Beépíthető készülékeket vásárolnánk a konyhába. Electrolux-ra tettük le a voksot, van esetleg valakinek valami tapasztalat a márkával? Az üzletben (preciz.hu) azt mondták kiterjesztett garanciát (5 évre) elég ha csak az indukciós lapra és a mosogatógépre veszünk.
Amire szükség van:
Sütő, indukciós lap, mosogatógép, hűtő, elszívó.
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.