Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20551) neduddki válasza maross (#20550) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nemis ez a totyik hajpolja, hanem a kongyis fanok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20552) maross válasza neduddki (#20551) üzenetére


maross
veterán

500 ropi... nyugodtan hypeolhatjak, elhiszem hogy jo, ha haromszor annyiba kerul, mint amennyit szanok ra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20553) neduddki válasza maross (#20552) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tehat akkor erted ma me elek gyanuporrel a 140k-s lekongyi legtisztito kepessegeirol???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20554) maross válasza neduddki (#20553) üzenetére


maross
veterán

Nem igazan :)). Klimaban a hutes futes merteke es hatekonysaga kerul sokba gondolom, nem az hogy mennyire tisztitja a levegot...gondolom en. Az vilagos hogy minden szempontbol minosegibb, de egy osszeg folott mar nem tudja behozni az arat, csak ha fujatom egesz nap, amit nagyon nem tervezek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20555) neduddki válasza maross (#20554) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor gondokozz tovabb:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20556) Hasaggymeg válasza neduddki (#20525) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem,ez cirmos. :DDD ...amúgy ez annyira jó,hogy ha kis photoshop-al eltünteted azt az oda egyáltalán nem illő szerelvényt,ezért még akár pénzt is adhatna a Fondital. :K...ketsz lav it tú.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#20557) neduddki válasza Hasaggymeg (#20556) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mikor a 90es evekben a radal-ok cserelodte falun romtikra a macska hetekig meg voltak sertodve, hogy nem tudnak hova fekudni:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20558) concret_hp


concret_hp
addikt

barátnőmék vettek egy lakást pár hónapja, ami frissen volt felújítva, előtte éveken át nem lakták a lakást.
most a parketta egy jó négyzetméternyi területen fel van púpusosdva a parketta és 1-2 darab mintha penészedne is. nyilván fel kell szedetni, de vajon mitől vizesedhet?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20559) bandus válasza concret_hp (#20558) üzenetére


bandus
veterán

rendes parketta, vagy laminált padló?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20560) szabjan válasza Hasaggymeg (#20556) üzenetére


szabjan
tag

Húúú de szépen fogalmaztál, hogy mi a f@...t keres ott egy /potyolínó/ golyóscsap.... :D

Concret_hp:

Valami csövecske a parketta alatt?
Ha penészedik is akkor ott folyamatos víz van...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#20561) concret_hp válasza bandus (#20559) üzenetére


concret_hp
addikt

rendes parketta, felújítás során nem tudom h felszedték-e, de csiszolás, lakkozás volt.
de ez az, hogy ott elvileg semmi cső nem megy. körfolyosó melletti faltól egy fél-1 méterre van, eső soha nem ver oda, stb.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20562) neduddki válasza neduddki (#20535) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na hazaert a Venta meretei alapjan lw14 /semmi jelzes rajta/, egyfokozatu kicsit hangos venti azt meg meg kell hekkelni, amugy jellmezo a legvizemre, hogy pillatok alalt oszehozott 1cm-es vizszintcsokkenest

ud

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20563) Bandus99 válasza neduddki (#20562) üzenetére


Bandus99
őstag

ezekben lehet cserelni egyszeruen ventit? vagy csak gyari megy bele,?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#20564) neduddki válasza Bandus99 (#20563) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg nem tudom, de kideritem, amugy lehet, hogy az enyem nem lw14, mert ezen csak egy fokozat van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20565) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
nekem olyan kérdésem lenne hogy a szobámat szeretném lefesteni de a plafon repedezik meg az északi felén a szobának néhol megreped a fal vagy felhólyagosodik penészedik

Szóval mit lehetne ezek ellene tenni? illetve milyen festéket érdemes venni? Jó minőségűt akarok nem valami bóvlit.

Ja és kb mennyi festék kellene? a szobám 3*4 méter

Xbox One: bandymnc

(#20566) concret_hp válasza concret_hp (#20561) üzenetére


concret_hp
addikt

na hétfőn elvileg fel is szedi a sazki aki lerakta, kiváncsi leszek :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20567) Morris válasza bandi0000 (#20565) üzenetére


Morris
veterán

Üdv!

Ha penészedik a fal, akkor érdemes kideríteni, hogy mitől. Ha szerencséd van, akkor nem alulról ázik fel. Ha a szellőztetés hiánya és a fűtés elégtelensége a penészedés oka, akkor ezt meg lehet szüntetni különösebb külső segítség nélkül.
A repedésre dryvit hálót érdemes rakni, amit rá kell glettelni a falra. (esetleg ezt lehet még felxibilis csemperagasztóval is csinálni, amit természetesen festés előtt szintbe kell hozni a fal síkjával és szintén glettelni kell)
Egy 16 literes vödör szerintem elég lesz. Festékből ne "gazdaságos" minőséget válassz!
Pl.: Dulux, Héra, Poli-farbe..... Supralux

Szerk: Mennyezetre érdemes 50x50-es polisztirol lapokat ragasztani. Ezzel kevés gond van, bármilyen színre festhető. Nem kell javítani, fogja egy kicsit a meleget is. Nem mellesleg eltakarja a mennyezeti repedéseket/hibákat, amiket csak hosszas gletteléssel/javítással lehetne csak esztétikusabbá varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#20568) Ton-ton válasza bandi0000 (#20565) üzenetére


Ton-ton
tag

Illetve előfordulhat még az elégtelen szigetelésből származó hőhíd. Tehát ahol (elsősorban beton áthidaló, koszorú van), és nagyon le tud hűlni, ott is penészedhet. Ezen csak külső szigeteléssel lehet segíteni. A dolog jellegéből adódóan ez csak olyan falon jelentkezik, ami túloldalán hideg van...

http://qtp.hu

(#20569) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, tudom hogy nincs jól szigetelve a ház de ez ellen nem sokat tudok tenni, az ilyen penészgátlós festékeke tényleg megakadályozzák ?

Xbox One: bandymnc

(#20570) neduddki válasza bandi0000 (#20569) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalam aszoak egyato fuggetlenul tobben is, hogy lelegzo vakolat /lasd mososzer:- )/ es utanna csk meszelni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20571) Morris válasza bandi0000 (#20569) üzenetére


Morris
veterán

Ha mésszel csinálod és nem festékkel akkor nem fog penészedni, ellenben vizes lehet a fal. De inkább a belső páratartalmat kellene szabályozni és akkor nem lenne penész sem. Igazából a penészgátlós festék csak "probléma a szőnyeg alatt".

A penészt nagy frankón eltávolítja a hypo is, sőt.... fertőtlenít és szintén gátolja egy darabig a megjelenését is. 1 liter 50ft.

[ Szerkesztve ]

(#20572) bandi0000 válasza Morris (#20571) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó köszönöm akkor végül is az a gond hogy ahogy van a falam sarka ott az ágy a másik oldalt meg a radiátor át kell majd rendezni a szobát

Láttam a Tescoba Deluxe nagyvilág színei festéket asszem 5 liter volt 3500 Ft ez jó fajta? hány réteget érdemes felvinni?
Most ilyen világos lila a szobám szóval ezt kaparjam le festés elött vagy valami?

Xbox One: bandymnc

(#20573) Morris válasza bandi0000 (#20572) üzenetére


Morris
veterán

Akkor mondom mégegyszer: Festékből NE "gazdaságos" minőséget válassz!

Ezekkel nem fogsz mellé nyúlni: Dulux, Héra, Poli-farbe..... Supralux
És még mindig kell szerintem egy 16 literes vödörrel! :) tehát az 5 liter nagyon kevés lesz!
2 réteg kell sima beltéri falfesték esetén. Amelyik egyrétegű, ott értelemszerűen elég egy réteg is, de ezek az infók rajta vannak a dobozon. ;)

Ha az alsó (jelenlegi) festékréteget könnyen le tudod kaparni, akkor igen kapard le. Ha nagyon nehezen jön, akkor hagyhatod, mert jó lesz alapnak. A biztonság kedvéért érdemes egy réteg mélyalapzóval bekenni a falat festés előtt. És persze javítani, glettelni ha kell

"akkor végül is az a gond hogy ahogy van a falam sarka ott az ágy a másik oldalt meg a radiátor át kell majd rendezni a szobát" - Pontosan. A hideg falat nem szabad eltakarni semmilyen bútorral vagy egyébbel. Az a jó ha könnyen áramlik ott a levegő, ezáltal akadályozza a penész kialakulását.

(#20574) sanzi89 válasza bandi0000 (#20572) üzenetére


sanzi89
addikt

A Dulux festékeket én személy szerint nem ajánlom, szörnyű velük dolgozni, nem fed jól cserébe drága... Ellenben a Poli-Farbe festékeket csak ajánlani tudom, sok-sok éve bizonyít több alkalommal!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20575) bandi0000 válasza Morris (#20573) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Értettem én irtam rosszul dulux nagyvilág színei :D én sem akarok gagyit venni
És akkor dryvit hálót simán glettel elég felrakni? Gondolom azért nem kell újra vakolni :DD

Xbox One: bandymnc

(#20576) Met válasza sanzi89 (#20574) üzenetére


Met
Topikgazda

szörnyű velük dolgozni, nem fed
Hát nem tudom, idáig csak duluxal festettem és nem voltak ilyen nyűgjeim.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20577) Morris válasza bandi0000 (#20575) üzenetére


Morris
veterán

Egyébként én is inkább a Poli-farbét és a Hérát ajánlom...
Dulux-ot azért nem emelem ki, mert eddig csak egyszer volt hozzá szerencsém és jóformán nincs vele tapasztalatom.

Ha nagy a repedés, akkor azt töltsd fel flexibilis csemperagasztóval, majd erre mehet rá a háló és simán úgymond rágletteled! Ergo glettel húzod ki! persze csak a ragasztó száradása után.

[ Szerkesztve ]

(#20578) sanzi89 válasza Met (#20576) üzenetére


sanzi89
addikt

Igaz csak egyszer vettem, mert tetszett a színe, de egy szoba kifestése után megfogadtam, hogy soha többet...

A Poli-Farbe olcsóbb, jobban fed (2 réteg elég volt, Dulux két rétegnél átsejlik a régi) így nem is tudom miért ne olyat vegyek.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20579) Winner_hun válasza bandi0000 (#20569) üzenetére


Winner_hun
félisten

Penészgátló semmit nem ér, nyáron festettem a szobám + a fürdőt. Szobában egy sarokban megjelent megint, idén már nagyon érik a padlás szigetelése.. fürdőben november körül megjelent a penész, na azt akkor rendesen kitakarítottam, vettem páramentesítőt, azóta ott nincs semmi penész és nem is lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20580) stangli válasza Winner_hun (#20579) üzenetére


stangli
senior tag

Milyen páramentesítőt vettél a fürdőbe?

(#20581) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Akkor köszönöm a tanácsokat és veszek poli farbe-t abból melyik jó? láttam több tipusa van a platinumot néztem hogy talán...?

Xbox One: bandymnc

(#20582) Winner_hun válasza Morris (#20571) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálunk meszelés után is penészedett.
Lehet hypozni de egy idő után leszedsz minden festéket a falról.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20583) Morris válasza bandi0000 (#20581) üzenetére


Morris
veterán

Bármelyik beltéri. Amelyik szimpatikus. Keress rá a honlapjukon és csemegézz kedvedre ...vagy nézz be egy narancssárga hódos áruházba :B

Winner_hun: Igen, az a baj, hogy mindegyik szer ugyanúgy működik. Ez csak egy népbutító baromság mind.
Ha nem az okot szüntetik meg, akkor úgyis előjön a penész. A hypo-s megoldást csak azért említettem, mert ha már mindenképpen az eltüntetés a cél, akkor ez a legolcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#20584) Winner_hun válasza stangli (#20580) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sinclair-t

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20585) bandi0000 válasza Morris (#20583) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nah akkor az lesz, már nagyon érik a festés :D

Xbox One: bandymnc

(#20586) stangli válasza Winner_hun (#20584) üzenetére


stangli
senior tag

thx. :R

mit kell tudni a készülék működéséről? :U

[ Szerkesztve ]

(#20587) Winner_hun válasza stangli (#20586) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fürdés előtt bekapcsolom, fürdés után meg hagyom hadd menjen, ha éjjel valaki felkel és megy wc-re majd kikapcsolja. Nagyon látványos a javulás, eddig minden fürdés után cseppekben fojt a víz a csempéről, most minimális pára sincs. Illetve van, a fürdőkád feletti ablak alulról kb. félig éppen párás szokott lenni, de kb. ennyi is. Jó forró, hosszan tartó fürdéssel se sikerült bepárásítanom.
Télen a fürdőszobában teregetünk, teregetés után bekapcsol, pár órával később szárazak a ruhák, kivétel a nagyon vastag darabokat, azoknak valamennyivel több idő kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20588) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#20434) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csak megoldódott a dolog. Egyik szelep csak látszólag nyitott, de aztán rájöttem a turpisságra. A rendszert sikeresen feltöltöttem.

Köszönöm a segítséget a többieknek is! :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20589) harry válasza bandi0000 (#20581) üzenetére


harry
veterán

Én is mostanság tervezek tőlük venni több festéket. Konyha-fürdőbe szerintem Neo teflonos lesz (+színező paszta), többi helyiség valamilyen platinum (lehet az is fehér + színezem, mert elég halvány árnyalat kéne csak). Youtube-on vannak ilyen termékbemutató videóik: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20590) maross válasza sanzi89 (#20578) üzenetére


maross
veterán

Ugyanez a velemenyem, poli-farbe vs dulux-nal mindig polit valasztanek, jobban fed. Arban mar nem emlekszem hogy viszonyulnak egymashoz, ha hasonlo, akkor nem sokat gondolkodnek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20591) harry válasza maross (#20590) üzenetére


harry
veterán

Konyhaiban biztos drága a dulux, abból 2.5l festék 4.6k. Poli-Farba Neot ajánlottak konyhába, abból 2 liter 2k, 4 liter 3k, 10l pedig 6k. Igaz, csak fehérben van (+ színezhető, persze). Mondjuk erre azt írják, hogy 2 rétegben kell felvinni, de azért kétlem, hogy a duluxnál biztos elég lenne egy is...

Az 5l-es dulux szobafesték 7k körül alakul, a Poli-Farbe Platinum is ennyi (az 5l-es). Illetve, ebből van fehér is, ami jóval olcsóbb, abból a 10l-es 8.4k, 5l-es pedig 4.5k

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20592) Met


Met
Topikgazda

Kéne nekem valami élőlény írtó, olyan volt az előbb mintha valaki szaladgált volna a padláson (manzárd tető, túl sok hely nincs) kimentem az udvarra megnézni hátha a tetőn mászkálnak és akkor hallottam hogy valami végig ugrál az eresz melletti vízszintes részen (ami a cserepek alá beér és merőleges a falra, nem tudom mi a neve) patkánynál szerintem nagyobb, mi lehetett, nyest? (kispest, az europark "mögött")

Valaki nem tud szakit ajánlani? Keresgéltem ilyen kártevő mentesítőket de mind leragadt a csótány és poloska témánál ugyan mellékesen ott van hogy patkány meg egér...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20593) neduddki válasza Met (#20592) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalunk a macska inteztek a nyest/nyuszt-t ugyet
de bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20594) Met válasza neduddki (#20593) üzenetére


Met
Topikgazda

Googlén túl vagyok, találtam most egy céget ahol konkrétan írnak a nyest mentesítésről, veszel tőlük egy csapdát amivel befoghatod meg adnak egy dvd-t is amin rajta van mit hogy. Fasza.
Nekem az kell hogy kijön az ember, elzárja a bejáratot amin bejöhet és befogja azt ami esetleg bent ragadt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20595) neduddki válasza Met (#20594) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

guggol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20596) neduddki válasza neduddki (#20595) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo szoveg "A félelmetes hangra a macskák általában fejvesztve menekülnek" szegeny suket macskank akor azert olt ojja hatasos ellenuk:- )))

udv

neduddki

mod: hmmm mmire nem jo a napisz.r: bof, de em ocso:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20597) concret_hp válasza harry (#20591) üzenetére


concret_hp
addikt

ha magadnak csinálod, az összességében sztem több napi munka (elpakolni, visszapakolni, anyagbeszerzés, stbstb), ehhez képest a festéken megéri spórolni pár ezer ft-t? :U

szerk: ez nem úgy direktbe neked válasz,hanem általánosságban :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20598) neduddki válasza neduddki (#20562) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na megvolt a elso teszt: hussutes szagait a ~130m^3 nagyszobaban kb 15-20 perc alatt elintezte, teccik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20599) harry válasza concret_hp (#20597) üzenetére


harry
veterán

Nem a spórolás volt a kérdés, hanem, hogy megéri-e (jobb minőségű-e) a drágább cucc :) Most ha azt mondják, a dulux drágább és nem feltétlenül jobb, akkor nem hiszem, hogy azt választom. Érdekes mondjuk, mert amennyire tudom, annak a felületében nincs különösebben semmi 'extra', míg a Poli Neo festéke ilyen teflonos anyag, vagyis elvileg nem nedvszívó, könnyen mosható. De biztos tud valamit a Dulux is.

Dulux-szal amúgy már dolgoztam, nekem nem volt vele gondom, noha nincs igazán összehasonlítási alapom. Bár most utoljára amikor használtuk, egy mintás szövettapétát kentünk át vele, na ott elég nehezem fedett, a harmadik réteg után volt szép egységes az egész (jól lehet, az első kettő réteg esetén talán nem használtunk olyan bőséges mértékben festéket, eleve úgy kentük, hogy több réteg kell, de azért meglepett, hogy a 2. után sem volt egységes, bár gondolom ez a mintázat elég sok festéket fel tud venni, macerásabb festeni, mint sima felületet).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20600) Met válasza neduddki (#20595) üzenetére


Met
Topikgazda

jaja, őket találtam én is

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.