Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#143501) dellfanboy válasza _q (#143499) üzenetére


dellfanboy
őstag

mivan a festekre irva? me ha 20fok akko felejtos

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#143502) A Zéé válasza freaghill (#143494) üzenetére


A Zéé
addikt

én az utóbbit csinálnám. Padlap-ot olyan helyre raknék csak, ami utána valahogy teljesen el van zárva a külvilágtól (körbebetonozással, vagy nem is tudom mivel), mert az EPS-el az a baj, hogy bele tud költözni az egér, és ha egyszer feljut a padlásra, be is fog költözni.

Just a simple Lineman...

(#143503) _q válasza dellfanboy (#143501) üzenetére


_q
addikt

+8-25°C között, de ha napközben 10 fok van és lassan szárad, este meg 0 és párásabb is mint nyáron, akkor nem tudom ez mennyire ront a száradáson.

(#143504) g.peter23 válasza lemmy71 (#143496) üzenetére


g.peter23
tag

Köszi!

Kiszárítani, ugye? Nem kiszámítani? :F
[link] Ilyenem van, hasonló, mint amit linkeltél. Nemtudom mennyi kell alá, az 5kg kiszerelésből van kb 3kg.

(#143505) Sleek válasza aleister (#143497) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló a mapeire sok burkoló panaszkodik ,hogy foltos lett nekik a fuga . Pedig nem kezdő burkolók . Valamint nézd meg ,hogy a 2 mm valóban 2mm . A nem élvágott lapok legtöbb esetben ferdék . Legalsó ponton pl 2 mm de a tetején már 6-7 mm a fuga szélesség . Próbálj össze két három lapot majd nézd meg mennyi a távolság . Nehogy akkor legyen gond amikor már leraktátok és látjátok ,hogy túl nagy lett a fuga szélessége

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#143506) aleister válasza Sleek (#143505) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
És esetleg valami alternatíva a Mapei helyett?

Le vannak már rakva a lapok. Igen, valamicske eltérés van köztük, de nem vészes. Mondjuk 2 helyett itt-ott 3 mm, de tényleg nem számottevő. Viszont ez jó tanács volt, mert akkor eredendően 3 mm-mel kalkulálok, úgy biztos elég lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#143507) Sleek válasza aleister (#143506) üzenetére


Sleek
senior tag

Szerintem a Cemix flexibilis meg a Ceresit Ce 40 fuga jó választás. Persze biztos van akinek nem vált be ,de én rosszat nem tapasztaltam . Igaz hozzá teszem nem vagyok profi felhasználó és szakember sem

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#143508) macilaci78 válasza AXisBOLD (#143498) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi lesz a terasz? Mert ahogy nézem, vége most a háznak és a teraszajtó külső fele olyan felület, amire nem ildomos rálépni.
A pliszének alul van sínje, ami nem bíja el, ha rálépsz. Az L-profil egy forgatónyomatékot generál, ha terheled és a lefutóból esetleg kiszakad a csavarja, de legalábbis meghajlik a profil. Én zártszelvényt tennék akár alul bejlagolva.

Gondolom, a teraszburkolat majd befut az ajtótokig és erre ül rá a pliszé kerete. Ehhez szintezd a zártszelvényt.
Illetve én novemberben már lehet, fel se raknám a szúnyoghálót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#143509) lemmy71 válasza aleister (#143497) üzenetére


lemmy71
őstag

Flexi Keracolorból veszel egy 5 kg -s zacskóval és joccakát. 3500ft. nem egy egetverő összeg ;)

(#143510) Ton-ton válasza mokus1 (#143493) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem. Jó eséllyel kb. 80volt egyenáramról mennek(legalábbis amiket eddig láttam) a kis dobozban lévő elektronika állítja elő egyenirányítással és fázishasítással.
Tehát nem fogod tudni közvetlen hálózati feszültségről üzemeltetni.

http://qtp.hu

(#143511) lemmy71 válasza g.peter23 (#143504) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen, kiszárítani ;)
Nem ismerem amit linkeltél, mi ezt a másikat használjuk, bár évente max egyszer ha csinálunk ilyen munkát.
De ha kellősítőként is jó és mehet rá a forró nehézlemez akkor az is jó. Elméletileg akkora felületre elég a 3kg. is, :U
Kellősítőként mi két vékony réteget szoktunk kenni, ennek igazán az a szerepe, hogy minél jobban ragadjon rá az olvadt nehézlemez.

(#143512) AXisBOLD válasza macilaci78 (#143508) üzenetére


AXisBOLD
addikt

még nem tudom pontosan, de kb föld feltöltés, körben zsalukő vagy szegély, szárazbeton, murva döngölve és arra a 20x20x6-os térkő. ami igen, befutna az ajtóig, de szerintem ott nincs már 6 cm se, ezért tenném a lehető legmagasabbra, tehát a redőnysín aljához.

én is tennék valami deszkát vagy akár zártszelvényt az L profil alá (ami egyébként ideiglenes lenne, míg el nem készül a terasz).

a bejlagolást hogy gondoltad?

#143500Chris0321: gondolom nem, mert azt mondták, hogy a teraszt kellene előbb, de az meg nem biztos, hogy meglesz jövőre, a legyeket, szúnyogokat meg nem akarom egy évig vendégül látni :)

Aurea mediocritas

(#143513) lemmy71 válasza _q (#143499) üzenetére


lemmy71
őstag

Ilyenkor még bőven lehet kültérben mázolni.
Milyen vasat akarsz festeni?
Mert "rozsdamentes szűz" új vasra nem jó a hammerite :N

(#143514) Ton-ton válasza freaghill (#143494) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, ez járható út.
De...
Alapvetően deszkából készítenék egy létravázat, kb. 40 cm kiosztással. Erősebb és olcsóbb mint a palló 60 centinként.
Közé a kőzetgyapot. Ide már felesleges a párazáró fólia, hisz az OSB gyakorlatilag kiváltja.

http://qtp.hu

(#143515) macilaci78 válasza AXisBOLD (#143512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

30×30 mm-es zártszelvény 3 mm falvastagsággal és ezt bejlagolva. Vagyis két oldalt szintezve valami alátámasztással, hogy vízszintes legyen.
A redőny lefutót könnyen vissza tudod vágni akár a helyén egy rezgővágóval, akár levéve bármivel. De a pliszé magassága már sokkal bonyultabb, de legalább hülyén néz ki, ha alul, felül eláll, esetleg el sem látja a feladatát, mert hézagos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#143516) AXisBOLD válasza macilaci78 (#143515) üzenetére


AXisBOLD
addikt

értem
de van a leendő térkőből már egy fél palettám, ha most odarakok egy sort, ahhoz belőjük a redőny sínt és arra már mehet a pliszés szúnyogháló, ez így járható szerinted?
vagy a térkő és vízszintes aljzat rész közé kellene még valami?

Aurea mediocritas

(#143517) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

Computherm Q7RF termosztátot kellene egy sima Q7 helyett bekötni egy fég c24-es kazánhoz

úgy látom, hogy az RF-nek kell külön külső tápot is adni, megoldható ez esetleg a fég kazán paneljéről is, vagy csak külső konnektorból szabad/lehet?
köszönöm

One Ring to rule them all

(#143518) pjen válasza LOTR (#143517) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos a kazán betápról vinném a delejt. Magát a termoaztátot nem ismerem. Van saját tápja, csak a 230V kell neki?

(#143519) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, extrém kis helyre milyen gázkazánt ajánlotok? Anyámból nehéz kihúzni az infókat, de ha minden igaz, akkor jelenleg egy 37 cm széles (magasség, mélység passz) készülék biztosítja egy ~60nm lakás fűtését és a melegvizet is.

Az egész köré van építve egy beépített szekrény, hogy meglegyen a kihívás, ami persze szétbarmolható, ha nincs más megoldás, de mivel így "készen" vette a lakással együtt, szeretné valamilyen szinten megtartani. A kazáncsere viszont esedékes.

Elsőre ez lehet túl kevés infó, nyugodtan kérdezzetek, és megpróbálok többet megtudni. Távolság miatt sajnos személyesen nem tudom megtekinteni, viszont azt sem akarom, hogy az első random kivitelező nagyon átvágja őt.

(#143520) LOTR válasza pjen (#143518) üzenetére


LOTR
addikt

igen, én is jobban örülnék neki, ha lehet így
úgy nézem ez a vevőegység egységes ezeknél, tehát ez az: [link]

One Ring to rule them all

(#143521) Z_A_P válasza _q (#143499) üzenetére


Z_A_P
addikt

Horganyzás + szinterezés.
Es soha többet nem kell hozzányúlni!

OK

(#143522) elessar válasza LOTR (#143520) üzenetére


elessar
tag

Nálunk is a kazánról van táplálva.

(#143523) aleister válasza lemmy71 (#143509) üzenetére


aleister
veterán

Nem is az ár itt a kérdés, hanem a kiadósság.
A mapei-es kalkulátor szerint elég az 5 kg a 23 (sőt majdnem a teljes 45) m2-re. Viszont, ha a Cemix-es ajánlást nézem, akkor 12.5-23 kg fuga kell, ami szintén nem horror ár a felújítás többi elemét nézve, csak jó lenne tudni, hogy mennyit rendeljek.

Most néztem a Sleek kolléga által ajánlott Ceresites weblapot. Az is 1.8 kg-ot ír, mint a Mapei 23 m3-re. Hmm...

Sleek:
Köszi! Megnézem ezt a Ceresit CE 40-et is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#143524) freaghill válasza A Zéé (#143502) üzenetére


freaghill
őstag

Az nem baj hogy így ahol vannak a pallók ott nem lesz szigetelés?

(#143525) aleister válasza LOTR (#143517) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Pont most szereltem be egy Computherm E230-at. Én külső, független forrásból oldottam meg a 230-at.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#143526) pjen válasza aleister (#143525) üzenetére


pjen
félisten

Ha onnan ágaztatod le a thermosztát tápját ahol az bemegy a kazánba az olyan mintha egy kötő dobozból mennél kétfelé.

[ Szerkesztve ]

(#143527) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

A WC-nkben (kb 0.8x1m) ami most lett felújítva, sokszor úgy érezni, mintha olyan kocsma WC szag lenne.
Mi okozhat ilyesmit?
Már azóta érezni, hogy kész lett.
Gondolom egyik oka az lehet, ha nincs rendesen leöblítve, gondolok arra, ha pisilés után csak blöggyint egyet a tartály, nem ürül ki az egész 9 liter (atól függ mennyire nyomom meg)?
A másik ok, hogy egy ideiglenes ablak van bent, ami ugyan csukva van majdnem mindig, de rossz a szigetelése, szóval tud szellőzni.
Esetleg gondolok még arra, hogy elrontottam az excenter felhelyezését valahogy, de akkor szennyvíz is menne mellé, az meg látszódna a fugán, nem? Mondjuk az excenter elég fos minőség volt amit kaptam, ilyen gyenge puha vékony gumi. Bár le van szilózva a WC körbe és a lefúró lyukakat is leszilóztam direkt.

Tudom, mission impossible, de hátha mondtok valami okosat. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#143528) Z_A_P válasza gordonfreemN (#143527) üzenetére


Z_A_P
addikt

Valaki osszehugyozza az uloket, esetleg melle is jut, stb. Eleg ha par csepp kicsapodik.
Ha nem ulve pisalsz (bar valamennyire lehet akkor is), akkor csapodik mindenfele, a wc kagylo peremere biztos, amit a lehuzas nyilvan nem visz le.
A lehuzos reszt nem is ertem amit irtal, nyilvan lehuzzatok rendesen magatok utan :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#143529) Audience válasza gordonfreemN (#143527) üzenetére


Audience
aktív tag

Egy alapos tisztítás, savazás után ha azonnal visszajön a szag akkor illesztetlen a cső, ami attól, hogy nem jön ki a víz még megtörténhet. Ha nagyon kis vízzel öblítesz akkor a vizeletből is kiválik egy réteg vízkő szerű ami nagyon hamar rossz illatú tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#143530) aleister válasza pjen (#143526) üzenetére


aleister
veterán

Így van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#143531) Sleek válasza aleister (#143523) üzenetére


Sleek
senior tag

Nagyon szívesen 😉

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#143532) gordonfreemN válasza Z_A_P (#143528) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát nem tudom. Csak én és feleségem járunk oda. Ő nyilván ülve, én pedig rendszeresen a lyukba küldöm be a cuccot. Persze, hibák vannak, egy tökéletes világban mindenki elnyerné méltó büntetését :)
De ha pár csepp is galibát okoz, akkor az bajos. Ezek szerint nem vagyunk egyedül ezzel a problémával?

A lehúzós rész meg arról szól, hogy ha hirtelen kicsit nyomod meg a tartály öblítő gombját, akkor nem megy ki az egész tartály, hanem csak egy része (gondolom ilyen takarékos funció). De olvasva a tanácsokat, akkor ezt el is hagyom, nekem volt a szokásom néha csak littyenteni, gondolván, a cucc már úgy is benne van a vízben lent.

Audience: lehetséges, hogy nem jó a tömítettség és akkor ez lenne a gond? Megfigyeljük tisztítás után, ami egyébként szokott lenni, hetente.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#143533) pjen válasza gordonfreemN (#143532) üzenetére


pjen
félisten

Ha állva síelni, lehet a heti egy takarítás kevés.

(#143534) KD6-3.7 válasza gordonfreemN (#143532) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nem 2 gombos a tartály? Kell azért egy adag víz, hogy lecserélődjön a vizelet is! Pl pont annyi, hogy 1-2 papír eltűnjön rendesen.
Én ilyet még nem is hallottam, hogy csak kis nyomásra 1 pohárnyi vizecskével öblítesz! :F
Nekünk WC fülke van, külön kis helyiség és 0 szag van! Utálatos amúgy ez a Geberit, ülve pisálok, de így is oda kell figyelni nehogy a számba csapjon… vagy csukjam be a szám tudom… :DDD

(#143535) mokus1 válasza Ton-ton (#143510) üzenetére


mokus1
addikt

Megy csak vibrál sajnos.

(#143536) LOTR válasza pjen (#143526) üzenetére


LOTR
addikt

köszönöm a többieknek is

igen, ezért kérdeztem, nehogy az legyen, hogy esetlegesen "túlterheli" a vezérlő lapot

a mostani termosztát sima 2 eres 0,75-ös mt kábellel van bekötve, ha ugyan ilyennel adunk neki tápot az elegendő keresztmetszet?

One Ring to rule them all

(#143537) gordonfreemN válasza KD6-3.7 (#143534) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, csak egy gombos, de szétkaptam az előbb, visszább vettem a tartályban tárolt öblítővizet is kb 7 literre (meglátjuk elég-e) meg olvastam még mikor vettem, hogy leállítható az öblítés ha ellenkező irányba nyomod meg az öblítőgombot. Nálunk ez nem működött valamiért, de szétszedve megmozgattam magát a dugattyú részt és megindult. Most mát csak anny van, hogy öblítés után várni kell kicsit, aztán meg tudom nyomni záró irányba is. Amúgy AP112 a típus.
Hát majd figyelgetem akkor, lehet én követtem el a hibát eddig, hogy nem nyomtam le rendesen a gombot és csak fél-1 liter víz zuhant le a csészébe.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#143538) _q válasza lemmy71 (#143513) üzenetére


_q
addikt

Most fogja megvenni a vasat, így elvileg nem lesz rozsdás. Nyáron már a terasz tetőnél ugyan így csináltam, csak előtte áttöröltem az olajos "védőréteget" lakkbenzinnel és utána festettem le 2 rétegben.

Miért nem jó ha nincs rajta rozsda, de letörlöm az olajat róla?

(#143539) _q válasza Z_A_P (#143521) üzenetére


_q
addikt

Gondoltunk erre is, de sokkal többe kerülne és ez nem az a tipikus családi házas utcafronti kerítés. Ez egy sorház kert végi kerítés, ami nem egy másik sorház részt választ csak el. Egy sima vas oszlop és keresztbe merevítés adja a vázat, erre pedig megy fa mintás lemez léc. A jelenlegi 1 méter magas sima szögvasból készült kerítést váltja ez a 180 cm magas. Egyetlen célja, hogy ne lássanak annyira be a kertbe a szomszéd sorházból, mint jelenleg. Így is túlzás már amit rá kell költeni csak azért, hogy ne lássanak be.

(#143540) pjen válasza _q (#143538) üzenetére


pjen
félisten

Túl sima.

(#143541) lemmy71 válasza _q (#143538) üzenetére


lemmy71
őstag

Mert a hammerite rozsdás felületre való, nem pedig új vasra vagy festett vasra. A rozsdát úgy értsd hogy amikor megjelenik a sárgás barnás oxid réteg a fémen.
Neked hagyományos budaprimer vagy cinkkromatos alapozó kell és az arra való fedő festék, nem pedig hammerite :N

[ Szerkesztve ]

(#143542) Inhouse válasza mokus1 (#143493) üzenetére


Inhouse
őstag

Rakj már fel róla egy képet, de szinte kizárt, hogy csak levágod és jó lesz. Bár, ahogy olvasom már megtetted, valószínűleg azért vibrál, mert nem DC-t kap, hanem AC-t és abból is sokat, így túlmelegszik és egyelőre csak el-el megy, de majd beáll fixen és akkor nem lesz vele gond, mehet az elektronikai hulladékba.

Üdv Inhouse

(#143543) Inhouse válasza LOTR (#143517) üzenetére


Inhouse
őstag

A vevő néhány W-ot eszik, bárhonnan adhatsz neki 230V-ot, nem fog túlterhelni semmit.
Mielőtt felszereled, annyit érdemes megnézni, hogy ahova szánod a vevőt és a termosztátot, stabilan működik-e... Ha nem, akkor arrébb lehet rakni a vevőt, csak legyen összevezetékelve a kazánnal...illetve a termosztátnak is kereshetsz egy kedvezőbb pontot.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#143544) LOTR válasza Inhouse (#143543) üzenetére


LOTR
addikt

köszönjük

amúgy q3rf-ünk van, az 2 vasbeton födémen keresztül is működik, úgyhogy a jelerősséggel azt gondolom nem lesz baj

One Ring to rule them all

(#143545) Victoryus válasza lemmy71 (#143541) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó ácsot esetleg tudsz ajánlani Békéscsabán? Terasz tetőhöz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#143546) lemmy71 válasza Victoryus (#143545) üzenetére


lemmy71
őstag

:N

(#143547) sztanozs válasza LOTR (#143544) üzenetére


sztanozs
veterán

Nalam is Q7RF van Ja nem, Q8RF, de sokat szivok vele, legkozelebb biztos nem az fogok felrakni...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#143548) Sakab válasza Audience (#143462) üzenetére


Sakab
senior tag

A Zéé Audience
Köszi a választ meggyőztetek. Beszéltem már helyi mixeressel. C16ot hoz kb 36e m3 be. Viszont még egy kérdést felmerült . Beton lapvibrátorozás után fólia, kavics, sóder, vagy csupasz homok legyen? Mit tegyek a homok felé és milyen vastagságban?

(#143549) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Van egy családi házam, a ház mellett se betonjárda, se semmi. Föld van a lábazat mellett, esik ez a rengeteg eső és hát az északi falnál, hát nem tudom hogy vizesedik-e az épület, a vakolat nem mállik, nincs kongó hangja, szóval szerintem nem vizes, nem mértem, viszont a ház egyik sarka megsüllyedt, vannak erre utaló repedések, ezzel a dologgal szeretnék kezdeni valamit. Néztem a többi házat, azokon is az északi falon ugyanilyen repedések vannak.

Na most a kérdésem az az lenne hogy, szeretnék kavicságyat csinálni a ház mellé, viszont most még nem lesz leszigetelve a ház, később lesz csak. Ha majd lesz lábazati szigetelés akkor szeretnék dörken lemezt is fektetni a kavicságy alá, de addig nem akarok ezzel foglalkozni, hiszen a dörken lemezt a lábazati szigeteléssel kell összezárni. Szóval az a kérdésem hogy a jelenlegi földet ha kilapátolom, menne szegélykő, aljába geotextília, és akkor valamilyen kavics feltöltés lenne.

Szerintetek ennek van értelme a jelenlegi állapothoz képest? Nagyon vizes az alap, és jó volna valahogy eltartani a vizet. A Dörken lemezt semmiképp sem akarom addig, még nincs lábazati szigetelés, az meg nem mostanában lesz. Az ereszcsatorna lefolyói meg vannak toldva és 2 métert azok eldobják a vizet, de így is egyszerűen nagyon látszik hogy szívja a vizet a ház lábazata, vízbe áll az egész, tiszta víz a föld.

(#143550) LOTR válasza sztanozs (#143547) üzenetére


LOTR
addikt

nálunk a q3 rf hibátlanul működik 1 éve
másik helyen kellett a vezetékes q7-et lecserélni és éppen ma összeraktam ezt a q7 rf-et (a fent megbeszéltek szerint) és eddig ez is jónak tűnik

One Ring to rule them all

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.