Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#142801) eldoble válasza Morris (#142795) üzenetére


eldoble
aktív tag

Jó az olajos az öntözőrendszer víztelenítésére, már arra gondolok, hogy a szórófejek, mágnesszelepeknek nem gond az olajos (olvastam valahol, hogy olajmentes kompresszort ajánlottak erre, de nem volt egyértelmű, hogy az olajos nem jó)?

(#142802) Morris válasza eldoble (#142801) üzenetére


Morris
veterán

Harmadik idényem lesz, hogy kifújom vele. Semmi probléma :)

(#142803) pjen válasza eldoble (#142801) üzenetére


pjen
félisten

Arra a célra olajmenteshez még tesznek is olajzót. Olajmentes levegő leginkább a tisztításhoz, festéshez kell.

(#142804) User_2 válasza eldoble (#142801) üzenetére


User_2
tag

lehet hogy nem akarod gépolajjal, sebváltóolajjal keverni az öntözővízet,
ha nem olajozod plusszba, lehet azért, hogy nem teszel túl nagy mennyiséget az öntöződbe

(#142805) eldoble válasza User_2 (#142804) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, srácok. Ez tetszene egyébként: [link] .
És ilyen olajossal azért lehetne festeni, vagy PC tápot, alaplapot kifújni, autógumit felfújni?

(#142806) Morris válasza eldoble (#142805) üzenetére


Morris
veterán

Én ezeket mind csinálom :DDD
Öntözőrendszerhez 50 literest vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#142807) Borisz76 válasza eldoble (#142805) üzenetére


Borisz76
veterán

Hasonlót vettem , használtan de jó állapotban 30EFt-ért.
Nézz szét....sokat lehet spórolni rajta !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142808) eldoble válasza Morris (#142806) üzenetére


eldoble
aktív tag

Borisz76
Köszi mindenkinek, akkor nézegetem a kompresszorokat, esetleg kérdezek majd még.

(#142809) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Családban házfelújítás van és a válaszon két kőműves összeveszett, szóval idehoznám a témát, hátha ti tudtok segíteni! :))
A ház két szintes, központi fűtés van. Unokaöcsém szobája felett lenne a szülők szobája. A két szoba közt megy a fűtés melegvizes csöve, mindkét szobában acéllemez radiátor lesz.
Unokaöcsém asztala a radátor mellett lesz, kb. 75cm-re fog ülni tőle. A szülők problémája, hogy mindig megy a Discord/Skype és majd a radiátor fel fogja vinni unokaöcsém hangját, akár van éppen benne víz, akár nem. Hangfal nem lesz. Nem az ordibálós-játszós fajta, egy normál hangerővel szokott beszélgetni online, de azt éjfélig, a szülők pedig 9-kor már mennek aludni.
Csináltam egy képet is ehhez minőségért bocsi, este 11 után erre futotta :DD :

A nyíl mutatja, hogy merre beszél. Tehát nem a radiátorral szemben lenne. A fűtéscső a sarokban megy fel, nem tudom ez számít-e valamit.
Alapvetően ez nem egy nagy probléma, mert az asztalt át lehet rakni máshova, de amilyen hévvel összevesztek ezen, mostmár nagyon kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#142810) gordonfreemN válasza Balazs_ (#142809) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem a cső is és a falak/födém is visz majd a hangot.
Persze függ attólhogy mennyire érzékenyek a fentiek és milyen halk a szerintetek halk beszélgetés.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#142811) Balazs_ válasza gordonfreemN (#142810) üzenetére


Balazs_
aktív tag

De van annak jeletősége, hogy 0.75m-re vagy 1.5m-re ül a radiátortól?
Szülők attól félnek, hogy a radiátor egy nagy mikrofonként fog funkcionálni lent, fent pedig hangfalként és minden szót hallani fognak, mintha "pár méterre ülnének tőle ugyanabban a szobában".
A födémet említettem, panelban azzal mi is szívunk, de valahogy csak a radiátortól félnek...

(#142812) Borisz76 válasza Balazs_ (#142809) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Bérházi lakásomban ( panel ) is hasonló volt a helyzet.
Igazából a beszéd nem jött fel / nem jött át hozzánk.
Ebből gondolom, hogy a mi beszélgetésünk sem igazán hallotta a szomszéd.

Viszont ha a széket húzták a konyhában vagy valaki ugrált felettünk azok átjöttek....mert maga a panel szerkezet vezeti át a hangot.

A 2. emeleten laktam és a 4. szinten lakott / lakik ? / egy beteg fiatal nő.....nos amikor Ő fejjel ? , lábbal ? vagy kézzel ? ütötte a szobája falát hajnali 3 órakkor ...nem volt kellemes. Nem lehetett tőle pihenni ! A szüleivel is beszéltünk többször , hogy vigyék el pszihológushoz vagy adják be a debreceni pszichiátriába mert önnmagára is veszélyes volt amit csinált. Egyszer a pincében voltam szem és fültanúja, hogy egy széken ülve előre-hátra billegve majdnem meztelenül ( bugyiban és fehér atlétában kántált valami szöveget , motyogott , közben a kezével hadonászott , néha felkiáltott hangosan....és a takarító nőtől tudom , hogy székletmintát is hagyott ott nemis egyszer.....szóval nem egyszerű eset volt a csaj. Éljen a lakóközösség :)

Ha annyira aggódnak a cső okozta hangátvitel miatt , akkor egy kis "dobozt" kell neki alkotni a sarokaban. Tehát a felfelé menő csövet gipszkartonnal be kell burkolni. A dobozt pedig ki kell tölteni üveg / kőzet gyapottal. Ez hő és hangszigetelést nyújt a padlótól a plafonig.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142813) macilaci78 válasza Balazs_ (#142809) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Viszi a hangot valamennyire, de az a kérdés, mennyire érzékenyek rá.
Társasház a '60-as években, távfűtes. A födémen vascsőben ment keresztül a fűtéscső, a konyhában kimondottan hallható volt az alsó, felső szomszéd. Nem csak a húsklopfolás hallatszott át, hanem a beszédhang is. Magát a szöveget ritkán értettük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142814) cOxeR


cOxeR
Ármester

Üveg árakkal kapcsolatban valakinek van friss “piaci rálátása”, sejtettem, hogy nem lesz olcsó, de ettől picit seggre ültem. 1,4x2,1m fix üveg beszerelve. 318e Ft.(ebből az üveg 140e)
Mennyire reális ez? :F

(#142815) dellfanboy válasza cOxeR (#142814) üzenetére


dellfanboy
őstag

sztem a magyar epitoipari munkadijak mar elhagytak a realitast.....

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#142816) Met válasza cOxeR (#142814) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem elég drága a munkadíj.
Vagy mi van benne az árban?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#142817) cOxeR válasza dellfanboy (#142815) üzenetére


cOxeR
Ármester

2-3 ember kell elvileg hozzá/gyakorlatilag is kell ebben biztos vagyok, de egy egész napi bruttó fizetést kell kb kifizetnem 3 emberre, azért az elég meredek, jól gondolom? No és akkor még ott van, hogy a biztosító ebből mennyit fizet. :U
Másik ehhez kapcsolódó kérdés, nem lehet esetleg ezt javítani? Mármint a töröttet és eladni... gáztöltet az off így logikusan.
[kép]

Met
Kiszállítás/telepítés/törött elszállítás, illetve a méret miatt 2-3 ember díja ugye.
Na meg a 6-12 hét mire elkészül...

[ Szerkesztve ]

(#142818) User_2 válasza cOxeR (#142814) üzenetére


User_2
tag

talán abszurd, de
teljes ablak cseréje keettel is nem kevesebb, esetleg?

(#142819) Met válasza cOxeR (#142817) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja hogy annak a töröttnek a cseréje...nekem így is soknak tűnik a munkadíj.
Kérj árat máshonnan is, aztán kiderül.

biztosító ebből mennyit fizet
Mi van a szerződésben? Vagy kérdezd meg őket.

Javítani azt az üveget nem lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#142820) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Monolit beton födémben egy jó minőségű 25mm-es tipli milyen sulyt bir el kb? A lakasunkban mennyezethutes van, ezert 3 centinel melyebbre nem lehet furni a fodembe. A vilagitasok kiallasai nehol eleg rossz helyre kerultek, ezert nem tudunk mindenhol azokhoz rogziteni, muszaj lenne a plafonba furni. Hokamerazas nem opcio, atallt futesre az epulet, az pedig csak a padloban van.

(#142821) mokus1


mokus1
addikt

Ma reggel észrevettem hogy Borzasztoan athuz a teraszajto oldalt. Műanyag. Lehet ezt állítani valahogy? Vagy esetleg a tomitest kéne cserélni rajta?

(#142822) Met válasza mokus1 (#142821) üzenetére


Met
Topikgazda

Minimálisan lehet állítani a vasalaton de valószínűleg meg van vetemedve és azért nem zár rendesen.
Ha nem osztott akkor lehet ékelni a keretet.
Nálam az ablakdoktor csinálta meg az ablakokat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#142823) Z_A_P válasza szőröscica (#142820) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szerintem 2 kis tipli elbir siman egy LED lampat (gondolom valami kis egyszeru led lampa, nem olyan ronda 20 izzos vas csillarra gondolsz). Plane hogy lehet kicsit szogben is furni, nem kell fuggolegesen.

OK

(#142824) szőröscica válasza Z_A_P (#142823) üzenetére


szőröscica
addikt

A megjelenés ízlés kérdése, de semmiképp nem vas csillárokról beszélünk.

Ezek a lámpák azok, amik olyan helyre mennek, ahol mennyezethűtés van:
[link] - Itt a kiállás jó helyen van, de valószínűleg köré kell fúrni. 1300 gramm.

[link] - Itt a kiállás jó helyen van, de valószínűleg köré kell fúrni. 2400 gramm, ettől már kicsit félek.

[link] - Ez csak 950 gramm, és szerintem belemegy a kiállásba.

[link] - 1600 gramm, kiállás köré fúrva.

[link] Na és ettől félek igazán, mert itt viszont a kiállás teljesen használhatatlan helyen van, ezért a kaméleon rendszerű lámpát kellett választanunk, és itt egy üvegbúra 850-950 gramm + izzó, az egész a kábelen lóg a plafonba rögzítve.

(#142825) zoli03 válasza szőröscica (#142824) üzenetére


zoli03
őstag

Raksz bele betondübelt, M6-osban van 25/30 mm hosszú. Kb az összes lámpádat elbírná egy dübel.
Vagy Fischer Duopower 5x25, betonban az is elbír 40 kg-ot. Csak ott azért félnék, nehogy leszakadjon a csavar feje, monolit betonban nagyon tud fogni és nincs helye a dübelnek tágulni, mint egy üreges téglában.

(#142826) macilaci78 válasza cOxeR (#142817) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ki lehet venni a keretből, a háromrétegű szerkezetet szét lehet kapni, ki lehet cserélni a törött üveglapot, újra összerakni, beépíteni.
Ez nem egy nap, addig üveg nélkül vagy, kb 3 m2-en folyik a légcsere.

És korántsem biztos, hogy olcsóbbra jön ki, mint újat venni.
Velük csináltattam már háromrétegű szerkezetet, a középső réteg Tiffany-üveg, a két külső réteg sima síküveg, vagy rétegragasztott, gázzal feltöltve. Amikor felmerült bennem a kérdés, hogy mi van, ha a gyerek focival kirúgja? Semmi gond, javítható. Szóval az elvi lehetőség adott, de lehet, lef*s*d a bokád, ha megtudod az árát. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142827) macilaci78 válasza mokus1 (#142821) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előző lakásban azt tanácsolták, hogy az erkélyajtó nyitott állapotában a falvot nyomjam meg. Látszott a koszon, hogy kb 6-7 mm-t is tudtam tolni rajta. Utána persze szorult, igazítani kellett rajta visszább, de jó lett. A pánt felőli oldalon húzott.
Az új lakásban dettó, de ott az ajtó sarkai közt még két helyen is volt valami fogadó elem, nem működött a fenti módszer. Idén nyáron újra ékelték, még nincs vele releváns tapasztalat, de elvileg jó lett. Jelöltük ceruzával, hogy takar az ajtólap a tokra. A pánt felőli oldalon alig 2 mm volt meg. ékelés után szimmetrikusan meglett körbe 8-10 mm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142828) macilaci78 válasza Z_A_P (#142823) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy lapos ledlámpát, ami nagy felületen találkozik a mennyezettel, ragaszthat is. A függesztett, lelógó lámpa a kérdés, amit kampóra szokás akasztani.

szőröscica: 25 mm-es lyukban is megáll a 30 mm-es fém dübel. Ez úgyis csak az első 15-20 mm-en fog. Ilyen tartja nálam az alumínium létrát is. [kép]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142829) csemberlen válasza szőröscica (#142820) üzenetére


csemberlen
őstag

Át kéne tudni állitani menyezetfütésre a rendszert. Valamint rendes falszkennerrel meg lehet találni, hogy hova ne fúrj.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#142830) szőröscica válasza csemberlen (#142829) üzenetére


szőröscica
addikt

[link] Ilyen detektorom van, erre szerintem nem bízható az életem. Az átállítás nem tudom hogyan oldható meg, megkérdezem az építésvezetőt, de az eddigi rugalmatlanságból kiindulva kevés esélyt látok rá.

Többieknek köszi a tippeket a tipliket illetően. :)

(#142831) cOxeR válasza User_2 (#142818) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van mellette egy terasz ajtó, ami a "keretben" van.
Itt igazából lebontja kívül belül a takaró lapokat, úgy hozzáfér az üveghez, kiveszi új üveg be, takarók visszaragaszt. Legalább is én így gondolom el a javítást.

#142819 Met
Pénteken lejelentettem, várom a kárszakértőt, hogy hívjon, virtuális megtekintésre, majd tőle megkérdezem, mit "ajánlanak"... szerintem lesz velük vitám, ahogy érzem.

Kérni fogok természetesen máshonnan is... végzek ma a melóval aztán este bekérek 1-2 helyről. (műszaki felépítése megvan, pontos üvegméret megvan)

[ Szerkesztve ]

(#142832) cOxeR válasza macilaci78 (#142826) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen a javításnál nekem is ez a bajom, a gáz, meg az mire készen lesz. No és igen nem biztos, hogy kevesebb lenne, mint eldobni.

Javításon amúgy másként agyaltam, lehet belőle 2 rétegűt csinálni és azt eladni... vagy felhasználni akár máshol, ahol nem "kardinális" ennyire a szigetelés. Teszem azt akár csinálok egy tárolót, annak pl simán jó ez egy falának 2 rétegűként is... nem gondolom, hogy egy üveges, ezt ha elszállítja, akkor kikukázza és nem pénzt csinál belőle. Vagy meredek, de a garázson nincs ablak... ami csak temperált, le van választva a szigeteléssel is a házról, oda is be lehetne építeni.

[ Szerkesztve ]

(#142833) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Építkezés közben vagyunk, emeletes ház, a falak már állnak, jövő héten elkészül a felső koszorú betonozása is. A kőműves szerint utána megcsinálják XPS-el a nyílászáró nyílásokat, és akár jöhet is az ablakos felmérni, és majd ha bent vannak az ablakok, utána lesz vakolás. Az utcában van egy másik építkezés is, ott már a belső vakolás is kész, ám ablakok még mindig nincsenek bent. Szóval szerintetek mi az ideális, egy új építésnél mikor kerüljenek be a külső nyílászárók? Köszönöm! :R

(#142834) csemberlen válasza szőröscica (#142830) üzenetére


csemberlen
őstag

A tied rendetlen :) az enyém ilyen:[link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#142835) mokus1 válasza macilaci78 (#142827) üzenetére


mokus1
addikt

Mi az a falvot?
Megnezem de most kicsit jobbnak tűnik.

(#142836) A Zéé válasza Geri89 (#142833) üzenetére


A Zéé
addikt

Szokták így is, úgy is.
A hűvős időjárás miatt most már előnyösebb, ha benn vannak, de vakoltunk már novemberben is oldalfalat, nyílászárók nélkül, igaz muszájból.
Nyílászárók nélküli vakolás előnye, hogy nem kell vigyázni az ablakokra, illetve ha a szokásos 5-6 hétre jönnek meg az ablakok, akkor addig sem áll a munka.
Hátránya, hogy a spalettákat egy külön nekifutással lehet csak megcsinálni, akár vakolatból, akár gipszkartonból készülnek, illetve ilyenkor ugye nem tudsz fűteni/páramentesíteni, és az időjásnak is sokkal jobban kitett az épület.
Gépész, villanyász azért "költözzön be" a falakba vakolás előtt :K

Just a simple Lineman...

(#142837) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Manapság melyik az ár-érték bajnok csaptelep márka-típus páros? Mofém Mambo 5-öt néztük, de elég nagy csalódás volt szülőknél a márka :(

(#142838) YAS-dude válasza Poultier (#142837) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha a jó ár/érték arány azt jelenti, hogy egyszer kell megvenni, akkor szerintem Hansgrohe.

(#142839) pjen válasza Poultier (#142837) üzenetére


pjen
félisten

Nálam jók a mofémek.

(#142840) szőröscica válasza csemberlen (#142834) üzenetére


szőröscica
addikt

Te villanyszerelo vagy? Vallalsz ilyet? :DDD

(#142841) macilaci78 válasza mokus1 (#142835) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Falcot... :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142842) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Padlófűtésnél kb. mennyi idő amíg érezhetően langyos lesz a padló? Fél órát járattam 40 fokos vízzel, de kb. 1 fokot emelkedett a visszajövőnél a hőfok 17-ről felment 18-ra. A törölközőszárító jó langyos volt, az is arról megy. Fél nap, 1 nap kell neki? Egyelőre csak próba.
A múltkor a 120liter hmv-t szépen felfűtötte 60 fokra ~40 perc alatt, de most csak fűtésre volt állítva.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#142843) Borisz76 válasza Victoryus (#142842) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia !

- Nálam kb 95 nm padlófűtés van.
Kádár kocka ,B30-s tégla , teljesen szigeteletlen, régi nyílászárók.
- Az esztrich beton kb 7-8 cm vastag.
- Nyílt égésterű , öreg FÉG - talán C24 ? - kazán melegíti a vizet.
- Lángja , lángmagassága alacsonyabbra lett állítva , hogy ne melegítse olyan hirtelen a vizet.
- Így is kb 40 fokos a víz amit kitol magából a kazán.
- A szivattyú "gyorsasága" 3 fázisban állítható.
- Közepes sebességen megy.
- Így kb 2 - 2.5 órát megy folyamatosan mire lekapcsol.
- Majd fél napot áll és kezdi előről.
- Tavaly télen kb így ment...naponta 2X kapcsolt be.
- Ha hidegebb van , -10 , -15 fok akkor naponta 3X kapcsol be....kb.

Tehát a fél óra járatás az kevés...mert azt a nagy tömegű betonréteget mire felmelegíti és érezni fogod.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#142844) Ton-ton válasza cOxeR (#142831) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem teljesen.
Tehát üvegcsere. Kiveszi a takarókat (valójában üvegszorító léc) a belső oldalon. Kibillenti a helyéről az üveget. Kiemeli. Betesz az új üveget, ha kell az alatta/mellette lévő műanyag lapokat pótolja/kivesz az üveg méretének megfelelően.
Majd visszaüti a szorítóléceket. Nem kell ragasztani semmit.

http://qtp.hu

(#142845) csemberlen válasza szőröscica (#142840) üzenetére


csemberlen
őstag

Többek között igen, beszéljünk privátban.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#142846) macilaci78 válasza Victoryus (#142842) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor téli szünet temperálás után elindítottuk, kb 3 óra volt, mire feltűnt a padló melegsége.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142847) Ton-ton válasza cOxeR (#142832) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, a javítás drágább. Hozzáteszem, valószínűleg nem is találsz senkit aki vállalná. És ez még csa az egyszerű üvegszerkezet, aki gázt is tud tölteni az biztosan nem vállal javítást.

Igen, a bontott üveg kuka. Üvegesnek nem éri meg szétszedni egyetlen üveglap miatt. (Csak a középsőt tudja felhasználni)
Tárolni (hogy hátha kell majd valahová egy olyan méretű) szintén nem gazdaságos.

Ha magadnak szétbontod, az járható út, és még örülnek is, hogy nem kell elvinniük...

http://qtp.hu

(#142848) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hello

nettó 80nm könnyűszerkezetes házba mekkora villanykazán lenne optimális a 8 körös padlófűtésre? 22cm a homlokzati szigetelés.

Saunier Duval Elektromos kazánt használ valaki, ez jó márkának számít?

Aurea mediocritas

(#142849) csemberlen válasza AXisBOLD (#142848) üzenetére


csemberlen
őstag

Amekkora a ház hővesztesége+20%. Mekkora szolgáltatói teljesítményed van?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#142850) AXisBOLD válasza csemberlen (#142849) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát a hőveszteséget nem tudom....
most lesz bekötve 3 *20A a nappali áram.

Aurea mediocritas

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.