Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#142451) föccer válasza Dr.Én (#142450) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Itt egy egész jó csomóponti rajz, ez alapján raknám össze

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#142452) Kickass válasza cOxeR (#142447) üzenetére


Kickass
őstag

Akksis vezeték nélküli kamera nem játszik?
Kicsit macerásabb ellenben nem kell szétfurkálni mindent is.

(#142453) Dr.Én válasza föccer (#142451) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm szépen :R :R

WOT: kissio

(#142454) zoli03 válasza pjen (#142430) üzenetére


zoli03
őstag

Persze kifúrja a csempét a fémfúrószár, de utána azzal már nem fogsz tudni fémet fúrni élezés nélkül.

(#142455) mokus1


mokus1
addikt

Nem tudjátok megmaradt XPS, EPS-t hova tudok elvinni leadni? Esetleg a Dél pesti régióban? :R

(#142456) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sziasztok!
Keresnék olyan fürdőszobai függönytartót, L vagy U alakút, amit az oldalfali tartója elég erősen fog, nem fittyen le fél év után és nem kell neki mennyezeti támogatás. Sok helyen rendes kép sincs, hogy lehessen következtetni bármire, nem hogy adatok. Milyen típust ajánlanátok?

Valamint ilyen esernyő szerű egy ponton falra szerelhető tartókkal mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#142457) gordonfreemN válasza mokus1 (#142455) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hulladékfeldolgozó telepre.
Akik a szemetesedet űritik, ő a te helyo hulladékfeldolgozód. Napi 100kg leadható lakcímenként.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#142458) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Üdv!
Adott egy vályogház, idén a nagy része már alá lett alapozva a külső falaknak, a 2 szoba le is lett betonozva, 4cm-es hőszigeteléssel. De, mivel elrontottam a sietségben, ezért nem lettek új csövek húzva a radiátoroknak, mert jó lesz a régi is :((( Szóval most adott 2db 25m2-es szoba egy kb ugyan ekkora konyha, fürdő kb 10m2 és egy előszoba 5m2. Ablakok nagy része már műanyag, csak az előszobában van régi fa és az egyik szobában egy dupla szárnyas.

Ki milyen fűtést ajánlana? Szobákban laminált lesz biztosan, még az idén, az alá fűtőfilm jó vagy felejtsem el? Építtessek ki vegyestüzelésű rendszert, mint régen volt? Vagy hőszivattyú(az kb mennyiből jönne ki?)? Szigetelés kívülről jelenleg nincs, padlásra viszont szeretnék, legalább a szobák fölé.
Egy kandalló van a konyha-étkezőben jelenleg. :B

HATER

(#142459) pjen válasza zoli03 (#142454) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz, de ha egy háztartásban 5 évente kell fúrni 2 lyukat csempébe, nem veszek valami extra fúró szárat. Simán eldobom, ha nem tudom meg :) élezni.

(#142460) tyielow válasza DiszNóÓl (#142458) üzenetére


tyielow
aktív tag

Classic vályogházaknál a hűtő-fűtő klíma H tarifával az egyik legjobb választás. Padlófűtésnek / fűtőfilmnek ez a rétegrend nagyon gyenge. Hőszivattyú meg hőszigetelés + napelem nélkül csak pénztemető. Lesz megoldás a páramentesítésre? Remélhetőleg nem csak bedunsztolod azokat a vályogfalakat :)

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#142461) mokus1 válasza gordonfreemN (#142457) üzenetére


mokus1
addikt

Most itt a hulladekudvarokra gondolsz? Ott nem látom leadhatokent.

(#142462) Tapsi válasza mokus1 (#142455) üzenetére


Tapsi
addikt

Hulladékudvarban átveszik. Hungarocell. XPS viszont necces. [link]

[ Szerkesztve ]

(#142463) efemm válasza mokus1 (#142455) üzenetére


efemm
tag

Nem lehet, hogyha meghirdeted, akkor elviszik ingyen is? Egy régi ház padlástér szigetelését simán össze lehet legózni hasonlókból, ingyen.

(#142464) gordonfreemN válasza Tapsi (#142462) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nálunk nem szarakodgak ezen. Területileg változbat, de szerintem ugorj el, személyesen kérdezd meg (esetleg telefonon) aztán ha nem is vennék át, biztos tudják mit lehet vele kezdeni, ki veszi át

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#142465) mokus1 válasza efemm (#142463) üzenetére


mokus1
addikt

Nem nagy mennyiseg tényleg, és inkább már csak xps vsn azt hulladekudvarba nem vihetem sajnos.

(#142466) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
2,5 cm vakolat+gázszilikát falba milyen tiplit ajánlotok tv konzolhoz? Olyan kellene ami mezei boltban is kapható. Pl. blau dubel megfelelő lehet? 130cm a tv, szóval nem több száz kiló. 6-os átmérő elég lehet vagy inkább vegyek 8x80-at pl?
Köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#142467) Dorian válasza Flowtation (#142466) üzenetére


Dorian
félisten

Vegyél 8-as tiplit. Kb. tök mindegy milyen, de ha biztosra akarsz menni, akkor Fisher-t.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142468) macilaci78 válasza Flowtation (#142466) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem ytong falban 8*100-as Blau tipli tart 6*110 csavarral egy 42" TV-t 60 centire kihúzható konzolon. Homlokzati fal, 30 centi vastag fal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142469) E.Kaufmann válasza Dorian (#142467) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1000 a Fischer-nek, nálunk is gázbeton van. Még a nem kifejezetten gázbeton (univerzális) tiplijeik is erősebbek és nem megy el a menet/fordul el a tipli, ha túlhúzom a csavart.

Ilyen típusú tartja nálunk a TV-t (igaz csak 32 colos, de atomstabil), kicsit macera a beütése, és szokni kell, hogy szó szerint bele kell kalapálni a falba :D (érdemes az utolsó ütések előtt takarni valamivel, hogy ne nyomd be a falat is :D )
https://www.praktiker.hu/epites-felujitas/csavar-zar-vasalat/tipli-dubel/fischer-gazbetondubel-ytong-8mm-4db-gb-k/p/191394

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#142470) föccer válasza mokus1 (#142455) üzenetére


föccer
nagyúr

Besence utca elején fkf is átveszi a lakossági mennyiséget. Építkezésből megmaradtat kevés helyen, de van egy 3. kerületi cég aki átveszi, igaz ők xps-t nem vesznek át, de ha nagyon kevés van, akkor el lehet sütni.

Ha értelmezhető minőségű, vágott táblákról, darabokról van szó, akkor lehet, hogy valaki elviszi melléképületre, padlásra.

Szigetelést nem szívesen dob ki az ember :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#142471) eastsider válasza Flowtation (#142466) üzenetére


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
ugyan ez a kerdes, csak gipszkarton falnal. milyen tiplit keressek? 32-42-es tv lesz rajta. hajtogathato allvannyal, max 15kg (allvannyyal egyutt)
elore is koszonom

(#142472) E.Kaufmann válasza eastsider (#142471) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem vagyok gipszkarton szaki, de úgy tudom, maga a gipszkarton nem fogja megfogni, kell mögé valami fémszerkezet ami a terhet fogja viselni és lehetőleg a téglafalhoz van rögzítve. Esetleg valami TV tartó állvány.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#142473) Dorian válasza eastsider (#142471) üzenetére


Dorian
félisten

GK fal esetén előre kell gondolkodni és bordát szerelni oda ahová később 1-2 kilónál nehezebb dolgot akarsz rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142474) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

A padlófűtést beüzemelte a kazántól küldött szakember. 5p nem kevés pénzért, garancia idő elindult.
A kérdésem, hogy az elosztót ahol a sok “úszó” van és a szabályzók, ahonnan indulnak a szobákba a csövek annak a beállítását ki fogja megmutatni, elmagyarázni?
Vízszerelő?

(#142475) macilaci78 válasza KD6-3.7 (#142474) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az az ún. osztógyűjtő. Nálam a gépész állította be, aki kiépítette a rendszert. Azok az úszók áramlásmérők. Úgy kell beállítani, hogy nagyjából azonos szinten legyenek a teljesen kinyitott radiátorok esetén, így egyformán fűt minden helyiséget.
Persze lehet, hogy egy helyiség hőigénye eltér, például északi szoba hidegebb, akkor oda lehet többet adni.

Ugye, az a cél, hogy teljesen kinyitott radiátorok mellett minde szobában egységesen meglegyen ugyanaz a hőmérséklet, amit a termosztáton beállítáasz.
Ha ez megvan, akkor a termosztátos helyiség hőmérsékletétől eltérőt tudsz állítani a radiátorszelepeken.

Pl nálunk a hálóban van a termosztát, ha a kis szobában nem kell olyan meleg, ott letekerem a radiátort középállásba.
Másnál a szülői hálóban van a termosztát 22°C-on, de a gyerekszoba radiátorai több hőmennyiséget kapnak, ott teljesen kinyitott radiátorral 24°C-ot tartanak és ezt veszik vissza manuálisan.

Szóval nekem a gépész beállította, megválaszolta a kérdéseimet, majd annyit mondott, nekem azokkal nincs dolgom. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142476) 6030D


6030D
Ármester

Törölközőszárító radiátoroknak van valami számolós méretezése, mekkora patron kell bele, ha csak t.szárításra használnám? Voogel & Noot radiátorok, viszont nem adnak meg hozzá értéket. A patronok árában nincs számottevő különbség.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142477) lemmy71 válasza Flowtation (#142466) üzenetére


lemmy71
őstag

A blau dűbel jő a gázbeton teglához, lényeg hogy pontos furatok legyenek.
Ha atombisztosra akarod, akkor menetesszár és fischer vegyidűbel :K

(#142478) tyielow válasza E.Kaufmann (#142472) üzenetére


tyielow
aktív tag

Van tesztvideó youtuben, ahol bizonyos speckó gk tiplik 100 kg+-t is elbírnak (2 vagy 4 együttesen)... én inkább megkeresném az idehaza beszerezhető legjobbat.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#142479) Audience válasza 6030D (#142476) üzenetére


Audience
aktív tag

A radiátornak van egy katalógus szerinti teljesítménye 60 fokos előremenővel 20 fokos szobahőmérséklettel, annál nagyobbat ne tegyél bele!

(#142480) E.Kaufmann válasza tyielow (#142478) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Linket plíz :D , ProjectFarm videókban is teszteltek ilyesmit, de nem rémlik, hogy ott is bármivel 100 kg-t bírt volna a karton, sokkal előbb kezdett szétjönni.
Nem olyan mint a viccben a csattanó, hogy Szása meghalt, de a gumicsizmának semmi baja? :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#142481) macilaci78 válasza 6030D (#142476) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mi patronunk 1500 W-os, de csak időkapcsoló van rajta. Asszem, 90 percig lehet beállítani egy tekerővel. A radiátor 75×180 cm Vogel&Noot.
Mivel a radiátor amúgy a fűtési körbe is be van kötve, a patront csak költözéskor próbáltam ki pár percre. Éreztem a meleget és ennyi.

Ha olyat veszel, amin nem csak időt, de teljesítményt is lehet állítani, azzal nyersz. Nyilván nem kell még 500W sem arra, hogy egy törölköző 1 óra alatt megszáradjon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#142482) KD6-3.7 válasza macilaci78 (#142475) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Mindent megválaszoltál, a “kedvenc”szerelőim hívhatom vissza… :(((
Nem is tudom hogyan fogják megállapítani, hogy melyik merre megy?! :Y

(#142483) passatgt


passatgt
aktív tag

Van egy garázs, amit beépítenénk. A mennyezeten jelenleg E gerendák vannak, béléstest nélkül, random távolságban egymástól(de viszonylag párhuzamosan). Hogyan lenne érdemes gipszkartonból mennyezetet csinálni ide? Gerendába gondolom nem szerencsés tipliket fúrni. Én arra gondoltam, hogy 5x10-es pallókat fektetnék a gerendákra merőlegesen, arra pedig OSB lapot csavaroznék, hogy ne mozduljon el és így a pallókra már lehetne fogatni direktfüggesztőket a CD profiloknak. OSB meg a gipszkarton közép meg mehet szigetelés és így hőhíd sincs annyira, mert az e-gerendák felett/alatt is lenne szigetelés.

(#142484) csemberlen válasza E.Kaufmann (#142472) üzenetére


csemberlen
őstag

molly tipli tökéletes.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#142485) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ezek a retkes poloskák be tudnak jönni a műanyag ablak vágott szellőzőin is?

Mármint, ami kívülről is látszik, meg belülről, ha kinyitom az ablakot, akkor ilyen pár cm hosszú és talán fél cm vágás.

[ Szerkesztve ]

(#142486) szaszyka válasza Atomgeszi (#142485) üzenetére


szaszyka
senior tag

Sajnos beférnek rajta ezek a rákosok :(

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#142487) Atomgeszi válasza szaszyka (#142486) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Már a rolós szúnyoghálót lecseréltem fixre, de mivel kétszárnyú ablak, ezért csak szárnyra lehet rakni, és alul felül a másik szárny felől van rés.. azt kitömtem.. a maradék hézgatot szilikonnal kinyomtam. Már csak egy lehetőség van ,hogy ezeket a szellőzőket betömöm kinyomom purhabbal napalmot teszek szögesdrót.....

Tegnap éjjel meg ma reggel 13 darabot szedtem össze.. 13!! :W

(#142488) föccer válasza Atomgeszi (#142487) üzenetére


föccer
nagyúr

Hul az idő, húzódnak befelé. :(

Mindenhol is beférnek. Lehet nem csak az ablak mellett jönnek a rohadékok :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#142489) Atomgeszi válasza föccer (#142488) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hermetikusan lezártam az egész ablakot.. Ezen már csak nem jutnak át. :D

Ha lenne szellőztetőrendszer(3 rétegű ablak miatt nem ártott volna), már rég befalaztam volna az egészet :DDD Legalább a szemben lévő villanyoszlopon a köcsög galambot se hallanám, ha nem muszáj. :D

(#142490) beers


beers
addikt

Urak!
Van pár db belső műanyag párkány, amit kikávázott (gipszkarton, +1db B30-as tégla) ablakokba fel kellene raknom! Ragasztóhab vagy flexy csemperagasztó a jobb megoldás?
Köszi!

M&N

(#142491) föccer válasza beers (#142490) üzenetére


föccer
nagyúr

Ragasztóhab. Ráfújod, vársz 1-2 percet és felragasztod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#142492) YAS-dude válasza Atomgeszi (#142489) üzenetére


YAS-dude
őstag

Csak okosan, kint alul a víz kifolyókat ne tömítsd el.

(#142493) Atomgeszi válasza YAS-dude (#142492) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Belülről ragasztottam le, kívülről maradt.

(#142494) lemmy71 válasza beers (#142490) üzenetére


lemmy71
őstag

Soudabond EASY de valamivel terheld le, ne hogy megemelje a ragasztó.

(#142495) E.Kaufmann válasza csemberlen (#142484) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Néztem teszteket most ez alapján, mindenesetre karos, eltartó TV konzolt biztos nem tennék rá, max kis szögben dönthetőt/ igazíthatót a csak gipszkartonra, de akkor csak nem reménytelen, jó tudni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#142496) Ton-ton válasza eastsider (#142471) üzenetére


Ton-ton
tag

Molly
[Ilyen]
De... Nyugodt szívvel csak akkor ajánlható, ha két réteg karton van.
Illetve a Lidl-ben kaphatót azt felejtsd is el.

http://qtp.hu

(#142497) Dorian válasza E.Kaufmann (#142495) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos nem tennék tv-konzolt csupán a gk lapra rögzítve, az minden, csak nem biztonságos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#142498) föccer válasza Dorian (#142497) üzenetére


föccer
nagyúr

Molly-val meglepően sokat bír, feltéve, ha becsülettel meg vannak a profilok és a csavarozás.

15 kg-ot 4 molly röhögve bírja (15 kg-ot 1 molly is elbír még 1 rtg 12,5 kartonba is.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#142499) freaghill


freaghill
őstag

Fürdőszobába a falsík alatti zuhany szetteket hogyan szokták beépíteni?
Új építésről lenne szó, ezt kivésik? Építenek neki egy plusz gipszkarton előtétfalat?
Ha az előbbi akkor hány centis falat lehet még biztonságosan erre használni? :B

(#142500) macilaci78 válasza KD6-3.7 (#142482) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elzárják egy kivételével mindet és elindítják a fűtést. Amint meglesz, melyik a meleg radiátor, nyitnak mellé másikat.
Nekem mondjuk felcímkézte a képész. De ha ő nem, megtettem volna én.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.