Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#138751) macilaci78 válasza Z_A_P (#138735) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ékelések helyett szintezőcsavarral próbálnám meg. Rozsdamentes fém dübel belső metrikus menettel, vagy vegyidübel, M12 menetes szál.
Egy oldalára fordított U-profilt alul megfúrsz a menetes szálnak, anya, alátét, rá a profil, a profilon belül másik anya. Szépen tudod szintezni, később oldani.
A deszkát pedig átmenő kapupántcsavarral felülről, szinén a profilon belüli anyával.

Baszogós, de szálakat nem 1 sor csavarral rögzíteném a tengelyen, hanem 2 csavarral a széleken, akár csak M6 kapupánttal. Az alu és a fa közé tennék valami távtartót, például 5 mm gumilapot, hogy a csapadék se áztassa azon a kis felületen.

A kifúrt fán a lyukakat is bepancsolnám lakkal.

130 cm pad gyakorlatilag egy értelmesebb lépcső, vagy egy ablakpárkány szélessége, ha kapupánt csavarral, menetes szálra rakod, nem lesz gond a dilatációval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138752) macilaci78 válasza Met (#138736) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előző helyen kettőnkre 10-11 m3 víz ment el havonta. Távhős, két fős háztartás, zuhanyzó, villanybojler adja a melegvizet. Takarékos mosógép, de mosogatógép nélkül. 601 Ft/m3 a vízdíj csatornadíjjal együtt.
Az új helyen ugyanúgy két fős háztartás, radiátoros fűtés kazánnal (mit számít a vízdíjban?) kád van, mosogatógép itt sincs. 12-13 m3, feleségem néha kádban fürdik, én csak zuhanyozni szoktam.
Mivel a használati melegvizet mindkét helyen mi állítottuk elő, így csak hidegvízhez volt óránk.

Az előző hely huncut volt. Háromféle vízfogyasztó volt:
- a lakás maga szerződött a vízművekkel, hitelesített, plombált óra volt az elszámolás alapja
- a lakás a társasházzal szerződött, volt vízóra, ami az elszámolás alapja, ez volt 601 Ft/m3, de se hitelesítve, se plombálva nem volt
- a lakás a társasházzal szerződött, de nem volt vízórája, átalány fogyasztást fizetett, 601 Ft/m3
Na, az utolsó csúnyán torokra vette a vízcsövet, mert a fogyasztását úgy számolták ki, hogy a társasházba bejövő vízvezeték nagy órájából kivonták a hitelesített és nem hitelesített órákat és a maradékot dobták szét a vízóra nélküli lakások között területarányosan.
Mivel közös képviselő egy ordas nagy ..., ezért a háznak mindig volt valamennyi hátraléka, minek okán csak nagyon nehezen és sok idő árán lehetett kijárni, hogy valaki a vízóra nélküli lakásába hitelesített vízórát tehessen.
Így esett, hogy a szomszéd, üresen álló, egyéb közüzemi számlákkal is igazolható módon használaton kívüli lakásra is ráterheltek havi 14-17 m3 fogyasztást.

A vízórát 8-10 évente kell cserélni, darabja 20-25k, a szolgáltató intézi. Ha társasház, akkor le lehet szerveztetni a közös képviselővel, hogy akinél van, egyszerre legyen cserélve, így azért jól látható kedvezményt ad a szolgáltató.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138753) Flowtation válasza totron (#138747) üzenetére


Flowtation
őstag

általános a kérdésem egyelőre.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#138754) macilaci78 válasza gordonfreemN (#138749) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sniccerrel fém vonalzó mentén megkarcolod a felületet 2-3× és töröd. Szépen fog törni, mint a mázas kerámia.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138755) macilaci78 válasza Flowtation (#138753) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még mindig nem tudjuk, mire szeretnéd használni.
Munkahelyen tettünk be egy vízlágyítót 6-8 éve, azóta nem kellett vízkőoldózni a vízforralót, kávéfőzőt, de ez napi 20-30 litert tud.
Sógoromék az egész házat rátették egyre (2 felnőtt, 3 gyerek), és csak a konyhában van egy külön csapon van olyan víz, ami nincs a gépre kötve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138756) Because


Because
őstag

Szeretném kívül a homlokzaton javítani ablakcsere után a purhabbal kitöltött részt, milyen anyagot javasolnátok ehhez?

(#138757) Flowtation válasza macilaci78 (#138755) üzenetére


Flowtation
őstag

Simán csak ivóvíznek, tehát a klasszikus felállásra, amikor van egy külön csap ami csak a tiszta víznek van. Nálunk 2 felnőtt 4 gyerek van, de mondjuk a wc-t nem akarom ezzel öblíteni, de a nagygépekhez sem tervezem bekötni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#138758) macilaci78 válasza Flowtation (#138757) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szűrt, lágy vizet tisztán inni nem szabad, mert nincsenek benne az amúgy szükséges szennyeződések, sók, árványi anyagok.
Teának, kávénak, levesnek, főzéshez jó, mert abban pótolod a szennyeződéseket. Ha "csapvizet" akarsz inni, akkor utánsózót kell beletenni, ami pótolja a hiányt a lágy vízben is. Viszont ettől idővel ugyanúgy vízkövesedni fog a vízforraló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138759) Flowtation válasza macilaci78 (#138758) üzenetére


Flowtation
őstag

Az a helyzet, hogy mindenfélét olvastam már, többek között azt is, hogy ezeket a sókat, ásványi anyagokat nem a vízzel kell bevinni, hanem táplálkozással. Na most akkor kinek van igaza, érted? Amúgy a főzés, kávézás, tea, stb. oké, ahhoz is ezt használnánk, a feleségem szeretné a gépet, én meg nem vagyok tisztában a dolgokkal, ezért érdeklődöm.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#138760) 6030D válasza Flowtation (#138759) üzenetére


6030D
Ármester

Túl van gondolva, és mindenkinek ez az egyetlen kifogása ellene, hogy nincs benne az a rengeteg ásványi anyag, ami a csapvízben van. Mert egyébként mindenki úgy lövi be az étkezését, hogy a vízműtől lekéri az aktuális havi mérési adatokat. :N Sőt, van olyan, aki nem iszik csapvizet. Mégis egészséges.
A szűrt víznek elvileg lehet kesernyés íze, ezért szoktak behúzni egy külön ágat a kezeletlen víznek a konyhába. Ha ilyenben gondolkodtok, akkor érdemes előtte tájékozódni a konyhai 3 utas csapok áráról, mert nekem mondjuk leesett az állam.
Ezen felül sem a gépekben, sem a felületeken nem fog vízkő képződni, nem szárítja a bőrt, és még a mosási-, mosogatási hatékonyság is nő. Én még a kivitelezés előtt állok, nem döntöttem el, hogy BWT legyen, vagy valami olcsóbb. De ha rákeresel a fórumban a BWT-re, akkor kb mindenki elégedetten használja a vízlágyítóját.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138761) Flowtation válasza 6030D (#138760) üzenetére


Flowtation
őstag

Most, hogy beszélünk róla, elgondolkodtatott, hogy a mosásra, mosogatásra is ezt használjuk. Mondjuk még a mosogatóhoz meg tudnám oldani, mert a gép meg a csap kvázi egy helyen van, viszont a mosógéphez már nem, pláne, hogy külön ágat vigyek fel neki. Ami viszont az egész háztartást kiszolgálná gondolom nem olcsó. Ilyennek még nem néztem utána.

szerk:
ITT azt írják, hogy nem alkalmas otthoni használatra, ha jól értelmezem. :F

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#138762) Z_A_P válasza macilaci78 (#138751) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hu bakker, ettol egyszerubben terveztem :Y :R
Meg akar bele is vagnek ebbe, mert ez profi ahogy leirtad, de itthon van jopar sima alu profil, U profilom viszont nincs :( . Igy viszont bukik a terv.
Viszont az is igaz, ha csak sima csavarral atfurom a fat es bele az aluba, akkor az lehet kilazul idovel, ezert lenne jobb a kapupant + anya, de ehhez tenyleg U kellene, maskepp nem ferni hozza az anyat felrakni.
Sima (nem U) alu profillal nem megoldhato valahogy rendesen? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#138763) Because válasza Because (#138756) üzenetére


Because
őstag

hát vettem hőszigetelő ragasztót remélem jó lesz :)

(#138764) Z_A_P válasza Z_A_P (#138762) üzenetére


Z_A_P
addikt

Bakker, érdemes nyitott szemmel sétálni a világban , és akkor lehet szembe jön a megoldás :C
[kép]
[kép]
Vastag lécet veszek ([link]), ezt alulról csavarozom az aluprofilra, így felül nem látszik semmi. Mivel elég vastag (4cm),ez azért tartani is fog (remélem) l. A deszkák közötti résen pedig atfurom csavarral az alut, bele a dubelbe. Esetleg még megemelem kicsit a deszkákat ahogy írtad.

OK

(#138765) macilaci78 válasza Z_A_P (#138762) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Raksz két profilt egymás mellé, az egyiken alul húzod meg az anyákat a deszkához, a másokon felül vágsz lyukat a racsninak, majd a kettőt egymás mellett összecsavarozod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138766) csababarca


csababarca
őstag

Segítsetek kérlek!
Barátnőm fényképezte, munkahelyén.
ez milyen falburkolat, vagy micsoda ez?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#138767) A Zéé válasza csababarca (#138766) üzenetére


A Zéé
addikt

Valamilyen függesztett panel lesz. Szálcement falburkolat, szerelt falburkolat keresőszavakkal biztos találni hasonlót (jó drágán :K)

Just a simple Lineman...

(#138768) repvez válasza Z_A_P (#138730) üzenetére


repvez
addikt

Köszi az infot. Nem tudtam erról, mert a szakik mindent hoztak és nem én rendeltem a dolgokat, de ezek szerint akkor ezt nem rendelték meg hozzá.
Márcsak azt kellene kideriteni, hogy külön meg lehet e venni valahol ,mi a tipusszám hozzá, vagy, hogy külön rendelhetpő e, mert a linkelt oldalon nem engedi csak ezt a kosárba tenni.

Ha tudnék egy ilyet szerezni az lehet megoldaná a gondokat és nem kéne vagyonmt fizetni rá és nem kéne ujra bontani semmit.

(#138769) gordonfreemN válasza macilaci78 (#138755) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Melyik ez a lágyító? Mosogatógépünk legutóbb a vízkőzől halt meg, hajlamos ugyanerre a mosógép is, nálunk nagyon vízköves a víz, szárit stb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#138770) Z_A_P válasza repvez (#138768) üzenetére


Z_A_P
addikt

Én nem mondom hogy tuti ez a baja, de láttam hogy külön lehet venni. Reméljük tényleg ez van és utólag is pótolható könnyen!

OK

(#138771) csababarca válasza A Zéé (#138767) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi. Nem tudom miért érdekli, remélem csak kiváncsi :D
mondjuk 3 hónapja a csempéket sem tudja eldönteni, kár aggódnom még...nekem meg már gyomorfekélyem lett mert nem halad az építkezés azóta.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#138772) macilaci78 válasza A Zéé (#138767) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy BWT, szaküzletben kérdezz rá, a te felhasználásodhoz mit ajánlanak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138773) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

újabb kérdéssel jönnék:

E két képen szereplő tételek közül melyik javasolt? A szaki azt mondta, sajna gari nem lesz ha úgy csináltatom ahogy ő szokta, de ő itonggal felépíti a széleit a kádnak. Felrakja úgy is, ahogy a gyártó ajánlja, de szerinte az úgy nem lesz olyan stabil.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#138774) zoli03 válasza gordonfreemN (#138773) üzenetére


zoli03
őstag

Sima kádláb mindenképp kell, akkor is, ha Ytonggal falazza fel. Lefolyóból meg olyat kell választani, ami neked tetszik, én click-clackos Ravaokt vettem, de az csak 12-13e Ft, 20e Ft elég sok egy lefolyóért szerintem.

(#138775) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

CT174 szilikon-szilikát vakolatot mivel lehet takarítani? A fecskék az egyik oldalon végighordták sárral az eresz alatti részt 2 hete. Azóta se jöttek arra. Van 8 méter hosszú sár csík a falon.

(#138776) Met válasza gordonfreemN (#138773) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen fajta a kád?
A házban ahol laktunk egy ideig, Ravak volt, brutál vastag, csak a gyári lábon állt + talán még a pereméhez ment fel a lábtól egy menetes szár és nem volt aláfalazva a peremén.
Konkrétan ráálltam a kád sarkára ott ahol nem volt semmi alátámasztás és meg sem moccant.

Ebből kiindulva a lakásba is műanyag kádat vettünk sajnos (Niagara wellness), az alja kb. mint a kartonpapír, ha csak a gyári lábra tesszük simán beszakad rövid időn belül.
Szépen ytong van alatta és a pereme alá is fel van falazva.
8 éve bírja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#138777) andatti válasza Dorian (#138708) üzenetére


andatti
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat.
A régi az egy Fégtherm C30-as, jelölés 30-II típus volt. (MSZ 11423/4; 30 kW -os hőteljesítménnyel) szinte állandóan mennie kellett, gyönge volt a teljesítménye, és nagyon drágán is üzemelt...

Épp ezért 40-45 kW teljesítményűben gondolkodunk. Eddig ezt, (Ariston,) vagy ezt (Baxi luna duo) néztem...
Érdekes a 100% feletti hatásfok... ???

MIvel a régi is fali volt és ezek is, gondolom így lenne a legegyszerűbb megoldani a cserét.

A lakáskasszám még nincs felhasználva, akkor (gondolom) erre is jó lenne, illetve érdekelne, hogy elég számlára megvenni, vagy ki is fognak jönni megnézni? Mi ennek a menete? (ha tudja valaki).

Jó lenne a legmegfelelőbbet választani, de fogalmam sincs melyik miben jó. (A vegyeskazán miatt a puffer fent van a padláson, melegvíz pedig villanybojlerből van.) Mennyi áramot fogyaszt átlag kb. havonta, stb. A régi rendszer miatt öntöttvas radiátorok vannak mindenütt... A nyílászárók is régiek, de mostanában nem lesznek cserélve...

(#138778) Chris0321 válasza andatti (#138777) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Miért nem veszel egy c40-es helyette és költöd másra a megspórolt pénzt? Pl. ablakcserére?

(#138779) pjen válasza andatti (#138777) üzenetére


pjen
félisten

Én a helyedben megnézetném azt a fűtés rendszert is. 32 éve épült a házunk, dúrván 130 négyzetméter. B30, fa ablakok, ajtók semmi különös szigetelés, szinte mint egy kádár kocka. Egy C24 es cirkó röhögve kifűtötte. Persze azóta picit megváltozott. Tesóm 86 ban épített családit, 280négyzetméter, 30as porotherm, fa nyílás zárók, a födémen ugyan van 10cm kőzet gyapot, de a C30 gond nélkül kifűti.

(#138780) Z_A_P válasza andatti (#138777) üzenetére


Z_A_P
addikt

40-45 kW teljesítmény
:Y :Y Hova kell ez?
Jobban jarsz, ha elobb a szigetelest teszed rendbe, es akkor lehet (kb biztos) a fele is eleg lesz.

Mikor volt utoljara atmosva a rendszer?

[ Szerkesztve ]

OK

(#138781) Dorian válasza andatti (#138777) üzenetére


Dorian
félisten

45 kW? :Y
Biztos kell ilyen böszme? Mekkora ez a ház? Nekünk a 25 éves, akkori szabványok szerint épült 200 m2-es házba is neccesen elég let volna a 24 kW, 26-28 meg biztosan. (Végül nagyon olcsón tudta szerezni 30 kW-ost, ami 4,3-ra leszabályoz, úgyh az lett).
Azt javaslom, hogy bíz meg egy épületgépész céget, aki majd beszereli, az a ház légm3-éből és a határoló szerkezetekből ki fogja számolni, hogy mekkora kazán ami szükséges.

A 100% feleti hatásfok azért van, mert kondenz kazán a füstgázból is nyer extra hőenergiát.
Lakáskassza: Nem értem a kérdést. Természetesen számlával kell igazolni a lakáscélú felhasználást, dehiszen számlát úgyis kapsz egy vásárláskor vagy kivitelezéskor.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138782) pjen válasza Z_A_P (#138780) üzenetére


pjen
félisten

:) Ha nem fogy a víz, nem kell mosogatni. Feltöltöd, ami szennyeződés van a vizben kirakodik a radiátorok aljára, aztán szinte tiszta víz kering. Mi 20 év után cseréltük a radalt lapradira, szinte átlátszó volt a víz ami kifolyt.

[ Szerkesztve ]

(#138783) lemmy71 válasza csƵ (#138775) üzenetére


lemmy71
őstag

Sterimobbal óvatosan lemosod ;)

(#138784) Z_A_P válasza pjen (#138782) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nekem 1.5 ev utan ki kene uritenem az iszapleválasztót, kivancsi vagyok mi van benne, csak az idiota gepesz a kazan ala tette kozvetlenul, igy nem lehet kihuzni a magnest :W
Ki kene forgatnom oldalra, csak felek kitekerni a 2 gyurut, esetleg a rez/gumi(?) tomites ugy deformalodott mar, hogy visszatekeresnel mar nem szigetelne rendesen, ha mashova kerulne.

[ Szerkesztve ]

OK

(#138785) pjen válasza Z_A_P (#138784) üzenetére


pjen
félisten

Az megint más mint kimosni a rendszert, de mért kéne kiűrítened? Most néztem, nekem két szelep között van a.leválasztó. Gond nélkül tudnám űriteni. Még nem csinálltam, mikor kell?

[ Szerkesztve ]

(#138786) Janusz001


Janusz001
őstag

Tervezem bővíteni a hétvégi kulipintyót, területre olyan 30 m2. A régi épület tégla, az új részt viszont könnyűszerkezetesre csinálnám. Maga a váz 40X40X3 -s zártszelvény létra profilból lenne 200 mm szélességben, ez ki lenne tömve kőzetgyapottal. Belülre gipszkarton menne, alá párazáró fólia. Kívül osb lap, majd 5cm eps+xps lábazat nemes vakolattal. A kérdés az lenne, hogy az osb lap alá belülről kell -e valami párazárás és ha igen milyen, hogy kívülről ne tudjon a kőzetgyapot felé menni a pára, osb lap+ eps nem tudom mennyire fogja meg ezt.

(#138787) gordonfreemN válasza Met (#138776) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mivel 230x130 a fürdő, ezért ki kellett találni valamit ami lenyelhető megoldás.
Zuhany vagy épített zuhany lehetett volna, de már unom 15 év után a zuhanyzást, kicsit jó lenne, ha néha meg lehetne pihenni egy kád vízben, még ha kompromisszumosan is.
Ezért lett ez: [link]
Hogy ez mit bír majd, nem tudom, de ha azt mondod, felesleges a láb, mindenképpen ki kell bajlágolni ahol csak lehet, akkor annyi. De ha éppen nem lesz baja a lábtól, akkor meg hagy jöjjön az is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#138788) KD6-3.7 válasza gordonfreemN (#138787) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekünk Ravak kád van és csak akkor él a garancia, ha s saját lábain áll vagy legalább is alatta vannak. Ytong van körbe, az is támasztja.

(#138789) macilaci78 válasza Z_A_P (#138784) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kihúzod a mágnest félig, elvágod, majd kihúzod a másik felét is. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#138790) Ferenc198


Ferenc198
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy zsalukő kerítéslábazat. (3sor)
A szomszéd annó úgy rakta az betonalapra a zsalukövet, hogy a mostani nagy esőzésekben átfolyt a beton és a zsalukő között a víz. Ezt szeretném megszüntetni valahogy.
Mit javasoltok, kenjem le bitumenes vízszigetelővel az alsó 20cm-t, majd simàn az egészet hálózzam be csemperagasztóval?

Köszönöm a segítséget!

(#138791) andatti válasza Chris0321 (#138778) üzenetére


andatti
senior tag

C40-et már nem gyártanak, használtan pedig nem veszek...
A hatásfoka brutál rossz, 86%, a gyári leírás szerint, de (más) fórumban 70%-ot írtak rá.

Amit találtam, 45 kw-os, de nem kapható, csak rendelésre készítik el, kb. 1 hét, de elég szűkszavúak a leírásában, a többihez (korábban linkelthez) képest...
A energiaosztály, meg megfelel a 2018-as előírásnak. Egy dokumentumban írnak 96%-ot.
Egyedül az ára jó tényleg, 600e-ért.

Pjen a ház régi kádár kocka, (60-as évek végén épült, több, mint 100 m2) 0 ft volt ráköltve... szóval korszerűsítésre simán "megenne" 10-15 misit, (alapszigetelés, hajópadló alatt vizes homok..., homlokzat 12 cm-es, tető és padlás szigetelés valami isolittal, vagy hasonlóval, de úgy, hogy járni lehessen rajta..., nyílászárók, 2db 25 m2 szobánál 3 szárnyas ablakok vannak... egy "szoba" egy oldalán csak 1 rétegű üvegfal van, ami egyedi tervezés miatt simán 1 m lenne, + belső ajtókat sem ártana cserélni, ) de lehet, hogy többet is... Persze le is dózerolhatnánk a házat, de ez most nem opció.

Dorian Háát, a vegyeskazán 40-es, vagy 45 kw-os öntöttvas... Na, azzal jó meleg volt. Csak a szerelő nem jól állította be, vagy a kémény túl rövid, mert nem jó a huzat szabályozása és állandóan füst van tőle... (Őt már nem hívnám ki újra másikat meg nem találtam...) Mondjuk a bendője nagy, hidegebb napon 15-20e Ft-nyi jó német barnaszenet megevett. fél-1 mázsát naponta... Persze spórolásnál 1, 1,5 köteg szénnel. De 10 q már 200 e körül van belőle...

Én havi 50e fűtési költségnek is örülnék... Ez a típus max. 4,5 m3-t fogyaszt óránként a prospektusuk szerint... (4. oldal) De minimum 1 m3/h, azaz 24 m3 naponta a minimum, ami kb. 3e Ft, akkor 90 ezer havonta... A minimum. Vagy rosszul matekoztam... Jó lenne, ha valaki segítene, mennyi az annyi?

Aki korszerűsített, annak egy fűtési szezon 100e, ha modernebb, akkor meg 30-50 e között...

[ Szerkesztve ]

(#138792) pjen válasza andatti (#138791) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg meghosszabbítani a kéményt 1 méter eternit csővel? Az üveg falra hungarócellt ragasztani? Vagy ha kell a fény 2 réteg polikarbonátot?

[ Szerkesztve ]

(#138793) Reggie0


Reggie0
félisten

Hali!

Manapsag mennyibe kerulhet kadarkockan 7 szarufa javitasa(melle teszik az ujat)?

(#138794) tothjozsi96 válasza Reggie0 (#138793) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Azt nem tudom hogy mennyibe kerül, zárójeles kérdésre reagálnék.

Attól függ hogy miért kell cserélni. Hogyha nincsenek egy szintbe a szarufák és azért kell cserélni akkor általában (itt felénk) mellé csavaroznak egy padlót. De hogyha rovarkár vagy tényleg olyan állapotban van hogy már szétrohadt akkor szerintem inkább vegyék ki.

Nálunk, a felénk épület házakon nincs talpszelemen, hanem a betonkoszorúba van egy beton réteg kialakítva és abba van beleállítva a szarufa, szerintem itt azért annyira nem egyszerű kicserélni.

(#138795) Reggie0 válasza tothjozsi96 (#138794) üzenetére


Reggie0
félisten

Repedes, illetve korhadas miatt kell javitani. Itt az egyik lathato:


[ Szerkesztve ]

(#138796) tothjozsi96 válasza Reggie0 (#138795) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ahogy látom itt sincs talpszelemen. Egy jó szakember biztos könnyedén megoldja.
Árakat tekintve, 10x15 szarufa, gondolom 5 méternél nincs nagyobb ez a szarufa, ebben az esetben ebből 7db az 80e forint. A munkadíjra szerintem ennek a dupláját minimum számolhatod még.

Ha beázás okozta a korhadást akkor a beázást is meg kell szüntetni. Főleg ha jól látom itt kémény mellett van, érdemes lenne ránézni.

[ Szerkesztve ]

(#138797) Reggie0 válasza tothjozsi96 (#138796) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszi szepen az infokat!

A cserere azt mondjak, hogy le kene szedni a cserepeket amit tart.

[ Szerkesztve ]

(#138798) pjen válasza tothjozsi96 (#138794) üzenetére


pjen
félisten

Beton gerendák vannak? Mert ha fa akkor koszorú sincs valószínűleg. A gerendába van ácsolva a szarufa, a gerenda köze pedig ki van falazva. Ez csak tipp.

(#138799) Reggie0 válasza tothjozsi96 (#138796) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezeket a bolti szarufakat kell beszereles utan meg valamilyen vegyi anyaggal kezelni is, vagy boltbol ugy jon, hogy nincs vele dolog?

(#138800) totron válasza Met (#138776) üzenetére


totron
addikt

Legalább nem vonja el a hőt mint a vas.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.