Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#123551) beers válasza Donki Hóte (#123545) üzenetére


beers
addikt

Ez tényleg elég masszívnak néz ki, lehet nem is kellene gerenda alá.... :F
Két átmenő keresztbe meg 2 sima fémtipli menetes szárral?

#123548macilaci78
A fix oldalon azt értem, hogy betonfödémre mennek azok a végek!

#123549Donki Hóte
"nem gondolom, hogy vízszintes tartónak kellene 15x15 cm-es gerenda"

Pedig én oda gondoltam! 4m-en nem fog "belógni"?

M&N

(#123552) mezis válasza beers (#123539) üzenetére


mezis
nagyúr

Négyzetméterenként hány tonna terhelés lesz? :F

mezis

(#123553) beers válasza mezis (#123552) üzenetére


beers
addikt

Nem lesz nagy terhelés!
Gk fal a két oldalán! Egy heverő, asztal, szék, komód!
Ennél több nem lesz benne!
Akkor mekkorák legyenek ennek tükrében a gerendák? :R

M&N

(#123554) mezis válasza beers (#123553) üzenetére


mezis
nagyúr

Az eddig ajánlottak bizonyára megfelelnek.
Csak azért kérdeztem rá a terhelésre, mert nem találtam ilyen adatot, de a "szakértők" azonnal írták aj ajánlatukat. Budapest belvárosában

mezis

(#123555) Babetta-X válasza arcsin (#123533) üzenetére


Babetta-X
senior tag

De az előlapja igen. Huhh köszi a linket, de erre való infót nem találok. Nekem pont hogy az lenne a fontos, hogy ne gyulladjon meg, csak nem tudom hány fok alatt nem kell ettől félnem. Adott esetben egy 80 fokra felmelegedő gép kerülne bele, de a belseje szivaccsal van bélelve. Eddig semmi gond nem volt vele, illetve láttam ilyen kialakításokat és működnek, csak egyik sem osb-ből van megoldva. Ha 90 fokig tuti nem gyullad ki akkor nyugodt maradok. Előre is köszi a választ.

(#123556) Donki Hóte válasza beers (#123551) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt írtad eredetileg:

A fix oldalon lecsavaroznám a 15x15-ös gerendát (a 3m szélességre 4db-ot gondoltam!

Ezt én úgy értem, hogy a 4 db 15x15 gerenda lenne a 3 méteres részen a függőleges tartó (1-1 db a két falnál, 1-1 db pedig közöttük). Ebből nekem az jön le, hogy 1 méterenként lenne függőleges alátámasztása ezen az oldalon a galériának.

1 méteres osztásközzel egy teljes, cseréppel borított tetőszerkezet súlyát megtartják a 15x15 cm-es gerendák, nem egy galéria súlyát, szóba sem jöhet semmilyen lehajlás.

Persze könnyen lehet, hogy nem jól értem, szerintem rajzold le, hogy mit tervezel, jobban megértjük az elképzelésedet.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123557) macilaci78 válasza beers (#123553) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahány ülő-, vagy fekvőhely lesz, annyi ember súlyával is számolj és nem feltétlenül a liftes 5fő/380kg átalánnyal. ;]
A súlyba bele tartozik az építmény önsúlya, meg a lépcső egy része is, amint fel lehet oda jutni.

Ismerős pár éve vett egy garzont ülő galériával, csak egy éjjeli szekrény és egy matrac van fent, 10×10 cm fenyő keret a sarokban és 15×15 cm oszlop.
Másik ismerős most adott el egyet, kb 3×3,5 m ülőgaléria, ott megvolt körbe a 15×15 cm fenyőből és oszlopból is.
Összekötőből használhatsz keskenyebbet is sűrűbben, de ezen a fesztávon azért a vastagságot meghagynám. Tehát méteres közökkel 15×15 cm helyett 10×15 cm élére állítva 50 cm közökkel és mehet rá a 25 mm-es hajópadló pőrén.

Ha két szemközti falra vízszintesen felcsavarozol egy 15×15 cm gerendát őket összekötöd 4 méter hosszú 15×15 cm gerendákkal, az biztos elég, már ha a fal bírja.
Én vagy 50 centinként fúrnám fel a falra, vagy ahogy írták, méteres tengelytávval függőleges támasztólábakat raknék, amiket 2-3 helyen szintén a falhoz csavaroznék. A támlábak a terhelés nagyját a falról a padlóra vezetik le, a falhoz rögzítés csak ahhoz kellene, hogy el ne dőljön. Így viszont akár tokrögzítő csavarok is mehetnének a falba.

Mennyi a teljes belmagasságotok és mi az igény? A galéria alatt és felett el akartok-e férni állva? 196 cm magas vagyok és számomra az a minimális elvárás, hogy a galéria alatt és felett is fel tudjak állni, így kb 4,2 m belmagasság a minimum, amit magamnak galériáznék. És akkor sem az ágyat vinném fel, hanem inkább íróasztalt, könyveket, PC-t, évszaknak nem megfelelő ruhákat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123558) beers válasza Donki Hóte (#123556) üzenetére


beers
addikt

Gyorsan le skicceltem, felülnézet!
[kép]

#123557macilaci78
Majd teszek be képet (hétvégén megyek pakolászni), de nem szép látvány a tűz nyoma.....
A galéria alatt 260 lesz a magasság, felette 230 és a felétől csökken kb 60-70cm-ig! Jó lenne egy lézeres szintező, de egyelőre nincs senkinek!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#123559) macilaci78 válasza beers (#123558) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó a slagos is, megvenni is könnyebb.

Ha jól értem, az emeleti, már meglévő födémet bővítenétek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123560) Donki Hóte válasza beers (#123558) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem.

A lépcső melletti függőleges plusz alátámasztást a 4,2 méteres rész közepére tenném és tennék oda egy keresztben végigfutó kereszttartót. Szerintem így 12x12 cm-es gerendák elegek lennének mindenhova, ez már elég nagy spórolás lenne.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123561) M3aN válasza M3aN (#122847) üzenetére


M3aN
senior tag

Erre valaki? :)

(#123562) beers válasza macilaci78 (#123559) üzenetére


beers
addikt

"Jó a slagos is, megvenni is könnyebb."
Valahol van is....
Csak kölcsön akartam kérni (a lézerest)sok ismerős dolgozik az építőiparban!

#123560Donki Hóte
Igen, ez jobbnak tűnik!

M&N

(#123563) macilaci78 válasza beers (#123562) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne kérd kölcsön, hanem gondold át alaposan, mit akarsz és hívd el az embert. Hamarabb végeztek.
Amúgy elég feljelölni egy nulla szintet, onnan vízmértékkel mehetsz tovább. Nekem is így van például a tárolóban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123564) Donki Hóte válasza M3aN (#123561) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a baj, hogy a mozgó leeresztő szelep alsó (záró) állásban van, akkor a víz nyomása rányomja a szelep tányérját a tömítéssel a lefolyó peremére, tehát elvileg stabilan zár.

Ha mégis leszivárog a víz, akkor két probléma lehet. Az egyik az, hogy a tömítés és a kádtest között szivárog el a víz, a másik meg az, hogy a szeleptányérban lévő tömítés és a lefolyó pereme között szivárog le..

Azt javaslom, hogy szedd ki a lefolyórács alól a tömítést, lehet, hogy el van deformálódva, amit szemmel is lehet látni. Tegyél be egy másikat, ami alá nyomsz egy kis sziloplasztot, így alulról jól fog zárni, nem kell nagyon ráhúzni a lefolyórács fém lemezét.

Ha még mindig szivárog, akkor szedd ki mozgatható szelepet és nézd meg a rajta lévő tömítést, ha deformálódott, akkor cseréld ki.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123565) lemmy71 válasza Vismajor01 (#123528) üzenetére


lemmy71
őstag

STUCNI egy valamire való bádogos sec perc alatt legyártja neked ;)

(#123566) beers válasza macilaci78 (#123563) üzenetére


beers
addikt

Ez volt a B terv :)!

M&N

(#123567) dabgergo


dabgergo
őstag

Hőszivattyúkkal kapcsán tudtok segíteni?

Lassan sor kerül a beszerelésre, de még nincs meg a végső koncepció, ehhez kéne segítség.
Az sem eldöntött még h mono vagy split legyen.

A nehézség az h kevés a hely beltérben a gépészetnek:
Adott a lépcső alatti rész ("kamra") ami olyan értelemben jó helyen van h a kültéri egység pont ott lenne a falon kívül. De félek h baromi kevés itt a hely, de pont ebben kéne a segítség h mekkora helyre van szükség.

Illetve van még az emeleti "gardrób", ahol a középső ablak miatt szintén relatíve kicsi a hely, de pl- egy Therma V Hydrosplit R32 integrált tartállyal pont elférne a beépített szekrénybe a főfalon. Ugyanakkor attól is tartok kicsit h a beltéri egység zajos ha split.

Fő kérdésem így szólna: monoblokkos megoldással, 200-300l-es HMV tartállya, 40l-es puffertartállyal és a további szükséges gépészettel, elférne valahol szerintetek ezek közül?

(#123568) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Mini markologephez is kell gepkezeloi? Latom lehet berelni vezeto nelkul de nem irjak kell e hozza vmilyen papir

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#123569) Vesa válasza Vismajor01 (#123542) üzenetére


Vesa
veterán

Ennél is kíváncsi lennék egy pár alkalom után, hogyan fest. Beszórt az aljára kavicsot, ami jól mutat, csak 3 begyújtást követően megnézném, hogyan tisztítja ki?? A hamu el fog vegyülni vele, az eső bemossa. Egy szezon se kell, és úgy eldugul, hogy ott levegő nem fog már beszivárogni az égéstér alá. A tisztítása pedig rémálom lesz. Vagy cseréli 3 begyújtásonként a kavicsot is. Egyébként kíváncsi vagyok, ez mennyire működik jól, mert az elv jó, de ha nincs elég hő, nem ég elég magas hőfokon a fa, akkor csinálhatsz bármit, füstölni fog mint a b*rom. Ha viszont jól raksz tüzet, akkor egyébként se füstöl, mert minden gáz el tud égni és nem távozik füst formájában.

A tudomány a valóság költészete!

(#123570) Vismajor01 válasza Vesa (#123569) üzenetére


Vismajor01
addikt

Eleg sok video van ahol ido mulasaval megmutatjak h teljesit.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#123571) 4ron


4ron
senior tag

Lehetséges, hogy ózongenerátor használata után valamit megbolygattam a szobában és az okoz orrfolyást, orrviszketést? A nappaliban csináltam 1 órás ózonos fertőtlenítést, természetesen jól ki lett szellőztetve utána többször is.

Nem tudom, hogy csak bemagyarázom magamnak, vagy valóban náthás vagyok, mert az ózonozás előtti napokban is voltak ilyen panaszaim. A szobában laminált padló van padlószőnyegre lerakva, a bútorok sima JYSK cuccok.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#123572) Vesa válasza 4ron (#123571) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt így távolról senki nem fogja tudni megfejteni. Az viszont érdekes ötlet, hogy szőnyegpadlón van a laminált. Nem penészedik alatta? A szőnyegpadló eleve kiváló hely az atkáknak, baciknak, ha ráment a laminált, az még szépen rá is zárt, hogy szellőzni se tudjon.

A tudomány a valóság költészete!

(#123573) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Korábban írtam hogy a fűtési rendszer nyomásvesztésének okát sikerült kideríteni. A fürdőszobát fűtő kör ereszt valahol. Beszéltünk az előző tulajjal (még csak 4 hónapja élünk ebben a házban) aki azt mondta amikor pár évvel ezelőtt ő megvette a házat, a fürdőszobát teljesen szét kellett bontani, mert az akitől ő vette, nagyon szétáztatta, valami sarokkád volt akkor még bent, és a csempe és a kád találkozása nem volt rendesen megcsinálva, több centi hosszan hiányzott a fuga. Ettől az egész helyiség teljes felújításon esett át, padlóbontás is volt. És hát ennek során megsérül a padlófűtés csöve egy helyen, amit fűtésszerelő szakember javított. Valami préselős módszerrel lett megcsinálva, ezt már a szerelő mondta telefonba. Szerinte ez a fajta javítás annyira tutibiztos, hogy a mostani szivárgás kizárt hogy a javítás miatt van, szerinte valami új helyen szivárog. Na persze :) még az is lehet szerintem hogy akkor másik helyen is megsérült a cső, csak az nem derült ki eddig. De ez csak az én véleményem. Az látszik hogy a visszatérő cső azon az ágon más színű, tehát valamennyi csövet cseréltek is. Most azt mondta ez a szerelő hogy utánanéz milyen módon lehetne bontás nélkül javítani, valamilyen folyadékot fog keresni, ami eltömíti a szivárgást. Kérdeztem hogy ez nem tömít-e olyan helyen is ahol nem kéne, pl szivattyút nem teszi-e tönkre, azt mondta nem, mert ezek az anyagok csak ott tömítenek, ahol levegővel érintkeznek. Tehát a lyuknál kimegy a víz és bejön helyette a levegő, és ot fog tömíteni. Erről mit tudtuk, hogy működik az ilyen dolog? Kérdeztem van-e valami módszer hogy a hiba helyét pontosan megtaláljuk, azt mondta neki nincs ilyen ötlete, szerinte nem is kell, a folyadék majd megoldja.
Egy fenntartásom van még pont ezzel a levegővel érintkezés dologgal kapcsolatban. A nyomásesés miatt kb 2 naponta kellett tölteni a rendszert, amivel ugye valamennyi levegő is kerül a kazánba, plusz a friss vízből is kicsapódik valamennyi levegő. Ha a kazánban, mint a fűtési rendszer legmagasabb pontján megáll ez a levegő, akkor hogy fog reagálni ha találkozik a folyadékkal, ami ugye elmondás alapján a levegővel érintkezve fejti ki a tömítő hatást.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#123574) 4ron válasza Vesa (#123572) üzenetére


4ron
senior tag

Ez a padlószőnyegre rakott laminált nem az én ötletem volt, úgy költöztem ide, hogy ezt már megcsinálták előtte. Jó nagy hülyeségnek tartottam már akkor is, csak eddig nem volt vele gond. Lehet, hogy most sincs, de gondoltam rákérdezek itt erre az ózon dologra.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#123575) mezis válasza dethroner (#123573) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nem lehet teljesen leválasztani a fürdőszoba padlófűtés körét és csak azt "kezelni"?

mezis

(#123576) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Szükségem lenne egy 14 vagy max 18 As furoszarra min 30cm hosszú. Mennyezeti hajopadlot kellene atfurnom. Legjobb lenne ha univerzális lenne nem csak célirányosan használható (fa) hanem tégla is pl.

Egyszerű fúróm és csavar behajtóm van tehát nem SDS befogadok.

Tudnátok egyet ajánlani lehető legolcsóbban köszi

(#123577) dethroner válasza mezis (#123575) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt is kérdeztem a szerelőtől. Mondtam mi lenne ha az előremenő és a visszatérő ágat lecsavarnánk az osztóról/gyűjtőről, betöltenénk az adalékot+vizet és egy külső szivattyúval keringgetnénk egy ideig, figyelve a nyomásra. Aztán ha napok múlva azt látom hogy nem esik a nyomás abban a leválasztott körben, akkor mehet vissza a rendszerre. Ő nem tud ilyet.
Szóval fizikailag szerintem megoldható, de itt baranyában nincs hagy hagyománya a padlófűtésnek, így a javítása se annyira rugalmas. Szerencsére nem kell azonnali megoldás, van egy másik körre kötött radiátor a fürdőben, azzal tudom a helyiséget fűteni. Csak kellemesebb lenne a talpamnak ha nemcsak a levegő, hanem a padló is meleg lenne. De ha nincs mód módszer, akkor így marad, lezárva. Így biztos nem okoz kárt semmi a rendszerben és nem kerül egy fillérbe se a javítás. Csak hát a kényelem :)
Mondjuk nem tudom ha a bontást és ezzel a teljes felújítást választom, akkor mennyire tudom bevonni a költségekbe az eladót, mert hát ugye a házat így, hibával adta el, amiről nem tájékoztatott, másrészt a biztosító mekkora részt fizetne (ha fizetne egyáltalán).

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#123578) macilaci78 válasza dethroner (#123573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem értek hozzá eléggé, de elég nagy bullshitnek hangzik. Amíg megvan az 1 bar nyomás a csőben, addig a víz jön onnan ki és nem a levegő megy be. Tehát az említett szer a csövön kívül fog találkozni a levegővel. A betonban.

A préselős módszer bevett dolog. Présidomokhoz vannak szerelvények, amikkel például csapokhoz, osztógyűjtőkhöz lehet csatlakoztatni különféle fém és műanyag csöveket. Van toldóidom is, tehát a lyukas csőszakaszt ki lehet vágni és helyettesíteni egy ép szakasszal.
Van olyan technológia, amire a gyártó 30 év szavatosságot vállal, persze a gyártói előírások teljesülése mellett. Ezzel együtt a gépészem felújításkor így sem volt hajlandó semmilyen kötést sem tenni betonba, falba, vagy más nehezen hozzáférhető helyre.

Ha van más alternatív fűtési lehetőség is a fürdőszobádban, akkor továbbra is azt javaslom, hogy az adott padlófűtési kört válaszd le a rendszerről. Az osztógyűjtőnél biztosan szakaszolva van, elzárod a megfelelő csapokat, vagy lekötöd az előremenő és visszatérő ágakat és ledugózod.
Majd ha neked is megfelel, akkor újra fel lehet törni a betont és megcsinálni rendesen a padlófűtést.

Ja, hátha az eladó az ismert hibát eltitkolta eladás előtt, akkor mehet a kártérítési igény. Beszélj az ügyvéddel, aki az adásvételt vezényelte, hagyományosan úgyis a vevő (Te) fizeti. :)
A kártérítési igényed alapja pedig legyen az osztógyűjtőtől egy új fűtési kör kiépítése bontással, betonozással, burkolással, elvégre te egy teljes értékű padlófűtési rendszerrel szerelt házat, helyiséget vettél meg, nem egy hibásat, de nem is egy javítottat.
A biztosító semmit sem fog fizetni, mert a hiba már a birtokbavétel előtt fennállt, amikor még nem is kötöttél biztosítást az ingatlanra.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123579) pjen válasza pruzsi (#123576) üzenetére


pjen
félisten

A baj ott lesz, hogy az egyszerű fúrók szinte mind 13mm tokmánnyal szereltek, a behajók 10mm. Tehát a 14mm fúró szárát le kell vékonyítani. A 18mm meg főleg.

(#123580) macilaci78 válasza pjen (#123579) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs ezzel probléma, le vannak azok vékonyítva. Ezzel együtt egy lyukért inkább bérelnék egy masszív gépet a megfelelő szárakkal, minthogy vegyek és kínozzam a saját gépemet.
18 mm-es furatot ilyen vegyes rétegekben átfúrni úgysem lehet egy lépcsőben, 10, 14, 18 mm-es szárak fognak kelleni, ha nincs meglepi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123581) pjen válasza macilaci78 (#123580) üzenetére


pjen
félisten

Lehet sajnos nekem nem olyan van, le kellett esztergálnom.

(#123582) pruzsi válasza pjen (#123579) üzenetére


pruzsi
őstag

Oh tényleg erre nem is gondoltam . Ezek vannak
BOSCH PROFESSIONAL GSB 1300
Einhell TC-CD 18-2

Akkor 12 es vagy 13 is megfelel furok egymás mellé egyet egyet.
Ilyet tudnátok ajánlani ?

(#123583) elessar válasza pruzsi (#123576) üzenetére


elessar
tag

Legolcsóbban?
Fogsz egy darab 10-es, 12-es rúdanyagot, egyik végét laposra kalapálod, és reszelsz neki 120 fokos csúcsot forgásirányba élezve. Én téglát is fúrtam vele. Persze gyakran kell élezni.

(#123584) pjen válasza elessar (#123583) üzenetére


pjen
félisten

Így van, deszkában még kalapáccsal is lehet segiteni az előre haladást.

(#123585) pruzsi válasza elessar (#123583) üzenetére


pruzsi
őstag

Hm ha értenek az ilyenhez .,. Maradnék egy kész terméknél :)

(#123586) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Kutyakenelre keresek valami egyszerű, de tartós fedést. Zártszelvényből van, ahhoz tudom fogatni, és 3m x 4m a mérete.
Szerintetek mi lenne a legjobb? Lemez, hullámpala vagy valami más? :)

(#123587) pruzsi válasza pruzsi (#123585) üzenetére


pruzsi
őstag

Ezek esetleg?
[link]
[link]

(#123588) KrAt válasza pruzsi (#123587) üzenetére


KrAt
veterán

Az a helyzet, hogy a hajópadlót nem fogod tudni falfúróval fúrni, míg a falat meg fafúróval nem :( Tehát mindenképp specifikus fúrószár kell majd

(#123589) pjen válasza KrAt (#123588) üzenetére


pjen
félisten

Normális fém fúróval megoldható, több lépcsőben.

[ Szerkesztve ]

(#123590) mezis válasza pruzsi (#123576) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem akarsz barkácsolni és szép kerek lyukat szeretnél, akkor lyukfúró , magfúró, koronafúró néven keress.

mezis

(#123591) elessar válasza pjen (#123584) üzenetére


elessar
tag

Nem igazán értelek, te a fúrógép melyik részét szoktad ütni kalapáccsal?

(#123592) Morris válasza KrAt (#123588) üzenetére


Morris
veterán

Mert megint minden ingyen vagy olcsóbban kell. Komolyan a kókányolásnak már nincs is szintje. Valaki mindig megüti a legfelső gongot.

(#123593) Morris válasza pruzsi (#123585) üzenetére


Morris
veterán

Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne csináld. Így biztos nem lesz olcsó. Meg amúgy sem. Az univerzális cuccok mindenre jók, de közben semmire.
Keress egy ismerőst, akinek van felszerelése és úgy talán menni fog.
De 18mm-es lyukhoz fába lyukfúrót érdemes használni. Azán attól függően mi van felette, más kell megint.
Nem tudjuk milyen a födém. Beton, béléstest, sár?
Ha beton, akkor a normál fúrók kiestek. Oda fúrókalapács fog kelleni.

Az sds plust is be lehet fogatni 6 oldalas akkus tokmányba. Be lehet állítani, hogy központos legyen. És hamarabb találod meg ezt barkácsboltban olyan hosszban, amilyenben szeretnéd.
De ha nem megy, akkor van hozzá direkt átalakító.6HR átalakító
De már ott vagyunk hogy ez több mint 4ezer pénz.

[ Szerkesztve ]

(#123594) pruzsi válasza KrAt (#123588) üzenetére


pruzsi
őstag

Értem ,akkor univerzális nincsen .
Akkor egy megfelelő fa furoszar olyan befogoval ami az én gépemmel működik.

Nincs ismerős ,sem semmilyen szakember a környéken mindkét magamnak kell megoldani .

[ Szerkesztve ]

(#123595) Morris válasza pruzsi (#123594) üzenetére


Morris
veterán

Mihez kell lyukat fúrni egyébként?

(#123596) elessar válasza pruzsi (#123585) üzenetére


elessar
tag

(#123597) pruzsi válasza elessar (#123596) üzenetére


pruzsi
őstag

Ezzel sok nem megyek,mivel több fajta van én is néztem már

...
3 UTP kábel hez kell fúrni .

(#123598) mezis válasza pruzsi (#123594) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, a legegyszerűbb fafúrókat kifelejtettem.

mezis

(#123599) pjen válasza elessar (#123591) üzenetére


pjen
félisten

Bocs, gondoltam, ha nem igazán megy géppel akkor megy kalapáccsal.30 centis falat is átfurtam egy félcolos csővel amire fogakat fűrészeltem és kihajtpgattam.

(#123600) Donki Hóte válasza pruzsi (#123597) üzenetére


Donki Hóte
veterán

12 mm átmérőjű, 25 centi hosszú fafúró.

Hatszögletű a befogása, bármelyik kézi fúrógépbe be tudod fogatni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.