Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#123351) bazsimano válasza macilaci78 (#123346) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintem picit osszekeverodott a dolog :) mert nalam nme kell fuggony :) ;) de mar lezartam a dolgot. koszi az eddigi tippeket :R

#123348 mdk01 igen valamelyiket kivalasztam aztan hetvegen nekiallok...elnezest a tultolast... :U

[ Szerkesztve ]

(#123352) daninet válasza csemberlen (#123341) üzenetére


daninet
veterán

ha van enapló akkor kéri a bank. Ha nincs akkor elég csak az egyszerűsített bejelentésről a hatálybalépés papírja.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123353) csababarca válasza daninet (#123352) üzenetére


csababarca
őstag

nekem azt mondta a bank, hogy kell enaplót vezetni. (otp)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#123354) csababarca válasza daninet (#123333) üzenetére


csababarca
őstag

Végül az lett a megoldás, hogy írtunk egy nyilatkozatot, hogy a telek közös tulajdonban van, és az enaplóban tévesen jelenik meg a Tulajdonviszony.
Bank azt mondta, nekik így rendben van!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#123355) ph2012 válasza Fr3eWar (#123294) üzenetére


ph2012
senior tag

Így néz ki a plafon három helyen is foltos: [link] [link] [link] . 4 nm-es fürdő kifestése Budapesten, Csepelen mennyibe kerül?

(#123356) harry


harry
veterán

Koszi a tovabbi tippeket penesz ugyben.

Lakas (berelt) tarsashazban, foldszint, sajnos pont az a beugro resz a haz sarka, avagy az ablakos-fal es a beugro resz hatso fala mindketto kulso fal, szoval az mindenkepp egy hideg sarok marad (kivulrol szigetelt a haz alapvetoen, de nem tudok rola tobbet).
Szoval valoszinuleg nem az ablakrol 'maszik oda', hanem az eleve egy hideg sarok... Itt egy rajz, a bal also sarokban a magas szekreny a beugroban, amirol szo van (a feher terulet az agy 'mogott' kb. a szomszed lakas, tehat ott nincs hohid mar, csak a 'sarokban')

Ma szelloztettem tobbszor + szobaventillatorral fujom a sarkot (szekrenyt elhuztam teljesen), igy tudok ott 22C-ot meg 60% parat elerni ugy, hogy senki sincs a helyisegben.
Ventilator nelkul reggel (felkeles utan) 19C + 80% para volt a sarokban (radiator ugyanugy ment, mashol a szobaban 21fok korul lehet), szoval nem csodalom, hogy ha erre meg egy szekrenyt is ranyomunk, az nagyon betesz neki.

Egy paramentesito mindenkepp fog kelleni akkor, az a kisebb gond.
Nem tudom meg lehetne-e uszni a nyitott gardrobot, de ezek alapjan barmi lenne odatolva, az nagyon betenne a falnak. Max ha a radiator meleg levegojet direktbe oda tudnam fujatni egy csatornan, de azt mar kicsit tulzasnak erzem.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123357) Eagl3 válasza harry (#123356) üzenetére


Eagl3
veterán

Ebben az esetben a főbérlővel kellene egyeztetni szerintem.
Részedről a páramentesítő a járható út.

(#123358) harry válasza Eagl3 (#123357) üzenetére


harry
veterán

Persze beszelek vele is, csak erdekelt milyen opciok vannak egyaltalan, aztan a 'kivitelezes' mar egy kovetkezo kerdes.

Tokeletes hely amugy egy tarolonak, tehat valamit mindenkepp szeretnek odatenni, viszont igy csak a nyitott gardrob tunik mukodokepesnek (akasztos vagy polcos), viszont itt felek azert attol, hogy ha visszajon a penesz, akkor egybol ott lenne a ruhak mellett...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123359) A Zéé válasza ph2012 (#123355) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez nem lesz egyszerű, mert ha találsz is valakit, aki megcsinálja, akkor is ilyen 100k környékét gondolnék rá minimum. Sajnos ez tipikusan az a munka, aminél drágább a leves, mint a hús, mert vagy 3x oda kell menni, alkalmanként 1-2 óra munkára

Just a simple Lineman...

(#123360) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Konnektorba dugható 230v + usb aljzatot keresek (nem kell hogy wifis legyen)!
Valami hasonlóra gondoltam [link1] + [link2], de nem találok, valószínűleg rosszul keresek.
Tudnátok tippeket adni?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#123361) Begbiebike válasza vacs (#123360) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Tessék, most még akciós is:
[link]

(#123362) vacs válasza Begbiebike (#123361) üzenetére


vacs
veterán

Köszi, majdnem jó, csak az USB 1A az elég gyenge. :B

(^)(>.<)(^)

(#123363) mokus1


mokus1
addikt

Szeretnék egy mosdópultot. 90-eset, mindenhol csak rendelésre találok. Ha lapszabászatban vágatok és élzárom az ugyanaz vagy csak hasonló?

(#123364) macilaci78 válasza mokus1 (#123363) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanaz, kivéve talán a vízálló élzárást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123365) daninet válasza mokus1 (#123363) üzenetére


daninet
veterán

Vágasd ki kőből, az örök élet meg egy nap. Amilyen fa(bútorlap!) árak vannak nem sokkal drágább, nem vicc. Műkövesből meg annyi van mint a tenger, ezeket a barna gránit lapokat nem adják drágán. Kérj pár árajánlatot.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123366) mezis válasza mokus1 (#123363) üzenetére


mezis
nagyúr

Tessék: [link],
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#123367) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Mennyire tartósak, zártszelvény vágásra ezek a gépek? Vagyis a korong ami rajta.

(#123368) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Szerintetek LVT falra ragasztásához igazán olcsó normális termék nem lesz, nem? A Mapei ultrabond eco ms 4 lvt wall az mondjuk 20000 Forint per 7kg.

(#123369) daninet válasza cool13 (#123367) üzenetére


daninet
veterán

Zártszelvényhez inkább szalagfűrészt vegyetek. Pl [link]
Szerintem ez a körfűrész hosszútávon nem jó acélhoz

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123370) macilaci78 válasza csubuka (#123368) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább egy jó tűzőgépet vegyél a Lidlben! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123371) pjen válasza cool13 (#123367) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos egy gyorsdaraboló korongot tennék rá, vastelepeken is ilyesmi van , de korongal.

(#123372) csubuka válasza macilaci78 (#123370) üzenetére


csubuka
addikt

Azt nem kétlem, hogy megfogná rendesen a falon a burkolatot :D Van is jófajta eszköz...

De lehet valami szebb opció nem ártana. Felteszem, akkor célszerű elfogadni ezen ragasztó árát és szépen megvenni erre utalna a hozzászólásod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123373) macilaci78 válasza csubuka (#123372) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123374) villifog válasza pjen (#123371) üzenetére


villifog
tag

Nem lehet kicserélni, felcserélni a korongokat, más a fordulat. Mindegyik gép csak a hozzá való tárcsával, koronggal használható.
Gyorsdaraboló: 3800-as fordulat [link].
Fűrésztárcsás fémdaraboló:1300-as fordulat [link].
1700-es fordulat [link].
Tehát a gyorsdarabolóhoz csak a megfelelő vágőtárcsa, a fémdaraboló fűrészhez is csak a megfelelő fűrésztárcsa használható.

[ Szerkesztve ]

(#123375) pjen válasza villifog (#123374) üzenetére


pjen
félisten

Azért én mégpróbálnám. Csak nézd meg minél nagyobb flex annál lassabban forog. Én mikor építkeztem egy 750 wattos 2800 as fordulatú motorral daraboltam fát vasat felváltva. A fordulatot le kellett vennem a felére, hogy legyen valami ereje, mégis vágtam fát, vasat még műkövet is. Még nsm is írtam arról a keményfém lapkás fűrésztárcsáról amit a 11000 et forgó kisflexre teszek és fát vágok vele.+ ott vannak a fordulatszám szabályzós sarokcsiszolók.

[ Szerkesztve ]

(#123376) villifog válasza daninet (#123369) üzenetére


villifog
tag

A szalagfűrészhez sem olcsó a gyári fűrészlap, ha meg méterbe veszed, akkor meg Neked kell otthon legyártani méretre, az is macera. A fémdaraboló fűrészhez is elég drága a korong.
Legolcsóbb megoldás a gyorsdaraboló, de az meg nagyon szórja a szikrát.
Mindegyiknek van előnye, hátránya is. Amennyiben kint vágnak vele, a legolcsóbb megoldás a gyorsdaraboló.
Benti munkáknál inkább a szalagfűrész vagy a fémdaraboló fűrész ajánlatosabb.

(#123377) villifog válasza pjen (#123375) üzenetére


villifog
tag

Sajnos nem lehet a gyorsdaraboló és a fűrésztárcsás fémdaraboló korongjait felcserélni, baleset veszélyes.
Ezek a gépek meg nem fordulat szabályozósak.
cool13:
Illetve még arra is érdemes odafigyelni, ha gyorsdaraboló lesz választva, hogy érdemes lágyindítású gépet választani, mert minimum C16-os kismegszakító kell neki.
Az óra előtt B van, szóval a leggyengébb láncszem a C 16, vagy az annak megfelelő B-s az óra előtt.

[ Szerkesztve ]

(#123378) pjen válasza villifog (#123377) üzenetére


pjen
félisten

Mondod Te. Nem is kell szabályozhatónak lenni úgyis lassú egy kicsit, jobban kopik a korong.
Több mint 20 évig használtunk a cégnél egy gyorsdarabolót, ha kellett korongal vasat darabolt, rengeteg 100mm PVC csövet is vágtunk vele, hagyományos fa fűrész tárcsával, és nagyon ritkán fogazott fém fűrész tárcsával is használtuk. Soha nem volt baleset, hiszen a védő ugyanúgy működik mindegyiken. A munkavédelemnek se volt gondja vele soha.

[ Szerkesztve ]

(#123379) villifog válasza pjen (#123378) üzenetére


villifog
tag

Nem értem, hogy mire gondolsz?

Amennyiben az a szándékod (első ötleted), hogy a fűrésztárcsás gépre tennéd a gyorsdarabolóhoz való korongot, ez a megoldás értelmetlen, nagyon keveset vinne, szinte semmit, használhatatlan lenne.
Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#123380) pjen válasza villifog (#123379) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezen mit érteni. Próbáld ki.

(#123381) person


person
senior tag

Sziasztok, 2x telibe glettelnék pár szobát..

az mitől van, hogy helyenként a két glettréteget nem lehet normálisan összecsiszolni?
Olyan mintha az első réteg felszínén vékonyan kemény szinte fényes szürkés réteg lenne. (nem alapoztam rá)
Ahol ilyen ott nem lehet magával sem összecsiszolni, mert ahol elkopik a kemény rétek ott egyből belekap a papír az alatta lévő puha porózusba és gödrös lesz.
Vagy ha már van rajt második réteg azt meg azért nem lehet vele összecsiszolni mert amikor elvékonydik leugrik róla a szélein. Rimano Plus A 0-10mm 5-6 kg-os adagokban keverőgéppel csomómentesre keverve, pár perc pihentetés és újra keverés, nem folyt és nem is volt száraz, persze biztosan nem sikerült mindegyik teljesen egyormára de ennyit számítana? Akkor melyik az a keverés amelyiknél nem lesz ilyen? A híg vagy a sűrü? Vagy ahol túl vastagon hordom fel ott lesz ilyen? Akkor több helyen is kéne.
De ahogy írtam is csak helyenként fordul elő, nyilván ahol többször javítottam ott halmozottan szar, ocsmány ragyás felületett kapok, és minél tovább csiszolom annál szarabb az egész. :B .. hátha valaki tudja hol keressem a hibát. :R

[kép] Magát csiszolva ahogy belekap.
[kép]
[kép]
[kép] Jön le a másik réteg

[ Szerkesztve ]

(#123382) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Otthoni célra mennyire használhatóak az ABAC kompresszorok?
Vennék egy újszerű pole position l20-t!
Házfelújításhoz (szögbelövő, deszka, lambéria, radiátor zománcozás, plusz egyéb házkörüli teendők)!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#123383) Tarill


Tarill
őstag

Sziasztok! Lehet nem pont ide való de nem találtam szerszámos topicot. 230-as nagyflexből a 30 e ft körüliek közül piros makita vagy a hikoki gépe lehet jobb/tartósabb? Nem ipari napi szintű felhasználásra kell de vágnék vele vasat is betont is.
Hátha valaki jártas ilyesmiben :R

[ Szerkesztve ]

(#123384) Morris válasza beers (#123382) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ABAC MONTECARLO L20 (50L) van. Tökéletes. :K

(#123385) beers válasza Tarill (#123383) üzenetére


beers
addikt

Lidl? 3 év gari van hozzá!

#123384Morris
Köszi, akkor megveszem! :R

[ Szerkesztve ]

M&N

(#123386) Tarill válasza beers (#123385) üzenetére


Tarill
őstag

Most nincs, meg elég sokat olvastam róla nem nehzéz leégetni őket, nem egy sikerezéria

(#123387) beers válasza Tarill (#123386) üzenetére


beers
addikt

Én vettem, bár nem sokat használtam!
Vasalt betonkoszorút vágtam vele, meg b30-ast, eddig ok!

M&N

(#123388) daninet válasza Tarill (#123383) üzenetére


daninet
veterán

azt vedd amire több a gari, jobb a szervizhálózat, olcsóbb az alkatrész
Szerintem a makita nyer ebben

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#123389) pjen válasza Tarill (#123383) üzenetére


pjen
félisten

Mindenképpen lágyindítóst vegyél. Nekem a Bosch nem ment 16A ről.

(#123390) villifog válasza Tarill (#123383) üzenetére


villifog
tag

Amennyiben sokat használnád, én egy Makita 9060 R ajánlanék. Tudom, hogy kicsivel túl van a megadott kereten, de legalább lágyindítású, és bírja a gyűrődést is.
Nagyon fontos a lágyindítás, mert ha nincs legalább C16 (leggyengébb láncszem), akkor nem fogod tudni használni a sarokcsiszolót. Amennyiben falat vagy betont vágsz vele, ami azért porral jár, a meló után érdemes kompresszorral kifúvatni a gépet.
Nekünk van 9020, meg 9060R is, mindegyik jó, de mindenképp az utóbbit választanám most.

(#123391) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok,

panelben lakom, a "legújabb" fajtában, ami olyan 90 körül lett átadva Káposztásmegyeren.
A bejárati ajtó mellett lévő csengő olyan típus, ami a kaputelefonra van kötve, az cseng a lakáson belül ha megnyomják. Viszont elég ótvar a kapcsolója, szeretném cserélni.
Ezt lehet saját kezűleg? Gondolom nagyfesz nincs benne, de fogalmam sincsen hogy ezt le lehet -e "kapcsolni" arra a pár percre amíg kicserélem. Vagy egy gumikesztyűben simán mehet élesben is?
Valaki csinált már ilyet?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#123392) csemberlen válasza Hintalow (#123391) üzenetére


csemberlen
őstag

Senki nem fogja neked lekapcsolni. Max 24V-os lehet. Ha biztosra akarsz menni, akkor gumikesztyű+gumilábtörlő. :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#123393) Tarill válasza villifog (#123390) üzenetére


Tarill
őstag

Köszönöm a választ mindenkinek! :R lágyindítás alap nekem is csak 16A van fázisonként. Megnézem ezt az ajánlott gépet az a +10 e már nem oszt nem szoroz nem veszek mimden nap ilyet :D :R

(#123394) 8th


8th
addikt

Üdv. Van köztünk gázszerelő szakember fórumozó?

(#123367) cool13 Üdv. Elég húzós ára van egy ilyen a vágótárcsának és ha sokat használod egy évet sem bír ki. Kimegy az éle újra meg újra be kell köszörülni és lassan elkopik a fog róla és mehet a kukába. Én is szalagfűrészt ajánlanék helyette.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#123395) Rotyi válasza 8th (#123394) üzenetére


Rotyi
aktív tag

[link]

Ami majdnem az, az nem az!

(#123396) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Bútorlapba szeretnék tenni egy süllyeszthető konnektort. Hogyan tudom szépen kivágni a helyét a bútorlapban?
Én gondoltam arra, hogy fúrok egy lyukat a lapba, majd dekopírral szépen kivágom a helyét. Van ettől egyszerűbb megoldás?

(#123397) mdk01 válasza szotyika77 (#123396) üzenetére


mdk01
addikt

Ha egyszeri alkalom akkor nincs.
Dobozt rakj bele és mivel nagyon kicsi a pereme, nagyon pontosan vágd ki a lyukat.

(#123398) szotyika77 válasza mdk01 (#123397) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Doboz menne bele, az már megvan, csak a megvalósításon gondolkodok. Nem szeretném ha csúnya lenne, az asszony kinyírna ha összefúrkálnám a pultot. 😂

(#123399) Vesa válasza szotyika77 (#123398) üzenetére


Vesa
veterán

Vegyél egy körkivágót, azzal lesz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#123400) szotyika77 válasza Vesa (#123399) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Azt lehet elfelejtettem mondani, hogy téglalap alakú a konnektor amit beépítek. :)
Ilyen:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.