Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#122151) A Zéé válasza person (#122150) üzenetére


A Zéé
addikt

Szia!
Ezek a holkerek általában azért vannak, mert jótékonyan eltakarják azt, hogy mennyire hullámos a fal is, födém is. Ki kell verni onnan teljesen az anyagot, aztán el lehet kezdeni vakolni-glettelni-glettelni-csiszolni-glettleni-glettelni... Aztán a végén meg hagyni az egészet a francba, és felrakni az álmennyezetet :DDD

Just a simple Lineman...

(#122152) tothjozsi96 válasza person (#122150) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az elég precíz hogyha végig hálós élvédőt raksz be, viszont kérdés hogy mennyire tud egyenes és szép lenni. De ha jól van feltéve akkor az gyönyörű szép lesz.

(#122153) pjen válasza person (#122150) üzenetére


pjen
félisten

Óvatosan, ha nem teljesen egyenes a plafon csúny tud lenni.

(#122154) tothjozsi96 válasza pjen (#122153) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, talán egy lézerrel jó lenne megnézni hogy mennyire azonosak a szintek. Ha nincs benne több centi, akár jó is lehet.

(#122155) person válasza A Zéé (#122151) üzenetére


person
senior tag

Szia,

köszi, jót nevettem, sajnos van egy ilyen érzésem. :DDD

tothjozsi96 Köszi, jövő héten tudom alaposan szegyümre venni, lézerrel megnézem, forgolódok egy kicsit aztán megálmodom. Másnem a legkisebb helységell kezdem.

Elvileg a 60-as években épült ikerház, annyira csak nem szar. :F

pjen Igyekszem, utálom ha ocsmányak az élek. :)

[ Szerkesztve ]

(#122156) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
kapcsoló/dugalj csavaros és rúgós vezetékbekötés, melyiknek mi az előnye-hátránya?
gondolom nem véletlenül van kétféle, termékcsaládon belül is...
köszi

(#122157) tothjozsi96 válasza person (#122155) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért van rá esély hogy szar legyen. :DDD Nálunk is több centi van a mennyezetbe, az a helyzet hogy sokkal egyszerűbb egy stukkót rakni mindenhova, minthogy ezzel játszani, most lehet hogy szép lesz a mennyezetben az él, de amúgy meg ugyanúgy görbe marad az összes falad. Én is szeretném hogy minden legyen tökéletes, de nem életképes sokszor ez az ötlet.

(#122158) mezis válasza person (#122155) üzenetére


mezis
nagyúr

"Másnem a legkisebb helységell kezdem."
Szanticska? :F ;]

mezis

(#122159) pjen válasza zsolt008 (#122156) üzenetére


pjen
félisten

Nem mindegy, hogy MKH, vagy MCU amivel szerelsz.

(#122160) lemmy71 válasza pjen (#122148) üzenetére


lemmy71
őstag

Anno én is szívtam olyan hollanderes csapteleppel, beáldoztam egy ilyen filléres kínai készletből egy kulcsot. Hosszában kivágtam belőle egy másfél centis csíkot és voala kész a célszerszám :D

(#122161) zsolt008 válasza pjen (#122159) üzenetére


zsolt008
tag

aha... sodrotthoz melyik a jó?
vagy ahhoz bármelyik, de a tömör rézhez inkább csavaros kell?

[ Szerkesztve ]

(#122162) pjen válasza zsolt008 (#122161) üzenetére


pjen
félisten

Inkább a sodrotthoz a csavaros, a merevet könnyen be tudod nyomni a rugósba. A sodrott még érvégezve is nehezebben dugható a rugósba.

(#122163) macilaci78 válasza beers (#122149) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semennyire. Van lassú és gyors mozgása a motornak, mindkettőt időegységre állítod.
Egyik gomb mozgatja mindkét szárnyat, másik csak az egyiket. Utóbbit hívják kiskapu funkciónak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122164) beers válasza macilaci78 (#122163) üzenetére


beers
addikt

Köszönöm, akkor csak a kiválasztás van hátra! Meg némi előkészítés a kábeleknek!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#122165) macilaci78 válasza beers (#122164) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kábel: gondold át alaposan. Két motor, két pár érzékelő, antenna, villogó, kulcsos gomb a távnyitó nélküli nyitáshoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122166) csemberlen válasza beers (#122149) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem lesz egyszerű a motort elhelyezni. Legjobb lenne a fotóval megkeresni előbb egy szaküzletet.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#122167) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!

A felso szint fodemje (=padlas alja) retegrend lentrol felfele:
1 lamberia - 2 osb - 3 uveggyapot - 4 osb - 5 linoleum

Tehat, amint latszik, a 2 - 3 kozott (gyapot alatt) HIANYZIK a parazaro folia.
(most azt hagyjuk, hogy a linoleum is rossz felul, hisz az meg pont parazaro... :U )

Most felszedtuk (mas celbol, villanyszereles) es hozzaferunk egy reszhez.
Kerdes1, erdemes-e ezen a reszen legalabb potolni, illetve
Kerdes2, lehet-e kenheto vizszigetelovel helyettesiteni a foliat (kicsi a nyilas az OSB-n, viszont hengerrel be lehetne nyulni es lekenni ameddig elerunk)?

:R :R

[ Szerkesztve ]

OK

(#122168) beers válasza csemberlen (#122166) üzenetére


beers
addikt

Igen, néztem én is! 🙄
Pár how to videót még meg nézek....

M&N

(#122169) csemberlen válasza beers (#122168) üzenetére


csemberlen
őstag

nem akarlak riogatni, de a kaput így szinte lehetetlne lesz megoldani. Mindenképpen hozzá kell nyúlni, minimum beljebb tenni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#122170) Vesa válasza istvankeresz (#122133) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi! Erre én is gondoltam, de a tálcát kivenni egy rémálom, mert az egyik fele alatt van a beépített mosogatógép. Tehát előbb azt is ki kéne bontani, hogy hozzáférjek a tálcát tartó csavarokhoz. Komplett rémálom az egész.

Sima csőkulcsban ekkora méret nincs, de az egyébként sem jó, mert nem tudom rajta átdugni a csaptelepből érkező csöveket. Van egy kb. 5cm átmérőjű cső, azon van a szintén ekkora anya ami fogja az egész csaptelepet és a csövön jön ki 3db vízcső ami fixen rögzített. Vagyis az anya vagy oldalról tekerhető le -amit nem lehet, mert oldalról nulla hely van-, vagy alulról, de nincs akkora és olyan csőkulcs, amivel ezt meg tudom oldani.

B.I.G
Na igen, hasonló az enyém is, ilyen zuhanyfejes a csaptelep. Akkor keresek olyat amit írtál. Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#122171) beers válasza csemberlen (#122169) üzenetére


beers
addikt

Akkor marad manuális! Így is van mibe lapátolni a lét!

M&N

(#122172) pjen válasza Vesa (#122170) üzenetére


pjen
félisten

A csaptelepből kijövő csöveket nem tudod kicsavarni ? Nem a csapból, bár valószínű oda is menetesen vannak becsavarva, de a másik végét.
Ha sokszor kell ilyet szerepni én biztos csinálnék egy cél szerszámot. Egy jó erős méretes csillagkulcsnak levágnám a szárát aztán hozzá hegesztenék egy hosszú szárat egy T vel a végén. A csillag kulcsot pedig felvágnám, hogy a csövek átmenjenek. Aztán fűgnám a mostani csapot jobb kézzel a bal váll felett és vennék egy normálisan rögzíthető csapot.

(#122173) Vesa válasza pjen (#122172) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos nem, ennél a típusnál fixen vannak szerelve. A régi amit ki kéne szedni, Kludi, az új meg Grohe. Jó drágák, a rögzítésük amúgy szuper, mert nem rozsdásodik mint sok másik és szög egyszerű az egész, a problémát az jelenti, hogy nincs hely, illetve, célszerszám kell hozzá.
Nem sűrűn csinálok ilyet, most is a kényszer visz rá, mert senki nem jön ki 1db csaptelep miatt manapság.
Kicsit azért gáz, hogy 2021-ben még mindig nincs egy olyan szabvány, ami normális szerelhetőséget biztosít. Mert maga a csaptelep beszerelése olyan egyszerű lenne, mint egy hatos csavar. Csak győzzed kiszedni onnan a régit. Nem lennék vízszerelő az tuti. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#122174) fulton


fulton
addikt

SZiasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Csináltam egy garázst (autónak), aminek falait lemez boritja. Maga a garázs zárt szelvényből készült.
Elől egy szekcionált garázskapu (szigetelt) hátul (okból kifolyólag szükség volt még egy kapura) egy nem szigetelt hörman billenős garázskapu van.
Szeretném a garázst belülről szigetelni 8 cm-es hungarocel táblákkal. Azonban jó lenne valamivel leburkolni belül ezeket a táblákat. Mit javasolnátok erre?
Osb lap igen drága mostanság, meg nem is szép, viszont gipszkartonra gondoltam (a felfogatást meg tudom oldani). Szerintetek kell ide az impregnált gipszkarton, (azért gondolok erre mert ha kinyitom kicsit a garázs ajtót, stb...nem kevés pára juthat be. vagy elég a normál is.
Gipszkarton és OSB lapon felül mi jöhetne még szóba amivel belül egy szép egybefüggő felületet kapnék nem a sérülékeny hungarocelt.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#122175) pjen válasza Vesa (#122173) üzenetére


pjen
félisten

A bekötő csövek mindkét vége nem lehet fixen szerelve.

(#122176) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Témához nem nagyon kapcsolódó kérdésem lenne:

Tud valaki olyan embert ajánlani, akinek nagy tapasztalata van ingatlanok értékesítése területén? Egy igen fura szituációba kerültem. Adott egy szép ingatlan, de mint a papírok átnézése során kiderült, egy kicsit túlépítettek a tulajdonosok (utólag építettek egy duplagarázst), és ugyan most már minden utólag engedélyeztetve lett (fennmaradási engedély), ez egy kicsit megrémített. Az érdekelne, hogy ez a történet mennyire fogja befolyásolni az ingatlan jövőbeni értékét, ha egyáltalán fogja?

Köszönöm a segítséget!

(#122177) pjen válasza laci06 (#122176) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább bemennék az önkormányzathoz, ha a fennmaradási véglegest jelent, inkább érték növelő a dupla garázs.szerintem.

(#122178) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok! Felújítás elején járunk, éppen széjjelbombáztuk a fürdőszobát. Milyen minőségi szanitereket ajánlotok, ami ár érték arányban jók? Wc-ben valamelyik alföldiben gondolkodunk (falra szerelhető) zuhanykabinnál a falsík alatti zuhanyrendszerben gondolkodunk. Itt a hansgrohe termékek nagyon bejönnek, de árban nagyon erősek. Esetleg van ami még szóba jöhet, mert jók a tapasztalatok? :R

(#122179) zsolt008 válasza kr:sz (#122178) üzenetére


zsolt008
tag

tapasztalatom még nincs vele, de én ezt a grohe-t vettem, olcsóbb mint a hansgrohe hasonló, és tudod állítani a vizsugár erősségét, amit a hansgrohe showerselectnél nem lehet, ami nekem látatlanban nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#122180) Vesa válasza pjen (#122175) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs mindkét vége, a sarokszelepen lévő az bontható. A csaptelepből jön ki fixen.

A tudomány a valóság költészete!

(#122181) pjen válasza Vesa (#122180) üzenetére


pjen
félisten

Na, akkor letekered a sarok szelepről, ha cserélni akarod úgyis le kell és már fel is tudod tolni a cső kulcsot.

(#122182) laci06 válasza pjen (#122177) üzenetére


laci06
senior tag

Igen, az mindenképpen igy van. Csak azt nem tudom, hogy mondjuk egy "normál ház és duplagarázshoz képest" mennyivel értékcsökkentő dolog az, hogy ez egy "normál ház" és fennmaradási engedéllyel álló duplagarázs? Vagy pedig ha végleges a fennmaradási engedély, akkor mindegy vajon?

Én nem vagyok túl tájékozott, sem tapasztalt ingatlanok területén, és azért próbálok kutatni, hátha van aki ilyenekkel napi szinten találkozik.

(#122183) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

90x200-as bejárati ajtót hol tudok most leakasztani max. néhány hetes szállítási idővel?
- normális, zárt, csendes, de "szemmel tartott" lépcsőházba kellene, azaz nem kell NÍVÓ erősség, de ne is HiSec legyen;
- utólag hevederzárat szeretnék rászereltetni;
- nyitható ablak nagyon jó lenne.

Mindenhol elképesztő szállítási időket mondanak, és azt is bizonytalanra... illetve ahol van készlet, ott nagyon kevés a dekor választék, és ablakkal elvétve találkozok.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122184) Vesa válasza pjen (#122181) üzenetére


Vesa
veterán

Addig ok, de ekkora csőkulcsot én nem találtam sehol.

A tudomány a valóság költészete!

(#122185) macilaci78 válasza AxBattler (#122183) üzenetére


macilaci78
nagyúr

nyitható ablak nagyon jó lenne - biztosítók kedvelik ezt a kiskaput szélesre tárni és kifarolni a fizaetési kötelezettségből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122186) AxBattler válasza macilaci78 (#122185) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Biztosítók az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodnak, ha a kifarolás a tét.

Ablak nem az én mániám, valós igény van rá. :) :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122187) macilaci78 válasza AxBattler (#122186) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megtörtént eset a szomszédnál. Kisablak volt a bejárati ajtón, meg a zár a kilincs alatt, felette a fordítózár és egy hevederzár. De az ablak előtt nem volt rács és a biztosítóm erre hivatkozott.
Ugyanis egy gyerek, vagy egy nő simán befér rajta, ahogyan óra, ékszer, pénz, laptop stb kifér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122188) Donki Hóte válasza AxBattler (#122183) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Biztosan ez a méret kell? Nálunk a panelben a bejárati ajtó mérete 96x205 cm.

A bejárati ajtók mérete általában 95-98x205-210 cm, szóval a 90x200 cm méretű ajtó régen sem volt mindig raktáron, a legtöbbször csak rendelésre lehetett ilyet venni.

A nyitható ablak ezzel a mérettel meg már a fehér holló kategória, szóval ha valahol felvennék a rendelést erre a kombinációra, akkor ne válogass, hanem rendelj :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122189) AxBattler válasza Donki Hóte (#122188) üzenetére


AxBattler
félisten

'70 körül épült tisztviselőtelep téglalakása, itt még ekkora a méret, és a támfalból picit nehezebb lenne vésni... de a folyosó sem enged 10 centit.

#122187 macilaci78
Köszi, továbbítom! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122190) Z_A_P válasza macilaci78 (#122187) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nalunk anno meg racs is volt az ajto ablaka elott, azt lekaptak, uveg kiut, benyul, ablak kilincs elforgat, kinyit, azon kozlekedtek ki-be. Igaz viszonylag nagy ablak volt.
Mondjuk a luzerek nem talaltak meg az elotte par nappal kivett lakas foglalot (epp venni keszultunk), kp-ben volt otthon, ki is nyitottak a dobozt, majd ledobtak, kutattak tovabb. A koteg penz meg ott volt benne :Y
Lenyeg a lenyeg, megfogadtam hogy ilyen tobbet nem lesz.
Es most rendeltem nemreg...szinte csupa ablak bejarati ajtot :C
Igaz ez nem nyithato, csak tejuveg, hogy feny jojjon be. Nyilvan eloszor tiltakoztam, de aztan rajottem, hogy 8 db ablak van a foldszinten, tehat barmelyik konnyebb celpont mint a bejarati ajto...szoval tok mindegy.

[ Szerkesztve ]

OK

(#122191) Donki Hóte válasza Z_A_P (#122190) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Teljesen offos dolog, de egy kertes házba nem érdemes semmilyen drága bejárati ajtót építeni, mert ha túl erős az ajtó, akkor is bemennek az ablakon, még akkor is, ha rácsokat teszel az alakokra (a rácsokat bármilyen Zsiguli autóemelővel szétfeszítik, az ablakok keretét meg egy közönséges konyhai gázfáklyával elgyengítik, 2 perc és bent vannak).

Kertes házba csak a biológiai térvédelem ad megfelelő biztonságot (biológiai térvédelem = két szép erős németjuhász, vagy rotweiler :K ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122192) Z_A_P válasza Donki Hóte (#122191) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igazad van, emiatt is maradt a bejarati ajto, fenyt legalabb enged be.
Amugy a kutyakat hamar elkabitjak (az a jobbik eset), husba raknak altatot/nyugtatot. Meg masnap is csak szedeleg a kutya. Rosszabb esetben megmergezik, lefujjak.
Riaszto kell sajnos

OK

(#122193) Donki Hóte válasza Z_A_P (#122192) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kutyaiskola! A kutyaiskolában ez egyik legfontosabb tananyag az, hogy kutya megtanulja, hogy nem eszik meg talált dolgokat, csak ha a gazdája adja neki oda.

A lefújás ellen persze ez nem véd, de abban az esetben annyira felhergeli magát a kutya, hogy annyira ugat, mint egy hangos riasztó.

Azon is megy a dilemmázás, hogy mi a jobb, egy hangos riasztó, ami fellármázza a fél falut, vagy egy csendes, ami csak a járőrszolgálatnál/polgárőröknél jelez, akik így tetten érhetik a tolvajokat.

Nálunk ilyen gond nincs, a mi házunk esetében anyósom a szembe házban lakik, anyósomtól még egy falka kaukázusi juhász kutya is megijed :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122194) Z_A_P válasza Donki Hóte (#122193) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na igen, az a masik megoldas :D

OK

(#122195) YAS-dude válasza Z_A_P (#122192) üzenetére


YAS-dude
őstag

Igen, a távfelügyelt riasztó, plusz esetleg kamerák megbízhatóbb és hosszú távon olcsóbb, mint kutyát tartani.

(#122196) macilaci78 válasza YAS-dude (#122195) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na igen, egy emberevő jószág éves költségvetése szerintem kisebb, mint egy lakásbiztosítás és egy vonulószolgálatos riasztó együttvéve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122197) ctrlaltdel13 válasza Donki Hóte (#122193) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem meg, ne te legyél az adott környéken a legjobb módú.
Ha mégis akkor meg belefér.😉

(#122198) Donki Hóte válasza macilaci78 (#122196) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez már szigorúan off-off-off, de pusztán gazdasági szempontokat nézve a legmegérősebb egy jó biztosítást kötni.

Nálunk a távfelügyeletes riasztórendszer kiépítése kb 150-180 eFt lett volna, havi 1000 Ft-os mobilköltséggel, pluszban havi 6 eFt lett volna a kivonulós járőrszolgálat havi díja, akik persze nem nyújtanak garanciát semmire.

Ezzel szemben egy abszolút fullos biztosítás (amiben nemcsak az összes létező ingóságunk leltár szerinti tételes, plusz 1 millió Ft készpénz/ékszer biztosítása van benne, hanem a ház meg a melléképületek minden létező kár elleni biztosítása is benne foglaltatik) megvan havi 9 eFt-ból.

Nyilván minden létező dologról, amit vettünk, el kell tenni a számlákat, plusz a biztosító azt is előírta, hogy a számlákat elektronikus formában olyan helyen is kell tárolni, ahol egy házat sújtó tűzben sem tud megsemmisülni.

#122197ctrlaltdel13

Szerintem meg, ne te legyél az adott környéken a legjobb módú.

Ezen a környéken ezt feltételt sajnos könnyen tudom teljesíteni :U

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122199) YAS-dude válasza macilaci78 (#122196) üzenetére


YAS-dude
őstag

Egy normális, tenyésztőtől származó, tehát jó vérvonalú kutya már jelentős összeg (bár ugyanezt a pénzt rá lehet locsolni a piacról, kartondobozból vásárolt eb orvosi költségeire is). Aztán lehet, hogy képezni sem árt, meg foglalkozni vele (mert egy intelligens, szociális lény, kínzás lenne kib*szni a kertbe/kennelbe hülyülni) és az időnk sincs ingyen. Ha nem moslékkal etetjük akkor a kajája is többet elvisz mint egy multialarm havidíj.
És akkor még ki is iktatják, ha fel tudnak rá készülni.

(#122200) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,
Régi bejárati ajtónál fel van ragasztva valamilyen gumi szigetelés, de már meg van keményedve, cserélném, mert nem zár rendesen.

Milyen profilú gumit kellene vennem? Láttam D, P, E meg ki tudja milyet, fogalmam sincs melyik jó.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.