Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#109701) cs.david94 válasza Gabesz87 (#109663) üzenetére


cs.david94
tag

Mivel megszűnőben van a jelenlegi szaldós rendszer, így nem jó megoldás villanyfűtésnél a napelemmel nyáron megtermelem, télen elhasználom.
Leges legjobb esetben havi szaldós rendszer marad, de a szolgáltatók és az állam már előbbre tart, van is infóm meg nincs is, de az sokat elárul szerintem erről, hogy tavaly felújított saját házamra nem került napelem olcsó anyagárban és kb. ingyen munkadijjal, és nem csináltam elektromos fűtést kb. olyan költségen hogy a fűtőtestek lettek volna nettó-20%-os áron. Inkább lett gázkazán és kifűtöm havi 6500 forintból.
Meg továbbmegyek, nem lesz kötelező a szolgáltatónak megvenni a megtermelt villanyt, és ténylegesen nem is fogod tudni kijuttatni az órádon kívülre.
Úgyhogy van H tarifa és hőszivattyús fűtés vagy gáz...

(#109702) justmemory válasza #04441088 (#109700) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én csempében gondolkoznék... Azt kőnnyű takarítani, árban nagyon nagy a szórás/választék, ahogyan mintában is. Azt nem értem, hogy tégla hatásút hogyan szeretnél feketében... de kőmintás tuti van. Matt, fényes; amit akarsz...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#109703) macilaci78 válasza #04441088 (#109700) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fekete metrocsempét láttam már, tetszett, de feketa falburkolatot sehogy sem akarnék magamnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109704) Blackmate


Blackmate
senior tag

Csak egy észrevétel az előzőekben vitatott "mennyezeti" fűtéshez: infrapanel.
Ennek működési elve teljesen más, mint a jól ismert "meleg levegő felfelé szál".
Az infrafűtés nem a levegőt melegíti, hanem a sugárzás hullámtermészetőből adódóan az útjába kerelő tárgyakat (vagy emberi testet) melegíti fel: kb 15% visszaverődik és a maradék 85% elnyelődik.

(#109705) csubuka válasza lemmy71 (#109596) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ! :R

Nekem jó lenne, de a szülők panasza az igen hasonló Eberle E200-ra, hogy kevéssé szemléletes a kijelzője. Valami olyasmi kéne nekik, ami egyszerűbben programozható és jobban mutatja az intervallumokat, hogy mekkortól meddig milyen hőmérsékletet állít a felhasználó. Ez persze lehet más árkategória, de ha ez az igényük, akkor hiába állítok be nekik egy Q7-et, ha ők azt nem szeretnék annyira...

*A Q7-et kinézetre sem szeretik annyira.

Ilyenekre gondoltam:

Siemens RDE100.1
Siemens REV24
De talán ez a Honeywell CM507 lehetne a nyerő, "szemléletesebb" kijelzővel.

(#109706) Geresics válasza cs.david94 (#109701) üzenetére


Geresics
addikt

Sajnálom, hogy félinformációkból vonsz le következtetéseket, és butaságokat terjesztesz. :(((
Üdv, a napelemes topik gazdája...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109707) cs.david94 válasza Geresics (#109706) üzenetére


cs.david94
tag

Majd meglátjuk mi lesz, de a mostani rendszer kb. tarthatatlan áramszolgáltatói szemmel.
Az meg hogy hogyan fogalmazok hogyan se legyen annyi elég hogy nem egyértelműen egy bizonyos céges policy miatt. És nem szolgáltató oldalon vagyok!!

(#109708) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Hello,

thermo-block/prokoncept házat építtetett itt közülünk már valaki? Ha igen, akkor érdekelnének a tapasztalatok nagyon, akár privátban is.
Most tervezünk építkezni, nettó 150nm2, 1 szintes, nappali+4 szoba, és thermo-blockban gondolkozunk. Az előnyeit nyilván megtaláltam a neten, de hátrányokról szívesebben olvasnék, hogy teljesen képben legyek. Párásodás lehet gond ahogy olvastam (de lesz központi szellőztetés, az megoldja+gipszkarton belső borítás, nem?), falakra polcok/szekrények speciális tiplikkel simán mennek, mi egyéb buktató van? Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109709) Morris válasza hcl (#109686) üzenetére


Morris
veterán

Ilyen a menyó fűtés a hangárban.

(#109710) hcl válasza Morris (#109709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez 1db cső? :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#109711) Morris válasza hcl (#109710) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Van még egy ugyanilyen mellette kb 7-8 méterre.
Ennyi a csarnok fűtés. Elég jól melegít nagy hidegben is, de gondolom fogyaszt is rendesen.

(#109712) hcl válasza Morris (#109711) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Marha érdekes, hiszen hőleadó felület kb. semmi :-O

Mutogatni való hater díszpinty

(#109713) biker válasza Morris (#109709) üzenetére


biker
nagyúr

ez egy turbóventillátoros gázégős hősugárzó? egy ilyen cső egy 35-70kW magában :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#109714) Morris válasza biker (#109713) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom, nem értek hozzá. De ha megy, akkor érződik a meleg.

(#109715) fogtunder válasza Ezekiell (#109708) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez amúgy árban hogy viszonyul egy sima porotherm épülethez? Azt értem, hogy gyorsan össze lehet pattontani, de egy jó hőcserélős központi szellőző rendszer nem olcsó cucc és azzal is számolj, hogy a csövek vinni fogják a hangot a szobák között.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#109716) Morris válasza fogtunder (#109715) üzenetére


Morris
veterán

Soha nem csináltatnék szellőztető rendszert.
A jó nagyon drága. Az olcsó szintén.
Egy páramentesítő gép és manuális gyakori szellőztetés jóval okosabb megoldás. És olcsóbb.

(#109717) lemmy71 válasza Morris (#109714) üzenetére


lemmy71
őstag

Hasonlók vannak az egyik ismerősöm kamionszervizében, "turbóventilátoros gázos hőlégbefújó" . Kegyetlen sokat fogyaszt, és sok idő kell hozzá hogy egységesen befűtse a műhelyt. Ha jól tudom már áttértek a szalmabálás kazánra, az csak izzítja a bálát és jóval gazdaságosabb.
Én is gondolkoztam "szalmabálás" kazánon, van is földem és bálám is bőven évente. De még itt város szélén ahol lakom kissé macerás az üzemeltetés :U De azért nem vetettem el végleg az ötletet, 20 éve foglalkoztak itt a környéken ipari energiafűvel, lehet valami ilyesmiben kellene gondolkodnom. :D

(#109718) Ezekiell válasza fogtunder (#109715) üzenetére


Ezekiell
veterán

Valamivel olcsóbb, de a lényeg inkább a sokkal nagyobb nettó alapterulet ugyanakkora bruttóval, valamint a jobb energiahatrkonysag. A hőcserélő szellőztető nem olcsó, de erre hajlandó vagyok áldozni. A gépészetre nem sajnálom a pénzt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109719) csemberlen válasza Morris (#109716) üzenetére


csemberlen
őstag

Úgy tudom, hogy a most épülőknél kötelező már.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#109720) lemmy71 válasza csemberlen (#109719) üzenetére


lemmy71
őstag

Két ismerősöm is most épít, jelenleg szerkezetkészen állnak az épületek, átlagos kertes földszintes családiház. Egyiknél sem lesz "szellőztető rendszer" nem szerepel a tervben sem, csak a megújuló energia volt a kikötés.
Bár elképzelhető hogy az építési szabályok, eltérhetnek településenként.

(#109721) fogtunder válasza Ezekiell (#109718) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az egy dolog, de szerintem polgári lakóépületbe felesleges komplexitást visz, van még annyi gépészeti cucc, amire el lehet locsolni a pénzt. Én felfalaztatnám simán Ytongból, buksz 15 centit max körbe, ha nem egy zsebkendő a telek, észre se veszed.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#109722) Ezekiell válasza fogtunder (#109721) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az Ytong is egy opció, nem vetettem még el azt se - de szeretnék többet tudni a thermoblock/prokoncept opciókról is, mielőtt döntök. A telek meg marhanagy, de érted: szívesebben fizetem ki annak a ~15nm-nek az árát (nettó különbsége a két falazat típusnál), ha abból +1 szoba van, mintha csak fal.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109723) Zin


Zin
senior tag

Fa ajtora akarok 5 cm feher hungarocelt ragasztani.Obi ba vasarolnék.Mivel tudom oda pöttyintgetni a lapokat?Csak télre akarom utánna vissza bontom Áprilisba.

[ Szerkesztve ]

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#109724) YAS-dude válasza Zin (#109723) üzenetére


YAS-dude
őstag

Sima festhető akril tömítő odafogja.

(#109725) emre válasza lemmy71 (#109720) üzenetére


emre
veterán

Pedig jó lenne ha átgondolnák, mert a jelenlegi korszerű szigetelési megoldások mellett ha nincs megfelelő szellőztető rendszer teljesen felesleges háromrétegű gázos nyílászárók beépítése, mert a filtrációs szükséglet miatt szarrá lesznek furkálva az új ablakok.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109726) pjen válasza emre (#109725) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell szarrá furkálni,elég ha kinyitod naponta 2x3x negyed órára. :)

(#109727) emre válasza pjen (#109726) üzenetére


emre
veterán

Ja, de arra egy új építésű nem kap engedélyt.

Ez abból van amit az előbb linkeltem:

Korszerű, hőszigetelt épületek esetében a filtrációs hőigény gyakran meghaladja a transzmissziós hőveszteség értékét. Energia megtakarítási szándékkal ezért egyre gyakrabban készülnek épületek hővisszanyerővel felszerelt, szabályozott szellőzést biztosító légtechnika rendszerekkel, amelyekben a távozó levegő energiáját felhasználva történik a szellőző levegő előmelegítése.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109728) pjen válasza emre (#109727) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem tudom, mintha azt írták volna, hogy csak a megújuló a lényeg.

(#109729) Morris válasza emre (#109727) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ahelyett csiliárdokért szellőztető rendszert kell beépíteni 100ezres hővisszanyerős cuccal, plusz rendszeresen cserélhető szűrőkkel.
Igazi innováció.... :o

(#109730) pjen válasza Geresics (#109706) üzenetére


pjen
félisten

Pedig tényleg megváltozik a rendszer.A szaldós elszámolásból bruttó lesz mint európában szinte mindenhol,ez így egy burkolt támogatás.Most azt mondják akinél ez van megmarad mint szerzett jog, de kitudja meddig.Minden határon túl nem fognak nyelő erőműveket építeni.Pont van a hirstarton egy szép nagy cikk.Érdemes elolvasni. :)
"Arra számíthatunk, hogy bruttó elszámolással kevésbé éri meg háztartási napelemet telepíteni, de hogy mennyire, az kérdéses, hiszen a jövőbeni átvételi árakat nem tudjuk."

[ Szerkesztve ]

(#109731) canniball válasza pjen (#109730) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha benézel a napelemes topikba láthatod, hogy a kolléga nem kicsit jobban képben van a témával mint bármelyikünk (nem véletlenül lett ott Tg). ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#109732) pjen válasza canniball (#109731) üzenetére


pjen
félisten

Én nem vagyok képben, szinte egyáltalán.Viszont az a cikk nem véletlen került fel a startlapra.Várható volt , hogy az a rendszer nem mehet akármeddig. :)

(#109733) A Zéé válasza Ezekiell (#109722) üzenetére


A Zéé
addikt

Amikor építési költséget számolsz nagyon alaposan járd körbe azt a kérdeskört, hogy pontosan mi van benne az árban. Mert ezeket az "alternatív" rendszereket gyakran hirdetik igen jó m2 áron, aztán részleteiben menve meg kiderül, hogy nincs benne pl. az alapozás, aztán akkor már annyira nem is olcsóbb, mint mondjuk a tégla. Egyik ismerősöm is majdnem behúzta a csőbe az ilyen hirdetés, merthogy 120m2, aztán 14 millából "szerkezetkész" a ház. Csak abban a 14 millióban nem volt benne az alapozás (+3-4 millió), a külső nyílászárók (+1 millió) meg a tetőfedés (+2-3 millió)...
Amúgy meg ezeknek a szokásostól eltérő rendszereknek hátránya szerintem a későbbi átalakíthatóság (egy ilyen rendszerbe nem nyitsz csak úgy új ablakot pl., vagy ha átalakító a gépészetet, elektromosságot, akkor általában nem csak annyi a helyre állítás, hogy kivakolod a régi hornyot, hanem kicsit összetettebb), és az értéktartás. Ha egyszer esetleg eladásra kerül, nem fogod tudni annyiért eladni, mint a téglát.

Just a simple Lineman...

(#109734) Ezekiell válasza A Zéé (#109733) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, a "mi van benne az árban" dolog megvan, arra nagyon figyelek.

Ez a két hátrány nekem is az eszemben volt, utána is akarok kérdezni, hogy működik az átalakíthatóság (vasbeton a magja a falnak, szóval nem valami egyszerűen gondolom). Értéktartás meg jó kérdés, a könnyűszerkezetesek nyilván nem tartják az értéket, ezeket az EPS zsalus házakat meg a fene se tudja, mennyire tartja, meg hát nem igazán lehet előre számolni ~20 évet (annyira tervezünk a házzal).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109735) canniball válasza pjen (#109732) üzenetére


canniball
nagyúr

Közel egy éve tudható, hogy "közel a vég". Csak azt nem tudni még mindig hivatalosan, hogy pontosan mi lesz helyette, kinek és milyen feltételekkel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#109736) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyire kivitelezhető az a megoldás konyhába, hogy az alsó és felső szekrénysor között leszedem az undorító csempét, mert már elég sok helyen repedt, törött. Aztán vastagabb glett megy a helyére. Tégla formájú ráccsal csinálok bele mintát, aztán vannak ezek a kő hatású, minden felületre való sprayk, azzal atfujom.
Gondolkoztam rajta, írtam nemrég ide és a műkő téma nekem nem érné meg. Minimum 100-120ra jönne ki. Így meg 15-20k-bol meglenne.

(#109737) emre válasza #04441088 (#109736) üzenetére


emre
veterán

én inkább ilyesmiben gondolkodnék

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#109738) macilaci78 válasza emre (#109737) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És mit csinál a PVC falpanel nyílt lángú tűzhely mellett?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109739) #04441088 válasza macilaci78 (#109738) üzenetére


#04441088
törölt tag

Elektromos főzőlap lesz.

(#109740) justmemory válasza #04441088 (#109736) üzenetére


justmemory
senior tag

Vastag glettet nem tudsz húzni, ez picit oximoron... :) persze lehet vastagon kenni, de... szóval na...
Nem tudom mekkora felület, de ha pénzkérdés, lehet akkor is jobban jársz a legolcsóbb csempével/lappal... egyébként ilyen alapon simán le is festhetnéd, akár mintásra is, az még olcsóbb.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#109741) Fr3eWar válasza #04441088 (#109736) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem hiszem hogy esztétikusra tudnál bele mintát nyomni, meg aztán rémálom lehet takarítani bármi belekerül, akár csak a por kosz az évek alatt.

(#109742) #04441088


#04441088
törölt tag

Köszönöm a válaszokat. Lesz PVC. Olcsó, jól is néz ki. :R

(#109743) Tamy


Tamy
senior tag

Zuhanyzós fürdőszobába (~15 m^3) szeretnék beépíteni egy 125 mm-es elszívó ventilátort. Van egy használaton kívüli kémény, amin keresztül valamivel egyszerűbb lenne kivezetnem, ha nincs számottevő hátránya a falon át történő kivezetéssel szemben. Vélemények?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#109744) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Ablaknyilást akarok nagyítani felfelé, de kiderült, hogy egy betongerenda van az ablak felett. Van valami ötletetek mivel lehet azt átvágni komoly beruházás nélkül?

(#109745) fogtunder válasza pataslogeza (#109744) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az áthidaló az ablak felett egy statikai szempontból igencsak fontos része a háznak, szerintem jobb, ha nem nyúlsz inkább hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#109746) pjen válasza Tamy (#109743) üzenetére


pjen
félisten

Ha a saját kéményed, mért ne.A kamra nekem is egy kéményen szellőzik 30éve gond nélkül.

(#109747) lemmy71 válasza #04441088 (#109736) üzenetére


lemmy71
őstag

Sok mindent kilehet hozni glettből pl. itt van ez pepecs meló de kivitelezhető, de konyhába ezt semmikép nem tenném, kivéve ha sosem főznek benne :DDD Mert ezt takarítani lehetetlen :N
Mért nem teszel fel egy munkalapot a falra, manapság eléggé divatos az is, vagy esetleg szalagparkettát is ragaszthatsz a falra.

(#109748) Tamy válasza pjen (#109746) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, saját. Családi ház. Olvastam olyan véleményt, hogy ott fog lecsapódni a pára, penészesedni fog, leomlik, még a ház is összedől (na jó, arról azért nem volt szó :) ).

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#109749) pjen válasza Tamy (#109748) üzenetére


pjen
félisten

Nálam 30 éve szellőzik gond nélkül.

(#109750) Tamy válasza pjen (#109749) üzenetére


Tamy
senior tag

Meggyőztél.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.