Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#109651) runner 125 válasza Novics (#109635) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem értem, h mit akart ezzel mondani számodra a szerelő, de ez így nem igaz. Pontosabban nyilván méretezni kell a leendő új kazánt majd a ház / terek hőigényéhez és akkor nem lehet semmi "kevés".

Nálam a fürdőszoba fűtése úgy van megoldva, h a szobák radiátoros körének gerincvezetékére rá van kötve 2 törölközőszárító radiátor.
A nagy törölközőszárítós direktbe van kötve, tehát az szabályozatlanul fűt mindig, ha a szobák valamely radiátora meleget kér a kazántól.
A másik, kisebb törölközőszárító is ugyanúgy a gerincpárra van kötve, viszont ezen van egy Vaillant Ambisense termofej, ami nyilván a kis törölközőszárítóst szabályozza hőigény szerint. Erről a kisebb törölközőszárítós radiátorról van letekerve a fürdő padlófűtése, egy falba süllyesztett RTL szeleppel, amivel külön szabályozható a padlófűtés hője, de akár el is zárható teljesen.
Nálam a fenti a rendszer baromi jól működik minden helységben. Most sem csinálnám mésképp.

Az épített zuhanyt miért vetettétek el? Pedig a legjobb..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109652) hcl válasza Gabesz87 (#109648) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt Nobo-nk. Kellemes, rendesen fűt, egy sem romlott el úgy igazán (egyben szétolvadt a kapcsoló), de
drága.
Napelemmel nem tudom, de nekünk anyám téglalakásában drágább volt ilyennel fűteni, mint a gáz.
És általában nem kapcsolod ki, mert nehezen fűt fel, hagyni kell hőn tartani a lakást.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109653) Exodion válasza F34R (#109650) üzenetére


Exodion
aktív tag

Tul magasan van :(. Ez a gyemanttarcsa viszont jo otlet. :R

(#109654) tibbike01


tibbike01
őstag

Led szalagot (konyhapult világítás és egy polc alá) hol érdemes vásároln? Van bevált üzlet?

(#109655) runner 125 válasza tibbike01 (#109654) üzenetére


runner 125
nagyúr

Anrodiszlec.hu pl. Itt kapsz hozzá profilt is. Fontos, h L alu profilra kerüljön, mert a hűtését/hőleadását nagyban befolyásolja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109656) lemmy71 válasza tibbike01 (#109654) üzenetére


lemmy71
őstag

(#109657) Gabesz87 válasza hcl (#109652) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem sincs annyira inyemre. Nem tudom egy ekkora új házba milyen elmebeteg otlettol vezérelve jutottak odáig hogy ez legyen a fűtés. Ráadásul gáz is van a ház előtt szóval az sem akadály. Terveken meg nem hinném hogy lehetne módosítani. Mindegy, hát max nézelodunk tovább, csak eddig ez volt nekünk a leginkább tetsző ház.

[ Szerkesztve ]

(#109658) hcl válasza Gabesz87 (#109657) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet ám, hogy jó az, mert szigetelés, stb., de ezt max. szakember tudhatja. Meg pl. a napelemhez tartozik akkutelep?

Mutogatni való hater díszpinty

(#109659) Gabesz87 válasza hcl (#109658) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát azt nem hinném. Legalább is a műszaki leírás kivonatában nem láttam ilyesmit, csak az inverter és a panelek típusát. Hát igen, tudom, hogy ezt szakival kéne megvizsgáltatni, számoltatni, hogy megéri-e így ebben a formában, vagy hülye ötlet.

(#109660) Borisz76 válasza Gabesz87 (#109659) üzenetére


Borisz76
veterán

Napelem jó dolog de a "cekaszos" fűtés pazarló.
1 egység energiából 1 egység hő keletkezik.

Hőszivattyús hűtés, fűtés jobb. Klíma vagy kültéren álló nagy hőszivattyú.Levegő-víz vagy víz-víz , esetleg talajszondás vagy talajkollektoros.
Ezek "jótékonysági mutatója" 3-4:1 -hez.
Azaz 1 egység villamos energiából 3-4 egység hőenergiát képesek előállítani. COP értéket kell nézni de még inkább az SCOP értéket.

A különböző fűtő panelek.....tulajdonképpen cekaszos fűtőszál.....csak akkor éri meg HA nagyon jól szigetelt az új épület és tényleg minimális az éves energiaszintje.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#109661) weiss válasza Gabesz87 (#109657) üzenetére


weiss
addikt

Gondolom a szaldós elszámolásra játszanak, és akkor tippre ingyen van a fűtés.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#109662) pjen válasza hcl (#109658) üzenetére


pjen
félisten

Napelem aku telepe egyenlöre a hálózati visszatáplálás.

(#109663) Gabesz87 válasza weiss (#109661) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezen én is gondolkodtam, épp ezért nagyon kíváncsi lennék egy szaki véleményére, vagy egy hőtani, energetikai számításra, hogy itt a felhasznált napelemek fedezik-e a fűtési ktg-et. Mondjuk az a tény sem segít, hogy a feleségem elég fázós, hideg időkben ő olyan 25 fokban érzi jól magát, vastag takaró alatt :D Én meg majd felgyulladok. Ergo fűteni kell!

(#109664) n0rbert0 válasza Fr3eWar (#109637) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A padlófűtésben van valamilyen haszna, előnye a hőtükrös fóliának? Mert én úgy tudom, tudtam, hogy akkor működnek az ilyen hőtükrös cuccok, ha van előtte légrés.

(#109665) ctrlaltdel13 válasza n0rbert0 (#109664) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát erre én is kiváncsi vagyok, mit írnak majd.
Légréssel hogy működik, azt viszont te kifejthetnéd.

(#109666) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Ha mondjuk úgy alakul, hogy marad a gáz a házban (ez esetben teljesen új kazán, hőszivattyú pedig kimaradna):
1. akkor is meg lehet oldani a mennyezetfűtést\hűtést?
2. Illetve ha csak mennyezetfűtés lenne a 90nm-es házban, elhagyható-e a padlófűtés? (télen is max 20 fokra fűtjük a lakást)
3. Ha pár év múlva átnyergelnénk esetleg a hőszivattyúra, akkor gondolom érdemes most megcsinálni a csövezését az aljzat felújításakor? Vagy ez nem ennyire evidens?

(#109667) pjen válasza z0d1@Ku$ (#109666) üzenetére


pjen
félisten

Miért szeretnél plafon fűtést?A meleg koönnyebb mint a hideg,a lábad mindíg fázni fog.Ami szerintem" könnyen"megoldható az padló fűtés és plafon hűtés.Esetleg padló fűtés+ normál klíma hűtés.de ez csak egy vélemény.

(#109668) z0d1@Ku$ válasza pjen (#109667) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Azért mert a padlófűtésnél fennáll az az eset, hogy a bútorok, szőnyeg, stb vacak ront a hőleadásán, illetve padlófűtéssel csak fűteni lehet, hűteni nem (mennyezetfűtéssel mindkettő megoldható), klímát meg semmi esetre sem szeretnék, mert mindketten rosszul vagyunk tőle.

(#109669) Borisz76 válasza z0d1@Ku$ (#109668) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem akarsz klímát , akkor marad a felület fűtés/hűtés.

Nagy méretű padló fűtés, alacsony hőmérsékletű előremenő vízzel.

Kondenzációs kazán vagy hőszivattyú ( levegő-víz , víz-víz , talajkollektoros vagy talajszondás ) lehet a meleg víz forrása.

Nyáron pedig a hűtött víz keringhet a mennyezeti csövezésben....de ezt csak a hőszivattyúval tudod. Kondenzációs kazánnal nem.

Esetleg kombinálva. Egy készülék a fűtésre , egy másik a hűtésre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#109670) macilaci78 válasza z0d1@Ku$ (#109668) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyezetfűtésnél a fejeden izzadsz, miközben a lábadról felfázol. Persze ez sarkít erősen, de fogadd el, hogy nem egyenletes a hőérzet önmagában mennyezetfűtlssel. Kell mellé valami, padlófűtés például, vagy hagyományos radiátor, esetleg szegélyradiátor.
Persze, hogy a padlófűtést lefogja a teli talpas bútorzat, de gondolom, szőnyeget sem terveztek. De ha nem fűtöd, hideg pontok alakulhatnak ki és penészedhet.
Személy szerint nagyon nehezen szoktam meg a padlófűtött szobában való alvást és igazán pihentető alvás csak elvétve volt telente. A saját hálómba tuti nem raknék padlófűtést.
Hűtésre ha nem felelel meg sem a klíma, sem a fain coil, akkor marad a mennyezethűtés.
Fürdőbe mindenképp raknék szárítós radiátort.

Több fűtési kört csinálnék, hőcserélővel, külön szivattyúkkal elválasztva a radiátoros és padlóba, mennyezetbe épített köröket. És ha már húzok padlófűtést, akkor bizony minden ablakhoz felállnék radiátorhoz is. Inkább elvakolnám a dugózott csövet, de legyen lehetőségem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109671) hcl válasza ctrlaltdel13 (#109665) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A tükör csak a "sugárzott" hőt tudja visszaverni, amit érintkezve ad át neki valami, azt nem. Ugyanakkor ha szigetelő, akkor azt is nagy hőellenállással engedi át.
Legalábbis nekem így lenne logikus.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109672) z0d1@Ku$ válasza Borisz76 (#109669) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Rendben, köszi szépen és neked is macilaci78, akkor ezeket is figyelembe vesszük!

(#109673) n0rbert0 válasza ctrlaltdel13 (#109665) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Pontos mechanizmust nem ismerem, de valami olyasmi amit hcl forumtárs írt. Tehát, ha a rétegek fizikailag is érintkeznek, akkor ott csak hő átadás van, nincs sugárzás. Volt egy fórum is, ahol méréseket végeztek és az jött ki, hogy kb. ugyanazt az eredményt kapod, ha légrés + hőtükrös fóliát alkalmazol vagy ez helyett vastagabb hőszigetelő anyagot teszel (nyilván ezt nem padlóban hanem pl. falban könnyűszerkezet esetén).

[ Szerkesztve ]

(#109674) Fr3eWar válasza n0rbert0 (#109673) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nálunk a terven szükséges rétegként "technológiai szigetelés" megnevezés szerepel, ami nem feltétlen (hőtükrös) padlófűtés alátét fólia, de az austotherm is írja, hogy lépésállóra szükéges valamiféle fólia, az ő magyarázatukban "áblák illesztési hézagaiba a cementtej le tud folyni, és hőhidat-hanghidat képez" https://www.austrotherm.hu/termekek/kiegeszito-termekek/austrotherm-technologiai-szigeteles

Mi buborékos Solflex-et raktunk 10-15 centi átfedéssel, ragasztva. Próbáltam mindenből jobb hosszútávúbb dolgot venni beépíteni beépíttetni. Szerintem ér valamit, ebben a tudatbában nem bánom azt a pár ezet forintot. Értelemszerűen a gyártó írja hogy ennyi-annyi százalékkal jobb mint hőnyereség stb. De a mérési jegyzőkönyvek, hitelesítések nincsnenek ott.

Nálam egy csomó dolog van, amit tudok hogy nem feltétlenül lett volna szükséges, vagy hogy az életben nem fogja visszahozni valamiféle megtakarításon az árát, de én így voltam boldog és nyugodt. És mostanra már kb mindegy 75 vagy 80 milliónál járunk amit eddig ellocsoltunk erre a "családi ház építés de jó buli" projektre

(#109675) lemmy71 válasza z0d1@Ku$ (#109668) üzenetére


lemmy71
őstag

Mennyezetfűtés, ki az a pihentagyú aki ilyesmit ajánl. Erre nem kérek kommentet senkitől, mert biztos van ilyen, "amíg lószar van addig veréb is" :DDD
"...padlófűtésnél fennáll az az eset, hogy a bútorok, szőnyeg, stb vacak ront a hőleadásán..." voltál már te életedben padlófűtéses lakásban, gondolom nem sokszor. Ennyi erővel akkor burkolólapot se tegyenek mert az is ront a hatásfokon. Az ember mikor szereli a padlófűtést, akkor amikor már állnak a falak full szerkezetkész a ház. Gondolom akkor már tudod hogy a főbb bútorzatok, konyhapult beépített hűtők stb. hová is kerülnek. Ezeket a dolgokat az emberek az életük végéig végig viszik szóval nagy változás nem lesz, így előre megtudod tervezni hogy hová is kerüljön a fűtéscső.

(#109676) z0d1@Ku$ válasza lemmy71 (#109675) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Mi a probléma a mennyezetfűtéssel? Mert azt leírtad hogy baromság, azt nem, hogy miért (tudom, általában így érvel a magyar, hogy azért mert csak). Mivel itt nem csak arról van szó az esetemben hogy az aljzatot felszedjük, aztán betoljuk a csöveket és kész, hanem az egész ház felújításra kerül az utolsó négyzetcentiméterig (nagyjából). És mivel házról beszélünk (4-5 szoba), nem egy másfél szobás lakásról, könnyen előfordulhat hogy az egyik szobából hálószoba helyett dolgozószobát vagy valami teljesen mást kell kialakítani így a bútorelrendezés is ugrik (nyilván van az az ember is, aki lerak egy komódot az egyik sarokba és 40 év múlva megmozdítja hogy lefesse mögötte a falat)..
Egy szó mint száz, szívesen meghallgatom a mennyezetfűtésről alkotott véleményed, amennyiben az nem abban merül ki hogy "amíg lószar van addig veréb is".

(#109677) hcl válasza lemmy71 (#109675) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is keresztbeállt a szemem, amikor mondták. A meleg levegő felfelé száll.
Aszongya sugárzással fűt.
Banyek annak mennyi lehet a hatásfoka? :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#109678) n0rbert0 válasza Fr3eWar (#109674) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Persze, hogy kell a fólia, csak szerintem a hőtükrös felesleges, mert nem ad semmi pluszt.

(#109679) Eagl3 válasza z0d1@Ku$ (#109676) üzenetére


Eagl3
veterán

Fűtéscső mindenhova kell, egységesen le van tekerve az egész házon, nem kell kihagyni a bútoroknál. Ez alól egyedül a konyhabútor sávja kivétel, oda nem szoktak tenni.
A mennyezetfűtéssel alapvetően nincs probléma akkor ha van padlófűtés is, viszont sok értelmét nem látom.
Viszont padlófűtés helyett a mennyezetfűtés nem jó ötlet, hogy miért azt feljebb többen is leírták.

(#109680) ctrlaltdel13 válasza hcl (#109671) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Például gipszkarton mögött hol van sugárzott hő?🤔.
Sima kovekciós hőáramlás történik.
Betonba meg kondukciós hőátadás van.
Hősugárzás egyik esetben sincs.
Így számomra paraszt vakítás a történet.

(#109681) n0rbert0 válasza ctrlaltdel13 (#109680) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A korábban említett fórumon (ha szeretnéd megkeresem) az egyik fórumtag méréssel igazolta, hogy ha van legalább ~1cm légrés, akkor van mérhető különbség. De azt is hozzátette, hogy ugyan az az eredmény, ha 1cm légrést szigeteléssel tölti fel. Tehát szerintem sincs itt sok értelme. Max radiátorok mögött tudnám elképzelni, de azt nehéz esztétikusan kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

(#109682) Morris válasza hcl (#109677) üzenetére


Morris
veterán

Működik az, mert nálunk a melóhelyen a csarnok fűtés úgy van megoldva. Mennyezet fűtéses.
De otthonra sztem orbitális hülyeség.

(#109683) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Kompresszorhoz szeretnék venni pár hasznos dolgot, tömlő (~10m), fúvató pisztoly, nyomásmérős töltő...
Az ilyen készletek mennyire tartalmaznak értelmes, jól használható dolgokat?
bauhaus
Gondolom ha egyesével veszek tömlőt és kiegészítőket, jobb minőséget kapok.
Valami márka/forrás javaslat?
Köszi! :)

(#109684) runner 125 válasza lemmy71 (#109675) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annyit hozzátennék, h azért nem egészen ennyire egyértelmű a helyzet, h ahol bútor lesz, ott nem kell padlófűtést letekerni. Ez különösen igaz határoló főfalakra épített bútoknál, de különösen a beépített szekrényeknél. Ugyanis egy aljzattól plafonig épített ajtós gardróbb megfelelő szellőzőnyílás és alsó fűtés nélkül nem tud átmelegedni. Ebből fakadóan a mögötte található falszakasz sem. Így baromi gyorsan penészesedni fog a mögötte lévő fal.
Tehát, szerintem érdemes letekerni mindenhova, főleg h lehet 15-20 év múlva más lesz az elképzelés, változik a tér bútorozása pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109685) Novics válasza runner 125 (#109651) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem is furcsa, hogy élből elutasítja. Bár gondolom egyszerűbb nem megcsinálni, csak berakni egy radiátort, és kész. (A törölközőszárító sem jó szerinte.) Amúgy ajánlott szakember, valaki ajánlotta, mert már megvolt a telefonszáma egy ideje, de már nem tudom, hogy ki volt az elkövető. :)

Mivel a fürdő külső falán lesz a kazán, és a fürdő alatt megy el a ház többi részébe, ezért igazából nem gondolnám - mindenféle szakmai hozzáértés nélkül, ugyan -, hogy gond lehetne ezzel a körrel.

Zuhany sem lesz. Bár szinte mindig zuhanyozunk, néha nagyon esik elnyúlni egy kád forróvízben. Méricskéltünk, tervezgettünk, de a nagy zuhanyzó - hogy ketten is elférjünk, plusz nagy kád - hogy ketten is elférjünk - túl sok helyet foglal, nagyon sakkozni kellene, és nem nagyon maradna hely. (Bár még nincs semmi betonba öntve...)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#109686) hcl válasza Morris (#109682) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott nincs lefelé befúvás?

Mutogatni való hater díszpinty

(#109687) macilaci78 válasza z0d1@Ku$ (#109676) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mennyezetfűtés kb olyan, mint hőlégballonnal búvárkodni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#109688) z0d1@Ku$ válasza macilaci78 (#109687) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Akkor azt hiszem ezzel a hozzászólással ki is lett vesézve a dolog, elengedem a témát :B Köszi!

(#109689) stickermajom


stickermajom
addikt

A háztetőn való munkálatoknál jellemzően mihez kötik ki magukat a munkások? (Már ha biztosítják egyáltalán magukat ugye, nálunk a napelemesek minden nélkül mászkáltak pl.) A cserépléc gyengécskének tűnik egy zuhanás megakadályozására.

(#109690) csemberlen válasza Gabesz87 (#109648) üzenetére


csemberlen
őstag

Felejtős szerintem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#109691) Arni9010 válasza z0d1@Ku$ (#109688) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Itt van egy elég jó leírás róla, szerintem olvasd el :)

(#109692) lemmy71 válasza runner 125 (#109684) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezzel nem azt mondom hogy ne legyen ott semmi, de túlzásba sem kell vinni a bútorok alatt a csövezést. Persze az épület kialakításától is függ a dolog, nálam pl. nincs más lehetőség hová tenni a bútorokat, egyik oldalt beépített 1,5X2,3 -as csempekályha, vele szembe 3X2 méteres üvegfal, lépcsőfeljáró az emeltre, ablakok ajtók Persze az ülőgarnitúra asztal komódok stb. az nem mérvadó ebben az esetben, amúgy nálam is átmelegszenek a ruhák a szekrényben :D Én két éve csöveztettem át a konyhát és az étkezőt, volt egy középen álló konyhaszigetem benne a tűzhellyel (látványnak szép, de mindennapos főzésnél már nem olyan jó :N ) így minden máshová került. Nem igazán tett volna jót a beépített hűtőknek ha alattuk fűt a padlófűtés és konyha közepén elbontott 1,5X1,8 -as részen meg csont hideg lenne padló.
Amúgy nálam is kombinált a fűtés, lent padlófűtés van kivéve a hálószobákat, plusz a nappaliban egy csempekályha, az emeleten meg csak radiátorok, a galéria miatt fent csak a kisszobákban és a fürdőben van nyitva a radiátor. Plusz 5 tetőablak a fenti nappaliban, ami brutálisan fűt még ősszel is ha kicsit kisüt a nap, de hiába mondom a melegnek hogy jöjjön le a földszintre, annak esze ágában sincs lejönni :DDD

#109676 z0d1@Ku$
Kissé félre magyarázod azt amit írtam de mindegy, amúgy meg egyszerű fizika a meleg felfelé száll. Csináld úgy ahogy neked jó, ennyi a történet ;)

(#109693) Exodion


Exodion
aktív tag

Aljzatkiegyenlito dilatacios hezagolasahoz a falak menten, megfelelo az 1cm vastag hungarocell vagy mindenkeppen ez a habszivacs csik kell hozza? Boltban azt mondtak hogy mindenkeppen kell de habszivacs csikot csak 1-3het beszerzesi idovel tudjak szallitani, ha nem felel meg vegyek 1cm vastag EPS-t es azt rakjam a falakhoz kozbe.

(#109694) pjen válasza stickermajom (#109689) üzenetére


pjen
félisten

Az nem olyan nagy kaland, ha beesik padlásba.A jó festő is megkapaszkodik 10 percig az ecsetben, ha elviszik a létrát. :)

(#109695) A Zéé válasza Exodion (#109693) üzenetére


A Zéé
addikt

kérdezd meg másik boltban is. Egy normálisabb építőanyag kereskedésben azért illene raktári tételként tartani a peremszigetelést. Ez nincs nekik, 1 cm EPS meg igen, amit amúgy meg kb. csak rendelésre gyártanak? Szerintem csak rád akarnak melegíteni valami rajtuk ragadt anyagot.

Just a simple Lineman...

(#109696) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani Dél-Pesten vagy az agglomerációban olyan boltot, ahol lehet venni duzzadó habarcsot? Obi-ban praktikerben nincsen. De megbízható online bolt is jöhet, jövő szombatig kellene beszereznem. Köszi!

(#109697) Exodion válasza A Zéé (#109695) üzenetére


Exodion
aktív tag

Na hat eppen ezaz, Debrecen kornyeken is mar az osszessel beszeltem, mindenhol csak Rendelesre, vagy van 10mm vastag, 20cm szeles, 50fm 5499Ft (azzal lehet nagyot szakitani a 2490Ft-hoz kepest na). Amugy EPS-t sem tudott volna adni, de azt kapok a praktikerben csak be kell erte setalni.

(#109698) Morris válasza hcl (#109686) üzenetére


Morris
veterán

Nincs.

(#109699) hcl válasza Morris (#109698) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor a fene érti :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#109700) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Konyhába milyen falburkolat ajánlott? Feketét szeretnénk, kő vagy tégla hatásút. Néztem műkőveket, pvc-t...valami olcsó, könnyen takarítható és szép megoldás kellene. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.