Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101101) runner 125 válasza Tarill (#101100) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van.
Egyben SOHA nem szabad megbolygatni az alap melletti földet ilyen korú házaknál, csak szakaszosan. 1,5 - 2 méter kiásásából és készre építéséből (cső lefektetése, osztályozott kavics, sóder, majd visszatöltött és géppel tömörített föld) véleményem szerint nem lehet gond, de biztosat egy statikus tud mondani a helyszín alapján.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101102) Tarill válasza runner 125 (#101101) üzenetére


Tarill
őstag

értelek, ha ez ekkora meló, főleg a gépes visszatömörítés akkor lehet nem erőltetem, nincsenek konkrét vizesedési gondjaim csak megelőzés miatt. max inkább leengedek valamennyi xps-t a föld alá nejlonnal ha egyszer szigetelés kerülne a házra

(#101103) ecaddsell válasza #46372352 (#101099) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Egyébként ezeknél a gépeknél (ez márkafüggetlen) amire első körben oda kell figyelni az a jó olaj meg a normális bejáratás.
A jó olaj alatt teljesen szintetikust kell érteni én pl. ezeket használtam:
Elf Moto 2 Tech 2T (nagyobb kiszerelés, amiatt relatíve olcsóbb is)
Mol Dynamic Garden 2T

A bejáratás meg kb. 10 üzemóráig nem nyélgázon, nem a legmelegebb időben, ha kell akkor 20 percenként pihenőkkel.

Én már legalább 3 szezont letoltam vele (de lehet 4), erősebb géphez kell a jó damil is ill. a fejnek nem jósolok hosszú jövőt, mert az kapja a terhelést rendesen (és alapból a futottak még kategóriába sorolnám). A rezgéscsillapítását max. közepesre értékelem, a kapott hám egész tűrhető, sosem gondolkodtam a cserén. Amikor vettem még nem volt, de azóta kihoztak egy nagyobb Hecht verziót is, az eléggé a monstrum kategória, a kisebb gépeket meg pl. rosszabb karbival, a legtöbb esetben rezgéscsillapítás nélkül adják.

(#101104) n0rbert0 válasza Tarill (#101100) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,
Tudomásom szerintem nem ajánlott egyáltalán, de ha muszáj akkor 2-3 méteres szakaszokban. A visszatemetésnél 20-30 cm-ként tömörítés.

(#101105) runner 125 válasza Tarill (#101102) üzenetére


runner 125
nagyúr

Legyen a házon körbe eresz, a lecsorduló víz elvezetése legyen megoldott. Ha szabad kifolyású a háztól legalább 3 méterre vezesd el mindenhol, ha utcafrontos a ház mehet az árokba is a járda alatt (nálam így van megoldva a ház első fele). De a legtisztességesebb megoldás, ha telken belül ásatsz egy ülepítőt. Nem kell óriási, egy 1,5-2 méter mély és 1 x 1-es területtel.
Az alsó 80 cm-t feltöltöd kaviccsal, 2 réteg geotextil és mehet rá vissza a föld.
Nyilván előtte lejtéssel bele kell vezetni KPE csővel a csatornát a kavicsrétegbe. Jah és ilyen esetben célszerű ereszbekötő idomba csatlakozni a csatornával, mert ezekben van szűrő, így nem fog a föld alatti rendszer eltömődni.
XPS lelógatás jó ötlet, járdaszint alá 25-30 cm-rel érdemes körbe az egész házon. Esetleg amit még elkövethetsz, h egy picit mélyebbre ásol, mondjuk 1,5-2 ásónyom. Attól statikailag nem lehet baj az alappal. Majd miután felkerült az XPS és a lábazati szín, ezt az ásónyomnyi területet szintúgy feltöltöd kaviccsal. Így a csapóeső azonnal távozik alulra, mivel a kavics nem vezeti fel.

ecaddsell

Az Elf 100% szintetikus olaj, remek választás, de a Mol ásványi olaj. A lehető legszarabb :) , még csak nem is félszintetikus.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101107) Tarill válasza runner 125 (#101105) üzenetére


Tarill
őstag

Köszönöm a tanácsokat! Eresz van körbe, és jó is :) utcára van ki vezetve az árokba, az xps lelógatással csak azt nem tudom hogy mik lennének a jó arányok, 60cm széles egy lap, 30cm minimum kéne föld alá viszont 30cm lábazat meg nem túl sok :/ állítva körbe rakni a házat meg nagyon drága lenne

(#101108) runner 125 válasza #46372352 (#101106) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy motorfűrész terhelés nélkül simán forog 12-14.000-et másodpercenként, de terhelés alatt is átlépi a 10.000-et. Ez brutális fordulat, nem sok 2 ütemű motor forog ennél többet. Ráadásul mivel a 2 ütemű motornál a dugó, gyűrű, hengerfal, csapágyak kenése nem külön olajkörön, hanem a benzinbe kevert olajjal történik, ami ráadásul el is ég, így technológiájából adódóan a 2 ütemű motorok kenése kijelenthető, h "rosszabb", mint a "modern" 4 üteműé. Ebből következik, h ha valaki hosszú élettartamot szeretne a gépének, akkor megveszi a 100%-ban szintetikus kenőolajat hozzá. Persze, az legalább 3x annyi mint egy olyan ásványi Mol, de az biztos, h a gép élettartamát sokszorozza. Egyébként sem fogyasztanak ezek a gépek sokat, pár dl keverékkel órákat lehet dolgozni.
Van 2 ütemű motorom is, én a kaszába és a motorfűrészbe is ezt rakom vagy 15 éve,
nem is volt még szétszedve egyik sem :),
de a fent linkelt Elf is tökéletes bele.

Tarill

A jó arányt a ház mostani képe nem határozza meg? :) Gyanítom most is el van választva a lábazat a homlokzattól. Ha nem túl aránytalan, én tartanám azt a szintet.
De az XPS lábazatot csak akkor kezd el megépíteni, ha abban az évben legalább kerül a falakra is hőszigetelés fűtésszezon előtt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101109) Tarill válasza runner 125 (#101108) üzenetére


Tarill
őstag

A mostani sajnos nem lesz jó iránytadó :) 80cm a lábazat :D ráadásul kintebb van 2cm-el a homlokzat szintjétől. A szomszéd felől a hosszúl oldalon meg nincs lábazat, végig ez a misung vakolat nagydarab kavicsokkal benne.

(#101110) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Haldoklik a jelenlegi Westen Energy fi 240 turbós kombikazánom és társasházban lakok (Az összes lakásban ilyen van jelenleg).
Még tavaly nyáron lakógyűlésen szóba került a kazáncsere, de az egész lakóközösség elvetette a kéménycsere miatt. Alternatívaként akkor a BOSH Tronic Heat-et ajánlották (elektromos kazán). Viszont most találtam egy BIASI márkájú készüléket, amivel lehet, hogy kéménycsere nélkül működik (?). Mi a véleményetek?
A ház 2002-es építésű. Elektromos, a Biasi vagy győzködjem a lakókat a kondenzációs átalakításra?

(#101111) ecaddsell válasza runner 125 (#101105) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Az Elf 100% szintetikus olaj, remek választás, de a Mol ásványi olaj. A lehető legszarabb :) , még csak nem is félszintetikus.

Kevered valamivel a Dynamic Garden szintetikus olaj. Kapta már a Hecht is meg a Husqvarna 560XP is, mindkettő remekül elvan vele.
Terméklap:
https://mol.hu/hu/kenoanyag-es-autoapolas/kerti-gepek/motorolajok/mol-dynamic-garden-2t-ketutemu-motorolaj/

(#101112) stickermajom válasza lupus_l (#101110) üzenetére


stickermajom
addikt

86nm családi ház, 9kW Saunier Duval elektromos kazán, 21-22 fokos hőmérséklettel, február 15 - március 15: 1500kWh fogyasztás. :D Hacsak nem tudsz napelemet tenni, akkor én az elektromosat elfelejteném. Jó, mellette minden IS elektromos, főzőlap, sütő, HMV, de azért érzed.

(#101113) RexpecT válasza stickermajom (#101112) üzenetére


RexpecT
addikt

Az kemény. Szigetelés, ablakok milyenek?

(#101114) stickermajom válasza RexpecT (#101113) üzenetére


stickermajom
addikt

15 cm homlokzati szigetelés a 30-as téglán, 40 centi a födémen, plusz ha jól emlékszem a padló alatt talán 10 cm és dupla faablakok. Napi 3-4-5 órát ment a kazán, 35 fok körüli előremenővel.

[ Szerkesztve ]

(#101115) pjen válasza stickermajom (#101112) üzenetére


pjen
félisten

Az 5 klimával két év alatt se fűtök el ennyit és nagyobb a ház.

(#101116) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ismeri valaki a Tesamoll ajtó/ablaktömítő habszalagot? Vettem ma a Praktikerben, de nem tudom, hogy ez most hibás, vagy mi a fene, de mindenhol úgy látom képeken, hogy egy sárga szalagnak kéne rajta lennie, azt lehúzva ragad oda a felülethez. Viszont amit vettem, ezen a szivacson csak egy fehér papírszerű szalag van, azon nincs már sárga fólia, és hiába próbálkoztunk ketten, nem lehet róla külön lehúzni semmit. Ha a szivacsról leszedem ezt a fehér papírszerű izét, nagyon kicsit ragad maga a szivacs, de annyira nem, hogy az tartósan oda ragadjon valamihez is. Szóval én úgy érzem, amit vettem, az selejt.

[ Szerkesztve ]

(#101117) stickermajom válasza pjen (#101115) üzenetére


stickermajom
addikt

Hát persze. :U Az otthon töltött december laza 500kWh lett társasházban egy darab klímával fűtve a nappalit + hálót. És ott gáztűzhely volt gázos sütővel, HMV-vel szóval nem az vitte fel. Dupla ablakok, körbefűtve a szomszédok által, DD energetikai besorolással. De alapból is elment minimum 100kWh minden hónapban a fűtésre.
A komfortról meg ugye ne is beszéljünk..

[ Szerkesztve ]

(#101118) pjen válasza stickermajom (#101117) üzenetére


pjen
félisten

Február 22-Márcis 22.417Kw.5 db klíma durván 130 négyzetméter.Mindez H tarifával.22fok van most is,szembe ülök a hőmérővel.

(#101119) gerisz23 válasza stickermajom (#101112) üzenetére


gerisz23
őstag

Az durva,kollégámat lebeszéltem villanyos kazánról(ugyanitt 9kW-os kazán eladó ;] ).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#101120) stickermajom válasza pjen (#101118) üzenetére


stickermajom
addikt

Vagy kvázi passzív a ház, vagy valamit rosszul számolsz. Hány kWh/m2/év a ház fűtési igénye? 22kWh azt jelentené, hogy az 5 klíma átlag napi 45 percet ment a hónapban. (200W-os fogyasztással számolva, ami ugye azért elég ideális esetnek tekinthető, voltak azért hidegebb napok.)

(#101121) pjen válasza stickermajom (#101120) üzenetére


pjen
félisten

Nem passzív.Igaz iker ház,de pont a déli oldala védett.90 ven ben épült,B30 as tégla.3cm perlites vakolat+ 10cm hungarócell.Műanyag nyílás zárok.Tetőtér szarufák között 15cm üveg paplan.Applikációval fizetek,összeadtam
2019,10,22- 2019,3,22=3131Kw.

(#101122) stickermajom válasza pjen (#101121) üzenetére


stickermajom
addikt

Azért ez barátok között is több, mint 600kWh havonta átlagban. Nem rengeteg, de nem is átlagos.

De most már látom mit néztem be. Nem 22.417kWh a fogyasztásod, hanem 417 március 22-ig. :D Reggel volt még.
Nem vonom kétségbe, hogy a klíma jobb hatásfokú, de a több évig fűtés belőle azért túlzás, maradjunk inkább a harmada áramfelhasználásnál.

(#101123) pjen válasza stickermajom (#101122) üzenetére


pjen
félisten

Én ezért H tarifával nem egész 76000Ft fizetek.4500Kw normál tarifával hány Ft?

(#101124) stickermajom válasza pjen (#101123) üzenetére


stickermajom
addikt

4500kWh kb. egy százassal több normál tarifával.

Ha már ennyire H tarifa és inverteres megoldás, levegő-víz hőszivattyúban nem gondolkodtál? Az legalább csendben lenne.

(#101125) Tarill válasza pjen (#101123) üzenetére


Tarill
őstag

Eon-nál 44ft 1kw áram normál nappalin, vezérelt 25ft

(#101126) runner 125 válasza pjen (#101118) üzenetére


runner 125
nagyúr

Húzattam be én is 4 helyre kílmacsöveket, de klíma még nincs. Most sem extrám magas gázzal a fűtésköltség, de ha később szereltetek fel klímákat, akkor ugyanúgy igényelhetek rájuk H tarifát, annak ellenére is h az elsődleges fűtésem a gáz?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101127) pjen válasza stickermajom (#101124) üzenetére


pjen
félisten

Akkor még mindíg nin s klíma.Ha nagyon csendet akarok,vissza teszem a cirkót.

(#101128) pjen válasza runner 125 (#101126) üzenetére


pjen
félisten

Simán,nekem is ott cirkó és a radiátorok.A lényeg,hogy a klíma megfelejen a H tarifának.

(#101129) tothjozsi96 válasza pjen (#101128) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Pár napig fűtöttünk klímával itthon mert a kéményt elbontattuk és nem tudtunk használni a kazánt. Én el nem tudnám viselni ha klímával kellene fűteni, nyáron nagyon jó tényleg, de így télen fűteni, vagy októberben rásegíteni ha kicsit hidegebb van. Hát nem tudom, nekem nagyon nem jön be. :DDD

Kazánt is használjátok? Vagy csak ritkán?

(#101130) stickermajom válasza pjen (#101127) üzenetére


stickermajom
addikt

Hűteni is lehet hőszivattyúval.

Ha ott volt a radiátor, akkor azért legközelebb számolj a klímák költségének megtérülésével is. :P

(#101131) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Lakás egy adott felának hangszigetelésével kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?
Arról lenne szó hogy a hálószobám egyik fala a folyosóval határos ami nagyjaból 1,5-2 méter szélles és ott a szembeszomszéd ajtaja. Ha abban a lakásban emelt hangon beszélnek vagy hangosan hallgatnak zenét az sajnos áthallatszik hozzám is. Sajnos az utóbbi időben az új lakók gyakran teszik. (nyilván más megoldás fele is el lehet menni de megvizsgálnék minden opciót)
A kérdés az lenne hogy ha elég limitált helyem van akkor lehet e valamilyen hatékony hangcsillapítást beépíteni oda. Pár centinél (mondjuk 10) többet nem igen tudnék biztosítani erre. Nem tudom hogy ilyen vastagság elég e valamihez. Nagyjából 5 négyzetméteres felületről lenne szó.
Nézegettem pár weboldalt ahol mindenféle paneleket árulnak/szerelnek de igazából nem tudom melyik lehet az ami tényleg működik.
Előre is köszönöm a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#101132) pjen válasza stickermajom (#101130) üzenetére


pjen
félisten

Először csak klímát akartunk,aztán jött ötletnek,hogy fűtünk is vele.nekem még c24 van.lassan kémény kellett volna,másik kazán,több radiátor.Egyszerűbb volt.Cirko pihen a pinyóba.

[ Szerkesztve ]

(#101133) runner 125 válasza DelArco (#101131) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy gipszkarton előtétfal, hangszigetelő kőzetgyapottal szerintem jó megoldás.

pjen

Ok, kösz az infot, utánajárok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101134) Met válasza DelArco (#101131) üzenetére


Met
Topikgazda

Két réteg gipszkarton (eltérő vastagságú, eltolt lapolással), párnafa, közé kőzetgyapot.
Ha 100 mm akkor 100-9,5-15=75,5, ide szerintem be tudod tömködni a 80 mm-es kőzetgyapotot.

Gipszkartonból is és kőzetgyapotból is létezik hangszigeteléshez való. Kérdés hogy árban mi fér bele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101135) DelArco válasza Met (#101134) üzenetére


DelArco
aktív tag

és runner 125
Köszönöm a tippeket!
Igazából árban nem nagyon tudom elhelyezni a dolgot. Azt tudom hogy nekem biztosan olyan megoldás kellene ahol valami cég végig megcsinálja én meg adok nekik cserébe pénzt.
Eredetileg ilyen oldalakat néztem ezeket dobta fel hangszigetelésre:
[link]
[link]
Nem tudom ezek jók e egyáltalan.

Youth hides the key to salvation

(#101136) runner 125 válasza DelArco (#101135) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megkockáztatom, h ezeknek a cuccoknak a m2 ára sokkal többre jön ki, mint fent említett gk. előtétfal + hanggátló gyapot párosítás.
Ezt egy gipszkartonos szaki is megépíti neked, de sok festő is csinál álmennyezetet, ha találsz egyet tudsz kérni rá árajánlatot és ők készre festve adják át. Meg nyilván kérj tőlük is, aztán össze kell vetni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#101137) DelArco válasza runner 125 (#101136) üzenetére


DelArco
aktív tag

Koszi probalok keresni valakit aki tud ilyen gipszkartonos megoldast. Kerek ajanlatot tobb helyrol es meglatjuk.

Egyebkent arrol valaki tud hogy mennyire hatekonyak ezek? Nyilvan a kivitelezok honlapja tele van pozitiv ertekelesekkel hogy mennyire nem hall mar senki semmit csak nem tudom mi ebbol a valosag.

Youth hides the key to salvation

(#101138) ctrlaltdel13 válasza DelArco (#101137) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Méress vagy mérjél, az a biztos.
Amíg nem tudom hitelesen mennyit esik a hang nyomás a fal túl oldalán, mindenki azt hazudik amit akar.

Én nagy sűrűségű airrock rockwool-t tennék 5 vagy 10 centibe, faketetre, falnál rugalmas rezgés gátlóval.
Kívülre 5cm esetén dupla blue acustic karton.

[ Szerkesztve ]

(#101139) Met válasza DelArco (#101137) üzenetére


Met
Topikgazda

Írj nekik hogy hol tudod kipróbálni.
Anno kerestem én is tapasztalatot róluk, minden fórumon 0 napos regek dicsérték, aztán el is tűntek, nyilván reklám.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101140) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Valaki le tudná nekem fordítani magyarra vagy angolra [EZT] . Statikai szakvéleményt akarok kérni, és ugye a díjszabás az a "ráfordított idő függvényében a fenti link". Ez remek szuper nincs is ezzel gond de akkor most mégis 130/160/210 vagy 310 eFt -ot tegyek félre :D ? Vagy mi határozza meg hogy a mérnök akit megbízok mégis most melyik kategóriába esik? Nyilván mindenki azt mondaná, hogy ha lenne önálló adott esetben akkor most lesz belőle irányító és máris többet kap. Nincs ezzel semmi gondom kifizetem nem arról van szó, csak jó lenne tudni, hogy konkrétan mennyit is tegyek rá félre :))

[ Szerkesztve ]

(#101141) Rotyi válasza Exodion (#101140) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ez csak ajánlás. Egyáltalán nem biztos, hogy ennyibe fog kerülni. Kérjél rá ajánlatot, az biztosabb.
Pesten dolgozó statikus ismerősöm most pl nem megy ki, van neki elég (még sok is) irodában megoldható melója...

Ami majdnem az, az nem az!

(#101142) Exodion válasza Rotyi (#101141) üzenetére


Exodion
aktív tag

Éppen ezért kérdeztem, kértem és ezt kaptam :). Ajánlották az úriembert, a lentebbi honlap alapján ez is a szakterülete, biztosan őt fogom megbízni mert mást nem is találtam csak ugye a honlap alapjáni díjszabás is kérdőjel mert marhára nem egyértelmű hogy akkor most 70-250 nettó között mennyi mégis. És ugye ez nem is derül ki, még a mérnöki kamarán rákeresve az úriemberre sem :( .

[ Szerkesztve ]

(#101143) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A Lidl-féle fémkereső (falban csövekhez, betonvasaláshoz, kábelekhez) az egy jól működő eszköz vagy inkább más volna az ajánlott?

(#101144) pjen válasza csubuka (#101143) üzenetére


pjen
félisten

Véső és kalapács,óvatosan.

(#101145) macilaci78 válasza csubuka (#101143) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szart nem ér az anyagnedvességmérővel együtt.

Csőhöz, kábelhez óvatosan tolni, betonvashoz négyélű SDS fúrószár.
Falban csövet, kábelt vízszintesen, függőlegesen illik vezetni, így a fali kiállások vonalában nem feltétlenül ideális fúrni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#101146) mezis válasza csubuka (#101143) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egy nagyon régi, gagyi (pár száz Ft-os ?) van. Képet nem találok róla, alakja erre hasonlít. Arra jó, hogy a fázis alatt lévő MM falkábelt, acél vízvezetékcsövet megtaláljak vele.

mezis

(#101147) Exodion válasza csubuka (#101143) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nekem volt Lidl -es de még a betonvasat se találta meg, akkor vettem egy Aldi -s meg nem mondom mit, az a betonvasat megtalálta a panelben szépen de az áram alatt lévő vezetékekből semmit (mondjuk nálam be van csövezve a panel kb 3cm mélyen egy kb 20 mm -es műanyag csőben futnak a régi alu vezetékek). Az egyedüli ahol talált vezetéket az a dobozoknál, dugaljaknál, kapcsolóknál, ja meg a falon kívül a hosszabbító kábelnél már ha esetleg ugye én nem láttam volna hogy ottvan.

(#101148) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

(#101144) pjen, (#101145) macilaci78, (#101146) mezis:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Az lenne a feladat, hogy ne legyen elfúrva semmi, amit nem kell elfúrni (pl.: a betonvasat ezen esetben). Jelenleg van egy szovjet gyártmány, de az elég rossz, konkrétan be kell "melegedjen" és egy kézi potmétererel állandóan után kell hangolni az érzékenységét. Idegőrlő szemét, de amúgy csinálja a dolgát.

De jó tudni, hogy annyira nem nyertes a Lidl-féle, akkor nem veszek olyat.

(#101149) pjen válasza csubuka (#101148) üzenetére


pjen
félisten

Akkor az inkább egy fém kereső.

(#101150) maximilian4


maximilian4
addikt

Sziasztok!
Most vettem egy nyaralót és meg szeretném nyitni a vízet. Ugye mivel ez kertes ház, nekem teljesen új dolog hogy kint van a vízóra, aknában a házon kívül. Tavasziasította az előző tulaj, viszont a víz még el van zárva. Úgy néz ki az egész hogy van az akna, fent van egy kerti csap. Lent az aknában egy tekerős csap - vízóra - majd még egy csap. Gondolom az egyik csap a fenti keri csapé, ami az akna mellett van, a másik meg az egész vízhálózaté. Na most annyi az egész hogy mindkét csapot koppanásig megnyitom és úgy hagyom?

[ Szerkesztve ]

Maxi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.