Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161426) scream


scream
veterán

Hali!

Esetleg valaki tud jelenleg is üzemelő kerékpár szervizt a Corvin-negyed környékén?

Figyelem, erősen laikus vagyok kerékpár témában - még.

Sikerült a hátsó váltómat (Shimano Deore LX szett) elbabrálni - mint kiderült csak a bowdenen kellett volna kicsit húzni, de sikerült belekontárkodni a min/max állásokba, és az utóbbi 2 napban ~5 órát már beleöltem, hogy sikerüljön megtalálni a helyes "zónát", de valamiért mindig úgy jön ki, hogy vagy a legkissebb vagy a középső első fogaskerék állásban, hátul a legnagyobb fogaskereken a váltó legalja belelóg a küllőkbe, hiába próbáltam a csavarokkal (H-L) állítani és a max-ot beljebb hozni és arra jutottam ideje szakszerű segítséget kérnem, meg amúgy is még lenne pár dolog, amit meg kéne nézni/átnézni.

Egyrészt az első teleszkóp (Rock Shox Duke XC, használtan lett véve) nagyon puha, gondolom olajszintet kéne rendberakni benne, illetve szimeringcsere is ráférne (el van öregedve), meg úgy érzem kenőanyag sincs már túl sok.

Másrészt szerintem a hajtókar (agya) csapágyas és sok a lánchang is.

Meg az egész hajtást/láncot le kéne takarítani - ilyet lehet kérni? vagy nagyon utálnának érte?

Szóval van itt baj.

Ehhez keresnék megfelelő és megbízható helyet a közelben.

Illetve szerintetek egy ilyen művelet mennyibe kerülhet (feltételezve, hogy minimális a cserélendő elemek száma)? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.