Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120810) parandroid válasza icemad (#120804) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ez azért van, mert a hallás nem minden frekvenciatartományban ugyanolyan jó (nem jó). Én is leéltem az életem úgy, hogy mindent hallok, csak nem értem, mert amit beszélnek, az egyszerűen nem áll össze értelmes szavakká. Aztán egy rendes audiológiai vizsgálaton kiderült, hogy a magas tartományokban 85% a halláskárosodásom, mint egy 80+ évesnek. És nem is a hangerőn múlik, hanem amikor vissza kell mondanod az egyszótagos szavakat, amit a füesbe mondanak, egyszerűen képtelen vagy rá, mert a mássalhangzókat nem tudod megkülönböztetni egymástól. Kaptam hallókészüléket, ami ezeket a tartományokat programozhatóan tudja erősíteni, és sokat javult a helyzet. Hangerő, amit hallok, ugyanaz, csak minden érthetőbb. Első körben fül-orr-gégész szakrendelés, aztán ő elküld audiológushoz. Németeknél ráadásul ez a dolog menete, és akkor a hallókészülék árának jelentős részét is fizeti a betegbiztosító.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.