Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120801) persil válasza darkstreet89 (#120797) üzenetére


persil
nagyúr

Ez tok oke, de vagy kommunikaljon minden ikonon, vagy hagyjon a picsaba, mert az nagyon idegesit, hogy most pl. csak a vigor ikonjan csinalja... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#120802) elder troll válasza Moby (#120800) üzenetére


elder troll
senior tag

Kérhetek egy pontos típust?
Nekem egy tényleg legalja (mármint a 4K 120Hz-esek között) LG 49NANO863NA tv-m van, ez 5.0-es szabványt támogatja, a gyári ms fejes 4.2-es.
Gondolkoztam a PS mellé egy gyári fejhallgatón, de nekem nem volt zavaró a késés MS fejessel sem. 100 ms a másodperc tized része, szerintem az kifejezetten jónak számít ilyen téren. Elvileg nem vagyok süket sem, ~20 évvel ezelőtt voltam audiológián. Azzal mentem oda, hogy süket vagyok. Szerintük csak hülye vagyok, mert elmondásuk szerint túl jó a hallásom a mérések szerint (coil whine kikészít). Amúgy igazuk volt, mert háttérzajban vagyok "süket", az agyam helye nem tudja szétválasztani a hangsávokat, így egy közepesen hangos buszon esélytelen vagyok érdemi verbális kommunikációra. Kb-ra bólogatok meg helyeselgetek :K

[ Szerkesztve ]

(#120803) icemad válasza YxVs (#120774) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mikrofon miatt kérdeztem, mert tv-n keresztül nem fog menni sehogy. Egyébként ha még nincs meg az xbox, akkor ne foglalkozz ilyesmivel. Első körben valami telefonos vezetékes headset a kontrollerbe, pár óra játék és akkor majd meglátod, hogy mennyire zavar a vezeték. Ha nem zavar vagy csak kicsit, akkor lehet, hogy egy vezetékes headset is jó lenne neked. Na abból sokkal nagyobb a választék, és vannak igazán jó ár/érték arányúak is. Sőt, ugyanazon az áron sokkal jobban fog szólni egy vezetékes, mint egy vezeték nélküli. Plussz... Tölteni sem kell. Első körben én azt mondom, hogy próbáld majd ki vezetékes módon. Utána meg kitalálod,mert akkor már a BT headseted is kitudod próbálni, hallani fogod a különbséget. Ha egyáltalán van. Hangeszközöknél mindig a saját füled után menj. ;)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#120804) icemad válasza elder troll (#120802) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel voltál mostanában orvosnál? Komolyan érdekelne, mert ugyanez a bajom. Mindent hallok. Munkám miatt meg sokszor vagyok gyárakban, és ott egyszerűen nem értem, amit nekem mondanak, mert rengeteg különböző hangot hallok. Mindenféle gépeket, targoncát, futószalag súrlódását, csomagológépet, stb. Csak azt a nyomorultat nem, aki velem szemben beszél. Egyszerűen megőrjít. Még attól is agyfaszt kapok, ha valemelyik másik brigád bekapcsolja mellé a rádiót.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#120805) vg válasza icemad (#120804) üzenetére


vg
addikt

Paraffinolaj feloldja a fülben az akár évtizedes zsírt. kb 500 forint patikában

(#120806) Moby válasza elder troll (#120802) üzenetére


Moby
addikt

LG OLED C9 és CX.

(#120807) smokin válasza beyruth82 (#120782) üzenetére


smokin
tag

Én is így voltam megállíthatatlan vagyok az első boss után, ja persze a kurva kályha bissal meg a mini kályhákkal szívok mint az állat.:DD

i'm too old for this shit

(#120808) nanofocus válasza zsocy (#120760) üzenetére


nanofocus
tag

Steelseries Arctis 9X-et tudok javasolni, gyönyörűen szól.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#120809) NoOne1976 válasza Moby (#120800) üzenetére


NoOne1976
őstag

Na, nekem pont C8 van. Ideje lenne cserélni egy nagyobb C3-ra :DD

(#120810) parandroid válasza icemad (#120804) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért van, mert a hallás nem minden frekvenciatartományban ugyanolyan jó (nem jó). Én is leéltem az életem úgy, hogy mindent hallok, csak nem értem, mert amit beszélnek, az egyszerűen nem áll össze értelmes szavakká. Aztán egy rendes audiológiai vizsgálaton kiderült, hogy a magas tartományokban 85% a halláskárosodásom, mint egy 80+ évesnek. És nem is a hangerőn múlik, hanem amikor vissza kell mondanod az egyszótagos szavakat, amit a füesbe mondanak, egyszerűen képtelen vagy rá, mert a mássalhangzókat nem tudod megkülönböztetni egymástól. Kaptam hallókészüléket, ami ezeket a tartományokat programozhatóan tudja erősíteni, és sokat javult a helyzet. Hangerő, amit hallok, ugyanaz, csak minden érthetőbb. Első körben fül-orr-gégész szakrendelés, aztán ő elküld audiológushoz. Németeknél ráadásul ez a dolog menete, és akkor a hallókészülék árának jelentős részét is fizeti a betegbiztosító.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120811) bpmcwap válasza NoOne1976 (#120773) üzenetére


bpmcwap
senior tag

az semmi én mondok jobbat... :D xbox 4k-s TV-re van kötve, ami tud game mósünt vagy mi fax... azt se tudom hogy mit kellene beálltani, hogy ne csak 1080ba tolja a TV-re a jelet.... Pedig nem is tartom magam hülyének, de rájöttem, hogy ezen a szinten nagyon az vagyok.... Sebaj, a gyerek 14.... még egy év és belövi magának ahogy kell.... :D :)) :DD

Túrista vagyok

(#120812) Wesder válasza smokin (#120807) üzenetére


Wesder
félisten

Használj summont.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120813) ρσгτσ válasza bpmcwap (#120811) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Attól, hogy egy TV -n van game mode és azt bekapcsoljátok még nem igazán vagytok beljebb, mert vannak optimális, ajánlott beállítások is.

Tehát szimplán az, hogy valaki rátalál erre a módra még nem jelenti azt, hogy ezzel befejezett mindent.

Másik témához pedig:
Az Xbox -on egyébként tudod állítani a felbontást? Tehát engedi nagyobbra rakni, mint 1080p? Alatta a "refresh rate" hány Hz -en van?

Meg amúgy milyen TV -ről van szó?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#120814) icemad válasza parandroid (#120810) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem az a baj...audiológíán túl vagyok, azt mondták ezzel nem nagyon tudnak mit kezdeni, majd idővel romlik a hallásom átlagos szintre. Ez 3 éve volt. Csendesebb környezetben nincs is semmi gond, mindent értek, de közben hallom, hogy a szomszéd szobában sütnek valamit, vagy az étteremben 3 asztallal arrébb fingott valaki. Zajosabb környezetben viszont megvagyok lőve. Feleségem is már hülyének néz, mert ilyeneket mondok neki, hogy csöpög a csap. Éjjel kettőkor, amikor már nincs hangzavar. Kimegyek megnézni, egyik sem csöpög. De én csak hallom. Végül kiderült, hogy a padlófűtés csöve csöpögött az első emeleten... De senki más nem hallotta.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#120815) icemad válasza vg (#120805) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:F Attól szerintem még jobban hallanék mindent. Nekem nem az a bajom, hogy nem hallok, hanem az, hogy mindent is...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#120816) consono válasza icemad (#120815) üzenetére


consono
nagyúr

Füldugót nem csinálnak erre? Hogy az emberi hangtartományt engedje át, a többit meg szűrje?

"In God we trust. All others must bring data"

(#120817) F_Peter válasza icemad (#120815) üzenetére


F_Peter
őstag

Nagyon off, ezért nem akarok nagyon belemenni, de ez nem hallás függő, hanem pszichés.

(#120818) Willhunting válasza consono (#120816) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Léteznek aktív zajszűrős fülvédők amiket direkt ipari környezetben használnak. A beszédhangot átengedi, a többi frekvencián étkező zajokat kioltja.

(#120819) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tavaly év elején jelentették be, jön konzolokra is. Project LLL, az NCSOFT egyik új játéka. Looter shooter MMO fanoknak érdekes lehet, az biztos hogy a látvánnyal nincs gond, más kérdés, hogy fél tucat más alkotás jut róla az eszembe :D (Division-Warframe-Destiny-Titanfall-The Firs Descendant-Anthem)

Project LLL trailer (G-STAR 2023)

Live-Die-Respawn

(#120820) homerhamm válasza oriic (#120819) üzenetére


homerhamm
addikt

Ha erről az Anthem jut eszedbe, az már régen nem jó. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#120821) frankdelgado válasza oriic (#120819) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hát ezt valóban jól összegyúrták mindenből is... :), Azt mondanám, h ettől még jó is lehet, ha nem lennék benne biztos, h fos lesz... 60 fps-ről mit tudni?

(#120822) ρσгτσ válasza oriic (#120819) üzenetére


ρσгτσ
őstag

NCSoft -nak azért voltak már jó játékai, és még ebből is lehet valami. Függetlenül attól, hogy mit honnan nyúltak. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#120823) oriic válasza ρσгτσ (#120822) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én bízok benne, várom.

Live-Die-Respawn

(#120824) Döglött Róka válasza ρσгτσ (#120822) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Anno mennyire rá voltam gyógyulva a Guild Wars 1-re, de abból is egy pve grind fest lett a második részre.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#120825) IntelKiller7 válasza oriic (#120819) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Full olyan mint a Crysis.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#120826) NoOne1976 válasza oriic (#120823) üzenetére


NoOne1976
őstag

Valamilyen "cél" dátum ismert? Vagy majd egyszer....

(#120827) Redneck válasza oriic (#120819) üzenetére


Redneck
veterán

Jónak tűnik, tuti kipróbálom majd. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#120828) oriic válasza NoOne1976 (#120826) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

2024. Ennyit tudunk

Live-Die-Respawn

(#120829) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Seriex X kontrollerét ha USB kábellel összekötöm a PC-vel, azt minden hiba nélkül felismeri, és kezeli ugye?
Kaptam meghívót egy PC-s tesztre, de csak kontrollerrel működik a játék. Egér+Billlel nem. :D :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#120830) Steve1207 válasza .LnB (#120829) üzenetére


Steve1207
veterán

Persze, rádugod és megy.

.

(#120831) pzstm válasza .LnB (#120829) üzenetére


pzstm
titán

igen, sőt bluetooth-al is :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#120832) Wesder válasza .LnB (#120829) üzenetére


Wesder
félisten

Csúnya lenne ha nem így működne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120833) .LnB válasza Wesder (#120832) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rémlett, hogy így megy, de olyan rég használtam PC-n, hogy már elfelejtettem. :)

Köszi mindenki!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#120834) zsocy válasza .LnB (#120833) üzenetére


zsocy
őstag

Sőt, ha usb kábellel kötöd rá akkor elem sem kell bele, felveszi az áramot a pc-ből :)

(#120835) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Nem láttam, hogy volt-e már:
XBOX BlackFriday akció

Starting November 17:
Save up to 50% on digital games
Save up to 65 % on select games from Xbox Game Studios
Save up to 67% on select PC digital games
Starting November 18:
$50 off select Xbox Series X and Xbox Series S consoles
Save $10 on select Xbox Wireless Controllers
Starting November 23:
Get free engraving on the Xbox Elite Wireless Controller Series 2 created with Xbox Design Lab

[ Szerkesztve ]

(#120836) zsocy válasza ThorsHUN (#120835) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi, de
"Please Note: Discounts in this article are US-only – please check your local version of Xbox.com or Microsoft Store for deals in your region."

(#120837) IntelKiller7 válasza zsocy (#120836) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Szokasos. :)
persze a storeban lesz majd learazas nekunk is.
Meg aki kicsit kreativ, megoldja az USA vasarlast. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#120838) l.skywalker válasza zsocy (#120836) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Attól még a lista jó, mert látod melyik címek akciósak.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#120839) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra végül vettem egy xsx-et. A fiamnak is van egy xbox profilja és nekem is. Ezekkel a profilokkal be tudunk jelentkezni egy időben a gépen? Vagyis ha veszek egy gpu-t, akkor mindegy, h melyik profilhoz veszem? Köszi! :R
Karácsonyra nagyon ki szeretném magam ezzel kapcsolatban okosítani, h szenteste tudjon a gyerek egy nagyot játszani vele és ne akkor kelljen apának ezzel vesződni! :B

Szerk: az apró látom, h 2 ember foglalkozik előfizuval. Az egyiknél a gpuban benne van a starfield a másiknál nincs viszont így is drágább. A kérdés ezzel kapcsolatban, h az előfizu mellé alapból jár ez a játék?

[ Szerkesztve ]

(#120840) pzstm válasza l.skywalker (#120838) üzenetére


pzstm
titán

semmi

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#120841) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Csak neked ajánlatot miért nem kapok hetek óta? 🥲

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#120842) Steve1207 válasza ƵøŁĭ (#120841) üzenetére


Steve1207
veterán

Alkalmankénti, leginkább Ubi és EA címre, valamint már megvásárolt standard játék deluxe és hasonló kiadásaira szokott néha adni, azon kívül meg kb évente 4-5 címre rádobja az automata a vásárlásaid, stílusaid (illetve, ha valamit akarnak tolni a megjelenés miatt, szóval mégse "csak neked") alapján. Ezen kívül ritkaság inkább.

.

(#120843) persil válasza ƵøŁĭ (#120841) üzenetére


persil
nagyúr

En meg eddig soha. 🤷

Ugy tunik hot random. De nalam az ajanlasok egyebkent is kivetel nelkul ingyenes, vagy mar megvasarolt jatekok. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#120844) homerhamm


homerhamm
addikt

Free Play Days

F1 23
Stray Blade
Deceive Inc.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#120845) pzstm


pzstm
titán

https://news.xbox.com/en-us/2023/11/16/steamworld-build-xbox-game-pass/

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#120846) Wesder válasza ThorsHUN (#120835) üzenetére


Wesder
félisten

Evil Westet, meg a SpongeBob Cosmic Shake-et szerintem behúzom ha megèrkeznek az akcijók.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#120847) homerhamm


homerhamm
addikt

Ez a Boji rettentő cuki. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#120848) elder troll válasza icemad (#120804) üzenetére


elder troll
senior tag

Ment a pü.

#120806 Moby
Mindegyik bluetooth 5.0-ás, így akkor biztosan nem ebből adódik.

Viszont találkoztam az általad leírt jelenséggel Nintendo Switch esetén, fejes csatlakozása után a 30 fps-es játék érzetre többnek tűnt, csak a hatványozott input lag miatt célozni sem tudok. Ráadásul hiába választottam le a fejest az eszközök közül, akkor is maradt a brutál input lag. A tv beállításai között az összes ilyen képkocka beillesztős baromság és egyéb input lag növelő dolog ki volt és ki van kapcsolva. Ez csak switch-nél van így, és amúgy is főleg HH-ban használom, így nem foglalkoztam vele. Le kellene nullázni a tv beállításait, mert szerintem csak bugos a tv szoftvere. Előtte, közben és utána sem volt bekapcsolva ilyen funkció, így a kikapcsolt értéket nem tudom "lejjebb" venni. Aztán lehet, hogy egyszer be kéne kapcsolni, és utána működne a kikapcsolt állapot.

[ Szerkesztve ]

(#120849) batai15


batai15
félisten

Volt már valakinek olyan hogy a konzol nem kapcsolt be ? Gamepad home gombja villogott. A bekapcsoló gombra hangot adott ill világított a gomb. Aztán nyomtam hosszan ismét és bekapcsolt. 3 éves a gép lassan ,ilyet még nem csinált. Kezdjek aggódni ?
Gép azóta is hibátlanul üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#120850) Wesder


Wesder
félisten

3 lemezes lesz az Xbox kiadás.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.