Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) Bogyi007 válasza vacs (#112650) üzenetére


Bogyi007
veterán

Elég Sz*R árfolyamon váltjuk a dollárt/Eurót itthon ismét... :(( :(((

350 dollár (és gondolom euró is) a bejelentett ára.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#112652) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#112645) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jézus Isten! Na erre kíváncsi leszek! :C

Sic Parvis Magna

(#112653) IntelKiller7 válasza Bogyi007 (#112651) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Miert?
27%-os afaval pont ott is vagy 135-nel.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#112654) NoMagix válasza Bogyi007 (#112651) üzenetére


NoMagix
addikt

Teljesen rendben van ez, ha azt nézzük, hogy 2 éve 119-ért vettem le az MM polcról az 512-es fehéret.
Az már más tészta, hogy milyen a forintunk...

[ Szerkesztve ]

(#112655) Steve1207 válasza NoMagix (#112654) üzenetére


Steve1207
veterán

Ennyire tippeltem be a boltokba, de még mindig tartom, hogy akkor már plusz 50e és ott van az SX. 1,5-2 játék ára cakpak a különbözet. Akciókban viszont, már egy 15%-os 115e-es ár korrekt és úgy megérős, de teli áron nem tartom annak.

.

(#112656) Scholes9 válasza Moby (#112641) üzenetére


Scholes9
nagyúr

2735 :P :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#112657) Moby válasza Scholes9 (#112656) üzenetére


Moby
addikt

Én azt írtam mennyit vont a kártyámról :)

(#112658) NoMagix válasza Steve1207 (#112655) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem rossz amit írsz, de azért az a csak plusz 50e sok lehet egyeseknek és vannak koca játékosok akiknek bőven elég az XSS tudása.

(#112659) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lehetséges valamiért, hogy pendrive-ra nem lehet már videót rögzíteni? USB3+, 128GB, NTFS és nem lehet kiválasztani, hogy oda mentse a felvételeket. Átmásolni képeket,rövid videókat enged.

Live-Die-Respawn

(#112660) AnonymusX válasza NoMagix (#112658) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Mostani 188k akcióban játékkal jobb vétel az XSX. Ott a lemezmeghajtó, ami megnyitja a használt játékok piacát.

[ Szerkesztve ]

(#112661) Moby válasza AnonymusX (#112660) üzenetére


Moby
addikt

Gamepass és argentin/török/izlandi kulcsok mellett nem sok értelme van a lemeznek. Az enyémben nem járt lemez két és fél év alatt, és nem hiszem, hogy ez változna az egész generációban. Az utolsó lemezes játékomat még a onex generációban hetekig árultam, mire valaki 6-7 ezer bukóval elvitte.

(#112662) l.skywalker válasza oriic (#112659) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Pedig a Support oldal szerint még megy: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#112663) Steve1207 válasza oriic (#112659) üzenetére


Steve1207
veterán

Hülyén kezeli egy ideje és bugos is. Nekem a limitidő is anno 1 óra volt, most legutóbb nem is volt ilyen lehetőség vagy leállt 1 perc után. Most egy default 1 perc van belőve és rögzít 4 percet külső eszközre és megáll :DDD (Szerk.: sőt azt hiszem volt olyan is, amikor mindegy mit állítottam be és mindig 4 percet rögzített valamiért.) Anno teszteltem mindenhogy, pendrive (150/60-as és 120/50-es folyamatos olvásás/írásúval) külső nvme, különböző formázások, de totál széttúrták, mielőtt bekerült az új Capture rész. Az előző fapados volt, de legalább ment a felvétel arra, amire beállítottad. Mellesleg van, hogy a pendriveot nem ismeri fel, ha csak úgy benne hagyod, hogy majd arra rögzítgethet, sokszor észleli rossz sebességűnek stb és már átrendezi a felvételi beállításokat a belső tárhely szerintire. Legalábbis pár hónapja ez volt a tapasztalat továbbra is, azóta nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

.

(#112664) NoMagix válasza AnonymusX (#112660) üzenetére


NoMagix
addikt

Biztos, ezt nem tudom, mert ezer éve volt utoljára lemezem és a jelenlegi x-ben sem raktam bele még lemezt az elmúlt 2 évben.
Nekem nincs kedvem lemezekkel bajlódni.
Bár elgondolkodtam egy cserén, a fiamnak adom az X-et, az ő S-gépét eladom és veszek egy új gépet magamnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#112665) raziel01 válasza vacs (#112650) üzenetére


raziel01
veterán

Jó lesz ez. Ahogy eddig is voltak akciók gondolom majd erre is lesznek.
Tekintve, hogy a Series S-t én 87 ezerért vettem májusban tavaly, simán el tudom képzelni, hogy ez kaphat egy 115 ezres leárazást valamikor. Annyiért meg pláne jó lesz.

(#112666) Tibiajax válasza vacs (#112650) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a színen kívül lesz különbség?

(#112667) l.skywalker válasza Tibiajax (#112666) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A tárhely a duplája

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#112668) Moby válasza Steve1207 (#112663) üzenetére


Moby
addikt

Szörnyű ez az egész felvételesdi boxon.

(#112669) vacs válasza Tibiajax (#112666) üzenetére


vacs
veterán

1 TB tárhely az eddigi 512 giga helyett! :K

Raziel01: a One X gépemet erre már le fogom cserélni, ha akciós lesz idővel, nekem bőven elég ennek a tudása és így végre a tárhely is elég lesz!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#112670) oriic válasza Steve1207 (#112663) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remek. Egyszer akarok rendes videót csinálni gameplay-ből, akkor sem tudok...Marad akkor stream, thx.

Live-Die-Respawn

(#112671) gianni85 válasza vacs (#112650) üzenetére


gianni85
veterán

Egy digital only series x-nek kellene így kinéznie…

(#112672) gianni85 válasza AnonymusX (#112660) üzenetére


gianni85
veterán

Én is most cseréltem le az SS-t erre az akciós SX-re. Lehet hogy nem fogom használni a lemezmeghajtót, de nem rég vettem új, nagyobb tévét, amin már szembetűnő volt az SS gyengesége.

(#112673) negyven2 válasza oriic (#112670) üzenetére


negyven2
veterán

Ez már One óta elég furcsán működik. Nekem volt, hogy egyik nap még engedte a felvételt, másnap már nem, majd hónapokkal később megint. Volt olyan is is , hogy egy 250+ MB/s pendrive-ra folyamatosan azt írta, hogy nem megfelelő, de a leharcolt akkor 7 éves külső HDD esetében meg nem volt problémája.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#112674) oriic válasza negyven2 (#112673) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam évekig működött rendesen, most pár hónapig nem próbáltam használni, azért volt nekem fura, hogy nem lehet használni valamiért.

Live-Die-Respawn

(#112675) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Haha, az új GwG játékot sem tudom behúzni se konzolról, se böngészőből. NoMagix kolléga? :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#112676) NoMagix válasza csuvicsuva (#112675) üzenetére


NoMagix
addikt

Én sem, ez már ilyen sztori.

(#112677) Redneck válasza Moby (#112668) üzenetére


Redneck
veterán

Nálam sosem volt jó. Akadozott, leállt, szutyok az egész. Nem értem, hogy a mai, mindent megosztós világban, ez miért nem prioritás? :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#112678) frankdelgado válasza AnonymusX (#112660) üzenetére


frankdelgado
őstag

A hasznàlt jàtèk kereskedelem boxon gyakorlatilag halott.

(#112679) Redneck válasza frankdelgado (#112678) üzenetére


Redneck
veterán

Pedig PS-en nagy divat. Talán az az oka, hogy a modernebb felfogású emberek, nem akarják lemezzel sz*patni magukat... Én is csak régebbi, digitálisan beszerezhetetlen Forzákat vettem meg lemezen, de nem is szeretek a korongokkal molyolni. PC-n is csak azt szereztem be az elmúlt 10 évben lemezen, ami ultra akciós volt, és egyébként kódot tartalmazott, gépbe nem kellett rakni.

Az optikai meghajtós bohóckodásnak, maximum gyenge net, és veszteségmentes filmek esetén van értelme, amúgy nettó környezetszennyezés az egész.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#112680) hombre[EU] válasza Redneck (#112679) üzenetére


hombre[EU]
veterán

vagy mondjuk annyira oldschool vagy ... hogy vannak fizikai barátaid. de ez ma már tényleg egy niche kategória :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#112681) icemad válasza Redneck (#112679) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Régi forzákkal jól beszoptam én is. Piacon megvettem a lemezeket, erre egyik sem BC cím. :DDD Lehetett vadászni működő konzolt is hozzá. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#112682) l.skywalker válasza frankdelgado (#112678) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Az Xbox esetében a One gerenáció óta a régiófüggetlenség eléggé betett ennek, főleg mióta a kulcsboltokon lényegesen olcsóbban meg lehet szerezni egy játékot digitálisan, mint lemezen valaha is. Okafogyott dolog. PS-en más a helyzet, ott még azért megvan a régió blokk.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#112683) Redneck válasza icemad (#112681) üzenetére


Redneck
veterán

FM esetén valóban nehezebb a helyzet, de én főleg a Horizon szériára fókuszáltam. FM-nél elég nekem az utolsó 1-2 rész is.

Nem flame keltés, de mindig mosolygok, mikor a PS-es haverok ki-be rakosgatják a lemezeket. Az optikai meghajtó elhagyása, és az SSD-re váltás volt az elmúlt 10-12 év legjobb lépése a számítógépeimben, így konzolon is elvárom hogy ne kelljen lemezekkel, és merevlemezekkel szívni.

Persze van hogy muszáj.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#112684) mike1334 válasza Redneck (#112679) üzenetére


mike1334
veterán

Vagy mikor 25-30e forint egy új játék, és 0 ft-tal olcsóbb a digitális, mint a lemezes..és miután végigjátszottad, 5e forinttal kevesebbért el tudod adni..én ezért vettem psből lemezest és nem digitálist.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#112685) csuvicsuva válasza NoMagix (#112676) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ráadásul ez a múltkori trükkel sem megy, mert PC-re nem telepíthető. Egy hónap alatt csak kitalálunk valamit.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#112686) NoMagix válasza csuvicsuva (#112685) üzenetére


NoMagix
addikt

Nagyszerű, gondolom ez nem egyedi eset, főleg hogy mi már ketten vagyunk. :)

(#112687) negyven2 válasza csuvicsuva (#112675) üzenetére


negyven2
veterán

Gond nélkül sikerült beszerezni böngészőből (és nem, nem vagyok developer :P )...

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#112688) icemad válasza csuvicsuva (#112675) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt az oldalt használom : [link]
Innen mindig sikerül, ráadásul azt, ha van valami extra játék másik régióban, azt is mutatja. Volt olyan hónap, hogy 6 játékot húztam be így. Néha kell hozzá a Google translate, ha valami kaucsuk nyelven jön be az xbox store oldala. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#112689) RudY


RudY
addikt

Nem várom meg a Seagate árcsökkenést, így is szűkös a tárhely (hát még ősszel), a német Amazonon a Seagate Store-ban 157.99 EUR, de fogalmuk sincs mikor várható.
Úgyhogy a WD már tud szállítani Európába is (díjmentesen) van végre készlet, ha valakit érint esetleg:
WD_BLACK C50 Expansion Card for Xbox™ - 1TB
169,99 EUR
Business account (áfa nélkül) 134,84.- EUR

[ Szerkesztve ]

(#112690) icemad válasza RudY (#112689) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hollandiában 159.99 euró. [link]
Aki új vásárló és feliratkozik a hírlevélre , az kap még 10% kedvezményt, így kb 144 euróra jön ki. De még mindig rohadt drága a ps5-höz való ssd-khez képest.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#112691) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Elhagyó a konzol:

Road 96
Omori
Matchpoint: Tennie Championship
Djmax Respect V
Olija
Empire of Sin

Próbálkozom még ilyen-olyan trükkökkel, valahogy csak sikerül.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#112692) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Crash Bandicoot - It’s about time 7k a Store-ban.

Sic Parvis Magna

(#112693) mike1334 válasza csuvicsuva (#112691) üzenetére


mike1334
veterán

Road 96 fasza, egy idő után repetitív, de az első pár alkalom emlékezetes :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#112694) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Másik országból sem sikerült eddig, ez viszont mi a tosz? :Y Mi közöm nekem Kaliforniához?

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#112695) RudY válasza csuvicsuva (#112694) üzenetére


RudY
addikt

ennyi, most bebuktál hogy leléptél és a napfényesről kommentelgetsz már csak ide. :DDD ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#112696) Ferfiu válasza csuvicsuva (#112694) üzenetére


Ferfiu
tag

Semmi extra. USÁ-ban így hívják a GDPR-t. :)

(#112697) NoMagix válasza icemad (#112688) üzenetére


NoMagix
addikt

Megnéztem, nekem mindenhol fizetős lenne a játék

(#112698) Redneck válasza mike1334 (#112684) üzenetére


Redneck
veterán

Oké értem, nem vagyunk egyformák. PS-es haverok is ezt nyomják, aztán mikor megmutatnának egy "húde" játékot, turkálnak a lemezek között, és kiderül hogy egy hét után eladták.
Én csak olyan játékot veszek, amit meg is akarok tartani. Egyszer-kétszer végig nyomható single címekért, nem adok 5-10 rongynál többet.
Szerintem egy játék sem ér meg 25-30 papírt, pláne nem day1.

Rakosgasson, és telepítgessen lemezt a bánat. 10 éve is nevetségesnek tálaltam a Steam, EA Origin, Uplay és társai mellett.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#112699) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#111336) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Tegnap volt egy kis időm és letoltam a maradék kb. 2,5 órát.

Tetszett, story nehézségen vittem végig. 😅 Úgy nem volt nagy kihívás, de nem is azért játszom, hogy sz0p@ssam magam! 😊 Kis adagokban fogyasztottam, éppen ahogy kedvem és időm engedte.

Majd ha olcsóbb lesz a Jedi Survivor, valszeg beszerzem azt is.

Ma valszeg az "új" Layers of Fear - be kezdek bele! 😊

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#112700) mike1334 válasza Redneck (#112698) üzenetére


mike1334
veterán

Na látod, nem vagyunk egyformák...engem csak az 1-2x végigjátszható single játékok érdekelnek. De szerintem sem érnek 25e forintot..ezért a lemezes megoldás.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.