Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Bird válasza Peat;) (#10500) üzenetére


Bird
addikt

Az a 3x-os különbség nem semmi.... Mondjuk az sem mindegy, hogy 1440p vagy 4k. Puding próbája az evés, majd meglátjuk.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10502) 30z.Samu válasza Peat;) (#10500) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem mindegy mit csinál, csak menjen. :D

Sic Parvis Magna

(#10503) Hunt3r22 válasza pzstm (#10495) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ugyanígy gondolom én is, de “fél gép” árát nem vagyok hajlandó kiadni egy ssdért. :(

Xr

(#10504) l.skywalker válasza Peat;) (#10500) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De nincs ilyen. Ez egy széria, aki Xbox-ra akar kiadni játékot annak S-re is meg kell oldania. Ez volt a One X esetében is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10505) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Japánban csökkentik az előzetes árát a Series S-nek:
https://news.microsoft.com/ja-jp/2020/09/24/200924-information-xbox/

32.980 jen helyett 29.980 jen lesz a nettó ára.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10506) boost válasza Peat;) (#10500) üzenetére


boost
addikt

"Szerintem az xcloud fog menni S-en olyan címeknél ahol nem bírja majd a gpu a grafikát."

ilyen hülyeségeket ne irogass :D

(#10507) oriic válasza l.skywalker (#10498) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En azt a BC-s jatekokra ertettem, de orulnek ha neked lenne igazad.

Live-Die-Respawn

(#10508) Peat;) válasza l.skywalker (#10504) üzenetére


Peat;)
veterán

Ott ugye később jött a one x. Nem arra fejlesztettek sokszor ott csak felhúzták grafikát. Most fordítva van. Van nintendo switchem, kb harmad olyan erős mint az xbox one sima kiadás, hát..kínlódnak csak vele. Persze ott 720p vs 900 meg 1080p volt. Igazából a 4k/60 fps is óriási kamunak tűnik nekem az új konzoloknál generációs grafikai javulás mellett. Eddigi konzoloknál úgy ugrottak grafikai szintet hogy felbontás maradt hasonló..

Másrészt ez a széria félig szolgáltatás, az xcloud meg nekem szimpatikus is egyébként, egy AC játékhoz teljesen jó ahogy olvasom. Fps meg mehet a gépen. Jöhetne switchre is a game pass :K

[ Szerkesztve ]

(#10509) 30z.Samu válasza Peat;) (#10508) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért jött a Switch-re is már korrekt port. :K

Sic Parvis Magna

(#10510) oriic válasza 30z.Samu (#10509) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sőt...Alien jobb volt mint nagygepeken.

Live-Die-Respawn

(#10512) NoOne1976 válasza oriic (#10507) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogja s gép kezelni ezt az egészet. Pl adott egy one-os cím, ami kap sx upgradet. Pl. Ori. Most ott van a külső vinyón, futtatható elvileg. De a rendszer érzékeli, hogy van hozzá upgrade és sx-en indítom, igy le akarja tölteni és mégse engedi vinyóról elindítani? Vagy igen és csak akkor upgradeli, ha a belső tárhelyre másolom? Innentől kezdve meg nem engedi kimozgatni hdd-re?

(#10513) l.skywalker válasza Peat;) (#10508) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De nem az számít, hogy te mit gondolsz, hanem ez egy ökoszisztéma. Aki játékot akar kiadni az Xbox Store-ban annak meg kell ennek felelnie. Nincs olyan, hogy csak Series X játék. Nem mondom, hogy soha nem is lesz, de maximum azután, ha a Series S-t nyugdíjazták vagy azt mondják, hogy ezentúl csak xCloud eszközként funkcionál. De csak úgy a semmiből soha nem fogsz olyan játékot megjelenni látni, ami nem jön Series S-re.

FAT Xbox One-ra is kijön még mindig minden, pedig az még a One S-nél is gyengébb.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10514) l.skywalker válasza NoOne1976 (#10512) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Series performance nem futtatható külső HDD-ről, még BC-s cím sem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10515) Wesder válasza 30z.Samu (#10509) üzenetére


Wesder
félisten

Làsd pl Ori 2. :K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10516) NoOne1976 válasza l.skywalker (#10514) üzenetére


NoOne1976
őstag

Tehát amihez lesz upgrade az nem mehet külső hdd-ről a one-os változatban sem?

(#10517) Jovanny2 válasza Madoc (#10490) üzenetére


Jovanny2
őstag

Megspórolhatná a felesleges köröket, komolyan... :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#10518) Jovanny2 válasza l.skywalker (#10505) üzenetére


Jovanny2
őstag

Gondolom azért, mert szarul váltották át, az X ára 49.9xx jen volt (€x100), az S-é meg 32.9xx (€x110). :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#10519) l.skywalker válasza NoOne1976 (#10516) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem tudom lesz-e olyan, hogy nem akarod performance módban futtatni, de kérdés, hogy ha van Series X-ed akkor tuti abban akarod? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10520) Bird


Bird
addikt

Arról van infó, hogy akik előrendelték futárszolgálattal azok november 10-én meg is kapják?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10521) l.skywalker válasza Bird (#10520) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nincs :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10522) Jovanny2 válasza Bird (#10520) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mindig így van, reméljük nem ez lesz az első alkalom, amikor nem. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#10523) 30z.Samu válasza Bird (#10520) üzenetére


30z.Samu
félisten

Remélem megkapom, mert különben nemzeti gyásznappá nyilvánítom. :D Ez lesz az első alkalom, hogy megjelenéskor veszek konzolt, el ne szabják Nekem. :D

Sic Parvis Magna

(#10524) Madoc válasza Bird (#10520) üzenetére


Madoc
veterán

A Konzolvilágtól biztosan.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10525) Bird válasza l.skywalker (#10521) üzenetére


Bird
addikt

Te tudsz valamit, azért röhögsz ennyire. ;] :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10526) Tin válasza l.skywalker (#10511) üzenetére


Tin
veterán

Engem az érdekel, hogy lehet-e Series játékokat TÁROLNI külső hdd-n. Tehát letöltöd, átrakod a tárolóra, és amikor kell, előtte átmásolod a belső SSD-re, és onnan futtatod, de nem kell újra letöltened. Ha ez megy, nem nagy gond.

(#10527) hyggelig


hyggelig
senior tag

Oké, tudom, hülye kérdés... de!

Aki CP bundle-t vesz, az gondolom, megkapja a kódot/smart delivery-t/akármi is a nevét a géppel, szépen letölti a fiókjába és csak 19-én tud vele játszani?

(#10528) Madoc válasza hyggelig (#10527) üzenetére


Madoc
veterán

Igen

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10529) Lifer092 válasza zozika84 (#10465) üzenetére


Lifer092
senior tag

Biztos? Feldobod a COD MW-t meg mellé jön egy jó kis CW aztán a tárhely fele el is tűnt. ;]

[#10525] Bird: Szerintem tuti. Én amiket korábban rendeltem tőlük preorderként, minden megérkezett megjelenés napjára. :)

[ Szerkesztve ]

(#10530) hyggelig válasza Madoc (#10528) üzenetére


hyggelig
senior tag

Titkon reméltem, hogy egy, "már 10-én is játszhatsz" lesz a válasz, de bilibe lóg a kezem :DDD

(#10531) Wesder válasza hyggelig (#10530) üzenetére


Wesder
félisten

Le lesz halva a Live a megjelenés napjàn, csak szólok. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10532) Madoc válasza hyggelig (#10530) üzenetére


Madoc
veterán

19.-én nulla órakor. Ha átállítod a boxot uj zélandi régióra akkor abban az időzónában lévő időponttól játszol.sokkal korábban a többieknél.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10533) Madoc válasza Wesder (#10531) üzenetére


Madoc
veterán

Előrendelőknek előtölti a játékot ugy 2 nappal.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10534) l.skywalker válasza Bird (#10525) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem, csak még meg sem jelent, még az megy, hogy ki kap egyáltalán az első készletből, de már jön, hogy day1 meglesz-e :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10535) oriic válasza Madoc (#10533) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sot meg ellrendelni sem kell ugye mar. Kerses h mikor kerul fel store-ba a jatek.

Live-Die-Respawn

(#10536) Bird válasza l.skywalker (#10534) üzenetére


Bird
addikt

Nem vagy valami optimista. ;] Inkább realista? :C

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10537) hyggelig válasza Wesder (#10531) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ebben is biztos voltam. :DDD
Akkor 10-11-én csak a használati utasítást fogom olvasgatni (és próbálni megszokni, hogy a PS és a Nintendo után ennek a kontrollernek is megtanuljam a gombkiosztását. F*szomért tök más mind a három? :DDD )

(#10538) l.skywalker válasza Tin (#10526) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen, én ezt több helyen olvastam, hogy tárolni lehet majd rajtuk, de futtatni nem:

"These games won’t work if they reside on the external HDD. They can be stored on the HDD as a backup but they’ll have to be transferred to one of the SSDs to be played."

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10539) l.skywalker válasza Bird (#10536) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem erről van szó, csak még nem jutott el oda a folyamat, hogy a kiszállítás legyen kérdés :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10540) hyggelig válasza l.skywalker (#10534) üzenetére


hyggelig
senior tag

Igazából mindegy. Én is csak eljátszom a gondolttal. Ha 12-én jön a gép, akkor legalább több időm lesz nyomkodni, mert hulla fáradtan egy péntek jobban kibírható, mint egy szerda.

(#10541) zozika84 válasza Lifer092 (#10529) üzenetére


zozika84
őstag

Az a fránya COD :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#10542) Madoc válasza hyggelig (#10540) üzenetére


Madoc
veterán

Ezért veszünk ki szabit. :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10543) gduck válasza pzstm (#10453) üzenetére


gduck
addikt

Most mondjam, hogy nem megmondtam? ;)

Sajnos ennyi a piaci ára egy 1TB-os nvme SSD-nek :( Persze ha a konzol árához nézzük, akkor drága. Én úgy voltam vele, hogy veszek egyet, de van egy 2TB-os USB3-as HDD-m, ha lehet másolgatni ide-oda, akkor nem hiszem, hogy ilyen sok pénzt költenék rá.

[ Szerkesztve ]

(#10544) l.skywalker válasza gduck (#10543) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Megmondtad. Veszel mindenkinek egyet akkor? :D ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10545) Bird válasza l.skywalker (#10544) üzenetére


Bird
addikt

Látom ma csipkelődünk, csipkelődünk.... ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10546) gduck válasza l.skywalker (#10544) üzenetére


gduck
addikt

Vennék szívesen, de itt senki se szeretne olyan ssd-t ami egy konzol árába kerül :D ;]

UI: jajj de sok még az a 47 nap...

[ Szerkesztve ]

(#10547) parandroid válasza gduck (#10543) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Belegondolva jogos amúgy, én valami 100 eur körül vettem az 500GB-os wd usb 3.0 ssd-t a One X-hez. Csak ugye arra egy 4 TB-os külső merevlemez (ugyancsak wd, és usb 3.0) is rá van kötve, ami ugyan szintén kb ennyibe került anno, csak ugye 8x akkora...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10548) l.skywalker válasza parandroid (#10547) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

És van olyan ami ebben az árban 2x ilyen gyors, de mindegy :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10549) parandroid válasza l.skywalker (#10548) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most már biztos, én az ssd-t valamikor tavaly év vége felé vettem, a hdd-t még régebben. Amúgy elsődleges szempont volt, hogy egybe-megoldás legyen, külön házzal, meg belevalóval nem vagyok hajlandó foglalkozni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10550) Tin válasza l.skywalker (#10538) üzenetére


Tin
veterán

Na hát akkor én nem látok ebben akkora problémát. Oké, kicsit kellemetlen, de nem kerül sokba. És azért 1TB-on elfér az a tucat játék, amivel éppen aktuálisan játszik az ember.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.