Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) 30z.Samu válasza Wesder (#10850) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elég jó netem van otthon, szerintem nem fogok ezzel szórakozni.

Sic Parvis Magna

(#10852) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

What happened to 12 of gaming's biggest studios after they were sold

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10853) felixo


felixo
őstag

Üdv !
Érdeklődnék, hogy mi a helyzet előrendelés ügyileg ?
Lehet még előrendelni megjelenés napjára ?
Vagy itt is ugyanaz a helyzet, mint PS5 fronton ?

Redmi Note 9

(#10854) oriic válasza Madoc (#10845) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szóval már bukás az xCloud. Jó tudni. ;]

Live-Die-Respawn

(#10855) #20411392 válasza felixo (#10853) üzenetére


#20411392
törölt tag

- Azért ne vegyél xboxot, mert nem jut ps.

- Van rá elég jó sansz.

-Nem. Nagyobb készlet van. Nincs idegeskedés, meg hat boltból megrendelés. Persze aki most akar venni, az lehet lemaradt már. Viszont itt a preorder napján aki megrendelte, az kapni fog. Nem kellett hónapokkal előre érdeklődni.

(#10856) Madoc válasza oriic (#10854) üzenetére


Madoc
veterán

Igen de még el se indult jóformán :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10857) Madoc válasza felixo (#10853) üzenetére


Madoc
veterán

Boltokat nézted? Van, illetve lesz mindenhol.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10858) Hashvrad válasza Madoc (#10856) üzenetére


Hashvrad
tag

A cikk nem arról szól, hogy megbukott az xCloud.
Az Amazonnak sikerült bejutnia iOS-re a Microval és a Googleel ellentétben.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#10859) oriic válasza Hashvrad (#10858) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az Amazonnak sikerült bejutnia iOS-re a Microval és a Googleel ellentétben."

Az túlzás, hogy sikerült bejutnia. Webes alkalmazásként használható rajta (Ergó Safari böngészőn fut), az nem ugyanaz. Kérdés, hogy ennek lesz-e bármi hátránya majd. De ez itt off, van hozzá topik, ott menjen róla a diskurzus srácok. :)

https://gamepod.hu/tema/re_itt_a_luna_az_amazon_valasza_az_xcloudra_es_a_s/friss.html#forum-nav-btm

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10860) Madoc válasza Hashvrad (#10858) üzenetére


Madoc
veterán

Én tudom. címét olvastad?

Hatásvadász.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10861) Hashvrad válasza Madoc (#10860) üzenetére


Hashvrad
tag

Gamestar címet olvasni felesleges, clickbait fest. :))
Ennek legalább volt minimális valóságtartalma.

oriic: Ok. :R

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#10862) AMD Power válasza nagylaci6417 (#10751) üzenetére


AMD Power
titán

Azon agyaltam,hogy most kell vennem lassan egy új autót. Így lehet,hogy pár hónappal kitolom a Series X vásárlását! A One X januárig van garancia. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10863) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Azért elég kemény ez a 239 euros külső ssd ár. Kb 91 ezer Ft nálunk. Nem hiszem, hogy nagy kereslet lesz rá.

(#10864) 30z.Samu válasza NoOne1976 (#10863) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, pláne az S-hez mérve... :U

Sic Parvis Magna

(#10865) hyggelig válasza NoOne1976 (#10863) üzenetére


hyggelig
senior tag

Én még mindig az ebayen rendelhető, utángyártott verzióra várok :DDD az még egy kis idő, de addig biztos elég lesz az "1tb"

(#10866) HUmenetke válasza hyggelig (#10865) üzenetére


HUmenetke
tag

nem szabad codozni, akkor tuti elég :D (nem tudom, nekem az 512 mire lesz elég)

(#10867) Beniii06 válasza hyggelig (#10865) üzenetére


Beniii06
őstag

"Én még mindig az ebayen rendelhető, utángyártott verzióra várok"

Egyedi tervezésű cucc, egyedi csatlakozóval. Nem mélyedtem el a hírekben ezzel kapcsolatban, de az MS simán megcsinálhatja, hogy csak a saját gyártásúak működjenek a box-al, elvileg ez nem PC azért(sajnos). Különben menne fel rá másik OS is, úgy Day1 vennék én is egyet.

"Got any other secret weapons?"

(#10868) Beniii06 válasza HUmenetke (#10866) üzenetére


Beniii06
őstag

"(nem tudom, nekem az 512 mire lesz elég)"

'Elindítasz' egy rendszerfrissítést első bekapcsolás után és közben kiírja, hogy kéri a bővítőt, különben kikapcsol. :DDD

"Got any other secret weapons?"

(#10869) Phoen|x válasza Beniii06 (#10868) üzenetére


Phoen|x
őstag

Esélyes. :DDD

Go Gunners!

(#10870) Zoleee83 válasza 30z.Samu (#10846) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam is ez a terv, ha 3 játék elfér már jó vagyok, mert 2-3 játékkal játszom maximum, illetve ha story based, akkor nem is váltogatom míg az végig nem pörgött. :K
Most ez a terv: Forza 3, Cp2077, bármelyik Halo/Gears rész kezdésnek az elejétől.
Egyébként azt mondta a Microsoft hogy Series S-en 30%-kal kisebbek lesznek a játékok, mint Series X-en, ez lényeges.

Tényleg, ha már szóba került, valaki le tudná írni nekem mi a sorrend a Halo és Gears részeknél? :B

Gears of war, 2,3,4,5, Gears of war Judgement, Gears of war ultimate?
És a Halo-nál?

Szeretnék sorba, történetileg haladni amennyiben lehet. :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#10871) Wesder válasza Zoleee83 (#10870) üzenetére


Wesder
félisten

A Gears Ultimate az az első rész remaster, a Judgement meg a 2-3 között jàtszódik talàn. A Halo-t pedig nem tudom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10872) bulikavagyok válasza 3L1T3 (#10776) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A héten tudatosult bennem, h a következő kb 6 hónapban napi 10-12 órát fogok a gép előtt ülni, így tekintettel a rossz hátamra, vennem kell egy normális széket. Nem volt egyszerű a keresés, de végül sikerült találni egy jót (Steelcase Gesture). Pont ma hoztam haza, alig egy órája tesztelem. Egyelőre nem vagyok elájulva tőle, de nyilván nem egy óra használat alapján fogom megítélni. Egy hét múlva szívesen megosztom Veled a tapasztalataimat - ha érdekel. :) Így 15-20 óra intenzív "keresgélés" után most szerintem doktorálhatnék székekből. :D

[ Szerkesztve ]

(#10873) Zoleee83 válasza Wesder (#10871) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi a választ a Gears-re, akkor így haladok. :R
A Halo sorrendet meg hátha megválaszolja más.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#10874) #20411392 válasza Zoleee83 (#10873) üzenetére


#20411392
törölt tag

1. Halo: Wars
2. Halo: Reach
3. Halo: Combat Evolved
4. Halo 2
5. Halo 3: ODST
6. Halo 3
7. Halo 4
8. Halo 5: Guardians
9: Halo Wars: 2

oriic majd kijavít, ha mégse :D

(#10875) Wesder válasza Zoleee83 (#10873) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk én a 3 utàn jàtszanàm a Judgementet, mert àllítólag úgy jobb. Az egész rész egy flashback.
Nem jàtszottam vele, egyedül a Gears 5-öt tudtam végigvinni a sorozatból. Az tetszett.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10876) Wesder válasza #20411392 (#10874) üzenetére


Wesder
félisten

Halo Reach-ből csak egy mondat maradt meg, a "En ném csinatam sémit" :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10877) Moby válasza 3L1T3 (#10776) üzenetére


Moby
addikt

Egy darabig elszenvedtem a gémer székekkel én is, aztán úgy döntöttem, hogy kényelmes szék, nem gamer, és pár teszt után vettem ezt [link]. Nincs benne kulacstartó, meg százfelé forgatható karfa, de ez nem akar kivetni magából egy óra után :) Nem azt mondom, hogy feltétlen pont ilyet kell venni, csak azt, hogy a papíron jó gémerszékekkel nincs jó tapasztalatom. Kb olyan, mint cipő: próba nélkül nem lehet megvenni. És nem öt percet kell benne ülni, szóval érdemes rászánni az időt.

(#10878) bulikavagyok válasza Moby (#10877) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...próba nélkül nem lehet megvenni" - én ma próba nélkül vettem egyet. :B Később kiderül, h hiba volt-e?!

[ Szerkesztve ]

(#10879) Moby válasza bulikavagyok (#10878) üzenetére


Moby
addikt

Lehet, hogy mázlid lesz pont, de ezt az iskolát szerintem sokan kijárják :DDD

(#10880) Zoleee83


Zoleee83
addikt

"A Commercial Times úgy tudja, hogy a MediaTek 7 nm-es chipekre vonatkozó foglalásait lemondta a TSMC, hiszen ezek többsége a Huawei-nek lett szánva, azt viszont már nem szolgálhatják ki a korlátozások miatt. A felszabaduló kapacitást az AMD szerezte meg, és állítólag majdnem minden chipet az új konzolokhoz kért. Decemberig elvileg 1 352 000 konzolos APU-t szállíthatnak le, ez pedig nagyjából a nyolcada annak a mennyiségnek, amit az idei év második felére berendelt az AMD. Jelenleg a gyártás nem túl hatékony, a chipek majdnem fele nem felel meg a minőségi követelményeknek – a helyzet azonban sokat javulhat az év végére, de a konzolhiány így is kitart majd 2021 közepéig."

@jarnyz - Köszi!
@wesder - beszúrtam a Judgement-et a 3 és a 4 közé ;) A Gears 2-vel játszottam hosszú évekkel ezelőtt még felújítatlan állapotban, biztosan másképp néz majd ki Series S-en.
Szóval szép kis lista lett, nem fogok unatkozni, közben ismerős Home partnert is találtam, hosszú GP Ulti előfizuval, ő meg megkapja az én könyvtáramat + amit össze vásárolgattam az elmúlt napokban.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#10881) 3L1T3 válasza bulikavagyok (#10872) üzenetére


3L1T3
addikt

Nyitott vagyok! :) 4 évig egy DxRacer King Series majd most egy Nooble Icon széket használok, de katasztrófa. Az autóm ülése ezerszer kényelmesebb (Tesla Model 3)

Moby Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#10882) Moby válasza Zoleee83 (#10880) üzenetére


Moby
addikt

Ha ez igaz, akkor nincs launchra összesen 1.5M XBOX X/S +PS5 :Y

(#10883) Hashvrad válasza Zoleee83 (#10880) üzenetére


Hashvrad
tag

"Jelenleg a gyártás nem túl hatékony, a chipek majdnem fele nem felel meg a minőségi követelményeknek"
Series S? :DDD

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#10884) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Box előrendelésnél lesz valami visszajelzés? Tegnap elutaltam a pénzt, azóta is "nyers" a státusz.

Tudom lerágott csont.. :U

Xr

(#10885) Zoleee83 válasza Hashvrad (#10883) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nincs azzal semmi gond sem ;)
Elektronikai gyártóüzemben, minőségbiztosítási osztályon dolgoztam hasonló nyomtatott áramkörökkel. Úgy kell elképzelni hogy azok a magok amelyek nem sikerültek (GPU -> 52CU vs. 20CU), azokat simán lekapcsolják. Ha ez tűrésen belül van a Series S-hez, akkor simán eladható, tökéletes minőségű termék egy olcsóbb konzolhoz pl, és semmilyen problémát nem okoz.
Ez persze teória ebben az esetben.

@Hunt3r22 - Nálam a kupon része véglegesített, a konzol+CP2077 szintén nyers, és másik kollégánál is ez van, de ez rendben van, meg fogjuk kapni nov. 10-én. ;)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#10886) oriic válasza #20411392 (#10874) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez a sztori szerinti sorrend igen. :) Más kérdés, hogy megjelenési idő szerint szoktam ÉN ajánlani, így az oda vissza utalások egyértelműbbek. :)

Live-Die-Respawn

(#10887) Yahhher válasza l.skywalker (#10728) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Értem és köszönöm a választ.
Örülnék ha működne tovább, a gyerekek szeretik a just dance sorozatot. Bárki bármit mond, telefonnal nem jó, vicces videók sem lesznek belőle..

Üdv B.

(#10888) Zoleee83 válasza oriic (#10886) üzenetére


Zoleee83
addikt

Vagyis? A Master Chief Collection pl most összezavart.
Előre is köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#10889) Zjunior


Zjunior
veterán

Srácok, nem tudja valaki új fülesek mikor jönnek az új konzolokhoz?
astro es tarsai? :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10890) 3L1T3 válasza Zjunior (#10889) üzenetére


3L1T3
addikt

JBL hamarosan, a gyári majd csak jövőre.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#10891) bulikavagyok válasza Moby (#10879) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bízom benne, h mázlim lesz! :) Nagyon túrás volt a vásárlás, nincs kedvem még egyszer átélni.

3L1T3: Jövő héten írok majd privátot! Jaja, az autós topikban olvastam, h Teslát vettél, talán még gratuláltam is! :) A Tesla ülésekről nem tudok sokat, arra emlékszem, h Handrás nem dicsérte a videóiban. Ettől mondjuk simán lehet, h király. :K

[ Szerkesztve ]

(#10892) Bad Pritt válasza Zoleee83 (#10888) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

1, 2, 3, ODST, Reach, 4, 5 a megjelenési sorrend az fps-eknél. Ha most játszanám, én is ebben a sorrendben tolnám amúgy, a Reach-et például jobban értékeli az ember így. :)
A Wars kakuktojás, mert nagyon különálló sztori, meg hát stratégia, a Wars 2 az 5 után játszódik, viszont a Wars-t folytatja, szóval kell hozzá az első. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10893) AMD Power válasza Bad Pritt (#10892) üzenetére


AMD Power
titán

Halo Wars 1-2 az egyik kedvencem Xboxon. Mivel ez volt a legnagyobb + csalódásom Konzolon. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10894) oriic válasza Zoleee83 (#10888) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha csak a Chief sztorija érdekel, akkor:

Halo 1-2-3-4-5 (Ezeből ugye 4 benne van a Collectionben)

Halo Wars 2 a Halo Infinite miatt kell, mert annak a sztorivonalát viszik tovább Chief-fel.

Halo Wars 1 az ugye előzmény, Halo Reach meg a Halo 1 előtt játszódik órákkal.

Halo 3: ODST meg a Halo 2 utáni eseményeket dolgozza fel New Mombasa területén egy csapatra fókuszálva. (Itt sincs Chief)

Ha a teljes, fullos Halo videojáték sorozat érdekel akkor az én tanácsom a következő sorrend (Ez a megjelenési sorrend)

Halo Combat Evolved
Halo 2
Halo 3
Halo Wars
Halo 3 ODST
Halo Reach
Halo 4
Halo 5
Halo Wars 2

Mobilos mellékágak kimaradhatnak, semmit nem adnak hozzá.

Live-Die-Respawn

(#10895) hyggelig válasza 3L1T3 (#10890) üzenetére


hyggelig
senior tag

De aki minőséget akar, az nem vesz JBL-t.

(#10896) Jovanny2 válasza 3L1T3 (#10890) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia Ricsi. Vallj színt az AC Valhallával kapcsolatban. :) Home partner elő akarja rendelni, de lebeszéltem róla, mert sehol nem írja, hogy cross-gen verzió lenne, vagy lenne belőle drágábban next-gen verzió, és nem akarjuk beszívni egy 37.000 forintos játékkal, hogy utána fizethessünk a patch-ért, vagy ne adj Isten az egész játékért(nyilván azt nem is tennénk). A Black Opsot én veszem, abból van drágábban cross-gen verzió, ott tiszta a helyzet. Van erről infó? Vagy bárkinek?

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#10897) Zoleee83 válasza oriic (#10894) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi + Bad Pitt neked is!
Néztem mi van benne a Game Pass-ban, akkor a Master Chief Collection-nel kezdek, aztán a többit meg megveszem a sorrend szerint. ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#10898) Wesder válasza Zoleee83 (#10897) üzenetére


Wesder
félisten

Az összes Gears + Halo benne van Pass-ban, akkor mit szeretnél megvenni? :F Persze tök jó ha plusz pénzzel tàmogatod az MS-t. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10899) Phobion válasza l.skywalker (#10743) üzenetére


Phobion
őstag

Azt a rohadt életbe, hát ez remélem nagyon jó lesz. :Y

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#10900) 3L1T3 válasza bulikavagyok (#10891) üzenetére


3L1T3
addikt

Handrast inkabb hagyjuk! 🤪 Szerinte a kormany fogása se jó, nekem meg jobban tetszik mint az X6M kormánya. Ízlések és pofonok.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.