Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) sagesz93 válasza gianni85 (#65350) üzenetére


sagesz93
addikt

Engem az lepett meg, hogy beaktiváltam ezt az 1 hónap trialt, majd aktiváltam egy 12 hónapos goldot, és ez a kettő összeadódott. Azt hittem az 1 hónap így elveszik, de hál istennek nem.

(#65352) Bishi


Bishi
tag

Xbox médialejátszó képességei kapcsán pár észrevétel gondolat. Amikor megvettem Xboxot, úgy kötöttem be, a HTPC-met, hogy a HMDi-jét bedugtam Xboxba, és abból ment tovább a jel a házimozi erősítőbe.
HDMI passthrough nincsen benne, azaz ha HTPCről akartam filmet néni, zenét hallgatni be kellett kapcsolnom az Xboxot. Ez nem is volt újdonság, de csak most tüzetesebb szemlélődés után jöttem rá, hogy a hangot és a képet átkódolja ami jön. Így pl egy DTS HD MA hanganyagot le sem tudott adni, elveszett a hang. De amikről le is tudta játszani a hangot, rosszabb minőség.
Átdugtam a HTPC-t közvetlenül a házimozi erősítőbe, már el is felejtettem milyen szép a hangja így a hangcuccnak.
Szóval nem ajánlott ilyen célokra az XBoxra kötni a dolgokat. Hab a tortán, hogy mint amit Ti is említettetek már, nincsen hálózati fájlrendszer csatolás. Szóval még mindig kevesebbet tud az MS által médiaközpontnak nevezett Xbox mint egy 7000 ft-os Raspberry Pi pl. egy Openelec-kel.

(#65353) Timer válasza Bishi (#65352) üzenetére


Timer
veterán

Ezen elgondolkodhatna az MS is. Legalább a Kodi-t engednék fel a fedélzetre, mert a szépreményű PLEX arra alkalmas (értsd, disznó erős) NAS nélkül nem ér lóf@szt sem.

(#65354) Bishi válasza Timer (#65353) üzenetére


Bishi
tag

Szerintem is a Kodi a legjobb médialejátszó alkalmazás jelenleg. Míg azt meg - mivel a DLNA egy kalap sz@rt sem ér - a Nas tartalmát mappolni nem lehet, addig nem volna szabad ilyesmiket kijelenteni, hogy média központ. Ha meg csak ezen 2 funkció bemenne, akkor mondhatnánk, hogy az egyik legjobb média lejátszó lenne. Akkor nem kéne a HDMI passthrough sem. Most még akinek kevés HDMI bemenet van az erősítőjén az jobb, ha +1 bemenettel számol a meglévő eszközei mellé, mert sem át nem engedni, se nem kiváltani nem képes más eszközöket az Xbox.

(#65355) hackeeeee válasza Bogyi007 (#65349) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abban igaza van, hogy Steam-en volt már gond G2A-s kulccsal.

Véleményem szubjektív...

(#65356) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!Ma reggel eszembe jutott és megnéztem a fiókomban a box regisztárcióját.elvileg 2015 8-hóban lett véve,de mégis 2017 6-hót ír gari végéhez.Volt már itt szó erről korábban,ezt hol érdemes jelezni?telefonon,vagy van lehetőség emailt írni a supportnak?

[ Szerkesztve ]

(#65357) bulikavagyok válasza Timer (#65353) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mi a baj a Plex-el? Múlt hét óta a legnagyobb megelégedéssel használom. A DTS hanggal sincs semmi bajom.

Medocsabi: Telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#65358) sch_a válasza Bogyi007 (#65349) üzenetére


sch_a
addikt

Majd még egyszer nekifutok annak, amit írtál, mert elsőre fogalmam sincs, hogy mi a fenét akartál közölni. Amit leírtam, az tény. Egy szóval nem mondtam, hogy Live-on lesznek emiatt bannolások. Én elhiszem, hogy van aki 300 ft-ért szórakozik a g2a-val, csak azt nem értem, hogy az minek vesz konzolt. De ez egyéni szociális problémám.

[ Szerkesztve ]

(#65359) retesz147


retesz147
addikt

valahogy meg lehet nézni a boxon, hogy játék közbe/után hány fokon pörög a proci?

TV szekrényben van bent, érzésem szerint melegebb, mint aminek kellene lennie. Van mód arra, hogy meg tudjam nézni mennyi az aktuális hőmérséklete?

Esetleg, használ valaki plusz hűtőt rá? pl ilyet vagy ilyet vagy ilyet?

ez a box helye, a felette lévő bútorlapot 1 óra után teljesen átmelegíti....a kép talán csalóka, 6cm felette a rés és két oldalt kb 10-10 cm....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#65360) zkas90 válasza retesz147 (#65359) üzenetére


zkas90
senior tag

bőven jó a helye, nálam kisebb helyen van és nem melegszik kicsit sem 10 óra használat után sem

[ Szerkesztve ]

(#65361) retesz147 válasza zkas90 (#65360) üzenetére


retesz147
addikt

én a kb 70-80 fokon dolgozó laptopomhoz hasonlítottam, jóval melegebbnek érzem a box-ot....persze csak a jobb oldalán, ahol fújja ki a levegőt....
ezért kérdezgetem, hogy ez így biztos rendben van(?)....nem akarom, hogy megsüljön.....oké, tudom, hogy kikapcsol....de hosszú távon a magasabb hőmérséklet megrövidítheti az élettartamot.....

de ha jó, hát jó....
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#65362) Bishi válasza bulikavagyok (#65357) üzenetére


Bishi
tag

DTs témához.
Lehet, hogy csak azért nem volt hang, mert OneGuide-on keresztül néztem a HTPCről, mivel nem találtam drive mappingot Plexben sem és Media playerben sem. És a OneGuide sem tudja. Passzolok. Máshogy a lejátszást nem nagyon próbáltam, Plex-szel én pár percet próbálkoztam, de az alapján az jött le nekem, hogy a Kodihoz képest eléggé butított. Az is lehet, hogy csak nem találtam a map drive-ot, de a DLNA nekem sosem volt olyan tetszetős megoldás.

(#65363) s7evcsenko válasza sch_a (#65358) üzenetére


s7evcsenko
addikt

9300,-ft körül van g2a-n mostanság az éves gold.
Aprón átlag 12k-ért adják, a storban meg jóval több.
Azért ez nem 300ft.
Ennyi erővel a másik régióból való vásárlást is lefitymálhatnád.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#65364) gianni85 válasza sagesz93 (#65351) üzenetére


gianni85
veterán

Kösz, ezt jó tudni

(#65365) Hunt3r22 válasza sagesz93 (#65351) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Mivel az 1 hónap nem trial, hanem normális gold, ezért adódik össze.

Xr

(#65366) sch_a válasza s7evcsenko (#65363) üzenetére


sch_a
addikt

Nem éves goldról volt szó, hanem egy havi ea access-ről. Remélem érzed a különbséget.

A másik régióból való vásárlással meg csak áfacsalsz. Azt nem értem, hogy jön ide. Meg azt sem, hogy ha a warez tiltott, akkor áfacsalásról miért lehet beszélgetni, meg leírásokat linkelni róla az összefoglalóban.

De felesleges megint felhozni ezt a témát, mert a legtöbben itt nem tudják/akarják felfogni amit írok és csak belém fognak kötni. Lásd az imént a te hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

(#65367) pzstm


pzstm
titán

500-as gépemet 1 Terásra cserélték :DD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#65368) Rage47 válasza pzstm (#65367) üzenetére


Rage47
veterán

de mákos :D

(#65369) s7evcsenko válasza sch_a (#65366) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ok, sorry, én goldban gondolkodtam. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#65370) Something_ válasza retesz147 (#65359) üzenetére


Something_
őstag

A meleg levego felfele szall, a tobbit gondolom te is le tudod szurni. 2 even belul szerintem nem lesz problema.
Max meg infras homerovel le tudod merni, hogy kb mennyire izzad a gep, mennyire meleg levegot fuj ki.

Nyilvan itt warez tema, meg nem is one, de van olyan 360, ami kiirja a cgpu, memoria es alaplap homersekletet, amit ugyd szenzorokkal mer a gep. Itt derulne ki, hogy ugyanaz a gep milyen hofokon uzemel zart, illetve nyitott kornyezetben. De pl egy ujrapasztazott 360 nyitott kornyezetben kb 55-60 fokon uzemel huzamosabb jatek kozben, mig zart kornyezetben ez kb 70 fok kornyeken ketyeg.

(#65371) Madoc válasza sch_a (#65366) üzenetére


Madoc
veterán

Ajánlom figyelmedbe: [link] Asszem az ősszel is elővetted már ezt,ugy látom nem hagy nyugodni még mindig.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#65372) Buster17 válasza pzstm (#65367) üzenetére


Buster17
addikt

Én lemaradtam róla, de miért vitték el?

(#65373) sch_a válasza Madoc (#65371) üzenetére


sch_a
addikt

Akkor a régiók csak viccből vannak a marketen, igaz? Meg az IP-szűrés, stb.. De hagyjuk is inkább.

(#65374) vg válasza sch_a (#65373) üzenetére


vg
addikt

Az alapvetően az internet-semlegesség miatt van, de szerintem te annyira vagy képben mint én mikor be kell vernem egy szöget a falba... valahogy soha nem sikerül.

(#65375) pzstm válasza Buster17 (#65372) üzenetére


pzstm
titán

lemezes játékokat nem igazán olvasott be elsőre, csak sokadjára általában :B

Garanciáztattam, most hozták meg az újat

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#65376) MajaG válasza bulikavagyok (#65357) üzenetére


MajaG
senior tag

Feliratot hol nagyítász benne pl.: ? Hót gagyi android/ios/LG/Sony klienshez képest.

(#65377) sch_a válasza vg (#65374) üzenetére


sch_a
addikt

Azért hát. :DDD A linkelt a kérdés meg akkor vonatkozna ide, ha úgy lenne feltéve, hogy "legális-e más ország lakosának kiadva magam, Magyarországról, hamis adatokat megadva, ezzel a magyar áfát megkerülve , külföldről vásárolni".

(#65378) Stevenstyle válasza bulikavagyok (#65357) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Az jó is, ha van elég kraft a NAS-ban. De nekem pl sima egyszerű mezei DNS 320 tulajként nem tud "encoded" (nem emlékszem pontosan, talán így hívja a Plex server az opciót) állapotban futni, így pl DTS is és felirat is buktavári! Így a Plex egy app amit sok mindenre nem tudok használni.

Nem tudom miért nem tudja az MS megerőltetni magát és alapból felkészíteni a Media Playert normális codec, SMB és felirat kezelésre! Vagy ha már nem tudja / akarja tényleg megnyerhetnék pl. a Kodi készítőit (bár az sem a szívem csücske, de az legalább használható szinte minden esetben).

pzstm: Az tök jó! Gratula hozzá :) (ha tényleg komolyan írtad)

[ Szerkesztve ]

(#65379) sting2 válasza pzstm (#65367) üzenetére


sting2
addikt

Király!
Állapot?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#65380) bulikavagyok válasza Bishi (#65362) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én csak múlthéten kezdtem el használni a Plex-et, addig leginkább csak a gyári Media Player-en néztem a filmeket, tehát nincs túl nagy tapasztalatom ezen a téren. :B A Kodi-t sem ismerem. A OneGuide-en keresztül szerintem is gyengébb a hang, de abban sem vagyok biztos, h ott nem DTS. Én legtöbbször fejhallgatóval használom, és nincs semmilyen visszajelzésem arról, h DTS, vagy csak sima sztereó hangot hallok-e -így jobb híján csak a fülemre hagyatkozhatok.

MajaG: Projektoron nézem, így eszembe sem jutott, h nagyítsam a feliratotokat. A többi platformon meg nem találkoztam még ezzel a programmal, így nincs összehasonlítási alapom. Én múlt héten használtam először, és sokkal jobban tetszik mint a gyári lejátszó (főleg azért mert kezeli a feliratokat, és sokkal jobb a hangja), így nekem minden igényemet kielégíti.

Stevenstyle: Ez elég gáz, de a NAS témában sem vagyok otthon sajnos. :B Az asztali gépemről megy a Plex, erről nekem tökéletesen működik egyelőre. Az biztos, h lenne még mit fejleszteni a One médialejátszóján...
Én azt hittem, h a Win10-el kapunk majd egy csomó külső alkalmazást, de sajnos eddig nem úgy tűnik, h ebből lesz bármi is.

pzstm: Gratula az új géphez! :C

Rage47: Ez nem mák, MS dolgozóknak járó juttatás..:D

[ Szerkesztve ]

(#65381) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Ha Smartglass appon keresztül megveszek egy játékot (nincs Xboxom), belépek egy Xboxon az email címemmel, amin egy másik volt belépve, és letöltöm a játékot, majd kilépek, akkor tudok játszani azzal amit én vettem meg, meg azzal is ami az eredetileg rajta lévő fiókkal lett letöltve?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#65382) pzstm válasza sting2 (#65379) üzenetére


pzstm
titán

lehet refurbished, de még hajszálat sem találtam rajta, full újnak tűnik :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#65383) Krisz0630 válasza pzstm (#65382) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Nem kizárt, hogy újat kaptál. Mikor én visszaküldtem a gépemet gariztatni (még 2014 vége felé) én is egy lefóliázott, gyönyörű gépet kaptam vissza. Az enyém tiszta hajszálkarc volt, sőt törölgetésnél kiesett belőle az "X" felirat is... :D

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#65384) Bishi válasza bulikavagyok (#65380) üzenetére


Bishi
tag

Már egyszer nekiülök és megnézem ezt a kódolás dolgot. Win 8-nál is az volt a baj, hogy eleinte alapból áttkódolt hangadat ment. PCM-ként. Az erősítő is ezt írta ki nem a DTS-HD MA-t. Ott fülre rosszabbnak jött le a minőség nekem - egyébként észre sem vettem volna mit ír ki az erősítő. Most utána olvastam minimálisan a PCM lehet ugyanolyan minőség. Lehet az átkódolásnál volt valami veszteség akkor. A OneGuidon keresztül határozottan a képélesség és a hang rosszabb volt mint direktben. A hang hasonlított a a Win8-ra, amit ha jól emlékszem tudtam korrigálni valahol, hogy küldje ki a hangot a Win és ne nyúljon bele a kódolásba, a dekódolást bízza az erősítőre.
A Kodiban én azt szeretem - nekem a linux alapokon futó Kodi azaz az Openelec be is jött -, hogy bejelőli mit néztem, sok sorozatnál jól jön, meg a felirat kb. gombnyomásra letöltése filmhez, sorozathoz, és a Synology NAS be van mappolva rá. NAS-om se dekódoljon semmit.
Remélem előbb utóbb lesz konzolokban ennyi minimális funkcionalitás előbb utóbb.

(#65385) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Valaki szokott közületek Madden NFL 15-el játszani? Ha igen, és lenne kedve online meccsekhez, akkor írjon privátot :)

(#65386) gianni85 válasza pzstm (#65382) üzenetére


gianni85
veterán

Ez én aktuális 1TB-osom tetszik eddig a legjobban az összes X1 variáns közül nekem. Ugye matt fekete és a dvd "tálca" részénél is feketére van festve. Te is olyat kaptál? :)

(#65387) Bogyi007 válasza sch_a (#65366) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az Áfacsalásra csak annyit, a G2a oldalon ott a beállíthatósága a magyar Áfának, az más tészta hogy a legtöbb magyar ezt nem kapcsolja hozzá...

Egyhavi Ea Access esetén mégis milyen nagyobb árkülönbözet lehetne még?! Meg mi van ha valaki nem egy évet akar venni hanem pl 4-5 hónapot? Akkor az máris nem 200-300 Forint...

Mindegy hagyjuk is. Azért remélem nem azért ez a védőszentesdi mert esetleg valami ismerősöd éppen live kódokat árulna és ergo rontom az üzletet...

Azt tudtam persze egyébként hogy a Steamen az Ubisoft kapcsán volt balhé, de azzal nem foglalkozom. Nem játszom Pc-n alapból...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#65388) i@lex


i@lex
őstag

Éjféltől Rise of The Tomb Raider - Baba Yaga DLC. ;)

(#65389) pzstm válasza gianni85 (#65386) üzenetére


pzstm
titán

nem tötál fekete, de jóval sötétebb mint az előzőm volt, az szinte ezüst :B

Teteje matt, igen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#65390) El Gringo


El Gringo
senior tag

próbálom letölteni a deus ex gold-free xbox360-t. Azt írja, bundle only, de nem talál bundle-t, amikor rányomok. we did not find anything. PC-ről se megy. Tipp?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#65391) sch_a válasza Bogyi007 (#65387) üzenetére


sch_a
addikt

Már megint miről beszélsz? Szedd már össze magad egy kicsit. Az áfacsalást a másik régióban vásárlásra írtam, nem a G2A-ra. Meg milyen védőszentesdi? Én csak leírtam egy tényt, amit te személyes támadásnak vettél, csak tudnám miért. Nincsen semmilyen ismerősöm aki live kódokat, vagy bármi mást árulna, nem tudom honnan ez a képzelgésed is.

(#65392) bulikavagyok válasza Bishi (#65384) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én párszor használtam a OneGuide-ot a laptopommal (BD50-es filmekkel), és elég meggyőző volt a kép minősége. A hang egyértelműen jobb Plex-el, de a kép nem igazán lett jobb. Persze lehet, h meglepődnék, ha egyszer beraknék a gépbe egy Blu Ray lemezt.. :B Mindenesetre ha sikerül vmi előrelépést összehozni minőség terén, írd majd le pls!

Madridista83: Hát nem lesz olcsó ahogy nézem! Az új-zélandi Store-ban már fent van, 15 NZD az ára, ami kb 3000 HUF.
Szerk.: Bár náluk az alapjáték is 110 NZD, így még van remény, h megkapjuk 2k alatt a hazai Store-ban. Egyébként mivel úgyis feleződik, így nagy jelentősége nincs számomra.. :)

[ Szerkesztve ]

(#65393) Bishi válasza bulikavagyok (#65392) üzenetére


Bishi
tag

Oké, megpróbálok valami egyszerű, de értelmes tesztet, összehasonlítást összehozni.

(#65394) gazsiazasz válasza bulikavagyok (#65392) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

a One Guide az nem a tévéújság?

(#65395) godzsy2 válasza bulikavagyok (#65392) üzenetére


godzsy2
senior tag

A 2K-val kibékülnék. Pont annyi van a profilomon (vagy még esetleg 8 dolcsi). :D Kártyával nem tudom kipótolni, mert a maestrot nem fogadja el az MS.

(#65396) appleGjuice


appleGjuice
tag

Kanadából ugyanúgy lehetséges a vásárlás, mint pl USA-ból vagy Szingapúrból? Csak annyi a különbség, hogy a kanadai microsoft storeból kell venni a gift cardot?

(#65397) ferensz válasza appleGjuice (#65396) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha az adott storeban van lehetőség gift cardot venni, akkor igen.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#65398) hackeeeee válasza pzstm (#65367) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép. :D

Véleményem szubjektív...

(#65399) bulikavagyok válasza gazsiazasz (#65394) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A Win10 óta nincs már TV app, így ha a HDMI bemeneten keresztül akarsz külső eszközt csatlakoztatni a boxhoz (például filmnézéshez), akkor azt a OneGuide alkalmazással tudod csak megtenni.

Bishi: Köszi előre is! :R

godzsy2: A 2k korrekt lenne. De úgyis mindjárt kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#65400) MajaG válasza bulikavagyok (#65380) üzenetére


MajaG
senior tag

Én több éve vagyok Plex rajongó, így nekem hamar kijött a hiányosságai. A legjobb Média szerver a piacon, de ez az XBOX-os kliens egyelőre nagyon cinkes.

Sajna nekem projektorral is kell nagyobb felirat.. :(

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.