Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148151) Ti Bo válasza Wesder (#148150) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Az alatta lévő cucc az analóg kar,ami azon van műanyag az a joy. Az analóg 14 lábbal van a boardba forrasztva, csak akkor kezdj neki a cserének ha van jó páka és forrasztási gyakorlat. :K Na meg gyári alkatrész. Érdemes cserélni ha már kopott, húz valamelyik irányba.

[ Szerkesztve ]

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#148152) HKorn


HKorn
addikt

Egyszercsak szétkapcsolt a kontrollerem a boxtól, sehogy nem bírom újra párosítani, hiába nyomom a kis csatlakozós gombot a boxon is meg a kontin is. Hogy kell csinálni?

Run&Ride

(#148153) l.skywalker válasza HKorn (#148152) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

USB kábel

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#148154) Wesder válasza Ti Bo (#148151) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor felejtős, igaz csak a joy van elfáradva/kopva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#148155) front3r válasza Def26 (#148113) üzenetére


front3r
őstag

Az lesz, HDR-el együtt. :DDD

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#148156) RudY válasza carl18 (#148147) üzenetére


RudY
addikt

Mondjuk 4K vagy ISO filmlejátszást ne nagyon tervezz be, ez nem igazán erőssége a konzolnak.
Viszont ha sokat filmezel, akkor egy távirányító hasznos és kényelmes lehet hozzá. [link]

(#148157) carl18 válasza RudY (#148156) üzenetére


carl18
addikt

Melegedéssel nincs gond? Mennyire hosszú az gép élet tartalma ha hűvösen tartom?
Persze ha vennék első dolgom az lenne hogy pasztáznám van itthon MX4.

Kis Offolás jön :))

Meguntam már a pc ipart, kajak a 1050-et 40E-ért adtam el és ettől olcsóbban kap az ember használtan Xbox One konzolt ami ha úgy nézik még is csak egy kész gép. A másik csak egy videókártya és ahhoz még kell minden hogy működjön. De jelenleg csak 8 giga ddr4 is 30E forintba kerül,tiszta lehúzás ami gép iparban folyik. :DDD
Jövőre terveztem egy fullos gépet venni 7NM Ryzen vagy I7-8700K 16 giga ram és GTX 2060-2080 akár és 1440P monitor. Így ki is jött egy elég durva végösszeg 680E forint :DDD
Felnéztem ide apróra is megnéztem milyen árakon adják a konzolokat és a játékokat használtan, egyből meg gondoltam magam és nem is érdekel most már a pc. Volt szerencsém kipróbálni az Xbox one forzánál egy ismerősömnél és bőven jó a grafika :)
Sajnos a Pc iparba nagyon elszáltak az árak, én meg nem akarok egy gépre száz ezreket rákölteni.
Amúgy sincsenek PC-re olyan jó játékok hogy megérje rákölteni százezreket. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148158) kakuk.tamas válasza Def26 (#148053) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Volt egy kis frissítés, amit le kellett szednie a játéknak, mikor online-ra akart váltani... Nálam leszedte, és azóta megy szépen.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#148159) HKorn válasza l.skywalker (#148153) üzenetére


HKorn
addikt

Azzal megy, de jó lenne visszapárosítani

Run&Ride

(#148160) Jovanny2 válasza carl18 (#148157) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azért X alá ne add... :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#148161) carl18 válasza Jovanny2 (#148160) üzenetére


carl18
addikt

1080P-s tévém van fölösleges ez a 4K , nekem csak pár játék miatt kéne :)
Forza/Ez a UFC amiről látam videót is nagyon megtetszett :)

Nekem nem kell Xbox One X úgy se használnám ki a 4K tulajdonságait. Nekem Teljesen elég a 1080P is. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148162) Benoe77 válasza carl18 (#148161) üzenetére


Benoe77
őstag

Én is azt hittem először... :)

(#148163) IntelKiller7 válasza carl18 (#148161) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Én is a PC-s frontról tértem át lassan 3 éve. Lassan 1 jó éve, hogy nincs már meg a gamer gépem.

Szintén FHD TV-m van csak viszont Xbox One X van mellette. Hidd el nem is a 4K miatt kell az X. PC-ről áttérni igen nehéz volt anno. FHD 100+ FPS-t eldobni 720-900p 20-30FPS-ért.. nem volt egy leányálom. :D

Aztán mióta megvan az X tökéletes minden. betonstabil 60FPS(már amelyik játék támogatja, bár a samu TV-nek köszönhető kb minden 60FPS szerűen megy.)
Szóval semmi szaggatás, szép grafika stb stb. Megéri.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#148164) Bogyi007 válasza RudY (#148156) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én ezt a távirányítót használom már két éve a Fat és One S konzolokhoz.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#148165) #42706048 válasza carl18 (#148157) üzenetére


#42706048
törölt tag

Én csak annyit írnék ehhez, hogy én is lecseréltem a gépemet xbox one S re, (elsőnek szuper volt mondtam is, hogy 1-2 hónap után megveszem az X et is), de 1 hónap után el is adtam. Minden játékot elölről kellett kezdenem sokkal drágábbak rá a játékok, akadt, lassú volt drága szerintem a gold és a game pass is és nagyon-nagyon korlátozva van az egész xbox. Nem tudja a pc-t helyettesíteni. Kipróbáltam egyáltalán nem tetszett. Egyáltalán nem kell pc-re 100 ezereket költeni ez olyan divat lett szinte trend lett az utóbbi időben...
Ez csak az én véleményem. Köszönöm, hogy elolvastátok :)

(#148166) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Nah, erre varrjunk gombot :U
A fat is kezdett ilyet, 1-2 restart ès okè volt. De ez most a one s. Ez is kezdi.. hard reset, factory reset megvolt. Nincs rádugva a külső vinyó sem.
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#148167) Purple_46


Purple_46
tag

Szerbusztok!

Microsoft miért ejtette a kinect projektet?

(#148168) Ti Bo válasza Wesder (#148154) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Ha csak maga a műanyag joy, azt simán lehúzod az analógról, kb 5 perc a cseréje a két darabnak. :) Annyira figyelj, hogy gyárit vegyél, mert az utángyártott joyok kb 3-4 hét alatt képesek simára kopni.

LÁMA kérdés, de, hogy tudom beállítani azt, hogy ha bekapcsolom az xbox-ot automatikusan bekapcsoljon a tv-is? A beállítások (Settings-Devices-Tv) menüpont megvan, de vagy kinectet/valami infra kábelt akar, vagy be kellene írnom manuálisan valami remote kódot... Néztem videókat, leírásokat, de semmi. A tv egy LG 49LF540V.

[ Szerkesztve ]

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#148169) Purple_46 válasza carl18 (#148157) üzenetére


Purple_46
tag

Főleg most, hogy a hardver árak az egekben vannak...
Sajnálatos módon annyira értéktelen a váltópénzünk, remélem nem jön el 1946. július 10.
Kedves bányász társaink miatt is a VGA árak az egekben.

Éppen ezért éreztem a változást, hogy konzolra váltsak.
Számomra drága a számítógép ipar.
Teljesen megértem, aki nem vált.
Mindkettőnek megvan az előnye, hátránya.
Jelenleg egy RX 470 van a számítógépben, érződik, hogy már 2 éves, de még egy két komolyabb játék működik közepes beállításokon.

[ Szerkesztve ]

(#148170) Def26 válasza Purple_46 (#148167) üzenetére


Def26
félisten

Nem tudni. Én sajnálom, mert volt benne lehetőség. Talán a kezdeti (xbox one) “kötelező kinect” nehézségek miatt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#148171) Purple_46 válasza Def26 (#148170) üzenetére


Purple_46
tag

Sajnálatos.
Beszerezhető itthon?
One S-hez úgy tudom, hogy szükséges átalakító.
Egyelőre olyan csatlakozót még nem láttam.
Kinectet ebay-en láttam 20 ezer forintos áron.
Az a kérdés, hogy megéri-e
Tartalom nem igazán jelent meg tudtommal.

(#148172) carl18 válasza Purple_46 (#148169) üzenetére


carl18
addikt

Tudom mire képes az Xbox one, lesz mellette számítógépem :D
ÉN csak hobbibol játszok, nem ez a életem :U Van hogy egy hétig nincs is időm bekapcsolni számítógépet :)
Videók alapján a sima Xbox one is jól viszi a Forzát, mind az UFC-t :) Nekem több kérdésem nincs.
Nekem annyival többet nem ér a Xbox One X.
Úgy se használnám ki, arra a néhány óra játékra elég a sima is.

Van gépem is itthon nem rég adtam el belőle a GTX 1050-et mert sose játszottam már rajta.
Asus Z68 deszka 2X4gb ram I5-3470 van a gépben, Haf 912 plus 1TB SSHD és egy 320 gb hdd! :D
Asus Strix GTX 1050 volt benne, amit akartam kipörgettem de nem játszottam én már rajta semmit se.
Sajnos elég kevés játék jön majd ki lassan amiért érdemes volna a gépemre költenem sokat
Majd egyszer kap egy következő genes kártyát és egy I7-et és újra harcképes lesz :D
.
Age of empires 4 az egyetlen ami majd érdekelhet, egyszer a GTA 6.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148173) atee válasza #42706048 (#148165) üzenetére


atee
őstag

Van itthon mindkettő pc-xbox. A gyerek miatt lett box is. Meg aztán mindenkienk külön kontroller aki meg bírja fogni. Gondoltam, hogy majd fele fel arányba biztos használom én is. Egy csomó játékot vettem magamnak is :) 2-3 “egyszerű” mászkálós játék amit kijátszottam, de egyébként csak porosodik. Eszembe se jut X et venni mert erre még az S is felesleges. Nem tud megfogni a konzolok világa valahogy. (Persze azóta is nézem az akciókat és veszegetek játékokat rá. Amik el sincsenek indítva) :) biztos a csodára készülök, hogy elkapjon az érzés :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#148174) Amarth válasza Ti Bo (#148168) üzenetére


Amarth
aktív tag

Ott ahol kéri a kódot,mellette van egy olyan h devices power option.
Ott rámész,a tv sávban van h kapcsolja be.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#148175) Gijon válasza Purple_46 (#148167) üzenetére


Gijon
senior tag

Primesense volt a strukturált fénytechnika forrása a Kinect v1-ben. Az Apple fel, vagy megvásárolta őket 2013-ban. Nem összeesküvéselmélet, de szerintem köze van hozzá. :)

(#148176) front3r válasza atee (#148173) üzenetére


front3r
őstag

Mi a különbség ma már egy xbox és egy pc között? A beviteli periféria.
Lassan ez sem, mert jön a bill, egér támogatás boxra is.
Én nem tudok érvet felhozni a PC mellett, csak akkor, ha a legjobb alkatrészeket veszed meg, de akkor már közelítünk a milliós hardverig...

Persze csak a gaming-et vizsgáljuk, ha munkára használod a pc-t, az más, de az a téma nem is ide való.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#148177) IntelKiller7 válasza Gijon (#148175) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

A Microsoft kinectje a tavalyi iPhone X-be került bele kb. Durva.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#148178) Gijon válasza IntelKiller7 (#148177) üzenetére


Gijon
senior tag

Igen.. :), csak az árát kicsit jobban megkérik.

(#148179) Ti Bo válasza Amarth (#148174) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

:R Sajnos nincs semmi ilyen menüpont (le is fotózgattam), de túrtam a neten és írtak manuál kódnak 1206-ot az LG tv-hez. Beírtam, magától kiegészítette T1206-ra és előjöttek a beállítási funkciók, sikerült is megoldani a dolgot. :)

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#148180) Purple_46 válasza carl18 (#148172) üzenetére


Purple_46
tag

Én sem vagyok az a "hardcore gamer"
Számomra is bőven megfelel a One S.
Heti 2-3 alkalomról van szó.
Fifa 18, forza horizon 3 játékok érdekelnek és erre a célra tökéletes szerintem a One S. Ebben teljesen egyetértünk.
Átlag felhasználó vagyok.
De ha többet játszanék akkor egyértelmű, hogy a One X-et vásárolnám meg.

https://m.youtube.com/watch?v=N0iTFC7qmEk

Szerkesztve: IntelKiller7: Érdekes számomra ezzel a ténnyel szembesülni.

[ Szerkesztve ]

(#148181) Orias válasza #22718208 (#148139) üzenetére


Orias
csendes tag

Amíg nem jár le a 14-nap,addig nem lehet aktíválni az 1 hónapot.Előbb az 1hónaposat kellett volna aktíválni,
utána a 14 naposat.

[ Szerkesztve ]

(#148182) carl18 válasza Purple_46 (#148180) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen, jó megnéztem a videót nyilván csak 60 fps a másik :)
De nem minden játék profitál belőle, utána ne hogy úgy járjon mint a többi cuccom hogy hónapokon át porosodik. :D

Igen hát nem mindegy hogy valaki csak néha hobbiból játszik, vannak olyanok is akik elkezdenek remegni ha kevés az fps :D Epilepszia :D

Mondjuk haveromnál láttam a PS4-en a Far Cry 5-őt és az Ac origint, elég kevés volt a Frame Rate :DDD
Én szemem bántotta nagyon XD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148183) gduck válasza Purple_46 (#148167) üzenetére


gduck
addikt

Kinect a legszuperebb dolog volt amit csináltak!!! X360-on rengeteg játék van, de XO-ra nem nagyon fejlesztettek. Fene se érti miért dobták :( Biztos az a papírfecni volt az oka, amit az agyatlan emberiség pénznek nevez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#148184) #22718208


#22718208
törölt tag

Az ok. Csak egy árva mondat nem említi sehol a kártyán,hogy mit és hogyan.

Egyébként tegnap lejárt a felhasználhatósági dátum.

(#148185) Purple_46 válasza carl18 (#148182) üzenetére


Purple_46
tag

Videón nyilván egy kicsit szebb a Xbox one X, de az a kérdés megéri-e azt a felárat.
Az meg kellemetlen tud lenni, hogy epilepsziás roham ér valakit az alacsony FPS szám miatt. :D

Megvan mindegyik konzolnak a célközönsége.

Számomra megfelel a One S.
Xbox One X, ügye az már más tészta.
Úgy gondolom, hogy az a konzol nem annak a felhasználónak készült, aki hétvégén játszik 1-2 órát. :))

gduck: It's all about money. Sebaj, de előző generáción kellemeset tudtál táncolni Han Solóval. (Kinect Star Wars keretein belül) :))

[ Szerkesztve ]

(#148186) Gyurman75


Gyurman75
csendes tag

Sziasztok!

Xbox One S és Kodi témában kérném a segítséget. Bár tudom, hogy boxon még Alpha 3 a Kodi 18, de hátha valakinek már sikerült munkára bírni akár a Netflix, akár az HBO Go addonokat. Bizonyos magyar addonok működnek rendesen (ezúton is köszönet a fejlesztőknek), de pl. az HBO Go keresésig eljut, de a filmet nem játsza le. Gyanítom lehet a DRM védettség az oka? Kodi 18-ban az Inputstream Adaptive engedélyezve, de lehet, hogy (csakúgy mint Windows alatt?) meg kell adni, hogy a DRM hol található? Egyáltalán ez változtatható? Egy Windows 10 alól kinyert DRM működhet xbox alatt? Előre is köszönöm, ha egy ebben jártas egyén felvilágosítást ad ez ügyben.

(#148187) carl18 válasza Purple_46 (#148185) üzenetére


carl18
addikt

De én így is úgy is akartam összerakni egy HTPC-t! :) Filmet nézni , youtubozni zenét hallgatni :) Hogy ne mindig az asztali gép menjen :) Mivel Sajnos Pc-re nem jelenik meg bunyós játék mint az UFC, már simán ez miatt is megérné rá beruházni: :)

Már régóta vágyok ilyen jó bunyós játékokra, de a Fight Night Champion is megy már Xbox one-n! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148188) StLui válasza Purple_46 (#148171) üzenetére


StLui
veterán

Minek szeretnél egy vagyont költeni arra amit szinte alig tudsz utána használni, semmilyen játék nem készül rá, és eddig is alig. Akkor már inkább 360 és kinect.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#148189) Wesder


Wesder
félisten

Fallout 3 Goty megy XO-n, ha megveszem lemezesen?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#148190) rdt89 válasza Wesder (#148189) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem digitálisan van meg XO-ra, szóval szerintem 100%-ék, mivel B.C.-be benne van a játék. :)

(#148191) Wesder válasza rdt89 (#148190) üzenetére


Wesder
félisten

A Store-ban csak a simát találtam, ezèrt kèrdeztem, de köszönöm :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#148192) Purple_46 válasza StLui (#148188) üzenetére


Purple_46
tag

Vagy esetleg egy Nintendo Wii. :))

Nem terveztem Xbox One kinectre beruházni.
Nagyon kevés a tartalom, és ha a Microsoft így döntött., hogy nem kívánja fejleszteni akkor elfogadom.
Úgy vélem, hogy bármit is mondanak inkább a részvényesekhez lojalitásak, mintsem a vásárlókhoz.

Csak sajnáltam, hogy a Microsoft elengedte a kinect projektet. Volt benne potenciál, de kereslet kínálat.

Tény és való, ha kinectet szeretne az ember megfontolandó a Xbox 360. :)

[ Szerkesztve ]

(#148193) atee válasza front3r (#148176) üzenetére


atee
őstag

Látod ez egy jó kérdés. Igazából nem sok. :)
Talán a 144Hz az ami ég és föld, de egyebet nem igazán tudok felhozni.
Valmiért mégis nem tudok ráállni a konzol vonalra annyira. Annó próbálkoztam 360 al is. PC mellett.
Megvettem az első gépet és talán pár bekapcsolás után már el is adtam. Majd egy év múlva megint vettem :)
A fight nightal sokat játszottam és kb. ennyi.
Nem vagyunk egyformák. Annak elenére, hogy nem tudok átszellemülni. Elengedni se tudom ahogy a példák mutatják.

D-day 2002-01-04 01:54

(#148194) Seprioth


Seprioth
csendes tag

Srácok,ide is beírom hogy jártam más is tanuljon belőle.Tesconál megszűnt a 3 napon belüli nem tetszik az árú akkor vissza vesszük dolog.Egyedül ha rossz a termék akkor cserélik,másikra 3 napon belül de azt is csak akkor ha az áruház igazgató méltányosságból megengedi.Ezek után Tescoba semmit nem veszek az fix!

Azért is írtam ide hogy jól nézetek meg mit vesztek,nem tudom más bolt is változtatott e ne legyen gond utána.

(#148195) Csapoati válasza Seprioth (#148194) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez eddig se volt kötelező törvényileg ha jól tudom, így max a jófejséget hagyták el.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#148196) #80123904 válasza Seprioth (#148194) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ugye azzal tisztában vagy, hogy utoljára ez a jogszabály 1997-ben volt hatályban? :D
A 3 nap arra vonatkozik már csak, hogy ha elromlott 3 napon belül, akkor köteles cserélni (nem pedig javításra küldeni).

Az interneten keresztül vásárolt termékek esetében él a 8 14 napos 'mégsem tetszik, visszaküldöm' szabály. (szerk: Itt sem minden termékre.)

szerk2: igen-igen, jogos, 14 naptári napra változtatta az EU :R

[ Szerkesztve ]

(#148197) Wesder válasza Seprioth (#148194) üzenetére


Wesder
félisten

Melyik Tesco? Megyek mindjárt dolgozni, megkèrdezem nálunk hogy van.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#148198) RudY válasza #80123904 (#148196) üzenetére


RudY
addikt

...ami 14 nap ;)

[ Szerkesztve ]

(#148199) StLui válasza RudY (#148198) üzenetére


StLui
veterán

Amikor netet használó emberekben ezek nem tudatosultak én mindíg elképedek. Itt PH-n szinte minden topicban előkerül hetente, havonta, és ezek szerint egyszer sem figyeltek föl rá

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#148200) Bep


Bep
senior tag

FH 4-t nagyon várom, főleg, hogy van GP :) néztem a car list-t, és hát, túl sok új verdát nem vettem észre. Remélem nem egy olyan koncepció lesz a GP miatt, hogy feljavított új mapos FH, a kocsik, meg DLC-ben. :F :) Toyota-t sajnálom a legjobban :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.