Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) mukibuci válasza davidsz (#18500) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én is erre gondoltam, hogy amikor bekopognak, hogy mutasd már meg légyszi, akkor a kockás fecnin a cd kulcs nem annyira hatásos ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18502) v-paci válasza davidsz (#18497) üzenetére


v-paci
aktív tag

Az, hogy ezt benne hagyták, és nincs előzetes ellenőrzés, az hogy tulajdonképpen egy demó hetesre is települ és aktiválódik, és az hogy ez az előző verzióban is benne volt, nos az igenis kiskapu.

Szerintem, de lehet tévedek a szürkés-fehér ügyfelek azért fontosak a MS-nak, mert a következő windowsnál már nem azon fogják törni a fejüket, hogy melyik torrentoldalról töltsék le, hanem keresni fogják a legális megoldásokat.

Igazad van, ne hitessük el velük, hogy 9-18e forintért legális lehet, elvégre bármelyik napon bekopogtathat hozzá a rendőrség, hogy elő a win7/vista/xp matricával, amiről frissített.... inkább töltsék le :W

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#18503) evilskati válasza davidsz (#18500) üzenetére


evilskati
aktív tag

Nyílván, nem kardoskodok a warez mellett, mielőtt valaki ezt gondolná, csak leírtam, amik eddig kiderültek a témával kapcsolatban.

Nekem Dreamsparkról van, és bántaná a lelkiismeretemet, ha jogosulatlanul jutnék hozzá.

(#18504) NGA válasza v-paci (#18502) üzenetére


NGA
addikt

A helyi piacon kb 200 Ft-ért vehetsz laptop bontott hátlapot, amin rajt van a matrica.

(#18505) davidsz válasza v-paci (#18502) üzenetére


davidsz
őstag

Ne keverjük már össze az aktivációs folyamatot a jogi liszenszeléssel!!! A kettő nem ugyan az!

Az hogy hogy aktiválsz valamit, nem attól függ a jogtisztaság.

Felteszek egy win 8-at és warez módon aktivátorral élesítem, van egy megvett 8-asom papírokkal, számlával -ettől ez még jogtiszta! Azt vetted meg, amit dokumentumokkal igazolsz!

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18506) gyga


gyga
senior tag

Lassul e a W8?

Sziasztok. Lehet korai a kérdés de az előző winekből kiindulva vagyok kíváncsi arra hogy hosszútávon lassul e a betöltés vagy a rendszer? Ne olyanok írjanak akik ssd-t használnak.

köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#18507) spirit007 válasza davidsz (#18505) üzenetére


spirit007
senior tag

Pontosan ez a lényeg!
Én is vettem használt notit -rajta van a COA, vinyón recovery parició, a win telepítő lemezt is hozzáadták sőt még számlám is van a vásárlásról, amin viszont _csak_ a gép szerepel, az oprendszerről szó sincs...mert azt nem adhatták el/tovább.
Így nem is lehet jogtiszta.

(#18508) sagem válasza davidsz (#18500) üzenetére


sagem
addikt

ezt a kopogtatást felejtsük már el..mindenki tudja, hogy mennyi kalóz win7 van az országban, hosszú évek óta, CSAK A WINDOWS miatt senkihez nem kopogtattak..a nyakamat teszem rá, hogy nálad sem azért kopogtattak, hogy a winedet ellenőrizzék..maradjunk már a realitások talaján (s igen, attól sem lesz vmi jogtiszta, hogy nem kopogtatnak, nem is ezt mondom, mielőtt valaki belemagyarázná)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#18509) Malachi válasza davidsz (#18500) üzenetére


Malachi
addikt

hogyne, hogyne, cégekről beszélünk. de mi van a magánszemélyekkel? ha teszem azt Gipsz Jakab három éve karácsonyra kapott egy Win7-et az amcsi nagybátyjától, de már régen elkevert minden papírt és elköltöztek és csak a Win7 volt a gépén, ő mivel igazolja az eredetiséget?

szóval magánszemélyek attól kezdve, hogy megvan a számlájuk a Win8-ról kb. védve vannak és ennyi. felesleges tovább vájkálni ebben. ezerszer ki lett tárgyalva.

(#18506) gyga - nincs egy hete, hogy kijött, szerinted? :D

[ Szerkesztve ]

(#18510) leviske


leviske
veterán

Pár kérdés:
- Microszakások még mindig vannak a netkapcsolatban, vagy ezt már javították? Csak mert nekem ilyen 7 alatt nem, de Vista és 8 alatt relatíve gyakran jelentkezett. Bár persze lehet driver hiba, fene tudja.
- Az eredeti ígéretektől eltérően végül nem lett az bevezetve, hogy bezárt "startmenüvel" is képes legyen indulni a rendszer?
- Kötelező maradt a Microsoft account?
- A store-ba elkezdtek alkalmazások szivárogni?
- Az xbox fül alatt már üzemképes rendszert lehet találni?
- Android/Gmail/Google Calendar esetében is életre kelthető a rendszer, vagy a Microsoft igyekezett a saját megoldásait tolni?

Az új startot továbbra is unalmasnak találom, de mivel újraigényelt 7 licensz hiányában visszaszorultam Vista-ra, érzem azt a pár hiányosságot, ami az SP2-ben sem lett javítva.

(#18511) Воланд válasza leviske (#18510) üzenetére


Воланд
titán

"Az eredeti ígéretektől eltérően végül nem lett az bevezetve, hogy bezárt "startmenüvel" is képes legyen indulni a rendszer?"

nem volt ilyen igeret.

"Kötelező maradt a Microsoft account?"

eddig sem volt kotelezo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18512) Keksz


Keksz
senior tag

Na, megvan a win8pro, az office 2012 pro plus és a stardock start8
Már csak idő kellene hogy mindent szépen felrakjak...

(#18513) davidsz válasza Malachi (#18509) üzenetére


davidsz
őstag

"Védve wannak" - mitől is?

A jogtisztaságot csak majd egyszer kell igazolni, amikor olyan helyzetbe keveredsz. Aztán a bíróságot nem fogja meghatni sem a nagybácsi meséje, sem más.

Magánszemélynek is könnyű ilyen helyzetbe keveredni. Amikor ott találja valaki magát, nem lesz rá jó magyarázat, hogy "kitárgyaltik már" , "megvan a számlájuk a Win8-ról kb. védve vannak" stb. - ezzel félrevezettek mindenkit.

Hozzám magánszemélyként véletlenül jutottak. Egy IP miatt. Köze nem volt a dolognak a legális szoftverekhez, aztán az eljárásban csak szóba került... Bíróság előtt azzal tudsz bizonyítani, amid van: dokumentáció, számla stb. Minden más esetben bukó a dolog.

Valamint nem attól lesz jogtiszta, hogy megvettél egy upgradet és magányszemélyhez úgysem mennek...

A dolgot nem informatikus, telepítek, stb. szemszögből kell nézni. Csak jogilag. Az pedig egyértelmű: Azt upgradelheted, amit jogtisztán megvettél, azzal, amit szintén megvettél. Ez lesz csak jogtiszta.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18514) v-paci válasza davidsz (#18505) üzenetére


v-paci
aktív tag

Akkor máshonnan közelítem meg:

Kapsz számlát a frissítési liszensz megvásárlásakor?
Az EULA előírja, vagy csak ajánlja, hogy rendelkezzél a frissítendő rendszer vásárlását igazoló bizonylatokkal? Tovább megyek... hány éve jelent meg az xp? Hány évig kell megőrizni a magyar számviteli törvények szerint bármilyen számlát?

És én még mindig otthoni felhasznlókról beszélek, nem vállalati/üzleti szféráról, ahol igenis vásároljon az illető megfelelő liszenszeket.

Részemről ennyi... átlag felhasználókhoz nem fog senki bekopogtatni, azért hogy a frissítés jogosultságát ellenőrizze.

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#18515) Malachi válasza davidsz (#18513) üzenetére


Malachi
addikt

hát, én nem tudom. ha valaki pénzért megvette, nehezen lehet elvitatni a jogtisztaságot. a kérdés az, hogy mennyire volt szabályos, de ha az EULA nem írja elő kötelezően és egyértelműen a feltételeket, a rendszer pedig engedte a telepítést, akkor abban az esetben, ha tényleg jogtiszta Win7-re telepítettél, de a korábbi rendszered jogtisztaságát már nem tudod igazolni, akkor szerintem feléd billen a mérleg nyelve és nem nagyon piszkálhatnak. miért nem készült olyan telepítő, ami minden esetben mindenkitől kérte volna a Win7 kulcsát? érted. erre akarok kilyukadni, nem arra, hogy most mennyire jogos vagy jogtalan tört Win7-re olcsó Win8-at telepíteni.

(#18514) v-paci - öt évig.

[ Szerkesztve ]

(#18516) Onderon válasza Keksz (#18512) üzenetére


Onderon
senior tag

office 2012 pro plus az mi? olyanról nem hallottam még!

(#18517) Keksz válasza davidsz (#18494) üzenetére


Keksz
senior tag

Az a baj hogy sehol nem szerepel hogy UPGRADE verziót vettél.

Annyi van az emailben, amiben a "product key", hogy

"Thanks for your order!
This is your receipt - make sure to print or save a copy for your records.

Summary of order
Invoice date

Description:
Windows 8 Pro
Product key: XY

Billing address | Payment information"

Aztán meg lehet nézni online is, be kell írni a neved, az order number-t és megmutatja online.
De ott is csak az szerepel hogy Windows 8 Pro, mennyiség és ár.

Ebből KI mondja meg hogy ez Upgrade? OEM? vagy sima digital download?
--> Senki!

(#18518) hackeeeee válasza Onderon (#18516) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Íme.

(#18517) Keksz: A számlát kihagytad a mókából. Plusz, nincs semmiféle matricád, ami igazolná a liszenszet...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18519) bAtt001 válasza gyga (#18506) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem 67 napja van fent az RTM (ami majdnem a végleges változat) és még ma is csodálkozom rajta néha hogy milyen gyorsan indul. pedig van rá pakolva program is rendesen. igaz az automatikus indításokat mindig rendesen kigyomlálom hogy csak a lényeg töltsön nekem be :)

(#18520) polonic én is így gondoltam, csak nem mertem biztosra mondani ne hogy lehurrogjanak, de csak lehurrogtak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18520) polonic válasza bAtt001 (#18519) üzenetére


polonic
félisten

Az rtm nem majdnem végleges változat, hanem A végleges változat.

(#18521) davidsz


davidsz
őstag

Amiről ti beszéltek: EULA, aktiválás stb.

Amiről pedig én az a Jog és Joggyakorlat. Ez két különböző dolog. Bíróság előtt, eljárásban egyféleképpen tudod bizonyítani, hogy megvettél jogtisztán valamit: számlákkal, dokumentációval.
Más esetekben nagy valószínűséggel nem jössz ki a dologból jól.

Az pedig hogy ez magánszemélynél, vagy cégnél mennyi a valószínűsége hogy bekövetkezik? ... ennek megint nincs köze a jogtisztasághoz.

Számlamegőrzés:
Adóhatósági szempontból 5 évig kell megőrizni. Igen.
Viszont!!!
Tulajdonjogi szempontból, tulajdonjog igazolására, addig nem árt, amíg a birtokodban van!!!

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18522) Keksz válasza hackeeeee (#18518) üzenetére


Keksz
senior tag

Ez a számla. Benne van a termék neve: Windows 8 pro (nem upgrade!).
Benne van a mennyiség, ár, kinek és ki fizette.

Persze ha vkihez kimennek és elviszik a gépét, akkor hiába lép be az email fiókjába és keresi meg a mailt :-D Főleg ha nincs gépe!
Nekem megvan PDF-ben, de akár ki is nyomtathatom.

Ja, és ma megvettem az Office 2010 Pro Plus-t, ott sincs semmi az emailben, csak ami a Windows 8-nál is. Azaz termék neve, ára és a letöltési link.
Ez mennyire számla? Semennyire!

Viszont nincs benne hogy milyen kedvezménnyel vettem meg a szoftvert.

"Tisztelt XY,

Köszönjük megrendelését. A visszaigazolási szám xxx. A szoftver aktiválásához szükséges termékkulcs alább található. Őrizze meg ezt az információt."

[ Szerkesztve ]

(#18523) hackeeeee válasza Keksz (#18522) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És szerinted a 15€-ból nem látszik, hogy ez upgrade verzió? Ugyanmár.. :) Meg mint mondtam, nincs liszenszmatricád...

Plusz, mivel igazolod a géped vásárlását? Megadtál elvileg egy vásárlási dátumot, üzletet... :) Ami persze, ha számlával igazolható, hogy akkor történt meg, és abban az üzletben, amit megadtál, akkor oké.. De ha nem? :) Ezt mivel igazolod? "Elveszett"? Ugyan már. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18524) davidsz


davidsz
őstag

Azért itt felvetődnek a kérdések sorban.

Ugye a baj akkor lesz, ha kopogtatnak. Addig a kutyát nem érdekli hogy van a Wined. De onnantól nem az Eula, az informatika játszik, hanem a jog!!!

Szar arra várni, hogy a Microsoft egy bírósági eljárásban visszaigazolja neked egy e-mail címre küldött vásárlás megerősítését.
Majd igazolni, hogy nem a szomszéd haver mailcíme stb. ... tehát a joghézag az nem a usernek kedvez!!! Az aktivációs és egyéb meg aztán pláne nem, ha gáz van.

Ez a jogi dolog pedig az összes Windows-nál megvan. Nem először történik meg, hogy így adnak ki és el egy Win-t. Sajnos az országok szerinti jogharmonizációt nem sikerült megoldani mindíg az MS-nek.

(#18525) Keksz:
Lehet a product key érvényes lesz, de jogilag nehéz igazolni, hogy a tiéd!

Az egy szép dolog hogy ilyen a liszenszelési eljárás az MS-nél, de hol harmonizál ez a magyar joggal???

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18525) Keksz válasza hackeeeee (#18523) üzenetére


Keksz
senior tag

Az árát miért vizsgálná a "szerv"?

Office-t 13 €-ért vettem meg, nincs benne hogy milyen programban, nem is tudom később igazolni hogy abban vettem meg... van róla levelem, MS-nél lekérdezik a product key-t, akkor pedig érvényes lesz.

Digital downloadnál hol van licensz matrica? sehol, nem?

javítás:
Mondjuk én 30€ verzióról beszélek, nem arról az Upgrade-ről ami 15 volt.
De igazából azt sem tudom hogy hívják, mert ez sehol nincs feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#18526) spirit007 válasza Keksz (#18525) üzenetére


spirit007
senior tag

Az árát miért vizsgálná a "szerv"?

Te melyik országban élsz?
Nyugodj meg, hogy itt M.O.-n ha belekeveredsz egy ilyen dologba, akkor minden apróságra fel fogják hívni a bíróság figyelmét!

(#18527) v-paci válasza davidsz (#18524) üzenetére


v-paci
aktív tag

Ok, akkor légyszíves linkeld be az erre vonatkozó jogi passzusokat, azokat amelyek felülírják adott szoftver "Végfelhasználói liszensz szerződését"

És ez nem kötekedésképpen, de tegyük tisztába akkor a dolgokat. Lehet egy hivatalos levelet is megérne ez a magyarországi MS képviseletnek, hogy nyilatkozzanak ebben az ügyben. Mert innentől fogva vehet olyan fordulatot is a történés, hogy minek is vegye Gipsz Jakab meg ennyiért is akár, ha nem lesz legális.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#18528) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!

A gépem két partícióra van osztva, az egyiken a Win 7, a másikon pedig az adataim vannak. Az lenne a kérdésem, hogy a Win 8 kezeli e majd a másik partíciót, ha majd felrakom?

(#18529) Воланд válasza kozicsd (#18528) üzenetére


Воланд
titán

igen, kezeli.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18530) Sub-ZeRo válasza mukibuci (#18459) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nálad más probléma lehet, nálam angol win8 pro wmc-vel minden jól megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18531) Malachi válasza davidsz (#18524) üzenetére


Malachi
addikt

én abból a szempontból nézem, hogy ez a helyzet azoknak lehet hátrányos, akik boltban vettek egy dobozos Wint, sok éve, és nincs semmijük, amivel igazolhatnák a vásárlást. és arról upgrade-eltek. joggal hihetik azt, hogy a Win8 telepítéssel lezárult a folyamat és mossák kezeiket, hiszen a telepítő nem kért semmilyen Win7 kulcsot, elvégzett egy ellenőrzést, azon átment a rendszer és ennyi, jött az új.

bárhogy is van jogilag, a gyakorlat itt most nem azt követi és szerintem ezért nem a felhasználó a felelős. persze, csak annyiban, hogy ne legyen trehány és őrizze meg a papírjait, ja.

aztán a bíróság előtt persze nem tudom, mennyire állna meg ez, de még egyszer - a telepítés eleve jóhiszeműséget feltételez, amikor Win7 kulcs nélkül is elindul, akkor utólag ne legyen már gondja senkinek az upgrade-ből.

(#18532) hackeeeee válasza Keksz (#18525) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 30€ oké, ott meg nem tudni, hogy mi a téma... Beszéltük már, elméletileg meg kell tartani...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18533) mukibuci válasza Sub-ZeRo (#18530) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

este felrakom az angolt, aztán majd meglátjuk :o

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18534) Keksz válasza davidsz (#18524) üzenetére


Keksz
senior tag

Igaz, ez egy csomó dolgot felvet.
Az átlag user abban a tudatban van hogy "megvettem", megkaptam a mailt a decoolanickem@gmail.com -ra.

De ahogy Te is írod, és ha van tapasztalatod, akkor nem most találod ki, hogy bizonyítod hogy a mailcím a tiéd?

Én az xy@sajatdomain címre kérem ezeket, de a domaint nem én fizetem (több domain, közösen fizetjük, egy ember neve alatt fut mind, aki Németországban van!), az xy pedig halandzsa, nem a nevem, nem is felhasználónevem. Hanem direkt egy ilyen postafiók, ahová minden ilyen licensz jön.

De mi van azokkal akik ingyenes postafiókot használnak? vagy cégest, de már nem dolgoznak ott?

A digitális vásárlásnál természetesen megadtam az adataimat, bankkártyával fizettem, az éppen aktuális levelezési címmel. De ki tudja mi lesz ezzel a címmel vagy ott megadott telefonszámmal fél év múlva?

Ennyi erővel senki ne vegyen semmit, mert ha jönnek a szervek, akkor baszhatja és évekig bizonyíthatja, miközben a gépét, amire hivtalosan megvett MINDENT nem tudja használni!

Nem?
Mert akkor ez igazi szopás! És megint csak a papír, a licenszmatrica és a vastag szerződések (mint régen a windows 98nál játszanak!)...

(#18535) davidsz válasza v-paci (#18527) üzenetére


davidsz
őstag

A fél btk-t meg az eljárási törvényt ide lehetne linkelni. A joggyakorlat és a gyakorlatban(amiről beszéltem), ugye ha baj van, akkor igazolnod kell, hogy valami a tiéd.
Eljárásban ez úgy működik, hogy bevádolnak valamivel "Szomszédos jogok megsértése" ebben az esetben, csak egyféleképpen tudod bizonyítani az ellenkezőjét: dokumentumokkal. Ahol ugye bizonyos helyzetekben mutatsz egy e-mailt. Erre az ügyész rávágja, hogy ez nem számla, bárki küldhette, meghamisíthatta stb. Tehát ott tartunk, hogy a Microsoftot kell nyilatkoztatnod eljárás keretein belül hivatalosan...

A másik dolog a számla kérdése: Ha megvettem neten, akkor hol a számla??? Netes vásárlásról is kellene!!! Ha ez megvan, akkor a fentebb írtak már nem jelentenek problémát.

Volt részem 4 évig egy eljárásban... ahol még a bescannelt forgalmim másolatára is azt írta az igazságügyi szakértő: "forgalmi engedély hamisítására alkalmas" ...

(#18531) Malachi:
A jóhiszeműség és a jog nem tudása megint kettő dolog. Ha "helyzet van" akkor egy eljárásban ez kevés lesz.

(#18534) Keksz:
Bankkártyával fizettél, az már valami, mert annak nyoma van. Mint minden netes vásárlásnál itt is kell(ene) kapnod számlát.

Most ha nagyon belemegyünk a témába még , mint amennyire belementünk, akkor érdekes dolog hogy az MS nem ad számlát, ha magyarországról vásárolsz??? Lol :F Hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18536) davidsz válasza Keksz (#18534) üzenetére


davidsz
őstag

Sajnos nem magamtól találom ki. 4 évig voltam vádlott, mert egy számítógépes rendszerben, ahová betörtek az IP-címem benne volt a log file-ban. Ezzel együtt jött rögtön minden, jogtisztaság gépelvétel stb.

Be kellett bizonyítanom, hogy nem én voltam, ott sem voltam, sőt nem léptem be ... aztán azt miután kiderültek dolgok, hogy a log file "hamisított" ahová "csak úgy" bekerült az IP címem...

Szóval ha a f..sz rossz oldalán állsz, akkor másképp látod az informatikai-jogi dolgokat. 15 év rendszergazdai tapasztalattal és 5 év jog bújása után elmondhatom, hogy nem minden olyan egyszerű, mint ahogy egy EULA-ban, vagy liszensz feltételekben le van írva...

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18537) v-paci válasza davidsz (#18535) üzenetére


v-paci
aktív tag

Ok, de aki megvásárolja upg advisor-on (vagy minek hívják) keresztül digitális formában az nem kap erről számlát?

Körbenéztem az iratok között, hirtelen én sem találom a dobozos win7 media markt-os blokkját...

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#18538) Malachi válasza davidsz (#18535) üzenetére


Malachi
addikt

de ad, csak ki kell nyomtatni.

(#18539) Sub-ZeRo válasza v-paci (#18537) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De, egyből adja a számlát meg a kulcsot az MS. Minden benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18540) davidsz válasza Malachi (#18538) üzenetére


davidsz
őstag

Ha számla megvan, akkor erre a kérdésre megvan a válasz.
Tehát netes vásárlásnál van számla.

Célszerű úgy csinálni, hogy ha minden legális, hogy a gép összes dokumentációja egy mappában van. Ha gond lenne, akkor csak előkapod.

Akkor fix a dolog, ha mindenről (Upgrade elötti Winről) is megvan a számlád. Akkor lehet elmondani teljességében, hogy jogtiszta.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18541) #68216320 válasza davidsz (#18535) üzenetére


#68216320
törölt tag

Rákérdeztem az ügyfélszolgálaton:

A vásárlás után kapott e-mail a számlának minősül. A megkapott termékkulccsal és a rendelésről szóló visszaigazoló e-mail-el tudja igazolni a Windows 8 frissítés jogtisztaságát.

(#18542) zsepii


zsepii
tag

Frissített már Sony VGN-****** típusú notin, felrakta a VAIO-specifikus drivereket (VAIO Event Service és társai)? Jó lenne egy-két tapasztalatot hallani, olvasni, mielőtt nekivágok.
A Sony hivatalos álláspontja, hogy a VGN-sorozat nem támogatott, így nem lesznek hivatalosan Win8-as driverek.

(#18543) Keksz válasza davidsz (#18536) üzenetére


Keksz
senior tag

Ja ja, ezért mondom hogy van tapasztalatod és a leggázabb hogy ez az egész bizonyítás elhúzódik...

Na, én az Office miatt írtam egy emailt hogy küldjék a számlát postai úton, és a Windows 8 miatt is fogok írni az MS-nek.
Bár a Windows 8-at azt az "arvato distribution GmbH" -től vettem :-D

[ Szerkesztve ]

(#18544) davidsz válasza #68216320 (#18541) üzenetére


davidsz
őstag

Szuper. Ezzel is előrébb vagyunk. Bár jó lenne egy minta, hogy milyen is az az e-mail, ami számlának minősül. Mert ugye akkor azon szerepelnie kell a vásárló nevének eladójának, nettó bruttó árnak és áfatartalomnak.

(#18543) Keksz :
Sajnos tényleg gáz volt. Elvitték azt a laptopom, ami fél millát ért, majd 4 év után amikor visszakaptam ért 70e Ft-ot. Az összes cuccom, munkám rajta. Nagyon szar helyzet volt. De ez egy nagyon hosszú történet, nem is offolom vele a topikot, mert ezer oldalt írhatnék róla.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18545) N0S válasza davidsz (#18540) üzenetére


N0S
csendes tag

S mi van azzal, aki ajándékba kapja a gépet, van rajta előző verziós win matrica, számla pedig sehol. Ő mit tud vajon tenni egy ilyen esetben?

(#18546) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Gyors kérdés:
Hogyan lehet azt megoldani, hogy mindig hidegindítással induljon a rendszer? Vannak programok, amik sokkal gyorsabbak, ha normálisan kivannak belőle lépve. Én nem akarom azt eljátszani, hogy újraindítom a rendszert, majd egyesével újraindítom a programokat is.

Tehát összegezve, régifajta kikapcsolást, és újraindítást szeretnék. Nem számít, hogy most 5 seccel több idő a boot.
Köszönöm.

(#18547) davidsz válasza N0S (#18545) üzenetére


davidsz
őstag

Erre nem tudom sajnos a választ.

Számla hiányában itt is necces a dolog.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18548) NGA válasza davidsz (#18544) üzenetére


NGA
addikt

Ha jól olvastam az MS oldalán, a laptopon levő eredeti OEM COA matrica (az enyémre rá van irva, hogy Sony OEMAct stb.) az elég az OEM termék jogtisztaságához, mivel a matrica tartalmazza a gépazonositót is.

(#18549) zsepii


zsepii
tag

Van valakinek tapasztalata a Blackarmor Backup nevű szoftverrel, amit a Seagate Blackarmor NAS-okhoz adnak Win8-kompatibilitás szempontjából? - Válaszokat előre is köszi!

(#18550) leviske válasza Воланд (#18511) üzenetére


leviske
veterán

"nem volt ilyen igeret"

Most komolyan keressek vissza? Még anno, amikor először mutatták be a felületet, egészen más információ volt ilyen határozottsággal állítva.

Mind1, látom te is kezdesz elfásulni, amire most nem vagyok ráhangolódva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.