Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) andris811 válasza danilla (#19099) üzenetére


andris811
tag

Na végre.. Legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül, és nem csak én bénáztam el valamit...

(#19102) Giovanny


Giovanny
őstag

Van valami lényeges különbség Pro és Enterprise között? W7 Ultimate-ről szeretnék váltani.

Zero Defect.No Compromise !

(#19103) Fire/SOUL/CD válasza Giovanny (#19102) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Enterprise mennyiségi licences alapból, magánszemély nem vásárolhatja.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19104) fleetcmd válasza Giovanny (#19102) üzenetére


fleetcmd
tag

Igen. Az, hogy az Enterprise-t nem vásárolhatod meg.

spykiller78: a VAT az az ÁFA (Value-Added Tax).

zoli62: én is a Vistámat cseréltem le. Szerintem megérte. Az, hogy a biztonságos rendszerindítással nem kompatibilis, nem fog sok vizet zavarni.

[ Szerkesztve ]

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#19105) FLx válasza evilskati (#19097) üzenetére


FLx
addikt

Nem, ez sem igaz. Az upgrade az upgrade, ugyan elfogadja a telepítő a kulcsot tiszta telepítésnél is, de nem fogod tudni aktiválni, ha nem upgrade telepítés volt.

(#19106) FLx válasza Giovanny (#19100) üzenetére


FLx
addikt

Nem lehet, csak W8 és Pro.

(#19107) < CyberBob > válasza LLKobe (#19061) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Elvileg ezzel lehet: OblyTile .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#19108) fleetcmd válasza FLx (#19105) üzenetére


fleetcmd
tag

De fogod tudni aktiválni tiszta telepítéssel is. Ezt azért tudom ilyen biztosan, mert én is tiszta telepítést végeztem. A ráknak sem kellenek a sokéves Windowsból a beállítások.

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#19109) somogyib válasza Giovanny (#19102) üzenetére


somogyib
őstag

Win7 esetében Ultimate és Enterprise között csak licenszelési különbség volt. Most a Pro és Enterprise között több különbség is van. (ahogy én tudom-vagy nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#19110) FLx válasza fleetcmd (#19108) üzenetére


FLx
addikt

Pedig nem kellene mennie...

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_install/windows-8-pro-upgrade-product-key-cant-be-used-to/1726d238-98fb-4634-a468-04645a8ee097

(#19111) FLx válasza somogyib (#19109) üzenetére


FLx
addikt

Pro és Ent között valóban van más különbség is, a nagyvállalati funkciók csak ENT verzióban vannak benne.

(#19112) Fire/SOUL/CD válasza somogyib (#19109) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

jól tudod, ráadásul vállalati környezetben nem is elhanyagolható különbségek vannak a W8 Pro és Enterprise között: [link]
(korábban azért nem linkeltem, mert mint írtam, magánszemélyek nem vásárolhatják)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19113) fleetcmd válasza FLx (#19110) üzenetére


fleetcmd
tag

A belinkelt fórumozó valószínűleg 32 bites Win8-at telepített. Azt fentebb valahol kiveséztük, hogy a 32 bites Windows csak akkor fogadja el a kulcsot, ha Windows alól indítod a telepítést. Ezt a lehetőséget elfelejtettem megemlíteni. De 64 bitnél szerencsére ilyen idióta megkötés nincsen. Valószínűleg ez addig fog így maradni, amíg 32 bites OS-t is lehet frissítési alapnak használni.

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#19114) Воланд válasza FLx (#19110) üzenetére


Воланд
titán

mas is irta, hogy mukodik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19115) FLx válasza Воланд (#19114) üzenetére


FLx
addikt

Elvileg, de Paul is csak próbálgatja még, Nem pontosan tudni mikor veszi figyelembe a registry-ben a 'MediaBootInstall' értéket és mikor nem. Szóval számítani kell arra, hogy esetleg elhasal az aktiváció ha az upgrade kulcsot tiszta telepítésre használjuk.

(#19116) Telda válasza Telda (#19044) üzenetére


Telda
addikt

Erre valaki?

(#19117) Onderon válasza Telda (#19116) üzenetére


Onderon
senior tag

a mappa amibe be akarsz lépni másik hdd-n vagy partíción van, nem a friss rendszerhez tartozik ugye?

[ Szerkesztve ]

(#19118) FLx válasza Telda (#19116) üzenetére


FLx
addikt

Vannak olyan mappák amiket alapesetben is csak rendszergazdai joggal enged megnyitni, vagy adsz magadnak jogot, vagy kikapcsolod az UAC-t. Én egyiket sem javaslom.

Viszont ha másik rendszerből származó merevlemez, akkor jogosultságokat kell állítgatni. Feljebb leírtuk a módját.

[ Szerkesztve ]

(#19119) HZoli87


HZoli87
veterán

Ne kérdezzétek mi történt, de újraindítás után felszabadult 3 GB hely az SSD-én (33,5 -> 36,7). :DDD

Ez érdekes, ilyennel nem találkoztam még. 1 hetes a rendszer.

(#19120) FLx válasza HZoli87 (#19119) üzenetére


FLx
addikt

Pagefile. :)

(#19121) LLKobe válasza < CyberBob > (#19107) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez überfasza :R :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19122) HZoli87 válasza FLx (#19120) üzenetére


HZoli87
veterán

Pedig én nem babráltam vele, Windows 7 mellett nem tapasztaltam 3 év alatt ilyen ingadozást.

(#19123) Onderon


Onderon
senior tag

UAC-vel kapcsoltaban egyetlen dolog idegesít, hogy Total Commanderben a rendszer meghajtóra másolásnál is külön kéri hogy erősítsem meg adminisztrátorként a műveletet. Pedig minimumra van húzva az UAC user beállításoknál, viszont, ha a Local Security Policy-ban teljesen kikapcsolom, nem működnek a beépített alkalmazások, mint a store, az időjárás, a mail stb. nem túl nagy gond, csak másolgatásnál egy picit macera.

amúgy minimumra húzott UAC nem igazán szól semmiért továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#19124) NZKK válasza Giovanny (#19102) üzenetére


NZKK
tag

Enterprise-ban van néhány plusz funkció, ami a Pro-ban nincs benne.

Oh yeah !

(#19125) FLx válasza Onderon (#19123) üzenetére


FLx
addikt

Eleve adminként indítsd el. :)

(#19126) #68216320 válasza Onderon (#19123) üzenetére


#68216320
törölt tag

Inditsd a TC-t rendszergazdakent. Akkor nem kerdez semmit.

Engem az zavar, hogy a felhasznalok konyvtar megosztasat nem tudom levenni, kizarolag jogokat vehetek el tole. Hiaba kapcsolom ki a kovetkezo inditasnal megint aktiv.

[ Szerkesztve ]

(#19127) FLx válasza HZoli87 (#19122) üzenetére


FLx
addikt

Nekem tegnap felhízott 12GB-ra a pagefile csak úgy, a memóriából pedig még volt 2-3GB szabadon. A végén inkább lekorlátoztam fix 5GB-ra. :D

(#19128) fatal` válasza Onderon (#19123) üzenetére


fatal`
titán

Ha eleve adminként indítod a TC-t, akkor nem kell minden másolásnál nyomogatni. :)

(#19129) Onderon válasza FLx (#19125) üzenetére


Onderon
senior tag

jogos, ez eszembe sem jutott. win7-nél nem kellett külön beállítani, ha adminként használtam a rendszert, adminként indította a programokat, azt hittem win8-nál ilyen lett maga az admin mód :D kösz!

(#19130) stewe780


stewe780
őstag

Az mitől függ, hogy a metrós start menüben lévő Explorer ikon a metrós, vagy a hagyományos ablakos explorert indítja? 2 fiók van a gépemen, az enyémen a régi ablakost indítja, az újonnan létrehozotton a metrósat. Keresésnél mindkét fiókban egy explorert talál, de az az explorer ugyanazt indítja amit a start menüből érhetek el, az egyik fióknál az egyiket, a másiknál a másikat. Zavar a köbön :W Van erre valami beállítás, hogy akkor mi is induljon el? Konkrétan én az ablakosat preferálnám.

Juteszembe start menü. Még nem olvastam itt róla, esetleg másnak is segítséget nyújthatok vele: én kiraktam az alsó tálcára az asztal eszköztárat. Gyakorlatilag egy start menünek nekem beválik, minden rajta ami az asztalon, ott meg úgyis csak a fontosabb ikonokat tartom. Elérhető róla a dokumentumok mappa, számítógép, hálózat, vezérlőpult is.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19131) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok! Nektek volt olyan hogy windows 8(90 napos) után, vissza akartátok tenni a win7-et, de nem engedte?
Hiába lett törölve a telepítővel a partició(k) és formázva, a tovább gommbbal nem jutok tovább.. :( Hoz létre a Win8 valami rejtett particiót? Illetve már a 90 naposat sem engedi vissza.. Ez a legjobb az egészben..

(#19132) FLx válasza stewe780 (#19130) üzenetére


FLx
addikt

Attól függ mi a default böngésző. Ha az IE akkor a Metro-s indul, ha nem, akkor a desktop verzió. Admin eszközök elérésére érdemes próbálgatni a bal alsó sarokban található Win+X menüt. :)

(#19133) Telda válasza Onderon (#19117) üzenetére


Telda
addikt

Igen , egy másik partíción van a mappa.

(#19134) FLx válasza Tomix24 (#19131) üzenetére


FLx
addikt

Mit jelent a nem jutsz tovább?

(#19135) fatal` válasza stewe780 (#19130) üzenetére


fatal`
titán

Ha az IE az alapértelmezett, akkor a metrost indítja, egyébként az asztalit.

(#19136) stewe780 válasza FLx (#19132) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R :R A win-x-et sosem használtam, nagyon hasznos!

Amúgy ti nem érzitek, hogy ez a jelenlegi Windows felület sokkal több hot-key-re sarkallja az embert? Egyszerűen egy csomó minden rendkívül nehézkesen érhető el egérrel, ezért inkább megtanulja a user a forróbillentyűket, amik persze lehet, hogy a 7-esen is megvoltak, de ott nem volt ennyire nehézkes a felület, én legalábbis ilyen win+valami -ket sosem ütöttem eddig, sem vistán sem 7esen.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19137) Tomix24 válasza FLx (#19134) üzenetére


Tomix24
addikt

Hát van a telepítőben az a rész, amikor a "hová kívánja telepíteni a windows rendszert" ablak van.

Frissítés - törlés - formázás - új
Illesztőprogram - kiterjesztés

30GB-os SSD, Acer Iconia - Volt már rajta win7 32 - Win8 32(90nap) ,és most semmi nem megy fel. Pedig töröltem a partíciókat, új gombbal lett 1 nagy, azt megformázta, és a tovább gombra nem reagál.. :(

Vagyis a hibaüzenet: A windows nem telepíthető a(z) 0.1 particiójára.

[ Szerkesztve ]

(#19138) fatal` válasza stewe780 (#19136) üzenetére


fatal`
titán

Nem érzek semmi ilyet. A Win+x pl. jobb klikk a bal alsó sarokban, szerintem tökmindegy. :) Mondjuk eddig is sokmindent hotkey-jel értem el.

(#19139) Onderon válasza Telda (#19133) üzenetére


Onderon
senior tag

ez esetben http://prohardver.hu/tema/windows_8_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_18892-18892.html és pár előző esetleg utána lévő hozzászólás.

(#19140) FLx válasza stewe780 (#19136) üzenetére


FLx
addikt

De, valóban jó tudni néhány hotkey-t. Az egészből egyelőre az hiányzik, hogy mondjuk telepítés után szépen bemutatná a felhasználóknak ezeket a trükköket, felére sajnos soha nem jön rá magától az ember. Egyébként a Win-X menü egérrel úgy jön elő, hogy a bal alsóba viszed az egeret és jobb gombot nyomsz.

(#19141) stewe780 válasza fatal` (#19135) üzenetére


stewe780
őstag

Egyébként ez is egy abszolút marhaság, hogy most, amikor először gondolkodtam el azon, hogy az IE legyen az alapértelmezett böngészőm (mert az 64 bites, és akkor már legyen kihasználva a gépem minden porcikája, a firefox meg csak 32bites...) erre nekem idevág egy olyan felületet (metrós) amitől az életkedvem is elmegy, és ahhoz, hogy az IE-t (normálisan) használni tudjam, más böngészőt kell, hogy felrakjak, és alapértelmezetté tegyem, mert ekkor már az IE is egy fokkal használhatóbb lesz az ablakos mivolta miatt. Ezek odakint Redmondban agysorvasztó tablettát szednek? :O

hunfatal+FLx: egér jobb gomb ugyanez a sarokban, na ezt sem tudtam, köszönöm! :R :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19142) Fire/SOUL/CD válasza FLx (#19115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szóval számítani kell arra, hogy esetleg elhasal az aktiváció ha az upgrade kulcsot tiszta telepítésre használjuk."
Ilyen nem fordulhat elő. (Nem warez W7-ről kell upgrade-elni, akkor nem fordul elő) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19143) FLx válasza Tomix24 (#19137) üzenetére


FLx
addikt

Aham, elő szokott ez fordulni. Ugye ezek alapján a meghajtó amire telepítesz teljesen üres és nincsen más meghajtó a gépben amiről kellenek adatok?

Ha így van, akkor a következőt próbáld meg. Telepítőben a formázós képernyőn nyomj Shift+F10 kombinációt. Elő fog ugrani egy parancssor. Ide írd be a következőt:

diskpart

list disk

Itt látnod kell a lemezt és az azonosítóját.Valószínűleg Disk 0 lesz. Ezek után:

select disk 0

clean

Ezzel a teljes lemezről minden partíció információ és stb. törlődik. Ezek után kellene megpróbálni a telepítést.

(#19144) #68216320 válasza stewe780 (#19141) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez az uj windows direkt a metros felulet es a tablagepek-asztali gepek kozti szakadek eltuntetesere keszult. Persze h a metros kinezet van eloterben.

(#19145) Tomix24 válasza FLx (#19143) üzenetére


Tomix24
addikt

:R :R

(#19146) #41133696 válasza FLx (#19026) üzenetére


#41133696
törölt tag

Írtam az MS-nek majd jövőhéten jön a válasz, de eléggé biztos vagyok benne, hogy ha OEM 7 -esről upgradel valaki 8 -asra változik a licencelés is a 8-asnak megfelelően. 8-asnál pedig mindenhol le van írva, hogy átviheted. Ha vásárlásnál az EULA-ban az van, hogy átviheted azzal a kitétellel, hogy csak egy gépen van egy időben telepítve akkor átviheted.

OEM EULA képpel.

"Átvihetem a szoftvert egy másik számítógépre, illetve átruházhatom egy másik felhasználóra? A szoftvert átviheti az Ön egy saját másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a megengedett módon készített biztonsági másolatot, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftvert Ön nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között. Get Genuine Windows szoftvert, Pro Pack vagy Media Center Pack szoftvert Ön kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhat át. "

OEM Licencszerződés

(#19105) FLx: Ezt meg cáfolnám, eleve a frissítési aszisztens is rákérdez, hogy tiszta telepítést akarsz e... Akkor is rákérdez, ha dobozos verziót Upgradelsz, és akkor is ha OEM-et. Különben nem lenne értelme feltennie a kérdést.

Ja és igen, be is aktiválja természetesen magát annak rendje é módja szerint, amint azt itt mások is megerősítették.

(#19147) Silenzio


Silenzio
addikt

4 GB ramom van, és nem kikapcsolni akarom a Page File-t, hanem nem az SSD-n tárolni. Mikor kikapcsolom, startupnál egy hibaüzenet fogad, hogy bocsi, de vissza kellett kapcsolnunk, mert a beállításaid nem voltak megfelelőek. Nem képes rendesen futni ez a gyökér, ha nincs a System meghajtón Page File? A Win 7 tudott.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19148) Hunork


Hunork
veterán

Oké, minden darabokra esett szét...
Szóval, ha valaki segít, reinstall nélkül, azt megköszönném!

1. Kezdődött azzal, hogy Firefox két hete szétfagyott, akármilyen oldal betöltésnél homokóra, vagyis homokkör... :W
2. Helyette telepít Chrome
3. A UPlay játékok szép sorban, mindegyik beadta az unalmast, multiplayer módban egyik sem indul! (connection failed vagy server lost) :W
4. Battlefield 3 kívánja egy böngésző meglétét, mivel a Battlelogból indul el, de a Chrome esetében bármire kattintok, semmi nem történik, még a Single sem indul! :W
5. IE alól EGYSZER elindult... remek...utána, abból sem... :W
6. Crysis 3 MP Alpha már a belépéskor kiírja, hogy túl erős a tűzfalvédelem. :W

Fentiekből az jön nekem, hogy megkergült a Windows Firewall. Volt alapértelmezettre állítás, semmi nem történt...

Kérdés: hogy a rákba tegyem barátságosabbá a Windows Firewall-t??? Semmit nem állítottam be, mégis szemétkedik velem. Mi a retek történt???
Please, help!!!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19149) FLx válasza #41133696 (#19146) üzenetére


FLx
addikt

Egy gond van a képpel amit linkeltél. Ez egy System builder licenc, nem pedig sima OEM.

"In other words, you can remove the Windows 8 upgrade from an original PC and then install it on another PC, assuming the new PC has a license that qualifies it for an upgrade. Likewise, you can completely remove the PUL System Builder software from a self-built PC, a VM, or a partition and then install it in a new physical or virtual PC. "

[ Szerkesztve ]

(#19150) Sub-ZeRo válasza Hunork (#19148) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Factory reset és kezd újból az egészet. Az ff-t, krómot meg ilyeneket hagyni kell a p*csába,
A többit sem kell kompatibilis módban indítani. A steam-et biztos nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.