Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Воланд válasza #40553216 (#18749) üzenetére


Воланд
titán

itt meg meg kell adni egy microsoft fiokot meg jelszot. ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18752) fleetcmd válasza #40553216 (#18749) üzenetére


fleetcmd
tag

Igen, de az ugyanolyan, mintha Windows alól megtartanád a felhasználói fiókot tartalmazó könyvtárakat. Amiről most szó van az az, hogy például tiszta telepítéskor a jelszavad megadása után visszajönnek a beállításaid (háttérkép, stb.) a felhőből vagy honnan. Ezt nem tudtam, hogy működik Win8-cal, viszont például Androiddal működik már egy ideje.

Szerk: ezt a felhő szót bele akartam tenni a hozzászólásba, mostanában olyan menő.

[ Szerkesztve ]

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18753) Hunork válasza evilskati (#18745) üzenetére


Hunork
veterán

Vagy az említett Steam Beta ,vagy akár ez: steam mover :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18754) hackeeeee válasza fleetcmd (#18752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tegyük hozzá, hogy a Win95 óta el lehetett menteni kézzel a felhasználói adatokat, beállításokat. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#18755) pzstm válasza #40553216 (#18749) üzenetére


pzstm
titán

Marhara nem erted a cloud alapu roaming profile lenyeget ugy latom...vagy nem is tudod mirol szol a Microsoft account alapu roaming profile....nyilvan sosem hasznaltad es sikerult ez alapjan velemenyt mondanod rola....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18756) hackeeeee válasza pzstm (#18755) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mellélőtt.. Előfordul. :DDD

Amúgyis, tudod, MS-t fikázni menő.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18757) NGA válasza pzstm (#18755) üzenetére


NGA
addikt

Nekem az tetszik, ahogy ez együttműködik a wp7 telommal. Kiváncsi leszek, a wp8-al hogy fog menni a dolog. Ott a Store közös lesz? Azaz ha megveszek egy játékot ami muis a w8-on, az megy telon és rt tableten is?

[ Szerkesztve ]

(#18758) beteg


beteg
őstag

Aztaaa! Mit találtam!!??
Írom a cikkem a logoutra a win8 licenceléséről és az egyik licenc szerződésben ezt találtam! És ez nem dobozos, nem frissítés! Mégis azt írja, hogy átvihető másik gépre!

Azért még ne vonjatok le messzebb menő következtetéseket! :) A cikkben mindent leírok rendesen!

Csak futni kell!

(#18759) Воланд válasza NGA (#18757) üzenetére


Воланд
titán

nem, egyelore ugy nez ki, hogy a ket store kulon van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18760) Neo85


Neo85
tag

Cod4 pb megy már? vagy még kidob API hibával?

(#18761) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv!

Melyik mappában tárolja a Windows a frissítéseket?
A KB976002 frissítést szeretném törölni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#18762) Воланд válasza beteg (#18758) üzenetére


Воланд
titán

ezt linkelem a rendszer megjelenese ota majdnem mindegyik win8-as topicba, mert megy a siras, hogy nincs rendes dobozos valtozat.

ugye irsz a frissites licenceleserol is? mert en upgrade licencszerzodest nem talaltam.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18763) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
Létrehoztam egy új felhasználói fiókot, és az istennek se találom, hogy hol lehet e-mailt hozzárendelni a fiókhoz. Merre keressem? köszi

(#18764) #40553216 válasza hackeeeee (#18750) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem mentettem, azt legfeljebb biztonság okán kell. Mivel eleve (évek óta) külön partíción van a /home, így a rendszer újratelepítése (hacsak valami technikai probléma nem történik) semmiben nem befolyásolja a /home mappa tartalmát, amiben a júzerek beállításai vannak. De ha érdekel, tegnap néztem a gépemen a Lemezek progival:
2008. márciusában lett létrehozva a /home ext3-as fájlrendszere, a / pedig 2010-ben, mert akkortájt volt ext3>ext4 váltás. De újratelepítés akkor sem volt, csak dist-upgrade.

De ez mitől is MS fikázás, ha a világújdonságként hirdetett szolgáltatásról kiderül: nem az? Ha telepítettem a rendszert, és UO-val (vagy más rendszeren mással, mondjuk DropBox-szal) szinkronizálom a szükséges fájlokat, akkor újrahúzás esetén ott marad az UO beállítás is, így működik a szinkron.

(#18752) fleetcmd
"ezt a felhő szót bele akartam tenni a hozzászólásba, mostanában olyan menő." :DDD

(#18755) pzstm
Tehát az, hogy UbuntuOne-nal szinkronizálom a /home mappámat akármelyik gépemre, akárhol a világban, már ezt is régebben, mint hogy a Win8 első nyilvános tesztverziója kijött, az semmit nem jelent, ugye? Azzal együtt, hogy az eredeti hsz-ben nem felhőből szinkronizált fiókról volt szó. Nem mellékesen, ha éppen a neted nem működik, de újra kell raknod a géped, akkor elmehetsz a Microsoft account alapu roaming profilloddal a ...be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18765) Воланд válasza #40553216 (#18764) üzenetére


Воланд
titán

"Azzal együtt, hogy az eredeti hsz-ben nem felhőből szinkronizált fiókról volt szó"

erdekes, rajtad kivul mindenki mas megertette, hogy mirol van szo. pedig te elvileg probaltad a rendszert.

leci, inkabb menj vissza itcafes cikkekhez es ott oszd az eszt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18766) HZoli87


HZoli87
veterán

Már harmadszor kapcsolom ki a rendszer-visszaállítást az SSD-én, fogalmam sincs hogy mi és miért kapcsolja vissza. Semmit nem telepítettem az elmúlt napokban. Windows 7 képes volt megoldani ezt a nehéz feladatot.

(#18767) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#18766) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincsenek korábban létrehozott(nem feltétlenül általad) visszaállítási pontok? Ha igen, akkor először töröld őket és azt követően tiltsd le a rendszer-viszaállítást.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18768) fleetcmd válasza #40553216 (#18764) üzenetére


fleetcmd
tag

1. Az UbuntuOne nem éppen évtizedek óta jelen lévő szolgáltatás.
2. Ha a neted nem működik, az UbuntuOne-oddal is elmehetsz a búsba ugyanúgy, mint a többi felhőalapú akármivel.
3. A DropBox sem az operációs rendszer része, hanem külső megoldás, és fájlszinkronizációt végez, nem a beállítások szinkronizálását, ami nem ugyanaz. Gyanítom amúgy, hogy az UbuntuOne is. Az, hogy fájlszinten szinkronizálod a /home könyvtáradat, teljesen más, mint hogy a beállításaidat szinkronizálod.

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18769) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok!
Win 8 alatt ugyanúgy kikell kapcsolni ssd-nél mindent (hogy védjük ssd-t) mint win 7 alatt?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#18770) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#18767) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs. Mindig úgy szoktam kikapcsolni, hogy előtte töröltetem vele a meglévőket, majd kikapcsolás és alkalmazás.

(#18771) Воланд válasza simon7012 (#18769) üzenetére


Воланд
titán

win7 alatt sem kell kikapcsolni semmit. egyedul a toredezettsegmentesitest kell leellenorizni, h valoban kikapcsolta automatikusan a rendszer es ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18772) simon7012 válasza Воланд (#18771) üzenetére


simon7012
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#18773) kertsa


kertsa
senior tag

Van lehetőség, hogy megjelenjenek a minialkalmazások? 2 használtam és szeretném, és most hiányzik :)

(#18774) rétisün


rétisün
veterán

ha a most használatos (eredeti) win7-en lefuttatom az upgrade segédet, letöltöm az iso-t, másik gépen egy (eredeti) vistát is frissíthetek vele? úgy értem, csak a vista frissítéséhez használnám, és akkor azt a vistát nem is használhatom többet.

vagy ez a "nem használhatom tovább" arra az oprendszerre vonatkozik, amelyiken futtatom az upgrade-t? azaz fel kellene tennem a vistát, és azon lefuttatni az upgrade-t?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18775) simon7012


simon7012
aktív tag

Még egy kérdésem lenne: A patriciónálást (formázást,tőrlést) hogy csináljátok Achi módban vagy
ide-ben?
Csak azért kérdezem, mert ha Achi módban telepítem akkor 2db 0-ás patriciót csinál....
Baj ez egyébként? :F

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#18776) dannyl


dannyl
addikt

(#18777) Воланд válasza rétisün (#18774) üzenetére


Воланд
titán

"másik gépen egy (eredeti) vistát is frissíthetek vele?"

igen, frissithetsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18778) Воланд válasza dannyl (#18776) üzenetére


Воланд
titán

link

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18779) Keksz válasza hackeeeee (#18748) üzenetére


Keksz
senior tag

Úgy szokták hogy a /home egy külön mount, és ha újra kell telepíteni a rendszert, akkor az nem érintett.

(#18780) dannyl válasza Воланд (#18778) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm! Úgy néz ki, hogy a lock-olt rendszergazdai fióknál ez nem lehetséges valami miatt (unlock-oltam, és ezt használnám). Semmi ilyet nem találok, míg a "sima" fióknál meg tudom csinálni. Akkor másfelől közelíteném meg a problémámat:
Egyszerűen a "D" meghajtómhoz nem tudok teljes hozzáférést csiholni sehogy. A torrentet is jobb klikk=>futtatás r.gazdaként kell futtatni, hogy tudjon írni a "D"-re. A "C"-re gond nélkül ír bárhogy. Aztán akkor telt be a pohár, mikor egy feliratot akartam letölteni, és azt írta, hogy nem tudok menteni a "D"-re, mert nincs jogosultságom. Pedig az összes létező jogot bepipáltam már, de így se :( Erre ötlet?

(#18781) bAtt001


bAtt001
addikt

olvasom a fórumot de nem tudom eldönteni hogy lehetséges-e amit szeretnék :D szóval van 1 magyar 32 bites windows 7 home premium-om (eredeti), ebből szeretnék egy angol nyelvű 64 bites windows 8 pro-t. ennek megfelelő win8 iso-t már be is szereztem, az a kérdésem, hogy ha a win7en lefuttatom az assistot és megkapom a kódot azt a win8 telepítő el fogja fogadni vagy ez így nem működik?

(#18782) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Ha letöltöm 9000Ft-ért a Win 8-at, akkor azt hány gépre telepíthetem? Csak egyre? Hogyan kapok kulcsot hozzá, email-ben?

(#18783) Воланд válasza bAtt001 (#18781) üzenetére


Воланд
titán

gondolom msdn-es forrasbol szereztel be iso-t. eddig meg erre vonatkozolag nem irta senki, hogy ilyen iso elfogadja-e a kulcsot. szoval proba, szerencse, elvileg semmi akadalya.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18784) matyi19 válasza Воланд (#18777) üzenetére


matyi19
őstag

Igen igazad volt abban, hogy driver hiba miatt nem kezeli jól a Win8 a laptopom vifeókártyáit. Utánnaolvastam kicsit, és vagyunk még páran ezzel a kompatibilitási hibával.
Mivel már nagyon megszerettem a Win8-at, úgy döntöttem bios-ba beálítom hogy a HD5730 legyen az alapértelmezett, és csak azzal használom, míg remélhetôleg megjelennek a Lenovo honlapján a Win8-al is kompatibilis driverek.

(#18785) Воланд válasza Grande Ale (#18782) üzenetére


Воланд
titán

egy kulcs - egy gep. egyszerre tobb gepre nem telepithetsz ugyan azzal a kulccsal. a kulcsot pedig megkapod e-mailben is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18786) bAtt001 válasza Воланд (#18783) üzenetére


bAtt001
addikt

igen, egyetemen keresztül van lehetőség win8at elérni de én szeretném megvenni mivel nem tudom meddig marad meg ez az egyetemi licenc és a 9k nem is drága érte. tehát akkor kísérleti nyúl leszek valószínűleg :B

(#18787) Воланд válasza bAtt001 (#18786) üzenetére


Воланд
titán

ha nem mukodik, akkor felteszel egy 64bites win7-et es leszeded alola az iso-t. bar elmeletileg retail kulcsot kap mindenki, azt meg megeszi az msdn-es verzio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18788) Воланд válasza dannyl (#18780) üzenetére


Воланд
titán

azt kellene megprobalni, hogy bejelentkezel a sima felhasznaloval es az adott particiot sajat tulajdonba veszed. most fejbol nem tudom win8 alatt a lepeseket, de a topicban mar tuti volt rola szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18789) Grande Ale válasza Воланд (#18785) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi!

(#18790) Tibro5 válasza bAtt001 (#18781) üzenetére


Tibro5
senior tag

vigyázz, ha 32 bites rendszerből indítod az assistot, akkor 32 bites win8-at kapsz!

(#18791) fleetcmd válasza Grande Ale (#18789) üzenetére


fleetcmd
tag

A 9000 Ft-os Win8 amúgy is Upgrade, tehát kell rendelkezned egy érvényes Windows licensszel, amit lecserélsz Win8-as licenszre. Ha több gépre szeretnél Win8-at, akkor kell rendelkezned több (két gép esetén kettő) eredeti Windows-zal, amit külön-külön frissíthetsz 9-9e Ft-ért.

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18792) bAtt001 válasza Tibro5 (#18790) üzenetére


bAtt001
addikt

persze tudom, a kérdés csak annyi hogy a 64 bites telepítő elfogadja-e a 32 bites kulcsot :) azthittem pedig valaki már kipróbálta de akkor még nem. na majd a hétvégén lehet kipróbálom.

(#18787) woland_y2k reméljük tényleg így működik

(#18793) Воланд válasza bAtt001 (#18792) üzenetére


Воланд
titán

jah, maga a 64bites telepito elfogadja a kulcsot. ez mar vista ota igy van. 32/64 bit, nyelv tok mindegy, a lenyeg, hogy a kiadas (jelen esetben pro) megegyezzen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18794) Bali27 válasza simon7012 (#18769) üzenetére


Bali27
addikt

Gondolom erre gondoltál.. Ugyan ugy.. [SSD OPTIMALIZÁLÁS]

(#18795) dannyl válasza Воланд (#18788) üzenetére


dannyl
addikt

Megcsináltam a saját tulajdonba vételt, de most se tudok menteni a D-re :( Minden joggal rendelkezem, már mindent bepipáltam, de semmi...

(#18796) rétisün válasza bAtt001 (#18792) üzenetére


rétisün
veterán

tuti elfogadja, én is cseréltem a 32 bites winemet, és azzal a kulccsal használom a mostani 64 bites win7-est.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18797) Grande Ale válasza fleetcmd (#18791) üzenetére


Grande Ale
őstag

Értem, a laptopomon eredeti rendszer van. Csak gondoltam talán rá tudom tenni másik gépre is. Érdemes amúgy megvenni? A feleségem eléggé ellenzi, azt mondja jó úgy ahogy van. Persze, hogy másra költené ezt a kilencezret. :-D

[ Szerkesztve ]

(#18798) rétisün válasza fleetcmd (#18791) üzenetére


rétisün
veterán

az oké, hogy egy kulccsal egy időben csak egy gépen lehet win8.
de mivel már nincs alaplaphoz kötve az oprendszer, 'tiszta' telepítéssel (mivel ugye van egy .iso-m hozzá) tudom használni másik gépen is, közben a frissítéshez használt oprendszert meg azon a gépen, amelyiken a frissítést futtattam, nem?

ugyankkor a frissítéshez használt oprendszert elvileg nem használhatod azután, hogy frissítetted. hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18799) vlevi válasza hackeeeee (#18750) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem mentést csinált, hanem már előre résen volt, és a legelső telepítésnél a home könyvtárat egy másik partícióra tette.
De ehhez nem egy next-next-next-finish egybites usernek kell lenni, hanem hozzáértő embernek. De a hozzáértő ember windows alatt is megcsinálhatja, hogy a teljes c:\users-t lementi egy reinstall előtt, vagy ő is egy junkcion segítségével átirányítja a home könyvtárat egy másik meghajtóra.

(#18800) #40553216 válasza fleetcmd (#18768) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az UO valóban nem, de a félreértés fentebb tisztázódott számomra, még ugyan ebben a hsz-ben.

"Az, hogy fájlszinten szinkronizálod a /home könyvtáradat, teljesen más, mint hogy a beállításaidat szinkronizálod."
Neked. Nálam meg minden saját beállítás a /home-ban lévő fájlok által határozódik meg, így a beállításszinkron=fájlszinkron.

"A DropBox sem az operációs rendszer része, hanem külső megoldás"
És? Ez mit befolyásol a szolgáltatásokon?

(#18765) woland_y2k
Nem elvileg, gyakorlatilag. De egyrészt nyilván nem lehet mindenre kiterjedően használni, nem is érdekelt minden funkciója, azon túl én nem ahhoz vagyok hozzászokva, hogy a legkisebb probléma esetén újratelepítem az egész rendszert. Mert erre a legtöbbször nincs szükség. Nem csak Linuxon, de Windowson sem. És ott sem volt ez a szokásom. És mivel nekem (mondjuk a kevés használat okán is) ilyen újratelepítési problémám nem volt, így nem is szembesültem ezzel a világforradalommal.
Azt meg hadd döntsem el én, hogy mikor, mit és hová írok. Köszi.

pzsmt
Ez a "csoda"szolgáltatás?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.