Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) metrion válasza FLx (#18900) üzenetére


metrion
aktív tag

Nem, AIDA látja, eszközkezelőben csak a RAID-vezérlő felkiáltójeles csak. Alaplap: Gigabyte P55-USB3, F6-os BIOS, rev 2.0. A vezérlőt nem tudom. Mellesleg az AIDA se tudja a hőt kiolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#18902) Hunork válasza FLx (#18888) üzenetére


Hunork
veterán

Hát most nem otthon leledzek, de ha hazaértem, rávetem magam erre a bigyóra! :K És ha meglesznek a képeim, küldök neked virtuális sört! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18903) FLx válasza metrion (#18901) üzenetére


FLx
addikt

Ahogy nézem RAID0-ban használod, ilyenkor sok esetben nem működik a szenzorok kezelése. Ezeket felraktad?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3440#dl

(#18904) metrion válasza FLx (#18903) üzenetére


metrion
aktív tag

Igen, ezt raktam fel Intel® Rapid Storage Technology ez azt írja, hogy minden rendben. A vicc az egészben az, hogy először a gyári DVD-vel próbálkoztam, de itt olyan problémába ütköztem, hogy nem tölti be csak dolgozik rajta, így netről szedtem le.

[ Szerkesztve ]

(#18905) FLx válasza metrion (#18904) üzenetére


FLx
addikt

Az eszközkezelő mit ír hibának? Hiányzó drivert?

(#18906) metrion válasza FLx (#18905) üzenetére


metrion
aktív tag

Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)

(#18907) vlevi válasza nicu71 (#18871) üzenetére


vlevi
nagyúr

ugyanaz a megoldás, mint win7 esetén. El kell indítani a drivert. Ehhez a registryben a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci bejegyzésben kell a start-ot 3-ról nullára állítani.

Win8 alatt annyi változik, hogy emlékeim szerint nem msahci a neve, hanem storahci, és még van egy almenü, ahol szintén van valami, talán start override a neve, és ott is 0-re kell tenni.
Mindezt természetesen IDE módban. Ezután restart, BIOS, beállít, örül :)
Fontos, hogy Win8 alatt restart-ot csinálj, és ne leállítást, mert a win8 a gyors boot miatt nem tölti újra a drivereket csak akkor, ha újraindítást kérsz tőle.

(#18908) NGA válasza student (#18844) üzenetére


NGA
addikt

32 bites 2,7 gigát lát

(#18909) polonic válasza NGA (#18908) üzenetére


polonic
félisten

Látni látja az összeset.
Csak összesen 4 gigát tud megcímezni. Ebbe beletartozik a ram, vram, cache, stb.

(#18910) pzstm válasza mukibuci (#18898) üzenetére


pzstm
titán

de bepörgetjük :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18911) sagem


sagem
addikt

Kapcsolódó:

Az egyébként 100 dolláros fejlesztői licencet most hetedikéig 8 dollárért lehet kiváltani (igaz, hogy céges regisztráció kell hozzá) : [link]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#18912) Воланд válasza sagem (#18911) üzenetére


Воланд
titán

de ez csek a wp store-ra ervenyes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18913) NGA válasza polonic (#18909) üzenetére


NGA
addikt

Nekem a win7 2,7 gigát irt, hogy annyit tud használni a 4 gigából.

(#18914) pzstm válasza NGA (#18913) üzenetére


pzstm
titán

mert lehet hogy 1gigás a videókártyád pl...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18915) hackeeeee válasza NGA (#18913) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

32 bites rendszer+1GB-s vga.. Teljesen normális jelenség.

Véleményem szubjektív...

(#18916) sagem válasza Воланд (#18912) üzenetére


sagem
addikt

hja, tényleg..de szerencsére még így is kapcsolódó ;]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#18917) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Win8ban kizárólag *.iso fájlt tudok csatlakoztatni a beépített kezelőjével vagy van módom más pl. bin, cue fált is csatlakoztatni mint lemez képet?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18918) pzstm válasza pvt.peter (#18917) üzenetére


pzstm
titán

csak ISO fájlt kezel

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18919) hackeeeee válasza pvt.peter (#18917) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van pár alternatíva.

Alapból pedig csak iso-t kezel.

Véleményem szubjektív...

(#18920) pvt.peter válasza pzstm (#18918) üzenetére


pvt.peter
őstag

értem
így viszont elég béna... :D
direkt letöröltem a DT-t
de akkor rakhatom vissza..
köszönöm mindkettőtök válaszát :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18922) hackeeeee válasza pvt.peter (#18920) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

DT is jó, csak kell hozzá az újabb SPDT.

Véleményem szubjektív...

(#18923) fleetcmd


fleetcmd
tag

Azt be lehet valahol állítani, hogy ha lezárod a gépet, a lockscreen egyedülhagyása után ne kapcsoljon ki a monitor egy-két perc múlva?

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18924) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:
Mi az a legkisebb háttér tár méret amire egy Win8 feltelepíthető PC-n?
USB-n csatlakózó Pendrive-ra felrakható a Win8?

(#18925) pvt.peter válasza fsb1000 (#18924) üzenetére


pvt.peter
őstag

2. -ra válasz:
felrakható, de ekkor érdemes USB3.0-s csatlakozást használni, mert másképp lassú lesz

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18926) henny


henny
csendes tag

A Windows 8 Skype-ja (tehát nem az asztali) miért nem indítja el a kamerámat?

Microsoft Lifecam VX-700-om van, a neten azt olvastam, hogy kompatibilis a win 8-al és úgy is van, mert mindenhol megjeleníti a képet, a kamera módba, az asztali skype-ba is. A legfrissebb driver van fent hozzá, a rendszer is folyton frissítve van. CD nem volt hozzá, mert plug and play-es. Akivel beszélgetek annak is win 8-a van és ugyan úgy a 8-as skypeját használja és neki rendesen behozza a kameraképet nálam is meg nála is. Mondjuk neki laptopba épített kamerája van, de szerintem ennek nem kéne számítania. :F

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#18927) lemusz


lemusz
addikt

Alaplapi drivereket kell telepíteni? Eddig minden frissen telepített windowsnál ezekkel kezdtem, de most nem tudom mi legyen. (Gigabyte AM2 M68M S2P rev1.)

(#18928) metrion


metrion
aktív tag

Valaki gyorsan segítsen már Csökentett módból nem tudok visszatérni normál állapotba, már az ôrületbe kerget.

Elõre is köszi!

(#18929) andris811


andris811
tag

Sziasztok!

Ma kezdődött a következő problémám: a posta és a kapcsolatok program nem szinkronizál. Felső sarokban írja, hogy a valami@gmail.com nem érhető el. Megpróbáltam leválasztani a fiókokat, és újra csatlakoztatni, egy újraindítás után jó is lett, de most megint nem megy. Eddig nem volt semmi gond vele, mindig írta a leveleket, értesítéseket.. Mi lehet a baja? Valaki találkozott már ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

(#18930) Sub-ZeRo válasza henny (#18926) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+ 1. nekem sem indul el. Vagyis elsőnek igen, majd töröltem és utána hogy felraktam már nincs kép.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18931) fsb1000 válasza pvt.peter (#18925) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
16GB-os pendrive-ra felmegy?

(#18932) FLx válasza fleetcmd (#18923) üzenetére


FLx
addikt

Power options. :)

(#18933) FLx válasza fsb1000 (#18924) üzenetére


FLx
addikt

Nem, bár van ilyen funkció az Enterprise verzióban, de ott nem a szokványos telepítés van. :)

(#18934) FLx válasza lemusz (#18927) üzenetére


FLx
addikt

Igen, azok is kellenek.

(#18935) fleetcmd válasza FLx (#18932) üzenetére


fleetcmd
tag

Erre én is gondoltam. De pontosan hol?

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18936) Genius007


Genius007
őstag

Szép jó estét Uraim!

Feltettem kíváncsiságból én is a Windows 8 csodát.
(Amúgy is ráfért a Win7-re egy re-install, gondoltam kipróbálom az új win-t)

Minden szép és jó, megcsináltam a start menüt is, nem is lenne rossz, DE ...

1. Az ATi X1950Pro vga-mat sehogy sem ismeri fel, így pedig csak 64hz-en megy a monitorom, és kisüti a szemem, elég sok mindent próbáltam már, neten keresgéltem infókat, hogy lehet mégis megetetni vele a drivert, de nem igazán jutottam semmire. :U

2. A Leadtek WinFast Tv 2000 Expert Tv Tuner kártyámat feltelepítettem, elvileg látja is a Windows 8 (eszközkezelőben) viszont a PVR2 programja nem érzékeli a kártyát, ohh yeah.

3. Az alap Media Player (?!)-ben hol az istenben lehet hangot adni? Mert Next, Previous, Play, Stop, minden van, de az hogy mivel halkítom le esetleg a zenét, az nincs, vagyis csak én nem találom (gondolom).

:R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#18937) FLx válasza fleetcmd (#18935) üzenetére


FLx
addikt

Vezérlőpult, power options, Change plan settings.

[ Szerkesztve ]

(#18938) fleetcmd válasza Genius007 (#18936) üzenetére


fleetcmd
tag

3. Az alap Media Player (?!)-ben hol az istenben lehet hangot adni? Mert Next, Previous, Play, Stop, minden van, de az hogy mivel halkítom le esetleg a zenét, az nincs, vagyis csak én nem találom (gondolom).

A billentyűzeten lévő hangerőszabályzó gombokkal.

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18939) fleetcmd válasza FLx (#18937) üzenetére


fleetcmd
tag

Tudom, hogy hol van a vezérlőpulton a power options. Lehet, hogy béna vagyok, de ennyire nem. Azt szeretném tudni, hogy ezen belül hol lehet beállítani, hogy a lock screen nézegetése után ne kapcsolja ki egy perc múlva a képernyőt.

Szerk: ott ilyen beállítás nincs. Vagy ha van, akkor nem látom. :(

[ Szerkesztve ]

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#18940) FLx válasza Genius007 (#18936) üzenetére


FLx
addikt

1. Ha van hozzá Vista/W7 driver akkor jó lesz, ha csak XP akkor gáz.

(#18941) Genius007 válasza FLx (#18940) üzenetére


Genius007
őstag

Van hozzá, eddig mindenen tökéletesen működött.

És azt is megsúgod nekem, hogy hogyan lesz jó szerinted .... ? :)

Mod.: Csak mert próbáltam úgy telepíteni, hogy kompatibilitás Win7 mód, de nem segített ...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#18942) FLx válasza Genius007 (#18941) üzenetére


FLx
addikt

Ha van W7 driver akkor vagy a varázslójával, vagy kézzel azt fel lehet rakni a W8-ra is. Eszközkezelő, Display adapters, jobb egér, update driver software pl.

(#18943) Tamás88 válasza Genius007 (#18936) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Új VGA, vagy AMD-nél megpróbálhatod a legacy-t feltenned, ha a telepítő nem ismerné fel elsőre, akkor kézzel kell megmutatnod a drivert ott, ahova kicsomagolta a telepítő (C:\amd\...).

(#18944) hpé


hpé
tag

64bites-re hogy tudok áttérni ha a 32bitest vettem meg mivel xp32vel frissitettem? A product key elvileg jó ahhoz is.

(#18945) Bali27 válasza hpé (#18944) üzenetére


Bali27
addikt

Szerintem le kell huzni 64 bitest öhm.. valahonnann :C és ha jó hozzá akkor...

(#18946) FLx válasza hpé (#18944) üzenetére


FLx
addikt

Újra kell telepíteni egy legális médiával, a kulcs rendben lesz hozzá valóban.

(#18947) Gabeboy74


Gabeboy74
tag

Lehet, hogy már volt, és csak nekem új a dolog: Feltelepítettem a chrome-ot, de olyan, mintha két külön program futna a gépen. Az autentikációt a gmail fiókhoz meg kellett csinálnom a start képernyőről indított, és az asztalról indított esetében is. Sőt, ha meg van nyitva a start képernyős, azt nem észleli az asztal, nem jelenik meg a tálcán sem, mint futó alkalmazás, így arra csak a bal felső sarokból lehet visszaváltani. Persze ez visszafelé is igaz, az asztalról indított alkalmazásokra csak az asztalon tudok átváltani.
Tényleg olyan az egész win8, mintha két operációs rendszer futna a gépen egyszerre.

SGS CM10.1 - SGS3 JB - TF300T - MacBook Air

(#18948) jjeahh


jjeahh
nagyúr

tegnap tettem fel a kicsikét, minden szép, smooth, viszont pár dolog idegesít...
néhány modern ui-s app nem indul el...egyszerűen nem tölti be...pl accuweather...
a másik irritáló jelenség: ha zoomolok, chrome-ban, vagy photoshopban, bárhol, (ctrl+scroll) jelentkezik, nem tudom hogy lehetne leírni, egyszerűen túlzásba viszi...alig érek a scrollhoz, annyira kizoomol, hogy már nem is látom a betűket... ez ps, illustratorban nagyon zavaró tud lenni munka közben...így a zoom használhatatlan

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18949) Genius007


Genius007
őstag

Na megcsináltam nagy nehezen, bár elég fura mód ...
Leírom, hátha másnak is akad hasonló problémája, és ne szenvedjen vele potom 3órát. :DDD

Először is töltsük le a 10.02-es teljes ATi drivert, Control Panellel együtt ugye.

Utána menjünk ide -> C:\ATI\Support\10-02_legacy_vista32-64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\LH6A_INF\CH_95951.inf , jobb klikk, telepítés.

Ekkor a Windows 8 felismeri a videókártyát, hogy ATi x1950Pro (viszont itt még csak 75hz volt a maximum amit betudtam állítani!), ezután a varázslóval (ATi Driver ... ) jobb click, kompatibilitás, Windows 7, Futtatás rendszergazdaként. Innentől kezdve normálisan feltelepíti a drivert, és nem akad meg, a control panel is tökéletesen megy. :)

(Ha csak simán win7 módban akarod telepíteni először, akkor mindig megakad féluton a telepítés, nem jelez semmilyen hibás, csak megakad, és feladatkezelőből be kell zárni a programot, és ugyan úgy nem ismeri fel a vga-t, ezért kell az első lépés után csinálni.)

Na akkor most jöhet a Tv Tuner, remélem azt is megoldom hasonló módon. :B

:R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#18950) FLx válasza Gabeboy74 (#18947) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen jól látod, a két alkalmazásnak semmi köze egymáshoz. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.