Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Malachi válasza xxSanchez (#18248) üzenetére


Malachi
addikt

uh, te jó ég...

:R

(#18252) Whysperer válasza xxSanchez (#18248) üzenetére


Whysperer
addikt

Csak az a baj ,hogy nekem van egy eredeti windows 7-em és valami miatt elkezdett hülyülni ,hogy nem erdeti. mind1 és most már kint élek Angliába és ki is írja amikor frissíteném ,hogy 22 font vagy mennyi de amikor beírnám az adataimat a vásárláskor nem fogadja el a POST code-t.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#18253) Whysperer válasza xxSanchez (#18248) üzenetére


Whysperer
addikt

haj még 1 krédés![link] ezek csak frissítések?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#18254) xxSanchez válasza Whysperer (#18253) üzenetére


xxSanchez
őstag

Igen mindegyik az. Ha nem tudod pontosan akkor számold át forintba:

4 ezer forintos frissítés = Az elmúlt időben vásároltál Windows 7-el szerelt gépet.
9 ezer forintos frissítés = Windows XP SP3/Vista/Windows 7 rendszered van.
18 ezer forintos frissítés = Ugyanaz mint a 9 ezer forintosnál csak te választod ki, hogy hány bites legyen illetve kapsz egy DVD-t.

27 ezer forint = Teljes Windows 8 rendszer.
38 ezer forint = Teljes Windows 8 Pro rendszer.

Heyho.

(#18255) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van otthon két laptopom (egy notebook, egy netbook), mindkettőhöz kaptam OS-t, az egyiken W7 Starter a másikon W7 Pro 64bit fut.

Meg szeretném kérdezni hogy milyen módon és mennyiért tudnék W8-ra frissíteni, mindkettőn lehetőleg? Korábban volt szó valami 40 dolláros akcióról, ha jól emlékszem, de a dolog menetét nem igazán ismerem.

Let the Zone take me if I am.

(#18256) xxSanchez válasza kutga (#18255) üzenetére


xxSanchez
őstag

A Starteres frissítést nem tudom, de mikor vetted a Pro-s gépet? Amennyiben Június 2. óta akkor csak 4500 forintba kerül a frissítés, ha előbb akkor 9 ezer forintba. Első lépésben regisztrálsz a Windows Upgrade Offer oldalon majd letöltöd az alkalmazást. Futtatod, követed a lépéseket majd megvásárolod a rendszert. A letöltés végén felkínál 3 lehetőséget, válaszd ki a neked tetszőt.

1) Azonnali telepítés a lehetséges alkalmazások meghagyásával
2) Pendrive-ra írás
3) Képfájl elhelyezése a meghajtón későbbi használatra.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#18257) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A gépházat hogy lehet bezárni? Megnyitottam és most folyamatosan megy.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#18258) xxSanchez válasza Inv1sus (#18257) üzenetére


xxSanchez
őstag

Felviszed az egeret a képernyő tetejére > Megmarkolod > Ledobod a tálcára.

Heyho.

(#18259) Onderon


Onderon
senior tag

na, jönnek 50szer ugyanazok a kérdések! emberek, olvassatok vissza és használjátok a keresőt!

Fel lehet tenni tisztán, nem csak update.
Fent kell legyen a rendszer, ami alapján meg akarod venni olcsóbban a Windos 8-at. Abból kell indítani a telepítési segédet! Innen kell letölteni
A telepítési segéd (assistant) elintéz mindent, nem kell külön program semmire.

A telepítés menete:

-Telepítési segéd letöltése, futtatása.
-Amennyiben mindent rendben talált jön a vásárlás, most erre nem térnék ki külön, remélhetőleg mindenki tudja mik a feltételei az online fizetésnek.
-Kiválasztod melyik verziót szeretnéd, digitális letöltés (kb. 9000ft) vagy fizikai dvd (kb 18000ft).
-Én a digitális letöltést választotta, így csak ennek tudom a menetét, gondolom a fizikai dvd-nél még külön szállítási címet nevet kell megadni.
-Digitális letöltés a kifizetés, visszaigazaló email és windows-kulcs megkapása és annak beírása után elkezdi letölteni a windows 8 pro-t. Nem kell megijedni, csak letölti, nem kezdi el rögtön telepíteni!
-Amint letöltötte, leellenőrzi a letöltést.
-Ezután megkérdezi, hogy fel szeretnéd-e most rögtön telepíteni, vagy később USB-ről, vagy kiírod DVD-re.
-Én az USB-t választottam.
-Kéri a pendrive-ot, ami minimum 3gb-os kell legyen. Kiválasztod, mint meghajtót, elkezdi felmásolni rá a telepítőt, előtte figyelmeztet, hogy törlődni fog minden róla. Miután végzett, ezzel nagyjából készen is van, egy normális, működő, bootolható Windows 8 Pro kerül a pendrivera, innentől bármikor lehet telepíteni. A telepítő-kulcsot ne felejtsétek el jól megőrizni!

Ha valamit kihagytam, egészítsétek ki! Az esetleges fogalmazási, formai hibákért előre elnézést kérek, nem vagyok író!

[ Szerkesztve ]

(#18260) Inv1sus válasza xxSanchez (#18258) üzenetére


Inv1sus
addikt

Na ez tipikusan nem pc-re való dolog. :D
Köszi!

(#18259) Parasite
De én NEM BÍRTAM TISZTÁN FELTENNI, NEM ÉRTED? Hiába írjátok be ugyanazt a maszlagot még vagy SZÁZSZOR. Egyetlen különbség az hogy eddig mindenki pendrive-ra rakta az ISO-t. Illetve az se mind1, hogyan lett leformázva. Én Secure Erase-t használtam az SSD-men, lehet ez volt a gond, de amíg nincs letisztázva a probléma forrása, addig ne játszatok az okostojást, mert még más is fölöslegesen elpocsékol 1-2 órát az életéből, rosszabb esetbe többet.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#18261) NGA válasza raidx (#18250) üzenetére


NGA
addikt

A netbook-okon be lehet állitani az 1024x768-as felbontást, azon fut a Win8 mui app is. Samsung N145-ön tesztelve.

(#18262) NGA válasza Inv1sus (#18257) üzenetére


NGA
addikt

Mint minden windows alatt: alt+f4

[ Szerkesztve ]

(#18263) xxSanchez válasza Inv1sus (#18260) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ha ez jobban tetszik akkor így is bezárhatod:

Egeret a bal felső sarokba viszed > átváltasz az asztalra > megint bal felső sarokba viszed > jobb klikk azon az alkalmazáson amelyik már nem kell > bezárás.

Heyho.

(#18264) Onderon


Onderon
senior tag

a Logitech oldalán van egy egész jó kis magyar nyelvű (!) videó kezdésnek, hogy mit hogyan kell a Windows 8-ban, nem teljes, de alapnak elmegy!

Katt ide és alul A Logitech és a Windows 8-nál katt a További információkra és elindul a videó

[ Szerkesztve ]

(#18265) lck válasza xxSanchez (#18263) üzenetére


lck
senior tag

Középső egér gomb ( görgő) klikk.

(#18266) polonic válasza Inv1sus (#18257) üzenetére


polonic
félisten

A gépház az mi? Mit sikerült ilyen jól lefordítani valakinek? :D

Egyébként a metro-s alkalmazásokat nem kell bezárogatni.

(#18267) xxSanchez válasza lck (#18265) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem ezzel nem zárja be.

polonic: Gépház = személyes beállítások módosítása, zároló képernyő választása stb...

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#18268) kutga válasza xxSanchez (#18256) üzenetére


kutga
nagyúr

2011. decemberi a Pro-s gép.

Olyat tudok csinálni hogy a Pro-s gépre leszedem a frissítést és a Starterre telepítem rá?

Let the Zone take me if I am.

(#18269) Onderon válasza kutga (#18268) üzenetére


Onderon
senior tag

nem célszerű, mert az a windows-kulcs, amit az a rendszer használ, amire a frissítést kéred, onnantól érvénytelen lesz. bármire telepítheted, de a rendszer ami alapján jogosult voltál az olcsóbb windows 8-ra, már nem lesz használható.

[ Szerkesztve ]

(#18270) xxSanchez válasza kutga (#18268) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nem tudom, hogy a jelenlegi OEM verzió alaphoz kötődik-e vagy nem. Amennyiben nem akkor természetesen viszont "jogilag" csak egy gépen használhatod. Elsőnek mindenképp fel kell raknod a Pro-s gépre is a licensz miatt.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#18271) Inv1sus válasza NGA (#18262) üzenetére


Inv1sus
addikt

Erre dobnék egy like-ot :D :DD :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#18272) polonic válasza xxSanchez (#18267) üzenetére


polonic
félisten

Az szép. :)
Most nincs előttem a win8, de emlékeim szerint az angol nyelvűben change pc settings van.

(#18273) evilskati válasza kutga (#18268) üzenetére


evilskati
aktív tag

Elviekben igen.

Kellene, egy jól megfogalmazott 1.hsz, párszáz hozzászólás óta ugyanazok a kérdések merülnek fel.
Vállalkozik rá valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18274) Onderon válasza polonic (#18272) üzenetére


Onderon
senior tag

ha egyre gondolunk, akkor az, PC Settings és Change PC Settings :) én is angolul használom, a magyart egyszerűen képtelen vagyok megérteni :D

(#18275) Воланд válasza kutga (#18268) üzenetére


Воланд
titán

tudsz. de a netbooknak mekkora a felbontasa?

(#18270) xxSanchez: nem kell feltennie, egy geprol annyi kodot vesz, amennyit akar. es a kodok melle eleg egy darab iso.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18276) NGA válasza Onderon (#18269) üzenetére


NGA
addikt

Akkor egy kérdés:

Fogtam a céges Win7 64-es gyári dvd-t, felraktam a laptopra, aminek az alján van egy Vista matrica, de nem irtam be sorozatszámot, és nem is aktiváltam. Letöltöttem a W8 64 bitet, megkaptam a kódot, majd feltelepitettem a 8-at. Aktiválta magát, minden rendben fut. A céges gépen a win7 amit a dvd-hez kapott kóddal aktiváltam szintén szépen fut. Nekem csak addig kellett a 64-es w7, mig letöltöm a w8 64 bitet, mivel eredetileg 32 bites volt fent, de a 4 gigát ki akarom használni.

Szóval most mindakettő fut aktiválva. Gondolom amikor gyártják a DVD-t, akkor mindegyiket azonosan préselik, igy mindegy honna származó w7-et, vistat rakok fel, a w8 installernek csak az kell, hogy fusson egy valamilyen win a gépen, azt már nem vizsgálja, hogy az aktivált-e, vagy hogy hogyan.

(#18277) kutga válasza Воланд (#18275) üzenetére


kutga
nagyúr

1024*600 úgy tudom. Pár hsz-szel ezelőtt írtátok hogy nem ideális sajnos.

Köszi mindenkinek a válaszokat, inkább akkor a netbookon futtatom a frissítő alkalmazást, nem kavarok a másik géppel.

Let the Zone take me if I am.

(#18278) Воланд válasza Onderon (#18269) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz ervenytelen a kulcs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18279) Onderon válasza NGA (#18276) üzenetére


Onderon
senior tag

nem látom a kérdést :D

fura, hogy ezt így végigvitte aktivált windows nélkül, hiszen akkor bárki letölt a netről egy nem tört normális windows installt felrakja és megveheti olcsóbban a windows 8-at, nem kell hogy legyen jogtiszta előző verziója.

[ Szerkesztve ]

(#18280) Воланд válasza Onderon (#18279) üzenetére


Воланд
titán

"viszont ha ez így működik, akkor bárki megveheti 9ezerért a windows-t, nem kell legyen a bírtokában jogtiszta előző verzió! ami elég fura lenne, de nem elképzelhetetlen."

pedig ez igy van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18281) fatal` válasza Onderon (#18269) üzenetére


fatal`
titán

Nem lesz érvénytelen, ne terjesszétek már ezt a hülyeséget. Az upgrade offer során külön windows 8 licencet kap, amit akár másik gépre is telepíthet, mint, amin a win7et használja.

(#18282) mukibuci válasza Onderon (#18279) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem attól, hogy technikailag jogtisztának látja a rendszer, attól még nem lesz ténylegesen is az :U Gondolom az eredeti xp/vista/7 matricával tudod bizonyítani a jogtisztaságod

röviden: működik minden, de ha jönnek ellenőrizni, akkor megb4sznak :D -de ez csak cégeknél lehet érdekes

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18283) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ebben a windows 8-ban egyébként a metro-n kívül van valami más változás is a win7-hez képest? :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#18284) Onderon válasza fatal` (#18281) üzenetére


Onderon
senior tag

jól van na :D ezt olvastam valahol és nekem is így volt logikus, de örülök, hogy nem így van! mert akkor van egy windows 7 home premium 64bitem és egy windows 8 pro 64bitem :D

(#18285) Onderon válasza Inv1sus (#18283) üzenetére


Onderon
senior tag

igen, a passziánsz sokkal jobb lett! :DDD

(#18286) Воланд válasza Inv1sus (#18283) üzenetére


Воланд
titán

[link]
[link]
[link]
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18288) xxSanchez válasza Inv1sus (#18283) üzenetére


xxSanchez
őstag

Sokkal több gesztussal rendelkezik "érintőképernyő vagy érintőtábla szükséges"
Érthetőbb hibaüzenetek, "barátibb kék halál"
Sok-sok beépített hasznos alkalmazás
Windows Store
Gyorsabb, stabilabb működés
Nagyobb testreszabhatóság
Jobban kézreállnak a dolgok
Meg úgy az egész, ezt szerintem nem lehet elmondani. :DDD

Amúgy érintőképernyővel vagy érintőtáblával biztos ezerszer nagyobb élmény használni.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#18289) Alastair' válasza Inv1sus (#18283) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Pl. metro sincs benne.

Alister from Hell

(#18290) Onderon válasza mukibuci (#18282) üzenetére


Onderon
senior tag

én valami olyasmire gondoltam, hogyha tovább használod a régebbi windows verziót is, akkor az frissítések letöltésénél beszól hogy nem genuine, vagy egyszercsak kitalálja hogy nem az és marad 3 napod aktiválni. de érthető lenne, ha meghagyta volna ezt a kiskaput a microsoft, hiszen így nagyon sok "kalóz" windows-os állhat át hivatalos verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#18291) Inv1sus válasza Воланд (#18286) üzenetére


Inv1sus
addikt

Na ezt majd átnyálazom. Köszi!

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#18292) JamesHun


JamesHun
addikt

Ebben a warezzal teli világban most tényleg ez a legnagyobb gondotok, hogy a liszensz nem 100% ig teljesül
Örül az MS, mert statisztikába jól mutat és örül mert x emberből jó arány tuti nem vette volna meg, mert ott a tört Win8 is a neten, nekik az is jó lett volna. Ezzel sok embert bevezetett a majdnem legális windows projektbe.

SeriesX: JamesSHun

(#18293) xxSanchez válasza JamesHun (#18292) üzenetére


xxSanchez
őstag

"Microsoft vezérigazgatója szerint a pénteken megjelent Windows 8 iránti kereslet felülmúlja a Windows 7 operációs rendszer iránt kezdetben tanúsított igényeket" :K

Heyho.

(#18294) NGA válasza JamesHun (#18292) üzenetére


NGA
addikt

Valamint sokan vásárolni fognak a Windows store-ből, mivel gondolom a nem megfelelően aktivált Win8-nál nem megy a store rendesen.

asound: Nekem a Samsung N145-ön fut rendesen a W8

[ Szerkesztve ]

(#18295) kutga válasza NGA (#18287) üzenetére


kutga
nagyúr

Ok, a netbook lenne a lényeg, a nagyobbikon még elvagyok a W7-tel.

Let the Zone take me if I am.

(#18296) simon7012


simon7012
aktív tag

Azt mondjátok meg ha újra rakom a 8-at akkor melyik kulcsot kell használni?
A windows média centeres kulccsal vagy amit előtte kaptam?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#18297) JamesHun válasza NGA (#18294) üzenetére


JamesHun
addikt

hát tört win8 al tuti nem vennék fizetős progikat, mert ki tudja mikor törlik az egész accountomat

SeriesX: JamesSHun

(#18298) fatal` válasza simon7012 (#18296) üzenetére


fatal`
titán

A WMC kulccsal nem tudod telepíteni.

(#18299) Penész Gomba válasza JamesHun (#18297) üzenetére


Penész Gomba
tag

Kérdés, hogy hogyan tört az a Win8-a. Mert ha KMS-es akkor szerintem az nem számít ilyen szempontból törtnek, de ha mással próbálkozott akkor már inkább

(#18300) mukibuci válasza JamesHun (#18297) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

aki nem veszi meg a win-t - főleg ennyiért - az más programot se fog megvenni a storeból :U

én legalábbis ha sajnálnék 4500/9000-t a rendszerre, akkor biztos nem vennék mérges madarakat rá 1100ért ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.