Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) gézu válasza FLx (#19149) üzenetére


gézu
őstag

Tehát átvihető a win8 upgrade, ha az új gépen van az upgrade-hez win7/xp rendszer, de az nem lehet az előző gépen levő win7/xp, ha az OEM volt, mert az meg nem vihető tovább. Viszont, ha retail oprendszered volt, akkor azzal annyi gépre vihető át, amennyire csak akarod, de egyszerre csak egyre. ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19152) Hunork válasza Sub-ZeRo (#19150) üzenetére


Hunork
veterán

Mármint mi reset?
Az egész W8 reinstall?
Amióta élesben megy a W8, azóta megy ez a gebasz. Nem értem. CSAK eredeti játékaim vannak, legális programok, vagy freeware. És egyik napról a másikra kezd behalni az egész...W7 lesz ebből, ott soha nem volt ekkora szívás... :O

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19153) < CyberBob > válasza Hunork (#19148) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerintem tegyél fel egy Comodo-t vagy más külső védelmi programot, ott egyértelműek a beállítások. Böngészőből felesleges a 64 bites, amúgy a legújabb rókának semmi baja.

Ha viszont ennyi gondod van inkább tedd vissza a hetest, majd fél év múlva érdemes megint próbát tenni.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#19154) FLx válasza gézu (#19151) üzenetére


FLx
addikt

Igen, így van. Rá fogok kérdezni bent a jövő héten, de eddig ez az infónk volt.

(#19155) Hunork válasza < CyberBob > (#19153) üzenetére


Hunork
veterán

Egész addig nem volt baj, míg be nem élesedett a rendszer.
Firefox lefagy. Ez van.
Chrome/IE alól BF3 nem megy.
Egyetlen Uplay játék sem megy multiban.
Amit nem értek: mitől?? mi történt??? minden frissítve. Minden legális. Elképesztően berágtam, és nagyot csalódtam. Épp azért, mert EDDIG minden normálisan ment. EZ a bajom. És röhejes lenne, ha egy reinstall oldaná meg ezt...az már szégyen lenne...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19156) Dinter


Dinter
addikt

Időjárásnál ha egy város be van állítva, azt hogy tudom szerkeszteni?

Megtaláltam Hely hozzáadásnál.

[ Szerkesztve ]

(#19157) FLx válasza Dinter (#19156) üzenetére


FLx
addikt

Jobb egér gomb és fent places.

(#19158) gézu válasza FLx (#19154) üzenetére


gézu
őstag

Mondjuk így a logikus, csak az oem szerződés mintha nem említené meg külön, hogy az átvitel célgépével kapcsolatban milyen követelmények vannak.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19159) #41133696 válasza FLx (#19149) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, oké, akkor ez letisztult, köszi az infót :R Marad a 7 -es + a Vista nincs frissítés az ezeréves vasra :)

(#19160) FLx válasza gézu (#19158) üzenetére


FLx
addikt

Amit itt több helyen is láttam az az OEM System Builder Personal Use License. Ez van most a retail verzió helyett, ezt lehet vinni gépről gépre, amit viszont mondjuk egy Dell notival kapsz az nem PU licenc, hanem a régi megszokott OEM. Ez ugyanúgy ragad a géphez. Mellesleg a PU nem is használható upgrade gyanánt.

(#19161) FLx válasza #41133696 (#19159) üzenetére


FLx
addikt

Elkezdtem közben kérdezősködni és elég ködös a téma mindenhol, fogok erről publikálni valami írást ha lesz biztos információm.

(#19162) jediweb válasza FLx (#19161) üzenetére


jediweb
aktív tag

Szia
Arról van infód , hogy a Onenote nyomtatásra - pl egy weblap nyomtatásakor nem fizikai nyomtatóra, hanem
a jelzett programot meghívva - nem csinál semmit .. ??? Mert nálam ez van ...

Egyébként az ms ügyfélszolgálat azt modta

1) ha oem -re a frissítés az oem marad ( tehát hordozhatatlan marad )
2) virágboltira win8 lehet múködik de akkor sem jogtiszta.

De az sem ok hogy mindenkinek a hordazhatóságot írja ki és az sem, hogy a virágboltira is és
a próbaverzióra is meg tudja venni ( JOGILAG ) és főleg ahhoz képest amit hivatalosan mondanak sokszor
köze sincs a valósághoz mint most sem.

Nekem installáláskor még azt írta ki nem hordozható ( akkor is van lisence elfogadás és ha megnézitek úgy van )

Majd ha települt és ismét megnézem már a hordozható lisence írja ki ...

Mindenesetre nagy a káosz e téren....

És mi van azzal aki megveszi 50e ft más meg 4.5e ft(+virágbolti) és u.a a végeredmény...
Nem mintha érdekelne .. az veszi magára akinek kell .... csak ezek a tények ....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#19163) FLx válasza jediweb (#19162) üzenetére


FLx
addikt

Sajnos általában ez van, mivel az upgrade nem ellenőrzi a jogalap forrását és legalitását. Eleve egy registry trükkel a régi W7 és Vista upgrade lemezekkel is lehetett tiszta telepítést csinálni. Továbbra is azon van a hangsúly, hogy jogilag mi legális és mi nem, technológiai akadályok nincsenek igazából semmire. MS úgy szokta mondani, hogy becsületkassza van. :D

Milyen verzió a OneNote és milyen böngésző?

(#19164) Malachi


Malachi
addikt

azt el lehet érni valahogy, hogy az update a már kezdőképernyőn figyelmeztessen a telepíthető frissítésekre? én úgy állítottam be, hogy csak figyelmeztessen, de ne töltsön/telepítsen automatikusan és ma találtam négy frissítést, mikor véletlenül benéztem, amit sehol nem jelzett. még kis buborék se jött fel az asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#19165) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Véleményetek szerint egy főleg játékra használt gépre érdemes Windows 8-at venni vagy a Windows 7 jobb? Nekem maga a felület tetszik. Mik a vélemények? Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19166) Malachi válasza freelanced (#19165) üzenetére


Malachi
addikt

általában véve gyorsul tőle a rendszer és többen FPS javulásról is írtak, szóval azt mondom, mehet, érdemes. nekem minden új játékom hiba nélkül fut.

(#19167) Silenzio válasza freelanced (#19165) üzenetére


Silenzio
addikt

60 GB-os SSD-re mindenképp, mert jó 10 gigával soványabb, mint a Win 7. Összehasonlítási alapom nincsen, SSD-m sosem volt, az új HDD-m is mérföldekkel jobb, mint a régi, eddig csak azt tudom, hogy 5750 CF-fel a Crysis 2 remekül fut full HD dx11-ben, ami nagy szó. De csakis a legújabb, béta katalinnal, előtte 10-12 fps-sel ment.

8 másodperc alatt bootol, sehol egy lag, vinyóköszörülés, akadás...

Meg hogy hiába kapcsolom ki a Page File-t, mindig visszarak valamennyit a kis buzi.

A Smart Screen még pofátlanabb, mint az UAC. Még egy xvid codecet se enged feltenni, mert nem tudja, mi az. Persze ki lehet kapcsolni, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19168) Dinter válasza freelanced (#19165) üzenetére


Dinter
addikt

Én meg vagyok vele elégedve, semmi problémám vele. Lehetnek kompatibilitási hibák, de akkor kompatibilis módban futtatod. Szerintem jobb a Windows 8.

(#19169) Rototti


Rototti
senior tag

Üdv!

A "Num lock nem kapcsol be indításnál" problémára van már megoldás? Ezzel kapcsolatban amúgy azt vettem észre, hogy ha Fast startup be van kapcsolva, akkor a num lock mindig kikapcsol indításkor, de ha normál leállítást csinálok, akkor meg jó.

Am az is fura, hogy a shutdown shortcutok, amiket itt használnak páran, akkor is normál (lassú) leállítást végeznek, ha egyébként a fast startup be van kapcsolva... :F

Kimi - The King of Spa

(#19170) freelanced


freelanced
addikt

Én ahol néztem ott ezt árulják: Microsoft Windows Pro 8 32-bit/64-bit Hungarian VUP DVD

Ez teljesen normális, DVD-s verzió? Nem OEM-es meg ilyesmi?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19171) xxSanchez válasza freelanced (#19170) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ez VUP, Version Upgrade = Frissítés.

Heyho.

(#19172) polonic válasza freelanced (#19170) üzenetére


polonic
félisten

nincs, csak oem vagy letölthető verzió.

(#19173) freelanced


freelanced
addikt

Értem. És ez a letölthető mit takar? Van valami hátránya? Ha tönkremegy a számítógép felrakható ismét vagy hogy van?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19174) jediweb válasza FLx (#19163) üzenetére


jediweb
aktív tag

A Onenote az office 2010 része

mint world,excel,powerpoint,onenote
A onenote egy komplex dokumentum kezelő tud menteni doc,pdf,xps,mht stb formátumokba
és ha ez van a nyomtatónak kijelölve ebbe töltődik a nyomtatandó ami szerkeszthető menthető kül. formátumokba ...
De ha nem tudtad mi az , akkor lehet kár is volt a kérdésért ...( már bocsi )

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#19175) Malachi válasza freelanced (#19173) üzenetére


Malachi
addikt

letöltöd, de készíthetsz belőle bootolható pendrive-ot vagy DVD-t a telepítés előtt. azt elteszed és a saját gépedre bármikor felteheted, alaplap csere után is. de csak a sajátodra.

(#19176) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Hogyan lehet azt megoldani, hogy amikor felkapcsolom a gépet, akkor a bejelenkező képernyőnél lehessen választani egy offline profil (mondjuk közös néven), és egy privát online profil közül, hogy melyikkel akarok bejelentkezni! Ugyebár a család többi tagja is szeretne itt csinálni valamit, és nekik elég lenne egy offline is.
Köszönöm!

(#19177) FLx válasza jediweb (#19174) üzenetére


FLx
addikt

Dob valami hibaüzenetet amikor akarsz nyomtatni?

(#19178) FLx válasza Malachi (#19175) üzenetére


FLx
addikt

És ha ugye van jogalap, tehát korábbi legális Windows.

(#19179) FLx válasza ReSeTer (#19176) üzenetére


FLx
addikt

Választani nem lehet, be kell írni az account nevét.

(#19180) Dinter


Dinter
addikt

Ha csatlakoztattam egy ISO képfájlt a rendszerhez, azt lekapcsolni hogyan tudom?

(#19181) jediweb válasza FLx (#19177) üzenetére


jediweb
aktív tag

A legelső indításnál azt el is küldte, de utána már nem dob hibaüzenetet , csak u.u nem csinál semmit ...

jediweb

(#19182) freelanced válasza Malachi (#19175) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Szóval végülis egyenlő a dobozos Windows 7 verzióval. Szóval nincs olyan korlátozás mint az OEMnél csak annyi az egész hogy nincs lemez ugye?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19183) Sub-ZeRo válasza Dinter (#19180) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A sajátgépen cask kiadás gombra mész.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19184) Malachi válasza freelanced (#19182) üzenetére


Malachi
addikt

ezt azért nem tudom, ez nem dobozos, hanem digital download (vagy teljes, vagy upgrade), de az tény, hogy ugyanúgy viselkedik, mint egy dobozos. készíthetsz róla mentést, és bárhova telepítheted, amíg csak te használod fel.

(#19185) jediweb válasza freelanced (#19182) üzenetére


jediweb
aktív tag

Ha dobozosra upgradelsz ....

jediweb

(#19186) FLx válasza freelanced (#19182) üzenetére


FLx
addikt

Nem, nem egyenlő. Ez upgrade.

(#19187) hackeeeee válasza freelanced (#19182) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De van korlátozás. Pl. egyszerre csak egy gépen használhatod. De maga az alaplapi korlátozás megszűnt.

(#19184) Malachi: A kulcs maga retail, elvileg... Ezért kértem annó, hogy aki OEM- rendszert upgrade-elt, nézze meg, hogy milyen kulcsot kapott. OEM/Retail.. De nem reagált senki.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19188) ReSeTer válasza FLx (#19179) üzenetére


ReSeTer
senior tag

És azt hogy? Mert ha utoljára online profillal jelentkeztem be, hiába jelentkezek ki, akkor is már berakja az email címet előre, amit nem tudok változtatni, már csak a jelszót lehet beütni.

(#19189) FLx válasza FLx (#19179) üzenetére


FLx
addikt

Pontosítok, ha workgroupban van a gép, akkor elvileg a jobb felső sarokban lehet user-t váltani.

(#19190) FLx válasza hackeeeee (#19187) üzenetére


FLx
addikt

Amit kaptok az egy Upgrade FPP/retail kulcs. Akármit is enged technikailag, csak akkor legális ha meglévő Windows verziót frissítesz vele.

(#19191) kukulec


kukulec
őstag

helló, egyszer már kértem tanácsot, de azóta bonyolódott a helyzetem, úgyhogy sry!
jelenleg egy 64 bites nem legális 7-es fut a gépemen. van egy legális 32 bites diák verzió, de azt leváltottam, mert ps-hez kellett a sok memória, és nem igényelhettem diákkal jobbat.
a kérdésem az, ha visszateszem az eredeti diákverziót, és veszek 19-ért egy legális win 8 pro upgrade-et, akkor az működni fog? vagy muszáj dobozosat vásárolnom? egyáltalán van valami lényeges különbség pro és nem pro között? hálásan köszi minden jó gondolatért!

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#19192) freelanced


freelanced
addikt

Akkor jelenleg nincs is a piacon használható Windows 8? Nekem nincs olyan verzióm amit frissiteni tudnék/akarok mert új gépre menne. Ráadásul a frissités csak 9000 tudtommal. :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19193) Воланд válasza freelanced (#19192) üzenetére


Воланд
titán

de van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19194) fleetcmd válasza Sub-ZeRo (#19183) üzenetére


fleetcmd
tag

Erről jut eszembe... Hol lehet a modern ui-s appokban beállítani a helyesírásellenőrzés nyelvét? A "csak"-ot mindig kicseréli "cask"-ra. Persze van előnye is, mert már tudom, mit jelent a "cask". Na de akkor is. :)

Olyan opciót láttam, hogy helyesírás-ellenőrzés ki és be, de pl. magyar helyesírás-ellenőrzést be tudok állítani?

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#19195) FLx válasza ReSeTer (#19188) üzenetére


FLx
addikt

Tudsz létrehozni lokális profilt, a bejelentkezésnél pedig ott lesz majd a másik user is, ha létrehoztad.

(#19196) freelanced válasza Воланд (#19193) üzenetére


freelanced
addikt

Ez meg OEM... hát grat Microsoft ez igy szerintem nem korrekt... :S
Köszi a segitséget!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#19197) FLx válasza Воланд (#19193) üzenetére


FLx
addikt

Sajnos itt is fura a megnevezés, mert ára alapján ez System Builder verzió, ami nem ragad a géphez.

(#19198) FLx válasza kukulec (#19191) üzenetére


FLx
addikt

Nem lesz legális, mert a diák verzió már eleve upgrade volt.

(#19199) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy a most már végleges Win 8 aktiválás nélkül meddig használható, vagy esetleg él még ez a korábban kiadott hivatalos, 90 napos "próbaváltozat"?
Korábban használtam hónapokig a 8400-as bétát és kíváncsi lennék mi minden változott a véglegesben, gondolom azért néhány dolog biztosan ( bár nekem a béta is tetszett ). :)

(#19200) Sub-ZeRo válasza fleetcmd (#19194) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a nyelveknél kellene megnézni. Bár szerintem te is angol wint használsz. Lehet akkor a Magyar nyelvet kell felrakni. :/

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.