Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Onderon válasza havri1 (#19948) üzenetére


Onderon
senior tag

amúgy meg oldalra jobbra kimész egérrel, sáv előjön, devices (eszközök) és ott nyomtató

(#19952) FLx válasza netpeti98 (#19945) üzenetére


FLx
addikt

Ha a vége az lesz, hogy egy példány Windows 8 fog futni és semmi más, akkor teljesen legális.

(#19953) FLx válasza Gorneck (#19936) üzenetére


FLx
addikt

Sajnos ha belépsz egy ilyen könyvtárba akkor valóban megnéz minden fájlt, csak nálam sem érezhető belőle semmi az SSD miatt.

(#19954) yuri90


yuri90
tag

Találkozott más is azzal a problémával hogy felrakom a store-ból a pin ball-t,elindítom a mars pályát és úgy jelenik meg a képen hogy a golyó és a pálya egyes elemei látszanak a pálya többi része sötét.Ez mitől van?

(#19955) norbi0604 válasza Vistaboy (#19921) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ha KMS-el lett aktiválva, akkor igényelhetsz (igényelhettél volna) egy Media Center Pack ingyenes kulcsot (januárig lehet igényelni) innen, majd ezt a kulcsot felhasználva amit e-mailben kapsz hozzáadod a Windows Update-en keresztül a Windows bővítése további szolgáltatásokkal funkcióhoz, letölti a Media Center-t, újraindul és van egy teljes értékű Windows 8 Pro X64-ed "életfogytig" aktiválva. :R

[ Szerkesztve ]

(#19956) mercotio84


mercotio84
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tudja valaki esetleg hogy miért nem indulnak el a Games for Windows Live játékok?
STEAM-es verziósok, pl.: Bioschock 2, Dirt 2

Frissen vásárolt/telepített Windows 8 Pro 64bit rendszert használok.

(#19957) cyber86


cyber86
őstag

Üdv. Van aki már Vistáról frissített win8-ra? mert nekem valamiért nem akar sikerülni, vagy rakjam fel az összes frissítést és csak akkor fog menni, vagy mi lehet a gond? A bankkártya tuti jó, mert már 2 win8 frissítés sikerült róla az igaz, hogy win7-ről. Ez egy Asus laptop lenne csak régebben lett hozzá véve win vista meg win7-is csak a win7-et nem szeretném frissíteni, de lehet muszáj lesz akkor? :F

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#19958) fatal` válasza cyber86 (#19957) üzenetére


fatal`
titán

Közvetlenül frissíteni szerintem nem lehet. Persze frissítést vehetsz, de újra kell telepíteni.

(#19959) polonic válasza mercotio84 (#19956) üzenetére


polonic
félisten

GfWL biztosan telepítve van?

(#19960) bestyen válasza mercotio84 (#19956) üzenetére

Ha nincs telepítve a Games for Windows live, akkor telepítsd, ha fenn van akkor frissítsd. Nekem is volt ilyen problémám.

(#19961) cyber86 válasza fatal` (#19958) üzenetére


cyber86
őstag

Én frissítést akarok venni, de állandóan sikertelen a megrendelés, de nem tudom, hogy miért :F

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#19962) Bali27 válasza cyber86 (#19957) üzenetére


Bali27
addikt

64 Bites Vistám volt fent amikor megvettem a Win8-at.. A vásárlási vagy letöltési vagy milyen segéddel simán sikerült..

(#19963) Vistaboy válasza norbi0604 (#19955) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, azért megpróbáltam kérni egyet, veszíteni nem fogok vele. :)

MOD: Ha meg nem, nem akasztom fel magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19964) Silenzio válasza mercotio84 (#19956) üzenetére


Silenzio
addikt

Elfogadtad az xbox.com-on vagy mi a francon a felhasználási feltételeket? Mit ír ki? Mit csinál?

Más.

Ezek szerint senki sem használ erefelé SSD-vel Win 8-at? Vagy senkit sem érdekel, hogy a Page File szarrá cseszi egy év alatt? :U

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19965) Воланд válasza Vistaboy (#19963) üzenetére


Воланд
titán

ezt itt nem nagyon eroltetnem....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19966) Vistaboy válasza Воланд (#19965) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor nem szóltam. Úgysem sikerül.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19967) FLx válasza Silenzio (#19964) üzenetére


FLx
addikt

Nem lesz tőle semmi baja, nem azért van az SSD, hogy kíméljem. Egyébként ha kikapcsolom a page file-t akkor meg folyton kifogy a memória, hiába van a gépben 8GB. :)

(#19968) hackeeeee válasza Silenzio (#19964) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szét azért nem eszi egy év alatt. Ez azért elég erős túlzás.

Amúgy, asszem GoodSpeed-nek SSD-ről megy a rendszer, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Véleményem szubjektív...

(#19969) < CyberBob > válasza polonic (#19950) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Keresztfiam játszik vele gond nélkül multiban (Win7x64).

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#19970) havri1 válasza FLx (#19967) üzenetére


havri1
félisten

Milyen program indításánál fogy el a memória?
Nekem is le van tiltva mostmár lassan 2 éve, és eddig semmi hiba..És nem is 8gb, csak 7gb-ot használok, mert 1gb ramdrive-ba van.

havri

(#19971) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is SSD-n van a rendszer és a programok.Lapozófájl ki van kapcsolva,de még semmi gondom nem volt vele,pedig játszom is a géppel.
Amit írtak anno,hogy érdemes kikapcsolni,az ki is van-töredezettség-mentesítés,előtöltés,indexelés,stb.-semmi problem nem volt semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#19972) Воланд válasza Mikulásbá (#19971) üzenetére


Воланд
titán

az elotoltest meg az indexelest felesleges kikapcsolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19973) Visormail válasza raidx (#19930) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor most a dualboot problémák csak efi gépeken jönnek elő vagy mindegyiken?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19974) havri1 válasza Воланд (#19972) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem is, nekem csak a pagefile volt kikapcsolva, meg a böngésző cache van ramdriveban, és vígan elmegy 14 évet az ssd 2 éves statisztika alapján..

havri

(#19975) FLx válasza havri1 (#19970) üzenetére


FLx
addikt

Fut pár dolog párhuzamosan, illetve Chrome-ban általában 50-60 tab van nyitva. :D

[ Szerkesztve ]

(#19976) mexel


mexel
veterán

Azt nem tudom megoldani, hogy kikapcsolt UAC-al is menjen a metro? Ja, és a beépített rendszergazdai fiókhoz nem lehet microsoft fiókot rendelni? Fentebb szó volt az indexelés ki-be kapcsolásáról. Tulajdonképpen mire jó pontosan az indexelés?

(#19977) yuri90


yuri90
tag

Találkozott más is azzal a problémával hogy felrakom a store-ból a pin ball-t,elindítom a mars pályát és úgy jelenik meg a képen hogy a golyó és a pálya egyes elemei látszanak a pálya többi része sötét.Ez mitől van?Vmi ötlet?

(#19978) mexel válasza yuri90 (#19977) üzenetére


mexel
veterán

Ja, tényleg elfelejtettem: kíváncsiságképpen feltettem egy játékot a metro-ra az áruházból, megnézni hogyan is működik a dolog. Törölni hogyan lehet? Sehol sem találom a módját.

(#19979) cyber86 válasza Bali27 (#19962) üzenetére


cyber86
őstag

akkor lehet az a baj, hogy ez 32 bites?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#19980) mercotio84 válasza polonic (#19959) üzenetére


mercotio84
csendes tag

Letöltöttem a legfrissebb verziót, most már mûködik szépen minden GfWL-os játék! :)

:K köszönöm a segítséget!

(#19981) yuri90 válasza mexel (#19978) üzenetére


yuri90
tag

A csempéjére jobb kattintás és alul törlés.

(#19982) Bali27 válasza cyber86 (#19979) üzenetére


Bali27
addikt

Már miért lenne baj? Ha arrol frissited amiröl én 32 bites verzsönt kapsz,,, Ha nem iylet akarsz akkor meg passzolom.:(

(#19983) Воланд válasza cyber86 (#19979) üzenetére


Воланд
titán

vedd meg 64bites rendszer alol a frissitest. ird ki dvd-re, vagy pendrive-ra, aztan mehet a telepites. 32bites rendszert ugysem tudsz 64bitesre frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19984) Bali27 válasza Воланд (#19983) üzenetére


Bali27
addikt

Azt nem értem hogy ha 32 biteshez van kulcsa akkor a Microsoft honnan tudja hogy neki ténylegesen van, és ezért 9.000 ért odaadja neki az Op rendszert..
Mert én feltettem a Vistát, aktiváltam.. Azt hittem hogy azt nézi hogy az adott pillanatban amiről frissitem az jogtiszta -e? ... Ezek szerint nem igy van?

(#19985) Bali27


Bali27
addikt

Rendszer visszaállításkor a registry is visszaáll az adott pillanatban elmentett állapotra? Azaz nem marad teli szeméttel? pl felteszek egy drivert, és a driver előtti rendszert akarom..

(#19986) Воланд válasza Bali27 (#19984) üzenetére


Воланд
titán

egy kulcs jo a 32 es a 64 bites valtozathoz is. amugy a frissitesi seged nem nezi a rendszer jogtisztasagat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19987) Bali27 válasza Воланд (#19986) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor magyarul mindenki megveheti 9 e-ért?

(#19988) Воланд válasza Bali27 (#19987) üzenetére


Воланд
titán

meg, de nem lesz jogtiszta a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19989) norbi0604 válasza Воланд (#19972) üzenetére


norbi0604
aktív tag

"A kereső indexelés egy szolgáltatás, amely a háttérben feltérképezi fájljainkat, hogy kereséskor az eredményeket gyorsabban el tudjuk érni. A magára hagyott számítógépnél ezért villoghat a HDD ledje! A fájlok feltérképezése alacsony prioritáson fut, vagyis nem terheli le számítógépünket. Vannak azonban akik az ellenkezőjét állítják, miszerint a kereső indexelés kikapcsolásával növelték számítógépük teljesítményét."

Én nem foglalok helyet ebben a vitába - mert nem végeztem teszteket -, de akinek szüksége van az indexelés kikapcsolására az kövesse a leírt lépéseket.
1.Indítsuk el Start menü keresőjével Rendszergazdai josogultsággal (Ctrl + Shift + ENTER) a services.msc -t.
2.Keressük meg a Windows Search szolgáltatást és kattintsunk rá kettőt.
3.Kattintsunk a Leállítás gombra és az indítás típusát állítsuk Letiltva -ra.

(#19990) Воланд válasza Bali27 (#19985) üzenetére


Воланд
titán

igy van, visszaall.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19991) mexel válasza yuri90 (#19981) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ez lenne a normál mód, de ilyen nincs csak az hogy rögzítés a kezdőképernyőn vagy mi. Törlés nincs.Illetve el tudom távolítani a start menüröl, de a játék nem törlődik.

(#19992) HZoli87


HZoli87
veterán

Másfél hét alatt megszerettem a Windows 8-at. Jól használható, gyors, energiatakarékos, minden programom és hardverem működik vele. Egyetlen egy problémám van vele. Néha úgy belassul a net (pár naponta), hogy a böngésző egyetlen egy oldalt sem tud betölteni (IE10, Firefox 16), ülhetek felette 10 percig. Ha újraindítom a gépet, akkor körülbelül 10-20 másodpercig jó, utána ugyanúgy használhatatlan. Asztali gép eközben dobálja az oldalakat. Most kipróbáltam, hogy letiltottam a WLAN kártyát, majd engedélyeztem. Azóta működik jól, nem jelentkezett a hiba. Teljesen random csinálja, biztos az új rendszer a ludas, mert előtte 3 évig nem volt ilyen durva problémám vele (OEM Windows 7 64-bit), hardverek változatlanok. Diablózok, egyszer csak a levegőt kaszabolom és ledob a szerverről, elég idegesítő.

Realtek RTL8191SE vezeték nélküli LAN 802.11n PCI-E NIC, erről lenne szó. Gyári, Windows 8-as illesztőprogram van hozzá, én nem nyúltam hozzá, nem frissítettem. 2020.3.223.2012 (Microsoft, 2012.02,23), én újabbat nem találtam hozzá. Ha továbbra is eljátssza pár naponta, akár hetente, kénytelen leszek megválni a rendszertől, hiába vásároltam meg. :(

(#19993) yuri90 válasza mexel (#19991) üzenetére


yuri90
tag

A kezdőképernyőnél kell a csempéjére kattintani jobb klikkel és akkor alul kijön a törlés opció.
Amúgy a pin ball csak nálam rossz vagy más is tapasztalta azt a hibát hogy a golyó látszik és egyes pályaelemek de a többi sötét.Vki please segítsen.Köszönöm.

(#19994) bon válasza yuri90 (#19993) üzenetére


bon
őstag

Nálam hibátlan és az is volt, nálad szerintem driver gond lesz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#19995) Bali27 válasza Воланд (#19988) üzenetére


Bali27
addikt

Ne hüjítsél már.. Ha nem jog tiszta akkor mi volt ez a nagy akció hogy aki régebben ,megvette és rendelkezik az 9 ezerért megkapja a Win8 prot stb... AKkor ez mi ha nem jogtiszta???? Korlátozott ideig használható vagy mi a rák?

(#19996) emvy válasza Bali27 (#19995) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem jogtiszta nem egyenlo nem hasznalhato. Ha lopsz egy kocsit, akkor ugyanugy megy, mintha megvetted volna. :)

while (!sleep) sheep++;

(#19997) Воланд válasza Bali27 (#19995) üzenetére


Воланд
titán

megveheti mindeki 9000 huf-ert, de csak akkor lesz jogtiszta, hogy ha van a birtokaban korabban vasarolt eredeti xp, vista, vagy win7 operacios rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19998) Hunork válasza polonic (#19950) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R Tehát nem én vagyok a béna... ma viszont elindult egyszer, örültem is neki rendesen, de ami fáj az a Driver SF, mert ott jó kis móka lenne a multi... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19999) Silenzio válasza Mikulásbá (#19971) üzenetére


Silenzio
addikt

Hát ez az, én is kikapcsoltam, de restartkor azt írja: "bocsi, valamennyi Pagefile-t vissza kellett állítanunk a meghajtón. Holott HDD-n megadtam neki 4GB-ot. Ez a "valamennyi" ez 3800 mega az SSD-ből. MIÉRT?!

Szóval a kérdés már nem csak az SSD kimélése végett íródott:
Lehetetlen a system disk-ről kiirtani a Page File-t, még akkor is, ha más meghajtón állítasz be? Vagy csak kevés hozzá a RAM? A Win 7 ilyet nem csinált, ő elfogadta, ha 0-t adtam meg a system meghajtón.
Másnál is van ilyen?

woland_y2k: a Samsung a világsiker 830-asához kiad egy segédprogramot, ami kikapcsolja ezeket, hogy ne neked kelljen a Windowsban turkálni. Akkor miért is felesleges? Nem ők tudják jobban, mik az ajánlott beállítások, hamár SSD készítésére adták a buksijuk?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#20000) #41133696 válasza Воланд (#18845) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kicsit későn írom, de amúgy tényleg, pontosan így van:

Köszi, hogy írtad, mert korábban elkerülte a figyelmemet, és jól lementettem ISO-ban mint egyszeri alkalmat :)

Ebben egyébként az a jó, hogy idővel majd frissebb verzió is belekerülhet pl SP1.

(#19999) Silenzio : A SAMSUNG egy SSD gyártó a sok közül, de nem ők találták fel a spanyol viaszt. Sőt egyedüliek szinte a piacon akik ilyen segédprogramot adnak a termékük mellé, más SSD gyártók nem erőltetik ezt. Ha már olyan jót akar a Samsung akkor a böngésző gyorsítótárakat pakolgassa át legalább a három legnépszerűbb esetében. Az Indexelés korán sem akkora mumus, mint a milliónyi kis apró állomány, mely hasztalanul keletkezik böngészéskor, és írkál az SSD celláiba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.