Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60751) Vesa válasza fatal` (#60749) üzenetére


Vesa
veterán

Azért az, hogy megszüntették a gyógyszertári online rendelés lehetőségét, ismét egy aljas kommunista, piacellenes húzás volt. Minden gyógyszert online rendeltem, most meg mehetek be személyesen a sok göthös közé elkapni minden sz*rt. Parádés! orbanisztán 2022, járványügyi agytröszt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#60752) Mr K válasza balojazz (#60735) üzenetére


Mr K
senior tag

Egyelőre nem kapta el mindenki. (Tavaly ősszel Mo-n és USÁ-ban is úgy becsülték, hogy a lakosság fele kaphatta el. Omikron miatt nyilván nőtt az arány, de nem 100%-ra.)

"jó esélyeink vannak, szarni rá"
1. 2020 márciusában annyira nem voltak jó esélyeink, azóta vannak jobb esélyeink, hogy van oltás.

2. Mo-n így is meghalt minden 200. ember. (USA-ban minden 330., de így is négyszer súlyosabbnak számít, mint egy átlagos 200 évenként előforduló természeti csapás várható halálozása (NatGeo cikkből).)
3. A halál mellett egy csomóan szenvedtek el maradandó egészségkárosodást, vagy éltek át traumatikus kórházi kezelést, stb.
4. Aki nem szedett össze semmit / egy náthával megúszta / teljesen felgyógyult, annak is megugrottak az egészségügyi kockázatai. (Volt már szó szív és érrendszeri betegségekről, pszichés rendellenességekről, cukorbetegségről, és a java még most jön, mert "scientists and physicians are shifting their attention to the long-term consequences of a Covid-19 infection" (fenti CNN cikkből).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60753) fatal` válasza Vesa (#60751) üzenetére


fatal`
titán

Teljesen egyetértek.

(#60754) Chesterfield válasza Tigerclaw (#60744) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ebben teljesen magamra ismerek.
100k aktív fertőzött van. Mi a pélónak szívjak közös levegőt egy rakat idegennel feleslegesen?

(#60755) Mr K válasza Vesa (#60750) üzenetére


Mr K
senior tag

Miközben Európában és az USÁ-ban százezrek haltak meg, Új-Zélandon háromnegyed évig egyetlen covid fertőzöttet sem találtak. Az is propaganda? Tajvan? Ausztrália?

De Kínát sem értem, hogy miért ilyen hihetetlen (akik szerencsére nincsenek 1,8 millióan).
1. Kína nagy terület, számtalan tartományból áll, miért dühöngene egyszerre mindenhol a járvány? (V.ö Mo. és Ausztria: szomszédok, de időnként teljesen mások a járványgörbék. Most is.)
2. Én egy járványkórházról tudtam, Wuhanban. (Mostanában húznak fel újabbakat több helyen, de most éppen nincs zéró covid.)
3. Wuhanban eszméletlen szigorú korlátozásokat hoztak, úgy sikerült megfogni a járványt. (Fizikailag zárták le a várost, pl. járhatatlanná tették az összes kivezető utat. Voltak videók véresre vert utcán bóklászókról. Emberek haltak meg a lakásaikban, mert nem volt aki ellássa őket. Stb.)
4. Wuhan óta pedig úgy fogták meg a járványt, hogy egyetlen eset miatt képesek voltak 10 milliós városokat teljes karantén alá vonni, amit csak akkor oldottak fel, ha az egész lakosságot végigtesztelték. (PCR-rel.) Ezt egyébként Ausztráliában és Új-Zélandon is többször megcsinálták (Ausztráliában volt 270 napos karantén is.)
5. Kína egy zárt hely, azaz a külföldről való vírus importnak erős korlátai vannak. Plusz Kínán belül is sokkal kontrolláltabb a mozgás.

Mindezekhez hozzájárult, hogy a korábbi variánsok sokkal kevésbé voltak virulensek, azaz ezeket könnyebben meg lehetett fogni. A Deltánál fogyott el a szufla a legtöbb helyen (Ausztrália, Új-Zéland), és az Omikron az, ami már Kínán is kifogni látszik (bár még nincs lefutva).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60756) Thunderace válasza Ezekiell (#60515) üzenetére


Thunderace
tag

Ezt nem hiszem el. Rossz ómen volt beolvasni ebbe a topicba, 2 napja vizet fosunk a gyerekkel. Covidból ki, fosásba be. :(((

(#60757) lafaty80


lafaty80
őstag

Én a hétvégén estem át ezen, 1,5 nap hőemelkedés / fáradtság / fosás / 1-2 hányás. Aztán 2 nap masszív fáradtság fej/izom/minden fájás. Aztán ahpgy jött, ment is. Örültem is hogy már semmi, 1-2 napja semmi, erre most kezdi a fiam.... :(((
1-2 tesztet ellőttem, de semmi.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#60758) kenwood3 válasza Tigerclaw (#60744) üzenetére


kenwood3
őstag

Tavaly nyaron siofokon nyaraltam ahol betertem egyik.nap.delutan a helyi legnagyobb abc-be, akkoriban mar nem volt kotelezo maszkhasznalat se. Rengetegen voltak, az egesz boltban, szinte egymasba ertek az emberek. En is megvettem amire szuksegem volt, majd sorba alltam a penztarnal. Jo hosszu sor volt, allt elottam 2 holgy is akik kozul az egyik, 1 ido utan csak megfordult, es azt mondta, hogy menjek mar hatrebb, ne menjek olyan kozel hozza amikor covid van... Kb fel-1 meter koruli tavolsag volt koztunk. En meg megmondtam neki, hogy ha ennyire fel a covidtol, akkor talan nem kellene a legnagyobb csucsforgalomba jonni bevasarolni es nem artana talan vedekezni ellene, es hordani a maszkot. Ezek utan en qrvara letojtam a bajat, sot utanna meg kozelebb is kerultem hozza a penztarnal valo tomegnyomor miatt. Az ilyen inkabb vasaroltasson be maganak szerintem :(((

Mi az az ekezet dragasag??

(#60759) Parci válasza kenwood3 (#60758) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha úgy parázik, hogy nincs rajta maszk, az darwin :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60760) Ezekiell válasza Thunderace (#60756) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ejj bászki, jobbulást :( Mi 3 nap alatt kijöttünk belőle, szerencsénk volt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60761) t72killer válasza Thunderace (#60756) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

El fog múlni :R, jobbulást és egyetek sok fekete csokit :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60762) balojazz válasza Parci (#60743) üzenetére


balojazz
aktív tag

Gondolkodtam, de nem értem, hol az ellentmondás, amit látni vélsz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60763) balojazz válasza Mr K (#60752) üzenetére


balojazz
aktív tag

Értem én, nem is azt mondtam, hogy mindenki elkapja az országból, hanem hogy a családból (minimum kétszer igazoltan el is kaptuk). A jó esélyt is magunkra értettem, nem en bloc az országra (habár mondhattam volna arra is). Az oltást mi csak arra használtuk, hogy extra védelmet kapjunk, a mi esélyeinket viszont valójában végül nem növelte (a gyakorlatban).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60765) fatal` válasza Ringman (#60764) üzenetére


fatal`
titán

Surprised Pikachu meme :U

(#60766) t72killer válasza fatal` (#60765) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézd a dolgok jó oldalát: egy sor bélféreg-alfaj került veszélyeztetett kategóriába :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60767) Drizzt válasza Ringman (#60764) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megint egy olyan tanulmany, amirol Campbell biztos nem fog videot csinalni. ;]

I am having fun staying poor.

(#60768) Parci válasza Ringman (#60764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de a biztonság kedvéért azért érdemes bevenni, nem? hátha segít egy picit! :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60769) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[„Nem lehetünk elégedettek” – magyar szakemberek a hazai járványkezelésről és a 6. hullám esélyeiről]
A topik rendszeres olvasóinak semmi újdonságot nem fog mondani, de talán elfér azért itt.

I am having fun staying poor.

(#60770) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.03.31.

2654/40
1865/52

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#60771) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#60770) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek: 2654 (az előző napi adatokhoz képest -252)
Új tesztek száma: 12 622 (az előző napi adatokhoz képest +3834)
Új halálos áldozatok száma: 40 (az előző napi adatokhoz képest nincs változás)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1865 (az előző napi adatokhoz képest -8)
Lélegeztetőgépre szorulók száma:  52 (az előző napi adatokhoz képest -3)
Az első dózissal oltottak száma: 6 402 359 (az előző napi adatokhoz képest +152)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 186 939 (az előző napi adatokhoz képest +267)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 843 426 (az előző napi adatokhoz képest +708)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#60772) Parci válasza balojazz (#60762) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Érdekes, én 2020 márciusában azt mondtam, hogy "úgyis mindenki el fogja kapni, oltás sokára lesz, jó esélyeink vannak, szarni rá". És lőn."

=> azt mondtad, hogy az az optimális, ha úgy élsz, hogy oltás előtt elkapod (mert az sokára lesz). ez 2020. márciusában eleve meredek állítás volt (mert nem tudtál még részleteket), de így utólag sem igaz, kapásból megtízszerezed az esélyeid rá, hogy bajka legyen. (oké, egy alacsony esély még tízszeresen is vállalható, ennyiben megadom a pontot)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60773) Mr K válasza Sir Pocok (#60771) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 2654, változás(1): +3 (+0.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 14952 (átlag: 2136.0), változás(2): -1200 (-7.4%) | incidencia: 318.4
Új halálos áldozatok száma: 40, változás(1): +5 (+14.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 250 (átlag: 35.7), változás(2): -75 (-23.1%) | incidencia: 5.9
Új mintavételek száma: 12622, változás(1): +3936 (+45.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 75409 (átlag: 10772.7), változás(2): +951 (+1.3%)
---
Kórházban: 1865, változás(1): -106 (-5.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 1894.8, változás(3): -166.2 (-8.1%)
Lélegeztetőgépen: 52, változás(1): -19 (-26.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 58.4, változás(3): -19.6 (-25.1%)
Tesztpozitivitás: 21.03%, változás(1): -9.49% (-31.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 22.22%, változás(3): -7.41% (-25.0%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60774) balojazz válasza Parci (#60772) üzenetére


balojazz
aktív tag

Lehet, hogy meredeknek tűnik, de vegyük azt a március 16-át, amikor először offolták az iskolákat. Előtte egy nappal a haverszomszéddal még úgy éltünk, mint régen: játszón foci, kosár, négy gyerek együtt szaladgál, sörrel kutyasétáltatás, másnap meg amikor üdvözölném őket, a család egy emberként hátrál és tartja a távolságot, mintha leprás lennék. Na ez volt az a pillanat, amikor azt mondtam, hogy nem így élem az életemet, és ez az a határvonal, amit sosem fogok átlépni, én a régi életet választom. (Amikor megláttam a szalagot a focipálya körül, rögtön letéptem, eleinte dühösen, később a gyerekekkel vicces játékként minden áldott napon leugráltuk szakadásig. Amikor leszalagozták a sétálóutcán a padokat is, és rendőrök vegzálták a mégis leülő beszélgető embereket, akkor naponta kirándultunk a közeli védett lakóparkba, és az utcán játszattuk a gyerekeket vagy 10-20 szülővel, 30 gyerekkel, hátizsákos rágcsával és sörrel, biciklivel és focival. Az órákra egy csomó gyerek tőlünk laptopozott be, miközben a szülők becsiccsentettek a konyhában. Satöbbi.) Ez a hozzáállás nagyon erősen bevésődött azonnal sokunkban. A többiek voltak a mások, az ufók, akik otthon nyomták a karantént, őket egy életre elvesztettük szerintem, nekik maradt a rettegés meg a bezártság, a szaros tévé meg online játékok, meg amit magukban kitaláltak. Volt mindenkinél egy pillanat, amikor eldöntötte, hogyan viszonyul a járványhoz, nekem az volt, az március idusa 2020-ban. Semmi nem változott.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60775) t72killer válasza balojazz (#60774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

játszó != beltéri éneklés, ráadásul a vuhanit a gyerekek lassabban-nehezebben adták át, ennyi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60776) Ringman válasza Parci (#60772) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem is optimális volt, 11 hónapja nincs rendes szaglásom, azóta az eddigi sokszorosa volt az évi lebetegedések száma, emiatt meg a kondim még mindig szarabb, mint előtte volt :U

[ Szerkesztve ]

(#60777) Parci válasza Ringman (#60776) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60778) Ringman válasza Parci (#60777) üzenetére


Ringman
nagyúr

és ez még a megúszós long igazából.

a kognitív képességek csökkenését passzolom :/

(#60779) emvy válasza Ringman (#60778) üzenetére


emvy
nagyúr

vissza kellene olvasni a ph!-s posztjaidat, abbol latszana, h csokkent-e az IQ-d :)

while (!sleep) sheep++;

(#60780) Ringman válasza emvy (#60779) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

hát a hsz-ek minőségét lehet a burnout is befolyásolhatja (addig kell tervezni itt az építőiparba', amíg van mit), meg a pillanatnyi idegállapot.

(#60781) Parci válasza Ringman (#60778) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha használod folyamatosan az agyad, az szerintem többet hoz, mint amit egy covid visz. :K

én például leültem az utóbbi 10 évben és most megmondom, hogy nem szívesen írnám meg újra a mensa iq tesztjét :U (megpróbálok kicsit felpörögni még egyszer utoljára az atomvillanás előtt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60782) Drizzt válasza Parci (#60781) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez az IQ teszt nagyon erdekes dolog egyebkent, nekem egesz eletemben jellemzo volt, hogy hatalmas ingadozasokat tudok eredmenyben produkalni. Neha meg ugyanazon a konkret teszten is. Eleg egy kis fejfajas, vagy faradtsag, aztan rogton nem nez ki jol az IQ teszt.

I am having fun staying poor.

(#60783) Mr K válasza balojazz (#60774) üzenetére


Mr K
senior tag

A covidban az a szép, hogy nem egyformák a kockázatok. Pl. egy kilencven éves bácsinak 35 ezerszer akkora (volt) az esélye, hogy belehal, mint egy tíz éves gyerkőcnek. Szóval akik alacsony kockázati csoportba tartoznak, nyilván nem félnek tőle annyira, mint a kockázati csoportokba tartozók: az idősek, betegek, terhesek, stb. Számukra nyilván értelmetlennek tűnnek azok a szabályok, amiket főleg a kockázati csoportok megvédésre találtak ki. És persze érthető, hogy nem is tartják be. És hogy enyhén(?) megvetik azokat, akik igen.

Ez olyan mint a közlekedés. Ha a városban autóval közlekedünk, akkor nagyságrendekkel kisebb az esélye, hogy balesetben haljunk meg, mintha gyalogosan vagy kerékpárral tennénk ezt. Ezért autóban közlekedve lehetünk sokkal de sokkal lazábbak, és a szabályok sem vonatkoznak ránk, legfeljebb ha rendőr van a közelben. Pl. autóval a megengedett 65 km/h-val közelítve egy zebrához nyugodtan lehet akár esemesezni is, és közben elnézően mosolyogni az ijedező gyalogosokon.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60784) balojazz válasza t72killer (#60775) üzenetére


balojazz
aktív tag

Kijárási tilalomnál ottalvós bulikat is tartottunk. :N

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60785) mpo válasza balojazz (#60784) üzenetére


mpo
veterán

Mi volt a mitfahrer utolsó szava?

illetve

Ha érted, akkor már elavult.

(#60786) balojazz válasza Mr K (#60783) üzenetére


balojazz
aktív tag

Igen, és ezzel vissza is kanyarodtunk a vesszőparipámhoz, a védekezés optimalizációjához. Vagyis ahhoz, hogy ne a játszótereket zárják le a köcsögök, ne a 20 óra utáni utcai bandázást, hanem mondjuk #maradjotthon 60 fölötti, #hordjmaszkot, ha idős és kövér vagy, #oltass előbb kockázati csoportba tartozóként stb, aki fél, az is csinálja nyugodtan. Ha lekorlátozzák az időseket és betegeket stb, az rendben van, de a piciket meg a szüleiket ne b@sztassák egy olyan vírusnál, amely kockázataiban ugyan nagyobb, mint egy influenza, de csak kb háromszor, ahol a 0.15-0.20% a halálra összevethető a 0.3-0.5% eséllyel, jól korrelálva a korral, betegségekkel. VISZONT védhesse a sajátjait az is, aki óvatos. Mert ez nem ebola, nem pestis, nem SARS-COV1, nem spanyolnátha. És a longról is csak ennyi a véleményem, hogy védekezzenek, akik attól tartanak. Legyen rajtuk arcpajzs az utcán, ne menjenek focizni, moziba, koncertre stb. Aki meg védekezik, elkapja, és súlyos lesz, akkor ne elsőnek másokat hibáztasson, hanem a sorsot, genetikát, hogy nem aludt maszkban, hogy nem oltatott ötödiket, akármit. Lehet, hogy csak nagy pechje volt, mint a lábatlan modellnek, és nincs irányításunk teljesen az életben.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60787) Mr K válasza balojazz (#60786) üzenetére


Mr K
senior tag

Hát ez az! (Avagy miért az autósnak kell "fokozott óvatossággal" megközelítenie a zebrát, miért nem a gyalogosnak? Az autós számára a zebra a létező legbiztonságosabb hely.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#60788) kolopele válasza balojazz (#60786) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem te szoktál a propelleren is kommentelni? Nagyon hasonló a stílusod mint annak aki ott osztja az észt folyton vírus ügyben. Az látszik mondjuk, hogy egyikőtök sem ért a biológiához, immunológiához, és az arroganciád is olykor őt idézi.

(#60789) balojazz válasza Mr K (#60787) üzenetére


balojazz
aktív tag

A zebra megközelítésére örök érvényű kresz-szabályok vannak egyrészt. Másrészt pedig a gyalogos számára a végső felelősség saját magánál van. Tilos ugyan zebrán előzni vagy elhaladni, de az a gyalogos (vagy a szülője), aki nem lesi a párhuzamos közlekedési sávot is gondatlan autósra számítva, az mégis felelős a saját (vagy gyereke) haláláért: nyilván nem jogszabályilag, hanem valamiféle erkölcsi, illetve "valóságban való" felelőssége van, egyszerűen azért, mert nem tudja, milyen a világ, az emberek, hogy nem a jog nyomja a gázt és a féket, hanem a figyelmetlen Feri meg a Karcsi, aki beejtette a félliteres kólát a fékpedál alá, esetleg a sietős Sanyi, a piás Peti. Nem a kresz véd meg, noha a kresz jó, és a zebrás kreszt nem változtatják meg 2 hónap múlva, éppen, mert jó úgy. A zebrán is magamat kell megvédenem gyalogosként. Végső soron.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60790) balojazz válasza kolopele (#60788) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem én. A hatalom arroganciája viszont nagyobb az enyémnél. Azé a nyugdíjasé is, aki ráhívja a rendőrt a focizó gyerekeimre. Aki szerint mindenkinek úgy kell élnie járványban, mint neki, azé is nagyobb. Az enyém csak pici, és főleg csak az enyéimre terjed ki. De isten látja lelkem, igyekszem nagyon, hogy elég nagy legyen; hogy arrogánsabb legyek másoknál, amikor meg kell védenem magam a hatalom és a mások túlkapásaitól.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60791) Parci válasza balojazz (#60790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem érdemes kettéválasztani a fiktív szabadságharcod és az idióta embereket, hivatalnokokat. az a nyugger, aki házmestert játszik, rosszindulatú és kerülendő. a szabályok be nem tartása és ennek megideologizálása viszont ingoványos terület, én értem, hogy ez a te meggyőződésed, de ez azért csak mérsékelten érv. oké, polgári engedetlenség, beleférhet, amíg nem veszélyeztetsz másokat -- na de itt még ez sem olyan tiszta, mert hát valahol de.

szóval, a preferenciáid értem, az erőszakot kevésbé. jó, hogy nem köhögsz telibe mindenkit, mondván, hogy szedje össze magát és úgy is elkapná.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60792) balojazz válasza Parci (#60791) üzenetére


balojazz
aktív tag

Azért a szándékos ráköhögés egy jelentős fokozati ugrás, azt minek. És hát ugye nem kötelező levinni a gyereket játszani az enyéimmel, ha amúgy meg tilos is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#60793) Parci válasza balojazz (#60792) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem nem zavart az sem, hogy mások vegyülnek, az sem, hogy akkor mi nem (jóideje meg de). viszont nem tépkedtem kordont. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60794) #86564352


#86564352
törölt tag

Redditen találtam

Szomorú ilyet olvasni. :( Én nem akarom azt mondani a Sinopharm miatt történt, viszont azt a saját családom esetében mai napig tartom számunkra megnyugtatóbb döntés volt az elején elhatározni a rendelkezésre álló információk alapján, hogy csak a Puffin Pfizer ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

[ Szerkesztve ]

(#60795) Rage47 válasza #86564352 (#60794) üzenetére


Rage47
veterán

Kommentekben láttam, hogy valakinek kórházi fertőzés vitte el a hozzátartozóját. Nekem még covid előtt a papámat szintén kórházi fertőzés vitte el. Hihetetlen mi ment ott már a járvány előtt is. És erre a helyzetre jött még az apokalipszis.
Már csak ezért buknia kéne a kormánynak, de legalább a felelős minisztereknek, hogy nem ellenérzött vakcinát adattak be időseknek.

(#60796) #86564352 válasza Rage47 (#60795) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sok esetben nem a koronavírus, hanem kórházi fertőzések okozzák a koronás betegek halálát | atlatszo.hu

Emlékszem cikkekre, valószínűleg az is az Átlátszótól, hogy EU-ban nálunk jelentősen kevesebb fertőtlenítőszert használnak, több beteg jut egy ápolóra ami növeli a fertőzés kockázatot. Emlékszem, hogy a TASZ-nak kellett kiperelni a közérdekű adatokat. És említhetném a magas császármetszés helyzetet is: Töretlenül nő a császármetszések aránya Magyarországon, már ötödikek vagyunk az EU-ban - Qubit

Ha ránézek a cikkben a grafikonra, valahogy feltűnik milyen országok milyen irányban. Ha a svédek, finnek a legkevesebb és ha tudom, hogy oktatásban, életszínvonalban jobbak, akkor ebben is ők csinálják jól és Mo. a tengely rossz irányába tart. Magyar nők pedig nem is tudják máshogy is lehet.

(#60798) szabi__memo válasza Ringman (#60797) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A nyilatkozat-stoppra gondolhatott :D

(#60799) Ezekiell válasza Ringman (#60797) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bolond papa lenni bolond.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#60800) Ringman válasza #86564352 (#60796) üzenetére


Ringman
nagyúr

Emlékszem cikkekre, valószínűleg az is az Átlátszótól, hogy EU-ban nálunk jelentősen kevesebb fertőtlenítőszert használnak
ez volt az:

Hivatalosan 541-en haltak meg tavaly kórházi fertőzés miatt, de a valós adat jóval több is lehet

2013-ban 10.000 betegre 19,3 multirezisztens kórokozó által okozott fertőzés jutott, 2018-ban pedig már 28,1, vagyis az arány nagyot romlott.

A kórházi fertőzések elleni védekezésről jó képet ad, hogy mennyi alkoholos kézfertőtlenítőt használnak. Bár ez a szám folyamatosan emelkedik, még mindig messze elmarad az EU átlagától: 2017-ben 8,39, 2018-ban pedig 9,51 litert használtak 10.000 ápolási napra vetítve. Az EU-ban ugyanez a mutató már 2015-ben is 24 liter volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.