Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Parci válasza Krinyo (#33297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk az van, hogy ha sokáig hagyom, felborul a gyomra (elég általános, mert a gyomortáji mirigyek megduzzadnak a láztól). meg amúgy is kezdi rosszabbul viselni, mint régebben. szóval, ha rossz a közérzete, nyugodtan lehet csillapítani, az immunrendszer attól még működni fog.

illetve a láznak is van napi ciklikussága, du. 4 körül már szép magas, szóval célozni is érdemes, esetleg dél körül egy, ha eleve vacakul volt, aztán lefekvéskor egy, hogy minél többet aludjon nyugiban stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33302) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 546 (az előző napon közölt adatokhoz képest: + 281)
Új halálos áldozatok száma: 6 (az előző napon közölt adatokhoz képest: – 2)
Kórházi ellátást igénylők száma: 529 (az előző napon közölt adatokhoz képest: + 16)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 81 (az előző napon közölt adatokhoz képest: + 7)
Új mintavételek száma: 13 033 (az előző napon közölt adatokhoz képest: + 5 515)
Az első dózissal oltottak száma: 5 884 183 (az előző napon közölt adatokhoz képest: )
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 640 410 (az előző napon közölt adatokhoz képest: + 2 687)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 742 000 (az előző napon közölt adatokhoz képest: + 17 000)

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33303) Ringman válasza Parci (#33301) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami engem is megborított kb 2 hete, azon a másfél napon szarabbul voltam (38+ fokos láz, félálomban voltam egész nap), mint a covidtól bármelyik nap (persze az jóval tovább tartott).

(#33304) t72killer válasza Ringman (#33289) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Régi rohamPfizerezés, regeteg oltatlan, nulla korlátozás, ennyi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33305) Parci válasza Ringman (#33298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon jó az interjú a cikkben, érdemes végigolvasni. azt is, hogy mit ír a betegség lefutásáról: mindenki el fogja kapni, időről-időre, és szép lassan kiépül a valódi védettség a vakcina kezdeti/kezdetlegesebb védettsége után.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33306) t72killer válasza Vesa (#33278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt is kardiológusok írták. Nyilván nem egy egyszeri kiugrás miatt kell pánikolni, hanem ismételt méréseket csinálni, más mérési ponton, stb. Ettől függetlenül tudom, ez az 1.lépés - annyi, amennyit hajlandó vagyok saját zsebből állni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33307) #86564352


#86564352
törölt tag

Szlovénoknál használt az oltás ösztönzés, Janssen népszerű egy adaggal letudva az igazolvány, ezért vesznek még Mo-tól 100 ezer adagot. 400 ezer AstraZenecát pedig Thaiföldnek ad el Mo. Ott a Sinovac oltottok boosterének fogják használni. Vietnámnak szintén megy 400 ezer AZ.

(#33308) Parci válasza t72killer (#33306) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van ismerős, akinél már életet mentett egy ilyen óra. természetes, hogy nem elégséges diagnosztikai eszköz, viszont ez mindig nálad lehet. a mobil sem váltja le a fényképezőgépet, de nálad lesz, amikor a pillanat megtörténik, szemben a digicammel. ha jelez az óra, hogy gebasz van, legalább tudsz róla és tudsz ennek mentén dönteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33309) Floyd80


Floyd80
addikt

Arra a felvetésre, hogy miközben Ausztriában az elmúlt egy hétben 1 millió PCR-tesztet végeztek el, nálunk pedig csak 85 ezret, Gulyás úgy reagált: aki akarja, az teszteltesse magát. :DDD „Nem a tesztelés ellen, hanem az oltás mellett vagyunk.”

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33310) Sir Pocok válasza Floyd80 (#33309) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Néztem a kormányinfót. A COVID nem téma. Van oltás és kész. :(((

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33311) Ringman válasza Floyd80 (#33309) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ez igen!

(#33312) mpo válasza Floyd80 (#33309) üzenetére


mpo
veterán

A tesztekkel kapcsolatban felvetette a lap, hogy míg Ausztriában egymillió, ez idő alatt nálunk 85 ezer PCR-tesztet végeztek el, ennek mi az oka.
Gulyás azt mondta: ennek az az oka, hogy Ausztriában többet tesztelnek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#33313) mozso


mozso
senior tag

No comment.

(#33314) BlackV


BlackV
senior tag

Látom kikerült a leírásból a politika tilos, azonnal át is váltott a topik ATV betelefonálós műsor színvonalra, ami számomra érdektelen.

(#33315) Parci válasza BlackV (#33314) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem töröltem ki ilyen részt, csak kivastagítottam a személyeskedésesdit. és továbbra is tilos a politika is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33316) Asbee válasza BlackV (#33314) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudom mit várnak ezek az emberek. Nap mint nap ugyanazt a kört futják. Próbál mindenki a normális élethez visszatérni, főleg úgy jelenleg semmi extra nem történik. Persze tudom a majd majd. Megy a meglepődés nincs maradj otthon, ffp2 mindenhol , napi 5 teszt / fő és hogy megy az oktatás.

(#33317) Nazo


Nazo
tag

Sziasztok,
nemrég letelt a 4 hónap a 2. Sino oltásom után, és gondoltam regisztrálok a 3. oltásra.
Az EESZT szerint nem voltam jogosult, ezért megnéztem az eseménykatalógust, és ott csak az első oltásom szerepelt.
Írtam a háziorvosomnak, aki pótolta, de mostani dátummal került be a rendszerbe, így továbbra sem engedi a 3. oltásra a regisztrációt. Beszéltem a háziorvossal, és azt mondta hogy ők nem tudják átírni a dátumát, de kiállít róla igazolást nekem ha kell.
Szerintetek kinek/hova írjak ezügyben?
helpdesk.eeszt@okfo.gov.hu? Vagy van valami covidos cím is valahol?

(#33318) Chesterfield válasza Nazo (#33317) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ha nagyon akarod azt az oltást máris azonnal, akkor megpróbálhatod, hogy elkéred azt az igazolást az orvostól, és bejelentkezés nélkül elmész egy közeli oltópontra.
Fél füllel úgy hallottam a debreceni oltóponton, hogy regisztráció nélkül is beadják a harmadikat, ha odamegy valaki, gondolom máshol is lehet.

(#33319) Nazo válasza Chesterfield (#33318) üzenetére


Nazo
tag

Nem sürgős, csak most lett volna pár nap nyugi ami alatt el tudtam volna intézni. Viszont mondjuk még 4 hónapot se szeretnék várni, így hogy kínait kaptam annó.

(#33320) Chesterfield válasza Nazo (#33319) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ha a háziorvos azt mondta, hogy ennyit tud tenni, akkor én azt csinálnám, amit írtam.
Mire végigjárod, hogy átírják a dátumot, az lehet hetekbe kerül.

(#33321) Nazo válasza Chesterfield (#33320) üzenetére


Nazo
tag

Van tapasztalat az EESZT supportal? Ennyire lassu/macerás lenne? (Bár ha a regisztrációnak is napok kellenek hogy átkerüljenek a másik rendszerbe...)
Pesten belvárosból melyik oltópontra érdemes menni ha Modernára pályázok? Lehet odatelefonálnék, hogy esetleg fogadnának-e regisztráció nélkül az adathiba miatt.

(#33322) Parci válasza Nazo (#33321) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a rókusban eddig mindig volt, viszont elég precíznek tűntek, ami az adminisztrációt illeti

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33323) Kékes525


Kékes525
félisten

Csináltam egy kereső stringet az irodalmazáshoz. Tetszés szerint változtatható más szaklapokra.Természetesen az időt 1 napra, vagy 1 hétre kell limitálni, mert másképp áttekinthetetlen a találat. Idézőjelek nélkül a Google-ba beírva, a string végén a kereső szó vagy szavak, kifejezés:
"site:nature.com OR site:thelancet.com OR site:sciencemag.org OR site:sciencedirect.com OR site:sciencedirect.com OR site:plos.org/research-communities/molecular-biology/ OR site:www.elsevier.com OR site:nejm.org OR site:cell.com OR site:jamanetwork.com OR site:bmj.com OR site:pubmed.ncbi.nlm.nih.gov OR site:www.medrxiv.org coronavirus"

Konkrét találat a fentivel 1 hétre vonatkoztatva: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33324) catroot


catroot
veterán

Csak érdekességként:

ma volt nálunk sógornőm és említette, hogy megújította a védettségi igazolványát, mivel hamarosan lejár. Ehhez ugye akkreditált helyen kell antitestet nézetnie. Az eredmény 486 lett, ráadásul most több is, mint az előző tesztelése során.

Ja és nem is oltották, így most sem veszi fel.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33325) Mr K válasza Parci (#33305) üzenetére


Mr K
senior tag

"mindenki el fogja kapni, időről-időre, és szép lassan kiépül a valódi védettség a vakcina kezdeti/kezdetlegesebb védettsége után"

Jól hangzik. De egy korábban linkelt cikk szerint a covid inkább az influenzára fog hasonlítani, azaz hiába a kialakult "védettség", nem lesz belőle nátha. Azaz a néhány évente elkapott fertőzést az ember hol könnyebben fogja viselni, hol komolyabban megbetegszik tőle, aztán valamelyik alkalommal, amikor az immunrendszer nem lesz éppen (vagy már) a topon, belehal.

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33326) t72killer válasza Mr K (#33325) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ez lesz a felállás, akkor a készletet egy immunrendszer-házitesztnek is ki kell egészítenie, ami megmondja, hogy éppen hányadán állsz. SzVSz a covid sose fog "influenzává szelídülni" - sőt, senki se garantálja, hogy egy-egy körben nem ereszt el egy komolyabb halálozási aránnyal dolgozó variánst, de ne legyen igazam.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33327) Sir Pocok válasza t72killer (#33326) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem lesz itt gond. Ott lesznek polimeráz inhibitorok amit majd előre fel lehet íratni az orvossal mint a övsömör/herpesz vagy a HIV esetében. Azzal együtt lényegében a vírus nem fog tudni csak minimálisan felszaporodni a szervezetben.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33328) Parci válasza Mr K (#33325) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nagyon hiszek ebben a forgatókönyvben. mellesleg a sokkal gyorsabban mutálódó influenzánál is van keresztimmunitás, folyamatos kitettség mellett rohadt ritka, hogy valaki minden évben benyalja. oltani sem kell jellemzően évente, elég kb. 3 évente.

az immunrendszerünk pedig pont azt csinálja a covid antitestekkel is, mint általában: a folyamatos kitettség mellett egyre univerzálisabb, érettebb antitesteket csinál.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33329) fatal` válasza Parci (#33282) üzenetére


fatal`
titán

Még a végén tényleg kiderül, hogy a Sputnik + Pfizer combo a legjobb. :DDD

(#33330) Parci válasza fatal` (#33329) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy a sino + mrns, ha tényleg ilyen 40 ezernyi antitestet csinálnak a booster shot után, akkor jó esély van rá

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33331) t72killer válasza Parci (#33330) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A csillió antitest jó akkor, ha a következő hónapra önkéntes betegforgatást vállaltál a körzeti kórház covid-osztályán és meguntad a maszkot, de kérdés, mi a helyzet a hosszú távval? Ezek előbb-utóbb elfogynak, vajon a memóriasejtek kiképzése is kapott egy ilyen nagyságrendű löketet?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33332) fatal` válasza Parci (#33330) üzenetére


fatal`
titán

13 napja oltottak Pfizerrel, ma voltam antitest vizsgálaton, kiváncsi leszek mit mutat (más miatt voltam dokinál aztán akkor már mérettem egyet a kórházban a magánlaborban).

Tudja valaki, hogy a Corden melyik skálát használja?

(#33333) mpo


mpo
veterán

Néhány iskolában már vissza is tértek a digitális oktatáshoz
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#33334) t72killer válasza fatal` (#33332) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne csigázz :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33335) fatal` válasza t72killer (#33334) üzenetére


fatal`
titán

Ez harmadik dózis (első kettő ruszki volt április-májusban, de arról nincs adatom). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33336) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Találtak egy gént, ami a koronavírus elleni természetes védekezés kulcsa lehet

A tudósok szerint ugyanis azok adnak hatékonyabb választ a vírusra, akik az OAS1 gén "prenilált" változatával rendelkeznek, míg másoknak olyan génváltozatuk van, amelyik nem ismeri fel a vírust.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33337) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A YouTube további lépést teszt az antivaxerek ellen, és szemben az eddigi gyakorlattal, minden oltásellenes tartalmat letilt - írja a Reuters.

(#33339) bigdady


bigdady
nagyúr

Pesten melyik oltóponton lehet kifejezetten JJ-t kérni? 2 sinóra akarja ismi. Van olyan is ahol eeszt-n ki lehet választani az oltásra JJ-t? :R

[ Szerkesztve ]

(#33340) Mr K válasza Parci (#33328) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem az én forgatókönyvem, hanem Katherine S. Xue-é, aki ilyen mikroszkopikus bizbaszok életközösségének evolúciójával foglalkozik.

#33326 t72killer Nem mondtam, hogy szelídebb lesz, mint az influenza. (Viszont már az influenzába is bele lehet halni, ezért a párhuzam.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33341) Parci válasza Mr K (#33340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de gondolom tisztában vagy vele, hogy más szakemberek szerint meg máshogy lesz ez

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33342) #86564352 válasza bigdady (#33338) üzenetére


#86564352
törölt tag

:(

Mostanában nem követtem a vérrög híreket, van már európai bontás milyen esély pontosabban? Pl. 30-40 év alatti nőknél. Vagy még mindig egyben számolják idősekkel, bárki aki Janssent, AZ-t kapott halmaz.

(#33343) Cs1csó válasza catroot (#33324) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ehhez ugye akkreditált helyen kell antitestet nézetnie.

Ez most mennyi pénz?

(#33344) Ringman


Ringman
nagyúr

Covid: 37% of people have symptoms six months after infection

They found 37% of patients had at least one long Covid symptom diagnosed three to six months after infection. The most common symptoms were breathing problems, abdominal symptoms, fatigue, pain and anxiety or depression.

“The results confirm that a significant proportion of people, of all ages, can be affected by a range of symptoms and difficulties in the six months after Covid-19 infection,” said NIHR academic clinical fellow Dr Max Taquet. “Over one-third of patients were diagnosed with at least one of the long Covid symptoms between three and six months after their Covid-19 illness.”

(#33345) azbest válasza bigdady (#33338) üzenetére


azbest
félisten

Azt nem értem, hogy miért nem csak a nők körében függesztik fel. Férfiak ritkán szednek fogamzásgátlót, s a cilusuk sem kavarhat be. Amennyire olvastam férfiak közül néhány eset volt összesen, de nem írták, hogy volt -e bármi kockázaci tényező náluk. Valószínűleg elég jól ki lehetne zárni, kik nem kaphatják.

(#33346) Mr K válasza Parci (#33341) üzenetére


Mr K
senior tag

Persze. Biológia. ("A legszigorúbban ellenőrzött nyomási, hőmérsékleti, térfogati, párássági stb. feltételek mellett a megfigyelt élő szervezet úgy viselkedik, ahogy éppen kedve tartja.")

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33347) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Párom,most 3. oltásnak egy 32 éves nő 2 pfizer után mit kaphat? Pfizert szeretnénk ha lehet.
Én gondolom 2 sputnik után azt kapnék.

(#33348) Cs1csó válasza zozek (#33347) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom - már lehet módosítottak - de ugyanolyan generációs oltásból csak ugyanazt kaphatja, és azon kívül bármit.
Tehát Moderna-án kívül bármit kaphat. (kérjen Pfizer-t)
(Sino esetén pedig bármit kaphatna hiszen még egy elölt vírusos vakcina nincs nálunk, ezt csak érdekességképp írtam le)

[ Szerkesztve ]

(#33349) Drizzt válasza azbest (#33345) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mert nincsen nemek közötti szignifikáns különbség. A korosztály szerinti jelentősebb. A szerint csomó nyugati országban változtattak is az ajánlásán.

I am having fun staying poor.

(#33350) fatal` válasza zozek (#33347) üzenetére


fatal`
titán

Bármit, ami van.

#33348: Én is kérhettem volna Astrat vagy Janssent is a Sputnikra (Pfizert vagy Modernát kértem, az adott oltóponton Moderna csak reggel lett volna, így Pfizer lett). Ráadásul vektorosnál pl. pont az ugyanolyannak semmi értelme.

De Pfizerre Pfizert biztosan lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.