Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) syberia válasza Sir Pocok (#29907) üzenetére


syberia
veterán

Örülök, hogy egyre többen nézik Dr. Campbellt.

Dr. John Campbell: Home ivermectin based kits in India

Gondolom eddig tartott a népszerűsége.

https://howbad.info/

(#33152) t72killer válasza radi8tor (#33149) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis a korábbi, lankásabb görbéből már eddig sikerült 30e+ longos gyereket összegereblyézni, what could go wrong...
Boris alighanem izzíthatja azt a heti 300M£-ot, 2016-os jelenértéken az NHS-nek, mert lesz munka a következő évtizedekben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33153) mozso


mozso
senior tag

Köszi a javaslatokat. Van FFP3-as maszk, ami jól illeszkedik is, és a kislányom rutinos a használatában már 1 éve. Pont emiatt is unja a maszkjait, pedig segített azért elkerülni a bajt korábban.

Maszk ide vagy oda mi is mindig elkapjuk az iskolai divat vírnyákokat, igaz csak a hullámok legvégén (nincs maszk: ebédnél, tízórainál, ivásnál, stb).

Az iskolai covid-ot viszont 1.5 éve kibekkeljük, hiába volt bent az osztályunkban korábban és most is.

A kérdés inkább az, hogy menjen-e egy felelőtlen iskolai vezetés által grundolt programra, vagy szülői igazolással kimentve menjünk családilag egy talán minőségibb programra.

- Előbbinél nagyobb a kockázat, de a társaival van. Ez bónusz, de a maszkhordás meg nagy mínusz a közösségben neki + kényelmetlen.

- Utóbbinál alacsonyabb a kockázat, de az uncsi szülökkel van.

Elszomorít, hogy ilyen tehént terelünk a karámba az iskola hozzáállása. Mindezt a gyerekek kárára.

[ Szerkesztve ]

(#33155) mozso válasza #72445440 (#33154) üzenetére


mozso
senior tag

Parci írta nemrég, hogy egy tragikus szülés során megmentett gyerek anyukája ismerőse volt, mint első olyan hazai eset, ahol az anyuka Covid miatt halt meg szülés során.

Nekem meg (írtam erről itt korábban) a hazai második Covid miatti sokszervi gyulladásos (12-éves) gyerek apukája a volt kollégám. Nekik sem volt egyszerű a gyerek állapota miatt (intenzív), de szerencsére rendbe jött.

Hát nem tudom akarom-e ezt a fél napos kirándulás + BKV-t, maszk ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#33156) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zagyrém. Ma reggel leptek meg ezzel a levélkével, 3an hiányoznak az osztályból, effektíve kötelező bejárni a fertőzött osztályba:

További infó, hogy pl kérnek fotót a reggel otthon elvégzett teszt eredményéről v bármi hasonló, nuku. Gondolkozom, hogy megtrollkodom őket egy citromleves teszttel, nagypapa legutóbbi látogatáskor hagyott ránk egy liter Olympost :DDD.

Említett "test and protect" az a nemzeti gyönyörűség, ami a csalagút költségvetésének többszörösébe került és kb semmi haszna nem volt az elhaladó covid-hullámok levezetése során. Nagyjából arra jók, hogy a külföldről érkezők életkedvét is elvegyék a 10napos karantén alatti folyamatos telefonos zaklatással (van aki szimplán nem vesz fel, had mászkáljanak személyesen az ellenőrök, arra kevesebb az erőforrás).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33157) azbest


azbest
félisten

Szerintem próbáljon mindenki kerülni bármilyen betegséget...

Egyik kollégáék friss tapasztalata, hogy tesztelés nincs, hiába beteg az egész család. Csak abból sejtik, hogy most pont nem covid, mert az egyik gyerek kórházba került és ott negatív lett a teszt - kórházban kötelező.
Egyik rokonát hazaküldték gyógyzer és kezelés nélkül a kórházból lábadozni. Tüdőembóliával.

Nagybátyám pedig múlt héten halt meg hosszas szenvedés után. Nem közvetlenül covidban, hanem az egyészségügyben. Kezeletlen agyvérzés, kezeletlen rák, majd áttétek... hónapról hónapra rohamosan épült le. Vagy 2 hónap volt, mire a vett mintából megállapították a rákot. És még akkor is az egyészségügyisek háborogtak minden alkalommal, hogy de hát járóbeteg és miért kell betegszállító.. miért hívnak mentőt hozzá, amikor nagyon rosszul van... akkor is, amikor már se ülni, se beszélni nem tudott. Sorban a beszéde, aztán a járóképessége, mozgásképessége végül a látása is oda lett. Mindig rácsodálkoztak ugyanazok az emberek, hogy jaj de beteg, de azért vigyék haza, nem kezelik, nem tartják benn.
Háziorvos utolsó mondása a segítségkérésre az volt, hogy úgyis meghal már. Az ügyeleté, hogy nem tudnak vele mit csinálni, felesleges kórházba küldeni. Végül a segélyhívót sikerült meggyőzni megint, hogy küldjenek ki valakit. Utolsó alkalommal már nem lábadozni küldték haza, hanem végső nyugalomra.

Év végével megszűnik a háziorvos rendelése. A szomszéd városban bezár az ügyelet is. Így tovább. Az utolsó kapcsolja le a lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#33158) BlackV


BlackV
senior tag

Romániában 11ezer ember kórházban, abból 290 gyerek, abból 18-an intenzíven.
[link]

(#33159) t72killer válasza BlackV (#33158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A halálozási adataikon se sokat javít a két elég intenziv hullám által generált természetes immunitás és az általuk már kivont érzékeny populáció.
A román delta hullám kb első hónapjának végén járunk és már elértük az alfa hullám csúcs halálozásának felét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33160) Tigerclaw válasza bigdady (#33141) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igy nehez lesz megoldani a munkaerohianyt, pl. a soforok vagy idenymunkasok hianyat. Mar igy se vonzoak, mert messze vannak, baloldali kozlekedes van, es meg vallaljanak me 10 nap fizetetlen karantent, de persze draga fizetos szallason...ja es persze nem kis kockazat az egyik legfertozobb orszagba meni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33161) Tigerclaw válasza radi8tor (#33149) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

De ezzel csak teteztek a bajt, mert bolond lesz ezek utan valaki odamenni dolgozni kelet-Europabol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33162) Tigerclaw válasza t72killer (#33152) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Neki ez mar nem lesz problema, meg a partjanak sem. Nem hiszem, hogy kozel kerulnek majd a kormanyzashoz a kovetkezo evtizedben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33163) Parci válasza azbest (#33157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részvétem. :(
#nemomlottössze :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33164) Rage47 válasza azbest (#33157) üzenetére


Rage47
veterán

szörnyű ilyeneket olvasni :( és minden nap reménykedik az ember, hogy ne kelljen kórházba kerülni valami miatt

voltam nemrég magánban, tele volt a váró, mint régen az államiban kb.

(#33165) Csatravi válasza azbest (#33157) üzenetére


Csatravi
senior tag

Részvétem.

(#33166) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#33167) daneel_hu válasza mozso (#33138) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem leesett az állam. Mit tanácsoltok, mint megoldást? Elvileg nem kirándulás, hanem oktatás."

Engedd őket a programra.
Semmivel sem nagyobb a valószínűsége, hogy összeszed valamit mint a suliban, sőt.

(#33168) Ringman válasza azbest (#33157) üzenetére


Ringman
nagyúr

részvétem.

(#33169) Rolly válasza azbest (#33157) üzenetére


Rolly
veterán

részvétem... :(((

[ Szerkesztve ]

(#33170) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 265 (az előző napon közölt adatokhoz képest: -918)
Új halálos áldozatok száma: 8 (az előző napon közölt adatokhoz képest: -12)
Kórházi ellátást igénylők száma: 513 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +35)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 74 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +3)
Új mintavételek száma: 7518 (az előző napon közölt adatokhoz képest: -27 874)
Az első dózissal oltottak száma: 5 881 493 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +2295)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 635 553 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +4966)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 725 000 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +11 000)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33171) Drizzt válasza Sir Pocok (#33170) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hmmm. A tegnapi, meg mai fertőzésszám az egy héttel korábbiakhoz képest kb. 1-es R0-t mutat.

I am having fun staying poor.

(#33172) mozso válasza Drizzt (#33171) üzenetére


mozso
senior tag

Akkor mi vagyunk a világon az egyetlen ország, ahol nulla védekezés mellett is szinte alig képes terjedni a járvány. :-) Mindenki más meg tök béna, mert védekezéssel is alig tudják lenyomni 1.3 alá. Aha.

Kis matek okoskodás:
Angol adatokból látszik, hogy a delta esetén a kórházban lévők közül a lélegeztetettek aránya szinte konstans 13-13.5% (brit verzió "csak" 10% körül volt), tehát több a komplikációs eset most.

1 éve 44 lélegeztetettünk volt, a delta miatti +13.5% az 50-et adna ki
1 éve 693 beteg volt kórházban
1 éve a napi fertőzőtt 702 volt

74/50 * 693 alapján szerintem 1025 beteg lenne kórházban (vs mai hivatalos 513), ha nem csak a legrosszabb állapotban lévőket vinnék be (erről már többször írtatok itt)

74/50 * 702 alapján szerintem 1039 napi fertőzőtt lenne (vs mai hivatalos 265), ha tesztelnék azokat is, akik tünetesek és oltottak is. Vagy nem csak azokat tesztelnék akik nagyon ramatyul vannak (erről már többször írtatok itt).

Szerk: és ne felejtsük el, hogy az 1 éve is brutálisan aluldetektáltunk

[ Szerkesztve ]

(#33173) bigdady válasza mozso (#33172) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy igaz volt hogy a világelsők voltunk tavasszal és átesett oltott már boldog boldogtalan.
Amíg kórházra nem szorulnak sokan addig jó, ezen nincs mit szépíteni ez a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#33174) mozso válasza bigdady (#33173) üzenetére


mozso
senior tag

Nem hiszem, de majd ki fog derülni.

Egyre több dupla oltásos kollégám dől ki a delta miatt 4-5 napig kemény tünetekkel. Elgondolkodtunk közösen, mi lett volna a kimenetel, ha nem lennének beoltva.

(#33175) andor80 válasza Parci (#33163) üzenetére


andor80
senior tag

Ha összeomlott volna tömeghalálok lennének .Az, hogy meghalnak páran sajnálatos az is ,hogy nem kapnak kezelést kontrollt stb(Köztük édesapám is rákos,cukros,keringés,vese minden baja van mint írtam már hónapok óta nem alíg jut el orvoshoz)
De ez a hangulat keltés részedről erős tényleg kérlek nem jó látni és nem is igaz
Komolyan nem hiszem ,hogy az eüben dolgozók nagy többség örül ennek a Tagadnek...

#azeüerős
#mindezekellenébenkitartunk
#támogass
#valóbanneomlottössze
#egymásértküzdünk

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33176) Parci válasza andor80 (#33175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az összeomlás nem látványos, kívülről nem is látható. pont arról szól, hogy az egyes kórházak egyes osztályai már nem tudják 100%-ban ellátni a feladataikat, és emberek esnek ennek áldozatul, akár úgy, hogy meghalnak, akár úgy, hogy rosszabb élethelyzetbe kerülnek, mint kerültek volna. ez az egész nem a covidról szól, előtte is recsegett-ropogott az egész, a covid csak megadta a kegyelemdöfést.

de gondolom vannak emberek, akik szerint az összeomlás azt jelenti, hogy minden egyes ember meghal, akinek nem kéne, addig viszont egészen parádésan hibátlan a rendszer, még véletlenül sincsenek fölösleges áldozatok.

a kommenteid pedig továbbra is totálisan nullát adnak hozzá ehhez a topikhoz. :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33177) Krinyo válasza andor80 (#33175) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ezt ne meséld azoknak, akik benne dolgoznak, mert megfojtanak. Sajnos álomvilágban élsz.

(#33178) bigdady válasza mozso (#33174) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor oltás bevált és kórházat elkerülte legalább

(#33179) mpo válasza mozso (#33172) üzenetére


mpo
veterán

Akkor mi vagyunk a világon az egyetlen ország, ahol nulla védekezés mellett is szinte alig képes terjedni a járvány. :-)
Nem, mert Észak-Korea megelőzött bennünket.

Szeptember közepén a kardiológiai szakrendelésre idén már nem lett volna időpont, maradt a fizetős magánegészségügy.
Tökéletesen működik minden. :(

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#33180) Ringman válasza Parci (#33176) üzenetére


Ringman
nagyúr

gondolom vannak emberek, akik szerint az összeomlás azt jelenti, hogy minden egyes ember meghal, akinek nem kéne, addig viszont egészen parádésan hibátlan a rendszer,

Vö. lelegezteton lévő covidosok tulelesi esélye tavasszal.

(#33181) pit stop válasza andor80 (#33175) üzenetére


pit stop
addikt

Az eü-ben dolgozók nagy része szerintem szívesen elmondaná mi zajlik bent, hátha az emberek legalább egy része észbe kapna, és nem hajtogatná, hogy minden oké, aki mást mond az a hülye...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#33182) Parci válasza pit stop (#33181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egészségügyben elég sokan megalkuvók és nem beszélnek ki. a többieknek pedig ott a kőkemény hierachia és fegyelem, a katonák a kórházban stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33183) bigdady válasza mpo (#33179) üzenetére


bigdady
nagyúr

Covid előtt is másfél hónap volt itt felénk.
Viszont itt a gyerek pulmonológiára héten belül volt, én is meglepődtem

[ Szerkesztve ]

(#33184) andor80 válasza Parci (#33176) üzenetére


andor80
senior tag

amióta rendszerváltás van azt halljuk összeomlás van..
Nincs öszeomlás.Tegnap is ellátták haverom kéztörését nagyanyám szürkehályoga eltávolítva pár hete.Amiben igazad lehet az a súlyos erősforrás emberi és anyagi hiány..

Ja értem a te összeomlott hastagjeid a tik tok szint az rengeteget ad a topikhoz értem..

Komolyan nem ismerek rád naponta hasteg .mintha feltörték volna a fiókod.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33185) andor80 válasza Krinyo (#33177) üzenetére


andor80
senior tag

Sajnos te kajálod be a fb poszt szintű életiskoláját..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33186) Drizzt válasza mozso (#33172) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Okes, de az R0 kizarolag arrol szol, hogy idoben no, vagy csokken, vagy stagnal a jarvany. Azt pedig ki lehet szamolni pontatlan szamok alapjan is, ha a mintavetelezes modszere nagyjabol konstans, s nincsen benne tul sok random tenyezo. Szerintem nalunk ez van. Erosen alulmer a rendszer, de a modszertanban ritkan vannak jelentops valtozasok, amik tul nagy ingadozast valoszinuleg nem okoznak. Igy a fertozottek szamanak becslese rossz lesz, de a trendeke szerintem jobban becsulheto. Amugy meg szinte nyar van, szoval egyelore a kornyezeti adottsagok velunk vannak.

I am having fun staying poor.

(#33187) andor80 válasza pit stop (#33181) üzenetére


andor80
senior tag

Most is megtehetik 2021 van ..Ne kanyarodjunk már vissza a a hetekkel ezelőtt lezajlott a gonosz hatalmak(narancs) a háttérben titkolodznak narratívához..

Gyerekek kezd alufóliás lenni a topik

Összeomlott de azért ma is megyek orvoshoz és ellátnak
Az eü dolgozok nem beszélnek ezáltal aszisztálnak az "összeomláshoz"
A kormány elhallgatja a valós számokat stb...
Majd a terasznyitás után
majd a foci eb után
majd az iskoláák nyitásakor
majd az ehukarisztikus után
majd meglátjátok a vadászati kiállítás után robban be...
Visszaolvastátok magatokat mostanában?

Pár arc tök tisztességesen posztolja ide a tényszerü adatokat cikket ,stb de sokan akik eddig tök relevánsan álltak a témához már azok is furcsákat kommentelnek.Ehh tényleg nem jó ez a vírus a pszihénkre.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#33188) Asbee válasza pit stop (#33181) üzenetére


Asbee
veterán

Jelenleg covid szempontjából semmi extrém nem zajlik, igen ezt eü dolgozók mondják. Az előző hullámban, na ott brutális állapotok voltak, de jelenleg még nem tartunk ott. Ettől függetlenül természetesen köztudott, covidon kívül is milyen állapotok uralkodnak. Sajnos. Nem ide tartozik részletezni az okait.

(#33189) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Bocs, ha rossz helyen kérdezem, de harmadik oltásnál mi alapján dől el, hogy milyen vakcinát adnak? Holnap megyek oltópontra és szeretnék Pfizert kapni (az első kettő is az volt), lehet ott jelezni ezt előre valakinek, vagy nem kívánságműsor? :U

B.Cs.

(#33190) fatal` válasza andor80 (#33187) üzenetére


fatal`
titán

Ember, 3 hónapot kell várni egy MR-re, ha nincs ismerősöd. Ha van, akkor 3 hét.

Te valami álomvilágban élhetsz.

Persze, hogy nem robban be semmi, nem tesztelnek, még a tüneteseket se. Meg kéne nézetned azt a narancshályogot. Az oltások miatt extrém hullám valóban nincs.

#33189: Ez oltópont függő. Van ahol felajánlják, ami éppen van. Engem felhívtak még aznap az oltópontról, hogy mi a terv, de van, ahol az EESZT-ben is ott van a vakcina típusa.

Ha nincs Pfizer (szerintem lesz), akkor mást fognak felajánlani, azt meg nem leszel köteles elfogadni. Hogy utána mi van, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#33191) Ezekiell válasza bollokcs80 (#33189) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az oltóorvos dönti el, de lehetőséged van kérni amit szeretnél.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33192) S e t h válasza andor80 (#33184) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én a fórumra nem ismerek rá, alusapkás fb dzsihadisták szivárognak be egyre nagyobb számban és annyi rá a reakció, hogy léccike menj át másik topikba.
Az értelmesebbje meg háttérbe szorul, vagy keres más fórumot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#33193) t72killer válasza mozso (#33172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Akkor mi vagyunk a világon az egyetlen ország, ahol nulla védekezés mellett is szinte alig képes terjedni a járvány. :-) "

Ez egyáltalán nem lehetetlen. Szerencsés oltásidőzítés és brutálisan végigfertőző alfás hullám igen sokat segít. A briteknél is "csak" a fertőzöttek száma szállt el kegyetlenül hónapokon át, ami csak azért derült ki, mert tesztelik a gyerekeket is. A briteknél se volt és még most sincs semmilyen érdemi védekezés, csak a beutazókat szivatják.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33194) Parci válasza andor80 (#33185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, figyelj, most egy hét pihi, utána akkor írj, ha érdemi mondanivalód van a témában. ami nem az, hogy szerinted ki mennyire retteg, és kinek mit kéne csinálnia. az a topikösszefoglaló szerint is nem téma!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33195) Parci válasza S e t h (#33192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szigorúbbra veszem a moderációt, de ugye marha nehéz ez, mert aki csak tartalmilag rombolja a topikot, ráadásul bármikor elsütheti, hogy az alternatív nézetei miatt üldözi a keménymag, az ügyesen lavíroz a határon.

de innentől törlök és kész, aztán lehet nyafogni, hogy elfogult a moderáció, blabla, a szokásos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33196) pit stop válasza Parci (#33182) üzenetére


pit stop
addikt

A második fele miatt volt feltételes mód :R

Andor80: saját példa kell akkor én is tudok: családtag rosszul lett, menjen el vérvételre. 2 hónap mulvára kapott időpontot Budapesten.

Asbee: jogos. Viszont korábbi hullám miatt akkorra a torlódás, hogy még további torlódás lassan covid szintű gondot okozhat :(

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#33197) Krinyo válasza andor80 (#33185) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nevermind

[ Szerkesztve ]

(#33198) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

(#33199) Coyot válasza Parci (#33195) üzenetére


Coyot
őstag

Kurván ideje lesz. :K

Má' nem

(#33200) Sped válasza andor80 (#33187) üzenetére


Sped
aktív tag

A "nagy berobbanás" vizionálása tényleg elég vicces nyár óta. Aztán közben szeptemberben minden visszatért a régi kerékvágásba, iskola, óvoda, nálunk is melóhelyen visszaálltunk 50% jelenlétre, a szokásos nátha van, mindenki kicsit prüszköl ennyi. Nálunk melóba már nem is téma a covid, két hét múlva nagy céges buli, oda mondjuk csak védettségivel lehet menni de az meg szinte mindenkinek van.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.