Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) daneel_hu válasza Cs1csó (#33449) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egy a kérdés: akik most meghaltak oltottak azok Sino-t kaptak?"

Kórházba kerülés esetén ki számít idősnek?
Nekem azt mondták tavaly "fiatal beteg." (47) :DDD

(#33452) Cs1csó válasza Csatravi (#33450) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy a az is egy válasz, ha nem válaszolnak, mert ha a halott idős emberek (ugye most a szociális otthonban elsők között beoltottakról van szó) Pfizer-rel lettek volna beoltva akkor Gulyás Geri bizony lobogtatta volna nagy büszkén, hogy "ezt tudja a nyugati vakcina!" de mivel lapítanak ezért LOGIKUS hogy mutyival vásárolt Sino-val oltották ezeket az embereket.

(#33453) Vesa válasza daneel_hu (#33451) üzenetére


Vesa
veterán

"Többségében idős, krónikus beteg"... Ez a szlogen 1,5 éve. Bármit is jelentsen ez.

A tudomány a valóság költészete!

(#33454) Cs1csó válasza daneel_hu (#33451) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre a a kategorizálásra is van rendszer pl.
40 év alatti fiatal
40-60 (65) között középkorú
65 felett idős.

(#33455) Cs1csó válasza Vesa (#33453) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "krónikus" betegség valami olyasmi amit gyógyszerekkel kordában lehet tartani (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás) de meggyógyulni belőle nem.

(#33456) Asbee válasza Vesa (#33446) üzenetére


Asbee
veterán

Otthoni pcr?

(#33457) Vesa válasza Cs1csó (#33455) üzenetére


Vesa
veterán

Ez világos, csak a fenti konstellációban mit jelent? Mivel minden második halottnál szerepel pl. a magas vérnyomás, amit nem tudom, hogyan kell itt értelmezni? Eleve meglévő, hosszú ideje bizonyítottan fennálló tünetről beszélünk amit gyógyszerrel kezeltek, vagy csak mértek egy-két vérnyomsát az éppen már Covidos szerencsétlennél a kórházban, és ha az magas volt, akkor ő "krónikus magasvérnyomásos beteg" lett a statokban?? Vagy mondjuk az se lényegtelen, hogy 150/90 volt az a "magas vérnyomás", vagy 190/120.
Totálisan értelmetlen az egész magyar adatszolgáltatás.

A tudomány a valóság költészete!

(#33458) bigdady válasza Asbee (#33456) üzenetére


bigdady
nagyúr

Antigén gondolom

(#33459) Vesa válasza Asbee (#33456) üzenetére


Vesa
veterán

Antigén gyorsteszt...

A tudomány a valóság költészete!

(#33460) Csatravi válasza Cs1csó (#33452) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nagy valószínűséggel olyan adat lenne ami politikailag nekik nagyon rosszul jönne. Márpedig a gyanú nagyon a Sinora terelődik, hisz olyan korosztályban is használták ahol nem kellett volna. Viszont ha a Sino miatt (IS) lesz ennyi beteg és halott azt csak a kormány számlájára lehet írni. Erre viszont még nem született olyan kormánypárti emberke aki ezt elismerje.

(#33461) Asbee válasza Vesa (#33459) üzenetére


Asbee
veterán

Annak semmi köze a pcr-hez, ezért kérdeztem……

(#33462) Mr K


Mr K
senior tag

Most nincs referenciám, de valahol olyasmit olvastam, hogy a sokat emlegetett kockázati tényezők (elhízás, krónikus betegség, stb.) a korábban véltnél kisebb mértékben rontják az esélyeket: kb. 20%-kal.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33463) Parci válasza Mr K (#33462) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szép lassan azért kijön majd, hogy sima genetikai lottó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33464) Cs1csó válasza Parci (#33463) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

A szaglással és az ízérzékeléssel kapcsolatos gondok is sokfélék voltak:
- van akinek nem ment el egyik sem
- van akinek egy rövid időre ment el - pár nap
- van akinek tartósan - pár hónap
- van aki egy idő után fantom szagokat érzett pl. benzin vagy furcsa ízeket
- van akinek közel egy év után sem jött vissza

Tehát egy gyakori tünetének is többféle variációja van.

Itt csak a szerencsében lehet bízni. Persze örülhet az ember ha nem idős, vagy ha minél egészségesebb esetleg a legjobb vakcinával oltották.

[ Szerkesztve ]

(#33465) Ringman válasza Parci (#33435) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt most olvasom:

A legutóbbi jelentés óta 176 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés. A 176 elhunyt közül kettő 0 és 9 év közötti, öt 30 és 39 év közötti, tíz 40 és 49 év közötti, tizenkettő 50 és 59 év közötti, harminckettő 60 és 69 év közötti, hatvankettő 70 és 79 év közötti volt, ötvenháromnak az életkora meghaladta a 80 évet. 165-en közülük más betegségben is szenvedtek.
Az elhunytak közül 13-an voltak beoltva, 58 és 86 év közöttiek voltak, 11-en közülük más betegségben is szenvedtek.

13:163 az oltott-oltatlan arány az elhalálozásban. (és abból sajnos kettő gyerek volt :( )

[ Szerkesztve ]

(#33466) Vesa válasza Parci (#33463) üzenetére


Vesa
veterán

+1
De előbb-utóbb ki fog derülni, mire "harap" a vírus, vagy inkább az, hogy bizonyos szervezetekben miért képes nayobb kárt okozni. Valami oka van, csak még nem tudjuk. Onnantól, hogy ezt kiderítik, nem lesz lottózás.

Asbee
Jogos, elírtam!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33467) Vesa válasza Cs1csó (#33464) üzenetére


Vesa
veterán

Ez mondjuk vélhetően inkább az adott egyén regenerációs képességével függhet össze. Vagy azzal, hogy milyen mértékű volt az idegrendszeri károsodás.

A tudomány a valóság költészete!

(#33468) Cs1csó válasza Vesa (#33467) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Nálam nem voltak fantom szagok tehát nálam inkább receptor probléma volt, maga csillósejtek vagy mifenék sérültek.

(#33469) Vesa válasza Cs1csó (#33468) üzenetére


Vesa
veterán

Fiam barátjának (22 éves), 8 hónapig voltak ízérzékelési problémái, annak ellenére, hogy még a Vuhani v1.0-át kapta el 2020 nyarán, és amúgy minimális tünetei voltak, nem rakta le a betegség. Fiamnak pedig el sem ment az íz/szag érzékelése, ő 2021 tavaszán Brit verziót evett. A legkisebb gyerekemen pedig úgy tekert át, hogy csak a tesztből tudjuk a covid pozitivitást. Nagyot szór ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33470) Mr K válasza Cs1csó (#33464) üzenetére


Mr K
senior tag

Szaglásvesztésre már többször előkerült, hogy az lényegében amiatt van, mert a vírus az idegsejteket is elöli, és a légutakhoz a szaglással kapcsolatos agyi területek vannak a legközelebb, azaz legelőször ott pusztít (de máshol is).

A tünetek változatossága innen nézve természetes: mindenkiben más idegsejtek (vagy agyterületek) halhatnak el, ami más és más funkciók sérülését jelenti. A "gyógyulás" pedig inkább csak annyi, hogy más agyterületek veszik át a funkciót, ha tudják (az elhalt agyszövet nem nő vissza).

Aki nem veszíti el a szaglását, az sem feltétlen úszta meg, csak nála olyan területek sérülhettek, ami nem annyira feltűnő. (Voltak linkelve korábban tanulmányok, hogy a legtöbb (akár tünetmentes) covid fertőzött agyában láthatóak utólag az elváltozások, pl. CT-n.)

Mostanában egyre több helyen kerül elő, hogy más vírusok is okozhatnak hasonló tüneteket (idegrendszeri károsodást), szélsőséges esetben akár egy influenza is. Emiatt is eléggé kétélű fegyver az immunrendszer fertőzésekkel történő "edzése"...

Szerk: Nyilván a másik gyakori tünetnek, a fejfájásnak is köze lehet, hozzá.

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33471) koncsik válasza Parci (#33463) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Már kijött.
Azok a tényezők, amik bármilyen más betegség esetén rontják a kilátásokat, itt is rontani fogják.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33472) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Finnországban beoltják a nyérceket.

Ez mondjuk pár érdekes kérdést felvet, a fogságban lévőket még csak értem, de a vadon élőkkel mi lesz, regisztrációs felületet tesznek fel a netre és oltópontokat nyitnak az erdőben :DDD?

+mivel :F/ha humán cucc, akkor mennyivel?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33473) kolopele válasza Vesa (#33466) üzenetére


kolopele
nagyúr

A géneknek eddig is tulajdonítottak sok (főleg öröklődő) betegségeket, és nem kizárt, hogy a covid esetében is meghatároz sok mindent:
https://magyarnarancs.hu/tudomany/talaltak-egy-gent-ami-a-koronavirus-elleni-termeszetes-vedekezes-kulcsa-lehet-242182
[link]

(#33474) Nowhereman válasza bigdady (#33280) üzenetére


Nowhereman
őstag

Tapsoljuk meg a félretájékoztatást!

Az oltás után megbetegedettek oltóanyagának százalékáról van szó ember! 6,8+8,3+13,6+71,4=100,1! Nem tűnt fel ember!

Utánam a kondenzcsik!

(#33475) bigdady válasza Nowhereman (#33474) üzenetére


bigdady
nagyúr

Idézet a cikkből ember…
Epic facepalm :DD

(#33477) Parci válasza Mr K (#33470) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Mostanában egyre több helyen kerül elő, hogy más vírusok is okozhatnak hasonló tüneteket (idegrendszeri károsodást), szélsőséges esetben akár egy influenza is. Emiatt is eléggé kétélű fegyver az immunrendszer fertőzésekkel történő "edzése"..."

úgy írsz erről, mintha ez valami választható dolog lenne. ez nem valami döntés, hogy "én most kimegyek immunrendszert edzeni" (illetve biztos vannak ennyire hülyék is, akik lenyalogatják a korlátokat), egyszerűen így működik az élet, jön a vírus, te meg elkapod.

ami választható lenne, az valami übersteril környezetbe menekülés, ezerrel védekezés, és abban nem vagyok biztos, hogy hosszabb távon jobban jár-e az ember. sok kisebb megbetegedés helyett lesz neki kevés nagyobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33478) Parci válasza bigdady (#33475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk tényleg szépen félre van gépelve (...) a czikk. oké, tehát az oltás után tüneteket mutató usereket nézték, és ők 71,4%-ban sinósok voltak, 13,6%-ban sputnikosok stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33479) Gothmog válasza Mr K (#33470) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Kicsit pontosítanék, ha nem baj. (Azzal a megjegyzéssel, hogy a pontosítás sem egzakt ismereten/bizonyítékon, hanem elméleten alapul.)

A központi idegrendszeri tüneteket elvileg úgy képes a vírusfertőzés kiváltani, hogy az asztrocitákat (ezek "támasztják" és táplálják az idegsejteket, de például a neuronális kapcsolatrendszerüket is segítik, sőt esetenként szabályozzák) nyírja ki, s emiatt az általuk segített neuronok is elpusztulnak/hibás működésűvé válnak. Az az érdekes és egyben a kulcsmozzanat, hogy ehhez át kell jutnia a vírusnak az úgynevezett vér-agy gáton, aminek a feladat egyébként pont a káros elemek elszeparálása a "központtól". Az egyik elgondolás szerint erre ad egy elvi lehetőséget a szaglóhám felőli út, ahol - most nem kerestem rá és nem emlékszem pontosan, de talán - a receptorsejteket fertőzve, majd onnan az agyba vezető idegi kapcsolatokon át tud beszivárogni a vírus (elsősorban nyilván a fenti funkció érzékelésvezérlő/értelmező területeihez). Mivel a vírus sok esetben az orr/garatüregben telepedik meg először, így logikus lehetőségként adott ez az út, és magyarázhatja azt is, hogy miért a szag/ízérzékelés az egyik leggyakoribb idegrendszeri tünet.

Nem olvastam/láttam rá eddig információt, így csak zárójelben jegyezném meg, de ezen az alapon a szem is jó belépési hely lehet a központi idegrendszer felé. (A retinánk már tulajdonképpen az agyunk része, a látóideg pedig nem pont olyan, mint a többi nagy ideg, hanem gyakorlatilag egy agypálya pl.)

(Csuklóból írtam ezt most, nem olvastam utána/kerestem rá semmire, szóval ha valamit valahol elírtam, nem haragszom/sértődöm meg a kijavításért/módosításért. :K )

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#33485) Asbee


Asbee
veterán

Csak egy kis érdekesség, aki elhiszi elhiszi aki nem nem. Mondják azért háziorvosok, hogy kezd szépen emelkedni, egyre több a pozitív. Én akiket ismerek szerencsére kérik a teszteket rendesen. Amik náluk tapasztalatok, hogy aki nem oltott bizony jobban belemászik. Van pár aki már kórház közeli állapotban van. Oltottaknál is vannak tünetek, de nagyrészt, durva orrfolyás, egy kis köhécselés, pár nap láz és ennyi. Ugye a tünetmentesek kilőve, az nem jut el orvosig. Ami fura, egy csomóan Ausztriában dolgozók. Az egyik közeli faluban, sorra a kint dolgozók lesznek covidosak. Érdekes.
Tegnap munkahelyen sírt az egyik hölgy, lánya és a barátja egy összejövetelen elkapta, és brutál szarul vannak, ki tudja mi lesz. Telefon ottvan már közelben, mikor kell mentőt hívni. Nem oltatták magukat, fiatalok, minek.
Azért valamit csak használnak ezek az oltások, és sokszor ezért is nagyon csalókák ezek a statisztikák. Hiába dobálóznak sokan, hogy nézd meg mennyi oltott is elkapja meg tünetes stb. Ja, csak nem mindegy 3-4 napig közepes tünetek vagy 2 hétig rotty.

(#33486) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 679 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +46)
Új halálos áldozatok száma: 9 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +4)
Kórházi ellátást igénylők száma: 533 (az előző napon közölt adatokhoz képest: )
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 84 (az előző napon közölt adatokhoz képest: )
Új mintavételek száma: 15 154 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +)
Az első dózissal oltottak száma: 5 891 228 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 651 539 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 784 000 (az előző napon közölt adatokhoz képest: +)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33487) Ringman válasza Asbee (#33485) üzenetére


Ringman
nagyúr

úgy gondolom, hogy sokan nem is teszteltetnek "náthára", mert minek (jaj, karantén, mi lesz a gyerekkel, kevés a táppénz, stb) az oltottaknál az bölcsődei/óvodai nemcovid járványkörök miatt szerintem ez még inkább jellemző most.

Hiába dobálóznak sokan, hogy nézd meg mennyi oltott is elkapja meg tünetes stb. Ja, csak nem mindegy 3-4 napig közepes tünetek vagy 2 hétig rotty.

hát igen.

(#33488) Mr K válasza Parci (#33477) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem arról van szó, hogy übersteril környezetbe kell minden elől menekülni, hanem arról, hogy a veszélyes betegségeket (mint amilyen a covid) érdemes elkerülni. Vagy legalábbis megpróbálni. Ésszerű keretek között. (V. ö. "harmadik oltás helyett inkább be kellene szerezni valami természetes booster-t", és tsai.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33489) Mr K válasza Gothmog (#33479) üzenetére


Mr K
senior tag

Ehhez nagyon nem értek. De igen, a vér agy gát bizonyos pontokon megkerülhető, illetve vannak vírus részecskék, amik átjuthatnak rajta. Illetve van áttételes hatás: a vírus magukat az ereket is támadja, és mikroszkopikus agyvérzéseket okoz. Ha jól értettem.

Ez a cikk pl. ilyesmiket taglal (rövid):
How COVID Infection May Damage the Brain and Affect Mental Illness Symptoms & Mortality

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#33490) Coyot


Coyot
őstag

Tegnap elhangzott az ovi gyűlésén, hogy hamraosan várhatóan be fogják az ovit zárni. A városban már több óvóda bezárt, mert a dadák óvónők is kiesnek.
Szép ősz lesz ez :\

Má' nem

(#33491) Parci válasza Mr K (#33488) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értsétek már meg, hogy nem lehet elkerülni az idők végezetéig! tök hülyeség oltás helyett vírusért menni, én is kértem a harmadik oltást, de nem reális örökké kerülni, ha pedig nem örökké kerülöd, akkor van egy pont, amikor már nem kerülöd. például az oltás utántól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33492) Parci válasza Asbee (#33485) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszintén és qrvára remélem, hogy alapvetően a gyerekeket továbbra sem bántja... :(:(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33493) Ringman válasza Parci (#33492) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nemtom, az angol adatok nem épp ezt támasztják alá (pl. egy kerületben egy hét alatt (!) a gyerekek 5%-a kapta el + ott vannak az 1:7÷1:10 longkovid-arányt mutató adatok)

(#33494) Parci válasza Ringman (#33493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nem kérdés, hogy elkapják és tünetesek is lesznek sokszor, az a kérdés, hogy amikor túl vannak rajta, akkor 100%-osak-e, mint előtte. és továbbra is óriási a zaj a témában, én is látom a cikkeket, hogy 37%-nyi long covid, de ezekről jelenleg lehetetlen tisztább képet kapni szerintem (és érzésre nem lesz ilyen rossz a helyzet, meg eleve számomra long az, ami megmarad, nem "csak" hónapokig, hanem fixen)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33495) Ringman válasza Parci (#33494) üzenetére


Ringman
nagyúr

(és érzésre nem lesz ilyen rossz a helyzet, meg eleve számomra long az, ami megmarad, nem "csak" hónapokig, hanem fixen)

na erről még jó ideig nem lesz adat, szerintem épp ezért is felelőtlenség ami most történik. (max 1,5-2 hónap múlva lehet oltani az 5-11 éveseket), de most (célegyenesben) fosik bele mindenki

(#33496) fatal`


fatal`
titán

Április-májusi dupla sputnyik + 2 hetes Pfizer:

(#33497) Ezekiell válasza fatal` (#33496) üzenetére


Ezekiell
veterán

Van vér is az antitestedben? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33498) Parci válasza Ringman (#33495) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a legnagyobb baj, hogy nem lehet tudni, hogy mi lesz. ha azt mondja a kormány, hogy igen, másfél hónap múlva olthatóak a kicsik, akkor lehet ahhoz mérten tervezni. de nem mondja. azt sem mondta, hogy lehet majd harmadik shotot felvenni, ha mondja, lehet, hogy bevállaltam volna a sinót stb. stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33499) Andika20 válasza fatal` (#33496) üzenetére


Andika20
csendes tag

Csak a két sputnyik után készült antitest mérés? Nálunk is ugyanez a kombó lesz, kiváncsi lennék, mennyit dobott a Pfizer...

(#33500) BlackV válasza fatal` (#33496) üzenetére


BlackV
senior tag

Annyira nem kimagasló, mint jellemzően a 2 negatív sinosoknak a pfizer, de szerintem megy ez még feljebb is. Kár hogy nem vártál még 1-2 hetet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.