Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70237) petakpa1 válasza iMaverick (#70236) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi.

Továbbra is 18.06.04. FW van a routeren. Próbaképp másolgattam egy 6 GB méretű fájlt a hálózaton lévő gépek között.

A gép: Egy régebbi laptop 2 GHz-es kétmagos AMD procival 4 GB memóriával, SSD-vel mely sata 2-es porton van, Gigabites hálókártya természetesen, OS: Windows 10

B gép: Sem mai darab 3,4 GHz-es néegymagos AMD APU, 12 GB RAM, SSD sata 3-as porton, Gigabites hálókártya természetesen, OS: Windows 7

Másolás A gépen belépve Windows intézővel történt megosztott mappák között, sebességet is a Windows intéző másolási ablakában olvastam le.
1) Amikor A gépről B-re mozogtak az adatok 103 MB/s, azaz 824 Mbps volt a sebesség, míg 2) Amikor B-ről A-ra akkor 85 MB/s azaz 680 Mbps.

1)-es méréssel elégedett vagyok, azt nem tudom 2)-es mérésnél miért alacsonyabb a sebesség, de szerintem ennek okát inkább Windowsok hálózatkezelése körül kellene keresnem.

Ha esetleg visszarakom majd a Gwlim féle fastpath FW-t csinálok azzal is mérést, hogy kiderüljön LAN<->LAN sebességre van-e hatása FW-nek?
Logikailag azt mondanám nincs, mert LAN<->LAN forgalom esetén csak a routerbe épített switchen keresztül mozognak az adatok, magának a router CPU-jának és az azon futó szoftvernek nincs szerepe, de aki esetleg jobban ért ezen kütyük működési elvéhez majd kijavít ha rosszul gondolom :U

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.