Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) fradi81


fradi81
veterán

Én is tudnék mesélni hol és mennyit nem keresek, de majd ha már otthagytam a férgeket :)

moto g72, Ninebot d28e

(#8202) macilaci78 válasza martonx (#8198) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A munkaidő nem része a munkaidőnek.
Túlóra van, jelenlétibe be ne merjem írni.
Dolgozhatok otthon is, mert ha nincs kész, nem csak ejnye-bejnye van.
2 főnököm van, olykor (hetente) egymásnak ellent mondó kívánalmakkal.
Próbálnék előre dolgozni, előrelátó lenni, úgyis az utolsó pillanatban ugatnak bele, és módosíthatok.
Olyan, mint a honvédség, ami kerek, azt visszük, ami szögletes, azt addig gurítjuk, amíg kerek nem lesz, hogy vihessük...

Nem mondom, hogy Neked szar, csak azt, hogy nekem sem biztos, hogy jó. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor keltem ebben a hónapban orrvérzés nélkül 130/80-as vérnyomással és 60-65-ös pulzussal. Szerinted?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8203) maláj


maláj
őstag

keresek US, UK to EU konnektor átalakító szerkentyűt feketében :DDD
jár a sör, csoki érte ;]

(#8204) CSorBA


CSorBA
őstag

Valamelyik expert vaterás eladó rám írna? - privátban szeretnék 1-2 dolgot kérdezni. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#8205) ShadowX válasza macilaci78 (#8202) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez sajnos a munkahelyek nagy részénél így működik sajnos. D

Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor keltem ebben a hónapban orrvérzés nélkül 130/80-as vérnyomással és 60-65-ös pulzussal. Viszont ha ilyet tapasztalnék, akkor erősen elgondolkodnék, hogy otthagyjam a helyet, mivel az egészségem fontosabb. Nem akarok a 20-as éveim közepén tönkremenni, mert akkor bejön a kormány számítása, nevezetesen, hogy nem érem meg a 65 éves nyugdíjkorhatárt és akkor nem kell kifizetni a nyugdíjamat.

A magyar munkaadókra amúgy is jellemző, hogy nem becsülnek meg semmit és senkit. Teperhetsz olyan keményen, ahogy jól esik, de úgyis lesz valami hiba. És ez így is természetes, hisz aki dolgozik, az hibázik is. Csak az a nem mindegy, hogy egy főnöknek nevezett valaki hogyan reagálja le ezt. Ebben nem vagyunk mi magyarok a toppon.

(#8206) Attix82 válasza ShadowX (#8205) üzenetére


Attix82
őstag

Az a probléma, hogy kevés a munkahely és nagy a munkaerő kínálat....ha nem tetszik jön a következő elven megy.

[ Szerkesztve ]

(#8207) Syl válasza Attix82 (#8206) üzenetére


Syl
nagyúr

És ezt a gerinctelen férgek ki is használják... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8208) pmheros válasza CSorBA (#8204) üzenetére


pmheros
senior tag

aki már két dolgot is vett onnan az expert -nek számít ? , mert nekem annyi a stat -om
(csak ha más profibb nem írna, arra az esetre jelzem. Legfeljebb nem tudom a kérdésre a választ)

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#8209) macilaci78 válasza Attix82 (#8206) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na látod, ezért nem mondok fel, amíg csak keresek, de nem találok másikat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8210) CSorBA válasza pmheros (#8208) üzenetére


CSorBA
őstag

olyan kellene, aki adott már el :B :R

[ Szerkesztve ]

(#8211) partymaci válasza maláj (#8200) üzenetére


partymaci
aktív tag

Van két fuzetnyi OMV-s matricám, ma lehet bevaltani poharakra, némi plusz forint hozzáadásával, akinek kell keressen privibe.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#8212) Luighi válasza ErőVarázsló (#8195) üzenetére


Luighi
aktív tag

Szia,

magánszemélytől van, így 0%-os számlát tudok írni róla. In-In (pl PC és settopbox számára), talp benne az árban, gari 1 hónap (mi már 6 hónapja nyúzzuk, fényreklámnak használtuk).

(#8213) fecus


fecus
őstag

Mostanában milyen free progival lehet megnézni egy médiafájl szerkezetét (kódolás, konténer, stb.)? Régen gspot-ot használtam, de az nem írja ki az mkv fájl adatait.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8214) maláj válasza partymaci (#8211) üzenetére


maláj
őstag

nekem ugyan nem kell ;]

(#8215) fradi81 válasza fecus (#8213) üzenetére


fradi81
veterán

Van egy ilyen is hátha: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#8216) fecus válasza fradi81 (#8215) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Ezaz! :C

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8217) ShadowX válasza Attix82 (#8206) üzenetére


ShadowX
őstag

Pontosan. Csak arra nem jönnek rá a cégek, hogy ha valaki bevált, akkor azt inkább meg kéne tartani, akár némi fizetésemeléssel is. Többe kerül egy új embert betanítani (a betanítási időről nem is beszélve), illetve sok pénzbe kerülhet a hibáit orvosolni is. Előbb-utóbb úgy is beletanul, de addig is sokba fog kerülni. Aztán, amikor ez az ember is megunja banánt, az éhbérért robotolást, akkor ezt is kivágják, és jön a következő újonc...

Amúgy jól haladunk a király által kitűzött 1 millió munkahely felé. 1 millióval kevesebb felé. De akkor fog belerokkanni az ország, mert így is ~3 millió ember tart el 6,9-et.

(#8218) Rolly


Rolly
veterán

Ebedido ha tobb mint 20 perc akkor nem a munkaido reszet kepezi. Azaz ha egy oras az ebedido akkor jogos a 9 ora munkaido a torvenykonyv szerint. De az, hogy ezt nem adjak ki az mar a vezeto faszsaga, szinten a wcs tema bar ismerek olyat aki direkt munkaidoben intezi, hogy addig sem kell dolgozni...

Juhu uj bejelentkezes! Telefonon 5 karakter helyett 16ot kellet beirnom :(

(#8219) Rolly válasza ShadowX (#8217) üzenetére


Rolly
veterán

Igen de kell a 3gyerek meg bizonyos kozossegekben az 5-6 hogy aztan a 2/3-a munkanelkuli legyen... S segelyen kelljen eltartani...

(#8220) Attix82 válasza ShadowX (#8217) üzenetére


Attix82
őstag

A cégeknél a főnökök csak a számokat nézik, ennyi a bevétel ennyi a kiadás...sajnos az ország is azért tart itt, mert ezt a módszert használják fent is....csak a statisztika a lényeg. (meg a megfelelés)

(#8221) pmheros


pmheros
senior tag

Keresek: 1db 2GB lehetőleg Kingmax 800MHz -es memóriát, lehet használt , olcsó is :)

nem vagyok tökéletes

(#8222) macilaci78 válasza Rolly (#8219) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az öregedő korfát se felejtsük! Egy 2 gyerekes család csak annyit ér el, hogy nem fogyunk. Támogatom, hogy egy család csak annyi gyereket vállaljon, amennyit el bír tartani, fel tud nevelni, ki tud taníttatni. Magyarisztánban ez a szám átlagosan 1 alatt van. :(
Az szép lenne, ha a munkaképes lakosság, de legalább a pályakezdők fele a szakmájában el tudna helyezkedni a is iskolapad elhagyását követő egy éven belül. Nem ismerem a KSH hazugságait, de tippem szerint ez sincs így.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8223) maláj válasza pmheros (#8221) üzenetére


maláj
őstag

én is csak én 2 db-ot :DDD

(#8224) Rolly válasza macilaci78 (#8222) üzenetére


Rolly
veterán

értem az öregedő korfát, de a 3 gyerek nem oldja meg a problémát ha nem tudunk munkát adni nekik. Így is, úgy is a nyugdíj fenntarthatatlan lesz, csak nem tudom meddig húzzák és mennyire cseszik el vele az egész országot ... Annyi nyugdíjat kéne kifizetni amennyi pénz bejön a munkavállalóktól semmivel sem többet ... Régen se volt nyugdíj...

Egy valós példa egy mezőgadasági termékeket (borsó, kukorica, karfiol, sárgarépa, ...) feldolgozó cégnél a termékek utólagos (csomagolás előtti) szortírozását emberekkel végezték 12 emberrel 3 műszakban azaz 36 emberrel.
Vettek egy gépet erre a feladatra. Kirúgták a 36 embert és 1 embert felvettek a gép karbantartására. Így 34 ember fizetését spórolták meg (a karbantartó nem minimálbéres), és végeredményében jobb eredményt értek el, a gép kevesebbet hibázik (nem dob bele csikket ....)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a technika fejlődésével egyre kevesebb munkaerő szükséges, illetve eltolódik a gépek készítésére (egyenlőre), de azt meg kínában csinálják...

De már kína is érdekes változásokon megy keresztül ha jól tudom a foxconn több 100.000 munkahelyre állít be robotokat és sok-sok 100.000 embert tervez elbocsájtani ...

(#8225) veze válasza Rolly (#8224) üzenetére


veze
őstag

ez magyar viszonylatban úgy működne, hogy azt az egyet is minimálbérrel veszi fel
majd a befektető/tulajdonos elossza magának a megtakarítást

(#8226) Rick4 válasza veze (#8197) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet a fidesz támogatja mostanában a narancsimportot, hadd egyék csak a zemberek. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8227) Rolly válasza Rick4 (#8226) üzenetére


Rolly
veterán

Szerintem inkább a görögök meg a spanyolok olcsón adják mert szarban vannak ....

(#8228) kispéé válasza fecus (#8213) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ezzel
Legjobb :C

(#8229) pmheros válasza Rawulf (#8088) üzenetére


pmheros
senior tag

ja, feltettem a " 'FI' bios és '9.3.0.1020 WHQL' intel chipset driver" -t, és semmi nem változott. :( Viszont win7 alatt 2Gigával nincs bluescreen, csak csontra fagy.
A Unigine Heaven DX10 -be ment 2 órát hiba nélkül, kb ennyit hajtottam a 3DMark'06 -ot is. Játszottam a Crysis 1 -el 1 órát, és semmi gond.
De a Crysis2 csak 4GB ram -mal stabil :U

Viszont sajnálattal jelentem be hogy már a Zalman sem a régi. kb egy éve vásárolt nbf47 -est bontottam ki, amiben az anyák nem fértek be a számukra kialakított sínbe :Y . Még szerencse hogy hogy van itthon köszörű. De ennyire azért hogy ne legyen egyszerű, a Giga lapon lecserélték a 3 mm -es chipset hűtő tartó pöckök lukait 4mm -esre, ami azt jelentette hogy a Zalman 3mm -es pöckei nem tudnak megkapaszkodni a 4 -es lukban. A giga pöckök meg nem férnek bele a Zalman lefogató lyukaiba. Még szerencse hogy van itthon fúró is.
Már találgatom hogy milyen problémákra futok majd rá, addig is előkészítem a lángvágót és a talajtömörítőt. :DDD

(#8223) maláj Ha találok 3x 2GB -ot olcsón akkor szólok. Egyébként nekem van itthon elég komoly, csak nem akaródzom a szomszéd gyerek gépébe beleajándékozni.

nem vagyok tökéletes

(#8230) LÁZ válasza ben800 (#8188) üzenetére


LÁZ
addikt

a medusa pont ilyen ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8231) Luighi


Luighi
aktív tag

Urak, nem hibáztathatjátok a munkaadókat kizárólagosan, nem kiálthatjátok ki őket bűnbaknak. Közvetlen környezetemben ismerek több felső- és középvezetőt, akik qrvajól bánnak az embereikkel, és igen sokat tolerálnak nekik. A másik oldala ennek az egésznek, hogy ha nem megy egy cég, abba kell hagyni - ha nincs fizetőképes kereslet vagy ha barátságtalan a gazdasági/adó környezet, lépni kell.
Csongrádi sgt elején, ahol 3 éve ismerem a boltos környezetet, először bezárt a virágos, aztán a síkölcsönzős, majd a villanyszerelő boltos, kisebb üzlete költözött a bio boltos. Most utoljára a lámpaboltos zárt be, pedig sajátja volt az üzlethelyiség. Na ez mind-mind alkalmazott elbocsájtással járt, tehát örülni kell a 80k-s fizunak is a mai világban (vagy elhúzni külföldre).

(#8232) Rick4 válasza Luighi (#8231) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, csak sokan nem látják a másik oldat, nem értik, csak akármit csinálsz, egy szemét a vállalkozó... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8233) ben800 válasza LÁZ (#8230) üzenetére


ben800
aktív tag

Értem kösz!
Pont azt néztem én is,csak már nem sok helyen kapni.....

(#8234) veze válasza Rick4 (#8232) üzenetére


veze
őstag

az én fönököm is normális.
a munka munka azt meg kell csinálni, azon belül meg jobb ha nem szar hangulatban végzi mindenki a maga dolgát, hanem normálisan
és ha wc-re kell mennie az normális dolog..Beteges hozzáállás az hogy hatalmat "kapok " a kezembe és ilyen f@szságokban domboritom micsoda mindenható vagyok én..
más:ha vállakozó vagyok -itt Mo.- on akkor ebben a gazdasági környezetben, és azt tudomásul kell venni.
és ha elö van irva a munkatörvénykönyvében hogy x nap fizetett szabadság illeti meg a munkavállalót, akkor ne akarja ö törvény felettiként megszabni, hogy abból mennyi hajlandó a munkavállalónak biztosítani. Ne legyen már ekkora király..mert az már úgy van, ahogy írod: szemét kategória
vagy ne alkalmazzon senkit, ha a játékszabályokat nem képes tudomásul venni.
álljon be maga..

(#8235) CSorBA


CSorBA
őstag

A vaterás kérdésem tárgytalan, kaptam már választ, és köszönöm mindenkinek :R

(#8236) Rolly válasza veze (#8234) üzenetére


Rolly
veterán

a szabadság asszem 1/3-ával rendelkezik a munkavállaló a többit a munkavállaló mondja meg, hogy mikor adja ki... persze ha nem adja ki akkor tudtommal köteles kifizetni a napokat...

(#8237) veze válasza Rolly (#8236) üzenetére


veze
őstag

persze, nem is erről van szó,
elsősorban kiadni kell
de olyan nincs hogy lenyelje.
hogy se pénz se napok ..

(#8238) Syl válasza veze (#8237) üzenetére


Syl
nagyúr

Ó, hogy dehogynem. És még milyenek vannak...
Egy barátom munkaügyi jogász. Amikor elkezd mesélni, csak pislogok! Hihetetlen, hogy ebben az országban a munkaadók (cégtulajdonos vállalkozók) nagy része miket meg nem enged magának!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8239) pmheros


pmheros
senior tag

Eladó: 1db 1GB -os (Samsung TCC chipes) 400MHz -es modul,
eredeti IDC -s készletből :D , működik szépen Ár: 4500Ft
vagy cserélném értékegyeztetéssel 1db 2GB -os 800 -as ram -ra

nem vagyok tökéletes

(#8240) madstunt válasza pmheros (#8239) üzenetére


madstunt
addikt

IDC-s dolgokat arulsz ? :D mi lesz jovore az uj, termeszetesen ennek nem jogutod nicked a forumon? :DDD

(#8241) pmheros válasza madstunt (#8240) üzenetére


pmheros
senior tag

idcheros :DDD

nem vagyok tökéletes

(#8242) bitpork válasza veze (#8234) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért valamit meg kellene értened: ha ennyi a különbség a cég talponmaradása és megszűnése között, akkor jó lenne ha a munkavállaló is dolgozna a panaszkodás helyett.

Igenis sok-sok cég csak azért marad talpon mert a főnök "köcsög"és nem akar szabira engedni. Ne gondold azt hogy külföldön máshogy van: és dolgoztam a Ericsson-nak, nem csak itthon de világszerte. Amikor külföldön voltam 2 évig nem volt hétvége, szabadnap v akármi: karácsony szilveszet is ügyeletben voltam a központban. 2 év alatt 1 hét volt amit szabadként tölthettem. bből 2 naop utazás volt haza és vissza (össz 2 nap) a többi meg 41 fokos láz és kórház.

MAjd ha mindenki megtanulja hogy hol a helye és mennyit ért el, akkor mejd jobb világ lesz itt is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8243) azbest válasza bitpork (#8242) üzenetére


azbest
félisten

"Egy felső szintű vezető 6,2-szer keres többet egy adminisztratív (például titkárnő) munkakörben dolgozónál. A visegrádi országok közül Lengyelországban a legszélesebb a bérolló (8,5-szeres) ebben az összevetésben, míg Szlovákiában a legszűkebb (5,4-szeres). Érdekesség, Németországban csak 2,7-szeres, Ukrajnában viszont 11,4-szeres a differencia." [link]

"MAjd ha mindenki megtanulja hogy hol a helye és mennyit ért el, akkor mejd jobb világ lesz itt is."

Nos, akkor (a legtöbb helyen) a vezetőség megtanulhatja, hogy a működő céghez nem rabszolga kell éhbérért, ha magának elvárja a nyugati fizetést, akkor ne sajnálja a minimálbért a dolgozóktól. Persze az nem tetszik, hogy az extra bére helyett felvegyen másik négy embert, hogy tisztességesen és törvényesen elvégezhető legyen a munka.

(#8244) bitpork válasza azbest (#8243) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A minimálbérhez mi köze a cég vezetésének? Azt az aktuális kormány aszongya.( Csak mellékesen, minél nagyobb, annál több Nokia-féle leépítésre számíthatsz...)

Nem vitattam ezeket a számokat. Miről beszélsz amikor extra bért emlegetsz? Közszférában talán, de magán szférában ne legyen már extra bér amikor Ő ruházott be hogy lehessen alkalmazottja... Bár teljesen igazad van, szimplán koncoljunk föl mindenkit akinek akármilyen okból több van, és osszuk szét mert így IGAZSÁGOS...

Csak egy apró adat: telekommunikációs beruházás ( nem az 1-2 millió forintról van szó hanem, teszem azt egy digitális központ megvételéről) minimum 10 év rentabilitással van beütemezve. És ez csak egy aprócska szeglete annak aminek a szolgáltatásaira egy vállalkozásnak szüksége van manapség. Ha mindenki min 10 évre tervezne ( teszem azt mert valóban TERVEZHETŐ a gazdaság), akkor tényleg minden szép és jó lenne.

De attól hogy valami nem igazságos, még igen is van jogosultsága, mert ha mindent úgy lenne ahogy az emberek szeretnék, akkor az utca teli lenne halottakkal meg terhes nőkkel.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8245) Rick4 válasza bitpork (#8244) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogyis a kormány mondja. A z OÉT, a munkaadók érdekvédelmi szövetsége, és a szakszervezetek összeülnek, megbeszélik, de mindig a vállalkozók akarnak kisebb minimálbér után járulékot fizetni...
A kormánynak csak jó lenne, ha holnaptól 200 bruttó lenne a minimnálbér, a vállalkozóknak nem felel meg...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8246) veze válasza Syl (#8238) üzenetére


veze
őstag

tudom hogy vannak ilyenek. és ez a baj...
és most nem arra gondolok hogy a talpon maradas miatt van a hajtás. hanem arra amikor a dolgozó tudja ( hisz szinte jobban bele lát a dolgok mőgé mint akár az adóhatóság, hisz ö dolgozik ott) hogy nem emiatt nem kapja meg a szabiját (vagy a téritését) hanem azért hogy még gátlástalanabbul habzsoljon már egyáltalán nem létfontosságú, csak kivagyiságból szükséges javakat... tisztelet a kivételnek, de sajnos erre látok példákat a környezetemben És ezek az emberek a 21 században már nem azért születtek hogy egy ilyen köcsög embertelen módon alázza pl azzal hogy a családjával egy hetet tölthet csak el egy évben, míg ő két hónapot szabadságol magának.

(#8247) Rick4 válasza veze (#8246) üzenetére


Rick4
félisten

A 2 hónap szabi mellé tedd oda az is, hogy akinek egy cége van 3-10-50-100 alkalmazottal, annak a napi munkaideje nem nyolc órából áll, és emellé a nyakába kapja az összes hatósággal szemben a felelősséget, esetleg a munkavállaló miatt egy pici oda nem figyelés miatt minden vagyont bukhat. A befektetett pénz és a kockázat egy munkavállaló esetében havi 80 ezernyi pénzkivétet hoz, míg egy cégtulaj tekintetében nyilvánvaló, hogy ennek többszörösét is meg kell hoznia.

Ha a munkavállaló 80-at keres, a munkaadó meg 100-at tud kivenni úgy, hogy nem csak a munkaideje, hanem a vagyona is napi kockázatban van, emellett minden felelősség az övé, szerinted csinálná bárki is 100-ért?

Persze lentről felfelé mindig is nehéz volt megérteni valamit, teljesen általános, hogy az emberek képtelenek elfogadni, hogy egy ember kereshet egy hónapban 2-3 millát is. Csak azt nem nézik, mennyit melózott, kockáztatott érte, plusz még egy halom csillag együttállása is benne lehet a dologban. Nade ettől szép az élet. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8248) veze válasza Rick4 (#8247) üzenetére


veze
őstag

ki beszélt itt a keresetéről???????????
mert én nem
csak ne nézze állatnak...
és azt, de csak azt a szabadságot, ami a munka törvénykönyve szerint jár neki itt Magyarországon, (és nem ajándék szabadságot) azt igenis kapja meg, hogy a családjával tölthesse. Nem kötelező magyarországi körülmények között vállalkozni ha nem tetszenek a játékszabályok.. haza mehet oda vállalkozni ahonnan jött..
Persze lentről felfelé mindig is nehéz volt megérteni valamit, teljesen általános, hogy az emberek képtelenek elfogadni,
ha azt képtelenek elfogadni, hogy nem akarjak kiadni azt a kevés szabadságot sem (nem két hónapot!) amit biztosít számukra a törvény, akkor ebben teljesen igazuk van...

[ Szerkesztve ]

(#8249) pintyesz


pintyesz
senior tag

Vennék SATA DVD írót fehér színben!
-NEC/Optiarc előny
-Gari előny
-olcsó előny :DDD

Továbbá 2X2Gb DDR3 memoriát is vennék reális áron!

Bombázzatok privátba....:R

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#8250) azbest válasza bitpork (#8244) üzenetére


azbest
félisten

Valóban nem túl kedvező a környezet a vállalkozásoknak. Ismerem és megértem a Tőlem ezért nem kapsz munkát blogbejegyzést is.

Ha a tulajdonos is "csóró" és nincs befektetni való tőkéje, akkor inkább ne vállalkozzon. Másrészt ma már viszonylag kis tőkével indítható olyan vállalkozási forma, ahol nincs magánvagyoni felelősség a cég működéséért (kft). Persze ekkor is kell tőke, de ha a bankok/befektetők látnak benne fantáziát, akkor működhet. Nyugaton sem a saját lakásának árából indít vállalkozást egy startup, hanem befektetőket keres. Minél keletebbre jövünk, annál nagyobb szeletet kér a vezetés a bevételekből, cserébe annál nehezebben köhögi ki a törvényes minimum pénzt és kötelezettségeket a dolgozói felé.

Így mindjárt más a leányzó fekvése. De divatos vállalkozói körökben arra hivatkozni, hogy de hát ő kockáztatja mindenét és cserébe nézzék el, hogy se szabadságot, se magánéletet, se emberi jogokat nem tisztelik.

(A digitális központtal kapcsolatban: ez is éppen olyan, hogy vagy kifizeti a kész terméket, vagy megszerzi azt a tudást amivel töredék áron maga építhet/konfigurálhat egyet. Persze nem mindent lehet így helyettesíteni, de ez pont egy olyan példa. Van némi tapasztalatom ilyen téren :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.