Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Attix82 válasza LordVader80 (#7897) üzenetére


Attix82
őstag

Amúgy mire kell a gép? Mert a G620 tényleg csak 2 mag és vége :)

(#7902) Rick4 válasza Attix82 (#7900) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom én, bázispor kellene... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7903) Attix82


Attix82
őstag

Két video:

FX4100 vs SB 2500 de lényegébe a játék 1,5 magot használ. [link]

i3 2100 vs Phenom II X2 560 [link]

Érdekes dolgok :)

(#7904) bolcsodal válasza Attix82 (#7900) üzenetére


bolcsodal
addikt

Tekintve a tuningot az AMD a nyerő: [link]

Ezeket az i3-asokat még húzni sem lehet normálisan, emez meg 4.6GHz-en hasít...

De szerintem még mindig egy jófajta Phenom + AM3+-os lap, hogy később bele lehessen pattintani egy Trinity-t... ;)

Egyébként pedig Az FX4100 két modulos, azaz négy szálat képes kezelni!

They drew first blood....

(#7905) Attix82 válasza bolcsodal (#7904) üzenetére


Attix82
őstag

2 Modul 2-2 80%os maggal, ezért is megtévesztő hogy 4-6-8 magnak hívják...ami nem igaz.

Bulldozer rettentő sokat megeszik, már alapon is...húzva méginkább.

Sajnos nem a Mhz számít. AMD nagyon ráment ezekre a Ghz-re, mert jól mutat....de úgy effektíve nagy a lemaradása mint teljesítmény mint fogyasztás tekintetében.

Témát zárom, mert úgyse lesz vége :)...mindenki azt vesz amit szeretne és szimpatikus :)

[ Szerkesztve ]

(#7906) bolcsodal válasza Attix82 (#7905) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondom 4 szálat kezel, nem négy magos...a bulldozer óta nincs sok jelentősége a magok számának... :U

De tény, mindenki azt vesz, amire van keret... ;)

They drew first blood....

(#7907) kispéé válasza Attix82 (#7898) üzenetére


kispéé
aktív tag

:Y

(#7908) pmheros


pmheros
senior tag

na akkor a múltkori elkúrás után (rohadtul nem figyeltem amit olvasok), most betennék pár linket.

Én a PH! -s tesztek alapján tájékozódom, nekem úgy tűnik az ő mérési módszereik megfelelnek az én felhasználási szokásaimnak.
A Core I3-2100 pariban van a valós négymagos PII X4 955 -el PH! link

A másik az két tesztből áll össze. Sajnos nem hasonlítható közvetlen, de nagyságrendileg kaphatunk helyes képet.
Az egyikben a i3-2100 -at az a8-3850 -el hasonlítják, jól látszik: az intel gyorsabb.
A másikban a leggyorsabb FX -et a 8150 -et mérik össze szintén játék alatt az a8-3850 -el. Bár nincs benne az i3-2100, de az "egyikben"teszt alapján tudjuk hova tenni a 3850 -hez képesti teljesítményét . Látható hogy a csúcs proci nem sokkal veri a Liano -t játékokban. Szerintem ez kicsit gáz. Annak ellenére hogy nagyon tetszenek az AMD egyes megoldásai, játékra én tuti az intel -t venném.

nem vagyok tökéletes

(#7909) pmheros válasza LordVader80 (#7751) üzenetére


pmheros
senior tag

amit én vennék: i3 , mert
-1920 -as felbontásban hozza azt a teljesítményt mint a többi
-mert nagyon jó az energia gazdálkodása (és itt nem csak a legalacsonyabb fogyasztásra gondolok, mert pl a PII 545 -öm sokkal hamarabb felkapcsol teljesítményre egy egy terhelésnél mint az e8400 -esem. És ahogy hallom ez a mostaniaknál sem változott).
-az FX -ek rendes meghajtásához drága lapok vannak még, i3 -ra meg, mivel nem kell a tuningra építeni, vannak nagyon olcsók is
-i3 -ra elég a legolcsóbb 1333 -as ram -is, míg amd -nél biztos azon vakaróznál majd hogy mennyit nyerhetnél egy kicsit gyorsabb de sokkal drágább rammal
Tudom hogy egyik másik érvet már itt korábban leírták, de úgy gondolom hogy így egyben azért jól mutat.

"Szerintetek érezhető lenne egy ilyen fejlesztés?" igen, bármit is veszel. De ha az érzet kell, akkor ssd

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#7910) bitpork válasza pmheros (#7909) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vegye mindenki azt ami szimpi neki. Ilyen egyszerű...
Tanácsot nem szabad adni: az okosnak nincs rá szüksége, a bolond meg nem fogadja meg...:D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7911) azbest válasza bolcsodal (#7855) üzenetére


azbest
félisten

A 90cx-es doboz nekem sokkal jobb képet produkált 720p beállítással HD csatornákon, mint 1080i-vel amikor monitorra kötöttem. Persze egy tévé gondolom sokkal jobban boldogul a váltottsoros tartalommal mint egy monitor. De ha eleve hd ready a tévé akkor szeritnem mindenképp jobban jársz 720p -re állított boxszal.

(#7912) pmheros válasza bitpork (#7910) üzenetére


pmheros
senior tag

ezért írtam mindig azt hogy: Én, én és én.... :K

nem vagyok tökéletes

(#7913) bolcsodal válasza azbest (#7911) üzenetére


bolcsodal
addikt

Jelenleg by Native TV-re van állítva....ez gondolom azt jelenti, hogy ami a csövön kifér úgy továbítja a jelet a TV-re.

Elég furcsa a menürendszere...szokni kell. :U

They drew first blood....

(#7914) Rolly válasza Attix82 (#7905) üzenetére


Rolly
veterán

Amúgy én intel párti vagyok procibanés AMD párti vagyok videókártyában :)

(#7915) Attix82 válasza Rolly (#7914) üzenetére


Attix82
őstag

VGA-ba nagyon jó az AMD, mint teljesítmény mint fogyasztásba.....de ugye ott is melyik játék mire van kihegyezve ( Nv vagy AMD fizeti le meg a kiadás előtt :)....kb ezért van az , hogy se ez se az nem gyorsabb, mert egyiknél ez a másiknál amaz...összességebe 10 játéktesztnél tök egálba vannak. Az árat is úgy lövik be.

Prociba AMD részéről is vannak előnyök, pl ha valaki párhuzamosan dolgozik akkor egy FX -6100 (40e ft) jó választás, Intelnek csak 4 magosa van , AMDnek meg 6 szálasa....és jól belőtt árral. 8120 FX se rossz 8 szálon, szintén Intelnek 4 magosa van az 50es kategóriába. Persze a fogyasztásuk az egekbe kb, de egy átlaguser nem figyeli ezeket a TDP értékeket.

Játékra nem kell (sőt kifejezetten gyengék) , de ugye ha valaki több dolgot csinál egyszerre akkor valószínű előnyben van.

Szóval ki mire akarja használni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#7916) martonx válasza bolcsodal (#7904) üzenetére


martonx
veterán

AM3+-ba te nem fogsz Trinity-t pattintani, maximum új steppinges bulldozert :DDD

Én kérek elnézést!

(#7917) pschio


pschio
őstag

keresek s478 P4 procit. 2.4Ghz vagy fölötte. Nem cerka. Northwood vagy prescott is jó.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7918) bolcsodal válasza martonx (#7916) üzenetére


bolcsodal
addikt

Upsz...télleg. Az IGP miatt nem lábkompatibilis... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#7919) bolcsodal válasza Attix82 (#7915) üzenetére


bolcsodal
addikt

A játékteljesítmény pedig elég erősen VGA függő....

Megfelelő beállítások (felbontás, szűrések) eléggé elolvad az Intel előnye és a VGA lesz a meghatározó tényező.

Aki pedig a CPU-t dolgoztatja annak azért érdekes lehet a Bull. Elég sok innovációt sűrítettek bele, ami csak később lesz/lehet fontos.

Átlagjúzernek pedig még egy használt Q8xxx-as is tökéletes játékra...

They drew first blood....

(#7920) Attix82 válasza bolcsodal (#7919) üzenetére


Attix82
őstag

Persze első a VGA, aztán a CPU. De ha ezt végiglapozod: [link]

Sajna a programírók csesznek a jó CPU kihasználtságra, így fontos a CPU teljesítménye is, és hiába lenne uber jó VGA, egyszerűen a program miatt + a gyenge CPU miatt nem menne jobban.

SC2, Skryim stb stb...

Én Q8400@3,5 Ghz váltottam SB 2500-ra, de SC2be ég és föld a különbség.

Ha játékra kell a CPU akkor fontos , hogy 1 szálon mit tud. (Sajnos). Ha a játékok jól lennének megírva, akkor a Bulldozer árához képest nem rossz, (8120 pl).

[ Szerkesztve ]

(#7921) Digital


Digital
addikt

Keresek noti töltőt!
output 20V 3.00A 60W
Nem szeretnék sokat költeni!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7922) pintyesz


pintyesz
senior tag

Eladó!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#7923) maláj válasza skopy (#7885) üzenetére


maláj
őstag

ez jó :C

(#7924) Amarth


Amarth
aktív tag

Kisállat ketrec valakinek?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7925) gabesz82


gabesz82
senior tag

oh yeah, már megijedtem, hogy a mi Gyurink esetleg kiszorul a politikai életből és vége a szárnyalásnak... :(((

[link]

PSN: Morfologus82

(#7926) SirRasor válasza Amarth (#7924) üzenetére


SirRasor
őstag

Megettétek belőle a nyulat? :DD

Make Love not war!

(#7927) Attix82


Attix82
őstag

Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G [link]
- 60Gb Kapacitás, SATA-3
- Olvasás: 525MB /sec felett
- Írás: 475MB /sec felett

27200Ft ha kell valakinek szóljon.

3 év gari, számla minden, csávó megrendelte, de összetörte az autóját meg szerintem magát is kicsit, így nem tudja átvenni.

Rögtön vihető!

[ Szerkesztve ]

(#7928) madstunt válasza Attix82 (#7920) üzenetére


madstunt
addikt

hát azért egy 64 magos intel proci bármit szájbaver, főleg ha mellédobsz egy 64megás esesdét ;]

(#7929) ben800


ben800
aktív tag

Asus my cinema p 7131 hybrid eladó!
Antenna,távirányító,kártya,stb:)
Anno azthiszem 12 rugó volt ehhez mérten kérek ajánlatokat!!

(#7930) veze


veze
őstag

(#7931) Amarth válasza SirRasor (#7926) üzenetére


Amarth
aktív tag

:D

Neeem,degu volt benne,előtte meg csincsilla :)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7932) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Valentin nap alkalmából, aki ma kér árajánlatot esküvői fotózásra, az 10% kedvezményt kap.
Legyen szép napotok!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#7933) Amarth válasza Sir Riccio (#7932) üzenetére


Amarth
aktív tag

Én válásra kérnék ajánlatot :D

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7934) macilaci78 válasza Sir Riccio (#7932) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meddig érvényes az árajánlat? Remélem, addig nem évül el, amíg a menyecskét meg nem találom. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7935) FoxiestFox válasza macilaci78 (#7934) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ma kell ajánlatot kérned, szóval kérj egy meghatározatlan jövőbeli időpontra. ;]

(#7936) SirRasor


SirRasor
őstag

Valakinek nem hiányzik a staffordshire terrier keveréke? Párom *találta*, mármint mellé szegődött, és beengedtük egy éjszakára. Ingyen elvihető. Nyakörv szerűség van rajta, de nincs semmi írás/címke. Orpheusz állatvédők jönnek érte holnap, de amúgy hova érdemes szólni? Vagy hol keresné első körben a gazdája?

Make Love not war!

(#7937) LordVader80 válasza SirRasor (#7936) üzenetére


LordVader80
senior tag

tappancs?

May The Force Be With You!

(#7938) tucsok. válasza SirRasor (#7936) üzenetére


tucsok.
senior tag

Jó lesz neked testőrnek sir ;]

"So say we all"

(#7939) Sir Riccio válasza Amarth (#7933) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nagy Bandó András mondta októberben a fotókiállításmegnyitómon, hogy fotózzak válásokat is.(videó)

(#7934) macilaci78: Sajnos ma éjfélig van a határidő, és határozatlan időpontra nem működik a dolog.:)

Amúgy nagyon mennék szegedre esküvőzni, szóval ne hagyjatok cserben. Imádom azt a várost.:)

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#7940) Gergello válasza SirRasor (#7936) üzenetére


Gergello
addikt

Egy ilyen szörnyet beengedni a lakásba? Este megöl álmodban. Ha egy ilyen "mellém szegődne" az utcán be is tojnék. :DDD

(#7941) SirRasor válasza LordVader80 (#7937) üzenetére


SirRasor
őstag

Tappancsot hívtuk először, de azt mondták, hogy telt ház van, sorry.

tucsok. :P

Gergello tényleg valami ilyesmi pofája van, de nem egészen ilyen, gondolom keverék. De mondok jobbat: ő az előszobában van most, és a konyha 2 méterre van, ahol egy pihe-puha bundájú nyusszancs szundít éppen :DD Látni kellett volna, amikor a kuty után bementem a konyhába. Megérezte a szagot, és idegbajt kapott, majd körbe-körbe szaladgált a ketrecben, keresvén a menekülési lehetőséget :))

Kb ilyesmi amúgy. (kép gugliról vett)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#7942) pschio válasza Gergello (#7940) üzenetére


pschio
őstag

egyáltalán nem igaz, hogy ez a fajta (vagy bármelyik másik) egy vérengző fenevad lenne. vannak idióta csökkent agyú barmok akik erre használják. ez sajnos igaz.

minden kutya olyan, amilyenre a gazdája neveli.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7943) tucsok. válasza SirRasor (#7941) üzenetére


tucsok.
senior tag

EZ MEGESZ TÉGED REGGELIRE :Y

"So say we all"

(#7944) Gergello válasza pschio (#7942) üzenetére


Gergello
addikt

ok! tippeld meg egy utcáról befogadott kutyáról, hogy milyen. csinálsz egy mozdulatot, amitől bekattan a kutya agya, mert verték előtte vagy akármi...

Engem nem érdekel, hogy ki mit mond. Ilyen kinézetű kutya ember közelébe nem való.

Így néz ki egy rendes kutya:

Nem mintha nem lehetne bármelyik fajtát félrenevelni

(#7945) pmheros válasza pschio (#7942) üzenetére


pmheros
senior tag

"minden kutya olyan, amilyenre a gazdája neveli."
ezt magyarázd el a kotorékebnek mikor róka lyukat szagol. Kb felforr a vére.

nem vagyok tökéletes

(#7946) FoxiestFox válasza Gergello (#7944) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Így néz ki egy rendes kutya?
Ne röhögtess már. Így egy macska néz ki, csak ennek rondább a feje ;]

(#7947) SirRasor válasza pschio (#7942) üzenetére


SirRasor
őstag

Részben igazad van, de nem teljesen: vannak olyan harci kutyák, amiknél elszakadhat akkor is a cérna, ha szerető gazdáik vannak tenyésztés miatt pl.: pitbull. Párom kutyamániás, szóval sokat tudok már az ilyenekről :DDD Viszont pölö dobermann vagy rottweiler, amiket tipikusan agresszív kutyáknak állítanak be: na ott tényleg csak a gazdin múlik, hogy milyen lesz belőle.

tucsok. jólvan már, abba lehet hagyni :D Amúgy picit tartok tőle, mert igaz nem nagytestű, de elég izmos felépítése van.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#7948) SirRasor


SirRasor
őstag

Mondjuk ha már állatok, akkor tényleg sok múlik a nevelésen. Ezt próbálja nekem valaki elmagyarázni! (türelmetlenebbek 0:55-től nézzék)
EDIT: Ez se rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#7949) LÁZ válasza Gergello (#7944) üzenetére


LÁZ
addikt

de leginkább igy, legalábbis sztem :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#7950) FoxiestFox válasza LÁZ (#7949) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, ennek már inkább van kutyaformája.
Habár ekkora méretű kutya lakásban, wtf? Oo

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.