Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63901) totya694 válasza DarkByte (#63891) üzenetére


totya694
őstag

Nekem egy ilyen van

Üdv:Attila

(#63902) azbest válasza macilaci78 (#63895) üzenetére


azbest
félisten

Milyen jó kis ugrató van a zebra előtt :DDD

(#63903) tucsok.


tucsok.
senior tag

Gyerekek és a kerékpár.....

"So say we all"

(#63904) DarkByte válasza totya694 (#63901) üzenetére


DarkByte
addikt

Szép. Tetszenek ezek a vintage cuccok is, tapasztalat hiányában viszont bátortalannak érzem magam hogy ilyesmik közül válogassak. Egy hozzáértő kezében a régi kütyük biztosan csodákra képesek, sőt abszolút elhiszem hogy ezek az új cuccok sok esetben fel se tudják venni a versenyt velük.

Netszerte azt olvasom egyébként hogy ezek helyett az új cuccok helyet sokkal inkább érdemes beszerezni egy szebb állapotban levő Technics SL-1200-at, főleg ha nem komoly zene lesz a meghatározó amit az ember fia hallgat rajta. Eléggé elnyűhetetlenek és megbízhatóak. Na persze a használt áruk ott kezdődik mint mondjuk a linkelt Audio Technica újonnan ami a klónja :)

[ Szerkesztve ]

(#63905) FoxiestFox válasza DarkByte (#63891) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És még egy év, mire kiderül, mit okozott ezzel. :)

(#63906) martonx válasza tisn (#63819) üzenetére


martonx
veterán

Tudod mi a szomorú? Hogy a megoldás teljesen egyértelmű, és még sokba se kerül (már ha 1-2 milliárd nem számít soknak). Mégis az elmúlt 25 évet elnézve hamarabb lesznek teleport állomások, mint egy méterrel szélesebb Tisza hidak...

Én kérek elnézést!

(#63907) HaZse válasza macilaci78 (#63895) üzenetére


HaZse
őstag

Sőt ott a macisajt is. De a sok kerékpáros 1 bites fejüek ezt nem látják. Sőt engem az szokott idegesíteni, amikor még tudtam vezetni, hogy a kerékpárosok nagy része fülessel megy és nem hall semmit, sőt szét se néz, hanem csak teker 20-30 km/órával. Vagy a fent linkelt képnél, mikor csak úgy átmennek a másik oldalra, de a zért ott elég sokan megállnak az elmúlt időben. Viszont, ha eg gyalogos is ott van, aki épp átmegy, akkor a kerékpárost NEM száll le és vígan átteker.

Én meg az ilyeneknek a nyakát tekerném ki.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#63908) tisn válasza martonx (#63906) üzenetére


tisn
addikt

a szelesites belefer az 1-2MRDbe

viszont 34 milliardot irnak a 3. hidra

(#63909) tucsok. válasza martonx (#63906) üzenetére


tucsok.
senior tag

Már egy meglévő harmadik hídnak is örülne a szegedi nép.....

"So say we all"

(#63910) HaZse


HaZse
őstag

Pont az itt folyó beszélgetéshez tartozik. No comment: [link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#63911) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Mivel megy még a kerékpár kontra autós sztori így leírom az Én meglátásomat.
Bringával és autóval is járok,nem vasárnapi vezető vagyok és nem csak Szegedre szól a jogsim :N
Úgy nézem (itt is) az a helyzet,hogy a bringások maguknak,az autósok is maguknak akarnak csak igazat adni.Sok bringásnak fingja nincs a kreszről,sok autós meg nem tudja alkalmazni.Sok bringás azt hiszi lehet tekerni,mint állat és minden kereszteződés jobb kéz szabály elve alapján működik.Hát nem!Régi hídnál rengetegen vannak,gyorsan haladnak,belexarva a zebrán átkelő gyalogosba is.Láttam már ott fullos,magassarkúban tekerő hölgyeményt,hogy úgy zakózott,hogy az első kerék tengelye körül bukott előre a bringa :U
Az autósok meg meglepődnek,ha olyan bringással találkoznak aki ismeri a kreszt!Nem ad elsőbbséget és csak néz ha rápirít valaki.Ami feltűnt,hogy azzal sem tudnak mit kezdeni,ha a bringás (én) jelzem,hogy elengedem,igaz nekem lenne elsőbbségem,de mire beérek a kereszteződésbe rég át tudna haladni biztonságosan,mert nincs más részvevő,csak mi.Szemléletváltás kellene mindkét részről,ami biztos nem lesz ebben a rohanó világban,mert egyszerűbb egy anyádat mondani.
A legfőbb baj,hogy nem ésszerűen vannak kijelölve a bringa utak.Van olyan szűk járda,ahol van kijelölt bringa út,de van olyan ami nagyon széles (Tisza Lajos krt),ahol nincs,pedig lenne rá lehetőség.
Ja,egyébként pont ezért utálok bringázni.Sokan vannak/vagyunk,kis helyen,város tele anomáliákkal.Autóval meg adott,hogy hol kell közlekedni :D Nincs "átjárás" úttest és járda között.
És azt is utálom,ha esik az eső.Erről meg az jutott most eszembe,hogy közveszélyesek,akik esernyővel mennek ilyenkor,vagy úgy felhúzza a fejére a kapucnit,hogy nem lát ki vele se jobbra,se balra.Mint a szemellenző a lovaknál.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#63912) Valkűr válasza Doggy dog (#63911) üzenetére


Valkűr
őstag

Csatlakozom...Annyit még hozzáfűznék, és épp ma találkoztunk vele a bringás reggeli alkalmával.. Megy mint az állat a bringával, bele a tömegbe, és még csak nem is lassít! Utána is szóltunk, h lassíts , de mint aki meg sem hallja tekert tovább vadállat módjára. Sajnos amióta bringával járok azt tapasztalom, egyre több az eszetlen kerékpáros, legyen az gyerek, felnőtt, de még az idősebbek is. Minap egy idősebb néninek kellett felhívjam a figyelmét, h csókolom piros van, és a zebrán teker át magát nem zavartatva. A válasz az volt törődjek a magam dolgával..Eddig jut el az értelem, abba bele sem gondolnak, h nem csak saját hanem mások életére is veszélyesek ezek a mutatványok. Az autós ösztönösen elkapná a kormányt és ott a baleset egy szabálytalanul közlekedő bringázó miatt, amit lehet az autóban ülök szenvednek el..

Asszem még tavaly volt, hoztam haza gyalog a lányom a suliból, a diófánál mentünk át a zöldön. Mire az út közepére értünk egy kamion húzott el elöttünk, kb 20 centire egy kislánytól aki szintén szabályosan a zöldön zebrán közlekedve ment át. Annyi reakcióm volt , h hinnye bammeg és hozzábaxtam a kulcsom a kamion oldalához, de még csak nem is lassitott.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#63913) macilaci78 válasza HaZse (#63910) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valamivel vissza kell fogni a túlnépesedést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63914) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Honlapkészítőt keresek, személyes találkozóval!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63915) FoxiestFox válasza bitpork (#63914) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Külön nem jó? Pl én találkozom veled a rá szánt összeg feléért, aztán keresel valakit netes bérmunkára a honlaphoz. :D

(#63916) bitpork válasza FoxiestFox (#63915) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem jó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63917) lugosi válasza bitpork (#63916) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pedig mennyire kreatív ötlet volt.

(#63918) HaZse


HaZse
őstag

Ki tud nekem segítséget adni olyanban, hogy van egy 500 db-os e-mail címlista és egy kör e-mailt kelleneküldeni úgy, hogy a címzettek ne tudják meg, hogy ki kapott még e-mailt. (Egy iskolai értesítőhöz kellene).

Privátban várom aki ért hozzá.

Köszönöm.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#63919) bitpork válasza HaZse (#63918) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha minden cimet titkos masolatba raksz az nem jó?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63920) macilaci78 válasza bitpork (#63919) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van néhány szolgáltató, ahol ezt spam-nek érzékeli.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63921) bitpork válasza macilaci78 (#63920) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És vannak olyan szolgáltatók pl a mailchimp akik meg ezt szolgáltatásként adják :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63922) Frenky89 válasza HaZse (#63918) üzenetére


Frenky89
őstag

[link] egyesével küld, egész normális importálási lehetőségek vannak benne és ha 100-asával küldesz, akkor még reklámot se rak az elküldött cuccba, de egyébként is érdemes kevesebbet kiküldeni egyszerre, nehogy levágjon az SMTP szerver.

(#63923) martonx válasza bitpork (#63914) üzenetére


martonx
veterán

Jelentkeztem.

Én kérek elnézést!

(#63924) martonx válasza HaZse (#63918) üzenetére


martonx
veterán

Sendgrid, hubspot. Relative olcsóak.

Én kérek elnézést!

(#63925) blt.62


blt.62
őstag

Mit jelent a Tv--nél a DNLE? Ez nem valami mobillal össze kapcsolható dolog?

MegtorloXp

(#63926) bitpork válasza blt.62 (#63925) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A DNLE samuknál képjavító digitális izé. (Digital Natural Image engine)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63927) blt.62 válasza bitpork (#63926) üzenetére


blt.62
őstag

A Plug&Play?

MegtorloXp

(#63928) bitpork válasza blt.62 (#63927) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A mozgókép színeit, kontrasztját és miegyébjét állítja hogy minél természetesebb legyen. A leírása szerint automatikusan.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63929) blt.62 válasza bitpork (#63928) üzenetére


blt.62
őstag

És milyen funkciót kell tudni a Tv-nek hogy setabox nélkül is lehessen nézni a kereskedelmi csatornákat? Mert Szegeden a T-online lekapcsolta az analóg adást. Állítólag a tv hátulján le van ragasztva valami nyílás és oda kellene benyomni valami kártyás kis dobozt amit adnák a tv-hez. Igaz lehet ez? Vagy lehet ilyet venni valahol?

MegtorloXp

(#63930) bitpork válasza blt.62 (#63929) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben a TV tudja a DBV.T digitális kódolást kezelni, és a szolgáltatód hajlandó adni egy CI kártyát , nem kell set-top box. Lehet rosszul tom de pl a júpíszi nem ad CI kártyát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63931) Ted_Beneky válasza blt.62 (#63929) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ilyen megy a "nyílásba" és ebbe csúsztatod bele a szolgáltató kártyáját

Csillagkaput a Csillag térre!

(#63932) lugosi válasza bitpork (#63930) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a dvb-c, mert a dvb-t az a földfelszíni.

(#63933) bitpork válasza lugosi (#63932) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

:R Bocsánatot kérek, nem vagyok szagember csak ami megmaradt anno a teve keresésből lett visszaböfögve :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63934) lugosi válasza bitpork (#63933) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is kábé ennyire emlékszek, csak ez megmaradt hogy mit kell figyelni a matricák között. Bár már nekem is több éves az infóm.

(#63935) blt.62 válasza lugosi (#63934) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi mindenkinek.

MegtorloXp

(#63936) pepe091 válasza blt.62 (#63929) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem kell kártya. Ha eddig volt a Telekomnál sima Analóg előfizetésed, és csak ez, tehát nem IPTV mellett nézted az analógot, akkor kapnod kellett (vagy majd kell) egy HUMAX médiakonvertert. Ha rendelkezik a TV-d beépített DVB-C átalakítóval, akkor ugyanúgy a koax kábelt kell bedugnod a TV-be és újrahangolni a TV-t a digitális csatornákkal és akkor nincs szükség a médiakonverterre sem.

(#63937) macilaci78 válasza bitpork (#63921) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a levlistát akartam ajánlani, de a kötőjel nem jutott eszembe.
Az alapítványoknál ezt használta az arra jogosult személy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63938) Polemius válasza blt.62 (#63925) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem a DLNA-ra gondolsz? Az arra jó, hogy eszközök közt tudsz megosztani médiát. Pl. a számítógépeden (NAS-on), telefonon, stb tárolt videót lejátszani a TV-n.

A T-kábeles digi csatornákhoz (analóg helyett) nem kell semmi, csak digi tuneres TV. Beledugod az antennakábelt, és megkeresteted vele a digitális csatornákat. Dekóder kártya ill. egység akkor kell a TV-be (vagy külön SetTopBoxba), ha előfizettél (volna, mert már nem lehet újonnan) kódolt digitális csomagra is.

(#63939) pilóta válasza Polemius (#63938) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez az IPTV-re is igaz, vagy csak a sima digitálisra?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#63940) Ted_Beneky válasza pilóta (#63939) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Szerintem az más tészta

Csillagkaput a Csillag térre!

(#63941) pepe091 válasza pilóta (#63939) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha IPTV-re fizetsz elő, akkor mellette a koaxon kapod ingyenesen a digitális adást is (ugyanazzal a csatornakiosztással, amivel az IPTV). Tehát ha nem boxra kötöd a koaxot, hanem egy DVB-C tunerrel rendelkező TV-re, akkor box nélkül is tudod nézni a digitális adásokat.

[ Szerkesztve ]

(#63942) pilóta válasza pepe091 (#63941) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagyis ha a router előtt lecsatlakozok, akkor két TV-n tudom fogni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#63943) pepe091 válasza pilóta (#63942) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen.

(#63944) pilóta válasza pepe091 (#63943) üzenetére


pilóta
nagyúr

:R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#63945) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nekünk sincs a vállakozásban már rendes adók,csak az a 6 db. Antennás azt mondta,hogy vmi boxot kell venni ( 15k kb) minden tvhez és menni fog ugyanúgy az a 20-on akárhány. Ja és ezek 6 éves plazmák,ebben nincsen tuner meg kutyafüle :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63946) HaZse


HaZse
őstag

DVB-S = Műholdas
DVB-T = földfelszíni (MPEG-4)
DVB-C = kábeles

Persze, ha valamit nem jól írtam, akkor majd kijavítanak. Én így tudom.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#63947) FIREBLADE78 válasza HaZse (#63946) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tehát melyik, c kell?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63948) pilóta


pilóta
nagyúr

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyi idővel a költözés előtt érdemes bejelenteni a T-nél, hogy új helyre kell a TV/internet áttenni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#63949) bitpork válasza pilóta (#63948) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy egyszerű plusz IPtv box behelyezésre 2 hetet mondtak és 8 napra jött a telefon nemsokára gyönnek

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63950) Rick4 válasza pilóta (#63948) üzenetére


Rick4
félisten

Beadsz egy kérvényt, (ez régebben letölthető doksi volt, ma már megmondják az ügyfélszolgák, hol találod meg) hogy vizsgálják meg az áthelyezési lehetőséget az új címen, erre 30 napjuk van, ha átköthető, át kell köttetni, ha nem, mert pl nincs az új cím környékén semmiféle kábelük, simán megszüntetik a hűséges szerződést is. Az átkötés az kb annyi, hogy itt letekered a modemet, ha ott van már bekötve kábel, akkor meg ott fektekered, ha nincs, bekábelezik, és oda tekered fel.
Szerintem meg lehet velük beszélni, hogy a birtokbaadási problémák miatt a legegyszerűbb nekik is egy napon, egymás után megcsinálni a két címet, ekkor lehet egy óra kiesésed van. Van ismerős szerelő, ha lehet én őt hívom, szerintem ő is meg tudja oldani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.