Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63301) Lacielvtárs válasza totya694 (#63296) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

így is tettem :)
letö9röltem és már fel is raktam rá a win 7 pro-t
ezzel most pörög rendben :)

martonx: cerka cpu van benne és a win7-el teljesen rendben van a sebessége, ssd van alatta :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63302) martonx válasza Lacielvtárs (#63301) üzenetére


martonx
veterán

Azért ez fura, mert a win10 állítólag kevesebb erőforrással beéri, mint a win7. Mondjuk azt észrevettem, hogy az első 1-2 napban imád a win10 elszöszmötölni, és indexelni mindent (esetemben pl több gigabytenyi emailt, és több 10 gb-nyi egyéb dokumentumot). Ezekkel jól elszórakozik telepítése után napokig, de azután nálam határozottan gyorsabb, mint a régebbi win-ek, a keresése meg jóval gyorsabb és alaposabb, mint a régieké volt. Minél gyengébb a proci és minél több az anyag, annál tovább szórakozik az indexeléssel. Lehet, hogy ez miatt érezted lassabbnak.

Másrészt a beépített appjai szarok, és bűn ronda az egész, szóval nem vagyok elragadtatva tőle :(

Én kérek elnézést!

(#63303) FoxiestFox válasza martonx (#63302) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha kiveszik azt az ökörséget belőle, hogy mindent jobban akarjon tudni (driverek és update), már teszem is fel.
Addig nem, próbáltam, de így használhatatlan számomra.

(#63304) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mén a kung pow a retekklubon :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63305) Ted_Beneky válasza bitpork (#63304) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

És nagyon debil :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#63306) bitpork válasza Ted_Beneky (#63305) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én inkább annyira sz@nak nevezném h már jó :D Vííííz...báálnaaaa :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63307) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gondolom ezt az Isten csapását is csak én hallom megint :C

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63308) Lacielvtárs válasza martonx (#63302) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek és köszönöm a véleményed :R
nekem tetszettek, de gondolom a sok vizuális tartalom megfoghatta az igp-t a gépben és lehet amiatt lassabb rajta mint a win 7, mert tegnap este mérgemben felraktam a win 7 pro-t és azzal most "száguld" :C

jó reggelt mindenkinek itt is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63309) totya694 válasza Lacielvtárs (#63308) üzenetére


totya694
őstag

Üdv

Ha úgy frissítik rá a W7-re a W10-et az véleményem szerint olyan mint amikor össze öntik a marha pörköltet a tejbe grízzel :B
Meg lehet enni csak kell hozzá egy gyomor :K
A két op rendszernek alapból eltér a BIOS beállítása.Ha W10 gond nélkül megy W7-re beállított BIOS-al akkor az egy több éves fejlesztési visszalépés a Win világában.
Így is napi szintű gond a W7-re állított BIOS és az arra telepített W8~W8.1 problémája...
Fordított esetben nincs gond mert ha W8~W8.1-re van állítva a BIOS akkor a W7 fel sem megy.
Nem igazán találtam olyan írást amiben utalnának a W10 eme képességére és ezt mi ként tudták megvalósítani (ha meg is tudták) de szerintem most a kampányolás mindent felül ír és majd lesz valahogy.

Üdv:Attila

(#63310) Lacielvtárs válasza totya694 (#63309) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, én is így gondolom, ezért is töröltem le úgy ahogy van :)
és ment vissza a win 7, mert egy frissen telepített win sokkal jobban működik mint egy updatelt, legalább is nekem ez a tapasztalatom :)
majd egyszer lehet lesz felrakva frissen telepített win 10, az szerintem sokkal jobb lesz mint ez :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63311) MaciG


MaciG
addikt

Szegeden valahol lehet kapni ilyen Nescafe Frappét? (kérem csak olyan írjon aki már látta is, mert pl. egyik ismerősöm Egerben sehol se talált.)

BANZAII

(#63312) bb0t


bb0t
senior tag

Szuper, hogy a magyar helyesírást a sok írástudatlan selejthez igazítják, butítják. :W

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#63313) bitpork válasza bb0t (#63312) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez érdekes kérdés :K Lassan oda jutunk mint egy-két sci-fi regénybe, hogy az ikonokat ismeri a többség, de írni olvasni már privilégium lesz :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63314) lugosi válasza totya694 (#63309) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ha úgy frissítik rá a W7-re a W10-et az véleményem szerint olyan mint amikor össze öntik a marha pörköltet a tejbe grízzel"

Ezt az MS-nek magyarázd el, mert ők úgy gondolják, hogy teljesen normál metódus a frissítés, hiszen már jó ideje itt van a tálcámon az ikon (w7), hogy frissítsek már legyek szíves 10-re.

(#63315) macilaci78 válasza bb0t (#63312) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, lemondok a korrektor rangomról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63316) Rick4 válasza lugosi (#63314) üzenetére


Rick4
félisten

Kipróbálhatod, frissítsd nyugodtan, ha nem tetszik, visszapakolod win7-re, én is így tettem, minden ugyanúgy van ahogy volt, és a 10-esből egyelőre nem kérek.

Ja, amúgy egy érdekesség: Tegnap volt egy nagyobb köröm, 1000+km-t autóztam az országban, mentem Pestre, onnan fel a a szlovák határig, onnan majdnem az osztrák határig, onnan lefelé a horvát határig, majd haza, reggel 8-kor már autóban ültem, éjjel fél 3-kor még autóban ültem. Pécs felől jöttem haza, és Kisszállás utáni részen (tompai határátkelőhöz vezető út, és az 55-ös kereszteződése) elég érdekes dolgot tapasztaltam. Eddig akármikor jöttem haza éjfél után, alig volt forgalom, pár autóval találkoztam az utolsó 60 km-en, most, hogy még 2 órával később értem oda, olyan pörgés volt, hogy csak néztem. Osztrák rendszámos zárt furgonok kettesével, személyautók hármasával, nem tudom, és nem is akarom tudni, mit kereshettek arra, és mi volt hátul.... De hogy megy a biznisz, az egész biztos. Ja, egész nap mentem, egy szem rendőrt nem láttam az út szélén, napközben talán 2-3 rendőrautót láthattam Pesten, és ennyi.

Az 55-ös úgy gyakorlatilag készen van, pár helyen nincs még csík és karó, jó lett. Kíváncsi leszek, meddig tart majd. :U

Macilaci: A könyvelők se mennek el kapálni, ha változik pár jogszabály. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63317) lugosi válasza macilaci78 (#63315) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ennél dobta le az agyam az ékszíjat:
Melyik dátum helyes?

1-i
1-ji
1-jei
mindhárom

azaz az utolsó a jó válasz. 1-ji, köszönöm szépen.
A végső nihil az lesz, amikor a "vok", "h", x=sz írásmód is átmegy a gyakorlatba (a fórumos helyesírással egyetemben). Nem vagyok benne biztos, hogy ez kizárt lenne...

(#63318) lugosi válasza Rick4 (#63316) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy kipróbálás szintjén se jó, mert nem megy vele az elektronikus aláírásom, így nálam nem működne a 10-es egyelőre.

(#63319) macilaci78 válasza Rick4 (#63316) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak a könyvelő kénytelen asszisztálni az új marhaságokhoz, különben felkopik az álla.
Én nem vagyok kényszerhelyzetben, hanem kiváltságosban.

lugosi: pont ez az, ami nekem nem jön be. 2 hét múlva az lesz az szabályos helyesírás, amiért anno körmöst kaptam. :W Ha így halad, mire érettségizik a még meg sem fogant gyerekem, egymás anyanyelvéből kell majd vizsgáznunk. :( Elfogadom, hogy egy Huszt nehéz olvasmány, de a mi lesz így János Vitézzel és Toldival? :W

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63320) bitpork válasza lugosi (#63317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tudod, "V'AGY'OK". Pont a lényegi rész hiányzik :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63321) bb0t


bb0t
senior tag

Helyesírás: Nagyon rossz ez az új szemlélet, nem a kor követelményeit igazítják a csodálatosan szép és komplex nyelvünkhöz, hanem ehhez a selejt társadalomhoz butítják a nyelvet. Egyre kisebb a követelmény, és egyre inkább értékeljük a semmit. Emberek úgy kapnak elismerést, hogy nem tettek le semmit az asztalra. Az elvárások megszűnnek. Én igényes vagyok a helyesírásomra, a munkámra, a környezetemre. De a precizitást, a következetességet, a pontosságot és az alaposságot úgy látom nem sok helyen értékelik. Így nagyon nehéz érvényesülni. :U

Rick4: Bezzeg kollégát két naponta megállítják röszkénél, hogy nincs-e véletlen a kis swift 2 literes csomagtartójában 8-10 menekült. :W

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#63322) martonx


martonx
veterán

Csapatépítés hivatalos részén vagyok. Szerencsére a wifi atsegít a nehéz órákon.

Én kérek elnézést!

(#63323) partymaci


partymaci
aktív tag

Samsung galaxy tab 2-höz keresek usb töltő/adatkábelt. Hol tudnék venni jó áron (500 Ft körül)?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63324) pilóta válasza bb0t (#63321) üzenetére


pilóta
nagyúr

A nyelv folyamatosan változik, ma már senki nem néz bunkónak, ha villanymotort mondassz a villámdelejes forgony helyett, vagy rovart a rovátkolt barom helyett. Ez ilyen dolog, a magyar nyelv amúgy is sokkal statikusabb, mint pl. az angol...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#63325) Rick4 válasza lugosi (#63317) üzenetére


Rick4
félisten

Mindez semmi neduddkihoz képest, ràadásul ő ebben a formájában moderátorszinten is támogatott. Ha valaha màsoké lesz ez az ország, valahol itt kell elkezdeni...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63326) bitpork válasza Rick4 (#63325) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

neduddki már lassan egy éve ki lett téve a fórumról... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63327) macilaci78 válasza bitpork (#63326) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pontosabban neduddki már lassan egy éve nem lépett be a fórumra. :U

Rick4: elkezdték felvenni a stílusát, majd mikor a kisökör orrá koppintottak, a kisökör Jupiterre mutatott az Alapelvekre hivatkozva. Így hát felkérték neduddkit, hogy lesz szíves a magyar helyesírás aktuális szabályai szerinti magyar nyelven írni a további hozzászólásait.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63328) bitpork válasza macilaci78 (#63327) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hej, megint írjam le? Kalandor megmondta neki hogy két választása van. Nem akart hagyományosan írni, így meg nem maradhatott. Ha ez nem kitiltás akkor semmi. Kb mintha neked mondaná egy modi hogy nem lehetsz Macilaci (tényleg láttam egy manust ugyanezzel a névvel csak más számmal :) ) ezért vagy mész v változol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63329) Ted_Beneky válasza pilóta (#63324) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A rovar ugye igazából nem rovátkolt barom volt régen?
Az angolt az amcsik tudják igazán jól "újraalkotni" :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#63330) Rick4 válasza bitpork (#63326) üzenetére


Rick4
félisten

Egy éves infóm van a dologról. Hozzáteszem előtte sok sok évig ivódhatott belém a sztori. Ennek ellenére nicns kitéve, és 8 hónapja még belépett, szóval az 1 év még odább van. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63331) pilóta válasza Ted_Beneky (#63329) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig de. Ráadásul egy véletlen folytán lett rovar és nem robar, mert valaki félrehallott valamit. Nyelvújításkori szó.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#63332) Ted_Beneky válasza pilóta (#63331) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Nahát! Mindig tanul az ember.

Még mindig jobb félrehallás, mint az ellenőröknek a "Legyetek bélbetegek!"

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#63333) lugosi válasza pilóta (#63331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök jó, ezt nem hallottam még, érdekes, kösz hogy megosztottad.

[ Szerkesztve ]

(#63334) partymaci


partymaci
aktív tag

Noname CRT 17" eladó, csoki/ sör árfolyamon.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63335) totya694


totya694
őstag

Ez se rossz egynek :U

Üdv:Attila

(#63336) macilaci78 válasza bitpork (#63328) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kitiltás latszik az adatlapon, es lehetoseg sincs az adott acc-al ujra belépni.
Ezzel szemben neduddkit felkertek, hogy tobb ilyen hsz-t ne írjon, aminek eleget is tett.

Macilaci457 van es macilaci78 Az pedig alap, hogy két azonos nick nem nem lehet a rendszerben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63337) bitpork válasza macilaci78 (#63336) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak csavarod a szavakat korrektorhoz meltan. Ha nincs mas lehetosege akkor van valasztasa meg ha nem is latszik a nyoma? Na ugye.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63338) azbest válasza macilaci78 (#63336) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk (szubjektív szemszögből) ez talán részben abból is fakadhat, hogy gyakorlatilag a teljes staff lecserélődött már vagy 2x az utóbbi 10 évben. Persze a hobbi vs profi oldal átalakulásnak sok előnye és hátránya is van. Ez épp egy hátrány.

De úgy is lehetne mondani, hogy az eredeti staffnál lehet protekciója volt személyes/szakmai ismeretség miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#63339) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Azt nem tudja valaki megmondani, hogy a Win10-es frissítésre a figyelmeztetést hogy lehet letiltani? Minden indításnál felugrik, meg néha úgy aztán is, marhára zavaró:D Nem akarok frissíteni, se most se később.... Köszi:)

(#63340) macilaci78 válasza bitpork (#63337) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindketten ezt tesszuk, a kulonbseg csak annyi, hogy nekem nincs velemenyem az ugyben. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#63341) Frenky89 válasza Vesztor87 (#63339) üzenetére


Frenky89
őstag

A KB3035583-es update csomagot töröld és tiltsd le.

(#63342) Ted_Beneky válasza Vesztor87 (#63339) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

[link]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#63343) totya694


totya694
őstag

Még van mit tanulni :K

Üdv:Attila

(#63344) Nashaba válasza totya694 (#63343) üzenetére


Nashaba
tag

Eleinte azt hittem, az lesz a legdurvább, hogy kiszakadt a proci. Amikor a pöckökhöz értem, mar fogtam a fejem egy "ezt ne" kíséretével. :D

(#63345) partymaci


partymaci
aktív tag

Vennék 1150-es foglalatra procihűtőt, olcsó jeligére, gyári is jó lenne.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63346) FoxiestFox válasza totya694 (#63343) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Aztarohadt... :DDD

(#63347) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, Hölgyek...
legyet lassan meg fogtok utálni de ismét keresek szegeden ha lehetne most hétvégén
laptop HDD-t, ha lehet sata 3-ast (500 GB és 1 TB közötti méretekben gondolkodnék) és hozzá hp 250 G3-ba való optibay hdd beépítő keretet...
hátha volna itt valakinek elérhetően egy ilyen páros vagy akár külön külön is
ha van, jelezze legyen olyan kedves nekem :R

ui, kellemes használatú USB-s billentyűzet is érdekelhet, ilyesmi

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63348) Rick4 válasza Lacielvtárs (#63347) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy laptop vinyóm, egy 750-es wd blue, 10-20 órát mehetett, ssd-re cseréltem. Igazából eladó lehet.. 2 hét híján egy évig garis is.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#63349) Lacielvtárs válasza Rick4 (#63348) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszi az infót, Pm-ezek akkor :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63350) ollie válasza bitpork (#63337) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, van más választása.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.