Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Meghalt a korábbi kompaktom...eszi az akkukat.

Szerintetek ezzel érdemes foglalkozni, vagy vicc kategória?

ALDI-s MAGINON Digitális fényképezőgép Z1600 18K minden földi jóval, egyedi akkuval.

Mi lehet a megfelelő Nikon, Olympus?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#32052) lugosi válasza bolcsodal (#32051) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a nagyon rossz vicc kategória. Fényképezőgépet fényképezőgépgyártótól érdemes venni, ez alól talán nagyon kevés kivétel van. De ezt akkor se.

Egy fényképezőgépgyártótól származó olcsó kompaktot vegyél szerintem inkább. Az se baj, ha használt.
A saját akku nem mindig előny szerintem, és drágítja is az árat mindenképpen.

Gyorsan benéztem az egyik nagy digitális fotós cikkeket (is) áruló oldalra, 6 neves gyártótól származó típust találtam 20 ezer alatt. A legolcsóbb ráadásul 90 ft-tal olcsóbb is volt mint amit linkeltél ;)

Optikai stabilizátor, jó nagylátószög és egyedi akku van benne. Ja neves gyártó terméke. Szóval szerintem azt érdemesebb inkább.

Érdekes szerintem ebben az árkategóriában nem érdemes a használtakat nézni, így hogy 20 ezer alá bejöttek az optikai stabilizátoros gépek.

(#32053) tixem válasza lugosi (#32052) üzenetére


tixem
addikt

ez engem is érdekelne :) topikot ha linkelnéd, köszi

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#32054) bolcsodal válasza lugosi (#32052) üzenetére


bolcsodal
addikt

A Medion termékek miatt gondoltam, hogy nem lehet olyan szar ez a cucc sem, ha az ALDI forgalmazza. :U

De lehet igazad van.

They drew first blood....

(#32055) Rawulf


Rawulf
őstag

Esik-esik-esik-esik...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32056) CSorBA


CSorBA
őstag

Akkor ezért volt saras az autó: Sáros eső hullott :)

(#32057) lugosi válasza bolcsodal (#32054) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az ALDI egy élelmiszerlánc, nem? Szerintem nem prioritás náluk a fotótermékekhez való hozzáértés, se a fotótermékek minősége. A parizerben meg a virsliben biztos jók, de elektronikát nem ott vennék. Szerintem fotótermékek terén pl Medion és Fuji nem egy kategória.

Tixem: edigital oldala, kompakt gépek, ár szerint növekvő.

(#32058) totya694 válasza bolcsodal (#32054) üzenetére


totya694
őstag

Nálunk pl 1db kodak és 2db Fujifilm fényképező döglött be.A Kodak DC240-esem meg 1999 óta tökéletesen dolgozik.3 évnél többet a "neves" gép sem fog tovább menni ha csak nem a felső kategóriából származik.
Bátyám nagyon szeret fotózni vett egy 90k-s fényképezőt de az óta is szidja...

lugosi: Az ALDI már több év tizeddel ez előtt is egy nagy áruház lánc volt a Németeknél és mindig is forgalmazott műszaki cuccokat.Csak leginkább MEDION névvel illették a kimondottan nekik gyártott pl.PC-ket amikben MSI,ECS alaplapok voltak.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#32059) maláj válasza CSorBA (#32056) üzenetére


maláj
őstag

izé
nálunk azt mondotta valamelyik okos, hogy permeteztek :U
mert nekem is ilyen ganyés volt a járgányom ...

(#32060) Attix82


Attix82
őstag

Rögtön vihető, új bontatlan termékek: [link]

Maxell Color Budz Orange
Fülhallgató, 2.0, 3.5mm, Orange Gyártói cikkszám: 303360.01.CN Garancia: 12 hónap

Bruttó érték: 597 Ft

M-Tech MT-709 USB Black
Gamepad Gyártói cikkszám: MT-709 Garancia: 12 hónap

Bruttó érték: 1 067 Ft

Gigabyte GE-C420A-C2 (bulk) 12V@336 Watt !
420W, 1xFAN, 12cm, Aktív PFC Gyártói cikkszám: GE-C420A-C2 Garancia: 24 hónap

Bruttó érték: 6 373 Ft

Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Green WD10EZRX
Gyártói cikkszám: WD10EZRX Garancia: 24 hónap

Bruttó érték: 17 054 Ft

(#32061) lugosi válasza totya694 (#32058) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyik ismerősömnek motorhibás volt a bmw-je. Ettől még a bmw nem szar (szerintem).

Nagy nevek is elromolhatnak ez egyértelmű. Fényképezőgépeknél egyik legmeghatározóbb dolog az objektív, és az szerintem nem mindegy hogy medion vagy esetleg fujinon, nikkor, canon vagy valami ilyesmi. A szenzor sem mindegy, a három felsorolt gyártó mind rendelkezik érdekes technológiákkal, a mediont meg nem tudom, hogy miből, milyen generációt használ.

Az, hogy Németországban milyen kultúrája van egy áruházláncnak, a tapasztalatom szerint köszönő viszonyban sincs azzal, hogy itthon ugyanez hogy történik.

Én azt gondolom, hogy ha ugyanannyiért kaphatok egy speciálisan erre szakosodott cégtől egy terméket (ami mellesleg többet is tud, pl optikai képstabilizátor, ami nem mindegy azért) meg egy mediontól, akkor szerintem ez egyértelmű választás.

(#32062) Attix82 válasza lugosi (#32061) üzenetére


Attix82
őstag

Optikai képstabilizátoros készülékek picivel drágábbak, én ezt találtam ami a legolcsóbb kivitel: [link]

Gyártói oldal: [link]

Én is inkább valami nemesebb cégtől venném.

(#32063) totya694 válasza lugosi (#32061) üzenetére


totya694
őstag

Én már inkább nézném a 3 év garanciát,ceruza aksit egyen,SD kártya.
Más ként gondoljuk de ez így természetes.

Üdv:Attila

(#32064) FoxiestFox válasza totya694 (#32058) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem egy Fuji S5800-am volt 3 évig (és már használtan vettem), kapott nagyon sokat, a földtől is, használtam -20 foktól +40-ig, nem volt gond vele.
Szerintem ezek a mai bridge gépek eléggé bírják, kompakttal nincs tapasztalatom, slr-ek meg alepvető hogy erre is vannak kitalálva, erős váz, stb

Az eszmecseréhez annyit, hogy én sem venném azt a Mediont..

(#32065) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

Eladó cuccok:
-számítógép asztal 10k 120cm nagyon jó elosztás és szellőzés
-iró/számítógép asztal: 2k (régi)
-HP LJ 4050N lan + ltp+usb nyomi + egy használt + egy új toner (kb 12000 oldalra elég lesz) ár megegyezés alapján
-Zalman Resevoator II (220V) + 4m csövezés + réz lga1155/6/1366/775 blokk + vga blok + 478 tartalék blokk + ajándék pumpa (összes olyan 70-100 között) 40k lenne az ára azonnal vihető

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#32066) Rawulf válasza totya694 (#32063) üzenetére


Rawulf
őstag

Én úgy hallottam, hogy a ceruza-elem-akksi egyre kevésbé divat. Inkább az egyedi polimeres kockák az elterjedtek.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32067) sp3rhead


sp3rhead
csendes tag

Sziasztok! ráér valaki ma egy 5 perces forrasztásra Szegeden belül? :)

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#32068) lugosi válasza Attix82 (#32062) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem az a panasonic nagyon jó vétel, de tényleg van 18e-ért optikai stabilizátoros gép ott ahol én mondtam: [link]

Mondjuk nem az én színem, de biztos van belőle másik is. Csak azt akartam ezzel mondani hogy megdöbbentett hogy ebbe az ársávba bejöttek az optikai stabilizátoros gépek.

Nem tudtam, hogy fényképezővel is foglalkoztok, írok egy privátot.

(#32069) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Eladó pár cucc:
Félig hibás Foxconn lap (bootol, csak melegíti a procikat, valószínűleg kondicserére szorul)
Geforce 4 440MX (64bit) DVI
König hangkártya 7.1 PCI (alaplapihoz képest jó hangja van)
Celeron 330 (s478)
Mobil P3 700 Mhz (SL3Z8)
Celeron 420 csere egy kis kétmagosra

(#32070) totya694 válasza Rawulf (#32066) üzenetére


totya694
őstag

Úgy látom kicsit ki kell fejtenem bővebben a tapasztalataimat.
Sógorom külföldön él és állandóan a hazai változásokra kíváncsi így senki ne lepődjön meg a fényképezők db számán.
-első gép egy Canon PowerShot A510 kb. 2 éves korára elektronikája behülyült(hol fotózott hol nem,aksikat leszívta,vaku behalt)
-második egy Nikon coolpix L19 itthon vásárolt gép (szintén elektronika hibás lett hasonló bajokkal mint az első)
-harmadik egy nyeremény gép volt Fujifilm Finepix Z (ezt nagyon szerettem jó kis gép volt lapos aksival mint a telókba és jó energia gazdálkodással sógorom kis fia daccból belevágta a fürdő medencéjébe azonnal ki lett kapva aksi ki stb. meghalt ez is)
-negyedik ha már jól bevált a kis Fuji Finepix Z akkor lett még 1 véve abból kiindulva,hogy legalább 2 aksi lesz az újhoz (ami 5000Ft körül van) és 17~19k a gép ára)Az újba fél év után behalt az aksi és természetesen a régi aksija meg már "elöregedett"

Ott tartok hogy az én 1999-be gyártott fényképezőm(kodak DC240) amibe 4db ceruza aksi kell és 2008-ba vettem aksistól amiket úgy 3 havonta kell tölteni napi 1-2 kép elsütése mellett(80-90%-ba vakus képek) ez vált be.Csak öreg,csúnya, nagy nehéz gép és vinni én sem szeretem.

Üdv:Attila

(#32071) lugosi válasza lugosi (#32068) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Attix írta is közben privátban, kiderítette közben a gyártó weboldalán hogy valószínű az edigital elírta, és az általam linkelt gépben SINCS optikai stabilizátor!

(#32072) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Valaki kisegítene egy joyjal? 1-2 hétig kellene. Béta teszten vagyok a World of Warplans-szel, és kipróbálnám joyjal is. Előre is kösz! :C :R

(#32073) pilóta válasza ritkaság (#32072) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van nekem egy elfekvő, ha bejössz érte a boltba odadom szívesen (Béke u. 1. Gyorsnyomda).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32074) veze


veze
őstag

na már beszélik..
cigi utan a piát is valami nemzeti koncessziós kereten belülre kéne terelni..
[link]

(#32075) tixem válasza veze (#32074) üzenetére


tixem
addikt

cáfolták már, valami unatkozó újságíró agyszüleménye. Bár előbb utóbb tuti fix lesz, de mostanában biztos nem.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#32076) Rolly válasza veze (#32074) üzenetére


Rolly
veterán

a cigin a 4% miatt nem problémáztak bizonyos körök (pl kocsmák is sok helyen már nem árulták mert nem érte meg) viszont a pián jelentős haszon van forgalmazó / nagyker / kisker - kocsma szinten is ... ha ezt is állami koncessziós dolog alá akarják terelni akkor abból nagy balhé lesz :) és cirka az ország piával foglalkozó cégeinek felének csődjével is járhat ... Ez most túl nagy falat ... Persze ha 14-ben nyer a fidesz akkor átgondolják majd még ezt ...

Amit én tudok ott nem a cigihez hasonló rendszer vetődött fel hanem, forgalmazói kvóta rendszer. Azaz pl a Bols pályázna / fizetne x millió liter kvótáért és így az állam ennyit engedne neki eladni ... Persze semmi sem biztos.

De nyugtasson meg mindenkit az, hogy ha valami probléma merül fel és megszületik az akarat, a probléma elhárítására akkor 1 nap alatt megoldható a törvény szövegezése / vitája / elfogadása. Tehát szerencsénkre gyors demokrácia alakult ki hazánkban. S mint tudjuk az idő pénz ...

(#32077) Rick4 válasza Rolly (#32076) üzenetére


Rick4
félisten

ha ezt is állami koncessziós dolog alá akarják terelni akkor abból nagy balhé lesz

Mesélj már, mikor a milliárdokat hozó szerencsejáték üzletágat egyik napról a másikra ellehetetlenítették, mindenféle kiút, megoldás, haladék nélkül, milyen balhé volt? Semmilyen, nem lesz itt se semmi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32078) Rawulf válasza Rolly (#32076) üzenetére


Rawulf
őstag

Jól látod Rolly. Ha nyernek, akkor a piát falja be a kisgömböc pocija legközelebb.

Szívesen nem értenék egyet Rick4-gyel, de sajnos birka nép a magyar... a többség nagy része éhen döglik itthon, vagy irány nyugat...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32079) madstunt válasza Rick4 (#32077) üzenetére


madstunt
addikt

igy van, lesz zsortolodes meg hasonlok, de nem lesz ebbol palotaforradalom.
Amugy is csak vedik a kisvallalkozasokat, megvedik oket a haszon komoly terhetol

(#32080) Rawulf válasza madstunt (#32079) üzenetére


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32081) lugosi válasza Rick4 (#32077) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Semmilyen, nem lesz itt se semmi.

Teljesen így gondolom én is. Lópikula se lesz, amikor a manyup pénzek eltűntek a süllyesztőben, kicsit pampogtak páran de igazából már mindenki leszarta. Itt már mindent lehet. És meg is csinálnak mindent, ha már egyszer lehet. :((

(#32082) Rawulf


Rawulf
őstag

Hölgyeim és uraim... pár óra múlva "hivatalosan is" elkezdem a Tempotec hangkeltőket árulni a hardveraprón. ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32083) Rolly válasza Rick4 (#32077) üzenetére


Rolly
veterán

azért a játékgépnél pár 10 cég volt érintett ... míg a pia kapcsán 80.000 cég lesz érintett... ha csak az ott dolgozók / rokonok beintenek akkor az - szerintem - cirka 1 millió szavazat ... :)

(#32084) Rawulf


Rawulf
őstag

Voilá:
http://hardverapro.hu/apro/kinai_hangkartyak_az_eu-bol_csak_rendelesre_szemel/friss.html

Mielőtt a vihar elmosná a netemet, gyorsan kitettem. ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32085) Rawulf


Rawulf
őstag

Machete Kills! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32086) lugosi válasza Rawulf (#32084) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valami ismertetőt tudsz ezekről linkelni? Kifejezetten érdekelne egy külső hangkártya.

(#32087) Rawulf válasza lugosi (#32086) üzenetére


Rawulf
őstag

Most eléggé álmoska vagyok, de holnap majd úgyis külön akarom csoportosítani őket.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32088) lugosi válasza Rawulf (#32087) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, köszi.

(#32089) totya694 válasza Rawulf (#32087) üzenetére


totya694
őstag

Ma elérkezett a tegnap holnapja :B
Én is várnék valami jó linket ami rendesen körül írja a dolgokat :))

Üdv:Attila

(#32090) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha hazaértem, akkor megkapjátok a magatokét.
Most táblagépeket kell hegesztenem a melóhelyen. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32091) ST05


ST05
őstag

Gamereknek asus pakk, jelentős engedménnyel !

(#32092) totya694 válasza Rawulf (#32090) üzenetére


totya694
őstag

Fel kell rakni egy ilyen háttér képet és pár találat után tényleg lesz mit hegeszteni a tableteken ;]

Üdv:Attila

(#32093) viperabácsi válasza ST05 (#32091) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mi lett a jogsival?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32094) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van valakinek jól működő 1gb-os pendrive-ja sörért/csokiért cserébe? :)

(#32095) tajcsi


tajcsi
senior tag

Egy ismerősnek kellene thermalright T-Rad2 hűtő. Akinek van jelentkezzen. Adok érte cserébe egy laptop kijelzőt. Meg egy kis dzsonikesht... ;)

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32096) ST05 válasza viperabácsi (#32093) üzenetére


ST05
őstag

aztmondták úgy másfél éve, adjam le pihenni, úgy egy másfél évre :C :U
(pedig már 10 éves jogsi volt, és szűz )
Most jár le hamarosan a büntim, és úgy hallottam, hogy majdnem annyik ezek a pótvizsgák vagy mik,
mintha komplett jogsit tennék , úgyhogy "fájni fog"

(#32097) Attix82 válasza ST05 (#32096) üzenetére


Attix82
őstag

De mit csináltál?

(#32098) ST05 válasza Attix82 (#32097) üzenetére


ST05
őstag

hát most mit tagadjam bódult járművezetés :U
Mentségemre szóljon szomszéd utcábo lakartam csak eltenni otthon a vasat, ugy 200métert akartam megtenni,
egyébként a piálós vezetést kimondottan ellenzem, ez egy kicsit más történet volt

(#32099) ST05 válasza Attix82 (#32097) üzenetére


ST05
őstag

Attix a greenWD-t beszámolom a csomagba ám :C :B
Az egy kiváló egytányéros :K ha meg van még, és talán érdkelhet valami, akkor pü :R

(#32100) Attix82 válasza ST05 (#32099) üzenetére


Attix82
őstag

Igen a HDD jó, azért is tartok belőle :)....jelenleg nekem most nincs szükségem semmire, de köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.