Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) tboy93 válasza Tigi (#17900) üzenetére


tboy93
nagyúr

rohad-e, kuszob-csomitarto alja, valto bug-e, volt-e gatlo visszahivason, milyen olaj volt benne, olajszint stb :D

(#17902) Tigi válasza tboy93 (#17901) üzenetére


Tigi
őstag

Ennyi? :)
Akkor nem sokáig fogom nézegetni. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#17903) Tom5


Tom5
addikt

Ma reggel kaptuk, teljes árak + céges kedvezményes árak. :K link

(#17904) roberto211 válasza Tom5 (#17903) üzenetére


roberto211
őstag

Fhuu ha lenne annyi zsetonom azt az 1.6 sport swiftet elhoznam 4,2ert :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17905) Mercutio_ válasza roberto211 (#17904) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én meg egy nb miatát a maradékot meg félretenném, egy részét elutaznám ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17906) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Sürgősen kellene nekem 1995 évjáratú 1.0 5 ajtós swiftre tetőantenna.
Az új ára elég komoly, használtan van valakinek jó állapotú eladó? :R

www.vakbelmutet.hu

(#17907) tboy93 válasza Cheesy (#17906) üzenetére


tboy93
nagyúr

Itt próbálkozz, tuti lesz eladó :K

(#17908) Bandus99


Bandus99
őstag

Ha mar felniket keres mindenki, en is beirom SX4 hez kellene nekem 16"os felni. Hatha.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#17909) roberto211 válasza Mercutio_ (#17905) üzenetére


roberto211
őstag

Mazdabol en csak 6ost vennék abból is a sportot :D az nagyon tetszik.

De tegnap elhoztuk a muteromnak vásárolt 1.5 2006os automata swiftet. Hat.....kipróbáltam autópályán meg elozesnel stb. Brutal ahogy ez a kocsi megy es csak 1.5os(vvt) meg mindig :) nagyon tetszik. Most azon dolgozok h a régi ezresem lecsereljem en is egy hasonló 1.3 manualra. Nekem élmény vezetni szó szerint.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17910) tboy93 válasza roberto211 (#17909) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha élmény kell, akkor inkább egy honda vagy egy egyes fóka, annak is zseniális a futóműve :K Swift inkább racionális döntés.

(#17911) Mercutio_ válasza roberto211 (#17909) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért egyszer ha tudsz ülj be valaki mellé egy miatába, nagyon vaddisznó ahogy gyorsul/tapad/tolja magát, nem kicsit más feeling, mint egy 1.5-ös suzuki :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17912) roberto211 válasza tboy93 (#17910) üzenetére


roberto211
őstag

Inkább Honda :D fokaba ültem nem jött be meg lomhanak is tűnik :)

Mercutio:hát oké de az direkt erre van ...élményre. Maga kategóriájába sztem nagyon jo es jól megy a stift 2.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17913) tboy93 válasza Mercutio_ (#17911) üzenetére


tboy93
nagyúr

Uuuu igen, az megint egy más kategória :K 1-1.1M körül meg már vannak egész jó darabok.

roberto211 Foka futóműve zsír, csak eggyel nagyobb motor kell bele mint egy civicbe és akkor egész jól megy ;)

Jó a stift2, kis családi autónak. Az 1.6 meg már megyeget is, csak azzal meg az a baj, hogy majdnem annyiba kerül mint egy 7g TypeR.

[ Szerkesztve ]

(#17914) roberto211 válasza tboy93 (#17913) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem 1.5is megy azért bőven. Lehet h annyiba kerül mint a type-Rmeg lehet h sportosabb de azért a stift meg 3-4-5evvel fiatalabb ez sem mindegy. Meg a szervizelési költség sem.

Focus meg alapból nem gyere be. Nemet is nagy motor kell bele meg inkább japan parti vagyok. Suzu-Honda -Toyo

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17915) tboy93 válasza roberto211 (#17914) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze kinek mi :R A hondát jóval drágább szervizelni sajnos, viszont jobb is. Az 1.5 suzuki is megy szépen, nem azt mondom, csak ha kifejezetten élményautót keresnél/keresnék akkor nem az jutna eszembe :D

Egyébként a focus nekem sem jön be, a beltere szerintem iszonyat, de van amiben nagyon jó az a ford :)

(#17916) roberto211 válasza tboy93 (#17915) üzenetére


roberto211
őstag

Persze elmenyautonak nyilván más de Swift az ilyen komplex auto sztem. Mindenből egy kicsi de dinamika meg motorja sztem nagyon fasza. Hondabol is tetszik a 7gen 3D , 8g stb.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17917) Cheesy válasza tboy93 (#17907) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszi, nézelődök. Bár a végén inkább hagyom a használtat és veszek egy újat. Viszont azt látom, hogy 72mm furattávolságú antennatalpat kell néznem ez alapján.
A Swiftek esetében minden gyári antenna ilyen kialakítású? Én lemértem, de 75mm-t mértem. Gondoltam, hogy talán 72mm az, csak kicsit "összetartanak" a csavarok?
Ez is jó lehet?

www.vakbelmutet.hu

(#17918) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

'99-es swiftben ki lehet cserélni a vezető és az anyós ülés támláját?
Már kicsit megnyekkenve vettem, viszont most már zavar. Nem áll szándékomban tízezreket költeni ülésre, így merült fel a kérdés.

Kösz előre is a válaszokat! :R

Impossible is nothing

(#17919) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ma voltam megnézni ezt az autót.
A nyilvánvaló hibákon kívül még találtam néhányat, pl. a lökhárítók nincsenek teljesen a helyükön, valahonnan még csavarok is hiányoznak meg pl. nem jó a csomagtartó zárja, meg az elektromos tükörállítás bal oldala nem megy, meg biztos van még egyéb hibája is, de hirtelen ennyit találtam.
Természetesen tudom, hogy ez nem egy új autó. :)
Mindezeket leszámítva tetszik a gép.
Egyébként egy Suzuki kereskedésben van ahonnan az elmúlt 13 évben 6 autót vettünk.
250-et ajánlottam az autóért.
Szerintetek reális?
Most várom, hogy visszahívjon a tulaj.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#17920) roberto211 válasza Tigi (#17919) üzenetére


roberto211
őstag

Hat ha 250ert oda adja annyiért talán reális ez a Swift de ha ennyi hibája van akkor kitudja meg mik vannak ? Ezt megjavitod mind amit felsoroltál kb 40e es akkor meg nem beszéltünk arról amik nem derültek ki még. Ha ennyi gond van vele en nem vennem meg speciel de ez en vagyok. Keress 50-60al drágábban egy hibátlant. Vagy kevésbé hibasat. Enyémen mikor megvettem (igaz drágább volt meg legmagasabb felszereltség ,kintről jött ) kellett összesen egy gumiharangot , 2 külső osszekotot cserélni meg egy futóművet beállítani. Ezen kívül mas hibája nem volt. Illetve most csereltetek féket de ez ugye kopó.
Keress te is hasonlót v ha belefér a 250+javítás amit nem tudni mennyi ha lesznek meg hibák akkor vedd meg azt

Meroly: sztem lehet (de nem tuti) viszont egyszerűbb akkor ket első ülést cserélni kb 10e Ft a kettő Fb csoportokba szoktak árulni ilyen bontogatos arcok sűrűn es pár ezer Ft szokott lenni egy ülés. Kicserélni meg otthon is kitudod.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17921) meroly válasza roberto211 (#17920) üzenetére


meroly
veterán

Köszi körülnézek! :R

Impossible is nothing

(#17922) Tigi válasza roberto211 (#17920) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Köszi a választ. :R
Holnap megpróbálom elrángatni a bátyámat (karosszériás), hogy ő is nézze meg, ismerősöm meg autószerelő, tehát csak az alkatrészeket kellene kifizetnem.
Remélem, hogy összejön valami.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#17923) hzsolee válasza Tigi (#17919) üzenetére


hzsolee
őstag

Ilyen rendszámmal (HPV) elég veszélyes gép lehet.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#17924) Krenk01


Krenk01
újonc

2005-ös swift az lenne a kérdésem hogy, honnan tudom meg hogy az utasoldalon van e légzsák tudom, hogy elméletileg kellene, csak hogy az előző tulaj nem e vette ki. Azért kérdezem mert ma takarítottam a kocsit és az utasoldalon ahol ugyebár a légzsáknak kellene lennie ott én be tudom nyomni a müanyagot, és ez gyanús vagy azt akkor is belehet ha van benne ????

(#17925) Tigi válasza hzsolee (#17923) üzenetére


Tigi
őstag

Igen, asszony meg is ijedt mikor meglátta. :DDD
Egyébként ma elvitték a meghirdetett áron, úgyhogy lecsúsztam róla. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#17926) Krenk01


Krenk01
újonc

2005-ös swift az lenne a kérdésem hogy, honnan tudom meg hogy az utasoldalon van e légzsák tudom, hogy elméletileg kellene, csak hogy az előző tulaj nem e vette ki. Azért kérdezem mert ma takarítottam a kocsit és az utasoldalon ahol ugyebár a légzsáknak kellene lennie ott én be tudom nyomni a müanyagot, és ez gyanús vagy azt akkor is belehet ha van benne ????

(#17927) tboy93 válasza Krenk01 (#17926) üzenetére


tboy93
nagyúr

hajts neki 50-el egy fanak :DDD

(#17928) tboldi válasza Krenk01 (#17926) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem valamilyen szinten puhának is kell lennie, mert azt a panelt szakítja át a légszák. De pár ötlet:

1. Tényleg nekimész egy fának. ;] :DDD
2. Megnézel egy másik Swiftet.
3. Kiveszed a kesztyűtartót, hátha látszik.

(#17929) dnelb válasza Krenk01 (#17926) üzenetére


dnelb
veterán

Mennyire tudod benyomni ? Esetleg video ? Nekem is jobban benyomodik ott de nagyon nagyon minimalis.

(#17930) Krenk01


Krenk01
újonc

Hát 1 olyan 1cm-t be tudok nyomni kb kesztyűtartót ha kiveszem tényleg látszódik ?

(#17931) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ma elmentem a két tesómmal megnézni ezt az autót.
Bár ne mentünk volna (130 km oda vissza), kívül belül egy lelakott össze vissza toldozott foldozott kipufogó hibás, alapjárat nélküli valamivel állt ki az udvarra az "illető".
Mondanom se kell, hogy azonnal elköszöntünk és gyors léptekkel haladtunk a kocsim felé. :D
Mikor előző nap felhívtam a tulajt, azt hittem, hogy egy idős bácsikával beszélek, de ma kiderült, hogy mégse. :D
Már akkor gyanús volt a dolog mikor megláttam hátul a garázsukban két másik "javítás" alatt álló Swift-et.
Hát gyerekek, régen volt részem ennyire negatív élményben.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#17932) Doze válasza Tigi (#17931) üzenetére


Doze
aktív tag

Az autó rendszeresen karbantartott és frissen szervizelt, motorikusan tökéletes füst olaj és zaj mentes, kasznija gyári fényezéssel és gyári elmekel van, utas tere szép kulturált további információ telefonban az ár alku képes hívjon meg egyezünk!

Akkor az ellentéte volt? :D

(#17933) Mercutio_ válasza Tigi (#17931) üzenetére


Mercutio_
félisten

Telefonon úgy nyiss, hogy elmennél megnézni, de ha a valóság eltér a hirdetésben szereplőtől ugye fizeti a benzint oda-vissza? Ha azt mondja igen jelezd, hogy a felvételt rögzítetted, továbbra is azt mondja indulhatsz megnézni? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17934) roberto211 válasza Tigi (#17931) üzenetére


roberto211
őstag

Most őszintén. 225ezerert mit vártal ráadásul egy 2000evjarat folotti swifttol? Normálisat nem találsz 350-400alatt amibe van is valami. 225ert max 95-97 gl t nézz. Abba talán találsz jót is ennyiért.

Vagy lehet enyémet is eladom ha valami jo ajánlatot teszel. ;]

Ez garantáltan Fust es olaj mentes :D

2000/02 GLS ,1.0, minden szar van benne ami csak letezhetett anno stiftbe.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17935) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!

Tudtok Budapesten megbízható vállalkozást, akik fóliázást csinálnak? Ehhez kapcsolódóan, milyen fóliát érdemes felrakatni? Alapvető cél a hővédelem lenne, de lehet, a hátsó traktust kicsit(?) sötétíteném is.
Ha van tapasztalat, várom a válaszokat.

(#17936) Tigi válasza Doze (#17932) üzenetére


Tigi
őstag

Teljes mértékben.

Mercutio: Nem lesz legközelebb mert innentől fogva itt a környéken keresek kocsit.
Délután 5-6 óra körül megyek megnézni ezt mert ez itt van kb. 1 km-re.

roberto211: max. 250-ért keresek kocsit mert még az átírás és a többi költség is bele kell férjen a keretbe (300e Ft).
Ment egy privát is.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#17937) Harkovz válasza Siriusb (#17935) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Bestfolia.Szlovák út.Profi munka,nem is szedi szét a kocsit! bestfolia.hu

(#17938) pomphl


pomphl
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A segítségetekre/tapasztalatotokra lennék kíváncsi. Az sx4-emben ki szeretném cserélni a rádiót, navigációsra. Alin és eBay-en is találtam, ezek kb 70e Ft körül vannak + sarc . A kinézett verziómhoz jár előre és hátra is kamera. Amit a kicsi kínai kínál nekem az szerintem sehogy sem passzol hátulra.
Igaz van ennek egy magyar weboldala is ahol ezek beszerelésével foglalkoznak.
Kinek van ilyenekkel tapasztalata? http://cmp.hu/suzuki_sx4_multimedia_beepites.html
Ez a kínai: Two Din 7 Inch Car DVD Player For SUZUKI/SX4 For Fiat/Sedici With 3G Host Radio GPS RDS BT TV 1080P Ipod Free Maps
http://www.aliexpress.com/item/Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Daewoo-CHEVROLET-EPICA-2006-With-3G-Host-GPS/1607862355.html
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17939) JoolsNOS válasza pomphl (#17938) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezekkel az a baj, hogy még a gyári vackoknál is gyengébb minőségben szólnak. Inkább egy jó kis fejegység, meg egy külön navi. Vagy ha mindenképpen egyben akkor itthonról biztosat.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17940) himpulator


himpulator
tag

Sziasztok! Esetleg valaki találkozott már hasonló jelenséggel. Gyári állapotú 98 as Suzuki Swift 1.0 az indulást követően hőfok mutató max felé beáll ezt követően imbolyog, az üzemanyag mutató a full felett jelez bőven. Gyújtást leveszem minden mutató helyesen jelez. A hőfok rendben a motor nem melegszik, venti bekapcsol ha kell. Valami elektromos gond lehet, termo rendben, aksi töltés, generátor rendben lemérve, biztik ok. Esetleg valaki hasonló hibával találkozott már, megoldás, ötletek? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17941) Siriusb válasza Harkovz (#17937) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz!

(#17942) roti86


roti86
őstag

Ma 2 halálos baleset, mind 2 régi swift... :U Azt bezzeg nem írják le, hogy hogyan történt, előzés közben vagy áttértek a szemközti sávba és azt sem, hogy mennyivel mentek....

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy vajon más kocsiba lett volna e esélyük a túlélésre.

[ Szerkesztve ]

(#17943) meroly válasza roti86 (#17942) üzenetére


meroly
veterán

Főleg kamionnal szemben... azért szörnyű hogy akárhányszor ilyen összegyűrt papírgalacsint látok, mindig a swift jut eszembe és mindig bejön. :(

Impossible is nothing

(#17944) dudika10 válasza meroly (#17943) üzenetére


dudika10
veterán

Ha régi Poloból vagy Corsaból lenne ennyi, akkor mindenhol ugyan így összepréselt régi polot vagy Corsat látnál.
Más típusú, hasonló korú és kategóriájú járműben sincs több esélyed. (Robogóval meg még annyi se.)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#17945) Hego válasza dudika10 (#17944) üzenetére


Hego
tag

Na hát ez nagyon nem igaz..

'97-es Corsa **
'2000-es Corsa ***
'2002-es Corsa ****

'97-es Polo ***
'2000-es Polo ****

'98-as Baleno másfél csillag - gyanítom a régi swift ennél sokkal rosszabb...
'2005-ös swift ****

Szóval úgy 5 év lemaradásban volt a Suzuki az új autóival is ami a biztonságot illeti. A régi swift gyártását meg be kellett volna fejezni 99-ben, amikor úgy döntöttek hogy lesz még egy modellfrissítés ami kb. a hűtőmaszk cseréjéből és a kalaptartó nélküli verziók megszüntetéséből állt.. Akkor talán a suzuki utálókból sem lenne ennyi..

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#17946) dudika10 válasza Hego (#17945) üzenetére


dudika10
veterán

A regebbi corsa es polo semmivel nem torik szebben, mint a swift.
Az ujabbak pedig sokkal csunyabban, mint az ujabb swift.

Egyreszt az euroncap tesztjei nem tokeletesek (bar frontalis utkozesknel meg mervadoak lehetnek - de nezd meg az 5 csillagos autokat kis atfedessel), masreszt az az 5 darab csillag baromi nagy kvantalasi hibat rejt magaban, tehat ezekkel ervelni ertelmetlen, Iinkabb linkeld a teljes eredmenyt (foleg mostanaban, amikor azert nem kap 5 csillagot egy auto, mert nem csipog, ha nem kototed be az oved...).

A sajat tapasztalataimra tamaszkodva, en tartom magam a velemenyemhez.

Az 5 ev meg szamok alapjan is inkabb legfeljebb harom.

Felreertes ne essek, nem akarom vedeni a suzukit, teljesen masra koltik a penzt, csak ez a sztereotipia marhasag.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#17947) roberto211 válasza Hego (#17945) üzenetére


roberto211
őstag

BMW e36 1,5 csillag. Hűhaaaaaa. Pedig BMW. Es hol a kiváló törésteszt ? Hisz BMW nemde? Meglehet nézni a tv be mikor racsing emberek a compactot összetörik. Nem marad sokkal több belole. Csak ez nincs felturbozva annyira mint mikor egy Suzuki törik.

Maradjunk annyiban ,ahogy említették egy B corsa vagy társai (régi fiesta,etc...) semmivel nem törik kevésbé mint egy Swift. Csillagok ide csillagok oda. Régi autóknál meg pláne kevés a biztonságos.

Ha régi biztonságos jo törésteszttel rendelkező autót akar az ember akkor vegyen meganet-scenicet. Legbiztonságosabb auto volt anno sajnos ezt tapasztaltam is mikor belehajtott faterom 70el egy másik meganeba elején karosszerialemeket es egy hűtőt kellett cserélni de en kiszálltam egy karcolassal.
Tehat régi autók biztonságát ne nagyon fitogtassuk mert nincs nagyon.

Ez a "új Swift nem különbözik semmivel a régitől csak a hűtőrács meg kalap tartó " inkább hagyjuk.
Van itthon mind a ketto. Egy full felszereltségű 2006os es nekem egy 2000es GLS. Eg es föld.
Minden szempontból. Annak ellenére mondom Ezt hogy a sajátomat is nagyon szeretem de nem vagyok elfogult.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17948) Hego válasza dudika10 (#17946) üzenetére


Hego
tag

Régen - amikor a régi polok és corsák töréstesztjeit végezték akkor még nem igazán számított, h csipog-e valami vagy nem.. Ez a mai NCAP töréstesztek butasága..

Én inkább ülnék egy 2002-es Poloban egy balesetnél, mint egy 2002-es Swiftben..

"A regebbi corsa es polo semmivel nem torik szebben, mint a swift."
Nem az számít, hogy az eleje mennyire törik meg, hanem az a lényeg hogy az utascella ne deformálódjon és maradjon élettér odabent..

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#17949) Hego válasza roberto211 (#17947) üzenetére


Hego
tag

"Ez a "új Swift nem különbözik semmivel a régitől csak a hűtőrács meg kalap tartó " inkább hagyjuk.
Van itthon mind a ketto. Egy full felszereltségű 2006os es nekem egy 2000es GLS. Eg es föld."

Nem erről beszéltem. Hanem a 99-es fészliftről. Azaz azt állítom, hogy egy 99-es és egy 2000-es swift közt semmi különbséget nem találsz..

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#17950) tboy93 válasza Hego (#17949) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha biztonságban nem is hozott előrelépést a facelift, de rozsda elleni védelemben igen :K Kisautóban eleve kár biztonságot keresni, a fizikát nem lehet meghazudtolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.